Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12951) 66zio válasza Sk8erPeter (#12947) üzenetére


66zio
aktív tag

Azok azt választják, hogy emailt kapjanak róla. Vagy ha nagyon mazochisták használhatják azt a beállítást amit te említettél :D

(#12952) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#12950) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Én nem mondom azt, hogy az lett, de nekem nem tetszik.

(#12953) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#12952) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

na ez egy sokkal korrektebb vélemény nyilvánítás. :R

te szerinted hogy lehetne jobb?

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12954) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#12953) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Nem tudom, nem vagyok az a nagy művészlélek, aki bármit is meg tudta tervezni. Én inkább a másik agyféltekémet használom.

Szerintem jó lesz ha marad ez a szín :)

(#12955) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#12954) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de így körülbelül sem, hogy neked mi tetszene nagyjából?

a szín amúgy tényleg jól ki lett találva anno. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12956) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#12955) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Szerintem a színt tartani is fogják, általában logóknál ez így szokott lenni.

Nekem leginkább az egyszerű dolgok tetszenek.

(#12957) sz.balazs.95 válasza DrojDtroll (#12956) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezzel én is így vagyok. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12958) DrojDtroll válasza sz.balazs.95 (#12957) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Ahogy nézegettem most a logókat úgy látom hogy, az idők folyamán folyamatosan egyszerűsítették őket.

[ Szerkesztve ]

(#12959) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12955) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most tényleg nem köcsögségből, de tök felesleges tervezgetned, meg különböző vélemények szerint átvariálgatnod, mert valószínű - legalábbis nagyon remélem -, hogy a logó megtervezését olyanokra fogják bízni, akik eleve dizájnervénával rendelkeznek. Vagy a másik lehetőség, hogy a kellő időben meghirdetnek egy versenyt, kihirdetik az első három helyezettet, aztán egyiket sem választják, hanem maradnak az első lehetőségnél. :DDD

Sk8erPeter

(#12960) DrojDtroll válasza Sk8erPeter (#12959) üzenetére


DrojDtroll
addikt

Amennyiben a versenyen készülnének jó alkotások az jobb lenne szerintem, legalábbis én jobban örülnék annak.

(#12961) pepe091 válasza Sk8erPeter (#12959) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

A hardverapró hátterére is mennyire megérte megcsinálni a versenyt, pedig még győztest is hirdettek, ráadásul áprilisban... :D Biztos megvárják az egy éves jubilálást, hogy kerek legyen a csúszás időtartama. ;]

Nem tudom egyébként Gave megkapta-e a beígért nyeremény egeret...

[ Szerkesztve ]

(#12962) Sk8erPeter válasza pepe091 (#12961) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Jaja, erre a versenyre célozgattam az utsó mondatban. :DDD

Sk8erPeter

(#12963) föccer válasza pepe091 (#12961) üzenetére


föccer
nagyúr

Előbb legyen meg a bugtalan HA, majd dizájnon utána faragnak.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12964) pepe091 válasza föccer (#12963) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

De akkor minek csinálták meg a versenyt? Ez fair dolog az emberekre nézve akik hiába dolgoztak? :U Nem hiszem hogy olyan sokáig tartana egy hátteret beállítani.

(#12965) föccer válasza pepe091 (#12964) üzenetére


föccer
nagyúr

Hmmm, szerencsére ezekre a dolgokra már nincs rálátásom. Egyébként meg éppen tudom a mikéntjét, hogy miért állt elő ez a faramuci helyzet, de nem hinném, hogy publikusan megoszthatnám. Kb annyiról van szó, hogy a verseny meghirdetése után született egy, a HA-t érintő döntés, ami értelmében nem nyúlnak a jelenlegi HA-hoz, amíg a teljes oldal nem működik stabilan, hiba nélkül.

És akkor ha kérhetem ezt a témát fejezzük is itt be, mert erősen off.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12966) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Az egyéni fórum oldal elrendezésével kapcsolatban lenne egy javaslatom.

Az esetek 99%-ában be vagyok lépve, és sokat használom a kedvenc topikokat, továbbá az "itt szóltam hozzá" részt. Mégis ahhoz, hogy ezt böngészni tudjam, mindig le kell görgetnem egy csomót, mert az "Opciók" illetve "További opciók" rész, mindenek felett van, amiket legalább szinte sosem használok.

Szóval jó lenne átvariálni, hogy mondjuk belépés után ne legyen annyira túlzottan szem előtt, vagy kerüljön át a másik oldalra, vagy amit mindig jobb ha lát a user, felülre kerülne stb.

A RIOS gépház rész is tök ritkán frissül – átlagban van havonta vagy kéthavonta 1 poszt. Tehát nekem az tetszene, ha a belépés után a kedvenc topikjaim legfelül lennének, vagy legalább lehetne variálni, hogy az abszolút nem használt funkciók máshova kerüljenek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12967) Sk8erPeter válasza Apollyon (#12966) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Az esetek 99%-ában be vagyok lépve, és sokat használom a kedvenc topikokat, továbbá az "itt szóltam hozzá" részt. Mégis ahhoz, hogy ezt böngészni tudjam, mindig le kell görgetnem egy csomót, mert az "Opciók" illetve "További opciók" rész, mindenek felett van, amiket legalább szinte sosem használok.
Szóval jó lenne átvariálni"

Tökéletesen egyetértek, ez engem is hosszú ideje zavar, hogy pont az "Itt szóltam hozzá" részhez kell állandóan görgetgetni (két Page Down megnyomása szükséges, ha a laptop monitorját nézem (1366×768)). Sőt, ezt a blokkot SOKKAL gyakrabban használom, mint a Kedvencek blokkot, a kettő számomra logikusabb lenne, ha fordított sorrendben lenne.
Ezenkívül úgy van, ahogy írtad, például én az adataim, beállításaim, privát üzeneteim, RIOS gépház, aktív témák, aktív tagok, alapelvek, súgó, hiba az oldalon? linkek közül EGYEDÜL a "privát üzeneteim" linket használom... :U Szóval tökéletesen felesleges, hogy ezek foglalják a helyet a legkönnyebben elérhető részen, ahelyett, hogy a leggyakrabban használt részek lennének a legkönnyebben elérhetők.
Lehet, hogy meg is kéne csinálnom ezt a sorrendváltoztatást extension segítségével, mert ezen az oldalon úgy általában változásra várni nem érdemes. :DDD

Sk8erPeter

(#12968) spammer válasza Apollyon (#12966) üzenetére


spammer
veterán

Továbbá az is jó lenne (bár úgy emlékszem, hogy már javasoltam régebben), ha a kedvencek elemei drag&drop módszerrel rendezhetőek lennének, mert ez az "egyesével a tetejére" rendezés nagyon kényelmetlen.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#12969) DrojDtroll válasza spammer (#12968) üzenetére


DrojDtroll
addikt

A multkot ugy dontottem, hogy rendezem a listat, par prpbalkozas utan feladtam.

(#12970) Kékes525


Kékes525
félisten

Keresési javaslatot tennék. Persze lehet hogy ez már működik, csak nem ismerem.

Úgy látom, hogy a hatékony keresés nagyon nehéz, egy hosszú fórum gyors áttekintése szinte lehetetlen. Például, ha a fejhallgató fórumban egy telefonhoz való fülest keresek, akkor csak azokat a találatokat kapom meg amiben ez a szó szerepel, de a választ nem (mert legtöbbször a keresett kulcsszó nem szerepel benne), pedig az talán még fontosabb lenne. Technikailag gondolom ez megoldható, mert a válaszokban ott van, hogy hanyadik számú az üzenetre és kinek szól a válasz.
Ez alapján a találatoknál a kereső szót tartalmazó kérdés alá lehetne tenni a válaszokat, így nagyon hatékonnyá válna a keresés és könnyen gyorsan célzottan átlehetne tekinteni az adott fórumot.

Ha tudtok meglévő jobb módszert azt is szívesen venném.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12974) Kalandor válasza Kékes525 (#12970) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nemrég frissítettük hatosra a rios nevű szoftverünket, ez már képes lesz ennek az egyszerű és erőforrástakarékos kigyűjtésére, csak még fejlesztés szükséges hozzá. Nem holnapra lesz kész, de be van tárazva.

(#12975) Kalandor válasza Apollyon (#12966) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én a szóközt megnyomom és nulla másodperc alatt ott vagyok, ha azokat szeretném elérni :)
De érdekes felvetés, eddig azt hiszem senki se jelezte, hogy azok rossz helyen vannak.

(#12976) Bjørgersson válasza Kalandor (#12975) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Space-szel nekem csak az utolsó 5 topik látszik az itt szóltam hozzából.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12977) sz.balazs.95 válasza Bjørgersson (#12976) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nekem 2 space-szel látszik az utolsó 3... :P

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12978) Kékes525 válasza Kalandor (#12974) üzenetére


Kékes525
félisten

Köszi! :R Ez nagyon jó hír. Így nagyságrendekkel könnyebb lesz egy hosszú fórum hatékony, gyors átolvasására.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12979) Dave567


Dave567
addikt

Sziasztok

(I)Nem tudom volt- e már róla szó, de nem lehet ne össze vegyíteni az LCD topicot, a LED tv topiccal?
Mondjuk LED lcd topic, ez szerintem jó név lenne neki, teljesen ugyan azok vannak mit a Led topicban, ugyan azok a kérdések, STB.
(/I)

(#12980) Apollyon válasza spammer (#12968) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen ez még jobb lenne, de én már annak is örülnék ha a toppon lenne a sokat használt funkciók, a nem használtak meg átköltöznének onnan. Főleg, hogy én úgy használom a fórumot, hogy a legfrissebb hsz mindig a lap tetején van. Ez a drag&drop nem is tudom hogy megvalósítható lenne-e a ph arculatában (minimalism).

A legjobb egyébként az lenne, ha átkerülnének a másik oldalra, és egy legördíthető menübe raknák át. Így nem is foglal sok helyet.

(#12967) Sk8erPeter: Na igen, a privát üzenetek rész mondjuk jó helyen van.

Továbbá: ha épp aktívan fórumozom, akkor néha túl sok az információ egy egy adott oldalon. Egy ilyen kinytható/bezárható funkc. is jó lenne. Pl. gamepodot, mobilarénát már szinte sosem olvasok, mégis ott van oldalt a topik ajánló. Mondjuk a kedvenceket ugyancsak lehetne kicsuk/becsukra tolni.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#12981) Sk8erPeter válasza Apollyon (#12980) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Ez a drag&drop nem is tudom hogy megvalósítható lenne-e a ph arculatában (minimalism)."
A drag & drop bármilyen arculathoz illeszthető. :) Ráadásul annyi kész kód van hozzá, hogy Dunát lehet velük rekeszteni. A jQuery UI Draggable+Sortable csak egy példa, de ennél minimalistábbakat is lehet találni, amik nem is igénylik a jQuery UI-t.

Sk8erPeter

(#12982) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#12981) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, az utóbbira elfelejtettem bedobni a linket, pl. ez csak jQuery-függőséggel bír, a kódja összesen 9,19 KB. :)

Sk8erPeter

(#12983) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Miért dob automatikusan a PH ról ha belépek a hardverapróra?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12984) DonThomasino válasza DonThomasino (#12983) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sorry lemaradt a ki, szóval hogy
miért dob ki a PH fórumról ha belépek a hardverapróra?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#12985) föccer válasza DonThomasino (#12984) üzenetére


föccer
nagyúr

Töröld az oldalakhoz tartozó sütiket. Nemrég változtatva volt a süti kezelésen, lehet bent ragadt nálad néhány régi, ami a galibát okozza.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12986) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Üdv!

Lehet rossz topikba írok, de nem találtam jobbat.
Javítsuk a Prohardvert!
Jöhet a lehurrogás és a kődobálás, de le kell
írnom...
... mielőtt egy moderátor szankciót alkalmaz,
azért nem ártana elgondolkodni előtte hogy
valóban jogos volt - e a lépése vagy sem.
Ennyit szerettem volna leírni. :R

A.

(#12987) Ndruu válasza AndrewBR (#12986) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link]

Harrrr!!!!

(#12988) AndrewBR válasza Ndruu (#12987) üzenetére


AndrewBR
senior tag

:R

A.

(#12990) Lassú Víz


Lassú Víz
őstag

Örülnék, ha a fórumban a felsorolás és a számozott lista is elérhető lenne a meglévő formázások mellé.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#12991) Bjørgersson válasza Lassú Víz (#12990) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Word-szerű megvalósításra gondolsz?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12992) Lassú Víz válasza Bjørgersson (#12991) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Akár, de ha működne az [ol], [ul], [li] és lezárásai, már az is jó lenne alapszinten.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#12993) mzso


mzso
veterán

Helló!

A HTML5 videók úgy vannak beágyazva, hogy tiltva van a teljes képernyős mód. Szerintem ez elég szívás a fullHD videók korában. Szerintem engedélyezni kéne. Ráadásul a youtube most már HTML5-öt használ alapértelmezetten.
Pl:
http://prohardver.hu/hir/videon_az_lg_feltekerheto_oled_kijelzoje_mukodes_k.html

http://prohardver.hu/hir/imagination_powervr_g6000_igp_dekodol_vp9.html

Nem tudom hogy ugyanaz, vagy hasonló probléma, de itt amellett, hogy nincs teljes képernyős mód valamiért a nagy lejátszás ikon nem tűnik el és a videó a háttérben játszódik le:

http://prohardver.hu/hir/mozilla_beszall_teveokositok_piaca.html

(#12994) sz.balazs.95 válasza mzso (#12993) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

kattints a videó címére, hogy új lapon nyíljon meg. úgy tudod teljes képernyőre rakni. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12995) mzso válasza sz.balazs.95 (#12994) üzenetére


mzso
veterán

Ennek tudatában vagyok. De ez nem teljes képernyőre rakás csak egy szokásos link a youtube oldalához a videónak.
Máshol is eljátszották már ezt. Majd miután szóltam megcsinálták.
Pl itt már jól van: https://forum.speeddemosarchive.com/post/the_operative_no_one_lives_forever__october_10th_2013.html

(#12996) sz.balazs.95 válasza mzso (#12995) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

én sem azt mondom, hogy az teljes képernyőre rakás, hanem hogy ott tudod teljes képernyőre rakni. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12997) flash-


flash-
veterán

üdv!

lenne két észrevételem:

A mobil nézetben jó lenne ha megjelenne a dátum, sokan szeretnék ezt, és az a baj hogy dátum nélkül sajnos sokszor át kell váltani a teljes asztali nézetre hisz elég fontos tényező az, hogy más hozzászólása mikor jelent meg,stb...illetve a legutóbbi hozzászólásaink listája is fontos lenne hogy megjelenjen mobil nézetben, hisz általában az ember arra a legkíváncsibb hogy mit reagáltak a hozzászólására-kérdésére...

ezek nélkül kimondom: egy nagy 0 a mobil nézet. ez van.

más:

szerintem nagyon hasznos lenne ha ugyanarról a témáról szóló hireknek egy topicja lenne.
pl.:most van ez az nvidia 3.5-4 gb ram mizéria,amivel kapcsolatban több hír is lejött,sokkal átláthatóbb-összefüggőbb lenne az egész dolog ha egy ilyen esetben egy topic maradna...
felesleges mindig újat, hisz a téma végülis teljesen ugyanaz!

ajánlom figyelmetekbe elgondolkodni a fenti két dolgon
üdv

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#12998) sz.balazs.95 válasza flash- (#12997) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A mobil nézetet nem fogják csiszolgatni, mert így is úgy is kompletten dobni fogják; akkor meg értelmetlen energiát áldozni rá.
Helyette a normál nézet lesz mérethez igazodó.

Viszont egy hivatalos PH! API jó lenne, hogy jó minőségű külső mobil appok készülhessenek.

A második elég hasznos dolog lenne, bár nem tudom, hogy mennyire lenne lehetséges kivitelezni, mert maga a PH! tök más elven működik.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12999) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Azért írom új hsz-be, mert alapvetően tökre eltér az előbbitől, ezért úgy gondolom, hogy az átláthatóság érdekében külön írom:

Szerintem az egy jópofa folog lenne, ha a tudástár egyfajta PH! Wiki-vé nőné ki magát. :K
Több szem többet lát, illetve a "rendes" Wikipédia hiányosságait jól tudná kompenzálni.
Amolyan kimondottan IT-s wiki lehetne :D
Lehetne WikiPH!édia a neve :DDD

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#13000) mzso válasza mzso (#12993) üzenetére


mzso
veterán

Hmm. A vimeó videók meg flashben töltődnek be valamiért, pedig azt már rég mindenhol csak html5-ben láttam és az még remekül is működik minden böngészőben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.