Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11851) lezso6 válasza Sk8erPeter (#11850) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A TT a monospace volt valamikor, csak azóta ehh... elavult. :D HTML5 kéne má'! ;]

Szerk.: ja és javítva. :K :R

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11852) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

(S)Próba..(/S)

Az előbb többszöri próbálkozásra sem tudtam írni az egyik topikba. Folyton azt írta, hogy a kapott adatok érvénytelenek...

Sőt, még most sem tudok abba a topikba írni. Erről a topikról van szó.

Megvan a bibi. Bözsi utalvány szerepelt a szövegben, hogy elfogadják-e az adott helyen...

[ Szerkesztve ]

(#11853) Sk8erPeter válasza lezso6 (#11851) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"HTML5 kéne má'! ;]"

Tökéletesen egyetértek! :DDD :K

Sk8erPeter

(#11854) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#11853) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tényleg, ha már feldobtad :DDD Várható HTML5-re átállás vmikor a jövőben? Csak kíváncsiságból. :)

Sk8erPeter

(#11855) lezso6 válasza Sk8erPeter (#11854) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, várni lehet rá. :DDD R6-ban a műveleti modulok fognak használni HTML5 funkciókat a formoknál, de amúgy nincs tervben az egész oldal újraépítése HTML5-ben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11856) HuMarc válasza lezso6 (#11855) üzenetére


HuMarc
addikt

Majd R7-ben? ;] :DDD

(#11857) Sk8erPeter válasza lezso6 (#11855) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor nem várok! :DDD Amúgy brühü, sok mindent kéne változtatni egyébként a jelenlegi XHTML 1.0 Transitionalhöz képest? Annyira nem tűnik katasztrófának átültetni a szokásos HTML5-ös struktúrára az oldal elemeit, de amúgy vágom, hogy hatmillió dolgotok van, szóval nem ÚGY kérdezem, csupán érdeklődve :D

Sk8erPeter

(#11858) lezso6 válasza Sk8erPeter (#11857) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha már a HTML-hez kéne nyúlni, akkor az egészet újra kéne építeni, beleértve a CSS-t is. ;) Persze ez nem azt jelenti, hogy a jelenlegi rossz lenne, csak lehetne modernebb.

De ez most baromira nem prioritás, egyelőre annak örülnék a legjobban, ha az R6-on túl lennénk, és az is megélne legalább annyit, mint az R5, ha nem többet. Bár az R5 egy része az tovább fog élni az R6-tal, mégpedig az adatbázis.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#11859) Sk8erPeter válasza lezso6 (#11858) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Megértem. :) OK, köszi az infókat!

Sk8erPeter

(#11860) Rimuru


Rimuru
veterán

Lehetne opcionális az Apróhirdetései gomb? Vagy mondjuk úgy mint a Logout hogy akinek van csak ott jelenik meg? (bár előbbi jobban tetszene, ha kell valami HA-ról megkeresem ott)

Azt is hozzáteszem hogy jelenleg nem jók a linkek.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#11861) Sk8erPeter válasza Rimuru (#11860) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Őőő, várjá', Te nem a Prohardver! Eszközök Chrome-kiegészítőt használod, ami automatikusan odarakja az "Apróhirdetései" linket a nevek alá?
Bár eddig úgy tudtam, csak Operát használsz, most lebuktál. :DDD
Annál most amúgy is egy csomó bug van, leginkább a Chrome Extension API megújulása miatt (amit Te említesz, az mondjuk a Hardverapró változása miatt van, hogy már nem a http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=colomb2 a megfelelő link, hanem a http://hardverapro.hu/tag/colomb2), de még inkább a fejlesztő időhiánya miatt. Majd javítja, de ezt a hibát inkább itt jelezd. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11862) Rimuru válasza Sk8erPeter (#11861) üzenetére


Rimuru
veterán

Ja bocsi, akkor nem voltam eléggé figyelmes. :B Nemrég raktam fel, (a billentyűkombinációk miatt, ez volt a leggyorsabb) akkor ezért ez az újdonság. Elnézést kérek hogy ide jöttem. :R

Új Opera nincs még Linuxra, addig meg már csak dísznek van fent a régi. :B (szoktatom magam a rosszhoz :DDD)

Vigyázat, csalok!

(#11863) Sk8erPeter válasza Rimuru (#11862) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem nem para, csak gondoltam szólok, hogy lehet, hogy nem jó helyen kopogtatsz. :DDD
Ja tényleg, mondtad is, hogy használnád az új Operát, ha végre hajlandóak lennének kitolni Linuxra is. Türelem, már csak évek kérdése. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11864) apeelme


apeelme
addikt

Valaki nyugtasson meg hogy a Kedvencek-nél az "XX új hozzászólás érkezett" feature nem mindig működik. :B

(#11865) koshmar


koshmar
őstag

Egy másik (külföldi) fórumon van egy funkció, ami neked annyira tetszik, hogy amikor itt írok hozzászólást, már automatikusan kaparásznék, de aztán rájövök, hogy itten olyan nem vagyon.

Szóval hozzászólás írásánál van egy olyan funkció, hogy Előnézet. Ha ráklattyintasz, akkor megmutatja, hogy fog kinézni a hozzászólásod, ha majd elküldöd. Nekem nagyon tetszik, minden hozzászólás megírásánál használom.

Csak egy ötlet...
Egyáltalán jó topikba írtam én ezt?! :D

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#11866) Ndruu válasza apeelme (#11864) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Akkor nem szokott megfelelően működni, ha mobilról bejelentkezel, megnézed az érkezett hozzászólásokat, aztán átmész PC-re, ott is bejelentkezel. A mobilos megtekintéseket nem veszi figyelembe.
Valamint még akkor is előfordulhat ez a hiba, ha az adott topikban hozzászólást törlünk.

Harrrr!!!!

(#11867) apeelme válasza Ndruu (#11866) üzenetére


apeelme
addikt

Azt vágom...de ez most nem olyan. Már töröltem Kedvencek közül egy pár topicot is, és újra felvettem őket. Sebaj, majd rájövök ha nálam a hiba.

(#11868) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Nem tudom, hogy előkerült-e már, de nem lehetne kicserélni a ": O" karakterekhez rendelt :O képecskét normális csodálkozó fejre? Bármikor amikor a sztenderd csodálkozó fejet akarom csípőből beszúrni egy hsz-be akkor a : O eredménye egy síró-rívó arc lesz amivel nem érem el a célom :(

(#11869) canniball válasza Jim-Y (#11868) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert az pont hogy " egy síró-rívó arc". A csodálkozó az a kettőspont-ipszilon :Y

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11870) Jim-Y válasza canniball (#11869) üzenetére


Jim-Y
veterán

Értem én, de szerintem fel kéne cserélni a kettőt.
[link] szerintem a legtöbb helyen a :-O - nélkül, vagy vele a rácsodálkozás, a : Y pedig valami más.

(#11871) Sk8erPeter válasza Jim-Y (#11870) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azért ez sztem felvet problémákat, amennyiben a PH adatbázisában a hozzászólásoknál nem magát a HTML-kimenetet tárolják, hanem a "nyers" formátumot, mert akkor minden korábbi :O jelet le kéne cserélni :Y jelre.

Ettől függetlenül én is logikátlannak találom, hogy a :O jel nem a csodálkozásra utal, hanem sírás-rívásra.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11872) Rimuru válasza Sk8erPeter (#11871) üzenetére


Rimuru
veterán

Ott van a kicsi :o (:o) bár szerintem az nem néz ki a legjobban.

Vigyázat, csalok!

(#11873) Sk8erPeter válasza Rimuru (#11872) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát konkrétan ez a smiley fogalmam sincs, mit csinál, és miért létezik, azonkívül, hogy sz÷pásra áll a szája, sok értelme nincs. :DDD

Sk8erPeter

(#11874) Rimuru válasza Sk8erPeter (#11873) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezért nem tetszik nekem se, amúgy én úgy értelmezem mint mikor valamire rácsodálkozunk. :P "oh ez tényleg így van"

Vigyázat, csalok!

(#11875) HuMarc válasza Jim-Y (#11868) üzenetére


HuMarc
addikt

Nem tudom, hogy hogy nem lehet megszokni :D Én már FB-n is a PH!-s smiley-kat használom. ;]

(#11876) Sk8erPeter válasza HuMarc (#11875) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

És mindig csodálkozol rajta, hogy a :K nem alakul át egy bólogató fejjé? ;]

Sk8erPeter

(#11877) stargazerhu


stargazerhu
aktív tag

Hello,

Tudja vki és ha igen, elmondaná priviben, hogy lehet beállítani, átállítani hogy email értesítést küldjön a rendszer egy általam kiválasztott email címre, ami nem a belépési email címem, ha privát üzenetet kapok, vagy ha vki reagál egy bejegyzésemre. Mondjuk pl itt. :) Én nem találtam ilyen opciót. :(

(#11878) Ndruu válasza stargazerhu (#11877) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A rendszer mindig a belépési e-mail címre küldi az értesítőket, más címet nem lehet kiválasztani. Változtasd meg a belépési e-mailedet, ha a jelenlegit már nem használod. Célszerű úgy beállítani, hogy a belépési ne egyezzen a publikus címmel.

A privátokról a beállításaidban tudsz értesítőt kérni, a topikokról pedig az aktuális topikban. A topik alján és tetején keresd ezt az ikont és kattints rá.

Példa:
Fórumok » Processzorok, tuning » Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma) .

Egyébként: PROHARDVER! - abszolút kezdőknek

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#11879) canniball válasza stargazerhu (#11877) üzenetére


canniball
nagyúr

"... email értesítést küldjön a rendszer ... ha vki reagál egy bejegyzésemre. Mondjuk pl itt. Én nem találtam ilyen opciót."
Ilyet nem is fogsz, itt a PH-n nincs erre lehetőség. Ahogy Ndruu is írta topik-figyelést lehet csak kérni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11880) Sk8erPeter válasza canniball (#11879) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hozzáteszem, kár, hogy nincs ilyen lehetőség. :) Asszem volt is ilyen feature request korábban. :)

Sk8erPeter

(#11881) HuMarc válasza Sk8erPeter (#11876) üzenetére


HuMarc
addikt

A :K-t éppen nem használom, de az ördögöt ösztönösen ;] kóddal szúrom be, meg az :U-t szoktam még használni.
A többi smiley-t igazából ( :) , ;) , :D , :DDD ) formázás nélkül is értik az embörök.

Júj, most esett le, hogy mit jelent a neved

[ Szerkesztve ]

(#11882) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Miért lett átállítva a fórumnézet 25 hsz/oldalra?
Visszaállítottam már a nekem megfelelőre, csak érdekelne.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11883) Sk8erPeter válasza HuMarc (#11881) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Júj, most esett le, hogy mit jelent a neved"
És ez törést okozott az életedben? ;]

Sk8erPeter

(#11884) Ndruu válasza fi:zi'k (#11882) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Globálisan nem változott semmi. Véletlenül nem állítottad át a hardveraprón a hozzászólások listázását? Ha a hirdetések alatti topikokban átállítod a listázást, az a PH-s beállításaidra is kihat (és fordítva).

Múltkor velem is előfordult, hogy csökkenőre állítottam az aprón a hozzászólások listázását, aztán a PH-n csak pislogtam, hogy miért vannak a legfrissebb postok az oldal tetején (én nem tudom megszokni a fordított listázást).

Harrrr!!!!

(#11885) fi:zi'k válasza Ndruu (#11884) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Tudatosan biztos nem. :N
Amúgy ott vettem észre először a dolgot. Utána meg csodálkoztam hogy máshol is csak ennyi, azt hittem HA-n az a standard.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#11886) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Felhasználók személyes adat megtekintésénél nem fogadja el a helyesen bevitt captcha-t már hetek óta. Ti tapasztaltatok már ilyet? :(

Xbox GT: nozsolt

(#11887) sztanozs válasza nofi (#11886) üzenetére


sztanozs
veterán

Én pont tegnap próbáltam egyet, nekem ment.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#11888) doc


doc
nagyúr

a COPYRIGHT oldalon typo: " A linkelés megszüntetését azonban oldalunkoz nem méltó körülmények esetén bármikor kérhetjük."

(#11889) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Azt meg lehetne oldani az itt szóltam hozzá listában, hogy azoknak a topicoknak, amelyeknek kettőnél több sort foglal a neve,a második sor végén pontozva legyenek és ne foglaljanak annyi helyet?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#11890) DS39


DS39
nagyúr

nem tudom hiba-e vagy szándékos, de a fórum kereső a beírt szónak csak első pár karakterére keres.
pl. "debian"-ra ugyanazok a topik találatok jönnek ki, mintha csak annyit írok be "deb". (tehát ugyanúgy kijön debrecen, debütál szavas topik a debian-ra is)
vagy beírom "fire" és kijön ugyanaz a lista mintha "fi"-re keresnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#11891) HuMarc válasza DS39 (#11890) üzenetére


HuMarc
addikt

Megtévesztőek az idézőjeleid, ugyanis ha a keressőbe beírod, hogy "debian", akkor csak azokat a topikokat listázza, melyek címében ott van, hogy Debian. Ez a Google-ön is működik pont ugyanígy.

Idézőjel nélkül eddig is (azóta legalábbis biztosan, amióta itt vagyok, tehát kicsit több, mint egy éve) úgy működött a kereső, ahogy te leírtad.

Ez a keresős dolog egyébként szerintem azért jó így, mert ha elgépelsz valamit, akkor is van esély rá, hogy kidobja a kereső, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#11892) Sk8erPeter válasza HuMarc (#11891) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem az a baj ezzel az "intelligens" keresővel, hogy sokszor nem intelligens. :P Nyilván ez egyébként fejlesztői szemszögből NAGYON nem triviális feladat, hogy egy ilyen keresőt hogyan is kellene megtervezni, hogyan működjön, szóval megértem, hogy vannak vele gondok. De végfelhasználói szemszögből az érzékelhető, hogy sokszor rettentő rossz találatokat ad bizonyos kulcsszavakra, amiknek sajnos köze nincs a keresendő karaktersorozathoz, vagy a keresendő/ahhoz hasonló valahol a találati lista közepén helyezkedik el, ergo nagyon sok esetben a meglehetősen eltérő "hasonlóságokat" előretolja. Persze nem általánosítható, van, amikor az embernek szerencséje van. Ezért sokszor sajnos kénytelen az ember idézőjelekkel beírni.

Mondjuk a debian kulcsszó elég jó példa:
http://prohardver.hu/temak/keres.php?stext=debian&submit=
Most csak az elejét másolom be a találati listának, 20 db-ot:

[Re:] Október 28-án debütál a KitKat? 80
Debrecen és környéke adás-vétel-csevegés 16.0 37 923
[Re:] Év végén debütál a Jolla telefonja 143
[Re:] Lumia 1320 néven debütál a 929? 63
[Re:] Rövidesen debütál az Xperia Z1 mini 85
[Re:] Hazánkban is idén debütál a PlayStation 4 144
Debian GNU/Linux 5 446
Programozókat keresünk Debreceni irodánkba 2
Debreceni gyorsétkezdék/éttermek kibeszélősdi 102
Debrecen és környéke PH! Foci 5 482
[Re:] Októberben debütál a KitKat? 75
[Re:] Bárki élőben nézheti az új generációs Radeon debütálását 194
[Re:] [escape:] Debreceniek figyelem! 2
[Re:] Május elején debütál a K900 58
[Re:] Ma debütál a Xiaomi Mi3 77
[Re:] Hosting környezet Debian 6 alatt 27
[Re:] [Speeedfire:] Napi linux: Debian a telefonon 22
[Re:] [greenity:] Debian Wheezy vs. Win 7, wifi 11
Debreceni PH!-találkozó 4 309
[Re:] [greenity:] Debian Wheezy és az Nvidia Driver

Kiemeltem a debian kulcsszót, sajnos csak a 7. találat volt az első ezzel kapcsolatos, aztán a 16-17-18., majd 20. Nagyon népszerű volt viszont a kereső számára a "Debrecen" és "debütál" szó.
Tehát 20 találatból a "debian" kulcsszó csak 5-ször fordult elő.

Persze aztán lehet, hogy mégsem ez a legjobb példa, mert a "debian" szónak nem szerepel túl sok ragozása az adatbázisban, például "debiannal", "debiannak", "debiantól" vagy hasonló.

Szerk.:
amúgy ez még egész szerencsés példa volt, mert olyan is előfordult már, hogy kerestem egy szóra, de az első 100 találatban sem volt hasonló, idézőjelekkel meg jópár. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11893) DS39 válasza HuMarc (#11891) üzenetére


DS39
nagyúr

a keresőbe természetesen nem idézőjelekkel írtam, csak itt ezzel akartam érzékeltetni, hogy mi volt a keresett szó :)

[ Szerkesztve ]

(#11894) Winner_hun


Winner_hun
félisten

A prohardver és a mobilaréna főoldalán nincs kint a felső sávban az apróhirdetések linkje. Közben látom hogy bal oldalt a Szolgáltatásaink részben ott van.

ITcafén, gamepodon és logouton pedig duplán szerepel. Ha azt nézem hogy a helykihasználás miatt van/nincs akkor ok. Viszont azt nem értem hogy az itcafén, gamepodon miért a .../hardver/listaz.php van, miért nem pedig a /szoftver_jatek/? Bár lehet inkább csak a gamepod-hoz kéne ez a link mert ahogy elnézem a kategóriát a túlnyomó többsége játék.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#11895) nofi válasza nofi (#11886) üzenetére


nofi
őstag

Úgy néz ki a céges rendszergazdák szórakoztak velem, itthon minden rendben :K

Xbox GT: nozsolt

(#11896) Zoli133


Zoli133
őstag

Ha már szóba került a kereső.
A mint szóra keresve nem találja a Linux Mint topikot, ellenben linux -ra keresve normálisan kijön az Ubuntu Linux és Arch Linux topik is (Példa azért lett felhozva, hogy második szó, nagy kezdőbetű, keresésben ugyanaz az este mint a mint látszólag.), ez valami bug lenne?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11897) Ndruu válasza Zoli133 (#11896) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A mint szó magyarul is értelmes, ráadásul egy kötőszó, ezekre pedig nem lehet rákeresni a keresővel.
Pár példa: mivel, hogyan, miért, milyen, mikor.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#11898) Zoli133 válasza Ndruu (#11897) üzenetére


Zoli133
őstag

Tényleg, ez eszembe se jutott, köszönöm a felvilágosítást. :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#11899) Sk8erPeter válasza Zoli133 (#11896) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez mondjuk tényleg érdekes :D

(#11897) Ndruu :
Pedig ettől még ez nem jó :)
Például annak idején a Google-nek is át kellett gondolnia a kereső működését, amikor ilyen együttesek léteztek, mint a "Take That", ahonnan a "that" szócskát alapból egyből kiejtették hasonló indokok miatt, így az emberek nem találhatták meg, amit szerettek volna :) (már aki szerette volna pont ezt :D) És csomó ilyen példát lehetne említeni :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11900) X3B6O0X


X3B6O0X
aktív tag

Csak egy ötlet: Logout.hu-n a kezdőlapon a blogbejegyzéseknél a hozzászólás ikonra kattintva esetleg előjöhetnének egyből a hozzászólások az adott bejegyzéshez.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.