Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24001) Atikusz válasza ittakary (#24000) üzenetére


Atikusz
senior tag

igen, be

(#24002) Atikusz válasza ittakary (#24000) üzenetére


Atikusz
senior tag

nekem ez az alkalmazás nincs fent gépen, a telefonon van bekapcsolva icloud.

(#24003) ittakary válasza Atikusz (#24002) üzenetére


ittakary
nagyúr

Innen letöltve tudod bepótolni ezt a hiányosságodat.

Vista SP2 or Windows 7 !!!

Amúgy iTunes-on keresztül is lehet rakni képet a telefonodra, de ahhoz kábel kell, külön syncelgetni kell, szóval szerintem bonyolultabb. Ezt a programot csak egyszer kell belőni, és onnanól kezdve, ha valamit rá akarsz rakni a telefonra (kép), egyszerűen csak bemásolod az Uploads mappába :)

# 24004: töltőre dugás nem szükséges, ellenben WiFi igen. És ez nem szinkronizálás :) Nem szükséges, hogy bekapcsolva legyen a PC. Úgy működik, hogy amikor készítesz telóval egy képet, és wifin lógsz, akkor felmásolja az iCloud szerverre, és onnan szétszórja az összes többi device-odra (iPad, PC, Mac), amikor össze vannak lőve az adott iCloud fiókkal. Ez igaz a dokumentumokra (iBooks) is. Elég jó cucc szvsz :K
És fordítva is működik: PC-ről akarsz felmásolni valahova: belerakod az Uploads mappába, és pár másodperc múlva az összes kütyün ott lesz a kép/dokumentum :)

[ Szerkesztve ]

(#24004) Atikusz válasza ittakary (#24003) üzenetére


Atikusz
senior tag

Köszönöm. Úgy tudom az iCloud csak wifire és töltőre egyidejűleg csatlakoztatva szinkronizál. Nem vagyok wifi közelben, de mobilnetem az van. Így is működni fog a szinkronizálás?

(#24005) Atikusz válasza ittakary (#24003) üzenetére


Atikusz
senior tag

Tehát, ha ma beteszek pár képet az uploads mappába, és holnap egy olyan helyen leszek ahol wifire tudok csatlakozni, akkor már automatikusan szinkronizálni fogja a telefonommal a képeket, függetlenül attól, hogy be van-e kapcsolva a számítógép vagy sem?

(#24006) ittakary válasza Atikusz (#24005) üzenetére


ittakary
nagyúr

Szerintem igen! De azért ha az életed múlik azokon a képeken, akkor inkább rakd föl most őket kábellel, nehogy az én hülyeségem miatt legyen baj.

(#24007) fazr válasza Atikusz (#24004) üzenetére


fazr
senior tag

Az csak a Backup készítésre vonatkozik. Fényképek töltéséhez csak wifi-re van szükség.

Amúgy a képeket iTunes-ban is tölthetsz fel. Ha csatlakoztatod a telefonod, akkor egyből látnod kellene, de ha mégsem akkor pl ezen a képet nagyon virít merre kell keresned.

szerk: Rossz helyen keresed, fent/középen: Summary-tól jobbra ott lesz a Photos

Ez a Dragon Dictation elég jó, ha normálisan beszélek szinte sosem téveszt. Viszont nem ismeri fel, ha azt mondom vessző, de a pontot és a kérdőjelet meg simán.

[ Szerkesztve ]

(#24008) Atikusz válasza fazr (#24007) üzenetére


Atikusz
senior tag

Itt ezen a képen sem látok pictures, vagy képeket kezelő könyvtárat, ahová be tudnám húzni a képeket, mint ahogy pl. zene esetében.

[ Szerkesztve ]

(#24009) Atikusz válasza Atikusz (#24008) üzenetére


Atikusz
senior tag

na, csoda történt! sikerült itunes-zal :D

(#24010) zack


zack
nagyúr

Felkerült az App Store-ba az alternatív "Siri" amiről tegnap szó volt?
Nincs kedven visszaolvasni több 100 hsz-t.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24011) bandigno válasza zack (#24010) üzenetére


bandigno
senior tag

fel! előbb szedtem le én is!

(#24012) zack válasza bandigno (#24011) üzenetére


zack
nagyúr

Mi a neve?

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24013) bandigno válasza zack (#24012) üzenetére


bandigno
senior tag

Dragon Dictation - [link]

[ Szerkesztve ]

(#24014) zack válasza bandigno (#24013) üzenetére


zack
nagyúr

Thx. ;) Lekaptam én is.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24015) skylinelaca


skylinelaca
senior tag

van valami akku kezelő ingyenes app amivel az akksi jelenlegi teljesítményét lehet mérni? bár lehet felesleges: adott egy iphone 3G. fullra töltésről 10 perc nyomkodás (aknakereső pl) 70%-ra megy le az akksija. készenléti állapotban pedig képes 20%ra merülni 2-3 óra alatt. gondoltunk beragadt programra de ez túl nagy veszteség ahoz hogy egy program okozza, valószínűleg az akku halt meg ha jól sejtem..?

Üdv: Laca

(#24016) icecave válasza zack (#24010) üzenetére


icecave
nagyúr

Hogy lehetsz a PH kedvence ilyen hozzáállással? ;]

(#24017) zack válasza icecave (#24016) üzenetére


zack
nagyúr

:DDD
Napi 2-300 hsz-t nem fogok átnyálazni. Így egyszerűbb volt.
Csak úgy lehetsz a PH kedvence, ha rafinált vagy, és használod az eszed. ;] :P

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#24018) icecave válasza skylinelaca (#24015) üzenetére


icecave
nagyúr

A 3G-k amúgy sem mai csirkék, ha még nem volt akkucsere, tuti, hogy behalt.

(#24019) vadászcsiga válasza (#23993) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Mi az a megfogottan? Megfogott ahogy zenél?

Ennek a Dragon dictation-nak a fejlesztői kapcsolatban állnak az Apple-el úgyhogy nem kizárt hogy magyarul is fog tudni a Siri, legalábbis a Szifon szerint. Bár ez a hangosan beszélünk a telefonhoz című sztori csak az Siri demo videokon mutat jól. Életben háát...asszony mindig azt hiszi hozzá beszélek :D

(#24020) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

sziasztok

újrainstalláltam a gépem iTunes-al együtt, ugye az abban tárolt appok is eltűntek. Most hosszú idő után sync-elni akarom a telómat de ez a rakás szar nem a telefonról akarja felmásolni az appokat hanem pont fordítva, az üres könyvtárából akarja frissíteni őket, ergo le akar törölni szinte mindent a telóról.

Mi a megoldás?

(#24021) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Ez a Dragon Dictation alkalmazás, működik i4 el is vagy csak 4S el?

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#24022) majestic válasza AMATŐR (#24021) üzenetére


majestic
őstag

Működik 4-esel is.

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2024), G30

(#24023) AMATŐR


AMATŐR
őstag

Köszönöm.

Ó....Uram, kérlek, adj türelmet a hülyékhez! Ha erőt adsz, megölöm őket!

(#24024) JamesHun


JamesHun
addikt

Memory Booster HD frissült (vagy más néven Memory Manager HD)
Aki használja ne frissítse!
Semmi memóriát nem szabadít fel

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#24025) icecave válasza GeneraL_XTX (#24020) üzenetére


icecave
nagyúr

(#24026) GeneraL_XTX válasza icecave (#24025) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

:R :R

Biztos van itt olyan akinek van iPad-je is meg Iphone-ja is. Érdemes a teló mellé iPad-ot venni? Én most nagyon filózok 120-ért egy iPad2-őn, de nem tudom hogy a i4 utána nem lenne-e kicsit mellőzve :DDD

(#24027) Solar_Wind válasza GeneraL_XTX (#24026) üzenetére


Solar_Wind
senior tag

Otthon mellőzve lenne a telefonáláson kívül, de útközben nem.

(#24028) pr0bi válasza GeneraL_XTX (#24026) üzenetére


pr0bi
senior tag

Ha sokat utazol hasznos lehet egyébként szerintem felesleges. Pont tegnap váltam meg az enyémtől amióta megvan i4 alig használtam.

(#24029) DanielK


DanielK
addikt

Gyerekek ezen a Dragon Dictation-ön besz**tam! :DD
Nagyon nagy! Most mutogatom munkatársaimnak, azok is csak ámulnak! :B
A Search is igen pazar! Azt is szedjétek le! :K
Ja reggel meg akartam keresni a Bpi Kongresszusi központot és bemondtam a telefonba. Barátnőm meg kérdezgette, hogy mi van, meghülyültem, hogy ilyeneket beszélek neki?! ;]

iPad 2 téma: otthon szinte csak azt használom, mert nagy és ugyanolyan, mint az iPhone (a Dictation arra is felmegy! :C !)
Ezért bírja 2 napot a telefonom, de ha úton vagyok, akkor meg a telefont nyúzom! Imádom mindkettő készüléket! Én beköltöztem az Apple világba! :B (iGenius - Discovery...)

(#24030) icecave válasza GeneraL_XTX (#24026) üzenetére


icecave
nagyúr

Nekem van i4 mellé iPad 2. Persze, inkább asszonynak vettem, mint magamnak, el is van vele szépen (főleg net, szótárazás, receptek bújása stb), de azért én is előszeretettel használom. Nos, ami azt illeti, én is azt hittem felesleges, de nem az. Nagy screen miatt nagyon jó rajta netezni, nem kell i4-en állandóan zoomolni. Olvasni is remek, amikor az asszony már lefeküdt, a megvásárolt könyvemhez nem kell felkapcsolnom a villanyt, felteszem pdf-ben, és olvasom. Eléggé itthon ülősek vagyunk (főleg én, hogy itthonról is dolgozom), szóval az egész lakás egy nagy wifi-tenger. Filmezni nemigen szoktunk róla, de ha kimozdulunk vidékre, arra is jó, iPhone-ról megosztom a netet, aztán máris "el lehet lenni", ezért nem érdemes a laptopot elővenni (hiába könnyű, vékony - HP Envy - csak meg kell várni, míg bebootol, stb, útközbeni filmezésre, netezésre bőven jó az iPad, sőt).

Egy para van, iPad 2-ben A5 proci van, így minél többet használod, i4 annál lassabbnak fog tűnni... :D

szerk.: ...és persze tipp a brutál lustáknak: van csomó vnc szerű program, rámehetsz az ágyból az asztali gépedre, megnézni, írt-e valaki msn-en, ha ott vagy bejelentkezve pl.. Persze, amiért az a dolog inkább hasznos: jó: flash-es honlap? Felmész asztalira, és megnézed firefoxban amit akarsz...

[ Szerkesztve ]

(#24031) DanielK válasza icecave (#24030) üzenetére


DanielK
addikt

"van csomó vnc szerű program"
Te melyiket használod? Nálam a TeamViewer van fent, mert ingyenes volt, de ha van nála 100x jobb, akkor lehet elcsábulok... :B
szerk: off, mert már iPad téma. Bocsi...

[ Szerkesztve ]

(#24032) icecave válasza DanielK (#24031) üzenetére


icecave
nagyúr

Teamview-ert igen, nemigen van jobb, néztem csomó videót, és a 10 dollárások sem jobbak. Teamviewernek elviselem,hogy mindig szól,hogy csak otthoni használat, de 100 dolcsiért nem veszem meg :D

(#24033) StLui válasza DanielK (#24031) üzenetére


StLui
veterán

én pont otthon használnám ipad-ot, gép helyett, pl netezés-re, fotelból
szerk. bocs ezt nem pont neked, hanem ipad témához

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24034) Karma válasza DanielK (#24031) üzenetére


Karma
félisten

Én is az esetek többségében TeamViewert használok, mert azt szoktam ismerősöknél távsegítséghez felrakni, meg kényelmes, de korábban megvettem a Jump Desktopot, ami sok szempontból jobb nála. Ilyen az abszolút koordinátás egerészés, BT billentyűzet támogatás, nagyságrendekkel jobb on screen billentyűzet, nomeg a tény hogy ez egy RDP+VNC kliens, kicsit több felhasználást enged.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24035) DanielK


DanielK
addikt

Valaki játszott már ezzel a játékkal? Milyen? Kíváncsi lennék, hogy megéri-e?!

(#24033) StLui: én is erre használom. Az asztali gépet már csak szinte nyomtatáshoz használom. (sajna még nincs AirPrintes nyomtatóm... :N ) Illetve sehogy sem tudom megosztani, csak Winfos 7 alatt a laptoppal.

A TeamViewerben az a jó, hogy van iPhone-ra is. Ha épp nincs más, akkor azzal is lehet használni. :K
Mondjuk egyelőre nem veszek semmi ilyet, jó egyelőre a TeamViewer is. :))

[ Szerkesztve ]

(#24036) StLui válasza DanielK (#24029) üzenetére


StLui
veterán

felraktam serch-öt is, tényleg besz.rás, bediktáltam a címet, dobta a gugli térképet azonnal

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#24037) tomy25


tomy25
tag

Ez micsoda???Van untethetered? :Y

(#24038) Karma válasza tomy25 (#24037) üzenetére


Karma
félisten

Lószaft, ez csak egy kamu oldal, jó eséllyel trójaival megtámogatva.
Szerintem senki ne kattingasson rá.

#24039: Ha a Dev Team csinálna egy untethered jailbreaket, akkor erről ők is tudnának, és kinn lenne a hivatalos blogon. :)

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#24039) tomy25 válasza Karma (#24038) üzenetére


tomy25
tag

Akkor jol sejtettem...

Szerk.: De nagyon húzzák már a népet úgy látom...

[ Szerkesztve ]

(#24040) _ak_ válasza tomy25 (#24037) üzenetére


_ak_
addikt

Természetesen nagy kamu, az egész...

Ehhez a Dragon cucchoz nincs vmi részletesebb leírás valahol, h hogyan is lehet kezelni? Csak mert nem mindig egyértelmű. Egyébként azon filóztam el, h ha már ez ennyire vicces, akkor a Siri, mennyire lehet ütős. A teljes integráció és még válaszol is.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#24041) JamesHun válasza icecave (#24032) üzenetére


JamesHun
addikt

slashtop nevűt használom és tökéletesen megfelel VNC szerűségnek

SeriesX: JamesSHun

(#24042) icecave válasza JamesHun (#24041) üzenetére


icecave
nagyúr

Én is nézegettem a Splashtop Remote Desktop-ot, de a teamviewer gyakorlatilag ingyen tudja azt, amit az előbbi 2,39 euro-ért. Az a baj,hogy mindegyikben van valami, ami birizgálja az ember csőrét, egyik sem tökéletes. Épp ezért választottam ingyeneset végül.

[ Szerkesztve ]

(#24043) DanielK


DanielK
addikt

Félig meddig iPhone, de iPad-hez is csatlakozik ez a téma.

Meg lehetne-e valamilyen szoftverrel oldani, hogy a nem hálózati HP PSC 1317-es all-in-one nyomtatómat (elég régi...) tudjam használni iPhone-nal, iPad-del (és még akár SGS-sel is).

Ehhez tudom, hogy az asztali gépnek futnia kell, mert win7 alatt már osztottam meg egy másik laptoppal wifin keresztül és azzal tökéletesen megy, ha fut a "nagygép".

(#24044) S3cu válasza bandigno (#24013) üzenetére


S3cu
tag

Tényleg jó kis program, én is feltettem :K :C

No Bass. No Fun.

(#24045) S3cu válasza DanielK (#24043) üzenetére


S3cu
tag

Nem lehet közvetlenül a hálózatra dugni a nyomtatót?

No Bass. No Fun.

(#24046) manchester85


manchester85
addikt

Upsz, nem ide. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#24047) sarkan válasza S3cu (#24045) üzenetére


sarkan
aktív tag

Van hálózatra kötött nyomtatóm van megosztott nyomtatóm is, hogyan tudok nyomtatni rá?

Ha rákattintok a nyomtatásra valami airprint nyomtatót keres

[ Szerkesztve ]

(#24048) S3cu válasza sarkan (#24047) üzenetére


S3cu
tag

Nem vagyok túl kiművelt a témában, de gondoltam ha routerre tudod kötni akkor látnia kellene a hálózaton magától, nem?

No Bass. No Fun.

(#24049) sirarcheer válasza sarkan (#24047) üzenetére


sirarcheer
senior tag

Csak azokat a nyomtatókat lehet használni ami támogatja az AirPrintet.
Lista:

PSN: sirarcheer

(#24050) S3cu válasza sirarcheer (#24049) üzenetére


S3cu
tag

Na ezt jó tudni :R

No Bass. No Fun.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.