Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) plus44 válasza Enjoy (#7998) üzenetére


plus44
veterán

Szerintem az, hogy milyen progit használsz fényképezésre, nem nagyon változtat azon, hogy milyen lencse és kameramodul van a telóban.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8002) DanielK válasza tomy25 (#7991) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem ilyet csinál az iPhone 4-em. Ha ez mérvadó.
[link]

(#8003) vadászcsiga válasza plus44 (#8001) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Én is így gondolom, nekem is megvan a camera+ de nem gondolnám hogy jobb képeket csinal. Az optikán múlik de az tudjuk milyen.

(#8004) tomy25 válasza DanielK (#8002) üzenetére


tomy25
tag

Hát ez mérföldekkel szebb, akkor nálam valami gondd van srácok....fasza

(#8005) plus44 válasza vadászcsiga (#8003) üzenetére


plus44
veterán

persze, hogy nem, ez a progi ad egy plusz dizájnt, meg effekteket, szűrőket, aztán ennyi.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8006) Enjoy válasza plus44 (#8001) üzenetére


Enjoy
addikt

Alapjaiban a hardver a lényeges, de az sem mindegy, milyen szoftver dolgozza fel a bejövő adatokat, milyen algoritmus alapján dolgozik..stb.
Bár nem hiszem, hogy annyit dolgoztak volna ezen a progin, viszont az nagyon jó a progiba, hogy a TapFocus-on túl a fényerőt is lehet manuálisan állítani. Szóval jelen esetben igazad van szerintem is, mégis csak egy 3. fél által írt alkalmazásról beszélünk. :B
Én el is rejtettem egyik mappába a gyári kamera indítót :)

Nyilván rosszabb fényviszonyoknál, ill. gyorsan mozgó "tárgyaknál" elvérzik a kamera, de szerintem nincs szégyenkezni valója az iPhone4 kamerájának. :)

Ide felraktam én is most random egy-két képet: Link

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#8007) plus44 válasza Enjoy (#8006) üzenetére


plus44
veterán

Persze, semmi baj az I4 kamerájával, itt az a lényeg, hogy nem az adott fotós progi határozza meg az elkészült kép milyenségét. Nyilván tartalmazhat a gyárihoz képest valami pluszt, hisz el kell adni valamivel, de az alap algoritmus mindig ugyan az marad, mivel az magában a hardverben van bennem illetve a hozzá kapcsolódó gyári alkalmazásban, és ebből az alapból dolgozik kvázi az összes fotós program, amit letöltesz, csak változtatnak a külcsínen, kapsz, layer-eket, meg stb. hogy el lehessen adni valamivel.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8008) Ragnar95 válasza plus44 (#8007) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Amúgy én azt nem értem,h mértnem csinál már végre vmelyik gyártó egy 2 centi vastag telefont, amibe belerak egy rendes optika+ képérzékelőt, amilyen a kompakt gépekben is van... Semmivel nem lenne drágább és tudom,h nagyon fontos a versenyben a vékonyság, de szerintem megérne ennyi kompromisszumot az, hogy tényleg tökéletes legyen a képminőség :DD

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8009) Gubro válasza Ragnar95 (#8008) üzenetére


Gubro
senior tag

Volt ilyen, a Samsung InnoV8.

(#8010) plus44 válasza Ragnar95 (#8008) üzenetére


plus44
veterán

Azért mert nem "menő" a vastagság, plusz 2 centiméterben sem lehet rendes képérzékelőt és lencse"rendszert" tenni, tehát teljesen halva született ötlet ez. Vannak a telefonok és van a fényképezőgép. Ennyi.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8011) Ragnar95 válasza plus44 (#8010) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Én vékonyságot írtam :DD Azért ha megnézed, a mai kompakt gépek sem vastagabbak 3 centinél és pl a sonynak van olyan kompakt gépe,ami pontosan 3 centi vastag, 16 megapixeles és 10-szeres OPTIKAI(!) zoomja van......Tehát mégis lehetséges....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8012) Ragnar95 válasza Gubro (#8009) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igaz, de az valahogy mégsem lett akkora siker, szerintem nem kapott elég marketinget, mivel szerintem lett vna rá érdeklődés, ha megfelelően reklámozzák, márpedig az Apple-nek a megfelelő reklámozás elég jól megy :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8013) plus44 válasza Ragnar95 (#8011) üzenetére


plus44
veterán

Igen, csak abban nincs gsm modul...Nem telefon, abban csak a lencserendszer van, vagyis annyira nem is, mert nem tükörreflexes gépekről beszélünk...Lényeg, hogy itt a telefon mellé kellene még egy normális méretű optika és kameramodul, a fényképezőgépeknél, meg semmi másra nem kell a hely, csak a céleszközre.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8014) Ragnar95 válasza plus44 (#8013) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Nem terveztem még soha telefont v fényképezőt, de ha nagyon akarnák, meg tudnák oldani, ld. InnoV8, ahogyan Gubro is említetette :)

[ Szerkesztve ]

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8015) plus44 válasza Ragnar95 (#8014) üzenetére


plus44
veterán

Olyan vastagsággal és felszereltséggel manapság semmit sem érnének a gyártók. nem is érdekük ilyet csinálni, és a technika mai állása szerint, nem is lehetséges.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8016) Ragnar95 válasza plus44 (#8015) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Igazad van, lehet,h nem lenne rá óriási kereslet, de remek marketingszöveg,h a piac legjobb kamerás mobilja és pl nekem nagyon fontos,h jó legyen a mobil kamerája, mert nem mindig van nálam dslr, csak ha hosszabb utakra megyek....De annak végképp nincs értelme, h az egekbe növelik a megapixelszámot, miközben a szenzorok mérete ugyanolyan kicsi marad, hiszen így semmivel nem lesz jobb a képek minősége, ez tényleg csak marketingfogásnak jó....

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8017) plus44 válasza Ragnar95 (#8016) üzenetére


plus44
veterán

"...nem lenne rá óriási kereslet..."

És innen bukik is az egész. Felesleges beleölni a marketing részébe egy csomó pénzt ha úgysem veszik meg annyian, hogy abból méretes haszna legyen a gyártónak. Innentől kezdve oly' mindegy, hogy milyen kamera van benne, az emberek úgyis a vékonyat veszik, a 200 magosat, meg a 55cm képátlójút. Most ebben van a biznisz, és nem is lesz máshogy addig, amíg nem lesz 10mm alatti méretbe szerelhető normális optika, de ha lesz ilyen, akkor lesz 10mm-es kompakt ami megint csak túlmutat a teló kameráján, hisz ebben ugyanúgy nem kell semmi sallang, csak maga a fényképező. Így a telefon sosem nő túl a fényképezőn, arra hogy lőjünk pár képet, vagy videózzunk arra pedig a mostani telók kamerái is tökéletesen elegek.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8018) Ragnar95 válasza plus44 (#8017) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Látom bele kell törődjek abba,h rajtad nem lehet kifogni :DD Asszem az,h a teló kiváltsa a kompakt gépet valóban még egy jó ideig/örökre csak hiú ábránd marad :(

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#8019) Gubro válasza Ragnar95 (#8018) üzenetére


Gubro
senior tag

Ha a telo ugyanazt tudna, mint a kompaktok, akkor ki venne kompaktokat? :D

(#8020) plus44 válasza Ragnar95 (#8018) üzenetére


plus44
veterán

Próbálkozz:D Am. meg a mostani gépek tényleg elegek ahhoz, hogy fotózz velük, ahova meg tudod hogy komolyabb gép kell, oda értelem szerűen úgyis viszed majd a tükörreflexest.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8021) makaveli666 válasza Gubro (#8019) üzenetére


makaveli666
senior tag

A teló tudja ugyanazt, mint egy mp3 lejátszó... mégis van aki vesz mp3 playert...

(#8022) DieHard válasza makaveli666 (#8021) üzenetére


DieHard
senior tag

Na megvan a jövevény : fehér i4. Kérdésem : a simcártya vágást el lehet rontani, mert már a vágóm a héten nem jönne meg ha meg is rendelném... Igy magamnak szeretném megcsinálni. :U

(#8023) plus44 válasza makaveli666 (#8021) üzenetére


plus44
veterán

Van akinek nem kell a felesleges többletfunkció és az ezzel járó nagyobb méret.

DieHard: Nyilván el lehet, mindent el lehet. Lényeg, hogy az aranyozott chip részbe ne vágj bele, amúgy ezer meg egy sablon van fenn a neten.

[ Szerkesztve ]

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8024) DieHard válasza plus44 (#8023) üzenetére


DieHard
senior tag

gondolom ez alpján jonak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#8025) plus44 válasza DieHard (#8024) üzenetére


plus44
veterán

Természetesen. :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8026) S3cu válasza DieHard (#8022) üzenetére


S3cu
tag

Én besétáltam a Telenorhoz és ingyen kivágták nekem egy ilyen célszerszámmal, korrektek voltak (Savoya Park)

No Bass. No Fun.

(#8027) DieHard válasza S3cu (#8026) üzenetére


DieHard
senior tag

Telenoros vagyok. Lehet egy holnapi próbát megérne. De lehet a sötét oldal erősebb lesz :DD

(#8028) máyköl


máyköl
veterán

Van nálam egy 3GS 4.3.5 szoftverrel, messze veri gyorsaságban az iphone 4 4.3.3 -amat... Szerintem frissítem az I4 -et is, de nem foglalkoztam még sosem backup dolgokkal. Ugye minden szinkronizációnál csinál backupot? Ez az sms -t, játékmentéseket, fotókat, és mindent elment? Ha restore -oltam, hol tudom ezt a backup -ot visszatenni?

(#8029) Enjoy válasza máyköl (#8028) üzenetére


Enjoy
addikt

iTunes-ban bal oldalt jobb klikk az iPhone ikonra:
Itt tudsz magad is csinálni Backupot, ha nem vagy biztos benne, hogy van a gépen...
Illetve ott van az a lehetőség is, hogy Restore from Backup :)

► més que un club ◄

(#8030) icecave válasza máyköl (#8028) üzenetére


icecave
nagyúr

Csinál. Ha meg biztos akarsz lenni, iTunesban jobb klikk a telefonon bal oldalt, és backup.
Restore után megkérdezi, hogy akarod, ha ugyanazt a nevet, mindent adod neki, tehát nem új telefonként ismerteted fel az iTunessal, vissza is tesz mindent a backupból.

Natessék, megelőzött a kékpólós ;]

[ Szerkesztve ]

(#8031) Solar_Wind válasza máyköl (#8028) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Minden szinknél backup-ol, bár én el szoktam menteni külön is restore előtt a backup-ot az Apple könyvtárból (MobileSync könyvtár alatt tárolja) egy külső vinyóra. Restore után megkérdezi, hogy visszarakja -e a backup-ot, vagy új iPhone-ként állítsa be a készüléket.

(#8032) máyköl


máyköl
veterán

Köszi!

(#8033) szilrobi válasza DieHard (#8024) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Vigyázz, mert én ez alapján vágtam ki, és nem lett jó! :Y

(#8034) vadászcsiga válasza máyköl (#8028) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van nálam egy 3GS 4.3.5 szoftverrel, messze veri gyorsaságban az iphone 4 4.3.3 -amat

Sőt már a 4.3.4 is jobb volt mint az.

Mellesleg gratula az új avatarodhoz

[ Szerkesztve ]

(#8035) Enjoy válasza icecave (#8030) üzenetére


Enjoy
addikt

Kemény 5 másodperc előnyt sikerült kicsikarnom a versenypólómnak hála.
Az azért már elég "jelentős" :DDD
-
vadászcsiga: Neked is, egy körben újítottak be minket ;)
Elég vad lett az avád, gondolom így állnak a te szemeid is egyes hsz-ek után :D

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#8036) vadászcsiga válasza Enjoy (#8035) üzenetére


vadászcsiga
félisten

"Mellesleg gratula az új avatarodhoz"
Enjoynak akart menni bocs Máyköl.

Jámbor csiga vagyok én :)

[ Szerkesztve ]

(#8037) icecave válasza vadászcsiga (#8036) üzenetére


icecave
nagyúr

Mondjuk az avatarodat nézve nem a "jámbor" szó jut eszembe. ;]

iFiles-t használja valaki? Jó? Győzzetek meg, hogy miért éri meg az árát :)

[ Szerkesztve ]

(#8038) vadászcsiga válasza Enjoy (#8035) üzenetére


vadászcsiga
félisten

gondolom így állnak a te szemeid is egyes hsz-ek után
Hát pár héttel ezelőtt amikor R2D2 és hasonszőrű társai ámokfutottak itt akkor igen :D

Icecave mi jut eszedbe?

(#8039) icecave válasza vadászcsiga (#8038) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy ez a csiga olyan szelepes, hogy ha egyel kevesebb IQ-ja volna, már növénynek számítana. :DDD

No offense, csak poén ;)

(#8040) máyköl válasza vadászcsiga (#8034) üzenetére


máyköl
veterán

Így van. Egyet sajnálok, hogy nincs JB 4.3.5 -re... :U

(#8041) vadászcsiga válasza icecave (#8039) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor telitalálat lett :DD

[ Szerkesztve ]

(#8042) FuRiONight válasza máyköl (#8040) üzenetére


FuRiONight
őstag

Van JB, de sajnos csak tethered :U

[ Szerkesztve ]

(#8043) plus44 válasza FuRiONight (#8042) üzenetére


plus44
veterán

Nekem jó is lenne, mert nem kapcsolom i soha telóm, de olyan rohadt bonyolult, hogy hagyom is a fenébe, mert nincs rá időm/idegzetem.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#8044) Enjoy válasza icecave (#8037) üzenetére


Enjoy
addikt

Korábban zack kollegával volt diskurálás az iFiles-ról.

Itt leírtam egy-két általam használt funkciót: Link
Továbbá akkor jön jól, ha email-ben akarok elküldeni 5-nél több képet.
(Ugyebár a fotógalériában max 5képet küldhetsz egyszerre)
Ilyenkor megnyitom az iFiles-t bepakolom egy mappába a kívánt képeket, becsomagolom, s küldöm is email-ként az appon belül.
Illetve beépül a cydiás iFile-ba is.

Nekem megérte az árát, de ugye ki mire használja...

► més que un club ◄

(#8045) Solar_Wind válasza Enjoy (#8044) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Én is általában e-mail-ezésre használom + gyorsan iTunes nélkül tudok wifi-n keresztül feltenni a telóra cuccot vele.

(#8046) icecave


icecave
nagyúr

Ilyenekre voltam kíváncsi, köszönöm.

(#8047) zH. válasza tomy25 (#7991) üzenetére


zH.
senior tag

itt valami gáz van, normális esetben az i4 képe picit zajos, de nagyon éles. szervíz

[ Szerkesztve ]

just be

(#8048) Enjoy válasza icecave (#8046) üzenetére


Enjoy
addikt

Továbbá iFiles-ban lehet felvenni hangfájlt (.caf) is, ergo kiváltja a gyári diktafon-t.
Bár őszintén bevallom egyszer sem volt rá szükségem, mióta iPhone-om van...
Amúgy apróság, de egész szépen testre lehet szabni: Link

Fájlra/mappára hosszan nyomva, vagy jobbra elhúzva az ujjad jönnek elő az opciók, a Dashboard-on pedig hozzáadhatsz egyéb accountokat is (Dropbox, Flickr, Google Docs, Facebook...stb)

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#8049) danheller


danheller
csendes tag

udv emberek! annyi lenne a kerdesem az iPhone 4-gyel kapcsolatban, hogy milyen tokot vagy bumpert tudtok ajanlani hozza, ami a legjobban megvedi es ki is nez valahogy? elore is koszi a segitseget :)) ja es hogy milyen aron vannak...

(#8050) TheMarci válasza danheller (#8049) üzenetére


TheMarci
addikt

Enyém

Olyan 8000.- körül már lehet jó tokokat venni.

Do You Dream?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.