Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) .HUman


.HUman
csendes tag

Mivel ti mindent meg tudtok magyarázni, így ennyit közölnék: sok sikert az új HA-hoz.

.

(#11254) #32577792


#32577792
törölt tag

ráértem picit, ezért olvasgattam itt

.HUman:
nem unod még? bevallom, én baromira unom a szajkózásod, üres károgásod. ha nem tetszik az, ami még nincs is, javaslom menj más oldalakra, ahol pl. a keresési funkció kimerül ennyiben: Televízió
és akkor itt minden ami TV és szerű ott van, használd egészséggel. én kb. 2 hónapja javasoltam nekik egy picit részletesebb keresési lehetőséget, persze ígéret megvolt rá, de nulla. vagy gyanúsan olcsó termékek tárháza az adott oldalak, nem ellenőrizhető emberkékkel, tele csalásokkal. ahogy látom, ott pár évig nem fog semmi változni, az a Te oldalad.
Szóval ha lehet, keress magadnak más szórakozást, szépen kérlek!

Más:
engem igenis eléggé zavar, amikor vannak a tisztességes kereskedők, akik fizetnek azért, hogy használják az oldalt, bevételre tesznek szert innen, és vannak, akik üzletszerűen seftelnek itt, rendszeresen, nagy tételben és az oldal fenntartóinak nem fizetnek ezért. ezeket jó lenne kiszűrni.

az sem lenne nagy probléma, ha a rengeteg inaktív hirdetés egy idő után (pl. 10 nap be nem lépés esetén) törlődne, felesleges helyet foglalnak többek között.

(#11255) #65675776 válasza #32577792 (#11254) üzenetére


#65675776
törölt tag

"vannak a tisztességes kereskedők, akik fizetnek azért, hogy használják az oldalt"

Itt kikre gondolsz? Akiknek bannere vagy egyéb reklámja van az oldalon, azok fizetnek. A HA-n hirdetők közül nagyon régóta senki egy fillért sem fizet.

(#11256) Parci válasza .HUman (#11251) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

köszönjük. ezer szerencsénk, hogy tényleg nem azon fog múlni, hogy őszintén gondolod-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11257) .HUman válasza Parci (#11256) üzenetére


.HUman
csendes tag

Jah, jól kitalált, okos koncepció ez. Tisztára a parlamentben érzem magam.

Amúgy őszinte, de ne is törődj vele, majd elmúlik..

.

(#11258) #32577792 válasza #65675776 (#11255) üzenetére


#32577792
törölt tag

Itt azokra gondolok, akiket megjelöltem.
Akik üzletszerű tevékenységet folytatnak a HA-n, akár használt, akár új termékekkel és az ebből származó bevételükből nem fizetnek az oldalért.

(#11259) Sk8erPeter válasza .HUman (#11257) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most már egyáltalán nem csodálkozom rajta, hogy kétszer is ki lettél innen rugdosva, ezért ez a harmadik fiókod. Biztos csak a másik fél volt a totál idióta hülye állat, te nem hibáztál semmiben.

Sk8erPeter

(#11260) Parci válasza .HUman (#11257) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs is annál szebb, mint amikor a fogalom nélküli olvasó elszámoltat.

felmerült bennünk, hogy bizonyos dolgokért pénzt kérjünk, hogy ne totál ingyen seftelhesse bucira magát xy nepper user? dunába velünk. bizonyára mohó, kapitalista, burzsoá, kizsákmányoló, imperialista köcsögök vagyunk, akik csak a bőrt nyúzzák a szegény népről. ne zavarjon, hogy ez egy szolgáltatás, és abszolút nem áll hatalmunkban senkit sem ide kötni. fenntarthatóvá szeretnénk tenni az aprót, mert ahogy most van, az nem olyan, ergo mostani állapotában amúgy sem maradhatna? pfejj, dunába velünk. ja, de mégsem lesz mindenkinek fizetős? mindegy, akkor is szar. különben is, nyilván iszonyú jól élünk, látszik rajtunk, ott a sok hirdetés, amit persze szűrök, de attól még tudom, hogy ott lennének.

előre szólok, hogy rajtad lesz a szemem (ennyi előzmény után nehéz volna elfelejteni), és ha nekiállsz tények és érvek nélkül hangulatot kelteni, hát young gray sem lesz hosszú életű.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11261) szoke12 válasza .HUman (#11257) üzenetére


szoke12
őstag

Képzeld, nekem tetszik az új apró! Nagyon is :K
Sok dolog meg lett oldva. Olvasd már vissza a topikot, hogy hányszor lett leírva az hogy "az új apróban benne lesz". Miért is?...
És egyáltalán nem érzem, hogy bármit is ránkerőltetnének.
És egyáltalán ne érzed úgy hogy megszólalásaidban a HA közösséget képviseled! Itt a példa.

Bocs az offért.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11262) Rive


Rive
veterán

Izé, bocs.
Új apró van?

Visszaolvastam itt is, interaktivba' is, blogok között is, de hirtelen nem találtam semmit... Szóval mi most a szitu :F

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11263) vandeminek válasza Rive (#11262) üzenetére


vandeminek
tag

Az a szitu, hogy megújul. Teszt lesz nem sokára.

[ Szerkesztve ]

(#11264) Rive válasza vandeminek (#11263) üzenetére


Rive
veterán

Aha, kösz.

Csak mer' mintha már meglenne, úgy megy a 'beszélgetés'...

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#11265) föccer válasza Rive (#11264) üzenetére


föccer
nagyúr

Pont ez a legnagyobb probléma, hogy vannak akik a nélkül nyomják a flémet, hogy látták volna, hogy mit fikáznak... :U

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11266) daninet


daninet
veterán

2007-ben kérdezte itt valaki utoljára, ezért feldobom.
Youtube videók beágyazása logout cikkekbe teljesen elképzelhetetlen? Elég régóta lenne igény rá, nagyon gagyi, ahogy az emberek a leprintscreenelt youtube-ot rakják be képként és azzal linkelnek. :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11267) föccer válasza daninet (#11266) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt olvasd el: [link]

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#11268) Sk8erPeter válasza föccer (#11267) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

most csak arra mutattál neki instrukciót, ami neki pont nem tetszett :DDD
Ez továbbra sem beágyazás.

írta is:
"nagyon gagyi, ahogy az emberek a leprintscreenelt youtube-ot rakják be képként és azzal linkelnek"

Sk8erPeter

(#11269) daninet válasza Sk8erPeter (#11268) üzenetére


daninet
veterán

igen :)
Ez szerintem egy tök egyszerűen kivitelezhető dolog lenne, és sokan értékelnék. Nem szerkeszthető HTML-re van szükség, hanem valami olyan mint a kép beágyazás. Beírom a linket, a fórumban meg az a szoksásos <object> embed kódban kicserélné a linket és kézcsók. Vagy ha nem akartok egy rakás videót posztba ágyazva, akkor rakjon ki egy kis thumbnailt (ez kiolvasható minden videónál) és egy lightbox-ban nyíljon meg a videó.

Továbbá simán lehetne modernizálni a posztoló ablakot alul szép gombokkal mind pl xda-n.

Illetve:
Nagyobb méretű kép esetén kattintásra nyíljon meg az eredeti méretben.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11270) Ndruu válasza daninet (#11266) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

A Logout is meg fog újulni (megkapja a többi portálhoz hasonló külsőt) és van esély, hogy a youtube beágyazás is bekerüljön a repertoárba (páran felvetették az íráshoz kapcsolódó témában).
Viszont erre még várni kell.

A Logoutnak is van javaslatos, hibajelzős topikja.

Harrrr!!!!

(#11271) szoke12 válasza daninet (#11269) üzenetére


szoke12
őstag

Főleg ez utóbbit nagyon támogatom :R

Meg egy "facepalm" arcocskát lécccci. :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#11272) #65675776 válasza daninet (#11269) üzenetére


#65675776
törölt tag

A legutolsóra: ha a feltöltés után a Beilleszt gombot használod, akkor már jó ideje így működik a dolog. De külső képfeltöltők esetén is megoldható a dolog. Szóval olyat kérsz, ami már régóta megvan.

(#11273) daninet válasza #65675776 (#11272) üzenetére


daninet
veterán

hááát igen, de akkor pedig egy URL-ről feltöltés kellene, mert találok egy jó képet, lementem, feltöltöm beillesztem VAGY beillesztem és kész. :) egyszerűbb

facepalm smiley is jó ötlet

nudruu: én globálisan el tudnám képzelni mindenhol a youtube beillesztést, nem egy science fiction dolog, ezért ide írtam.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#11274) .HUman válasza Parci (#11260) üzenetére


.HUman
csendes tag

nincs is annál szebb, mint amikor a fogalom nélküli olvasó elszámoltat.

.

felmerült bennünk, hogy bizonyos dolgokért pénzt kérjünk, hogy ne totál ingyen seftelhesse bucira magát xy nepper user? dunába velünk. bizonyára mohó, kapitalista, burzsoá, kizsákmányoló, imperialista köcsögök vagyunk, akik csak a bőrt nyúzzák a szegény népről. ne zavarjon, hogy ez egy szolgáltatás, és abszolút nem áll hatalmunkban senkit sem ide kötni. fenntarthatóvá szeretnénk tenni az aprót, mert ahogy most van, az nem olyan, ergo mostani állapotában amúgy sem maradhatna? pfejj, dunába velünk. ja, de mégsem lesz mindenkinek fizetős? mindegy, akkor is szar. különben is, nyilván iszonyú jól élünk, látszik rajtunk, ott a sok hirdetés, amit persze szűrök, de attól még tudom, hogy ott lennének.

Calm down, anno is sokszor jelentettem az illetékes topic-ban ilyeneket, keress csak rá! Elég a kamu számlákból, a külföldről nem hivatalosan behurcolt, eladásra kínált termékekből, a nagyban kereskedő, adót nem fizető alakokból. Tényleg rengeteg ilyen hirdető/bazáros van, megmérgezik a piacot és a HA-n való tisztességes kereskedést; igazad van, de: attól mert valaki fizetni fog, hogy kiemelt legyen a hirdetése (mert aki nagyban hirdet, élni fog vele, neki ez aprópénz lesz), vajon vonzata lesz az is, hogy szabályosan hirdet a magyar törvényeknek (mely ugyebár a ti szabályaitok felett áll) is megfelelően?

előre szólok, hogy rajtad lesz a szemem (ennyi előzmény után nehéz volna elfelejteni), és ha nekiállsz tények és érvek nélkül hangulatot kelteni, hát young gray sem lesz hosszú életű.

A jobbik szemed? Csak nyugodtan, örülök neki. :)

.

(#11275) Parci válasza .HUman (#11274) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a magyar törvényeket nekünk se eszközünk, se lehetőségünk, se jogunk (!) nincs betartatni. nem vagyunk rendőrség, nem vagyunk bíróság. olyasmit kérsz rajtunk számon, ami egyáltalán nem a mi feladatunk vagy felelősségünk. minden esetben a vevő felelőssége, hogy ezeket ellenőrizze, mi kapcsolatba sem kerülünk az eladóval, könyörgöm. ha jogsértést jeleznenk nekünk a megfelelő hivatalos szervek, természetesen eljárunk a törvény ránk vonatkozó részének megfelelően, ezt eddig is így tettük, elhiheted.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11276) Gave válasza daninet (#11269) üzenetére


Gave
addikt

↷ Ubuntun a gombok most is szépek :P . Szerintem egyébként a PH-s megoldás jobb is mint a képes ikonos, sokkal egyértelműbb, kattinthatóbb, reszponzívabb.

↷ Youtube embed nagyon jó lenne. Ha elkezdenék itt is blogolni, szerintem többnyire videó formában tenném.

↷ Facepalm smiley pedig musthaveforyesterdayprettyplease™. A legkifejezőbb emote, mindfelett.

↷ Habár sokkal alkalmijuzer barátabbak, nekem a különféle képmegnyitos kisnyilakkal navigálós, bezárni csak kalapáccsal lehetséges frémwörkök nem tetszenek.

(#11277) hitman77


hitman77
senior tag

Sziasztok,

A házimozi fórum első hozzászólásában levő összefoglaló linkjén lévő oldal nem jön be 404-és hiba.
http://m.mobilarena.hu/tema/hazimozi_erosito_es_minden_ami_hozza_csatlakoztath/hsz_1-20.html

Eszköz: iPad, iPhone.

[ Módosította: doc ]

(#11278) HuMarc válasza hitman77 (#11277) üzenetére


HuMarc
addikt

Alátámasztom, de ha jól látom, semelyik Téma összefoglaló nem jelenik meg mobil alól :N

(#11279) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Üdv!

Nem biztos, hogy pont megfelelő topicba írom, de gondjaim támadtak a szövegtördeléssel a friss cikkem alatt. :B

A gond a következő:

Ezt kéne beírnom:

$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/javac javac /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javac 1
$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/java java /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/java 1
$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/javaws javaws /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javaws 1

Ha ezt programkódban van, akkor itt elvileg van hozzá egy vízszintes görgetősáv. Ott nincs. Ha magától megtöri az nekem nem jó, mert ezek egyetlen sorból állnak, sordobás nélkül, így, ahogy vannak.

$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/javac javac /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javac 1
$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/java java /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/java 1
$ sudo update-alternatives --install /usr/bin/javaws javaws /usr/lib/jvm/jdk1.6.0_45/bin/javaws 1

Ott viszont programkódként levágja a végét:

Kérem szépen valaki nézze meg mi a gond, ha lehetséges! Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#11280) Sk8erPeter válasza Keeperv85 (#11279) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na ja, asszem ez a hiba többször lett már jelezve, de sajnos javítva ezek szerint azóta sincs... :(
Pedig ez tényleg elég zavaró, és simán CSS-buzerálás kérdése.

Pl. az adott bekezdésen (<p>) egy overflow-x: auto; megoldja.
Most nézem, a Logouton nem töltődik be a http://prohardver.hu/css/forum_f1fd.css, amin belül definiálva van ez:
.msgblk .text p{overflow-x:auto;min-height:15px}
ami a fórumon belül horizontális irányban görgethetővé teszi a szöveget, pl. pont a Programkód gombbal formázott, a fix szélességből kilógó szövegek esetén.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#11281) .HUman válasza Parci (#11275) üzenetére


.HUman
csendes tag

Értem. Akkor nem a moderátort keresek topic-ba jelzem majd, ha valaki üzletszerűen kereskedik. Segítek, és segíteni fognak a HA-t megtisztítani az ilyen alakoktól.

Remélem elégedett leszel a HA-n végzett munkámmal.

.

(#11282) Parci válasza Sk8erPeter (#11280) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

felraktam todoba, onnan már nem kerül le magától :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11283) Sianis


Sianis
addikt

Üdv!

Mobil fórumverzióba nem kerülhetne valamilyen formában bele a hozzászólások dátuma, illetve az "Itt szóltam hozzá" lista is?

Sianis

(#11284) canniball válasza Sianis (#11283) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez korábban is felmerült már, nemleges volt a válasz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11285) brd


brd
nagyúr

Opera mobile-lal, a normál' (nem a mobilra készült) fórumot vizsgálgatva, a gemius felmérés rendszeres megjelenése bug, vagy feature (ráadásul be is vagyok jelentkezve, és úgy)? Kezd már nagyon bosszantó lenni. Annyira, hogy még ki is töltöttem, hátha megnyugszik, de nem hatotta meg. :( Nem tudnak kukit kezelni, vagy tényleg le kell tiltanom őket mindenhol, ahol érem?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#11286) Sianis válasza brd (#11285) üzenetére


Sianis
addikt

Szerintem ez most csak időszakos dolog, vagy csak fejlesztgetnek odaát valamit. Más mobilböngésző alatt is feljön mostanság, más oldalak alatt is.

Sianis

(#11287) oszy


oszy
veterán

A prohardver lapcsalád fóruma nem működik még most sem Tapatalkal?

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11288) Ndruu válasza oszy (#11287) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Nem is fog.

Harrrr!!!!

(#11289) oszy válasza Ndruu (#11288) üzenetére


oszy
veterán

kár! :( mondjuk lassan már kezd elegem lenni ebből az oldalból. azaz inkább a felhasználókból. :) még 1-2 okoskodó és nagyszájú fiatal, aztán delete :)

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#11290) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

A fórum hozzászólás szerkesztési idejét nem lehetne megnövelni 10-15 percre ??
Többször jártam már úgy, hogy valami még eszembe jutott, de épp túlcsúsztam az 5 percen, és emiatt már nem tudtam szerkeszteni.

(^)(>.<)(^)

(#11291) HuMarc válasza vacs (#11290) üzenetére


HuMarc
addikt

Szerintem akármennyi a szerkesztési idő, úgyis lesz valaki aki pont lemarad róla. Szerintem inkább addig lehessen szerkeszteni egy hozzászólást, amíg érkezik egy következő. Mert utána úgyis értelmetlen, mivel senki nem nézi meg a hozzászólásokat visszamenőleg és a szerkesztést sehogy sem jelzi a rendszer mások számára.

És ha a következő hozzászólás megérkeztéig lehet szerkeszteni, akkor nem lehet hülyíteni a másikat azzal, hogy kiszedsz egy részt, amire reagált.

(#11292) canniball válasza HuMarc (#11291) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a szerkesztést sehogy sem jelzi a rendszer mások számára."
Dehogynem, rákerül a postra a Szerkesztve. plecsni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11293) HuMarc válasza canniball (#11292) üzenetére


HuMarc
addikt

Igen, de ha pl. egy másik topicot olvasol, akkor semmi nem utal arra, hogy egy másikban szerkesztés történt. A [Szerkesztve] plecsni egy topicon belül még feltűnik, viszont ha egy másik topicot is olvasol közben akkor ezt nem fogod észrevenni.

(#11294) vacs válasza HuMarc (#11291) üzenetére


vacs
veterán

Igazad van, a következő hozzászólás megérkeztéig lehessen szerkeszteni !!
Tisztelt vezetőség, önök mit szólnak hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#11295) #65675776 válasza vacs (#11290) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jelenleg is 15'-ig szerkeszthetőek a hsz-ok. Szerkesztésre megnyitni mondjuk tényleg csak 5' van.

(#11296) canniball válasza vacs (#11294) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem vagyok a "vezetőség" de nem tartom jó ötletnek, mivel néha csak pár másodperc van két (egymástól független) hsz. születése között, így ez adott esetben azt is jelentheti hogy egyáltalán nincs lehetőség szerkeszteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#11297) Parci válasza vacs (#11294) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az utólagos szerkesztés visszaélésre is lehetőséget ad, nem csak a helyesírási hibák javítására használnák. nem tervezünk változtatni a mostani megoldáson.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11298) sutszi válasza Parci (#11297) üzenetére


sutszi
veterán

HA-val mi a helyzet? Kb 2 hete volt, hogy mindjárt indul...közben a jázmintájmasszázs oldal is megszüntettétek.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#11299) Parci válasza sutszi (#11298) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

elvileg minden kész, a fejlesztő talált még néhány bugot, azokat nézik. amúgy rajtra kész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#11300) vacs válasza Parci (#11297) üzenetére


vacs
veterán

Milyen utólagos szerkesztésről beszélsz ?
Én azt javasoltam, hogy a következő hozzászólás megérkeztéig lehessen szerkeszteni.
Tehát ha valaki már írt egy új hozzászólást, akkor már nem tudom szerkeszteni, és így nincs lehetőség visszaélésre.

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.