Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18001) válasza m3tr0 (#17995) üzenetére



őstag

Azt még megpróbálhatod, hogy a legfrissebb iTunest teszed fel, vagy nyomj egy resetet. Home gomb és bekapcs gomb egyerre nyomod, de addig ne enged el amíg be nem jön az alma. Ha van amikor szól akkor szoftos hiba nem hardver. SZVSZ.

(#18002) kispéé válasza zack (#17997) üzenetére


kispéé
aktív tag

Majdnem jól emlékeztél, mert úgy igaz, hogy az i4 az első olyan telefon amelyiknek a hátulja is üveg. :)

(#18003) m3tr0 válasza (#18001) üzenetére


m3tr0
senior tag

Ez sem jött be.
Most azon gondolkozom, hogy ne rakjak fel csak egy sima szűz verziót Jb nélkül?
Igazából semmi olyan adatom nincs amit ne lehetne újra beállítani vagy letölteni.

(mondjuk csak az SBsettings hiányozna...)

(#18004) JamesHun


JamesHun
addikt

[link]
off ugyan, de jól értelmezem, hogy ez telefon is és 4 illetve 5 colos kijelzős?
ha igen akkor érik az olcsó iphone elmélet realitása

SeriesX: JamesSHun

(#18005) zack válasza m3tr0 (#18003) üzenetére


zack
nagyúr

Várjál már egy kicsit...Arról volt szó hogy csináltál restore-t. Hogy került rá azóta jb? :F
Lehet hogy a jb a gondok okozója.
Azért nem rugóztam rajta, mert azt mondtad, volt restore. :U
Valószínűleg restore után, jb nélkül helyre fog állni a rend. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18006) m3tr0 válasza zack (#18005) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én nem csináltam rajta még restore-t. Bocsi, félreértettük egymást.
Már csak az a kérdés,hogy hogyan csináljam meg a restore-t. :C

(#18007) Csabee. válasza zack (#17954) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos nem segít.

Üdv: Csabee.

(#18008) DanielK


DanielK
addikt

Használ valaki Apple TV-t? (az újat, a kis feketét) Mit lehet kitenni sima iPhone 4-gyel? Elméletileg az iPhone 4 már lejátszik Apple TV-n keresztül full HD-s filmeket. Igaz ez, valaki ki tudja próbálni?

Más:
Használat 6 óra 52 perc
Készenlét 1 nap 21 óra
Akksi 4%
Végig 3G+GPS (éjszaka mobilnet kikapcsolva) ;] :P

(#18009) rolcsibácsi: az asszisztensedet sem kell "kilockolni" ha akarsz tőle valamit... :P

[ Szerkesztve ]

(#18009) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

az elég gáz hogy hiába van lekódolva a telefon passworddel, siri akkor is segít bármiben.
amugy ilyen youtubeos videókbók jöttem rá h az sgs2 is tud követni utasításokat hangra:)

(#18010) Csabee. válasza rolcsibácsi (#18009) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Androidra jon az iris.... Tehat ua lesz kb.

Üdv: Csabee.

(#18011) m3tr0


m3tr0
senior tag

Ha restore-nál felteszek egy szűz 4.3.3-at, akkor miért is kell nekem SHSH?

(#18012) DanielK válasza m3tr0 (#18011) üzenetére


DanielK
addikt

Nem tudsz feltenni 4.3.3-at csak 5.0-át. Ha van SHSH-ed, akkor tudsz feltenni 4.3.3-at.

(#18013) FefeeX válasza m3tr0 (#17999) üzenetére


FefeeX
veterán

Röviden: SHSH az az ellenőrző kód, amit az apple ad az itunes-on keresztül a telefonnak, hogy igen, felteheted a FW-t. Mindig csak a legújabb FW-t írja alá így az apple, így régebbit nem tudsz visszatenni, hacsak nincs kimentve a kulcsod, és egy segédprogrammal/segédszerverrel nem oldod meg, hogy úgy tűnjön az itunes számára, hogy aláírja. Ehhez kell a kulcs, amit szerencsére a cydia rendre kiment, hogyha elindítod, mindig az aktuálisat, így ezeket le tudod kérni, fel tudod használni.
A tinyumbrella meg a segédprogram, hogy aláírtnak lássa az itunes a régi FW-t. Innen tudod letölteni.

Elindítod a Cydia-t, és a kezdősor felett vannak pici számok, elméletileg több is. 4.3.5 tuti ott kell legyen, de ha előtte ott van a 4.3.3 akkor már nyert ügyed van. (Az enyémben benne volt a 4.1, 4.2.1, 4.2.1b, 4.3.1, 4.3.3, 4.3.4, 4.3.5 ilyen felsorolásban, tehát az sem baj ha hosszú a lista, ahogy behívod a Cydiát, látod a kezdőképernyőn, mi van lementve. Ezeket a tinyumbrella mind lekéri majd a Cydia szerveréről, és már használhatod is.

(#18014) Solar_Wind válasza m3tr0 (#18011) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Csak azt tudod feltenni, amit az Apple aláír, ez jelenleg az iOS5. Tehát ha Te 4.3.3-at akarsz feltenni, ahhoz kell a mentett SHSH.

Közben már jól összefoglalták:)

[ Szerkesztve ]

(#18015) m3tr0 válasza FefeeX (#18013) üzenetére


m3tr0
senior tag

No, tinyumbrella felment, és elméletileg le is mentettem az SHSH-t. Akkor most már elméletileg mehet a restore, felmegy a 4.3.3, be kell majd tallóznom a majd valahol meg kell adnom az SHSH-t is.

(#18016) DanielK válasza m3tr0 (#18015) üzenetére


DanielK
addikt

Ha most mentettel SHSH-t, akkor nincs meg a 4.3.3, mert a legfrissebbet írja alá az apple. Most az 5.0 a lefrissebb. Ha régen volt 4.3.3 mentés, akkor tudod feltenni.
Miért nem teszed fel az újat?
Mindenki dicséri, hogy a 3GS-e jobb lett...

(#18017) válasza Csabee. (#18010) üzenetére



őstag

Azt erősen kétlem, max. A Google megoldása. Ma ott tartunk, hogy még az i4-ről sem elérhető hivatalosan, nehogy már a Googlnak meg tálcán kínálják. Ha meg warez, és a Gugli kitesz a marketba, abból újjabb per lesz. De az Apple servert kéne nekik kijátszani.

[ Szerkesztve ]

(#18018) FefeeX válasza m3tr0 (#18015) üzenetére


FefeeX
veterán

Nem tudom most megnézni, mit kell nyomni a tinyumbrellában, de abban be kell állítani először, hogy "játssza el az apple szerver szerepét" a 4.3.3 SHSH aláírásával, utána shift+restore-ral ráereszted, és 10 perc múlva lesz egy szűz 4.3.3 telefonod. (ha nem kalózfüggetlenített, mert akkor CFW kell a restorehoz is)

DanielK: gondolom végigcsinálta (remélem) amiket írtam, és akkor a 4.3.3 SHSH-ja is megvan neki. És egyelőre csak azt akarjuk megnézni, hogy JB nélkül normálisan fut-e a zenelejátszás. Aztán utána dönthet, hogy kell-e JB, aztán hogy tethered vagy untethered. Ha nem kell, vagy elég a tethered, akkor persze érdemes iOS5öt telepíteni.

[ Szerkesztve ]

(#18019) vadászcsiga válasza kispéé (#17994) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Most várok a soromra a T-nél.

Nekem valszeg azért tűnt el róla mert kezdetektől fogva tisztítókendővel törölte le a feleségem, később én is amiben lehet egy kevés alkohol is. i4-én meg már talán egy tovább fejlesztett felület van ami nem kopik.

(#18020) m3tr0 válasza DanielK (#18016) üzenetére


m3tr0
senior tag

Végül is ha jól értem, akkor akár rakhatok fel 5.0-át is, mert ha esetleg nem jönne be ,akkor visszatehető rá majd egy korábbi verzió. Persze ha jól le van mentve az SSH.

Ötösre tudok simán iTunes-szal is frissítani ugye? :R

szerk.:" játssza el az apple szerver szerepét " start TSS server, ez lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#18021) Solar_Wind válasza vadászcsiga (#18019) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Érdekes, én sem tudtam, hogy az i4-nél van ilyen felület rajta. Nekem is megvan már majdnem egy éve, nem vettem észre, hogy jobban szedné az ujjlenyomatokat. Én sima száraz puha szemüvegtörlőt használok a tisztításához.

m3tr0: a legfrissebb 10.5-ös iTunes-zal tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#18022) FefeeX válasza m3tr0 (#18020) üzenetére


FefeeX
veterán

Amennyiben nincs függetlenítve akkor igen.

(#18023) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na kérem emiatt nem cserélik a szifont úgyhogy volt egy köröm mindegy egy probat megért.

(#18024) DanielK válasza vadászcsiga (#18023) üzenetére


DanielK
addikt

Várható volt. :K

(#18025) norbi2010


norbi2010
őstag

Iphone 4-ben 800Mhz-es vagy 1Ghz-es proci van? :F
Mobilarénás tesztben 800-at írnak,máshol meg 1Ghz-et.

(#18026) BM1


BM1
csendes tag

Sziasztok,tegnap óta van iphone 4-em de már problémám van vele...
A helyzet a következő:a szoftver 4.3.5.-ös volt.Mivel jailbreakelni akartam unthetheredre,megpróbáltam downgrade-elni 4.3.4-re,de a folyamat végén az itunes lógó a kábellal jelent meg a mobilon.Az iTunes-ban nem jelenik meg oldalt az iPhone,ezt írja ki az iTunes:Az iPhone szoftverfrissítési szerver nem érhető el.Az iTunes egyáltalán nem kapcsolódik az internethez.Segítsetek!

(#18027) Kashim válasza norbi2010 (#18025) üzenetére


Kashim
őstag

1 Ghz-es A4 proci van benne, ami gyakorlatilag egy ARM Cortex A8, egy PowerVR SGX 535 GPU-val egybe integrálva, talán valamilyen szinten módosítva is. (Ezért adtak neki saját nevet az Apple-nél)

Ennek ellenére az akkumulátor kímélése miatt, az iPhone-okban kicsit alul szokták feszelni a procikat, tehát innen a 800Mhz-es találgatás, amit mellesleg tudomásom szerint még senki sem erősített meg. De az biztos, hogy nem teljes 1 Ghz-en megy. (Ugyanis az iPad-ben fut ilyen órajelen és az valamivel gyorsabb mint az i4, a kicsivel nagyobb felbontás ellenére is.)

[ Szerkesztve ]

(#18028) kenny123 válasza norbi2010 (#18025) üzenetére


kenny123
addikt

1ghz, 800ra skalazva. :)

yo

(#18029) válasza vadászcsiga (#18023) üzenetére



őstag

Miért nem engem kérdezté. Kopó alkatrész :)

(#18030) icecave válasza BM1 (#18026) üzenetére


icecave
nagyúr

4.3.3-ig van untethered, utána csak tethered. Mivel már restore-oltál, mást nem is tudsz feltenni,ha nincs meg a régebbi szoftok SHSH file-ja, csak 5.0át, mert mást már digitálisan nem ír alá az Apple.

(#18031) vadászcsiga válasza DanielK (#18024) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez volt a hivatalos álláspont ;] De mire vannak a jóbarátok? ...pszt nem mondtam semmit ;)

(#18032) FefeeX válasza Kashim (#18027) üzenetére


FefeeX
veterán

Geekbench alapján lőtték be. Azért a 20% nem apró különbség...

iPad2 pedig állítólag 800-1000 között automatikusan állítja az órajelet használatnak megfelelően.

iPhone 4S-nél is pont ezt írták, hogy az is 800-on megy, és hogy messze kevesebbet fogyaszt, mint amennyi teljesítményt vesztettek az alulfeszeléssel meg órajel csökkentéssel

(#18033) norbi2010 válasza Kashim (#18027) üzenetére


norbi2010
őstag

Köszi!

(#18034) BM1 válasza icecave (#18030) üzenetére


BM1
csendes tag

Értelek,de még az 5.0-át se tudom feltenni,mert nem látja az itunes....Ha bekapcsolom,akkor csak az itunes lógó a kábellal fogad...

(#18035) hatesz válasza BM1 (#18026) üzenetére


hatesz
tag

Ne haragudj, de az írásodból süt, hogy nem értesz (még) hozzá. Akkor minek esel neki egyből? 1 napja van meg...
Ha 4.3.5-ös IOS van rajta, akkor nem tudsz downgradelni, mivel nincs mentve az SHSH. Inkább tedd fel az 5.0-át aztán ha már eleget utánaolvasol, mehet a redsn0w JB. Egyenlőre csak tethered JB-re van lehetőséged, akkor már inkább 5.0-ra.
Assszem DFU-ba kell tenned a telót, majd iTunes-ban restore.
Ja 4.3.4 nincs tudomásom szerint

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#18036) FefeeX válasza hatesz (#18035) üzenetére


FefeeX
veterán

De van 4.3.4 de csak tethered lehet JBzni, kb 1 hétig volt forgalomban :)

james11: tinyumbrellában van egy kick to DFU mode gomb, azzal leszel meg leghamarabb és legkevesebb idegeskedéssel, szerintem :) Onnantól meg mehet rá az 5.0

(#18037) hatesz válasza FefeeX (#18036) üzenetére


hatesz
tag

Ezt nem tudtam. A Cydia nekem csak a 4.3.3 és a 4.3.5 SHSH-t mentette el, nem láttam 4.3.4-et.

Nálam az 5.0 megy telthered JB-vel,nem tudom miért fosik mindenki a tetheredtől, eddig még sosem indítottam/indult napközben a teló(t). Már csak a Backgroundert várom:)

Hogy mire való a nyomtató? Lassítja a papír haladását a szemetes felé...

(#18038) JNashville


JNashville
senior tag

Szifonék iPhone 4S tesztje.

A videó elég gyengén van megvágva és azért a teszt se Mobilarena-szintű, de a Siri-vel való próbálkozás elég sokatmondó...

MARVEL AT HIS MIGHT!

(#18039) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Aki iOS5-öt használ, mit érdemes az iCloud-ba menteni? Gondolom, backup-ot nem, legalábbis én nem bíznék benne, jobb az, ha ott van a gépen. Fotók, kontaktok, doksik, zenék?

(#18040) zack válasza Solar_Wind (#18021) üzenetére


zack
nagyúr

Jah..Majdnem annyi idős az enyém mint a tied. Azt hiszem 2-3 hét van köztük. :)

Én egyébként leginkább semmit se mentek iCloud-ba. ;) Az a tuti, ha én mentem kábellel, ahogy eddig. 1db "i" eszközöm van, tehát sok értelme nincs nálam a felhőnek.
Jóval lassabb mint a kábel, és nagy mennyiségű képnél azért hatványozottan több idő WiFi-n, mint kábelről.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18041) BM1 válasza hatesz (#18035) üzenetére


BM1
csendes tag

Igazad van,nem vagyok annyira jártas ilyen témában,de mivel a környezetemben élők sem okosabbak,mint én,ezért muszáj volt valahol elkezdeni...
4.3.3-ra akartam visszarakni egyébként,elírtam bocs.
Ha DFU módban van,ha nincs,ugyanaz a hibaüzenet fogad az itunes-ban sajnos....
Minden oldalt átnéztem,troubleshooting is meg a gépen is átnéztem a dolgokat,de egyszerűen semmi... biztosan nem tudok valamit,amit ti igen :K

(#18042) válasza FefeeX (#18032) üzenetére



őstag

Ez nem egészen így van. Minek pörögjön készenlétben, vagy egyszerű műveleteknél? A fesz meg szerintem fix 800MHz teljesen jogosan. A lényeg, hogy a fejlet GPU miatt tehetik meg. Játékoknál kell az erő. Láttam i4 vs. i4S videót, alap dolgokban alig volt lemaradás. Nálam (i4) egy Modern Combat2 akadásmentesen megy, és épp, hogy langyos. A jó optimalizációnak köszönhetően szinte nincs is különbség. Lásd, 3GS - 600MHz vs. SGS - 1GHz döntetlen. A méréseknek, grafikonoknak a gyakorlatban kisebb a jelentőségük.

[ Szerkesztve ]

(#18043) BM1 válasza FefeeX (#18036) üzenetére


BM1
csendes tag

Egy a probléma ezzel:hogy ha a telefont rádugom gépre,akkor a tinyumbrella-ban csak fix recovery,meg exit recovery van :W :W

(#18044) C4mp3r válasza JNashville (#18038) üzenetére


C4mp3r
addikt

kriét nyu kontekt ilyen kiejtessel mit var az ember? ha nekem beszelne igy kirohognem :U

(#18045) zack válasza (#18042) üzenetére


zack
nagyúr

Azért nem lenne rossz ha lenne szoftveres opció 1Ghz-re emelni. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#18046) válasza zack (#18045) üzenetére



őstag

Cydiaban van ilyen overclock, de villogáson kívűl nem látom értelmét. N900-omat felhúztam 600MHz-ről 900-ra de nem volt annyival gyorsbb mint amennyivel többet fogyasztott.

De ha már emelném 1,5GHz-re kiváncsiságból:)

[ Szerkesztve ]

(#18047) Blizz


Blizz
őstag

mounting rootfs as read-only ERROR valaki erre megoldást tud? ios5
ipad basebandet kéne újra flashelnem...de telepítés közbe ezt irja ki..

No mistakes, just happy little accidents

(#18048) megema


megema
őstag

Találtam egy ingyenes megoldást Samba szerverről való streamelésre, letöltésre. Reklámmentes! TIOD a neve és sokféle formátumot kezel (avi, mp3, txt, jpg, stb.). Sajnos nem multitasking-ready, így zenére nem az igazi. Filmeknél be lehet állítani a minőséget. Feliratokat elvileg kezel, de nálam nem működött srt-kkel. Dual audio-s filmeket nem szereti, nincs hangjuk, és nem lehet választani a hangsávok közül. Elvileg FTP-t is tud kezelni, de nálam valamiért nem ment. Ennek ellenére szerintem ingyen nem rossz...

[ Szerkesztve ]

(#18049) Kashim válasza JNashville (#18038) üzenetére


Kashim
őstag

Bitch :DDD

(#18050) m3tr0


m3tr0
senior tag

Nos, 5.0 -ára nem tudok frissíteni, 3194-gyel leáll.
Olvastam valamit a host fájlról,de lövésem sincs hol keressem. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.