Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12401) föccer válasza lemusz (#12400) üzenetére


föccer
nagyúr

El van dugva? Végül is a keresés résznél hol lehetne jobb helyen? :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12402) lemusz válasza föccer (#12401) üzenetére


lemusz
addikt

Mondjuk téma összefoglaló feletti legördíthető oldalak listájának sorában/mellett?

[ Szerkesztve ]

(#12403) föccer válasza lemusz (#12402) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát, ennyi erővel mindent oda kellene rakni. :) Ha keresni akar valaki egy topikban, akkor azt tegye a keresési opciók között. Szerintem. A többit meg majd az illetékesek átgondolják. Minden, ebbe a topikba bekerülő hozzászólást olvasnak. :K

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12404) Sk8erPeter válasza föccer (#12403) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Mondjuk a felhasználónévre való kereshetőségre szolgáló plusz mező simán elfér a sima kereső mellett, én megoldottam saját extensionnel ezt is (arrébbtolva a többi elemet, és így is normálisan néz ki), meg a hsz. szerkesztéséhez billentyűkombók használatát is (utóbbi alapja ez), és azóta sokkal kényelmesebb a PH-zás. :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12405) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv

Olyasmit be lehetne rakni, hogy ha valaki be rak egy link-et, de sima szövegként, akkor azt automatikusan link-ké alakítja?

Switch Tax

(#12406) Kékes525


Kékes525
félisten

Sziasztok!

Egy számomra érthetetlen dologra szeretném a figyelmeteket felhívni.

A saját kép letörlésével (a felrakása után kb. 12 órával) sajnos a hozzászólás képei törlődnek. Éppen most történt meg ez velem. Ez a lehetőség számomra érthetetlen, mert ha már nem lehet szerkeszteni a hozzászólást mi értelme van lehetőséget adni a későbbi kép törlésre? A hozzászólás szövegében is ugyanúgy lehet hibát ejteni mint a kép elkészítésében. :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12407) Kékes525 válasza cattus (#12399) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez úgy lenne igazi, ha a kérdéseinkre adott válaszokat is láthatnánk. Illetve a hozzászólásaink reakcióit is. És persze globálisan.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12408) Kékes525 válasza MasterMark (#12405) üzenetére


Kékes525
félisten

Firefox addonnal megoldható: Linkification

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12409) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#12406) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most akkor épp az a baj, hogy van egy plusz lehetőség? :D

Sk8erPeter

(#12410) DS39 válasza Kékes525 (#12406) üzenetére


DS39
nagyúr

nem egy adott hozzászóláshoz töltesz fel egy képet, hanem egy "saját" tárhelyre a PH-n belül (így ha törlöd a link mögötti képet, jó hogy törlődik a hsz-ből is), azt belinkelheted több hsz-be is vagy akár egybe sem. viszont törlési lehetőséget muszáj hagyni, mivel véges a személyre szabott tárhely így ha vki adott idő belül újabbat akar feltölteni, akkor törölni kell régebbit, illetve akár rossz képet is tölthet fel az ember véletlen. azt meg szerintem elég macerás lenne ellenőrizni hogy adott kép, linkként vagy képként fel van-e használva, és ha igen, annál letiltani a törlést. (egyébként ha jól rémlik egy idő után amúgy is törlődik a feltöltött kép a PH tárhelyéről [10 v 30 nap?])

[ Szerkesztve ]

(#12411) Jorus válasza DS39 (#12410) üzenetére


Jorus
nagyúr

A feltöltött képek nem törlődnek a PH-s "tárhelyről", csak archiválódnak 30 nap elteltével. Ha archiválódtak, akkor már nem lehet őket látni a "Korábban feltöltött képeim listáján", így törölni sem lehet őket már, de továbbra is elérhetők maradnak azon topicokban (vagy bárhol), ahol be lettek illesztve, linkelve, stb. A júzerenként rendelkezésre álló 10 MB-os tárhely a 30 nap alatt feltölthető képekre vonatkozik, az archiváltak nem számítanak bele.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12412) DS39 válasza Jorus (#12411) üzenetére


DS39
nagyúr

köszönöm a kiegészítést :R

(#12413) Kékes525 válasza DS39 (#12410) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre gondoltam én is azután, amikor láttam, hogy törlés után mi történik.

Azonban a rossz kép feltöltése miatti törlési lehetőséget elfogadjuk, akkor a szöveg szerkesztési lehetőségét is meg kellene tartani, mivel abban is maradhat hiba véletlenül.

Mindennek végső oka a "szegénység", ha lenne elég tárhely, akkor ezen is lehetne változtatni.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12414) Sk8erPeter válasza DS39 (#12410) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"(egyébként ha jól rémlik egy idő után amúgy is törlődik a feltöltött kép a PH tárhelyéről [10 v 30 nap?])"
Az elég durva lenne... :U :DDD Természetesen NEM törlődnek. Ha úgy lenne, akkor ha 2 hónap múlva megnéznél egy régebbi hsz.-t, már nem lehetne érteni, miről beszél valaki, amikor az általa feltöltött és beillesztett képen látható dolgokról beszél... :)

===============================

(#12413) Kékes525 :

"Mindennek végső oka a "szegénység", ha lenne elég tárhely, akkor ezen is lehetne változtatni."
Ez hogy jön ide? A képek sokkal több helyet foglalnak, mint a hozzászólások. Ha akármeddig lehetne szerkeszteni a saját hsz.-eidet, akkor széjjel lehetne trollkodni a fórumot, és utólag azt mondani, hogy "de hát én nem is azt mondtam, nézd csak meg az előző hsz.-emet". Plusz így legalább az emberek rá vannak kényszerítve, hogy gondolkozzanak egy kicsit, mielőtt elküldik a hsz.-t. Ha mégis elrontották, van 5 percük rákattintani a Szerkesztés linkre, és összesen max. 15 percük, hogy a végleges módosítást elküldjék. Ezentúl van még egy lehetősége az embernek, megkérni egy moderátort, hogy módosítsa vagy törölje a hsz.-t. Ez speciel szerintem jól van így kitalálva.

Sk8erPeter

(#12415) föccer válasza Sk8erPeter (#12414) üzenetére


föccer
nagyúr

Törölhetőek a képek. LEgalábbis én tudtam törölni, most nem vágom, hogy ez csak moderátori fícsör lenne-e.

Töröltem egy korábbi képemet a listából, amit ide már linkeltem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12416) Jorus válasza föccer (#12415) üzenetére


Jorus
nagyúr

Júzerek által csak addig törölhetők, amíg nem kerülnek archiválásra, tehát feltöltés után 30 napig, utána már nem látszanak a listában, szal nálad ez modi extra lehet.

BTW a linken, amit beszúrtál, az ucsó kép valóban nem látszik. :D

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12417) föccer


föccer
nagyúr

Oké, hülye vagyok. Ez sem volt egy hónapnál öregebb feltöltés. A régebben feltöltött képeket én sem tudom törölni. Akkor csak jól emlékeztem, hogy nincs erre külön opció nekem sem.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12418) Sk8erPeter válasza föccer (#12415) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Törölhetőek a képek."
Ki mondta, hogy nem törölhetőek egy megadott időintervallumon belül? :) Szerintem olvasd el figyelmesebben az előző hsz.-emet. :) DS39 hitte azt, hogy amúgy is törlődnek maguktól a képek. Erre mondtam, hogy természetesen NEM törlődnek.

(#12416) Jorus :
Az általa belinkelt hsz. 4 nappal ezelőtt született, persze, hogy az akkor feltöltötteket még tudja törölni. :) Ettől még egy modinak lehetnek nyilván plusz jogai ezentúl, de az ennyi ideje feltöltötteket akárkinek lenne joga törölni.

Sk8erPeter

(#12421) grabber


grabber
addikt

Jobb oldalt "Elmentem ezt az oldalt"-t nem lehetne átnevezni ->"Kedvencekhez ezt az oldalt"
Mert elmenteni az oldalt egy új felhasználónak nem tiszta a jelentése.Lehet azt hiszi,hogy a gépre akarja lementeni.Így viszont a kedvencek felsorolása alatt lenne a kedvencekhez mentése ami logikusabb szóhasználat lenne.

(#12422) Kékes525


Kékes525
félisten

A rangsorral kapcsolatban lenne néhány észrevételem. Szerintem igazságtalan, szakmailag rossz. Azért kapunk több pontot a szakmai hozzászólásokért, mert az értékesebb. Hát ez nem egészen van így. A kérdések feltevése is egy ponttal jár, míg a válasz -ami értékesebb- az is. Ha az akinek segítettek még meg is köszöni, akkor már 2 pontot kapott míg a segítő változatlanul 1-et, feltéve ha nem válaszol vissza, hogy szívesen.

Másrészt egy hozzászólás, kérdésre adott válasz nemcsak a kérdezőnek segíthet, hanem nagyon sok embernek. Ha azok megköszönik, akkor 0 szakmai értékű hozzászólásért nagyon sok pont osztódik el, míg a nagyon értékes hozzászólás változatlanul csak 1 pontot ér.

Mindezeket egy köszönöm gombbak ki lehetne küszöbölni. A segítő így megérdemelten több ponthoz jut, míg a kérdező csak 1-hez. Azt az 1 pontot a kérdezőtől nem vitatom el, mert lényeges dologra is felhívatja a figyelmet, adott esetben azt is meg lehet köszöni a köszönöm gombbal.

Sok fórum ehhez hasonló pontrendszerrel dolgozik.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12423) sz.balazs.95 válasza Kékes525 (#12422) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ennek a pontrendszernek lehetne up! a neve, mivel se Google+ (+1), se Facebook (like) nem vagyunk.
ez a pontozós dolog már bennem is felmerült, szerintem remek ötlet lenne.
Negatív pont meg lehetne az up mintájára down, ami viszont legeljebb az up-okat egyenlíthetné ki, azaz ha valaki 5 up-ot és 20 down-t kap, az ne kaphasson -15 pontott az össz eredményéből, ami az adatlapján megjelenik.

Szuper ötlet én támogatom. :K up! neki :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12424) pepe091 válasza Kékes525 (#12422) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De ennek mi értelme? Nem teljesen mindegy, hogy kinek mennyi hozzászólása, vagy kinek milyen rangja van? Ha sokat segítesz a fórumon, és hasznos tagja vagy a közösségnek ,akkor amúgy sem a rangod alapján fognak megítélni, hanem már ismerni fognak nickről, avatarról stb, hogy sokat segítesz...

(#12425) Jorus válasza pepe091 (#12424) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyetértek. Kis visszaolvasással könnyen eldönthető egy adott topicban/témában, hogy ki az, aki ért hozzá, és ki az, aki kevésbé. Nem lenne sok hozománya egy ilyen rendszernek. Arról nem is beszélve, hogy ehhez üzemeltetői oldalról nyilván fejleszteni kellene, tehát időt, energiát befektetni egy olyan cél érdekében, ami nem szolgálja az üzemeltető érdekeit. Emellett ez nem egy kérdezz-felelek portál, hanem egy közösségi fórum. Szerintem.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#12426) Kékes525 válasza pepe091 (#12424) üzenetére


Kékes525
félisten

+ @Jorus:

Ebben majdnem igazatok van. :K

Csak egy kis bökkenő a dologban, hogy van pontrendszer. Akkor pedig minek, mármint a mostani pontrendszer: "Ha sokat segítesz a fórumon, és hasznos tagja vagy a közösségnek ,akkor amúgy sem a rangod alapján fognak megítélni, hanem már ismerni fognak nickről, avatarról stb, hogy sokat segítesz..."? :F

Ha pedig van és nem törlik el, akkor legyen legalább igazságosabb. :K

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12427) DS39 válasza Kékes525 (#12426) üzenetére


DS39
nagyúr

szerintem ez nem igazán "pontrendszer".
a legtöbb fórumon van hsz szám szerinti rang kiosztás, és igaz hogy itt meg van különböztetve hogy mely topicba írsz, viszont nem is szakértői rangot osztanak azért mert vki sok hszt ír egy szakmai fórumba.

a te ötleted jó, de inkább úgy lenne értelme megvalósítani hogy ezek alapján az értékelések alapján osszák ki a szakértői rangot.

tehát ne tévesszük össze a dolgokat, hiszen aki PH nagyúr rangot kap, itt sosem azt jelentette hogy ő ért hozzá, csak annyit sokat írt szakmai fórumokba.

(#12428) pepe091 válasza Kékes525 (#12426) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Egyszer már igazságosabbá lett téve, mert régen minden hozzászólás ugyanannyit ért mindenhol. Most már a Blog és lokál topikokban írt HSZ-ek nem számítanak a rangba, az aprón írtak csak 0.1-et érnek, a közösségi topikokban írt hozzászólások pedig 0.25-öt. Most szerinted tényleg van értelme időt és energiát abba fektetni, hogy Gipszjakab amiért segített Ödönkének kapjon x pontot Ödönke meg y pontot? :F Ne azért segítsenek az emberek, hogy mindenáron gyűjtögessék a hozzászólásokat/pontokat, hogy magasabb legye na rangjuk, hanem azért hogy segítsék és építsék a közösséget. Ezzel meg beindulna, hogy "bezzeg én is segítettem, én miért nem kapom a pontot, miért csak a másik kap.." stb. Pluszban ezzel a fals segítségek száma is megnőne, mert Jancsika növelni akarja a pontjait és mindenkinek segíteni akar, holott mondjuk nem ért az adott témához..

(#12429) Kékes525


Kékes525
félisten

OK. Csak megpróbáltam. Annyira nem izgat a dolog.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12430) Sk8erPeter válasza pepe091 (#12428) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Szerintem még az általatok írtakon kívül (amikkel alapvetően egyetértek, egy topicban tényleg be lehet azonosítani már nick és avatar alapján a hasznos hozzászólásokat írókat, és vannak pozitív példák is, amikor valaki akár újonc ranggal is ír egész jókat; plusz az, aki inkább csak kérdezget, és nem válaszolgat sűrűn, annak nem lesz több szakmai pontja, mint annak, aki sokat segít, attól még, mert a köszöngető hsz.-ekre is kap egy plusz szakmai pontot) a másik probléma az lehet ezzel, hogy így könnyen beindulhatnának a trollhadjáratok: például valaki nem kedveli az adott illetőt, és elkezd downvote-olni, vagy a másik oldalról megközelítve pl. megkér pár ismerőst, hogy upvote-oljátok már a hsz.-emet, mert akkor nekem jó lesz... és így tovább. Tényleg elmehetne az egész lájkvadászatba, és sokszor az olvasó is elsősorban a "lájkok" számát nézné, az alapján ítélne, nem a tartalom alapján. Tehát lehet egy ilyen negatív vonulata is az egésznek, pedig korábban bennem is felmerült az ötlet, aztán gyorsan elvetettem. Na meg nem beszélve arról, hogy vannak itt a PH-n nagyobb hiányosságok is egyelőre, például a korábban már évek óta nagyon sokat emlegetett "klubkártyás" fizetési rendszer (pl. ha fizetni szeretnél azért, hogy neked ne legyen reklám, stb.), én arra szavaznék, hogy inkább először ezek legyenek kialakítva.

Ahol alapvetően jól működik a pontozási rendszer, és nagyon jól van kitalálva, az a Stack Overflow, meg az egész Stack Exchange-család, de az teljesen más koncepcióra épül, mint a Prohardver topicjai: ott konkrétan az adott problémával kapcsolatos egy kérdés-több potenciális megoldás a koncepció, és ott az OFF-olásokat nem is díjazzák, míg a Prohardvernél szerteágazó módon is meg lehet közelíteni egy vagy több problémát, lehet csak úgy simán beszélgetni is adott szakmai témákról, lehet szakmai vitát tartani, OFF-olni, stb... Valahogy szerintem nem illene a koncepcióba.

Sk8erPeter

(#12431) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#12430) üzenetére


Kékes525
félisten

Tökéletes rendszer nem létezik. Még a matematikában sem (lásd Gödel nem teljességi tétele).

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12432) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#12431) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez valóban rendkívül hasznos és ideillő hasonlat volt... :U :DDD

Sk8erPeter

(#12433) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#12432) üzenetére


Kékes525
félisten

Hát valóban egy kicsit cinikus volt, elnézést érte.

A mostani rendszerben nem igazán lehet érteni, hogy mi a díjazás lényege. Nem a szakmai hozzászólásokat díjazzák, hanem azt, hogy ki milyen topikban szól hozzá, hatalmas különbség. Ennél az is sokkal jobb lenne, ha minden hozzászólás -trollkodás, reklám, off, személyeskedés, stb. leszámítva- egyforma mértékben díjaznák.

Amit írtam elismerem, hogy nem a legtökéletesebb, de annál ami most van biztosan jobb.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12434) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#12433) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Nem a szakmai hozzászólásokat díjazzák, hanem azt, hogy ki milyen topikban szól hozzá, hatalmas különbség. Ennél az is sokkal jobb lenne, ha minden hozzászólás -trollkodás, reklám, off, személyeskedés, stb. leszámítva- egyforma mértékben díjaznák."
Tehát akkor magyarul szerinted néhány Fáradt gőz-topicban írt hozzászólás, ahol még azt is leírják, aznap mikor fingtak, ugyanannyit kéne, hogy érjen, mint amikor valaki egy programozós topicban megoldást kínál, vagy akár csak feltesz egy kérdést, hogy az igazságérzeted ki legyen elégítve? :)

Sk8erPeter

(#12435) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#12434) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem lényegről beszélsz. Mi az hogy ugyanannyit? Tehát szakmailag díjazzák? Csak gyenge próbálkozás az, hiszen nulla szakmai hozzászólás is pontot ér mégpedig ugyanannyit mint az aki egy hozászolásával nagyon sok embernek segít. Én ezen próbálnék változtatni. Mondanivaló lényege ez, nem az amit sarkosan fogalmaztam.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12436) Sk8erPeter válasza Kékes525 (#12435) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ugyanezt már korábban leírtad más szavakkal, mindenki meg is értette, reagáltunk is a felvetésedre. Gondolom nem kell megismételni. :)
Szerk.: BTW ugye vágod, hogy te sem a lényegre reagáltál, hanem írtál egy oda nem illőt. Valóban, tökéletes rendszer nem létezik, örülök, hogy akkor ilyen remek végkövetkeztetésre jutottunk. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12437) DS39


DS39
nagyúr

a PH "pontrendszer" jelenleg azt súlyozza hogy mennyit társalogsz, írásban a PH és a lapcsalád tematikájával kapcsolatban. tehát ha vki csak hozzászól egy hw teszthez, mobilteszthez, vagy problémát tárgyal ki egyéb szakmai topicban, értelemszerűen többet ér, mint aki megtalálja magának a focis, sörös, mittomén topicot és oda ír hsz-t. és ha vki egyikből "gyűjt" 4000 hsz.-t, vki meg a másikból, én azt nem venném egy kalap alá. (szerintem logikus)

továbbá ezek a rangok amelyek kiosztásra kerülnek, nem a szakmai tudást kívánják sugallani, hanem azt hogy az ember mennyire aktív tagja ennek az IT tematikájú közösségnek.

éppen ezért nem látom értelmét ebben a számítási rendszerben jobban díjazni azt aki sokat, és jól segít, mert mit nyerne azzal hogy ezért előbb lesz PH valami, mint mások, akik csak szimplán kérdéseket tesznek fel.

ezt a két dolgot külön választanám. jelenleg is van Szakértő rang, a Kékes525 által említett értékelést annak a rangnak a megszerzéséhez venném hozzá, és látnám értelmét, mert ez egy olyan rang, amit trollkodással, szakmai topicok szétoffolásával, és sok-sok kérdezéssel nem lehetne elérni, ellentétben a PH valami rangokkal.

és ezt ki is lehet bővíteni, olyanokkal hogy Mobilguru, Progmester vagy hasonlók. annak megfelelően, melyik területen ír hasznosakat, vagy segít sokat, pozitívan.

[ Szerkesztve ]

(#12438) Kékes525 válasza Sk8erPeter (#12436) üzenetére


Kékes525
félisten

"BTW ugye vágod, hogy te sem a lényegre reagáltál, hanem írtál egy oda nem illőt. Valóban, tökéletes rendszer nem létezik, örülök, hogy akkor ilyen remek végkövetkeztetésre jutottunk"
Ezt miért írtad? Elnézést kértem érte.

@DS39: Az hogy a különböző hozzászólásokat különböző helyeken másképp pontozzák az rendben van. Én arra hívtam fel a figyelmet, most már magamat tudom csak ismételni, hogy a szakmai topikokban a hozzászólások messze nem egyenértékűek.
"továbbá ezek a rangok amelyek kiosztásra kerülnek, nem a szakmai tudást kívánják sugallani, hanem azt hogy az ember mennyire aktív tagja ennek az IT tematikájú közösségnek." Igen, ahogy írtad, valóban ilyen a mostani rendszer.

Csak egy felvetés volt a hozzászólásom, hogy lehetne másként is és talán az jobb lenne, de ha a többség a régit akarja, akkor elfogadom. Annál is inkább, mert másként nem regisztráltam volna és összességében nagyon jónak tartom a topikokat, különösen a szakmaiakat.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12439) Kékes525 válasza DS39 (#12437) üzenetére


Kékes525
félisten

Bocs, kifutottam a szerkesztési időből.

"ezt a két dolgot külön választanám. jelenleg is van Szakértő rang, a Kékes525 által említett értékelést annak a rangnak a megszerzéséhez venném hozzá, és látnám értelmét, mert ez egy olyan rang, amit trollkodással, szakmai topicok szétoffolásával, és sok-sok kérdezéssel nem lehetne elérni, ellentétben a PH valami rangokkal.

és ezt ki is lehet bővíteni, olyanokkal hogy Mobilguru, Progmester vagy hasonlók. annak megfelelően, melyik területen ír hasznosakat, vagy segít sokat, pozitívan."

Egyetértek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12440) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egy olyan újítás szerintem hasznos lenne, ha a privát üzeneteknél megjelenne egy kis pipa, ha a címzett elolvasta az üzenetet, illetve ha az egeret rávisszük, akkor meg is jelenne az időpont, pl. „látta 2014.08.04-én, 12.31-kor”

Illetve én egy olyannak is örülnék, ha a szövegdoboz a hsz íráshoz nem külön ablakban jelenne meg, hanem az oldalba beágyazva.
Új hsz esetén az oldal alján, válasz esetén pedig azalatt a komment alatt jelenne meg, amire válaszolunk.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12441) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12440) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. Ne má'. :D

2. "ha a szövegdoboz a hsz íráshoz nem külön ablakban jelenne meg, hanem az oldalba beágyazva.
Új hsz esetén az oldal alján, válasz esetén pedig azalatt a komment alatt jelenne meg, amire válaszolunk."

Ezzel a kéréssel viszont teljesen egyetértek. Jóval kényelmesebb lenne így is látni az előzményeket, nem csak külön fülön. Persze akkor már egy AJAX-os "Új hsz. érkezett"-feature sem lenne rossz, de hát egyelőre álmodik a nyomor...
Csak ne legyen olyan undormány gány a kódja, mint a Hardveraprónak. :P

Sk8erPeter

(#12442) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12441) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az első amiatt lenne nagyon hasznos, mert ha épp folyik a biznic, akkor azért jó tudni, hogy a másik fél elolvasta-e a válaszomat.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12443) freemanone


freemanone
őstag

A mobilaréna mitől lehet így szétcsúszva? Random megnéztem pár másik topikot is, de minden ugyanígy szétesik. FF-ben is ugyanezt tapasztalom.

(#12444) Bjørgersson válasza freemanone (#12443) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ctrl+F5 nem segít?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12445) freemanone válasza Bjørgersson (#12444) üzenetére


freemanone
őstag

Arra az egy oldalbetöltésre ctrl+f5-el jó, ezt el is felejtettem írni, de utánna ismét így jelenik meg, akkor is ha egy sima F5-öt nyomok utánna, vagy ha másik MA-s topikot töltök be. Ráadásul az FF sosem látott még PH!-t. Az más célokra van elkülönítve.

[ Szerkesztve ]

(#12448) freemanone válasza freemanone (#12443) üzenetére


freemanone
őstag

Problem solved... visszajött a digi és nem vagyok mostmár a vodás mobilnetre kényszerülve. Így nem csúszik szét.... bár nem értem továbbra sem, hogy mi okozhatta konkrétan.

(#12449) sz.balazs.95 válasza freemanone (#12448) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

valószínűleg időtúllépés miatt valamit nem tudott betölteni, ami szükséges lenne a weblap normális megjelenéséhez.
(azért írom körül, mert gőzöm sincs, hogy konkrétan mi lehet az a dolog, nem beszélek HTML nyelven :DDD )

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.