Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) krichd1 válasza Bodz (#71794) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiből nem biztos hogy megtalálod azt, amit szeretnél.
De majd Nemir Ombe hátha talál valami jó akciós Silent Wire, Oehlbach, Goldkabel, ViaBlue digit koax kábelt. :)
Egyébként nem tudom miket próbáltál, itt egy lista, ebből talán valamelyik megtetszik, ami belefér az árba. Amúgy ajánlanám ezt, de nem fér bele a keretbe, maximum használtan, de úgy is határeset.
Ha van kedved szerelni, bár a 75ohmos RCA csatlakozó elég drága, akkor esetleg ez a Sommer, vagy VDC 268-175-000, de lehet ezeket már ismered.
Az Oyaide kábelt azért mindenképp próbáld ki, hogy legyen róla tapasztalat. :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71802) krichd1 válasza fehér_ember (#71797) üzenetére


krichd1
addikt

Közösíteni semmiképp nem szabad.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71803) Bodz válasza krichd1 (#71801) üzenetére


Bodz
nagyúr

Ideiglenesen egy Block DAC-100 van, mert eladtam a NuPrime DAC-9-et. Viszont mivel az usb-je elég elavult, koaxon jobban szól, ezért vettem egy Gustard U12-t hozzá. Korábban már megszabadultam majd minden koax kábelemtől, gondoltam már úgyis usb-t fogok használni mindig. Egy Profigold PROA4801 maradt csak, ami árához képest meglepően jó, szeretem is, csak kicsit karcos a hangja. Az ideiglenes rendszerhez kell egy ideiglenes koax kábel (ezért nem költenék sokat), amit viszont utána is megtartok, hátha valamire megint kell esetleg. Meg amúgy is"muszáj" venni valamit, mert a mindeféle kölcsönbe kapott példányokat már nem győzöm vissza vinni...
Az Anti kábeleket nézegettem már korábban is, csak elég sérülékenynek tűnnek. A linkelt darabbal meg az a bajom, hogy általában az ezüst nem annyira a barátom... Az Oyaide kábelnél még határeset, ott csak a dugóra jutott némi ezüst. Amúgy ez izgat a legjobban (mert csak...), de gondoltam vásárlás előtt még rákérdezek, hátha valaki hallotta is. Valamelyik Sommeren gondolkoztam (volt már pár kábelem tőlük), jelenleg is szolgál nálam az Aqua Blue-ból rca és xlr.

[ Szerkesztve ]

(#71804) fehér_ember válasza krichd1 (#71802) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm. ((#71798) zoltanz-nak is)
Akkor R vagy L, remélem a fél oldalas terhelés nem fog megártani (legfeljebb a balanszt is teljesen eltekerem, persze akkor nuku "pure direct").

(#71805) krichd1 válasza Bodz (#71803) üzenetére


krichd1
addikt

Ami eszembe jutott most, az Audio-gd koax kábele, 33,5$, annyit szerintem simán megér, és ezen is rendes 75omhos dugók vannak, ilyenem volt régebben.
Epiloguet váltottad Aqua Bluera?

(#71804) fehér_ember: Normálisan megépített erősítőnek nem szabadna ártania.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71806) nostromo73 válasza Nemir Ombe (#71800) üzenetére


nostromo73
tag

"És ez még most is így van:)."...ezt arra értettem hogy még most is ugyan úgy örülök neki, mint amikor meghoztad és előszór bekapcsoltam...

Abszolút egyet értek ... :K :K :K

" "kommersz" gyártók kínálatában is vannak jó darabok amikkel "tele van a padlás" és van sok túlértékelt darab a "nevesebb" gyártók darabjai között is .... ;) """"

(#71807) Tamoo válasza Bodz (#71803) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

U12 hogy tetszik?

(#71808) Lompos48 válasza krichd1 (#71805) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...rendes 75omhos dugók..."

Van a csatlkozókban beépített ellenállás? Szerintem nincsen és a kábel lesz/lehet 75 omhos hullámimpedanciájú. Nem?

(#71809) krichd1 válasza Lompos48 (#71808) üzenetére


krichd1
addikt

Gyakorlatilag igen, a teljes kábelre vonatkozik, a koaxiális S/PDIF kábelekhez másfajta RCA csatlakozó kell, vagy legalábbis ajánlott, mint sima analóg összekötőkhöz, így ezeket 75 ohmosnak nevezik.
AES3id szabványnál komolyabban veszik ezt a BNC csatlakozóknál, az szigorúbb szabvány jóval, mivel sokkal nagyobb a garantált átviteli hossz. A mezei S/PDF koax kábeleknél annyira nem foglalkoznak ezzel, rövid távon működőképes szinte bármilyen RCA dugóval, a többi meg nem érdekli az átlag embert.
Aztán vannak még érdekességek, mint például a forrasztás nélküli kötések, ez is a hullámimpedancia optimalizálására szolgál, mint a fentebbi Audio-gd (Canare) kábelnél is.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71810) Bodz válasza krichd1 (#71805) üzenetére


Bodz
nagyúr

Csak megvettem a DST-75R-t, nem bírtam magammal.
Perszhe ha közben valaki előkerül, aki hallotta is, az ne kíméljen! Mire számítsak?

Az Epilogue meg az Aqua Blue közt volt sok minden. Egyébként utóbbi határozottan jobb, érdekesebb hangú.

(#71807) Tamoo: Nincs vele gondom, a használt árát nekem simán megérte. :K Meg amúgy is egy teljesen normális, jó hangú spdif konverter szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#71811) krichd1 válasza Bodz (#71810) üzenetére


krichd1
addikt

Múlt héten vettem használt Epilogue IC-t, de még nem kötöttem be. Az végül is nem lenne probléma, ha érdektelen hangú lenne, úgyis legalább szép sárga, ez mindenért kárpótol. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71812) Bodz válasza krichd1 (#71811) üzenetére


Bodz
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy érdektelen. De kicsit sok a magas. Véged! :D
Az Aqua Blue "pökhendibb", lazán odaver egy tonna részletet fárasztás nélkül, 3D-s teret, mindig könnyedén, lazán zenél. Az Epilogue szigorúbb, megfogottabb.

[ Szerkesztve ]

(#71813) Lompos48 válasza krichd1 (#71809) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"...a hullámimpedancia optimalizálására szolgál..."

Ezt nem nagyon tudom értelmezni. Két eszköz összekötése egy bizonyos impedanciájó kábellel akkor fontos, ha az eszközök ki- és bemeneti impedanciája is ugyanaz. Ez a reflexiók, állohullámok elkerülése miatt fontos. Ezért léteznek nagyon is pontos értékek a gyakorlatban: 50, 75, 120 (ez már az ősi szalagkábel) ... Ohm. Optimizálásnak nem tudom mit lehet nevezni, vagy olyan a kábel, ami kell oda, vagy nem. Audiofrekvenciákon értelmetlen beszélni róla, nagyobb sebességű digitális kapcsolatnál annál inkább.

(#71814) krichd1 válasza Bodz (#71812) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor megszívtam. :D
Majd egyszer akkor kipróbálok Aqua Bluet is, egyébként ezen is gondolkoztam. Illetve nem nagyon tudok eligazodni a Sommer kínálatában, itt is, az analóg összekötőknél a gyárilag szerelt Stratos, Aqua Blue, Epilogue gyakorlatilag egy árban van, aztán kísérletezgethet az ember magának. Bár ez végül is jó dolog, mert márkán belül válogathat az ember ízlésének megfelelően. Stratosom van még, de arra én szereltettem rá ródiumos Audiocrast RCA-t, tehát nem gyári.

(#71813) Lompos48: Rosszul fogalmaztam, de jól értetted, a reflexiók, állóhullámok a lényeg. Ezekről már úgy emlékszem, hogy beszéltünk korábban.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71815) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#71799) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Addig marad a két régi Elac."

Itt van a kutya elásva. A Yamahát Elac-al hallottad, a Vincentet meg azzal Jamo C95-el, amit már rég eladtál. Nem sejted, hogy miért szól másként a Yamaha? ;)

A lényegen ugyan nem változtat, de a pontosság kedvéért meg kell jegyeznem, nem szabad úgy összehasonlítani dolgokat, hogy más komponens kerül a rendszer végére, mint előtte. Természetes, hogy teljesen mást fogsz hallani. Ha C95-el is ugyanazt hallottad volna, akkor lenne releváns a tapasztalatod. :)

"csak a zene van"

(#71816) Ear001 válasza zoltanz (#71781) üzenetére


Ear001
addikt

Akkor ott valami gond van. ;]

(#71817) zoltanz válasza Ear001 (#71816) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem tudom, én amennyire meg tudom ítélni jól szólnak, egyéb hibákat sem hallottam benne.
Lehet ezek között több hamisítvány van, ha az ember nem leinformált boltból veszi. (Orosz, Kínai nyomások stb.) Valamint karcosak voltak kicsit már a lemezeim, lehet az is bejátszott. Lehetetlen találni megbízható forrásból, első nyomású CD-t karcmentesen...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71818) nostromo73 válasza dgyuri0123 (#71815) üzenetére


nostromo73
tag

Igaz....de....

Mindkettőt meghallgattam fejhallgatóval, természetesen a Vincent-et egy kölcsön kapott Pro-ject füles erősítővel, a Yamaha-át meg persze a sajátjával, a füles mindkettőnél ugyan az volt....A Yamaha jobban tetszett..

De ettől független igazad van..:)

(#71819) dgyuri0123 válasza nostromo73 (#71818) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egyezzünk ki döntetlenben... :D

"csak a zene van"

(#71820) nostromo73 válasza dgyuri0123 (#71819) üzenetére


nostromo73
tag

;)

(#71821) dudi6


dudi6
senior tag

Szerintetek ez nagyon rossz állapotban van? Előlap nincs hozzá. Mennyit érhet maximum? Orion Hs 280

[ Szerkesztve ]

(#71822) Gabor970 válasza dudi6 (#71821) üzenetére


Gabor970
addikt

nekem úgy rémlik (volt 282 és 288-am) hogy a mélysugárzó közepe púpos, és nem homorú. Ha be van ennek nyomódva, én nem adnék pénzt érte.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71823) dudi6 válasza Gabor970 (#71822) üzenetére


dudi6
senior tag

Igen, annak szerintem is púposnak kéne lennie. Ok, akkor nem adok érte pénzt. Köszi

(#71824) Gabor970 válasza dudi6 (#71823) üzenetére


Gabor970
addikt

[link]

?

jófogáson is van HS280 13000-ért.

Bocs, hogy ezt mondom, de 10 alatt olyant fogsz kapni, amivel mérgelődhetsz.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71825) dudi6 válasza Gabor970 (#71824) üzenetére


dudi6
senior tag

Az 13.000-ért 1 db-ra vonatkozik, leírásban benne van. Ezt a sanyo -t néztem én is. Mennyivel rosszabb mint a hs280? Mintha azt olvastam volna 1-2 helyen, hogy jóval gyengébb...

(#71826) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok. Van egy Samsung BD-J5500 bluray lejatszóm egy Creative Sb X-Fi titanium Hd hangkartyam es egy logitech z906 hangfalszettem. A kérdésem annyi lenne hogyan tudnám rákötni a lejátszót a hangfal rendszerre mikor csak egy coaxial kimenet van a bluray olvason.
Milyen kábel kellene nekem hozzá?
Egyik vége coax másik optikai. Ilyen létezik valahol?

ÁdiBá

(#71827) Maxtreme válasza ÁdiBá (#71826) üzenetére


Maxtreme
addikt

(#71828) Gabor970 válasza dudi6 (#71825) üzenetére


Gabor970
addikt

Egy HS282 minimálisan gyengébb mint a HS280. Ráadásul a HS280 esetén is csak az első szériára mondták, hogy "jó", már a HS280 rumba is rosszabbnak bizonyult. Azért kezeljük ezeket a dobozokat a helyükön, csak az adott összeg figyelembevételével lehet azt mondani rájuk, hogy jók. Én a HS282-t és a 288-t is szerettem anno. Nekem akkor még egy videoton rádiós erősítő mellé voltak. 1991-ben vettem a Preludium B31-et, nno az tényleg érezhetően jobb volt. Nemrég adtam el 25e-ért. Azon szerintem nem kell nagyon morfondirozni, hogy 280 vagy 282. A 288 az inkább más, mert bass-reflex. A 282 csak minimálisan más. Sokkal inkább az a fontos, hogy a sugárzók rendben legyenek, mert a közép és a magas hajlamos megadni magát túlterhelésre. A magas sokban zizeg, úgy használhatatlan.

Káérdezz rá, kizártnak tartom, hogy 1db hangfal árára érti. Tuti, hogy a párról szól. (darab árnak amúgy is sok lenne)

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71829) Maxtreme


Maxtreme
addikt

No megkaptam az SMS-t, elvileg ma fut be a Boston A25 + Denon RCD-M40 páros. (végül is ennél maradtam)
Várom mint falu a villanyt.... :DDD Nagyon kíváncsi vagyok rá mit is tud.

(#71830) dudi6 válasza Gabor970 (#71828) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm. Akkor nézek hs 282-t is és sx 340-t is (gondolom 7000Ft-ért az jó vétel). Jófogáson hirdetett hs 280-t megkérdeztem, 1 db kerül annyiba sajnos...

(#71831) Gabor970 válasza dudi6 (#71830) üzenetére


Gabor970
addikt

bolond, ki vesz egy darab hangfalat? Kettőnek meg drága....

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71832) Ereshkigal válasza Gabor970 (#71831) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Akinek 1 füle van?

(#71833) PrinceHerceg válasza ÁdiBá (#71826) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Nem nem... csupán egy mezei digi coax az amire szükséged van, mert végül is minek akarnád alakítgatni veszteségekkel a jeled, pláne olyan drágán? A Titán-t meg optikával kösd a Logitech-re, bár gyanítom, h az már most is úgy hajtod. :K

[ Szerkesztve ]

(#71834) Gabor970 válasza Ereshkigal (#71832) üzenetére


Gabor970
addikt

:)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71835) Maxtreme válasza Maxtreme (#71829) üzenetére


Maxtreme
addikt

No meg is érkezett a cuccos. Nem bírtam ki, szétbontottam itt a cégnél :D (legalább ha valami óriási hibája valamelyiknek, előbb kiderül)
Ez bizony piszok jónak tűnik. Mivel értelemszerűen még nincs bejáratva a hangfal, így egy kicsit beszűkült a hang, de azt már most hallani hogy piszok jó minőség és méretéhez képest (is) baromi nagy erő van ebben a kis rendszerben.
Egy 5.1-es logitech z906-ról váltottam, tudom nem jó összehasonlítási alap, de ég és föld a 2. (no azért van némi fogalmam a jó hangzásról, néha beugrósként studioba is dolgozok, L Acoustic frontokkal, és genelec 8040 monitorrendszerrel)
Először kicsit féltem hogy hiányolni fogom a mélyeket, de eddig úgy tűnik hogy abszolút nem. Ahogy többek közt itt is említi a srác, a kis mérethez képest barmi jó a dinamikája a cuccosnak. (érdekes amúgy hogy sok tesztben pont ez volt a negatívum ennél a hangfalnál..fura)

Szal úgy néz ki, így kb 20 perc tesztelgetés alapján, hogy abszolút beválik. :R

[ Szerkesztve ]

(#71836) gordonfreemN válasza krichd1 (#71801) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocsi az ekezethianyert...
Nekem egy 20asbol kijott a 2par furutech szoritos cinch csatlakozo meg 2meter van damme 55ohm-os kabel. Szerintem nem rossz a vegeredmeny.
Mindenkinek:
Tegnap hallgattam egy vincent audio-t (sv-237) egy quadral M40-el (dac-javal es marantz cd-vel). Nekem igy az osszkep, vilagos elenk karakter. Nem ammyira mint a focal. A hangok remekul levalltak a sugarzorol. Igaz magas, majd 4 meter szobaba. Korulvett a zene. Reszletesseg is megvolt. A melyek kemenyek bar kottazhatoak nagyon. Szoval olyan feszes es kicsit hogy is mondjam. Olyan pupos volt enyhen a mely. A kozeptartomany is nagyon reszletes es kellemesen lagy. Osszessegeben szuper, a rock zene is nagyon tetszett rajta. Viszont annyira nem, hogy otthon elturjem. Nekem ezek a vilagos karakterek nem jonnek be.
A gazdajanak pedig jelenztem hogy a vincentbol elso dolgom lenne a made in china csovet kibszni es rendelnek bele egy nyugati markat. Hogy lehet mar eladni ennyiert egy ampot kinai csovel...?

Aztan hazavittem egy par MF X-A50-et. Az az 50W nem semmi dinamikat kolcsonzott a silver 6-oknak. De a mely tartomanyt elmosta... A hiraga kicsit tompabb, sotetebb arnyalatu melybe huzo es melyekben kottazik rendesen, szepen elkulonulnek. Persze attol hogy sotetebb karakter, csilingel az is szepen, de nem olyan ercesen mint az X-A50.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71837) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#71836) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szerény véleményem szerint ugyanott vette a Quadralt, ahol a Vincentet.
Nem kellett volna. :) A leírtak alapján szerintem nem az erősítő okolható az általad említett világos, élénk karakterért.

"csak a zene van"

(#71838) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#71837) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen ugyanott. Vett eloszor egy t.a.c vincent csoveset az leegett kb egy honap utan. Nem user error volt...
Felkinaltak neki a masik erolkodot es rabeszeltek a quadralra...

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71839) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#71838) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én sem árulnám el, hogy a macska beleürített üzem közben. :D

Igen, ott nagyon nyomják a ..adralt és van aki szereti ezt a fajta hangot, de az nem én vagyok.

"csak a zene van"

(#71840) krichd1 válasza gordonfreemN (#71836) üzenetére


krichd1
addikt

55 ohmos kábelt hová használsz?
Nem tudom milyen Focalhoz hasonlítasz, de a normálisabbak jól kiszolgálva bizony nem annyira világosak, a magasuk a tiszta. Quadralokkal azért több probléma szokott lenni. Például az Aurum VIII szériából is egyedül a Titannal hallottam azt, hogy szinkronban van rendesen a magas és közép sugárzó egymáshoz képest.
Kínai csőből is van jó, nem szabad lekezelőnek lenni a velük, nem olyan biztos hogy a "nyugati" olyan sokkal jobb, de az biztos hogy jóval drágább. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71841) Dorian válasza krichd1 (#71840) üzenetére


Dorian
félisten

Nem Ohm lesz az sztem, hanem pF

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71842) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Bementem az auchanba mondom a csávonak.... coaxical kabel kellene BLURAY lejatszóba 2Ch digitalis jel tovabbitasara.
Leállt velem veszekedni hogy a Coaxical csak analog.

ÁdiBá

(#71843) zoltanz válasza ÁdiBá (#71842) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én már megszoktam, ha itthon bemegyek egy Hi-Fi boltba, aki kiszolgál se nem eladó, se nem híradástechnikai szakember. :DDD

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71844) Nemir Ombe válasza ÁdiBá (#71842) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Csoda, hogy egyáltalán hallott olyanról, hogy "coaxical kabel".... :D

Hmm ....

(#71845) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71844) üzenetére


krichd1
addikt

Az valami mérgező fajta, nem? ;] :))

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71846) fehér_ember válasza ÁdiBá (#71842) üzenetére


fehér_ember
addikt

Látod, teljesen összezavartad a "2Ch" szöveggel :D

(#71847) gordonfreemN válasza krichd1 (#71840) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Bocs Dorian mondja jol, [link]
Focal b8-am volt ha esetleg emlekszel, utanna kinlodtam hogy mit vegyek.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71848) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok! Azt lehet tudni hogy a Videoton DC 3010 A-nak a hangváltója hány wattig nem megy szét? :))
A gyári hangváltója van benne. Gondolkozom egy esetleges cserén, de nem tudom hogy érdemes lenne-e egyáltalán, vagy hagyjam benne azt?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71849) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok ez az IsoTek féle Full System Enhancer & Rejuvenation Disc nevű hangfal bejárató csoda mennyire jó?
Nem akarok napokat/heteket szenvedni a dologgal, szal arra gondoltam hogy ma úgy is megyek el itthonról, és adok a rendszer pofájának, had érezzék a szomszédok a törődést... :DDD

Meg ugyebár ezen "2 fő" track van:
Optimising and demagnitising small systems
Optimising and demagnitising large systems (incl. sub woofer)

Nekem értelemszerűen (Boston A25) az első kell ha jól gondolom, vagy érdemes azért másodikat is lenyomni rajt?
Illetve az utolsó kérdés. Ezek a trackek egyenként 30 percesek. Hányszor kell ezt/ezeket végigküldeni a cuccoson? :)

[ Szerkesztve ]

(#71850) gordonfreemN válasza Maxtreme (#71849) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Sok mindentől függ, de átlagban egy normál zenés bejáratás 50-100óra.
Ha nincs igazam majd jeleznek a többiek.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.