Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12150) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

például dokumentumokat, zip fájlokat, stb.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12152) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12151) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Azt most is meg tudod osztani. Fogod, és belinkeled.

Sk8erPeter

(#12153) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12152) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

de az plusz macera, hogy még valahova feltöltöm, ott generálok egy linket, és azt beliknelem.
Ezt lehetne egyszerűsíteni azzal, hogy eleve innen a PH!-n töltöm fel, és itt készülne a link, hasonlóképpen, mint ahogy most a képeket lehet feltölteni.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12154) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12153) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Gondolj bele, ha minden egyes zipet és egyéb hülyeséget a Prohardver szervereinek kellene tárolnia, az milyen kapacitást igényelne. Azért ők nem Google- vagy Microsoft-szintű erőforrásokkal rendelkeznek, hogy elvárható legyen, hogy ők tároljanak minden ilyen szirszart. A képek maximális mérete sem véletlenül van korlátozva. :)

Sk8erPeter

(#12155) sz.balazs.95 válasza Sk8erPeter (#12154) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ezzel tejesen tisztában vagyok.
Ezért kellene a PH! felületébe integrálni más felhő-alapú tárhelyeket, hogy onnan könnyedén lehessen belinkelni a cuccokat. :)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12156) Sk8erPeter válasza sz.balazs.95 (#12155) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez megint olyan, hogy tételezzük fel, megcsinálják mondjuk a ABC felhőszolgáltatás integrációját. Akkor felmerül a kérdés, hogy 1. tényleg akarok hozzáférést engedni a PH!-nak, hogy kotorásszon a tárhelyemen? 2. ha már van ABC felhőszolgáltatás integrálva, miért nincs má' XY felhőszolgáltatás is integrálva? (És akkor miért pont az(oka)t a felhőszolgáltatásokat részesítik előnyben, nekem meg mé' nem kedveznek, miközben én a másikat szeretem?)
Én is sok mindent hiányolok a Prohardverről, de speciel itt több problémaforrást látok, mint előnyt.
Ilyesmikre sztem telepíts inkább a böngésződhöz valami jóféle extensiont, ami elintézi neked a feltöltést, majd az ahhoz tartozó link odaadását, a legtöbb nagy felhőszolgáltatáshoz van bőven ilyen böngésző-bővítmény, amik felgyorsítják a munkát, és megkapod a linket is, amit egyből be tudsz linkelni PH-n.

Sk8erPeter

(#12157) sztanozs


sztanozs
veterán

Nem lehetne tagelni a cikkeket is (LO-on már évek óta tagelhetők a cikkek)? Vagy fogjam be és R6?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#12158) Clemi


Clemi
veterán

Bocsi hogy itt kérdezek, de ötletem nincs hol lehetne :F

A kérdésem mindössze annyi, hogy egy adott fórumban, hogyan tudnám kilistázni az ottani hozzászólásaimat?

(#12159) freemanone válasza Clemi (#12158) üzenetére


freemanone
őstag

mondjuk a részletes keresővel a nevedre keresve?

(#12160) Clemi válasza freemanone (#12159) üzenetére


Clemi
veterán

Ezer köszönet. :R Ezt a részletes keresőt is kerestem egy darabig, mire rájöttem hol találom!

(#12161) FishAir válasza FishAir (#12141) üzenetére


FishAir
senior tag

Közben megoldottam. A fórumban megtaláltam a cikkhez kapcsolódó topicot. Ott volt egy link és úgy eljutottam a cikkhez. A karbantartásban kérdezett valami olyat, hogy át akarom e konvertálni blog bejegyzéssé? Gondolom az volt a baja, hogy valahogy a Gamepodra került a cikk pedig akkor még nem is volt csak logout? Na mindegy. Kitöröltem a cikket és így eltűnt a logout bejegyzéses a nevem alól, mint látható.

iDontcare

(#12162) El Kebir


El Kebir
őstag

"RAM topic (kiemelt téma)"

Most vettem észre, megint, némi változást...
Miért nem lehet ezt egységesíteni? Sőt, miért nem lehet a magyaros "téma" szót használni egységesen? Miért jobb az angol "topic" mikor ugyanazt jelenti?

Nekem nem szimpatikus ez a topicolás, meg a topikolás (ilyen "topik" írásmód is volt itt), a magyar megfelelője a "téma" jobb, pl rövidebb, meg magyarosabb :) .

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#12163) sz.balazs.95 válasza El Kebir (#12162) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

szerintem megszokásból van így :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12164) El Kebir válasza sz.balazs.95 (#12163) üzenetére


El Kebir
őstag

értem, vagyis nemértem... :DD melyiket szokták meg, a "témát", a "topic"-ot vagy a "topikot"? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#12165) sz.balazs.95 válasza El Kebir (#12164) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a topicot szokták meg, az adott téma megnevezéséhez. (illetve a „k”-betűs változat is gyakori.)
Pl. nem AMD FX téma, hanem AMD FX topic.
Valahogy szerintem érthetőbben hangzik, és erre mondtam a megszokást is. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12166) DS39 válasza sz.balazs.95 (#12165) üzenetére


DS39
nagyúr

igazából mindegy felesleges. hiszen a témák listájának tetején ott van hogy fórumtémák, így egyértelmű mik azok amik alább láthatók. a többi csak szóismétlés akár angolul, akár magyarul.

(#12167) Bjørgersson válasza sz.balazs.95 (#12165) üzenetére


Bjørgersson
félisten

A téma hülyén hangzik szerintem.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12168) El Kebir válasza sz.balazs.95 (#12165) üzenetére


El Kebir
őstag

érthetőbb? ne viccelj már... az emberek egyrésze nem is tudná lefordítani a "topic"-ot, ha csak úgy rákérdeznél magában, hogy mit jelent ez az angol szó...csak hebegne valamit. ;)

és akkor hova lehet helyezni a "topikot" :D ("Monitor hiba / gond / probléma topik") ;)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#12169) El Kebir válasza Bjørgersson (#12167) üzenetére


El Kebir
őstag

a "topic" témát jelent, angolul is ugyanolyan hülye a jelentése mint magyarul :D

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#12170) Bjørgersson válasza El Kebir (#12169) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Értem én, csak a téma hülyébben hangzik, mint a topik szerintem. Vagyis topic. A topik pedig kérlek szépen a topic magyarosított változata, általában én is így használom. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12171) sz.balazs.95 válasza El Kebir (#12169) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem, csak ha azt mondom, hogy, mittomén, mondjuk Monitor téma, az olyan furán hangzik, de ha azt mondom, hogy monitor topik, az máris mennyivel jobb. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12172) DS39 válasza El Kebir (#12168) üzenetére


DS39
nagyúr

de most komolyan ezt minek odaírni?
van pl ilyen hogy Mozilla Firefox (kiemelt téma) ez így pont elég, miért lenne jobb, ha még ott lenne hogy Mozilla Firefox topic/téma (kiemelt téma)? vagy Javítsuk a Prohardvert! topik (kiemelt téma)?

[ Szerkesztve ]

(#12173) föccer


föccer
nagyúr

Ne itt nyelvészkedjetek, ha kérhetem.

Köszi!

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12178) vond


vond
MODERÁTOR

Fiúk, lányok! Nem tudom, jó helyre írok-e, de lenne egy észrevételem.

Az oldal feletti/mögötti hirdetési bannereken, háttereken (középen felül) megjelenik egy apró aláhúzás (gondolom a link mivolta miatt). Nem olyan észvesztően zavaró, de nekem mindig szemet szúr. :B

Ha megoldható, akkor esetleg az anchor-ra eresszetek rá egy "text-decoration:none" formázást. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#12179) Mate


Mate
nagyúr

Ez a hsz-ek közötti reklám eddig is volt, csak nekem nem tűnt fel, vagy most jelent meg?

Mindenesetre baromi idegesítő.

(#12180) Mate válasza Mate (#12179) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem a ph volt a ludas :R

Feltelepült 2 bővítmény, ami teleszemetelte ph-t is....

Töröltem, most jó!

(#12181) szala86


szala86
aktív tag

Sziasztok!
Készítettem egy összefoglalót és már jó hosszú. Az lenne a kérdésem, hogy az megoldható-e valahogy, hogy tennék az elejére egy tartalomjegyzéket és ha a linkre, illetve a címre kattintanék, akkor a megfelelő részhez odaugorjon, hogy ne kelljen végig görgetni az egészet. Ha nem, akkor ez jó lenne ha megvalósítható lenne.

(#12182) Sk8erPeter válasza szala86 (#12181) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem megvalósítható, mivel a hsz.-eidben generálódó egyes bekezdéseknek/diveknek nem tudsz id-t adni, így anchort sem tudsz adni a linkjeidnek, hogy odaugorjanak.

Sk8erPeter

(#12183) szala86 válasza Sk8erPeter (#12182) üzenetére


szala86
aktív tag

Sejtettem, de szerintem jó lenne, ha ez megvalósítható lenne.
És köszönöm a gyors választ, illetve elnézést amiért itt kérdeztem.

(#12184) Sk8erPeter válasza szala86 (#12183) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nekem nem gond. :DDD Nincs közöm a fejlesztőkhöz, úgyhogy nem tudom megmondani, bármi hasonlót terveznek-e, de kétlem, hogy lenne hasonló terv. Az egyedi bekezdés- illetve div-azonosító azért felvet problémákat (pl. milyen id-ket engedjünk? Ha engedjük, hogy egyedi id-t meg lehessen adni, akkor valahogyan generálni kellene, hogy pl. az oldalon lévő elemek által "foglalt" id-t ne lehessen megadni, és soha ne lehessen azonos azonosítóval ellátott két elem ugyanazon az oldalon; ha pedig ez a helyzet, akkor az átlagfelhasználó hogyan tudná egyszerűen kideríteni, mi is lenne a megfelelő anchor a linkben? (webfejlesztő panel használata nyilván nem az átlagfelhasználó tudásához van mérve, és amúgy is úgy macerás)).
Egyébként ha már ilyesminél tartunk, én az egész BBCode-szerű (de még csak nem is BBCode, járjunk egyéni utakat) hülyeséget dobnám ki, mivel lényegében semmi haszna (semmivel nem egyszerűbb a szerveroldali feldolgozása, validálása, szűrése, illetve a felhasználók általi megtanulása (!), mint a sima HTML-kódé), és lecserélném HTML-re (így legalább valami hasznosat is tanulhatnának a felhasználók).

Sk8erPeter

(#12185) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12184) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Inkább cseréljük le TeX-re. :P ;]

A HTML nagyon jónak tűnhet elsőre, főleg egy webes szemszögéből, de ha jobban megnézed (hsz forráskód), akkor rájössz, hogy vagy több kódot kell írni (lásd link, smile) vagy ezekre egyedi, rövidebb tageket kéne bevezetni. És bármelyiket választod, később konvertálni illetve szűrni is kell. Linkeknél pl a target="_blank" mindenhova kell, de az onclick-eket és egyéb security réseket ki kell dobni. Nem véletlen, hogy fórumban a BBCode formázásnak köze nincs a HTML-hez. Szívás az egész, és egy laikusnak az eredmény meg ugyanaz, vagy talán még rosszabb. Arról nem is beszélve, hogy páran még a szerkesztés vagy válasz gombot sem találják meg, akkor meg miről beszélünk?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12186) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12185) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, végre reagál valaki erre a felvetésre. :D Felőlem amúgy folytathatjuk privátban, vagy másik topicban, hogy ne ezt a topicot terheljük, mert tényleg érdekelne a téma, csak egyszer menjünk már át rajta, PLÍZ. :D

"több kódot kell írni (lásd link, smile)"
Link esetén a "href"-attribútumot kell kirakni pluszban. Ez nem hiszem, hogy akkora teher az átlagfelhasználónak, ha képes megtanulni a BBCode-ot vagy a PH-s BBCode-szerűséget! Bár értem, hogy a leghülyébb júzer felől próbáljuk megközelíteni a dolgot, de a leghülyébb júzer a mostani rendszerben is simán elcseszi a hsz.-t, mert fogalma nincs a BBCode-ról sem.
A kicsit több sütnivalóval rendelkezők meg érteni fogják az odarakott - esetleg pici kérdőjelszerű help-ikon mögé rejtett - súgóbeli mintákat. Nem beszélve arról, hogy valszeg úgyis a gombokat használja a többség, amire meg lehet shortcutokat definiálni (lásd Prohardver Eszközök). Ez meg legenerálja az elvárt kimenetet, a mostanihoz hasonlóan.
Tehát
[L:http://prohardver.hu]csodás szöveg a linkhez[/L]
versus
<a href="http://prohardver.hu">csodás szöveg a linkhez</a>
esetén az előbbi valóban annyival rövidebb, hogy nincs ott a href-szócska, de nem tartom óriási differenciának.

Smiley/emoticon: ugyanúgy maradhat a mostani jelölésrendszerrel, ez nyugodtan feldolgozható lenne, tehát ez a felhasználó szemszögéből semennyi plusz melót nem visz bele.

"És bármelyiket választod, később konvertálni illetve szűrni is kell. Linkeknél pl a target="_blank" mindenhova kell, de az onclick-eket és egyéb security réseket ki kell dobni."
És akkor mi van? :D Ezt az érvet őszintén szólva nem is értem. Dunát lehet rekeszteni a remek HTML-tisztító, -szűrő, -validáló, stb. library-kkel PHP-hoz. És vannak igen megbízhatóak is. Akkor itt mi a para?
A BBCode-szerűséget is konvertálni, szűrni kell.

"Nem véletlen, hogy fórumban a BBCode formázásnak köze nincs a HTML-hez."
Akkor tényleg ez lenne az érv a BBCode-szerű formázás mellett, hogy a HTML-t rendesen szűrni kell?
Csak mert az számomra legalábbis viszonylag elkeserítő. :D

"Arról nem is beszélve, hogy páran még a szerkesztés vagy válasz gombot sem találják meg, akkor meg miről beszélünk?"
Az ilyen emberek vagy nagyon újoncok, vagy pedig retardáltak (no offense, a tényekkel szembe kell nézni). Azok pedig a BBCode-ot pont ugyanúgy el fogják kúrni, mint a HTML-t. Akkor miért tanítjuk a népet egy totálisan hasznavehetetlen, régóta elavult jelölésrendszerre?

TL;DR
Kérdéseim/megj.::
1. Ha már BBCode-szerűség, miért nem TÉNYLEG BBCode? Mi értelme volt feltalálni a sajtban a lyukat? Se kliensoldalon, se szerveroldalon nem "jövedelmező" az ötlet. (Kliensoldal, értsd: különböző, jól összerakott scriptek, neadjisten WYSIWYG-szerkesztő; szerveroldal értsd: plusz meló a saját "nyelv" validálása, kész, jól összerakott 3rd party megoldásokat át kell dolgozni.)
2. Tényleg az a Prohardveres BBCode-szerűség melletti érv, hogy lehetőleg ne hasonlítson a HTML-re, hogy ne rakják tele a júzerek potenciális biztonsági kockázatokkal, mint pl. a nem várt attribútumok és azok értékei? Most tényleg? :(
3. Ha már ilyen, akkor a Markdown egy olyan "nyelv", ami tényleg letisztult formázást tesz lehetővé, és sokkal értelmesebb alternatíva, mint a BBCode valaha is volt. Lásd Stack Overflow (és az egész Stack Exchange-család). :) Nem beszélve a hozzájuk készült rengeteg library-ről mind kliens-, mind szerveroldalon.
Bármi alternatívát a mostani "szintaktikára" a távoli jövőben sem terveztek bevezetni?

Sk8erPeter

(#12187) Sk8erPeter válasza Sk8erPeter (#12186) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Még amúgy annyi az előzőhöz, hogy nagyon népszerű, nagyon sokak által használt példákat említsek, a Drupal és WordPress is már ezermillió éve HTML-t használ a kommentrendszerében is (fórum vagy épp cikkekhez való kommentelési lehetőség), és meg van oldva rendesen a kód szűrése, egyszerűen whitelist-alapú szűréssel, és jól működik a dolog. A végső kimenetbe pedig a sima sortörések helyett (amiket a felhasználó püfföl bele Enterrel a textarea-ban) ugyanúgy bele kell generálni az extra bekezdéseket jelölő tageket (<p>...</p>), ahogy itt is. A linkek preprocesszálását szintén nem látom nagy problémának (ti. hogy hozzá kell tenni a target="_blank"-et).
Szóval egyszerűen nem látok semmilyen racionális magyarázatot arra, hogy miért is lenne kevesebb szopás megoldani az egészet ezzel a BBCode-szerűséggel, mint HTML-lel.
Persze ha most lehetne szavazni, akkor én a Markdown mellett tenném le a voksom, abba nehéz belekötni olyan tekintetben, hogy ne lenne felhasználóbarát és olvasható, vagy hogy extra komoly biztonsági szűréseket igényelne a többihez képest.

Sk8erPeter

(#12188) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12186) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem védelmezni akartam a szent BBCode-ot. :D Félmegoldásnak tartom én is, de a pure HTML is az. Laikusnak tökmindegy, pár webes kedvéért, meg tök felesleges fejleszteni.

Viszont a markdown egész tetszetős már. Bár egy WYSIWYG editort mindenképp csinálnék. De mindenhez sajnos idő kell, hiába vannak nekem is világmegváltó terveim, nem csinálhatom meg, mert mindig van fontosabb projekt. Szóval egyelőre nincs tervben semmi ilyen, most pl elsődlegesen R6 kell, különben megpusztulok. :B :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12189) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12188) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Akkor meg vagyok nyugodva, hogy nem akartad védeni a BBCode-ot. :P ;]
No de csak az nem jött még mindig át, utolsó témaként, hogy mi is a gond a HTML-lel: ugyanúgy macerás abból a szempontból, hogy szűrni, validálni és utófeldolgozni is kell (smiley és link), ez nem újdonság, de erre rengeteg eszköz van, PLUSZ ami komoly szempont, hogy nagyon jó WYSIWYG-editorok készíthetők rá, mint a CKEditor és a TinyMCE, amikkel a kliensoldali szutyokirtás, elvárt attribútumok hozzárakása és egyebek is lehetséges, nyilván ettől még a szerveroldali részt pontosan ugyanolyan jól meg kell csinálni, csak legalább a júzerek kapnak egy szép felületet a szerkesztésre. A mostani BBCode-szerűség még csak nem is BBCode, így külön fejleszteni kéne rá valami WYSIWYG-editort kliensoldalra. Én ezt el is kezdtem, TinyMCE ÉS CKEditor-pluginként, a lényege elég jól is működött, csak aztán nem maradt időm elkészíteni normálisan (pl. a Programkód és Monospace gombokkal elérhető funkcionalitás megvalósítása közel sem olyan triviális, mint amilyennek tűnhet elsőre, hogy ott TÉNYLEG ne konvertálódjon még a WYSIWYG-editorban sem semmi, és voltak még egyéb problémák is - azóta különösen gyűlölöm a BBCode-ot, főleg, hogy ez még nem is az ;]).

A Markdown-t én szeretem, bár a WYSIWYG-editorok erre nem túl kiforrottak, bár már önmagában a szintaktikája is elég beszédes, és esetleg lehetne ugyanúgy egy hsz. alatti preview, mint Stack Overflow-n.

Szerk.: Az R6-hoz amúgy drukkolok, én most inkább csak a távoli jövőről beszélek, tudom, milyen szopó, amikor halomban vannak a TODO-k. :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12190) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12189) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az a gond a HTML-lel, hogy HTML (WYSIWYG alá persze teljesen jó). Nem biztos hogy átláthatóbb, ugyanúgy egyedi tagek kellhetnek. Így lesz a HTML-ből XML, amivel ugyanott vagy mint a BBCode-dal, csak más a szintaxis.

HTML-be nem tudsz csinálni egyszerű YT beágyazást. Vagy elég a logout cikkeknél lévő oldal tageket nézni, melyeknek nem formázás a feladatuk. Vagy ott a spoiler tag. Vagy bármilyen új funkció. Felejtős, mert a HTML nem lesz már valid, ugyanúgy csesztetni kell. Ha meg már nem HTML, tök más a feladata, akkor legyen más a szintaxis, hogy ne keverjük össze.

A Markdown-féle kezdeményezés nagyon jó, mert nagyon beszédes a szintaxis, nem ragadt meg az SGML fasságoknál, inkább az újabb "leíró" nyelvek ötletei szerint működik (pl Yaml Ami Marháranem Leírónyelv). Vagy ez, vagy WYSIWYG lenne az ideális, esetleg a kettő kombináltja. BBCode értelmeszerűen kuka, de HTML-nél szerintem egy fokkal jobb, ne legyen hasonló a konvertált és konvertálatlan kód.

Az R6 meg finom lesz, ha kész lesz. Sok minden új dolgot vezet be kódolásilag, bár ezek közül néhány valszeg spanyolviasz csak még nem tudok róla. Régen (~2006) pl csináltam egy kezdetleges API-t adatbázis-kezelésre, XML alapon, hatalmas zseninek hittem magam. Később kiderült, hogy van már ilyen, úgy hívják Propel. :DDD

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12191) shadow1901


shadow1901
aktív tag

Szép napot!
Volt már (legalább tervben), hogy szívesen látnám a felhasználók szöveges értékelésében linkként az adott hirdetést, amiért azt az értékelést kapta?

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#12192) canniball válasza shadow1901 (#12191) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, tervben van.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12193) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12190) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A YouTube-beágyazásnál arra gondolsz, hogy pl. az ITCafés cikkek szerkesztésénél is ez a BBCode-szerűség van, és ott merül fel ez a probléma? Spoiler tag is van?
Amúgy ezek a funkciók mondjuk tényleg nem triviálisak, szóval ez para lehet. Mondjuk ha WYSIWYG-felület lenne, akkor megoldható lenne a kód belegenerálása (és persze azt is szűrni kell). Spoilert és ilyesmiket meg lehetne oldani mondjuk class-ekkel WYSIWYG-felületnél (pl. TinyMCE custom formats). De az tény, hogy a kód "kézi" szerkesztésénél ez problémás lehet.

"Vagy elég a logout cikkeknél lévő oldal tageket nézni, melyeknek nem formázás a feladatuk."
A Drupalnál pl. a summary és teljes cikk elválasztását (már amennyiben ez nem külön field (amire egyébként lehetőség van), hanem ugyanúgy kezdődik, csak van egy lead-szöveg) egy poszt kódjába rakott "speciális" <!--break--> kommentárral oldották meg. Ezt pedig teljesen jól le lehet generáltatni egy WYSIWYG-szerkesztővel, van is plugin CKEditorhoz, TinyMCE-hez is. Ez a törés működhetne oldaltörésre is.
Most persze mindez csak elméleti okfejtés. :)

A MarkDown szerintem is nagyon bejövős. :) Nagyon gyorsan tanulható, és tényleg tiszta, szép kódot eredményez, meg nagyon bőséges mára a támogatottsága.
Mondjuk a YouTube-videók beágyazására, egyebekre ez is problémás egyelőre (+ ez, meg ez).

"Az R6 meg finom lesz, ha kész lesz. Sok minden új dolgot vezet be kódolásilag"
Biztos fasza lesz, kíváncsi lennék, mik történnek a háttérben. :)

Sk8erPeter

(#12194) Varoz


Varoz
őstag

Érdekes észrevételem támadt. Nem tudom, hogy ez most bug vagy feature. :D
Mobil Prohardver, hozzászólás írásnál akkora az egész, hogy beteríti a fél kijelzőt. Mintha fel lenne nagyítva az egész. Csak nekem probléma ez és direkt ilyen vagy valami hiba van?

Erre a különbségre gondolok a fórum és a hsz írás között.

[ Szerkesztve ]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12195) cattus válasza Varoz (#12194) üzenetére


cattus
őstag

Nem hiba, ez ilyen.

Do the thing!

(#12196) Varoz válasza cattus (#12195) üzenetére


Varoz
őstag

Értem. Akkor marad a teljes verzió. Úgy is hiányoznának funkciók. :)
Csak, mondom megkérdezem már, hogy ez tényleg ilyen. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#12197) otps


otps
aktív tag

Az bug, vagy feature, hogy újabban nem tudok pornómódban (private, incognito) bejelentkezni? Nem saját gépgről szeretek mindig.

(#12198) otps válasza otps (#12197) üzenetére


otps
aktív tag

Erre van valami megoldás? Bocs, kösz.

(#12199) Ndruu válasza otps (#12198) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Privát módban a böngésző nem menti el a sütiket. Ahhoz, hogy be tudj lépni a fórumra, engedélyezni kell a sütiket, ez pedig privát módban nem lehetséges.

Harrrr!!!!

(#12200) otps válasza Ndruu (#12199) üzenetére


otps
aktív tag

Pár hónapja még simán be tudtam lépni privát módban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.