Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11801) Parci válasza siti (#11800) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

sajnos nem tudunk belenyúlni egy hirdetésbe :(, jogunk sincs hozzá, de technikailag sem tudnánk egy swf-et lassítani. remélhetőleg kifut hamar, megértem, ha nem a kedvenced...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11802) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

A kedvenceimet nem lehet majd kicsit szabadabban szerkeszteni idővel?
Jó lenne ha egymás után lennének a fórumok amik érdekelnek:vírusírtok,böngészők ect...

Eddig nem úgy volt,hogy lehetett őket fel-le mozgatni?Nekem csak a "lista lejére hozom van"
Most szépen fel is borult a sorrend :((

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#11803) Parci válasza Orlin (#11802) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem nyúltunk a kedvencekhez ezer éve...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11804) Sk8erPeter válasza Orlin (#11802) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fel-le nem lehetett mozgatni (hozzáteszem, nem lenne rossz), csak "a lista lejére hozom ezt az oldalt" van, ahogy írtad is. Úgy tudnád beállítani a megfelelő sorrendet, hogy értelemszerűen amit az utolsó helyre szeretnél, annál kattintasz elsőként a lista elejére hozós linkre, aztán szépen sorban, majd amit legelső helyre szeretnél, annál kattintasz a lista elejére hozós linkre utolsóként... Kicsit kényelmetlen megoldás, de egyelőre ez van... :(

Olyasmi megoldás milyen faszányos lenne akár egy külön beállítóoldalon, mint a jQuery UI Sortable, vagy a Drupal adminisztrációs oldalainál megszokott tabledrag-megoldás, de hát egyelőre csak álmodik a nyomor részemről is... :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11805) HuMarc


HuMarc
addikt

Apróság, de a felhasználói profilok fejlécében az MA!-n/PH!-n/ITcafén/Gamepodon nagy kezdőbetűvel, Felhasználó van írva, míg Logouton (és a Bitmarketen ;] ) kis kezdőbetűvel, felhasználó.

Szóval lehetne ezt egységesíteni.

HA!-n az van írva, hogy FELHASZNÁLÓ ADATLAPJA, de az végül is már egy másik dolog, mivel nincs is igazán külön oldal a profil megjelenítésére.

[ Szerkesztve ]

(#11806) canniball


canniball
nagyúr

Mobil nézet bug: kereséskor az első oldal után a találatok folytatása helyett az Aktív témákat dobja be.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11807) pepe091 válasza Orlin (#11802) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyszer már bedobtam, hogy lehessen pakolászni, talán majd ha már nem lesz olyan sok munka a HA-val, és a Logout-tal. Nekem is nagyon hasznos lenne, ha rakosgathatnám tetszés szerint, nálam 40+ topik van, és nem könnyű rendbe rakni ezzel a feltornászós módszerrel.

(#11808) macko20


macko20
őstag

A privátoknál az adott üzenethez tartózó törlés ,stb.. gombok lehetnének egy kereten belül h jól értelmezhető legyen h melyiket fogom törölni....

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#11809) sketchifun


sketchifun
senior tag

Sziasztok.

Nekem egy javaslatom lenne, de nem találtam megfelelő topicot hozzá, és újat nyitni nem szeretnék. És végtében, az illetékesekhez itt is eljut az ötlet.

A fórumon jelen van az úgynevezett szerkesztési lehetőség. 5 percen belül lehet szerkeszteni a hozzászólást ugyebár. A duplák megelőzése gyanánt szokták használni.

Egy egyszerű javascriptet szeretnék javasolni, minden hozzászóláshoz. Evvel a javascriptel vágólapra lehetne másolni. Ezt pedig hozzászólás esetén, ha az több embernek szól, vagy szerkesztés esetén a hozzászólásba lehetne másolni. Ez tartalmazná az adott felhasználó avatarját, a könnyebb azonosíthatóság érdekében, a nevét belinkelve a profiljára, illetve a hozzászólás számát, ahol ez a bizonyos javascript el van helyezve. Lehetne ez például egy kis gomb, benne egy C betűvel, vagy akármi.

Remélem, tetszik az ötletem, és hamarosan megvalósításra kerül. :DD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11810) Sk8erPeter válasza sketchifun (#11809) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egy egyszerű javascriptet szeretnék javasolni, minden hozzászóláshoz. Evvel a javascriptel vágólapra lehetne másolni."
Ez sajnos nem stimmel, a vágólapra másolás a böngészők többségében nem működik JavaScripttel, Flash szükséges hozzá.

Az ötleted amúgy nem rossz, de szerintem inkább azt a rettenetesen idegesítő moderátori szokást kellene megszüntetni, hogy izélgetik az embert amiatt, ha több hozzászólást ír teljesen más témákban, több embernek, akár 5 percen belül, nyilván olyanra gondolok, ami nem 1-2 szavas válasz. Ráadásul az alapelvek is csak az 1-2 szavas válaszokra tesznek ilyen kikötést, hogy menjen lehetőleg ugyanabba a hsz.-be.

Sk8erPeter

(#11811) sketchifun válasza Sk8erPeter (#11810) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerintem picit átláthatatlan lenne a fórum, és még HSZgyártás is lenne a vége. Legalábbis a nagyon rámondanák, hogy ez bizony HSZ gyártás.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#11812) Sk8erPeter válasza sketchifun (#11811) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez a legrosszabb érv, hogy "átláthatatlan" attól a fórum, hogy más címzettnek más hsz.-t írsz, mert nagyon nincs így. :) Az a pár plusz pixel, amit egy külön hsz. megírása hozzátesz, nem tesz semmit sem átláthatatlanná, másrészt viszont pont, hogy jóval átláthatóbbak a külön hsz.-ek, mivel könnyen visszakereshető mindegyiknek így az előzménye. Na mindegy, zárjuk le ezt a vitát, itt a topicban volt már erről hosszan szó.

Házigazdai állásfoglalás még nem érkezett az ügyben, a moderátorok épp kényük-kedvük szerint moderálgatnak olykor, hogy nekik mi tetszik. :)

Na de térjünk vissza inkább az ötletelésre.
Igaz, az is a Prohardver javításának körébe tartozik, hogy mi az, amit érdemes moderálni, mi az, amit nem. :)

Sk8erPeter

(#11813) nem_tom


nem_tom
őstag

Hali! Remélem jó helyre írom, de van egy észrevételem. Pár napja lecseréltem egyéni arcképemet a jelenlegire. A poén az, hogyha Gamepodról lépek be a fórumra, akkor a csere előtti hozzászólásaimnál és az adatlapomon még mindig a régit mutatja. Csak gondoltam szólok, hogy ezt talán érdemes lenne kijavítani... bár gondolom kisebb problémák is nagyobbak ennél. :)

(#11814) Zoli133 válasza nem_tom (#11813) üzenetére


Zoli133
őstag

Sütiket, böngésző gyorsító tárat töröld, valószínó ott ragadt be a régi.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11815) otto14


otto14
senior tag

Sziasztok. Mikor írok egy hozzászólást és beakarok tenni egy linket, akkor amikor rákattintok a linkre a kódoknál, akkor nagyon zavaró hogy egybol benne van hogy: http://. Ez szerintem ott nincs jól, mert amikor kimásoljuk egyik oldalnak a linkjét, akkor az egybol tartalmazza, és ha beillesztjuk akkor 2x lesz benne a http:// így hibás lesz a link.

[ Szerkesztve ]

asd

(#11816) pepe091 válasza otto14 (#11815) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ha rányomsz a link gombra, egyből ki van jelölve a már bent lévő http:// így csak nyomsz egy ctrl+v-t, és már be is illesztetted helyesen a saját linkedet. Nem kell ezen variálni.

[ Szerkesztve ]

(#11817) otto14 válasza pepe091 (#11816) üzenetére


otto14
senior tag

Operában nincs kijelolve, csak ott van, most néztem chrome-ban, ott ki van jelolve. Akkor ez opera bug?

[ Szerkesztve ]

asd

(#11818) canniball válasza pepe091 (#11816) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig van abban valami amit mond, nem egy elqrt linket láttam már emiatt...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11819) Zoli133 válasza otto14 (#11817) üzenetére


Zoli133
őstag

Nekem 12es operában ki van jelölve.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11820) otto14 válasza Zoli133 (#11819) üzenetére


otto14
senior tag

nekem a 16os van 16.0.1196.80

asd

(#11821) Sk8erPeter válasza otto14 (#11820) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igen, sajnos az új Blink-alapú Operában a window.prompt() alapértelmezett szövege NINCS kijelölve, szemben a megszokottal, ugyanis az összes többi említésre méltó böngészőnél kijelölésre kerül az alapértelmezett szöveg. Én is nyavalyogtam már emiatt az Opera topicban, igazából az Operának kellene ezt javítania, és igazodnia a megszokott, és igazából elvárt viselkedéshez, nem pedig különutakat járni. :( Említette már rajtunk kívül más is a hivatalos Opera Desktop Blogon is (lásd dqdb üzenetét:
http://prohardver.hu/tema/opera_bongeszo_2/hsz_20402-20403.html
nem csak minket zavar :) ). Az a gáz, hogy ez más oldalnál is problémás lehet, bár engem csak itt zavar, mivel itt írogatok annyit. :) Alapvetően végül is felesleges, hogy ott legyen az alapértelmezett "http://" szöveg, de valószínűleg azért találták ki, hogy informatív legyen az új felhasználóknak, amikor rákattintanak a "Link" gombra.

Mondjuk a legelegánsabb persze egy jQuery UI Dialog Modal formhoz hasonló megoldás lenne, de emiatt át kéne dolgozni kissé a kliensoldali kódot, úgyhogy kétlem, hogy egyelőre ezt meglépnék, bár én örülnék neki. :D

Sk8erPeter

(#11822) otto14


otto14
senior tag

És még van az, hogy ha valaki kuld 1 privátot, akkor az 1 új szovegre rákattintva vigyen egybol az új olvasatlan uzenethez

[ Szerkesztve ]

asd

(#11823) depmod


depmod
senior tag

Urak!

Tegnaptól 404-es fogad, csak a PH-n, se előre, se hátra. Nem létező adatra hivatkozik, akárhonnan is próbálnék belépni.
A többi testvéroldal OK.

Nálam van a galiba?

üdv,
depmod

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#11824) Parci válasza depmod (#11823) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, itt megy a ph jól

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11825) HuMarc


HuMarc
addikt

Oltári bug Logouton! A 0 hsz-es bejegyzéseknél nem lehet hozzászólni. :F

Amúgy nekem tetszik :) Vagy rossz helyen járok? Kéne egy Logout-bugreport topik :)

[ Szerkesztve ]

(#11826) Zoli133 válasza HuMarc (#11825) üzenetére


Zoli133
őstag

Nem csak belefutottál olyanba, hogy a bejegyzés szerzője nem engedélyezte a hozzászólást?

[ Szerkesztve ]

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11827) HuMarc válasza Zoli133 (#11826) üzenetére


HuMarc
addikt

Klikk a blogomra :) Direkt kipróbáltam. De megtaláltam a releváns topikot.

[ Szerkesztve ]

(#11828) Zoli133 válasza HuMarc (#11827) üzenetére


Zoli133
őstag

Fene se vette észre, hogy megújult már, én voltam most figyelmetlen. :B

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11829) Sianis


Sianis
addikt

Logout bug.

Én türelmes vagyok urak, tudom milyen ez.

Sianis

(#11830) depmod válasza Parci (#11824) üzenetére


depmod
senior tag

Már nálam is. Firefox frissítette magát és beragadt. Köszi!

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#11831) HuMarc válasza Sianis (#11829) üzenetére


HuMarc
addikt

Inkább itt jelezd, sőt, inkább itt se, mert már jelezték előtted páran :)

(#11832) szab.tam


szab.tam
nagyúr

privát üzenetek felső sorának az eleje:
Privát beszélgetéseim új összes....

lehetnének rendezési elv prioritás kapcsolók.
amikor az "újra" kattintanánk, akkor értelem szerűen az új bejövők és kimenők kerülnének előre.
úgy, ahogy most is van...
de ha az "összesre", akkor azok, csökkkenő sorrendben, akikkel a legtöbb, nem törölt üzenetváltásom volt.
tehát privát váltási szám alapján is lehessen sorrendet állítani a listában.

(nem láttam a személyes beállításoknál ilyen választási lehetőséget.
vagy van már?)

ennek 10-20 privát júzernél nincs jelentősége, de 1000 tájékán már igen.
és én nem szíves törlök senkit a litából, de egyre nehezebben találom meg azokat, akikkel régen, de sokat beszélgettem, és újból szeretnék valamit.
túl sok a listában az 1-2-3 hsz-os, akiket törölni nem akarok, hogy lássam az előzményt, ha újból megkeresnek, de az idősorban hátratolják a számomra "fontosabb" fórumtársakat.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11833) Zola007


Zola007
veterán

Nem tudtam hogy hova írjam, mert gondolom nem általános hiba:

Valamiért nálam az utóbbi időben nem működik az alábbi 3 belépési funkció:
- Időkorlát nélkül belépve maradok
- Ne korlátozzon a jelenlegi IP-címemre
- Nem lépek ki más gépekről / böngészőből *

szeretnék belépve maradni mobilról és gépről is időkorlát nélkül, mert van 1-2 fórumn amit folyamatosan követek, de minden minden alkalommal mindenhonnan újra be kell lépnem és már fárasztó.
Firefox és Chrome, valamint android 2.1 opera és 4.1 Chrome alól is

mi lehet a gond?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11834) lezso6 válasza Zola007 (#11833) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha kilépsz valahol, az mindenhol kiléptet. ;)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11835) DigitXT válasza lezso6 (#11834) üzenetére


DigitXT
félisten

Régebben volt erre egy pipa, hogy "nem lépek ki más gépekről": az hova lett?
Szerk: direkt rányomtam most a kilépésre. (Nem kérdez semmit, csak kidob,
és értelemszerűen nem csak arról a gépről, ahol ezt benyomtam... Korábban,
ha rányomtam a kilépésre, volt lehetőség kiválasztani, hogy más gépekről NE
léptessen ki: szerintem hasznos feature volt...:B Pl. mobilon mindig be vagyok
lépve, saját gépen szintén, de más gépen, ha ideiglenesen lépek be, a kilépés
kivág a mobilról, és a saját gépről is. Nem logikus - de egy ideje így működik.)

[ Szerkesztve ]

(#11836) lezso6 válasza DigitXT (#11835) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kukáztuk még valamikor régen, hogy egyszerűbb és biztonságosabb legyen. Most alapból olyan mintha mindig be lenne pipálva.

Majd R6-ban az összes ilyen továbbító képernyő el fog tűnni, tehát nem lesz "Sikeres bangarángás, rögtön továbbítunk..." átirányítóoldal.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11837) DigitXT válasza lezso6 (#11836) üzenetére


DigitXT
félisten

Most alapból olyan mintha mindig be lenne pipálva.
Vettem észre: nem lehet, hogy ez a kolléga gondja is?:))

Naivan kilép egy ideiglenesen használt gépről, s rácsodálkozik,
hogy ugyan a belépéskor bepipált "nem lépek ki más gépekről",
a belépés pillanatában (!) még nem vágta ki más gépekről, de a
kilépés már igen. Márpedig ha már biztonság, akkor nyilván egy
ideiglenesen használt / mások által is használt gépen az ember
szorgosan nyomkodja a kilépés gombot.:D Mire a "megbízható"
gépeken is kiléptetésre kerül? Mondjam, hogy régen jobb volt.:DDD

nem lesz "Sikeres bangarángás, rögtön továbbítunk..." átirányítóoldal.
Az nekem nem fáj. Viszont a kilépés megszüntetett opciója igen.

[ Szerkesztve ]

(#11838) Sk8erPeter válasza lezso6 (#11836) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Majd R6-ban az összes ilyen továbbító képernyő el fog tűnni, tehát nem lesz "Sikeres bangarángás, rögtön továbbítunk..." átirányítóoldal."
Oh yeah! :K Ez tényleg jó hír.

Sk8erPeter

(#11839) Zola007 válasza lezso6 (#11834) üzenetére


Zola007
veterán

De épp ezaz, nem lépek ki sehol.
Megnézek egy fórumot, lerakom a kütyüt vagy úgy hagyom a gépet, fél óra múlva írnék egy hsz-t, erre "lépjé' be" felirat fogad.
Kilép magától

cookie törlést, miegymás már próbáltam, lelőtt tűzfal és vírusírtó se javít rajta

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11840) DS39 válasza DigitXT (#11835) üzenetére


DS39
nagyúr

erre tudok egy megoldást: ha nem saját gépnél ülsz, és belépsz, indítsd a böngészőt (szerintem mindegyik tudja) privát módban. ekkor nem tárol sem űrlap adatot, sem sütit csak a munkamenet végéig. így ha bezárod a böngészőt majd újranyitod már nem vagy bejelentkezve ott. (és mivel nem a kilépés gombot használtad a többi helyen megmarad a bejelentkezett állapotod) :)

[ Szerkesztve ]

(#11841) DigitXT válasza DS39 (#11840) üzenetére


DigitXT
félisten

Jó ötlet, ki fogom próbálni.:R

(#11842) Zola007


Zola007
veterán

téves

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11843) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Vmi reszelés van folyamatban?

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11844) Zoli133 válasza fi:zi'k (#11843) üzenetére


Zoli133
őstag

Pont ezért jöttem én is 2mp-el a kommented után, majd teljesen szétesett az oldl.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11845) fi:zi'k válasza Zoli133 (#11844) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Azért nem is kezdtem el betenni a képernyőmentéseket, mert totál káosz volt. :))

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11846) föccer válasza fi:zi'k (#11843) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11847) Zoli133 válasza fi:zi'k (#11845) üzenetére


Zoli133
őstag

Feltölteni még feltudtam, de beilleszteni nem a már elkezdett kommentbe, pont akkor esett darabokra. :)

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11848) föccer


föccer
nagyúr

Hi!

Logout bug.

Az eddig használt "táblázatos formázás" a jelenlegi motorral teljesen szétesik, olvashatatlanná válik. Nem tudom, hogy a régi programkód formázási mód hibáse vagy valami más okozza-e a problémát, de ha mód van rá, akkor ki lehetne javítani. :)

Első oldal alja.

Win7 home premium, Chrome.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11849) Bjørgersson válasza föccer (#11848) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Firefox-szal is. Gondolom mindenkinél így van. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11850) Sk8erPeter válasza föccer (#11848) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Az ominózus helyen a <span>-t lecserélve <pre> tagre jól nézne ki, de ez önmagában még nem megoldás, mert az validációs hibához vezetne, mert a <p>-n belül egy <b>, meg egy <i>, aztán azonbelül egy <pre> elem nem megengedett W3C szerint, érthető módon, úgy viszont jó lenne a markup, ha <div>-en belül lenne egy <pre> elem, és a diven lenne olyan class, ami a félkövérítésért (<b> helyett) és dőltté tételért (<i> helyett) felelős. :D Csak elméleti fejtegetés, helyette egyszerűbb másik megoldás:
white-space: pre; (ez még IE 6-ban is jól működik :DDD) stílus hozzáadása a <tt>-hez vagy a <tt>-n belül lévő <span>-hez, és akkor még a markupot sem kellene átvariálni.
Mármint a CSS-ben:

tt {
white-space: pre;
}

vagy

tt span {
white-space: pre;
}

Bár igazából azt sem tudom, a <tt>-n belül minek van <span>. :D De biztos megvan rá az ok.

PH rangtáblázat, span

HELYETT

PH rangtáblázat, white-space: pre

Mondjuk gondolom a PH-fejlesztők úgysem ez alapján fogják megcsinálni, de mindegy, jól elvoltam magamban, hátha mégis. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.