Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5799) VaZso


VaZso
senior tag

Én már kezdem egész jól érezni magam a rendszeremben, már csak néhány simítás hiányzik. :)

...ami most eszembe jut:
- Ha a Mandriva Control Centerben a Hardware rész alatt a Sound Configuration résznél engedélyezve van a PulseAudio, akkor rendszerindításkor és néhány programban van ugyan hang, de általánosságban nincs, Mplayernél áll a kép. (Alapvetően engedélyezve van a dolog.)

Ha letiltom, akkor mindenütt van hang, de pl. Mplayer panasszal él, hogy PulseAudio visszautasította, viszont mindent játszik rendesen.
Ez miért lehet, hogy állítsam be ezt a PulseAudio-t?

- Most rendesen megy a wlan-om, de nem tudom kikapcsolni pl. energiatakarékossági okokból... :) Ha a wlan gombját megnyomom, elalszik, majd újra kigyullad. Ifdown szintén ugyanezt csinálja.

Ezt hogyan lehetne beállítani, hogy pl. a wlan gomb megnyomásakor azt szeretném, hogy ne legyen wlan hálózat... újbóli megnyomásakor pedig azt, hogy legyen (más billentyűre is tökéletes lenne, ill. parancssoros megoldás is jó volna).

- Kernel fordítás:
Szeretnék egy kicsit jobban gépemre hangolt kernelt fordítani. Mire figyeljek oda?
Ill. kérdéseim:
- Gondolom, annál jobb, minél több olyan dolgot tudok kiszedni a kernelből, amire nincs szüksége a hardware-elemeknek. pl. IA64 támogatás AMD-n, stb. Ha jól sejtem, ettől hatékonyabb lehet a kernel futása.
- Az egyes modulok mennyire (ill. mikor) lassítják a kernel működését, ha nincsenek betöltve? Ha jól sejtem, a kernelnek mindegy, hogy lefordítom-e, ha be sem akarja tölteni, tehát nem lassít semmit, ha bent hagyom. Igaz?

Tehát azokat a komponenseket kéne kiszednem a magból, amire semmi szüksége a hardveremnek.

Mikor lehet értelme valamit modul helyett a kernel magba tenni? (Teljesítményt figyelembe véve.) Gondolom, alapvetően nem jó ötlet, mert egy kisebb hiba az adott részen belül felboríthatja a kernelt.

Természetesen a régi kernelt fent hagyom, jobb, ha legalább kettő működő van (erre már rájöttem) :D

Remélem, kapok néhány tanácsot ezügyben (elsősorban most a legutolsó kérdésem izgat). :))

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.