Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-30 08:36:14

LOGOUT.hu

ide várjuk a Prohardver! lapcsaláddal kapcsolatos fejlesztési javaslatokat
a bugokat, hibákat ne itt, hanem a Bugok a PH! lapcsalád oldalain topikban jelezzétek!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) GERI_666


GERI_666
tag

A http://prohardver.hu/c.php?mod=10&id=17402 oldalon szereplő képek nem igazi alaplapot ábrázolnak. Photoshoptrükk, mind a két képen ezredmiliméter pontossággal úgy áll a ventillűátor vezetékje (és minden egyéb) mint a másikon.
Ilyen esetekben jó lenne ha kiírnátok hogy ''illusztráció''.

K7S5A, 2,2Ghz K7, 9800pro + 4.12 Catalyst, 512 DDR

(#3002) róland


róland
veterán

Parci!

Felmerült, hogy frissülhetne a kedvencek rész a hozzászólások időrendjét figyelembe véve: [link]

Gondolom ez megoldható, ha már úgyis adatbázis tárolja, abban nem lehetetlen kikeresni, netán tárolni az utolsó hozzászólási időpontomat. Ez alapján Legutóbbi hozzászólás témája kerülne a kedvencek lista legelejére, a legkorábbi meg a legvégére.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3003) sasa311 válasza GERI_666 (#3001) üzenetére


sasa311
veterán

a hír topicjában fel van tüntetve, hogy honnan van a kép! ;)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3004) emitter válasza kraftxld (#2995) üzenetére


emitter
őstag

Csatlakozom, sőt Tottu ötletét is jónak tartom, szvsz hasznos lenne, ha mondjuk én állíthatnám be, hány uccsó hsz-t jegyezzen meg, de ''gyárilag'' is mindenképpen kéne bővíteni

kedvenceknél ha megoldható, még jobb lenne, ha azt írná zárójelbe a topikcím mögé, h hány új hsz érkezett

illetve mikor törölni ''akarok'' egy topikot, megerősítést kérhetne, mert olyan kicsi az az ikon, sokszor hajszálon múlik, h sebtiben nem törlöm véletlenül egy-egy topikomat :D

hsz-szerkesztéssel kapcsolatban: ha a hsz túllóg a szövegdobozon (azaz már gördítősávozni kell szerkesztéskor), és ilyenkor a végére benyomok mondjuk 1 szmájlit, automatikusan a szövegdobozban lévő szöveg elejét mutatja (a kurzor még a végén marad), ez elég idegesítő

ugyancsak szerkesztéskor: mikor a Link-re kattintok, aztán meggondolom magam (Mégse), akkor is azt írja ki, hogy ''Hiba! Nem adtál meg linket (url)!''

(#3005) KrAt


KrAt
veterán

Nekem csak egy egyszerű ötletem lenne: nem tudom, mennyire kivitelezhető..
Szóval: nem lehetne azt megoldani, hogy amikor belépek a PH!-ra, akkor autómatán frissítse a legutolsó hozzászólásaim listát? Az úgy tök jó lenne. Persze, ha nem nagy meló..
Üdv: Atesz

(#3006) L3zl13 válasza KrAt (#3005) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz sokkal jobb lenne, ha hozzászólás postázása után frissítené a listát... Ez szvsz töredéke az oldalbetöltéskori lista frissítésnek, de mégis állandóan aktuális lenne a lista...

Szvsz sem a te, sem az én verzióm nem nagy meló. Valószinűleg szerver kapacitásbéli oka van, ha nem így működik. :F

Azt pedig még mindig nem tudom, hogy a hozzászóláslista miért nem tartalmazhatja a hozzászólás számát a topicon belül, hogy ne az első oldalt nyissa meg mindig amikor a saját hozzászólásaim utáni rész érdekelne... :U

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#3007) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Apróhirdetések:
Szeretném, ha a fórumban apróhirdetésre kattintva rögtön látnám vagy az egész hirdetést, vagy legalább az árat! Nagyon idegesítő, hogy még ha nem is érdekel a hirdetés teljes szövege, mert a címből szinte minden fontos kiderül, csak azért kell nyitnom egy extra ablakot, hogy az árat megtudjam... :(

Aki hülye, haljon meg!

(#3008) Parci válasza L3zl13 (#3007) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezért van egy fullos apróhirdetési rendszer. amit írsz, hogy a fórumban szeretnéd látni, az ugyanaz, mint amit ott látsz (ott ugyanis látod a hozzászólásokat is).

másrészt már sokszor mondtam, hogy az apróhirdetési rendszer idővel teljesen kiváltja majd a piacos fórumokat. közeleg ez az idő...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3009) combo


combo
csendes tag

Hi!
Már biztos említette valaki, de (ahogy én kerestem) nem találtam:
Jó lenne, ha x idő inaktivitás után nem léptetne ki a rendszer, mert ha csak olvasgatok, akkor lusta vagyok bejelentkezni, és így nem veszem észre a privát üzeneteket.
Köszi.

[Szerkesztve]

(#3010) L3zl13 válasza Parci (#3008) üzenetére


L3zl13
nagyúr

''másrészt már sokszor mondtam, hogy az apróhirdetési rendszer idővel teljesen kiváltja majd a piacos fórumokat. közeleg ez az idő...''

Akkor rendben. Csak jelenleg látom a friss témák között az apróhirdetéseket, és amikor megnyitom, onnan még tovább kell mennem, hogy az apróhirdetésre kerüljek.
Nem lehetne átállítani, az apró-s linkek már most az apróhirdetést nyissák közvetlenül, ne csak a hozzászólásokat? :F

Aki hülye, haljon meg!

(#3011) Parci válasza L3zl13 (#3010) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, elég macerás lenne ilyen szinten belenyúlni. ez egy átmeneti időszak, szori. remélem gyorsan és zökkenőmentesen tudunk majd váltani.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3012) L3zl13 válasza Parci (#3011) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Más:
Apróhirdetés karakterszámlálója nem jó.
A rendszer nem engedte feladni a hirdetést pedig a számláló szerint még 70 karaktert írhattam volna. 80 karakternél már elment.

Aki hülye, haljon meg!

(#3013) róland válasza róland (#3002) üzenetére


róland
veterán

Parci!

Ez megvalósítható?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3014) Parci válasza róland (#3013) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem igazán (mármint megoldható programozástechnikailag, hiszen minden megoldható, de nagyon erőforrásigényes). régen sem volt ilyen amúgy, régen még kedvencek sem volt...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3015) róland válasza Parci (#3014) üzenetére


róland
veterán

Tudom, hogy nem volt. Sőt, hogy elég sokat kértük a kedvenceket, de most ez az igény merült fel. Legalább, ha a RI/OS R5-höz előjegyeznéd, mint megvalósítandó kérést, annak örülnénk! Gondolom, addig lesz valami hardver fejlesztés is.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3016) L3zl13 válasza Parci (#3014) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Hogyan lenne erőforrásigényes? Ha minden oldal betöltődéskor frissülne/rendeződne sorba, vagy akkor is ha csak minden új saját hozzászólás után?
Szvsz az utóbbi nem olyan vészes, sem a kedvenceknél, sem az utolsó hozzászólások listájánál. Persze én nem ismerem a statisztikákat amiből a terhelést kalkulálhatod...

Aki hülye, haljon meg!

(#3017) rlazol válasza Parci (#3014) üzenetére


rlazol
addikt

ha nem is idősorrendben, de a kedvncek között egy elkülönítés a szakmai és piaci témáktól hasznos lenne, ha nem túl bonyolult..

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3018) L3zl13 válasza rlazol (#3017) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Sőt! Engem konkétan zavarna, ha mindig átrendeződne a kedvencek.
A szakmai vs apró szétbontás viszont jó ötlet.

Aki hülye, haljon meg!

(#3019) Robaj


Robaj
addikt

Kedvenceket nem lehetne rendezni magunk által? PL ami most utolsó (azaz elsőként vettem fel) átrakni monnyuk 5. helyre (Vmi nyilas rendszer:) )

(#3020) róland válasza Robaj (#3019) üzenetére


róland
veterán

Feljebb/lejjebb a listában nyilakkal. Mondjuk tárolná a listában elfoglalt pozícióját, és azt csökkentené/növelné a nyilkra való kattintgatás, a rendszer meg az aktuális pozíciók alapján jelenítené meg a kedvenceket.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3021) Sianis


Sianis
addikt

Lehet, hogy volt ilyen kérés, de keresőben nem találtam bocs, ha dupla.

Privát üzeneteket jó lenne, ha lehetne egyszerre törölni, vagy éppen csak egyet meghagyva törölni a többit. Köszi...

(#3022) domedee


domedee
senior tag

Nos az az lenne a gondom, hogy a legújabb reklám nagyon bekavar (enyhén szólva) linux alatt. (régebben csak akkor volt, ha jól emlékszem, ha az it.news-ra mentem be, de akkor is inkább a prohardver felől támadok. A mozila vagy konqueror alatt az ember arcába lök egy ablakot, hogy nem tud mit kezdeni vele és mentse, vagy megnyissa valamivel, vagy mégse... Opera és firefox alatt nincs vele gond, de ezeknél zavaró.

konkrétan ez lenne: http://img.prohardver.hu/ad/hwfutar/flash2.swf

tudom, használjak más böngészőt...:)

lehet ez ellen valamit tenni? nekem az is jó lenne, ha lokálisan van megoldás.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3023) sekli


sekli
addikt

Most vettem észre, hogy az aprohirdetéseknél kiírja, hogy hány üzenet érkezett, az nagyon jo! :R

Nem tudom monték-e már, de az jo lenne, ha a privátok csoportoítva lennének, aszerint, hogy kivel privizek, vagy legalább időrendbe lenne minden üzenet, mint egy forumon.

(#3024) Parci válasza domedee (#3022) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lesz megoldás, pill...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3025) SzalaiG


SzalaiG
addikt

Ha lehet az itt szóltam hozzá ne 6 hozzászólásig jegyezzen, hanem 15ig.
Előre is köszi! :R

(#3026) RedAnt


RedAnt
aktív tag

ami alul meg felül van fórumválasztó lista, elsőre nehéz eligazodni benne, csak mostanában vettem észre hogy a kategóriék nevei kicsit sötétebb háttér előtt vannak. Szerintem kicsit jobban is ki lehetne ezeket emelni, sokkal áttekinthetőbb lenne.

╚╦╦╦

(#3027) shev7


shev7
veterán

Biztos volt mar kerdes de atfutva a topikot nem talaltam.

Mi az oka annak, hogy a hozzaszolas szerkesztese kozepen van, viszont az oldal balra rendezve jelenik meg?

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#3028) Integra


Integra
titán

a kedvencek lista megoldható hogy a hozzászólások szerint frissüljön?
legfelül a legutóbb hozzászóltak, lefelé pedig az egyre régebben hozzászóltak látszódnának.
technikailag ez kivitelezhető?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#3029) domedee válasza Parci (#3024) üzenetére


domedee
senior tag

köszi, most már jobb a helyzet, már csak a fórum főoldalán kérdezi, hogy mit csináljon vele.

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#3030) qtrica válasza Sianis (#3021) üzenetére


qtrica
aktív tag

Csatlakozom a kolléga hozzászólásához avval a kiegészitéssel, hogy kijelölhetö legyen a törlendő privi.

Yoda Jr.

(#3031) RedAnt válasza RedAnt (#3026) üzenetére


RedAnt
aktív tag

rájöttem közben mi a probléma: azok a részek vastag betűvel vannak szedve - elvileg.
De ezt csak a firefox támogatja, hogy legördülő listában változtassuk a betűtípust, az opera és az iexplore nem.
Ezért ebből a részből: (rios4/css/ph/s_1_forum.css)

.fselect option.alfejlec {
padding: 0 0 0 3px;
font-weight: bold;
background-color: #f5f5f5;
}
csak az utolsó érvényesül, a padding különbség is csak fx alatt látszik.
Ezért lenne jobb a háttérszínben valami érezhetőbb különbség, mert az #f5f5f5 alig üt el a fehértől.
Kis szemléltetés: (jobb oldali a firefox)
[link]


[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#3032) raczger


raczger
őstag

lehetne tudni, hogy jelenleg hány regelt tagja van a fórumnak?
a régi rendszerben ki volt írva

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3033) föccer válasza raczger (#3032) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy kis ügyeskedéssel könnyen meg lehet tudni, hogy 54277 volt még az előző pecben....

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#3034) raczger válasza föccer (#3033) üzenetére


raczger
őstag

no, és hogy megy ez az ügyeskedés?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3035) róland válasza Integra (#3028) üzenetére


róland
veterán

Már én is kértem hasonlót. Hajrá, kérjük minél többen és talán a RI/OS R5-be bekerül!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3036) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az apróhirdetésekhez és a priváokhoz kaphatnánk kombinált listázást? Jó lenne

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3037) Parci válasza raczger (#3034) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pl lenézel a fórum nyitóoldalának aljára :):)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3038) Winner_hun válasza Parci (#3037) üzenetére


Winner_hun
félisten

Télleg, bár az előző hely jobb volt:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3039) Parci válasza RedAnt (#3031) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

picit tekertem rajta, meg behoztam pár üres sort (sajnos, de nem lehet megúszni, ha ennyire szarul támogatják a css-t a böngészők), most remélhetőleg sokkal jobb lett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3040) Winner_hun válasza Parci (#3039) üzenetére


Winner_hun
félisten

sokkal, ie alatt legalábbis:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3041) raczger válasza Parci (#3037) üzenetére


raczger
őstag

ja, nem vettem észre :B

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3042) RedAnt válasza Parci (#3039) üzenetére


RedAnt
aktív tag

valóban, sokkal áttekinthetőbb, thx :)

╚╦╦╦

(#3043) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy nézegetm a Piacot és a mostani Aprós rendszert a következő(k) jutott(ak) eszembe:

- Az Aprós hirdetések lejárta nem feltétlen a nyitás idejétől számítva kellene, hogy történjen, hanem az utolsó hozzászólástól. Ha két hétig nem szólnak hozzá egy apróhoz (nincs érdeklődő és a topiknyitó nem up-olja), akkor záródik.
- Minden piacos témának (Bolha is) lenne ugyanígy egy két hetes (vagy egy hónapos, vagy akármennyi - TBD) limitje, ami után automatikusan záródna, ha nem szólnak hozzá. Lásd egyel fentebb.

Mindkét esetre érvényes, hogy ha valaki nincs netközelben hosszabb ideig (elutazik, gépe nincs, ilyesmi), akkor még mindig kérheti a modkerben az újranyitást. Kevesebb ilyen eset lenne, mint amennyi témát a mostani rendszerben magára hagynak.

Nem tudom mennyire összetett és komplikált ezek megvalósítása, de sokkal felhasználóbarátabbá válna a fórum a magára hagyott piacos/aprós topikok kiiktatásával.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3044) raczger válasza parandroid (#3043) üzenetére


raczger
őstag

szerintem is jó ötlet ez:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3045) Parci válasza parandroid (#3043) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt vedd figyelembe, hogy a hardver piac fórum, mint fórum, meg fog szűnni - csak az aprós rendszer lesz (a mostani fórumos nézet lesz a default valószínűleg, ha valaki a fórumból rákattint a ''hardver piac'' fórum linkre).

meg akarom majd csinálni, hogy lehessen naponta egyszer upolni a hirdetéseket. hozzászólás nem fogja megváltoztatni a sorrendet automatikusan, és persze a velünk együttműködő cégek hirdetései ki lesznek emelve az elejére.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3046) rlazol válasza Parci (#3045) üzenetére


rlazol
addikt

ebben az új rendszerben a #3017-3018 már időszerűtlen lenne, mert más lesz az egész?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#3047) raczger válasza Parci (#3045) üzenetére


raczger
őstag

és mikorra lenne ez betervezve?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#3048) Parci válasza raczger (#3047) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nincs határidő, szép fokozatosan átvezetjük az új rendszerbe a mostani fórumot. amíg nem lehet upolni, meg ilyesmi, addig nem lesz végleges a váltás, hiszen az a lényeg, hogy az új rendszer mindent tudjon, amit a régi + még egy csomót.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#3049) parandroid válasza Parci (#3045) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, az átállásig csak kibírjuk valahogy. :D

Ami ebben az esetben jó lenne, ha a lejárat csak akkor zárná automatikusan az Aprót és a kapcsolódó topikot, ha ahhoz már egy hete nem szóltak hozzá. Jelen állapot vagy ahhoz vezet, hogy az első napon eladja, és utána még 44 napig nyitva a téma és a topik, vagy ahhoz, hogy 45 napnál tovább is hirdetné, mégis kénytelen új aprót nyitni, mert ez már lejárt.

Emellett mindenképpen hasznosnak tartanám, ha az Apró és a topik együtt záródna (mint ahogy együtt törlődik) - azaz ha zárom a témát, akkor lejárttá teszi az aprót, ill. lenne egy LOCK kapcsoló az Aprón is, hogy ne kelljen a témát keresgélni hozzá a 6 jegyű kóddal...

Ha mindez tervben van a váltással, akkor sorry, nem szóltam.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3050) raczger válasza parandroid (#3049) üzenetére


raczger
őstag

Az jó ötlet lenne, de szerintem a lejárt hirdetéseket törölni se lenne rossz (amihez oda van írva, hogy elkelt)

mert akkor ha nincs, keres a hülye gyerek , és csak lejárt hirdetéseket talál, de abból 20-at

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.