Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Winner_hun válasza sztanozs (#12100) üzenetére


Winner_hun
félisten

":P"

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#12102) lezso6 válasza Winner_hun (#12099) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Neked marad az R5. :P

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12103) sztanozs


sztanozs
veterán

Ha már itt vagyunk, mi van R6-ba tervezve :)

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12104) lezso6 válasza sztanozs (#12103) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Semmi konkrét plusz, az R6 célja az, hogy gyorsabban, hatékonyabban lehessen fejleszteni a jövőben. Ez felhasználói szemszögből annyit jelent, hogy több új feature lesz, gyakrabban. Szóval összességében az R6 egy hosszú távú projekt, ami mindent tartalmazni fog. ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12105) TechArtist


TechArtist
aktív tag

A prohardver címén miért a logout jön bbe?

(#12106) lezso6 válasza TechArtist (#12105) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ürítsd a gyorsítótárat, valami nagyon elkutyulódhatott a böngésződben.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12107) Integra


Integra
titán

haho, van egy érdekes észrevételem, android (stock 4.4.2) ha mobilnettel kapcsolódom, a teljes verziós ph a rios csere óta így néz ki: 1, 2
ha itthon saját neten, wifin keresztül kapcsolódom, akkor viszont normálisan mutatja az oldalt. mindegy, hogy natív android browser vagy chrome alatt nézem, ugyanazt produkálja.
valami ötlet? :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12108) Logeeen válasza Integra (#12107) üzenetére


Logeeen
senior tag

Nálam ezt munkahelyen XP alól mutatja így. Próbáltam már javat, meg minden szutykot frissíteni, de semmi változás. Töröltem kukikat is.
És csak ott, csak azon az 1 gépen mutatja így.
:F

#Xiaomi 13T#

(#12109) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Üdv.!

Logouton próbáltam egy még nem publikált blogbejegyzésemet törölni, IE11 alatt nem működik, a végtelenségig tölt. Firefox-szal is kipróbáltam, ott semmi gond nem volt.

sweetlou6.wordpress.com

(#12110) Sk8erPeter válasza Sweet Lou 6 (#12109) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

http://prohardver.hu/tema/javitsuk_a_prohardvert/hsz_12071-12071.html
Idézve lezso6-ot:
"Bugokat legközelebb a másik topikban jelezzétek, plíííz, thx."
Tehát ide fáradj:
http://prohardver.hu/tema/bugok_a_rios_r5_ph_motorban/friss.html

Sk8erPeter

(#12111) Sweet Lou 6 válasza Sk8erPeter (#12110) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

:R

sweetlou6.wordpress.com

(#12112) Espla


Espla
aktív tag

"Hiba

Nem vehetsz fel több kedvencet (max. 50)!"

pls legyen legalább 100

(#12113) Ndruu válasza Espla (#12112) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

"Összesen maximum 50 kedvenc vehető fel, ez elég szokott lenni. Ha mégsem lenne elég, akkor nyiss egy személyes bejegyzést a Logout-on (nem kell publikálni, így csak te láthatod), amibe összegyűjtöd a kedvenc topikjaidat." - [link]

Harrrr!!!!

(#12114) Espla válasza Ndruu (#12113) üzenetére


Espla
aktív tag

Jó, de nem értem miért kell ezzel smucigoskodni.

(#12115) GBotond


GBotond
tag

Hali,
A hardverapró megújulása óta tapasztalom, hogy ha a prohardveres fórumtémák új üzeneteit nyitom meg (a kedvenc téma melletti piros számra kattintva), akkor a Hardverapróból máshol nyílik meg a téma, mint ha a Prohardver fórumlistájában látható hivatkozással nyitom meg.
Konkrétan, ha a Hardverapró témalistájából nyitom meg a legújabb hozzászólásokat a ThinkPad fórumban, akkor a lap tetején nyílik meg, az 58101-es hozzászólásnál, ha viszont a Prohardverből, akkor az 58037-es hozzászólásra ugrik egyből. Így eddig nem egy nagy durranás, de - ezt most nem tudom reprodukálni, mintha olyan is lett volna, hogy a legutóbbi oldal tetejére ugrott volna a Hardverapróból, pedig több mint 100 új hozzászólás volt.

Üdv:
GB

[ Szerkesztve ]

(#12116) Integra válasza Logeeen (#12108) üzenetére


Integra
titán

a cahce, history etc törléseket én is megcsináltam, de semmi sem változott, nem jöttem még rá, hogy mi a búbánat okozhatja..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12117) DS39 válasza Espla (#12114) üzenetére


DS39
nagyúr

beállítják 60-ra, vagy 100-ra, vkinek az is kevés lesz, akkor majd lehet 200-ra, stb.
valahol meg kellett húzni a határt. az itt szóltam hozzá résszel együtt azért elég kellene legyen.

(#12118) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem találtam ezzel kapcsolatosan megjegyzést vagy tájékoztatást, így ide teszem be a kérdést.

Mi történt a feltöltött képek exif adataival? Korábban, ha valaki feltölött egy képet, voltak exif adatok, most már egyáltalán nincsenek. Miért szedi ki a RIOS a képek exif adatait, illetve várható-e változás a dologban?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12119) FehérHolló válasza Apollyon (#12118) üzenetére


FehérHolló
veterán

én támogatom, hogy ne legyen fenn exif.

Skynet is real. It's called Google.

(#12120) Apollyon válasza FehérHolló (#12119) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Miért ne legyen?
Mindenki a saját felelősségére oszt meg anyagokat az interneten. Az, hogy a képeknek van egy funkciója, és ezt elveszik, visszalépésnek számít.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12121) Integra


Integra
titán

hahó, mikor lesz végre működő képes az az opció, hogy a nem kívánatos személyeket egyszerűen szűrni lehessen a fórumban? :) konkrétan akit letilt az ember, azt nem látja egyetlen topicban sem...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12122) föccer válasza Integra (#12121) üzenetére


föccer
nagyúr

2012 q4 ha jól emlékszem :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12123) grabber válasza Integra (#12121) üzenetére


grabber
addikt

Szerintem már működik és a hozzászólásaidat már nem is látják ;] Titokban megtartják ez a funkciót maguknak :U

(#12124) Integra válasza grabber (#12123) üzenetére


Integra
titán

de várjatok, ez csak a privát üzenetekre vonatkozik, hogy letudod tiltani és többet nem jelenik meg... (használom is serényen ezt a funkciót és bővül a lista rendszeresen:DDD)
arra gondolok, hogy a topicokban ne/se lásd az illetőt

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12125) grabber válasza Integra (#12124) üzenetére


grabber
addikt

Én is arra gondoltam(topikosra) :U

(#12126) Bjørgersson válasza föccer (#12122) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nem inkább 2014 Q2? Reálisabb lenne. :P

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12127) föccer válasza Bjørgersson (#12126) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha jól emlékszem, akkor a 2012 Veletechen lett bejelentve a Klubkártya és akkor mondta Bog, hogy hát ne vegyük ígéretnek, de 12Q4

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12128) Apollyon válasza föccer (#12127) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Sajnos mint láthatjuk, ez nem valósult meg. Parci ígért még valahol fizetős fórum szolgáltatásokat, többek közt ez a felhasználó szűrés a fórumban (nem a privát üzenetekben) is benne volt.
Nos a hardverapró gondolom már nagyjából kész, a logout is király, jöhetnek az új funkciók! :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12129) Bjørgersson válasza Apollyon (#12128) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Majd az R6. Egyszer. Talán. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12130) Integra válasza Apollyon (#12128) üzenetére


Integra
titán

vissza tudnám keresni, hogy hány éve javasoltam már ezt a funkciót részletesen leírva sok mással, ahogy azt is, hogy mit kell a jobb oldali oszlopban rendbe rakni, mert a jelenlegi topic téma és kedvencek kezelésén erősen van mit módosítani.. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12131) Jarod1


Jarod1
addikt

az apróhirdetésekben az egyik eladó neve alatt lévő privát üzenet küldése gombra kattintva nem történik semmi, mitől van ez? a bal alsó sarokban megjeleni ez : javascript:;

[ Szerkesztve ]

(#12132) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Az utóbbi időben sokat használtam a fórum keresőt, főleg olyan kérdésekre kerestem ami engem is foglalkoztatott, és ha azt már megválaszolták, akkor nem fogom mégegyszer megkérdezni. Ez eddig okés is, rákeresek egy hardverre/programra/bármire, és látok egy hozzászólást hogy hoppá, neki is ez a problémája, akkor nézzük a választ rá. Csakhogy az nem úgy van ám, mert a válaszban az esetek 90%-ában nem szerepel a kulcsszó amire kerestem, úgyhogy a válasz nincs ám a listában. 2 opcióm van:
1) megnézem a hozzászólás számát, majd kikeresem a listából azt a 100-as csoportot amiben benne van, majd letekerek oda, majd keresem a válaszokat.
2) rányomok a hozzászólás számára, majd a listából kiválasztom az alattalévőt, és ismét kereshetem a válaszokat rá
És hát ez eléggé kínkeserves. Szerintem keresésnél a hozzászólás fejlécébe lehetne tenni olyan linket, ami kihozza a hozzászólás utáni x db hozzászólást, vagy esetleg csak magukat a válaszokat listázza. Vagy ez csak az én first world problem-em? :D

4 8 15 16 23 42

(#12133) canniball válasza tonyrulez (#12132) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is felvetettem már korábban a problémát és nem kapott hülyeség plecsnit, bízzunk benne hogy lassan elérnek ehhez is a listán. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12134) DS39 válasza tonyrulez (#12132) üzenetére


DS39
nagyúr

+1
tényleg jó ötlet lenne egy link, hogy "erre a hsz-re érkezett válaszok.." (ami persze csak akkor válna láthatóvá, ha válaszolt is rá vki)
sokkal hamarabb meglelné az ember a problémájára a megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

(#12135) Penge_4 válasza DS39 (#12134) üzenetére


Penge_4
veterán

+1

(#12136) Integra válasza DS39 (#12134) üzenetére


Integra
titán

előzmények
válaszok kifejtése
válaszok rekurzív kifejtése

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12137) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Azt hiszem ez így maradt, és nem szándékosan:

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#12138) banhammer


banhammer
veterán

Nem lehetne kicsivel nagyobbra venni a fórum gombjait?
Topikban egy oldal előre, hátra, topik elejére, hátuljára, utolsó hozzászólásomhoz, kuka, stb gombokra gondoltam.

Tableten, mobilon (asztali nézetben netezek, fórumozok) kész kínszenvedés egyből eltalálni ujjal a kis gombokat.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#12139) BluEyes


BluEyes
őstag

Biztos javasolta már más is, de én is megteszem:

Az OFFTOPIC funkcióval valamit kéne csinálni! Boldog-boldogtalan használja az amúgy egyáltalán nem OFF hozzászólásokhoz, van olyan fórumtag, akit ha végignéznénk, 80%-ban OFF-ba ír, láthatóan föl se fogja ennek a funkciónak a lényegét.
Ugyanakkor a fórumtagok egy része nehézkesnek, szemet fárasztónak találja a halvány szöveg olvasását, viszont nem lehet átugrani ezeket a postokat, hisz mint fennebb írtam, egyáltalán nem topic-idegen, a témától eltérő hozzászólásokról van szó legtöbbször. Elég csak e topic utolsó 50 postját megtekinteni, az OFF postok egyike se indokoltan használja a funkciót. Fórumszerte ugyanez van sajnos.
De a fene se bánná amúgy, hogy betegesen OFF-olós a koma, ha az ilyen szövegek olvashatóságán lehetne javítani valamennyit.

Köszi, ha fontolóra veszitek ezt.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12140) minek?:S


minek?:S
őstag

Sziasztok.

Nemtudom, hogy privat uzenetekkel kapcsolatos eszrevetelek ide tartoznak-e, de szerintem ott a szerkesztesi idolimit lehetne addig ervenyben, amig a tag nem valaszolt, de legalabb is 5 percnel tobb. Illetve, ha irok egy levelet amit kesobb torolni szeretnek, akkor azt a masik felnel is torolje.(ezt haverral neztuk meg az en keresemre, mert ma fontos lett volna, hogy egy uzenet eltunjon). Ti hogy gondoljatok ezeket?

Illetve, szerintem azt is meglehetne engedni, hogy egyszer mindenki valtoztathasson nicket.

Udv.:M

Üdv.:M.

(#12141) FishAir


FishAir
senior tag

Nagyon-nagyon rég volt egyszer egy írásom a logout-ra. A cikk már nincs meg szerintem, mondjuk nem is baj. :) Viszont a fórum(ok)on a felhasználóm alatt ott van még mindig a kiírás. Lehet azt valahogy törölni? Mondjuk annyira nem zavar, csak kérdezem.

iDontcare

(#12142) BluEyes válasza BluEyes (#12139) üzenetére


BluEyes
őstag

[link] #54 - #45
Íme megint, 10 hsz-ből 9 OFF-ban van, nem tudni miért. Viszont olvashatatlan. Valamit basszni kéne ezzel tényleg.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#12143) rum-cajsz


rum-cajsz
őstag

A privát üzeneteim között, ha egy beszélgetést olvasok, és a partner neve alatti "Apróhirdetései" linkre kattintva a saját oldalam jelenik meg, cserébe az én nevem alatti "Apróhirdetései" linkre kattintva megjelennek a partner hirdetései.
Remélem érthető, amit írtam. :)

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#12144) Ndruu válasza rum-cajsz (#12143) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Ha jól sejtem, akkor ez a hardveraprón van, tehát vagy itt vagy itt kellene jelezni.

Link kell a hiba helyéhez és screenshot a hibáról.

Harrrr!!!!

(#12145) Sk8erPeter válasza rum-cajsz (#12143) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] ?

Sk8erPeter

(#12146) rum-cajsz válasza Ndruu (#12144) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Köszönöm mindkettőtöknek, azt gondoltam ez globális probléma, de akkor jelzem a hardveraprón képekkel.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#12147) rum-cajsz válasza Sk8erPeter (#12145) üzenetére


rum-cajsz
őstag

Most fogtam csak fel, amit írtál, igen, valóban használom a PH Chrome bővítményt, és abban van a hiba. Elnézést a figyelmetlenségemért.

=Kilroy was here============================ooO=*(_)*=Ooo=======

(#12148) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Nem tudom, hogy előttem is írták-e már ezeket (de most ezért nem fogok 12000 kommentet végigolvasni):

1. A mostani smiley-k helyett (vagy esetleg mellett) lehetnének az Unicode-ban megtalálhatóak az alapértelmezettek.
A nagyobb választék miatt, és amiatt, mert 1 karakter kisebb adatforgalmat generál, mint egy ikon.

2. A betűtípus és a betűk mérete azon múlna, hogy mi van beállítva a böngészőben.

3. a szövegdobozt lehessen kihúzni a képernyő széléig.

4. felhő-integráció: A felhasználók a szövegdobozban ne csak a PH! szerverére tudjanak feltölteni képeket, hanem a saját tárhelyükre is, vagy ha már ott van a kép, akkor a PH! felületéről be lehessen linkelni.
Ez mindenképpen csökkentené a PH! szervereinek a terhelését.
Tudom, hogy most is lehet külső helyről linkelni, de így azért mégiscsak kényelmesebb lenne.

5. Ne csak képeket lehessen ily módon megosztani, hanem bármi mást is!

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12149) sz.balazs.95 válasza sz.balazs.95 (#12148) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

6. :D A Kedvenceket ne csak a lista elejére lehessen hozni, hanem szabadon lehessen állítani a sorrendet.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12150) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12148) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. Chrome-ban remekül néz ki:
Emoticons (Unicode block)
:D
(tudom, Firefoxban és IE-ben megy)
Mellesleg sztem ezek elég gagyin néznek ki.

2. ha egy weboldal mindenkinél tök másképp néz ki, az ellentmond minden jobbfajta tervezési elvnek.
3.
4. "ne csak a PH! szerverére tudjanak feltölteni képeket, hanem a saját tárhelyükre is, vagy ha már ott van a kép, akkor a PH! felületéről be lehessen linkelni."
Tehát te bérelsz mondjuk akármilyen osztott tárhelyen magadnak helyet, és elvárnád, hogy oda fel tudj töltögetni Prohardverről közvetlenül, és még kotorászni is tudj az ottani szerveren? Hát ez elég gázos lenne. De eleve nem is megoldható.
5. "Ne csak képeket lehessen ily módon megosztani, hanem bármi mást is!"
Hogy érted, hogy bármi mást is meg lehessen osztani?

(#12149)
6. talán ez az egyedüli, amivel egyet tudok érteni. :D

====================================================

(#12147) rum-cajsz :
Nem para, sejtettem, hogy erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.