Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12251) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12250) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

akkor lehetne opcionális.
a beállításaim menüben pl. el lehetne helyezni egy ilyen beállítást, amivel ezt lehet ki/be kapcsolni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12252) 3.Aragorn válasza Bjørgersson (#12239) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Pedig szvsz. ez lenne a jövő. Egyre több ember használ széles monitort, illetve egyre többen böngésznek mobilról. Így a széles és a nagyon keskeny felbontások használhatósága felértékelődik.

Sk8erPeter: +1 ;]
De az opcionális megoldás mindig üdvözítő...

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#12253) Bjørgersson válasza 3.Aragorn (#12252) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értem én és igazat is adok, de a webfejlesztőket úgy néz ki annyira még nem érdekli. Pedig tényleg már minden film, játék, szinte minden szélesvászonra van tervezve, csak a zinternet nem. :N

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12254) Sk8erPeter válasza Bjørgersson (#12253) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mi az, hogy a webfejlesztőket annyira nem érdekli? Minden a reszponzivitással (adott kijelzőhöz igazodás) van tele manapság, nyilván sokáig tart az átállás nagyon sok oldalnál, és az egységes vagy épp praktikus kinézet miatt sok helyen ez egyáltalán nem is olyan triviális, mint azt ti most így a webfejlesztésbe belelátás nélkül gondoljátok (mint pl. a Prohardver-lapcsalád oldalain sem az). ;) Persze teljesen érthető a szempont a nagy kijelzővel rendelkező emberkéknél is. :)

Sk8erPeter

(#12255) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#12243) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„Lehetne a weboldal elrendezése - a WPPortálhoz hasonlóan - felbontás függvénye.”

Ezt továbbgondolva akár meg is szüntethető a különálló mobil oldal.
Lehetne itt is ugyanúgy, mint a WPPortálban, hogy csak egy nézet van, ami alacson felbontás esetében „összemegy”.

(Ezt a WPPortálnál ki is lehet próbálni akár PC-n is: csak jól bele kell zoomolni az oldalukba. ;) )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12256) Bjørgersson válasza Sk8erPeter (#12254) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nézd, én csak arra tudok alapozni, hogy már 2008-2009-ben is nagyon szépen el voltak terjedve a 16:9 és 16:10 képarányú monitorok, azóta pedig már 4-5-6 év telt el, és még mindig alig vagy egyáltalán nincsenek ilyen weboldalak. Vagy csak én nem láttam őket. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12257) 3.Aragorn válasza Sk8erPeter (#12254) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Részemről valóban nincs meg a belelátás a webfejlesztés rejtelmeibe, csak mint felhasználó írtam le a gondolataim... :K

Nem minden vándorút céltalan...

(#12258) cattus


cattus
őstag

Jó lenne, ha a jobb oldali kedvencek listánál is lenne az e-mail feliratkozás kérésekor egy felugró megerősítő ablak, mint a törlésnél / felülre helyezésnél.

Do the thing!

(#12259) szab.tam


szab.tam
nagyúr

todom, hogy off, de kivételesen gratula:
:C :R

a zöld körülölelő reklámok olyanok, hogy nem lehet kikerülni őket, sokan észrevesszük.
és nem azért mert a régi ie böngészőt kiakasztaja, és anyázunk, hanem csak vizuálisan, értelmesen.
ügyes.
tényleg. :K
(persze azt nem tudom, mennyire a ti érdemetek, vagy mennyire a hirdető partneré...)

****

az mondjuk gáz, hogy most célirányosan próbálom újra megatlálni a zöld színű hirdetéseket, hogy mik is voltak azok, de hiába.
nem bírok újból rájuk akadni...
:DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#12260) cattus


cattus
őstag

Nem tudom ez bug, vagy feature: ha az itt szóltam hozzá listában először jelenik meg egy topik, akkor az összes eddigi oda írt hsz.-t mutatja, mint új hsz. Szerintem jobb lenne, ha csak az én első odaírt hsz.-em után íródott új hsz.-eket mutatná legelőször is.

Do the thing!

(#12261) DS39 válasza cattus (#12260) üzenetére


DS39
nagyúr

ez csak akkor van, ha mobilról látogatod meg és írsz abba a topikba először.

(#12262) cattus válasza DS39 (#12261) üzenetére


cattus
őstag

És valóban!

Do the thing!

(#12263) nyunyu


nyunyu
félisten

Google kidobta egyik osregi hozzaszolasomat, viszont az IE11 hatast dob ettol a linktol.

Ha kezzel betallozom a topikot, akkor rendesen mukodik, kiveve, ha ezekre a hozzaszolasokra navigalok.
Valamelyik hozzaszolasban lehet valami, ami nem tetszik az IE-nek?

Chrome alatt nem szall el.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#12264) Piloss válasza nyunyu (#12263) üzenetére


Piloss
senior tag

Nekem jó IE11 alatt is
Nem lehet hogy valamelyik bővítménytől hasal el?

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#12265) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!
Eddig "jó" de mire ez az elrendezés???
pedig már F5 is többször volt!

(#12266) DS39 válasza bluobluo75 (#12265) üzenetére


DS39
nagyúr

CTRL+F5 vagy gyorsítótár törlése. ;)

(#12267) alratar


alratar
addikt

Sziasztok.

Szerintem jó lenne, ha néhány opcióhoz rendelnétek hotkeyket. (pl, [alt]+s --> hsz elküldése)
Nem tudom meg valosítható-e, de meg gyorsítaná a forumozást biztosan.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12268) Bjørgersson válasza alratar (#12267) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Az ilyen és ehhez hasonló billentyűkombinációk az adott programra vagyis a böngészőre lennének hatással, nem az éppen böngészett weboldalra. Firefoxban pl. az Alt+S a súgót hozza elő.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12269) Sk8erPeter válasza alratar (#12267) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Vannak erre böngésző-bővítmények:
Prohardver! Eszközök (opciók között találod a hotkey-k beállíthatóságát)
dqdb fejlesztése backend nélkül (ezt is kipróbáltam annak idején, régvóóót :D, itt a userJS, most ez az oldal nálam nem működik)

(#12268) kovy29 :
Ismét részben webfejlesztős téma, és ismét tévedsz. :P Bár nagyrészt ez kliensoldali extension fejlesztésének témaköre. Azonbelül egész konkrétan JavaScript-témakör.
Ezeket a default billentyűkombinációkat felül lehet bírálni. Például én épp az előbb említett Prohardver! Eszközök bővítményt használom Chrome-ban, és a Ctrl+S billentyűkombinációra hívom elő az "Áthúzott" gomb funkcióját, pedig ez alapértelmezetten Chrome-ban a mentés funkciót jelenti. Ugyanitt Ctrl+L-re hívom elő a "Link" gomb megnyomásának eredményét (így ezzel tudok linket beszúrni), pedig alapértelmezetten ez a címsorba ugrás billentyűkombinációja a böngészőben. És így tovább... :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12270) alratar válasza Bjørgersson (#12268) üzenetére


alratar
addikt

Akkor a GMAIL-be hogyan tudtak hotkeyeket rakni?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12271) Sk8erPeter válasza alratar (#12270) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Úgy, ahogy az előbb írtam. Szóval rosszat mondott a kolléga.

Sk8erPeter

(#12272) alratar válasza Sk8erPeter (#12269) üzenetére


alratar
addikt

köszönöm

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#12273) Mate


Mate
nagyúr

Chrome tegnap és ma is bejelezett 2 topicnál.

Kell vele foglalkozni, vagy csak megkergült?

Most épp Steam topic utolsó oldalára nem akarja, hogy bemenjek.

[ Szerkesztve ]

(#12274) sz.balazs.95 válasza Mate (#12273) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Én Maxthon-t használok, ami Chrome-alapú, szóval ha az oldallal lenne gond, akkor nekem is jelezne.
szerintem csak rájött az 5 perc. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12275) föccer válasza Mate (#12273) üzenetére


föccer
nagyúr

Valószínűleg valaki olyan oldalról linkelt egy képet, ami fertőzött, vagy valami féle rossz indulatú kódot futtat. Linkeljétek az ilyet a modkerbe és a kollégák kiszedik.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12276) Mate válasza föccer (#12275) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, ki is szedték ha jól látom :)

(#12277) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

a hsz tartalmát és az aláírást nem lehetne egy vékonyka vonallal elválasztani? :)
illetve az is jó lenne, ha be lehetne állítani, hogy a kommentek végén is megjelenjen, vagy csak az adatlapon.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12278) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Egyszer bekerülhetne a részletes keresésbe egy olyan szűrési lehetőség a hozzászólásokra, hogy azt is meg lehessen adni, hogy kinek címezték azt. Ha már adott felhasználóra lehet szűrni, hogy mit írt a topikba, nem lehet túl bonyolult megoldani, hogy arra is lehessen keresni, hogy kik kapták a válaszokat. :R

(#12279) Sk8erPeter válasza pepe091 (#12278) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Támogatom, már ötezer éve kértem. :K

Sk8erPeter

(#12280) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12279) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én is! :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12281) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12280) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

saját magadtól? :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12282) lezso6 válasza sz.balazs.95 (#12281) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12283) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12282) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:B :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12284) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Olyan formázási lehetőség lesz, hogy kis indexbe lehessen rakni a szöveget?
pl.: ⁰⁴⁵⁶⁷⁸⁹

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12285) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#12284) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Alig lehet belőle látni valamit.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12286) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12282) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

De én nem e-mailt szeretnék kapni, hanem "csupán" egy plusz keresőmezőt a részletes keresőbe! :DDD

"Szűrés felhasználó szerint" mező mellé egy "Szűrés címzett szerint" mezőt. :) Teccikéjteni? :D (Mondjuk tudom, hogy eddig is értetted. :DDD)

(#12284) sz.balazs.95 :
Na látod, megoldod Te ezt... ;]

Sk8erPeter

(#12287) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12286) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na jó, csak most a lehetőségek le vannak korlátozódva az Unicode-ban megtalálható kisindexes karakterekre. :( :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12288) Rover623


Rover623
félisten

Most nem leszek népszerű sokak szemében (bár ez eddig is így volt és nem nagyon zavart ;] ), de: a szabályzat kimondja, hogy tilos "A hardverapro.hu, az Állásbörze és a városi LOKÁL topiccsoportokon kívül máshol terméket, szolgáltatást, munkát hirdetni."
Nos, ahogy látom, a fórumozók ügyesek: sokan az aláírásukban hirdetnek! :(
Birizgálja a jogérzékenységemet...
Kérdésem: ez egy legális kiskapu?
Nyitva is marad?

primus inter pares

(#12289) DS39 válasza Rover623 (#12288) üzenetére


DS39
nagyúr

én ebben nem látok semmi rosszat, ennyi ingyen reklám belefér.

(#12290) Bjørgersson válasza Rover623 (#12288) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Aláírásban engedélyezett, úgy tudom. :K

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12291) föccer válasza Rover623 (#12288) üzenetére


föccer
nagyúr

Aláírásba betett hirdetésért nem szoktunk szólni, max akkor ha reflinkelés megy.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12292) Rover623 válasza föccer (#12291) üzenetére


Rover623
félisten

:R

primus inter pares

(#12293) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Most tapasztaltam meg, hogy csak 50 kedvencet lehet hozzáadni a listához. Nem vagyok nagy fórumozó, de ez még nekem is kevés :) Szerintem érdemes lenne ezen bővíteni, a jobboldali oszlopnak fórum nézetben úgyis van bőven helye.

4 8 15 16 23 42

(#12294) sz.balazs.95 válasza tonyrulez (#12293) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ebbe a problémába én is beleütköztem. :D
de végül sikerült megoldanom, mert a legkevésbé fontosakat kitörölgettem. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12295) Ndruu válasza tonyrulez (#12293) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Csinálj egy Logout blogot, írj egy személyes bejegyzést, amit nem publikálsz (így csak te láthatod), ebbe összegyűjtheted a kedvenceidet.
Jelenleg 15 kedvencem van, de 20-nál többre sosem volt még szükségem, pedig néha elég hardcore módban szoktam fórumozni.

Harrrr!!!!

(#12296) tonyrulez válasza Ndruu (#12295) üzenetére


tonyrulez
őstag

Hát csak ez a megoldás maradt, de így nem fogom tudni hogy hova érkezett új hozzászólás és az utolsó olvasottra sem tudok odaugrani.

4 8 15 16 23 42

(#12297) DS39 válasza tonyrulez (#12296) üzenetére


DS39
nagyúr

az itt szóltam részt használod? a beállításokban beállítod hogy duplikációt csak a kedvenceknél mutassa, így ezt az 50-et kitolhatod 70-re. azért az már bőven elég kellene legyen.

(#12298) tonyrulez válasza DS39 (#12297) üzenetére


tonyrulez
őstag

Köszi, így máris jobb :)

4 8 15 16 23 42

(#12299) lezso6 válasza tonyrulez (#12296) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Erre van az email értesítő.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12300) tonyrulez válasza lezso6 (#12299) üzenetére


tonyrulez
őstag

És azt naponta hányszor kapom meg? Egy emailben többet listáz? 50+ topiknál, ahol óránként legalább egy új hozzászólás van, az email értesítő nem floodolná tele a postafiókomat? Meg egyébként is, sokkal kényelmesebb hogy elolvasom az új hsz-eket, majd oldalsávban kattintok egyet és mehet tovább a móka, mintsem hogy a postafiók és fórum között váltogassak össze vissza :)

4 8 15 16 23 42

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.