Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11101) szoke12 válasza Parci (#11100) üzenetére


szoke12
őstag

:R
Jó munkát!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11102) föccer válasza DeFranco (#11098) üzenetére


föccer
nagyúr

Mekkora troll :DDD

Ha jól látom, akkor vissza is kapcsolták :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11103) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Az email értesítő is sz@rakodik? Vagy csak nekem?

(#11104) canniball válasza B-L-A-C-K (#11103) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem csak neked.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11105) meroly válasza B-L-A-C-K (#11103) üzenetére


meroly
veterán

Nem csak neked. Én nem használom, de más is kérdezte már tőlem.

Impossible is nothing

(#11106) canniball válasza Parci (#11094) üzenetére


canniball
nagyúr

Úgy tűnik sikerült, köszönjük! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11107) B-L-A-C-K válasza canniball (#11106) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

:K

(#11108) sutszi


sutszi
veterán

Elpusztult az RSS szolgáltatás...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11109) Espla válasza sutszi (#11108) üzenetére


Espla
aktív tag

igen, valaki javítsa meg pls :U

(#11110) celka5


celka5
tag

Üdv
Nekem bejön aprohardver,hardverapró.
Munkatársnak, másik ismerősömnek 503.
(proxyval nekem is 503)
(Valami cookie-s probléma lenne ?)

[-CeLkA-]

(#11111) sutszi válasza Espla (#11109) üzenetére


sutszi
veterán

A szemforgatás mire utal?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11112) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!

Én álatalában mobilról szoktam nézni a logout, prohardver, mobilaréna hármast, de most 503-as hibát ír ki.
Opera browser béta, opera mini, Chrome, Naked Browser, Gyári ICS böngésző-vel volt tesztelve.
Asztali Pc-n a Google Chrome Verzió: 26.0.1410.43 megnyitja az oldalakat, Firefox 20 alatt 503-as hiba jön.
A Pc-n Kubuntu linux 12.04 fut.

(#11113) canniball


canniball
nagyúr

Mobilon (belépve) minden oldal működik, PC-n csak a PH, a többi 503-t dob; az egyébként használt FF-szal (belépve) és a frissen indított IExplorer-rel (be nem lépve) is. Egyidőben, ugyanazon a hálózaton (csak a mobil wifin, a gép lanon). Ezmiez? :F

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11114) celka5 válasza celka5 (#11110) üzenetére


celka5
tag

Foxxal nekem is 503.
(chrome ot használok, azzal ok)

[-CeLkA-]

(#11115) celka5 válasza celka5 (#11114) üzenetére


celka5
tag

lynx-ből sem ok:

[-CeLkA-]

(#11116) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

nah, némi infó, bár sovány vigasz: a db szerver diszk alrendszere problémás, és amíg nincs megoldás, addig jobb híján azt állítottuk be, hogy a rios csak olyan lekéréseket szolgáljon ki, amik "valós userektől" jönnek. ez konkrétan azt jelenti, hogy olyan usereket, akiknek a gépén ott van a ph-s (arénás, logoutos stb.) login cookie, magyarán volt belépve az elmúlt x hétben.

ezért van az, hogy új böngészők, új gépek alól nem megy.

ez természetesen nem megoldás, tudom/tudjuk, ez csak egy átmeneti megoldás arra, hogy ne legyen 100%-ra halott a cucc, csak 85%-ra. :(

(ez egy fejlesztés a múltkor ddos támadás után, hogy ha ilyen van, legalább a hardcore userek lássanak valamit, ne az egész dögöljön le)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11117) canniball válasza Parci (#11116) üzenetére


canniball
nagyúr

Rátok jár mostanában a rúd. :(

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11118) Ga


Ga
tag

Üdv srácok.
Ez eddig a legnagyobb kiesésnek tűnik. Én 2 napja csak 503-et látok PH lapok helyett. Minden eszközömön.
Egy tájékoztató/összefoglaló üzenetet megérne a főoldalon - a bizalomvesztés elkerülésére.
Az 503-at esetleg tájékoztató üzenetre cserélni?

Bye,
Ga

[ Szerkesztve ]

(#11119) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Azt meg lehet oldani, hogy figyelmeztetést kapjak, ha a HA-ra feltesznek egy olyan terméket amit keresek? Tehát pl.: szeretnék venni egy Nokia 3310-et. Ha a kereső talál az előző keresésnél eltérő darabszámú találatot mint amit korábban talált Nokia 3310 kulcsszó után akkor figyelmezett.

Ilyet nem lehet megoldani akár valami böngésző kiegészítővel vagy egy bot-tal ami teszem azt, hogy naponta frissíti az oldalt? Tehát nem terhelné le.

(#11120) föccer válasza Ga (#11118) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha ide találtál a topikba, akkor kereken 2 hszt kellett volna visszanézned és máris megkaptad volna a kívánt információt. Az 503 az kb annyit jelent, hogy nincs elérhető szolgáltatás. Ha nincs elérhető szolgáltatás, akkor hogyan kaphatna az user tájékoztatást? :F

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11121) Parci válasza Ga (#11118) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de hát hogyan tájékoztassuk azt, aki 503-at lát egy főoldali üzenettel? :B

amúgy most már senkinek sem kéne 503-at látnia, mert hogy visszaállt a teljeskörű kiszolgálás. már amikor írtad, akkor is mennie kellett. nálad most sem megy?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11122) szoke12 válasza Parci (#11116) üzenetére


szoke12
őstag

Én tegnap 19 óra óta nem tudtam elérni semmit. minden oldal 503-at dobott. délelőtt is végig.
ma délután 16 órakor sikerült csak felnéznem. Ez nem túl biztató, mert közben intézném üzleti ügyeim...
de köszönjük, hogy dolgoztok rajta, és legalább némileg használható állapotba hozzátok ezt az "öreg vasat" :DDD
:R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11123) Parci válasza szoke12 (#11122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ma estétől jó (kopogjuk le, hogy így is marad)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11124) Ga válasza Parci (#11121) üzenetére


Ga
tag

De, most már megy. Különben hogy írnék? :)

A kieséssel kapcsolatban nem találtam viszont azóta semmilyen információt a (PH)hírekben. Gondolom sokan hasonló cipőben jártak, és megfordult a fejükben, hogy nem látnak többé PH-t.:(

Személy szerint mióta visszatértetek (ma du.), azóta minden PH megnyitásnál az fordul meg a fejemben, hogy 503 jön, vagy tényleg megjelenik az oldal. Gondolom nem vagyok egyedül ezzel, ezért javasoltam vmilyen hírt, vagy értesítést, az olvasók megnyugtatására. A bizonytalanság miatt sok olvasót elfordulhat - akár ideiglenesen, akár végleg.

Ga

[ Szerkesztve ]

(#11125) DS39 válasza Ga (#11118) üzenetére


DS39
nagyúr

Volt már rosszabb is. Én csak időleges kis kimaradásokat tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#11126) Parci válasza Ga (#11124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért valahogy visszatérnénk, ha komoly szerverbaj van, akkor is ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11127) föccer


föccer
nagyúr

Az megoldható lenne, hogy ha egy anonim topikba új üzenet érkezik (amit jó eséllyel ugye nem lát az user), akkor a topik ne kerüljön be a bal oldali linekek közé?

:R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11128) eclipse19


eclipse19
senior tag

Már nem először írom, de hátha:

Nem lehetne megoldani, hogy a hirdetéseknél ne lehessen bejelölni az összes várost??? Max 2-3-at?

Elég bosszantó, hogy keresésnél a városra szűrés egyszerűen használhatatlan, mert a hirdetések kb.80%-nál az összes város be van jelölve.

Vagy fel kellene rá hívni a hirdetés feladásnál a figyelmet, hogy ennek így semmi értelme, mert aki minden hirdetést látni akar az nyilván nem fog városra szűrni!

És fordítva: ha veszem a fáradtságot, hogy X várost beállítsam a keresés feltételei között akkor nyilván nem véletlenül teszem.

Előre is köszönöm.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11129) Parci válasza eclipse19 (#11128) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a választ már számtalanszor megadták ebben a topikban: az új hardveraprón maximum 3-at lehet bejelölni, illetve lesz egy "postázom" opció. ilyenkor persze jön a teljesen jogos kérdés, hogy na de hol van az új hardverapró... jelentem, kész van, jövő héten lesz egy publikus teszt, aztán hajrá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11130) eclipse19 válasza Parci (#11129) üzenetére


eclipse19
senior tag

Hurrá!

Türelmetlenül várjuk és köszönjük!
:R

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11131) Vasinger! válasza Parci (#11129) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Mit takar a publikus teszt?

Egyébként a régi apróhirdetések meg fognak maradni? Mert igazából azok elég rendszerezetlenek és sok olyan tulajdonsággal nem rendelkeznek amivel az új HA fog pl.:csak az előbb felvetett város megjelöléses dolog.

(#11132) Parci válasza Vasinger! (#11131) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

megmaradnak, de átállás utána egy hirdetés 4 hét után kihal, ha nem újítják fel. tehát az ilyen régi maradékok el fognak tűnni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11133) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Nagyon idegesítő hogy sz@rakodik az oldal, még ha nem is töltene be esküszöm jobb lenne, de hol elkapja a fonalat hol nem...

(#11134) szoke12 válasza B-L-A-C-K (#11133) üzenetére


szoke12
őstag

Nálam is megállás nékül szerverhibát jelez.
Persze még mindig jobb a helyzet, mint pár napja, de valóban idegesítő. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11135) Vasinger! válasza szoke12 (#11134) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Gondoljunk csak bele mi lenne ha még a régi konfigon futna a cucc.

(#11136) Physicist03


Physicist03
senior tag

Üdv!!

Engem az érdekelne, hogy mitől függött az, hogy valakinek tegnap ment e az oldal avagy sem? Nekem például egész nap abszolút nem jött be, csak olyan 4 óra körül lett jó.

(#11137) Sk8erPeter válasza Physicist03 (#11136) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pár hsz.-szel korábban le lett írva egyértelműen: [link], pici visszaolvasás néha nem árt. :)

Sk8erPeter

(#11138) Physicist03 válasza Sk8erPeter (#11137) üzenetére


Physicist03
senior tag

Olvastam. De én minden nap be vagyok jelentkezve :K Ezért is nem értem :F

[ Szerkesztve ]

(#11139) Parci válasza Physicist03 (#11138) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mert most egy ideje mindenkinek engedélyezve van a kiszolgálás. cserébe belassul, mert a hiba fő okát még nem sikerült lokalizálnunk. db, diszk io, és folyik a nyomozás most már táblák, indexek, bg writer stb. szintjén.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11140) Bodz


Bodz
nagyúr

Rápillantanátok, hogy mi van abban a cikkben?

(#11141) Keeperv85 válasza Parci (#11139) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudom csak nekem tűnt-e fel a relatív kevés ramom miatt, de a Logout blogszerkesztő felületén egy idő után a motor szépen megeszi az összes létező ramot és egy az egyben kifagyasztja a böngészőt. Történik ez függetlenül attól, hogy milyen rendszer vagy böngésző éppen.

Lehet csak engem tisztel meg vele, de előfordulhat, hogy szerver oldalon is okoz valami jó kis cirkuszt. Ez utóbbit csak ti tudjátok ellenőrizni. :R

(#11142) Parci válasza Keeperv85 (#11141) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, szerver oldalon más a gond, de köszi

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11143) DS39 válasza Bodz (#11140) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem nyugodtan megnyithatod (click here if you believe...) nem valószínű hogy a PH-ről fogsz vírust kapni.

én is megnéztem, Avast semmit nem jelzett, szerintem hibásan jelzett a vírusirtód.

[ Szerkesztve ]

(#11144) Bodz válasza DS39 (#11143) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem az a gond, hogy nem tudom mit kéne tenni. :) Gondolom rajtam kívül használnak még páran KIS 2013-at, aztán az csak nincs úgy jól, hogy bejelez a PH! egyik hírére annak tartalma miatt (gondolom én). :)

[ Szerkesztve ]

(#11145) DS39 válasza Bodz (#11144) üzenetére


DS39
nagyúr

valószínűbb hogy így adják el a következő évi kiadást is. kell hogy hasznosnak érezze a felhasználó a vírusirtót. :))
csak szöveg meg két kép benne, még csak egy flash/silverlight embed sem.

(#11146) föccer válasza Bodz (#11144) üzenetére


föccer
nagyúr

Általában az szokott a problémás lenni, hogy a betöltött oldalon egy beszúrt kép, vagy link problémás oldalról van. Erre sokszor ugranak az antivírus rendszerek. Illetve az lehet még a gond, hogy egy képbeszúrás hivatkozása át van irányítva valahová.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11148) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Az hogy lehet hogy valaki egy XY időben írt nekem privát üzenetet viszont az adatlapján az utolsó feltűnés egy régebbi időpontra mutat...? :)

---> kép

(#11149) Parci válasza B-L-A-C-K (#11148) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lehet, elkezdtük cache-elni ezt, 10 perc pontatlanságot mostantól engedélyezünk, cserébe nem kell milliárdszor frissíteni a táblát.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11150) B-L-A-C-K válasza Parci (#11149) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Aham, bár nem befolyásol semmit, csak véletlenül vettem észre...:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.