Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12453) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Lehet csak nekem újdonság, de most vettem észre hogy egy hozzászólás megnyitása után a legördülő lista adott hozzászólást tartalmazó intervallumára kattintva rögtön ahhoz jutunk. Erre mennyire vártam :C :R

4 8 15 16 23 42

(#12454) DS39 válasza tonyrulez (#12453) üzenetére


DS39
nagyúr

ez így van már egy ideje :)

(#12455) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

A fórumos hozzászólásoknál is hasznos lenne egy csillagozási lehetőség, mint a privát üzeneteknél.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12456) Jazoja


Jazoja
csendes tag

Nem tudom nekem probléma-e csak, de én se a saját, se mások adatlapján nem látom az elérhetőségeket.
Szerkeszteni tudom a sajátomat, ki is van töltve, de mégsem jelenik meg.
Szóval ha nem csak én néztem el valamit, akkor szerintem jó lenne ha ezek az adatok tagok számára valahogyan elérhetőek lennének.

(#12457) Bjørgersson válasza Jazoja (#12456) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pedig a szemedet majd kiszúrja az a nagy gomb, csak olvasni kellene. :)

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12458) Jazoja válasza Bjørgersson (#12457) üzenetére


Jazoja
csendes tag

Bocsánat, kicsit félreérthető voltam.
Nem prohardveren, hanem hardveraprón van ilyen problémám.
Közben rájöttem, nem jó fórumba írtam, sorry!

[ Szerkesztve ]

(#12459) Bjørgersson válasza Jazoja (#12458) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Ja, így tényleg más. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12460) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Sziasztok!
Próbáltam keresgélni, de nem nagyon találtam még választ az alábbi kérdésre. Ha jól látom, akkor a Prohardver lapcsalád tagjaira történő bejelentkezés jelenleg csak http-vel lehetséges. Tervezve van a közeljövőben a https-re történő átállás? Esetleg már most is lehetséges a https felett történő bejelentkezés valamilyen módon? Szerencsére még nem volt probléma, de sajnos egyre több helyen elérhető nyilvános wifi hálózat, amiknél elég könnyű "véletlenül" megosztani a user-password párost, ha éppen van célközönség.

[ Szerkesztve ]

(#12461) lezso6 válasza BigBlackDog (#12460) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Előbb-utóbb muszáj lesz, már a google is büntet miatta. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12462) azbest


azbest
félisten

Mostanában vettem észre, hogy a ph hírek rovatában nincsenek feltüntetve a források. Pontosabban " Forrás: PROHARDVER! " szöveg látható.

Ez hiba a rendszerben, vagy irányelv a hírek készítői számára?

Egy olyan hír kapcsán tűnt fel a dolog, ami eredetileg egy hivatalos blogban volt olvasható, grafika is onnan lett átvéve. A ph-n megjelent hírben ugye nincsen forrás említve, a többi magyar hírportál pedig a ph-tól vette át vagy azt hivatkozza. Szerintem szerencsésebb lenne a korrekt forrásmegjelölés, elkerülhető lenne néhány kellemetlenség.

(#12463) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok!
Nem hiszem, hogy bug, hanem megváltoztattátok, ezért írom ide.

A "tesztek->rovataink (processzor/videókártya stb.)->összes cpu/vga stb. teszt" találatoknál a Keresés funkciónál eddig megadtatok egy legördülőmenüt, ahol évenkénti bontásban lehetett választani. Ez most kikerült, holott óriási segítség volt keresésnél.
Pl. keresek valami csúcsproci cikket, de csak annyit tudok, hogy valamikor 2005-2006 környékén találom meg. Ráklikkelek az egyik évre, kiadja az akkori teszteket, egy gördítés és ott van v nincs. Utóbbi esetben megyek egy évvel feljebb. Lehet, még egy másik teszt is felkelti a figyelmemet közben, így annyival is többet olvasok nálatok.
Jelen pillanatban a kettőnél korábbi évekre eljutni sem lehet (vagy nagyon eldugtátok). Ugye, nem töröltétek le a teszteket?

Ezt egyszer már megcsináltátok valamelyik motorváltásnál, szerencsére utána visszakerült a funkció.

Mindig minden mindegy

(#12464) Phvhun


Phvhun
őstag

Lehetne 3 színkategória a hozzászólásoknál.

Van az alap hsz.
Van a kifejezetten kiemelt hsz ami egy előző hszedre érkezett válasz
És van a közepesen kiemelt, ami akkor jön elő, ha válaszolt valaki a hszedre és arra válaszolt valaki más, szóval 2 vagy több lépésben jut el hozzád a szál.

(#12465) tonyrulez válasza Phvhun (#12464) üzenetére


tonyrulez
őstag

+1, jó ötlet :)

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#12466) lezso6 válasza Phvhun (#12464) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ennek szerintem úgy lenne izgalma, hogy az olvasatlan hsz-ek között a neked válaszoltak lennének kiemelve úgy, mint az új privátok.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12467) Phvhun válasza lezso6 (#12466) üzenetére


Phvhun
őstag

Ja lehet így is, de ebben az esetben is meg csinálnám a 2 féle jelölést a direkt/indirekt kommunikáció jelöléséhez.

(#12468) laszlohu válasza laszlohu (#11791) üzenetére


laszlohu
addikt

UP a korábbi hsz -re.

Bocs az UP - olásért, de olvastam, hogy hamarosan áttérnek a RIOS 6 fórummotorra,
jó lenne az alábbi javaslatomat beépíteni,
mind PC - n, mind Androidon.

Köszönet

[ Szerkesztve ]

(#12469) pepe091 válasza laszlohu (#12468) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

"Hamarosan."

Ja, bő egy éve is már csak "pár hét" volt hátra az átállásig.. ;]

(#12470) sz.balazs.95 válasza pepe091 (#12469) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

„when it's done” :P

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12471) Sk8erPeter válasza pepe091 (#12469) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Haha, ez nagyon jó. :DDD :C Legalább lehet linkelni, ha elvileg "pár héten belül" készül el valami. :DD

Sk8erPeter

(#12472) kromatika


kromatika
veterán

valami gáz van.nem lehet kilépni az oldalról.

(#12473) Sk8erPeter válasza kromatika (#12472) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Pedig de, lehet. Talán ha bővebben kifejtenéd a jelenséget, hogy nálad mi történik... :)
Egyébként átmenetileg még mindig ott van a lehetőség nálad is, hogy ha nagyon kell, töröld az oldalra vonatkozó sütiket, és ki vagy lépve.

Sk8erPeter

(#12474) föccer válasza kromatika (#12472) üzenetére


föccer
nagyúr

Én gond nélkül ki tudok lépni. Win7 home premium, frissített chrome mellett.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#12475) kromatika válasza Sk8erPeter (#12473) üzenetére


kromatika
veterán

egyszerűen mikor rá kattintok a kilépés fülre,azt irja sikertelen kilépés.

(#12476) kromatika


kromatika
veterán

expolerern,és crom-mon sem lehet kilépni. nálam..

(#12477) Phvhun válasza kromatika (#12476) üzenetére


Phvhun
őstag

Sajnos nincs mit tenni, örökké prohardverezned kell.

(#12478) sptkyle válasza kromatika (#12476) üzenetére


sptkyle
senior tag

A hiba nálam is fenn áll a munkahelyi gépen 2 napja, hogy nem mindig enged kilépni.
Win 7 Prof 64bit (Chrome 36.0.1985.143 , Mozilla 31.0 )

Bár mivel ezen a gépen többször jelentkezek ki-be egy nap (bár ez eddig is így volt), gondoltam ez valami biztonsági okokból betett funkció. De akkor nem?

Nyilván a sütik törlése megoldja a problémát, csak kicsit kényelmetlen. (más oldalon előny ha nem kell állandóan bejelentkeznem.)

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#12479) joergie


joergie
őstag

Hallo!
Nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem nagyon hiányzik egy fórum link a hardverapro.hu tetejére valahova.

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#12480) Bjørgersson válasza joergie (#12479) üzenetére


Bjørgersson
félisten

ÚJ HARDVERAPRÓ - általános észrevételek, javaslatok /Bugreportoknak külön topik van/

Ide. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#12481) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Egyfajta topik kalauz szerintem nagyon jól jönne a lapcsaládban.

A probléma alapvetően az, hogy a fórumban a topikok egy halomban vannak, azaz a hírekhez kapcsolódó topikok, az adott témakörről szóló topikok, és az egyénileg indított topikok, aminél a témaindító nem találta a megfelelő topikot.

Namost ezzel az a probléma, hogy ha én egy adott témakör topikját keresem, akkor sokszor nem egyszerű a feladatom, mert ha mondjuk rákeresek egy telefon topikjára, eleve nem biztos, hogy a telefon rendelkezik topikkal, de ha rendelkezik is, akkor sem biztos, hogy könnyű megtalálni a rengeteg hírekhez kapcsolódó topik között. Kb. mint tűt keresni a szénakazalban.
Másrészt sokszor könnyebb eleve nem az adott topikot keresni, hanem keresni egy lezártat, mert ott úgy is be van linkelve a megfelelő topik.
De ez meg azért nem egy túl elegáns megoldás, inkább csak szükségszerű.

Aztán vannak a nem konkrét termékhez kapcsolódó topikok, hanem az egy-egy általánosabb témával foglalkozó topik. Na ezekre még nehezebb rátalálni, hiszen itt nincs egy fix terméknév, csak egy témakör, amit több tucat féleképp lehet megfogalmazni.

Meg pl. a BlackBerry topikját megtalálni külön művészet. Ott pl. pont olyan neve van, hogy ha nem tudod pontosan, akkor kb. esélyed sincs megtalálni.

Szóval amit akarok mondani, hogy egyfajta kalauz/tartalomjegyzék/linkgyűjtemény vagy bármi hasonló jelentősen segítené a megfelelő topik megkeresését.

Egyébként nehezen tudnám elképzelni, hogy csak én szaladtam volna bele ebbe a problémakörbe. :D

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12482) moli.hu


moli.hu
őstag

Fejlesztesi otlet (nemtom volt-e mar, probaltam rakeresni, de milyen kulcsszavakkal?)
A "privat uzeneteim" es az "itt szoltam hozza" mellett legyen egy "nekem irt valasz-hozzaszolasok", amiben ki vannak listazva azok a hozzaszolasok, melynel a "valasz erre" az adott(belepett) user. Az egesz forumon belul! Lehetnek(legyenek) a topikok omlesztve egybe, a hsz ele legyen irva es linkelve a topik, es legyen lapozhato, mint az egy topikon belul inditott adott user hsz-eire inditott kereses (suser=foobar) Namarmost ennek az igenynek az oka az, hogy ezt az sql adatbazis tulajdonlasaval rettento egyszeru megoldani, viszont anelkul rettento nehez. thx

(#12483) Sk8erPeter válasza moli.hu (#12482) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Fú, de jó lenne végre, ha adott topicban a NEKED címzett (és nem mondjuk általad írt) hozzászólásokra is rá lehetne keresni... már ezer éve kértem, mások is kérték, reakció nem volt még a kérésekre.
Szóval támogatom az ötletedet.

(#12481) sz.balazs.95 :
Ez is egy jó ötlet, jó lenne, ha lehetne a topicokat legalább tagelni, ezek pedig kattinthatók lennének (ez ugyebár nagyon nem újkeletű dolog... de itt még nincs sajnos), így ezek szolgálhatnának legalább gyűjtőként, mint legalább részmegoldás.

Sk8erPeter

(#12484) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12483) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12485) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12484) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ezzel most mit akartál mondani? :DDD Mert korábban is belinkelted, hogy te is kérted, de inkább azt lenne jó tudni, hogy mi az akadálya, ha már fejlesztőként tudsz hozzászólni a dologhoz... :D

Sk8erPeter

(#12486) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12485) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Technikai akadálya nincs. Azt meg szerintem mindenki tudja, hogy a fejlesztések egy ideje nagyon lassan mennek, mert komplett motorcsere van épp folyamatban. :B

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12487) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12486) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

"Egy ideje"... :DDD :P Azt meg sem merem kérdezni, nagyjából mikorra várható a csere vége... :B

Sk8erPeter

(#12488) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12487) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Hát, ha emlékszik valaki, akkor látta, hogy ugyanakkor volt az új HA meg LO ráncfelvarrás, szóval az R6-nak muszáj volt csúsznia.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12489) moli.hu válasza lezso6 (#12484) üzenetére


moli.hu
őstag

Csucs, de email helyett(mellett) lehetne html? rss feedet szeretnek ebbol is csinalni.
Es ne kulon topikonkent valo kereses legyen, hisz epp az a lenyeg, hogy 1-1 topikot meg tudok scrapeelni, de az egesz forumot mar bajos lenne. 1 kozos lista legyen az egesz forumra.

(#12490) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az alábbi hibát találtam, nem tudom, hogy már jelentve volt-e:
A mobil nézet elég hektikusan működik.
Azaz ha mobilról (Lumia 820, WP 8.1u1, IE 11) megnyitom pl. a mobilarena.hu-t, akkor a desktop nézetre visz el, és nem irányít át a mobil nézetre. Ezen kívül a lap alján elfekvő mobil nézet gomb sem igazán csinál semmit, csak szimplán újra betölti az asztali nézetet.
azaz csak úgy lehet megnyitni a mobil nézetet, ha direkt az m.mobilarena.hu-t nyitom meg.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12491) canniball válasza sz.balazs.95 (#12490) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hittem csak nálam van gond, ezek szerint nem; ugyanezt tapasztalom. Annyival egészíteném ki hogy az IT cafe rendesen betölt mobil nézetben (bár ritkán látogatom, lehet emiatt nem tapasztaltam problémát), illetve a fórum is gond nélkül tölt mobil nézetben.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12492) lezso6 válasza moli.hu (#12489) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Persze, mondjuk a jobb oldali kis új hsz-ikon más színre vált, vagy amellett / helyett lenne még egy számláló, ha van válasz. Ez technikailag nem lenne kihívás, csak most mást dolgokat kell megoldani sajnos. :(

RSS az új motor alól már jóval okosabb (még nem élesített), szóval elvileg lehet majd csinálni bármire egyszerűen, így fórumra is, ha tényleg van rá igény. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy az R6 értelme pont ez, hogy könnyen / gyorsan felokosítható legyen az egész lapcsalád. Csak mindenek előtt a motorháztető alatt kell rendbe rakni mindent (kb gőzgépről váltunk hidrogénesre :DDD), hogy simán menjen a gépezet, ezután lehet csak foglalkozni az utasok kényelmével. :)

sz.balazs.95 + cannibal: Tudok róla, javítva lesz hamarosan.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12493) canniball válasza lezso6 (#12492) üzenetére


canniball
nagyúr

OK, köszönjük!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12494) sz.balazs.95 válasza lezso6 (#12492) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

:R

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12495) Sk8erPeter válasza lezso6 (#12488) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát figyu, én fejlesztőként abszolúte meg tudom érteni az ide-oda csúszásokat, még olyan esetben is, amikor helyenként apró dolgokat kérnek (mivel mindig van valami, ami az ütemezésben akkor is előrébb van, ha a másik feladatot megoldani csak 30 perc lenne), DE amikor egy házigazda azt ígéri, hogy PÁR HÉTEN BELÜL lesz átállás egy új rendszerre, és azzal szemben még több, mint egy ÉV múlva sem látnak a felhasználók az egészből semmit, akkor az nem csúszás, hanem lavina. :D És igen, nagyon sokszor a becslések is elcsúsznak, de ilyenkor utólag azért szerintem illik jelezni, hogy sorry, ezt kicsit félretippeltük, hosszabb időt vesznek igénybe a fejlesztések, mint azt saccoltuk, de jó lesz. (Kevesebb anyázás, több megértés, nem rekednek meg a reményvesztettség/legyintés állapotában.)

A klubtagsági IZÉ akkorra várható, vagy előbb motorcsere, utána szép lassan aktiváltok ilyen jellegű újításokat?

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#12496) lezso6 válasza Sk8erPeter (#12495) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Jaj, hagyd már ezt a szőrszálhasogatást. :D Azt a hsz-t alig látta valaki, így nem is lett belőle anyázás, semmi. Ha címlapos lett volna róla, akkor ok, de nem az volt.

Lesz, amint csak lehet, prioritásban van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12497) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

klubtagság? nem tudom, hogy ez pontosan mit fog adni a felhasználóknak, de...

:D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12498) Phvhun


Phvhun
őstag

Tegnap mobilnetről írtam egy posztot digi lan topikba, hogy nem megy a netem. Ma délutánra jó lett, de ip csere miatt ujra be kellett lépnem a gépen. És ez a fura látvány fogadott:

A link ahova meg az "utolsó hsz" gomb vitt az meg ez volt:
http://prohardver.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_201-400.html#msg205

A valódi utolsó hsz-em:
http://prohardver.hu/tema/digi_lan_pppoe/hsz_24001-24200.html#msg24110

(#12499) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

perpillanat nincs jobb ötletem, hogy hol tudnám feltenni a kérdést, szóval bocsi a kissé offért.
Naszóval, ha LAN kiépítéssel foglalkozó topik kell nekem, ami nem konkrét termékhez kapcsolódik, hanem csak úgy általánosságban szól a témáról, akkor melyik a nekem való topik? :B

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12500) Winner_hun válasza sz.balazs.95 (#12499) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ez

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.