Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70501) lemmy9 válasza gutentag (#70500) üzenetére


lemmy9
őstag

Ha jól látom 270000 Ft! Ha igen, akkor szerinted megér 60000 forintot? Mert szerintem meg.

Szerintem!

(#70502) gutentag válasza fehér_ember (#70495) üzenetére


gutentag
tag

Helló!

Köszönöm a válaszodat. Az erősítő fejeskimenetébe van dugva a vevő kábelja.

Gondolom akkor egy plussz fejhallgató erősítő vagy kábel nem sokat javítana a jelenlegi hangzáson.

Esetleg ha még lenne valami ötlet, amit fejhallgató csere nélkül is meg lehetne oldani, azt szívesen fogadnám. :)

Előre is köszi

(#70503) gutentag válasza lemmy9 (#70501) üzenetére


gutentag
tag

Köszi a választ! Az Onkyo erősítőkhöz milyen hangfalak ajánlottak? Esetleg márkák vagy konkrét típusok?

(#70504) Mukucs válasza Mukucs (#70497) üzenetére


Mukucs
senior tag

Valaki? :)

(#70505) fehér_ember válasza Mukucs (#70504) üzenetére


fehér_ember
addikt

Itt általában sima 2.0-ba szokás zenét hallgatni + egy zenére is alkalmasabb aktív sub akár már fel is emésztené az egész kereted (ráadásul jobb esetben).
Ennyiből használtakból 2.0-át tudsz összeállítani.
Mekkora helyiségbe szánnád? És egyáltalán valamid amiről küldenéd az analóg hangot?

(#70506) Mukucs
Hát az elég kis helyiség oda nem kéne nagy cucc hogy szépen szóljon. Viszont udvarra meg gondolom jobb volna a minél bivalyabb. Ezért ha veszel valami rendes tartalékokkal rendelkezőt, akkor a szoba ellenkező végében kapnál csak elfogadhatóbb hangzást.

[ Szerkesztve ]

(#70506) Mukucs válasza fehér_ember (#70505) üzenetére


Mukucs
senior tag

3x4m es szobába, de nem szertném, ha kiviszem az udvarra, akkor 10m-re már ne halladszódjon belőle semmi. :)

(#70507) fehér_ember válasza Mukucs (#70506) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pl. nézel magadnak valami jobbféle erősítőt: A; B; C; D; Távot viszont egyikhez sem látni
És választasz hozzá egy szimpatikus hangdobozpárt: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8; 9

Valószínűleg a jelenlegidnél bármelyik variációval elégedettebb lennél.

Akkora szobába lehetséges hogy már 16-17cm-es mélyközéppel ellátott doboz is elég lenne; de 20-as fölé én biztos nem merészkednék.
Az 1-esből minimum egy 10-est alkudni kellene

[ Szerkesztve ]

(#70508) krichd1 válasza fehér_ember (#70507) üzenetére


krichd1
addikt

Amiket linkeltél hangdobozokat, azok 12 négyzetméterre nagyok vagy erősen határesetek, főleg basszuscsapda, akusztikai panelek nélkül.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70509) Mukucs válasza fehér_ember (#70507) üzenetére


Mukucs
senior tag

Újonnan nem lehet venni ennyi pénzért erősítő+hangfal párost?

Btw miért kell 2x100+ W-os erősítő egy pl: 60w os hangfalnak? Nem értek hozzá, köszönöm a válaszodat. Elég furcsán néznek ki ezek a hangfalak, talán ez tetszik közülük a legjobban. :)

(#70510) norvik


norvik
aktív tag

Üdv az uraknak. Azzal eddig is tisztában voltam, tapasztaltam, hogy a bejáratásnak van szerepe, változik a hang. De csak részben fogadtam el. Hangfalnál, fejhallgatónál természetes, logikus, hogy a membránok be kell törjenek. Egyéb elektronikáknál is van magyarázat. De a kábelek bejáratásával kapcsolatban teljesen szkeptikus voltam. Ugyan mi a csoda változhatna egy kábel anyag szerkezetében? Mitől mozognának másként az elektronok egy drótban az első percben, és mitől másként a századik órában? Ettől kissé felállt a hátamon a szőr. Szóval nem foglalkoztam vele, egészen mostanáig. Gyuri tesztjén felbuzdúlva rendeltem négy méter Van Damme Silver Session kábelt, négyfelé vágtam, és IC-t készítettem belőlük. Kíváncsiságból csak az egyik párt járattam, a másikat csak kipróbáltam. Nagyjából húsz óra járatás után kicsit füleltem, aztán csináltam egy kábel cserét, beraktam a járatlant. Nem hittem, hogy különbséget fogok hallani. Vaktesztre nincs módom, ahhoz két egyforma elektronika kéne, de ilyenem nincs. Ellendrukker voltam, így pszichésen az egyformaság felé kellett volna hajoljak. Az eredmény elég drasztikus volt. Kábel csere után három perccel, a fotelban ülve, végtelen ismétlésre állított lejátszóval már hallani lehetett a különbséget. A nyers kábel nem szólt rosszul, de szegényebb volt. Mindenhol. Nem is ragozom tovább. Meg lettem győzve, jobb a járatott, még akkor is, ha nem tudom az okát, és enyhén szólva ez már a misztika körébe tartozik számomra. A kábel ajánlását köszönöm Gyurinak, és Doriannak is, aki nélkül Gyuri nem tesztelte volna. Ha valaki emlékszik rá, elégedetlen voltam az SF Toy Tower magasaival, terével. Ettől az IC-től megjött, amit hiányoltam. A magasak majdnem azon a határon vannak, hogy ha egy csipettel több lenne, már sokallanám.

(#70511) fehér_ember válasza krichd1 (#70508) üzenetére


fehér_ember
addikt

Tudom hogy már határ esetek, illetve van köztük 1-2 kisebb mélyközéppel rendelkező is. De elektronikus zenéhez és udvarra is kellenek a mélyek, utóbbira a hangerő is.

(#70512) fehér_ember válasza Mukucs (#70509) üzenetére


fehér_ember
addikt

Természetesen nem kell, de nem okoz semmilyen gondot a szunnyadó erőtartalék, "bármit" meghajt a jövőben is.

(#70513) Mukucs válasza fehér_ember (#70512) üzenetére


Mukucs
senior tag

Hangfal + erősítő például!? :B

(#70514) liszi70 válasza norvik (#70510) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Vaktesztre nincs módom, ahhoz két egyforma elektronika kéne"

Miért kellene hozzá két egyforma elektronika? :F

(#70515) PuMbA válasza Mukucs (#70513) üzenetére


PuMbA
titán

Ha nem akarsz mélyre menő hangfalat, akkor tökéletes választás :) 12 cm-es mélyközép....20 cm-nél van a 8 inch, annál kisebbről ne is gondolkozz, ha szuper tucc-tucc 38Hz-et tartalmazó technot hallgatsz, de ezt már a 2.0 / 2.1-ben témában megbeszéltük és már egyre rosszabb, ahova kilyukadunk :)

[ Szerkesztve ]

(#70516) Mukucs válasza PuMbA (#70515) üzenetére


Mukucs
senior tag

Csak a gyors példa volt, nem is nzétem mekkora a hangfal, a lényeg az volt, hogy új! :B

Egyébként egy 12 nm-es szobába biztosan kell a 8" ?

A kerti zenélést tegyük félre! :B

(#70517) fehér_ember válasza PuMbA (#70515) üzenetére


fehér_ember
addikt

Úgy van ahogy mondod, akkora mélyközéppel rendelkező totál kidobott pénz vagy akkor még kelleni fog egy nagy szerencsével kifogott zárt használt sub 60-70 körül. Évente 2db. ha felbukkan.

(#70516) Mukucs
Nem kell, szerencsés belenyúlásnál 1 db. 17cm-es is elég.

[ Szerkesztve ]

(#70518) PuMbA válasza Mukucs (#70516) üzenetére


PuMbA
titán

4,5 - 5" elég 12 nm-re :)

[ Szerkesztve ]

(#70519) Nemir Ombe válasza PuMbA (#70518) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

4-5” elég akár 40-50nm-is csak attól függ “mit akarsz hallani”. :D

Hmm ....

(#70520) krichd1 válasza Mukucs (#70516) üzenetére


krichd1
addikt

Nem kell akkora. 12 négyzetméteres szoba amúgy is elég problémás akusztikai szempontból, normális mély hangot nagyon nehéz előhozni benne. Nem hallgatok deep house/techno zenét, az eddigi hozzászólásaidat visszanézve van egy tippem milyen hangzást szeretnél, de én attól teljesen elhatárolódom.
Ha viszonylag kiegyensúlyozott hangzást szeretnél, és nem nagyon akarsz régebbi kinézetű dolgokat, akkor itt ez jó áron kínált Fostex Pm-1, a maradék összeget félreteheted állványokra, akusztikai panelekre, kábelekre, DAC-ra, stb...

(#70519) Nemir Ombe: Illetve attól, hogy az kis mély-közép hangszóró milyen dobozban van. Például a Bösendorfer/Brodmann VC2 elég mélyre le tud menni és a hangerő miatt sem kell szégyenkeznie.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70521) dgyuri0123 válasza norvik (#70510) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

" A magasak majdnem azon a határon vannak, hogy ha egy csipettel több lenne, már sokallanám."

Én ugyanezt hallom. De az "alja" is ott van, amit a saját rendszeremben nem lehetne tovább fokozni. Gondolom most. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70522) Nemir Ombe válasza krichd1 (#70520) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A linkelt “kis Denon” doboz árában tökéletes választás lenne. :D

Hmm ....

(#70523) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Par eve az index hangfal foruman,volt egy beszelgetesunk az ottani tagokkal a szoba meret,basszus akusztika temarol akit erdekel a 8289hsz-t erdemes elolvasni+lejebb es feljebb.

(#70524) Mukucs válasza krichd1 (#70520) üzenetére


Mukucs
senior tag

Mire számíthatok pozitív illetve negatív irányban, ha megveszem az általad linkelt Fostex hangfalpárt egy Logitech z623 után? :B

(#70525) krichd1 válasza Mukucs (#70524) üzenetére


krichd1
addikt

Igazából csak pozitív irányú változásokról beszélhetünk. Kezdjük ott, hogy a Z623 alkalmatlan zenehallgatásra, annyi hiányossága, hibája van. A Pm-1 jóval tisztább minden tartományban, teljesen más dimenziókban mozog, arányosabb a hangja, pontosabb, dinamikusabb, van térleképezése, persze csak megfelelő elhelyezés esetén. Egy mérsékelt közép-mély kiemelése ennek is van, de olyan, ami könnyen kezelhető, nem úgy, mint a búgóláda Logitechnek.
Állványokat venni, vagy csinál(tat)ni kell hozzájuk, az elhelyezésükre a "centizésre" is kell majd időt fordítani. Összességében magasabb szintű hangra képes a Fostex, mint az M-Audio BX, Prodipe, KRK Rockit, Mackie MR, stb... hasonló árú mostani aktív monitor.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70526) norvik válasza liszi70 (#70514) üzenetére


norvik
aktív tag

Mert biztosan hallanék különbséget, csak azt nem tudnám, hogy a különbséget a kábel, vagy a készülék okozta. Amúgy sincs sok zenekeltő cuccom. Ha a tunerre kötném, már nem is lenne vak teszt, hiszen a rádió adók miatt rögtön tudnám, hogy melyik szól. És van még egy gagyi, filléres LG blue ray lejátszóm, amiről azt sem tudom, hogy zeneileg milyen hangja van. Valószínűleg nem túl minőségi. Csak azért van, ha néha egy dvd, vagy blue ray lemez hozzám kerül, meg tudjam nézni, ugyanis a htpc-ben nincs optikai meghajtó.

(#70527) liszi70 válasza norvik (#70526) üzenetére


liszi70
nagyúr

Bocsáss meg, de teljes "zavart érzek az erőben" nálad a vakteszttel kapcsolatban. :D Otthoni, egyszerű kivitelezéséhez semmi nem kell, főleg nem "egyforma elektronika", vagy "tuner", vagy "LG blue ray Blu-ray lejátszó". Sőt, az "egyforma elektronika" kifejezetten hiba lenne, mert ilyen csak elméletben létezik. Csak egy segítőre van szükséged, aki cseréli vagy épp nem cseréli a kábeleket, lényeg, hogy te ne tudd, melyik van bent. 10 minta szerintem bőven elég a lényeg eldöntéséhez, de én már 5-ért is hálás lennék neked, ismerve az általános tesztelési hajlandóságot. :D Ha még nem járattad be azóta sem azokat az IC-ket, nagyon hasznos lenne, ha letesztelnéd.

[ Szerkesztve ]

(#70528) Dorian


Dorian
félisten

Teszteléshez még annyi, hogy a korrekt eredményhez nem elég 2 bemenetre rádugni a kábeleket és azok közt kapcsolgatni. Vagy teljesen ki kell húzni mindig a másik kábelt, vagy olyan erősítővel tesztelni, ami a hidegpontot is leválasztja bemenetváltáskor, ez elég ritka.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70529) borg25


borg25
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne, hogy van egy Arcam AVR-350 7.1-es erősítőm amire két Heco Argon 50-es hangfal van kötve, és hiányolom a mélyeket. Előtte egy BC Acoustique EX 202 hajtotta meg a hangfalakat, akkor nem volt gond a méllyel, de lecseréltem, mert ez az erősítő tudja a biampot, meg néha filmnél jól jön az a 4.0
Már próbáltam mindent:
SB Audigy2 coaxon digitálisal összekötve
SB Audigy2 analóg összekötve
SB Audigy2 analóg összekötve direct sztereo bekapcs
Erősítőben beállítás: Elülső erősítők nagyok, sub, center nincs, subnál vágási frekvencia 40Hz
Van tippetek, hogy mit lehetne még csinálni? Mit lenne érdemes még beállítani és kipróbálni? Lehet olyan, hogy mivel használtan vettem, a mély tartományban már nem erősít olyan jól? Szerviz, tuning? Előre is köszönöm.

(#70530) norvik válasza liszi70 (#70527) üzenetére


norvik
aktív tag

A lehetőségeim miatt, meg sem fordult a fejemben, hogy más segítséget kérjem ehhez. Egyedül élek, nincs aki azonnal kézre esne. Azt meg, hogy valakit elhívjak segíteni, hát nem köszi. Veszek valamit, természetes, hogy minél előbb szeretném kipróbálni, használni, és nem arra várni, hogy x vagy y mikor ér rá eljönni hozzám csak azért, hogy a kábeleket dugdossa. Életszerűtlen. Biztos, hogy nem lett volna y türelmem kivárni. Így is alig vártam, hogy meghozza a posta, és ezt önként fejeljem meg még esetlegesen napokkal? Legyen annyi elég, hogy megtértem ettől az eredménytől. A józan eszem ellentmondott ennek. Az evidens, hogy a különböző kábeleknek más és más a hangja.Más anyagból készülnek, nem azonosak a vezetői tulajdonságok sem. Logikus, hogy van különbség. Ezt már kicsit sem tartottam logikusnak, mégis meg tudott győzni az eredmény. És sajnos, a tegnap este elindítottam a másik pár ic jártatását is. Mire ma hazamegyek, már túl lesz rajta.

(#70531) carl18


carl18
addikt

Üdv! :)
Szombaton vásároltam egy hangrendszert sajnos én túlságosan nem értek hozzá :F
Sony Hifi torony 2 gyári hangszóróval :)
Sony LBT-D709 Ez a neve, ezt derítettem ki a netten. Túl sok dolgot nem tudtam róla kideríteni, ez hanyas években volt forgalomba! ? :) Mi a véleményetek róla ? Auxon használom!
Pár kép róla! :)

[link]

Ez meg a belseje szombaton belenéztem! :)


Amúgy ezek milyen árban mozognak úgy mennyit érhet ? :)

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#70532) PrinceHerceg válasza borg25 (#70529) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Baja nem hinném, hogy volna, még ha korosabb is, egyszerűen más karakter, de ha annyira zavar, és nem akarsz millióX erősítőt csereberélni, próbálj meg picit finomhangolni a motorháztető alatt, pl: OPA, esetleg kondi tuninggal, vagy komolyabb tápkábelezéssel, mert nagyon beletudnak szólni a végleges hangképbe.

EQ-hoz pedig csak legvégső esetben nyúlj!

carl18: a felnyitott erősítőd nem mai az is biztos, mert ahogy látom akad benne 1-2 minőségibb alkatrész is, de árat sajna nem tudnék neked mondani rá... :B

:K

[ Szerkesztve ]

(#70533) Helbika20


Helbika20
tag

Üdv!
Megint elkapott kicsit a pénzköltési vágy Megint lehetőségem, időm adódott javítani a rendszeremen és szeretnék egy állványt barkácsolni a 2 hangfalam alá. Elkezdtem kutakodni itt fórumon, elrendezéshez ötletet-urambocsá' - másoltam egy fórumtárs elmondásából, viszont az alapanyagot nem tudom beszerezni.. MDF lapok lettek volna tervben, de csak táblában árulják, úgyhogy mást kellett keressek.
Kaptam árajánlatot más anyagokra (bükk, cseresznye, juhar, sonoma tölgy, mogyoró, 1555 wenge...) és árban
nem jelentős az eltérés. Érdemes ezekkel foglalkozni?
Pro MDF: megmunkálhatóság (kontra: a fentieket méretre vágják nekem, csak ragasztom)
Az ár meg legyen 'mindegy', mert lehet, hogy a táblával is elfogyna.
Pro 'többi': esztétikusabbak. Tehát eddig kb bármelyik lehet.

Van más előnye az MDF-nek? Akusztikailag melyik jobb? Más ötletetek van? Melyiket javasolnátok?

(#70534) lajthabalazs válasza Helbika20 (#70533) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

MDF-et általában szabják is, csak kevés helyről lehet rendelni neten, el kell menni, és személyesen leadni a rendelést, aztán el kell menni, és átvenni. XI kerben én a Bakos-ba járok, de sokfelé van lapszabászat.

További MDF pro-k:
- nem vetemedik ha nem kap egészségtelenül sok vizet
- nem kell csiszolni, rögtön festhető
- akusztikailag előnye, hogy porból van összeragasztva, kevésbbé rugalmas, jobban csillapítja a rezgéseket, mint a hagyományos szerkezetű fa
- akármilyen méretet lehet belőle kapni, tömör fánál bizonyos vastagság és szélesség után toldani kezdik, vagy nem árulják

MDF kontra: valami felületkezelés kell, mert a saját felülete nagyon DIY érzésű

Ha nincs asztali körfűrészed, akkor szerintem ne vegyél táblát, nem olyan könnyű szépen vágni egy 24+mm vastag anyagot kézifűrésszel vagy dekopírral.

(#70535) robi-k válasza lajthabalazs (#70534) üzenetére


robi-k
őstag

Én rétegelt lemezt javasolnék - merevebb, vízálló.

[ Szerkesztve ]

(#70536) borg25 válasza lajthabalazs (#70534) üzenetére


borg25
senior tag

Azt hiszem az OBI-kban is méretre vágják az MDF lapot, hogy az egészet ki kell-e fizetni nem tudom, viszont nem csak 6m2 tábláik vannak, van már eleve méretre vágott lap is többféle méretben.

(#70537) Mukucs válasza krichd1 (#70525) üzenetére


Mukucs
senior tag

Értem, köszi!

Mondjuk díjaznám, ha új terméket is tudtál volna mondani, csak a vásárlástól való elállás joga miatt. Mert szóbajöhet az is, hogy teljesen nem azt fogom kapni, mint amire számítok. Aztán onnan nincs visszaút!

Állványoknak nincsen hely, falra szerelném őket, a sarokba. Jelenleg csak úgy tudom megoldani sajnos.

Sokan ajánlották a JBL LSR305 ös szépséget, van vele tapasztalatod?

Köszi még1x! :)

(#70538) lajthabalazs válasza robi-k (#70535) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Legalább másfélszer olyan drága, és ha jól tudom 21mm a legvastagabb. A natúr rétegelt lemez nem vízálló, van vízálló rétegelt lemez, de van vízálló MDF is.

(#70539) PuMbA válasza Mukucs (#70537) üzenetére


PuMbA
titán

Falra szereléssel kevés hangfal szól igazán jól, de ha választani kell, csakis első reflexes vagy reflex nélküli :)

(#70540) oba


oba
addikt

Üdv!

Az alábbi három hangfalról mi a véleményetek? A három közül melyik az inkább ajánlott?

- Jamo CBR 702
- Jamo CBR 804
- Akai SW-7II

Esetleg jöhet még ajánlott hangfal 20-30ezres kategóriában. A forrás pc lenne, usb dac, d osztályú erősítő (tpa3116 -os chippel). Vegyesen hallgatok hangszeres és gépi zenét de inkább az utóbbi.

[ Szerkesztve ]

(#70541) Helbika20 válasza lajthabalazs (#70534) üzenetére


Helbika20
tag

Igen, személyesen intéztem volna, de sajnos vidéken nem adnak m2-re MDF-et (2 bútorlap-szabónál kérdeztem meg és 2 bútor-áruházban) :/
Köszönöm a válaszaitokat, akkor szerintem marad az mdf és valahogy megoldom, hogy ne kelljen táblát vennem.
szerk: rétegelt lemezhez írtad, hogy 21mm a legvastagabb belőle. Ez baj? én is ca. 20mm-esből terveztem, de szerinted mennyi az ideális a hangfal alá illetve a padlóra szánt lemezeknél? (Btw, közöttük meg oszlopszerűen lesznek egymáshoz ragasztva, eltolva.)

[ Szerkesztve ]

(#70543) Lite


Lite
őstag

Kedves Fórumtársak!

Segítségeteket kérem: mi(k) az abszolút best-buy 2.5mm-es hangszórókábelek (kb. 2000 - 2500 Ft/m-ig max, mert 20 m-t kellene vennem) ?

Illetve: találkozott-e valaki HeluSound 400 sorozatú hangszórókábellel?
Köszönöm!

(#70544) krichd1 válasza Mukucs (#70537) üzenetére


krichd1
addikt

"Állványoknak nincsen hely, falra szerelném őket, a sarokba."

Ezt hamarabb is kibökhetted volna, így megspóroltál volna pár felesleges kört és hozzászólást. Ez a lehető legrosszabb elhelyezés, főleg egy hátsó reflexesnek, mint amilyen az LSR305.
Vannak olyan hangdobozok, amiket falra szereléshez terveztek, azok közül válassz, mint például a Canton Chrono 501.2, de lehetőleg ilyesmiket se tegyél teljesen a sarokba.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70545) lajthabalazs válasza Helbika20 (#70541) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Szerintem abban mindenki egyetért, hogy a nehezebb a jobb - a mozgathatóság határain belül. Én hangdobozokat 28mm-esből készítek, csak a kicsiknél megyek lejjebb vastagságban. A házi barkácsban az a jó, hogy az extra tömeget nem hifiárban, hanem alapanyag árban veszed meg, ezért nem kell spórolni.

De attól függően hogy hova kerül az állványod, milyen színű lesz és milyen arányokkal bír, a 28-asból készített állvány lehet hogy otromba lesz. Megteheted azt is, hogy vékonyabbak egymásra ragasztva alkotsz tagoltabb formavilágot. Viszont akkor több a ragasztás, jobban kell figyelni a pontosságra. Sokat dobhatsz a lekerekítéssel, letöréssel vagy valamilyen profil bemarásával is a megjelenésen, ha hozzáférsz felsőmaróhoz.

(#70546) Nemir Ombe válasza Helbika20 (#70533) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azt sem kellene elfelejteni, hogy az állványoknak a hangdobozok alatt (főként) "akusztikai" szerepe van/kellene lennie, de ha csak úgy "valamilyen szép és vastag anyagból készüljön" a cél, akkor persze, hogy jó még akár a 40-es MDF/forgácslap is, de megnézve több (komolyabb) gyártó kínálatát, lehet látni "vékony lemezből", alu "oszloppal" vagy akár (részben) tömörfából készült példányokat is, melyek nem csak kivitelben, súlyban is különböznek a többitől és valószínűleg nem csak a "dizájn" miatt készültek abból és olyanra, amiből és amilyenre.

Tehát: legjobb/legideálisabb esetben az ember "lemásolja" a gyárit, ha ez nem lehetséges (mondjuk nem létezik hozzá) akkor érdemes megnézni egy (méretben, súlyban, karakterben) hasonló doboz állványát ...... vagy lehet "csak úgy" lapo(ka)t vágatni, hogy "valami szép" legyen a dobozok alatt és akkor nem érdekes a kapott hang ;)

Hmm ....

(#70547) lajthabalazs válasza Nemir Ombe (#70546) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Átfutva a különböző állványokat, mérnöki szemmel azt látom, hogy az alapanyagfelhasználás és szállítási tömeg minimalizálása mellett próbálnak meg minél merevebb szerkezetet tenni a hangszóró alá. Előbbi a gyártói profit maximalizálását célozza, és DIY esetben figyelmen kívül hagyható, utóbbinak mechanikai okai vannak, és maximálisan figyelembe kell venni. És persze ott vannak az esztétikai és márka-azonosítást szolgáló célok, amiket szintén figyelmen kívül lehet hagyni. Én egy ilyenre lőnék.

De ha a gyártók szakértelmébe vetett vak hiten túl van konkrét tervezési irányelv, amivel segítenéd a kérdezőt a választásában, akkor ne tartsd magadban.

Feltételezve, hogy az állvány nem szerves része a hangsugárzónak - nem együtt, egymáshoz lettek tervezve - az állvány egyetlen funkciója, hogy a hangsugárzót megfelelő magasságban tartsa. Nem játszik szerepet a hang előállításában, legfeljebb különböző zajokkal zavarhatja azt. Minél mehezebb, és minél összetettebb felületű, annál kevésbbé fog mozogni a hangsugárzó rezgései nyomán, és annál kevésbbé fog rendezett hullámokat bocsájtani a levegőbe, megzavarva azzal az akusztikus élményt.

[ Szerkesztve ]

(#70548) carl18 válasza #99499520 (#70542) üzenetére


carl18
addikt

Igen én is azt találtam 1996-os! :) Áhh nagyon komoly, igen a sorround után valóban fél hangerőt bír torzitás nélkül! :) 2X160 wattos hangszoró van hozzá! :) Hangja nagyon komoly! :) Idáig ez a legjobb hifim! :)
A első( Front) oda van kötve a 2 nagy hangszoró , egy mélynyomót meg az egyik hátsó(Rear) helyre kötöttem.
Hány wattot add le egy bemenetten ? :) 5 hangszorót lehet rákötni, az ötödik center. Azt ha jól olvastam netten 22 watt! :) Csak 30-40E forintot? Én azt hittem többet ér vaterás árakból ki indulva. Ott magába az orion 160 wattos erősítő 25-30E.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#70550) Helbika20 válasza lajthabalazs (#70547) üzenetére


Helbika20
tag

Köszönöm ismételten a válaszokat. A súllyal egyetértek, minél masszívabbnak kell lennie. Ehhez a 1200 dolláros csodához hasonló volt tervben. Alul egy nagyobb darab (ha sikerül, akkor vastagabb is), felül pedig egy 25*25ös lap tartaná a dobozokat, őket pedig oszlopszerűen középen kötné össze több egymáshoz ragasztott "léc, megfelelő vastagságból azok is persze.
Függőleges elcsúsztatással nem biztos, hogy érdemes játszanom, nem lesz magas a pódium, kb 20-40 centi (még ki kell mérni).
Érdemes 2 esetleg 3 különálló, kisebb (vékonyabb) oszlopot csinálni vagy legyen inkább egy nagyobb?
A rétegelt lemezek akkor ajánlottak, csak drágábbak vagy nem éri meg?
A másik, hogy jelenleg meg vannak döntve kicsit a hangfalak, hogy "rám nézzenek" a tweeterek (KEF c75, selyemdóm), ez szükséges lesz akkor is, amikor állványon állnak vagy felesleges megdönteni, csak legyenek egy vonalban a fülemmel?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.