Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11651) DS39 válasza moli.hu (#11650) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűleg az utoljára olvasott hsz id-jét vagy dátumát tárolja. vagy is-is.

de lehet, mert törlések vannak néha a topikokban, akkor lehet hogy id alapján 3820. hsz-t olvastad utoljára, de a topikban lévő összes hsz-ek száma 3805 db.

[ Szerkesztve ]

(#11652) moli.hu válasza DS39 (#11651) üzenetére


moli.hu
őstag

szerintem pedig a kivonasnal fel van cserelve a ket szam. nem a 3. hszt olvastam utoljara, hanem 2 uj hozzaszolas erkezett.

a moderalasrol: nem, mert ha ugy lenne, ahogy irod, akkor nem lenne az a regi (es reprodukalhato!) bug, hogy ha jobb oldalon jelzi, hogy van 1 uj hsz, de azt kozben moderaljak, akkor ezt az ertesitest/jelzest sehogy se tudod eltuntetni addig, mig valaki hozza nem szol egy ujat, hogy annak az id-jat elolvasotta jelezhesd az engine-nek.

egyebkent: tudom, hogy ezeket nem ebben a topikban kene megbeszelni, mert nektek tulterhelo, de akkor melyikben? Miert nem csinaltok egy "Javítsuk a Prohardvert! vitak" topikot, ahova ilyenkor onmagunktol atmehetnenk? Es ez evek ota problema.

(#11653) DS39 válasza moli.hu (#11652) üzenetére


DS39
nagyúr

nézzük a tényeket:
- PC-s nézetet használva teljesen hibátlanul működik az új hsz-t jelző rendszer, tehát ilyen hogy megfordítja a számot, rossz a kivonás, nem lehetséges.
- a mobil nézetben olvasott és beleírt topikokkal van gond, ott ugyanis bármit is rögzít, az nem történik meg, ez bug. semmi több. az ebből adódó para amit látsz a PC-s nézetben csupán ennek köszönhető, mert nincs viszonyítási alap, ezért az összes hsz-t olvasatlannak jelzi. (szóval nem adatvesztés van, hanem nincs letárolva egy viszonyítási pont, későbbiekben pedig mindig csak a pc-s nézetben tárolt viszonyítási ponttól számolja az új hsz-eket, akkor is ha két hétig csak mobilról fórumozol)

ezen kár vitázni, tudnak a hibáról, régóta ez van. valószínűleg eddig nem használtad mobilról a fórumot, különben már feltűnt volna, tavaly, tavaly előtt is.

[ Szerkesztve ]

(#11654) moli.hu válasza DS39 (#11653) üzenetére


moli.hu
őstag

utolso hszem: igen, most kezdtem hasznalni mobilrol, amiota vettem egy hd felbontasu mobilt, igy mar hasznalhato az internet. megjegyzem ezen mar latszananak a banneres reklamok is........ erted az osszefuggest.......
pc-s nezetben nem az osszes hsz-t jelzi olvasatlannak, hanem mindet, kiveve az elso 1-et, 2-t, 3-at, 102-t. nagyjabol annyit, amennyi uj hozzaszolas erkezett a topikba, amiota a mobilon neztem. de hagyjuk is a konkretumokat, azzal csak azt akartam kiprovokalni, hogy nezzen mar ra valaki, hogy nem-e egy ilyen banalis hiba van.
tovabbi szep napot es jo munkat kivanok a ph-soknak.

(#11655) #81556480


#81556480
törölt tag

Elnézést má'

(#11656) föccer válasza #81556480 (#11655) üzenetére


föccer
nagyúr

Szerintem a böngőszéd hibásan rajzolta ki. Ctrl+F5 gondolom segített.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11657) #81556480 válasza föccer (#11656) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jajj tényleg! most hogy írod, már volt hasonló esetem valami.

Rányomtam és eltűnt. Kár, tetszett az a medve. :DDD

(#11658) Sk8erPeter válasza #81556480 (#11655) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez jó :DD Milyen abszurd :DDD

Sk8erPeter

(#11659) #81556480 válasza Sk8erPeter (#11658) üzenetére


#81556480
törölt tag

ja meg tiszta vörös a szeme be van állva mint a gerely... :Y

(#11660) Sk8erPeter válasza #81556480 (#11659) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most újra megnéztem ilyen szemmel, és megint szakadtam rajta pár percig :DDD :C

Sk8erPeter

(#11661) otto14


otto14
senior tag

Üdv. Hsz írásnál lehetne spoiler funkció. Mármint ha valaki valami hosszút akar írni, akkor az ne foglaljon el 3 görgetésnyi helyet pl. Így láttam máshol: [spoiler][spoiler] és hogyha középre beírunk, akkor az csak úgy látszana, ha rákattolunk és akkor lenyílik.
:R

asd

(#11662) föccer válasza otto14 (#11661) üzenetére


föccer
nagyúr

Technikailag jelenleg nem megoldható. Az egész adattárolási rendszerét át kellene alakítania a RIOS-nak. Volt már róla szó korábban is. Megoldás lehet, hogy ha megírod az ominózus részt a próba, vagy a spoiler topikba és azt linkeled.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11663) vhmv


vhmv
csendes tag

Sziasztok!

Előre is elnézést kérek, ha felvetődtek már ezek az ötletek, de ha már szerepeltek is, még nem kerültek megvalósításra.

A hardverapró szűrési lehetőségei között szerepel a városra való szűkítés lehetősége amit örömmel használnék de sajnos nem tudom mivel a " posta megoldható " hirdetők általában az összes várost megjelölik.
Ezt kiküszöbölendő nem lehetne korlátozni hirdetés feladásánál a megadható városok számát ?

Üdv
vhmv

(#11664) Ndruu válasza vhmv (#11663) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Az új hardverapróban, ami hamarosan jön, ez már megoldott. [link]

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#11665) Rimuru


Rimuru
veterán

Ehhez kapcsolódóan írnék (és esetleg egy mások által várt funkcióhoz hozzácsapnám), ha már csak a kedvenceim között jelennek meg a témák akkor az utolsó hozzászólásom gomb is megjelenthetne, vagy esetleg lehetne opcionális.

Vigyázat, csalok!

(#11666) Penge_4


Penge_4
veterán

Mi értelme van, hogy havonta kiléptet automatikusan a lapcsalád? Az "identifier" cookie lejárati dátumának átírása nem segít. :(

(#11667) HuMarc válasza Penge_4 (#11666) üzenetére


HuMarc
addikt

Én nem tapasztaltam ilyet eddig.

(#11668) Sk8erPeter válasza föccer (#11662) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Technikailag jelenleg nem megoldható. Az egész adattárolási rendszerét át kellene alakítania a RIOS-nak."
Ezt szabad tudni, hogy érted konkrétan?

Sk8erPeter

(#11669) föccer válasza Sk8erPeter (#11668) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem ;p

(komolyan nem :( )

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11670) HuMarc válasza Sk8erPeter (#11668) üzenetére


HuMarc
addikt

Talán a RI/OS R6-ban már lesz spoiler-mód. Reménykedjünk.

(#11671) Sk8erPeter válasza HuMarc (#11670) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát magától csak úgy nem hinném, hogy lenne. Meg azt sem, hogy a fejlesztés során ez a prioritások között volt (de majd cáfol Parci, ha mégis).

(#11669) föccer :
és akkor honnan szedted a korábbi határozott állításodat? :DDD
Pedig nekem olybá tűnt, tényleg tudsz valamit, amit mi nem :D

Sk8erPeter

(#11672) HuMarc válasza Sk8erPeter (#11671) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem akarok hülyeségeket beszélni, de szvsz tényleg tud valamit, ami RIOS-hadititok.

(#11673) föccer válasza Sk8erPeter (#11671) üzenetére


föccer
nagyúr

1 évig apród voltam. :B

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11674) Sk8erPeter válasza föccer (#11673) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jah, reggel még "korán" volt, elsőre azt hittem, úgy érted, valójában nem lehet tudni az okokat, de oké, tehát ezek szerint nem szabad megosztani róla részleteket, megértettem. :) Brühü, pedig kíváncsi voltam.

Sk8erPeter

(#11675) HuMarc válasza Sk8erPeter (#11674) üzenetére


HuMarc
addikt

Hát jelentkezz HA-nak ;]

(#11676) Gergosz2


Gergosz2
veterán

csokesz!

Valami bib van a mobilos verzióval mert az összes logoutos bejegyzésre ezt dobja ki:

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11677) DS39 válasza Gergosz2 (#11676) üzenetére


DS39
nagyúr

a logoutnak nincs mobilos verziója..

(#11678) Gergosz2 válasza Gergosz2 (#11676) üzenetére


Gergosz2
veterán

sry, dropboxos link javítása:

ah so ja így már értve vagyon.

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11679) DS39 válasza Gergosz2 (#11678) üzenetére


DS39
nagyúr

egyébként a tekintetben lehetne javítani ezen, hogy ha egy logout-os fórumtémára rákattintok pl a mobilarena mobilos nézetében, akkor ne akarja az m.-os verziót betölteni, hanem lökje át automatice a www-sre.

[ Szerkesztve ]

(#11680) Gergosz2 válasza DS39 (#11679) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem :D

Kár érte :S

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#11681) Safranek86


Safranek86
csendes tag

Fejlesztési javaslat.

Szeretnék support-ot kérni a hardwareapró fórumhoz.

Jól jönne egy olyan opció a hirdetéseknél, amivel a nem kívánatos hozzászólásokat törölni lehet ill ha olyan jelenteni a felhasználót aki elkövette.
Illetve ha lehet egy olyan opció is, hogy vissza jelzés az ürgének, hogy miért lett eltávolítva az üzenete.

Az ok ha már hirdetek had legyek már a hirdetésem adminja :D.

http://nightfall.ucoz.hu/

(#11682) fatal` válasza Safranek86 (#11681) üzenetére


fatal`
titán

A régi hardverapróhoz nem lesz már fejlesztés, az újban pedig, ha jól tudom lesz jelentés funkció, talán törlés is.

A nyelvtankönyvet sem ártana adminisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#11683) Ndruu válasza Safranek86 (#11681) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Bízd a Hardverapródokra. Az üzletrontó és szabályzatba ütköző hozzászólásokat itt jelentheted. ---> Moderátort keresek az apróhirdetésekhez

Harrrr!!!!

(#11685) Sk8erPeter válasza #32839680 (#11684) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem is rossz ötlet :D

Sk8erPeter

(#11686) Phvhun


Phvhun
őstag

Nem lehetne csinálni egy olyan opciót, hogy az újonc kommentek alapesetben összecsukva legyenek mondjuk egy 15 pixeles csíkként, és csak rákattolva lehetne elolvasni?
Kivéve, ha volt rá válasz egy nem újonctól, mert akkor kinyitva jelenne meg alapból?

(#11687) Parci válasza Phvhun (#11686) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11688) Penge_4 válasza Phvhun (#11686) üzenetére


Penge_4
veterán

Többre mész, ha ebből kisebb módosítással eléred, amit akarsz.

ps: Amúgy tök érdekes, hogy néhány ilyen hasznos funkciót, amihez pár soros userJS elegendő, valahogy nem tudnak implementálni natív funkcióként a RIOS fejlesztő.

(#11689) Parci válasza Penge_4 (#11688) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mégis miért volna jó egy olyan funkció, ami diszkriminálja az újoncokat? őstag is lehet hülye és újonc is lehet értelmes, illetve ha egy szerencsétlen ember, aki azért regisztrál, hogy kérdezzen valamit, nem is látszik, hát az aztán tényleg marha jót tesz egy fórumnak...

nem akarok senkit megbántani, de rendre az van, hogy egy-egy helyzetben egy-egy ember csak a kérdéskör egy részét látja át, de azonnal siet megmondani a tutit. nem azért nincs xy feature, mert a programozó nem tudja, hogy hogy kéne megcsinálni. hanem mert mást csinál, mert nem akarjuk a feature-t (és ennek nagyon sok oka lehet) stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11690) Phvhun válasza Parci (#11689) üzenetére


Phvhun
őstag

Akkor pontosítanám a kérdésemet: híreknél megoldható lenne-e, mint opcionálisan bekapcsolható funkció?
Mert ott vettem észre ezt hogy tele van olyan újonc kommentekkel, amik igazán semmilyen értéket nem adnak hozzá, mint pl "amindenit ez milyen durva, vagy pl egy az egyben lemásolja egy varázslótag előbbi kommentjének a lényegét, hogy okosnak látszódjon vagy nem tudom". Na és ez engem idegesít.

Szakmai és többi rendes topikban ez nem igaz nagyrészt, ott nyilván nem kell elrejteni.

(#11691) Parci válasza Phvhun (#11690) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz ignore lista, amit mindenki úgy használ, ahogy akar. viszont ez már extra feature lesz klubtagoknak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11692) Phvhun válasza Parci (#11691) üzenetére


Phvhun
őstag

Nyilván tudod te is hogy ez nem megoldás erre.

(#11693) canniball válasza Phvhun (#11690) üzenetére


canniball
nagyúr

És meddig tart ezeket az idegesítő postokat átpörgetni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11694) Phvhun válasza canniball (#11693) üzenetére


Phvhun
őstag

Semeddig, de a semeddigek összeadódnak, és akkor meg már miért ne lehetne automatizálni.
Köszi Penge_4, ránézek a scriptre.

(#11695) Parci válasza Phvhun (#11692) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem keressük a megoldást az általad felvetett "problémára", leírtam, hogy semmilyen körülmények között nem fogjuk diszkriminálni az újonc rangú usereket, egészen rossz ötlet.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11696) Penge_4 válasza Parci (#11689) üzenetére


Penge_4
veterán

Konkrétan a felhasználók tiltására gondoltam, nem a rangspecifikus tiltásra, amit a linkelt userJS is csinál.
De más apróságok is, amik már korábban felvetültek is sikkadtak már el.

"nem azért nincs xy feature, mert a programozó nem tudja, hogy hogy kéne megcsinálni. hanem mert mást csinál, mert nem akarjuk a feature-t (és ennek nagyon sok oka lehet) stb."

Éppen ezt sérelmeztem. Hogy minél nagyobb meg népszerűbb lesz valami, annál inkább átveszi a főáramúság negatívumait, mint a rugalmatlanság. Garázsprojekteknél 1-2 felhasználó felvet egy jó ötletet és máris megvalósul, itt meg még teszüzemként vagy rejtett módon bekapcsolható funkciók (hogy nehogy véletlenül megzavarja az átlagfelhasználót, bár egy IT portálon azért is érdekes, mivel az itteni látogatók többsége azért nem az egységsugarú) is ToDo listán vannak parkoltatva hosszú ideig, aztán vagy lesz belőle valami, vagy nem, de leginkább nem.

Egyébként meg fantáziátlan vagy. :P Mert az újoncokat tényleg hülyeség lenne rejteni. De mennyi oldalon van pl. karma. Itt miért nincs? És akkor már úgy mindjárt más lenne, ha opcionális funkcióként (amiket úgyis az átlag user nem fog bekapcsolni, mert az hozzá sem nyúl a default beállításokhoz) el lehetne rejteni bizonyos karma alatti hozzászólásokat (nem tagokat, hozzászólásokat).

Más: Nem tudnátok téma összefoglalót csinálni ennek a topicnak, ahol ezeket összeszeditek, hogy mi lesz majd klubtagoknak, meg mi az ami biztosan el van vetve úgy, hogy már sokan kérték? Így kevésbé "szemetelődne" a topic.

[ Szerkesztve ]

(#11697) Parci válasza Penge_4 (#11696) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

leírtam már sokszor a hozzáállásunkat a fejlesztésekről. nem szeretnénk túl sokat beszélni róla, se vitatkozni azon, hogy mit, mikor és miért csinálunk meg. épp ezért mindenféle listákat sem szeretnénk, mert akkor jönnek a "de miért?" jellegű kérdések. belátom, hogy ez - főleg egy garázsprojekthez képest - udvariatlan és rugalmatlan, cserébe próbálunk létezni 10 év múlva is. lehet végtelen lelkesedésből csinálni dolgokat, de egy idő után a fenntarthatóság is szempont kell, hogy legyen.

a fórum fapados, annak minden előnyével és hátrányával együtt. ez deklarált cél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11698) Raz3r


Raz3r
tag

sziasztok! (most jelenleg haverom felhasznalojabol irok)

A TBMC nevu sajat fiokommal mar nem tudok belepni mert:
kaptam a mai napon 16:29 kor az email cimemre: tbmc1@t-online.hu egy uj jelszo es email parost, anelkul, hogy en ramentem volna barmifele jelszo emlekeztetore. Regota ph tag vagyok..
Tudna valaki segiteni, hogy visszakapjam a felhasznalomat???

publikus emailnek a felhasznalo adatlapomon most valami newman9228@gmail.com van.

A nevem Bellus Márk, oldalam tbmc-design.hu fbookon is megtalalhato vagyok azonositas szempontjabol.

off: bocsi, nem tudtam melyik topikba irjak, surgosen hozza kene jutnom a fiokomhoz, fontos lenne. varom az adminok jelentkezeset. elore is halasan koszonom!

:R

(#11699) föccer válasza Raz3r (#11698) üzenetére


föccer
nagyúr

Írj e-mailt Kalandornak. Lehet beletelik 1-2 napba, amire reagálni tud, de amint tud foglalkozni az üggyel, válaszolni fog.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11700) Raz3r válasza föccer (#11699) üzenetére


Raz3r
tag

koszonom, kozben irtam Parcinak, mar intezkedett.. hamarosan birtokomba vehetem valoszinuleg... nem ertem miert szorakozik valaki ilyesmivel manapsag... tone el a keze :( :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.