Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6251) manchester85 válasza D@niel (#6245) üzenetére


manchester85
addikt

Nem mobilelőlegről beszéltem, hanem kötbérről. Ez egyfajta sarc, amiért az előfizetésedet nem a szerződésben foglaltak szerint töltöd ki. Na de akkor a lényeg, még egyszer:

24 hónap hűség meghosszabbítható 18 hónap után, amennyiben csak előfizetéses hűséged van. Ehhez díjcsomagra vonatkozó tarifahűség nélkül kéne megvenned az iPhone-t.

Az ikon csomagokban két év hűségidő mellett 2 év tarifahűség is van. Mivel a tarifahűségnél nem töltöd ki a 24 hónapot, pedig ott is ki kéne, így "büntetést" kell fizetned, ha előbb akarsz aláírni, mint a 24. hónap lejárta. 15-20-30 ezer forint körül van. Díjcsomagtól is függ, mert pl. aki ikon 600-ban van, az evidens, hogy többet fizet majd.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#6252) Kashim válasza máyköl (#6250) üzenetére


Kashim
őstag

Hátlapra inkább, kijelzőre egy ideje senki nem ajánl IS-t, mert tapad és göröngyös az egész, egyszerűen elrondítja a képet. +elég macerás is feltenni makulátlanul, főleg egy olyannak aki még iPhone-t sem fogott a kezében
De ehhez elég kicsit visszaolvasni, nem rég volt erről egy kis okfejtés itt a fórumon elég hosszadalmasan.

(#6253) máyköl válasza Kashim (#6252) üzenetére


máyköl
veterán

Én mondjuk pont azt szeretem, ha tapad egy fólia. Nekem eddig egy 300Ft. -os fólia volt rajta, nem rég szedtem le, mint mondtam, és semmi különbséget nem látok a retinán, szerintem akkor egy 6000Ft. -os sem rondít rajta.
Feltenni nem bonyolult szerintem, vannak róla videók youtube -on. Ha ráfújsz spray -vel, amit adnak hozzá, nem lesz buborékos.

(#6254) DanielK


DanielK
addikt

Én egy ilyen párosításra gondoltam:
Ez vagy ez és az elejére meg egy ilyet. Szerintetek?

Vagy akkor fólia nem is kell? (Ha jól tudom, akkor ez nem gorilla glass. Vagy elég strapabíró?)

[ Szerkesztve ]

(#6255) verser233 válasza Karma (#6248) üzenetére


verser233
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy egy ilyen kijelentést pont itt, ezen az oldalon fogok olvasni :C

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#6256) máyköl válasza DanielK (#6254) üzenetére


máyköl
veterán

A hátlap ízlés kérdése, nekem ez annyira nem tetszik. De ha neked tetszik, akkor vedd meg azt.
Nekem ez a hátlap tetszik nagyon:

(#6257) Karma válasza verser233 (#6255) üzenetére


Karma
félisten

Miért is? A fórum szabályai engedik a jailbreak témát amióta a tengerentúlon legálissá vált, és eléggé alap, hogy ilyen alkalmazás nem lehetséges az App Store keretein belül. Rakd össze a két puzzle-elemet.

“All nothings are not equal.”

(#6258) kaszassz válasza D@niel (#6240) üzenetére


kaszassz
csendes tag

Szia!
Ez pontosan így van, ahogy leírtad. Ha ikon200-al veszed a telefont, semmi plusz költséged nem lesz. Én 1 hónapja cseréltem le a 3G-met i4-re 18 hónap elteltével, tehát a hűségidő letelte előtt, és nem fizettem sem kötbért, sem előleget. Részletre vettem, ikon200-al, 28.950 + 12 x 7.170 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#6259) Kashim válasza kaszassz (#6258) üzenetére


Kashim
őstag

Semmi plusz még akkor sem ha nem járt le a hűség? :Y
Ez engem is érdekelne, mert akkor ősszel futok i5-öt venni, mondjuk én valószínűleg inkább egyben.

[ Szerkesztve ]

(#6260) samgar válasza kaszassz (#6258) üzenetére


samgar
őstag

De CSAK! 18 hónap után lehetséges, előbb nem :K

Oppo Find X5 PRO

(#6261) Játékos válasza máyköl (#6250) üzenetére


Játékos
addikt

Kijelző fóliából a legjobb az Invisible Shield, legalábbis ezt ajánlják a legtöbben.

:Y :Y :Y

Aki KIJELZŐRE IS-t ajánl, annak HEADSHOT!!! Körbe bárhova, nekem is az van, de az elejére semmiképpen, még ha fizetnek érte, akkor se!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6262) máyköl válasza Játékos (#6261) üzenetére


máyköl
veterán

Ennyire gáz? Én egyszer próbáltam, akkor tetszett...

(#6263) kaszassz válasza samgar (#6260) üzenetére


kaszassz
csendes tag

Így van, 18 hónap után.

(#6264) kapicsabi


kapicsabi
tag

Barátnőmnek szeretnék venni egy fehér iPhone 4-est. Nézegettem több oldalon is (vatera, hardverapró). Az a baj, hogy félek a használt cuccoktól. Mi van olyankor, ha megveszek egy használt telefont és letiltják? Lehet utána vele valamit kezdeni vagy verhetem a fejem a falba, hogy mekkora balek voltam?

Előre is köszi!

(#6265) icecave válasza máyköl (#6262) üzenetére


icecave
nagyúr

Végülis havi egyszer elmondom itt a véleményt az IS-ről, ha valaki rákérdez, nem egyet adtam el/használtam is, tudom, miről beszélek, csak egyszer olvasnád el... ;]

kapicsabi: olvass vissza, épp tegnap veséztük ki a témát.

[ Szerkesztve ]

(#6266) kaszassz válasza Kashim (#6259) üzenetére


kaszassz
csendes tag

Semmi, ha a szerződéskötéstől számítva eltelt 18 hónap. Ja, és ha nincs tartozásod a T felé.

(#6267) manchester85 válasza kaszassz (#6263) üzenetére


manchester85
addikt

Vagy neked volt valami hatalmas szerencséd, és benéztek valamit, vagy 100-ból 100 T-s alkalmazott hülyeséget beszél...

18 és 24 hónap között mindenképp drágább a készülék, mintha 24 hónap után írnál alá. Főleg azért, mert ikon csomagoknál nem csupán az előfizetésre, hanem a díjcsomagodra is van hűséged. Volt, aki azt mondta, hogy időarányosan tarifa kötbért kell fizetni, más pedig azt, hogy a készülék lesz így pár ezerrel drágább, de az kizárt dolog, hogy ugyanannyiba kerüljön, mint 24 hónap után. A kapcsolatpontok beszámítása is közre játszhatott...

i6 Silver

(#6268) Játékos válasza máyköl (#6262) üzenetére


Játékos
addikt

Ismétlem: kijelzőre, ha napi 1000 Ft-ot fizetnél érte, akkor se tenném fel! :N

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#6269) DanielK válasza icecave (#6265) üzenetére


DanielK
addikt

Hogy tudok rákeresni a hszekre? Érdekelne, hogy mi a véleményed az Invisible Shieldről. (Akkor visszaolvasok...)

(Akkor ne tegyek rá fóliát? - Elég a tok?)

[ Szerkesztve ]

(#6270) máyköl válasza Játékos (#6268) üzenetére


máyköl
veterán

Pedig az már heti 30 rugó, és pár hónap alatt lenne mégegy I4 -ed... ;]

Akkor tuti nem veszek, pedig gondolkoztam rajta... Nekem így fólia nélkül kicsit túl "csúszós", jobban szeretem ha tapad kissé a kijelző... :K

(#6271) icecave válasza DanielK (#6269) üzenetére


icecave
nagyúr

Jobb felül, a topikban keres, kulcsszóra.Vehetsz rá fóliát, de képernyőre ne IS-t, mert tapad kicsit. Én az SGP crystal cleart szoktam ajánlani, nekem az jött be nagyon, de van kismillió gyártónak hasonlóan jó fóliája, de értelem szerűen valós véleményt olyan cuccról tudok formálni, amit már próbáltam.

Máyköl: Inkább havi nem? Még van időd javitani ;]

[ Szerkesztve ]

(#6272) Otisz válasza kapicsabi (#6264) üzenetére


Otisz
őstag

Valamennyire úgy tudod magad védeni, ha olyan embertől veszel, aki már letett valamit az 'asztalra'. Mondjuk ha az aprót nézed, akkor ne újonc legyen az illető (elnézést a tisztességes újoncoktól, elvégre mindenki elkezdte valahol), illetve lecsekkolod a megfelelő topikokban, hogy volt-e már az eladóval probléma. Ez valamennyire jelenthet biztonságot.

Ha letiltanak valamit, akkor annak annyi. iPod lesz belőle.
Régi motorostól vegyél, ha veszel.

(OO[IIII][IIII]OO)

(#6273) kaszassz válasza manchester85 (#6267) üzenetére


kaszassz
csendes tag

Valóban drágábbak a telefonok a hűségidő lejárata előtt, és én is erre számítottam, de ez az iPhone-ra nem vonatkozik, az Apple szabályzata miatt (nekem ezt mondta a T-s alkalmazott, mert vásárlás előtt érdeklődtem). A kollégám előttem vett 1 héttel, ő az Arénában, én az Árkádban, tehát két különböző helyen, neki sem kellet semmi plusz költséget fizetnie. A kapcsolat pontokat is be lehet számíttatni, akkor még olcsóbb.

(#6274) Oly


Oly
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy buta kérdés...
Ha egy iPhone-t aktiválok egy magyar sim-mel, akkor utána tudom majd egy német sim-mel használni?

[ Szerkesztve ]

SonyEricsson T20 - T68 - T610 - K700 - W800 - K750 - K800 - C702 - P1 - MOTO Defy - Galaxy S Advance - Galaxy S4 - Lumia 820 - Honor 7 - iPhone 5S

(#6275) DanielK válasza icecave (#6271) üzenetére


DanielK
addikt

Köszönöm, bár a keresést még mindig nem találom. :W

Azt hittem, hogy egyáltalán a kijelzővédő fóliával van gond. Én brandot szoktam használni, de amit kinéztem tokot, ahhoz adnak egyet. Majd azt felteszem rá.

(#6276) icecave válasza DanielK (#6275) üzenetére


icecave
nagyúr

pl. : [link]

Oly: Ha független a telefon, persze.

(#6277) DanielK válasza icecave (#6276) üzenetére


DanielK
addikt

:R

Az iPhone 4-en gyárilag milyen fólia van? Olyan amin írás van végig?

Értem, köszi. Én "szárazon" teszek fel minden fóliát. Eddig a Galaxy 3-ra sikerült a legjobban (már eladtam, a srác meg mikor megvette, azt mondta, hogy nincs is fent fólia :DD ).
A trükköm ez volt. Fürdés (jó meleg/forró vízben) nagyjából fél órán keresztül. Utána gyors felöltözés és a még párás fürdőben teszem fel. :)) Így minimalizálódik az esélye, hogy por menjen be alá. Ha mégis, akkor meg lemosom a fóliát. (brandot lehet mosni) :))
IS-sel én is megszívtam mert nagyon rondán ment fel, eddig ez a fólia ment fel a legrondábban. :F :O (annyira próbáltam, hogy csak rontottam és a vége az lett, hogy kidobtam mérgemben)

[ Szerkesztve ]

(#6278) máyköl válasza icecave (#6271) üzenetére


máyköl
veterán

Havi, bocs. :DDD

DanielK: Benedvesíted, és felrakod. Ennyi.

(#6279) plus44 válasza DanielK (#6277) üzenetére


plus44
veterán

"Az iPhone 4-en gyárilag milyen fólia van? Olyan amin írás van végig?"

Sima 10forintos, amin van egy fül alul, azzal tudod leszedni, le is kell amúgy.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6280) Misi1979 válasza máyköl (#6256) üzenetére


Misi1979
őstag

Elvileg pár napon belül ideér a fém hátlapom i4-hez, majd töltök fel képet:)

(5 dolcsi volt szállítással együtt, csavarokkal, csavarhúzóval, természetesen nem a vateráról vettem..)

Érdekes amúgy, sokan írják, hogy durva térerővesztéssel járt náluk a fém hátlap.. majd meglátjuk:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6281) máyköl válasza Misi1979 (#6280) üzenetére


máyköl
veterán

5 dolcsi?
Azt nem vettem volna meg. Rengeteg van gagyi belőle ebay -en, te is ilyet rendelhettél. Ezeket azt mondják, hogy fel sem szabad tenni, mert szétszedi az egész telefont, és már a gyárit sem lehet visszatenni. A jó minőségű a 3-4 ezer Ft. -os. :K

DanielK: Ez nem SGS. Szerencsére. :B

[ Szerkesztve ]

(#6282) DanielK válasza plus44 (#6279) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi. Csak azért kérdem, hogy ha rendelek egy tokot, amihez adnak fóliát, akkor ideiglenesen rajta hagyhatom-e a gyárit. Pl. Az SGS-en olyan volt, amin 600 írás volt, ergo használhatatlan volt a telefon a gyári fóliával.

(#6283) plus44 válasza DanielK (#6282) üzenetére


plus44
veterán

Semmi fóliát nem használok, csak egy Sena bőrtokot, és semmi baja, pedig megvan egy ideje, még hajszálkarcok sincsenek rajta. letörlöm az ujjlenyomatokat és olyan, mintha most vettem volna ki a dobozából. Nem lesz vele baj, take it easy.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6284) Misi1979 válasza máyköl (#6281) üzenetére


Misi1979
őstag

:)

(nem ebay amúgy)

Kétféle van. A régebbi, a "gagyibb", ahol a csavarfülecskék műanyagból vannak és roppant törékenyek, pl. kicsi eséstől megadják magukat. Az "újabbnál" már fémből vannak ezek az alkatrészek. Igazából tippem sincs, hogy tudná ez az alkatrész tönkrevágni a készüléket..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6285) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Kezdő iPhonos vagyok.

Nem tudjátok, hogy ezt miért írja ki az Itunes:

Only compatible Sim cards from a supported Carrier may be used to activate iPhone. please insert the Sim card that came with your iPhone or visit a supported Carrier's store to receive a replacement Sim card.

Egy pár napja kaptam egy használt 3G-s iPhont, Kifüggetlenítettem, ment is simán minden, de tegnap el kezdte ezt kiírni. Szerény angol tudásommal ez azt jelentené, hogy vissza kell rakni az eredeti Sim kártyát bele. Eleinte pedig nem kellett. Lehet a SAM kavarta meg? Feltelepítettem, hogy ne merüljön olyan gyorsan.
Help please.

(#6286) máyköl válasza Misi1979 (#6284) üzenetére


máyköl
veterán

:)

Akkor honnan rendelted? Mert ha tényleg jó minőségű a cucc, akkor ennyiért én is vennék. :B

(#6287) D@niel válasza kaszassz (#6258) üzenetére


D@niel
addikt

Köszi, gondoltam, hogy így lesz. Akkor ikon200-al volt a 3G is, csak 18. hó után i4-el meghosszabbították? Ez így akkor elég jó nekem, bár átszámoltam, törlesztővel 122re jön ki, míg ha egyben fizetem akkor csak 114, nem nagy érvágás, de azért ott van a plusz pénz, bár a törlesztő nekem most jobb lesz.

Esetleg i4-re váltok, ha jó árra viszik le.

Amúgy májusban rákérdeztem erre, mondták, hogy ez a "kedvezmény" arany kártya után, hogy nem kell megvárni a 24. hónapot, hanem 18. után tudok venni újat.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6288) Misi1979 válasza máyköl (#6286) üzenetére


Misi1979
őstag

Egyelőre letesztelem a forrást, ha okés, közkinccsé teszem:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#6289) máyköl válasza Misi1979 (#6288) üzenetére


máyköl
veterán

Oké. :B

(#6290) Solar_Wind válasza plus44 (#6283) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Nálam is ez a helyzet. A More bőrtokhoz adtak Crystal fóliát, de azóta se tetettem fel. Max. szerintem a hátuljára érdemes, de én szűzen használom és semmi baja.

(#6291) DanielK válasza plus44 (#6283) üzenetére


DanielK
addikt

Köszi. Akkor csak a tokot teszem fel rá. Az akkor elég lesz. :))

(#6292) plus44 válasza Solar_Wind (#6290) üzenetére


plus44
veterán

A hátuljára én is akartam egy IS-t, de aztán meggondoltam magam. Tényleg felesleges. Aki nem ezzel ráspolyozza a fémet, annak semmi baja sem lesz vele, így csupaszon sem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#6293) zack válasza manchester85 (#6267) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így faszság. :U
Én 18 hónapra vettem az i4-et decemberben, és annyit fizettem érte, mintha új előfizu lenne 2 éves hűséggel, semmivel se többet.
Ez egy gesztus a T felöl, ha esetleg látsz olyan telcsit, akkor meg tudd venni a 18. hónapban is akár. Nekik is jó, mert újabb 2 évet írsz alá.
Nem kell se kötbért, se többet fizetni. Ez a nagy igazság. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#6294) manchester85 válasza zack (#6293) üzenetére


manchester85
addikt

Előtte milyen előfizetésed volt? Faszság, nem faszság, eddig még minden T-s ügyintéző megerősítette ezt, sőt, én is így hittem, hogy 18 hónap után gond nélkül aláírhatok. Aztán közölték, hogy a tarifahűség miatt borul a dolog, mert az is 2 év. Szóval ha faszság, akkor a T-mobile topiktól a T pontokon át mindenki hülye. :U (Egyébként én se értem most ezt, és én se ok nélkül kérdeztem meg anno.)

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#6295) D@niel


D@niel
addikt

Na, kellene egy kis tanács...

egy ismerősömnek van egy iPad1 16gigás, most augusztusban lesz 1 éves, papírokat kint hagyta koreában. Egy az egyben elcserélné a 3GS-emre. Van rajta neki 1 kis karc a hátlapon, de ezen kívül semmi baja, előlap makulátlan. Múltkor volt egy nyereményjáték ahol nem nyertem iPad-et, és most erősen hajlok rá.

A 3GS-t szeptemberben adtam volna el az új iPhone végett, de közben gondoltam rá, hogy azt majd törlesztővel veszem meg, így nem lesz gond.

Ki mit gondol?

Ja, és még az is érdekelne, hogy koreában ő fogja-e tudni használni a 70es kártyájával? Mert pl. japánban nem tudott telefonálni, se semmit, valszeg ott nincs vodafone.

Annyi, hogy függetleníteni kell még neki, most ugye beta4 van rajta, tehát vissza 4.3.3-at, aztán függetlenítés, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6296) máyköl válasza D@niel (#6295) üzenetére


máyköl
veterán

Többet ér kb. 10-15 ezerrel az iPad. Ha meg meg tudod venni az új iPhone -t mellé, akkor az a legjobb megoldás. :K

(#6297) D@niel válasza máyköl (#6296) üzenetére


D@niel
addikt

Igen, csak már az iPad2-t kellene, de most azt nem tudok, most már dacból is akarok iPad-et, mert múltkor felhúzott, hogy nem tudtam nyerni.

Végülis előlapi-hátlapi kamera nem lényeg, csak ugye a vékonyság az nekem nagyon tetszik, meg könnyebb, meg gyorsabb is picivel a 2-es.

A 3GS-emet májusban cserélték, tehát 10hó gari, makulátlan állapot, ugye ezt bármikor ki lehet itthon cseréltetni, az is érdekelne, hogy ha leküldenék az iPad papírokat, ki tudnám-e itthon cseréltetni úgy, hogy nincs semmi baja, csak a karcolás. Bár, gondolom nem :)

[ Szerkesztve ]

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#6298) tevfik


tevfik
tag

iPhone 2G -re rámegy a 3G hátlapok illetve kijelzővédő fólia? :R

(#6299) máyköl válasza D@niel (#6297) üzenetére


máyköl
veterán

Véleményem szerint totál felesleges a 2 -es iPad.
Az alap verzió az 1 -nél kb. 70-75 ezer környékén van, a 2 -esnél 120-125 ezer környékén. És mivel tud többet? Van benne 2 kamera, ami gyakorlatilag 0, meg ne táblagéppel kamerázzon már az ember. :U
Gyorsabb, meg vékonyabb. A gyorsaság alig vehető észre, pont múltkor próbáltam egymás mellett a kettőt. Kb. egy tizedmásodpercnyi a különbség. Hűha.
A vékonyságért meg én nem adnék majdnem 2x annyit. De a te dolgod...

Tudod cseréltetni itthon papírok nélkül is, de egy karc miatt nyilván nem, arról nincs garancia.

[ Szerkesztve ]

(#6300) tevfik válasza D@niel (#6297) üzenetére


tevfik
tag

Hidd el ha céltudatosan használod akkor az 1. is nagyon fog tetszeni. Én vele kelek és fekszek... ha lehet így fogalmazni! :Y :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.