Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) celf válasza Orgi (#71096) üzenetére


celf
őstag

Forrasztási hibája volt (gyárilag amúgy :F ) 3k-ból megjívították. Köszi a tippet! :)

(#71202) shalafi66 válasza celf (#71200) üzenetére


shalafi66
veterán

Melyik HB1? Ha nem zavar, hogy magasban kiemel, és kicsit gyenge mélyben, akkor annyira nem rossz.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71203) krichd1 válasza celf (#71200) üzenetére


krichd1
addikt

Szerintem nem a legszerencsésebb páros, főleg elektronikus zenére. AM10 akár használt áráért is lehet kapni jobb erősítőket.

(#71197) daara: Persze, vannak ilyen médialejátszók.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71204) Tim72 válasza daara (#71197) üzenetére


Tim72
tag

Nekem B speech RX2 van ilyen célra, de nem egy hi-fi minőség.

(#71205) vackor6 válasza Dorian (#69987) üzenetére


vackor6
újonc

Szia!
A VDC silver session IC pontosan melyik a három közül? 268-900-055 vagy 268-902-090 vagy 268-904-125.
Itthon is lehet kapni vagy külföldről rendelős?
Köszi

(#71206) Gabor970 válasza matyi012345 (#71198) üzenetére


Gabor970
addikt

eddig kétszer vettem Genius Sp-HF 1250X párt 6000 és 7000 Ft árban. Szerintem ez egy olcsóbb és jobb megoldás.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71207) dunkel válasza vackor6 (#71205) üzenetére


dunkel
őstag

055 végű. Gem Kft-nél kapható, gugli kidobja.

(#71208) fehér_ember válasza vackor6 (#71205) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha visszaolvasol akkor ilyeneket találhatsz: (#67152) Krissz80 --> (#67161) blattida

Vandamme kábelt a Magyarországi forgalmazótól is be tudsz szerezni, szerelten is kérheted.
A megadott e-mail címre (pinter@gemkft.hu) megírod Pintér Krisztiánnak hogy mire lenne szükséged és ad rá árajánlatot, ez alapján eldöntöd hogy megéri-e neked és visszaírsz neki hogy készítheti. Személyes átvételt vagy utánvétes futáros kiszállítást is választhatsz.

Persze ebay-ről is tudsz rendelni pl.; illetve azért is nézelődhetsz, hogy nagyjából képbe legyél az árakkal. De csak akkor érdemes onnan rendelni ha olcsón tudsz hozzá csatlakozókat venni + szeretsz forrasztgatni, mivel Krisztiánnál sem jön ki sokkal többre a választható színű Amphenol csatikkal szerelt "silver session" készülék összekötő kábel pár.

[ Szerkesztve ]

(#71209) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, szabadon levő (rács/hangfalselyem, stb. nélküli) hangszórókat mivel javasolt portalanítani? Sima puha ronggyal mondjuk, vagy jobb e célra egy antisztatikus portörlő?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71210) Dorian válasza Jorus (#71209) üzenetére


Dorian
félisten

Puha rongy is jó. Csak ne nyomd rá túl erősen ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71211) fehér_ember válasza Jorus (#71209) üzenetére


fehér_ember
addikt

A poros membránt én óvatosan egy ilyennel szoktam portalanítani. :D pl. használt vásárlásakor.

[ Szerkesztve ]

(#71212) fehér_ember válasza Jorus (#71209) üzenetére


fehér_ember
addikt

Természetesen egy puha hosszúszőrű ecset és egy odatartott porszívócső is teljesen megfelelő.
Elektronika portalanításához is ezt szoktam használni (annyi különbséggel hogy biztos ami biztos alapon, lehet feleslegesen :) , egy védőföld vezetéket szorítok a porszívó csövéhez; feltöltődött porszívócsővel véletlenül alkatrészhez való hozzáérésből adódó baj megelőzésére; + nem műanyag szőrű ecsetet használok)

[ Szerkesztve ]

(#71213) Jorus


Jorus
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat, akkor marad a pihe-puha rongyocskám! :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71214) shalafi66 válasza Jorus (#71213) üzenetére


shalafi66
veterán

Csak ne húzzon szálat. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71215) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok, jó pár hónapja itt a fórumon a Ti segítségetekkel találtam meg a mostani hangfalam az ELAC 204.2 személyében, amihez most méltó erősítőt keresek, mivel az aktuálisat kinőttem.

Ismerős útján van lehetőségem hozzájutni egy patika állapotú Cambridge Audio CXA80-hoz, ami meghallgatás után is jó vételnek tűnik, viszont nem ismerem az egész piacot, szeretnék segítséget kérni, hogy van-e olyan erősítő 2-300 között (akár új, akár használt), amit mindenképpen érdemes lenne még számításba venni és utána járni/hallgatni?

Köszönöm! :R

Preferenciák: alapvetőn dob és gitár centrikus műfajokat hallgatok, egy közepes méretű nappaliban, a forrás elsősorban PC, amit folyamatosan igyekszek a célnak megfelelően csiszolni. Fontos a jó minőségű DAC: coax, optikai és lehetőleg USB A vagy B bemenetekkel.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#71216) Orgi válasza celf (#71201) üzenetére


Orgi
őstag

Örülök, hogy ilyen egyszerű volt és olcsón megúsztad :-)

(#71217) krichd1 válasza neilszab (#71215) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.
Ha mindenképp ragaszkodsz az egybeépített DAC/erősítőhöz, akkor nincs olyan túl nagy minőségi választék ebben az árkategóriában újonnan. Szerintem próbáld ki a BC Acoustique EX-332D-t, ehhez még szükséged lehet még egy USB->S/PDIF transzportra. Ha külön is jó a DAC és erősítő, akkor próbáld ki a Hivox újdonságait, én nem hallottam egyiket sem, de jókat írnak róluk, talán nem is rosszak.
Használt piacra tévedve érdemesebb inkább DAC+integrált erősítőben, vagy DAC/előerősítő+végerősítő párosban gondolkodnod.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71218) neilszab válasza krichd1 (#71217) üzenetére


neilszab
őstag

Köszönöm a korrekt választ, eben az árkategóriában mi a hozzávetőlegesen egészséges arány az erősítő/DAC árát illetően?

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#71219) krichd1 válasza neilszab (#71218) üzenetére


krichd1
addikt

Nem írnék semmilyen arány, mert konkrét típustól, ártól függ a dolog.
Például itt van még mindig nagyon jó áron egy Audio-GD NFB-11.32 (éppen megérdemelne egy Xmos U8 alapú USB->S/PDIF konvertert), a maradék keretből meg már egész komoly végfokokat lehet kapni, a kereted kisebb mértékű kibővítésével akár még a Bryston 4B-t is. Persze ki kéne próbálnod együtt őket, nem tudom hogyan szólnának együtt a kis ELAC-al.
Elég szokatlan rendszer lenne, de a bátraké a szerencse. :))

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71220) robi-k válasza neilszab (#71215) üzenetére


robi-k
őstag

Az igényeidnek megfelel(het) egy komolyabb, DAC-ot is tartalmazó sztereó erősítő. Az avx.hu fórumán többet is találsz a "Sztereó erősítők" topikban.

[ Szerkesztve ]

(#71221) neilszab válasza krichd1 (#71219) üzenetére


neilszab
őstag

Ja igen, azt a Bryston-t én is néztem! :D

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#71222) trufa12


trufa12
addikt

Sziasztok, azt szeretném megtudni hogy ezek közül a lemezlejátszók közül érdemes lehet e valamelyikre beruházni (kezdő szinthez ), mert teljesen idegen ez a terep nekem .

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71223) shalafi66 válasza trufa12 (#71222) üzenetére


shalafi66
veterán

Ezek közül a műanyagosak közül a 750-es Pio-t meggondolnám, jókat mértem én is róla. A szebb ez lenne, ha az eredeti nagyjelű MC hangszedő is rajta lenne.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71224) dgyuri0123 válasza trufa12 (#71222) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én inkább ezt nézném meg alaposabban.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71225) Gabor970 válasza trufa12 (#71222) üzenetére


Gabor970
addikt

Ezek közül egyiket sem venném.
Akár a fentebb linkelt NAD 5120 is jobb bármelyiknél, de nekem a dual 505-3 a tippem, ki lehet fogni azt is 20-25e körül. Hangszedővel kalkulálj hosszabb távon, szinte minden használt lejátszóban cserélni kell.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71226) trufa12 válasza dgyuri0123 (#71224) üzenetére


trufa12
addikt

Nagyon pöpecül néz ki.. csak nem postáz az ember.. :(

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71227) dgyuri0123 válasza trufa12 (#71226) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mentségére legyen mondva, lemezjátszót, csak gyári csomagolásban lehet biztonságosan szállítani. Ha elszabadul a lemeztányér, szétszed mindent maga körül. Szerintem. Én sem tudnám úgy csomagolni, hogy 100%-os biztonságban legyen a lemezjátszó.

"csak a zene van"

(#71228) trufa12 válasza dgyuri0123 (#71227) üzenetére


trufa12
addikt

Hát van benne valami.. bár én mondom tényleg nem értek a témához.. De elfogadom a dolgot.
Mondjuk azért bekérdeztem.. :B

Annyi közöm van a vinyl-hez hogy hallgattam párszor ismerősnél, aztán úgy tetszik a dolog.. csak ugye drága hobbi...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71229) Gabor970 válasza trufa12 (#71228) üzenetére


Gabor970
addikt

Szerintem nem drága hobby, ha kicsit körültekintőek vagyunk. kb 1300db lemezem van. Nagyon lehet szeretni, ez tuti. Igen, lemezjátszót kizárólag személyes átvétellel. És még a kocsiban szállításhoz is vedd le a lemeztányért, rögzítőcsavarok (ha vannak) mindenképp rögzítsék a rugalmasan függesztett részét. Mondjuk sok lejátszó esetén nem függesztett, akkor nincs ilyen "gond"

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71230) trufa12 válasza Gabor970 (#71229) üzenetére


trufa12
addikt

Pont olvasom a régi tesztet a pl750 piót a fent említett naddal rakták össze ,és hát igen a nad egyértelműen jobb , a pió meg jónak tűnik de nem az. De ha más nem meg próbálkozom azzal .. olcsó is, talán működik is..ha más nem eleinte jó lesz. :F

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71231) trufa12


trufa12
addikt

De felhívtam az úri embert, és meg próbáljuk, hát legyen szerencsém a nadal.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71232) cappa72


cappa72
nagyúr

Üdv!

Egy rövidke kérdésem lenne:
Elac FS248 vagy Canton Ref7 DC?
szerk.: rock-szerető az illető (fanatikusan)

(Engem kérdeztek meg, de hát erre max annyit tudok válaszolni, hogy bármelyik... meg azt, hogy meg kell hallgatni)

[ Szerkesztve ]

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#71233) Gabor970 válasza trufa12 (#71231) üzenetére


Gabor970
addikt

A NAD-nál a motor nyikorgására figyelj oda! Jellemző hiba, mára szinte mindegyiknél kijött, vagy cserélt már a motor. (nekem is volt ugyanez a lemezjátszó)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71234) trufa12 válasza Gabor970 (#71233) üzenetére


trufa12
addikt

Technikai gondok annyira nem zavarnak , van egy műszerész komám . :)
Csak megoldja valahogy ha gond lenne..
egyébként korrekt az ember, 18ba adja postát ő állja. Hát remélhetőleg egyben ide ér a termék aztán még működni is fog.

Kezdésnek találtam hozzá 20ba (aminek max ára 15 lenne.. ) egy onkyo integra 8015 erősítőt, hát gondolom messze nem egy jó darab de ahogy elnéztem a választékot nem nagyon volt miből, meg persze az ár most meghatározó tényező..
Majd egyszer cserélek valami jóra. De elvileg az integra széria azért használható(hallgatható) volt régen, úgy olvastam meg hallottam .... :F

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71235) krichd1 válasza cappa72 (#71232) üzenetére


krichd1
addikt

Erre én is csak azt tudom mondani, amit te is írtál. Mindkettő megfelelhet, ízléstől és az előtte levő rendszertől függően. Zárójelben azért megjegyzem, én a Vento Reference 7 DC-t fentebb rangsorolnám a 24x-es ELAC-okhoz képest, tehát számomra egyértelmű lenne a helyzet, ha saját szobámba és rendszeremhez kellene választani, de mint már sokszor bebizonyosodott, én másképp értékelem a hallottakat, mint az emberek jókora többsége.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71236) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

MB Quart One-ról mi az általános vélemény? Általános, nem hangos zenehallgatásra, főleg indie/alternatív/rock/némi metál/jazz/komolyzene műfajokra, állványon használva természetesen - egy SMSL Q5 Pro-val lenne párosítva. Forrás valószínűleg Raspberry Pi 2 + HifiBerry Digi+ lesz, illetve tervezek még egy CD lejátszót is.

Vaterán van belőle több pár is (igaz, az egyik hirdetett párnak sérült a doboza) - 22-25k közötti áron + postaköltség. Nagyjából ennyi is a keretem, amiből a fenti célokra keresek kis méretű, nem álló hangfalpárt.

(Használtam a topik keresőjét, az alapján találtam némi véleményt róla, úgy tűnik, hogy ennyit megérne.)

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71237) Gabor970 válasza trufa12 (#71234) üzenetére


Gabor970
addikt

vaterán láttam pár napja fix árasban egy luxman LV110-es erősítőt 14e körül. Luxmanok kimondottan erősek phono fokozat terén. Amúgy igen, az integra sorozat egy magasabb minőségi szint az onkyoknál.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71238) trufa12 válasza Gabor970 (#71237) üzenetére


trufa12
addikt

hát én nézegettem , nem ismertem a márkát, az onkyoról kértem belsejéről is képeket, külsőre is kulturáltan néz ki..így azt választottam mert hallottam is róla , olvasni való is akadt aztán ő lett..

Később meg majd kiderül mi lesz ha egyszer komolyan neki fekszem egy tetemesebb pénz összeggel 500-1 milla közt, de ahhoz még fel kell nőni .. :)

Meg most leütöttem egy 2 utas német acron 400b- hangfalat, ahogy olvastam meg néztem a gyári adatokat elég jónak tűnik meg fordítóval olvastam pár forumot ahol beszélgettek róla hát fene tudja..
lenne egy mb quart 280 de ha megnyerem a licitet 15-rt meg veszem azt is ha nem akkor meg nem mert 20-25 ezreket most nem akarok kiadni 1 pár hangfalért. Ez meg 16 ért kb annyit tud csak külsőre elég gány de azt meg át lehet húzni ...

Régen volt mb quart ql-502s-em kár volt eladni . Most meg van egy B&W dm110- hangfalam de oda van tekercselni , még egy ideig mert haver nem siet elvinni meg utána mire kész lesz .. de így a héten legalább tudok már zenét hallgatni ...

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71239) krichd1 válasza Tim82 (#71236) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ennyiért kaphatsz valamivel jobb hangdobozokat is, például Celestion DL-6, ATL 701 pro.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71240) Ear001 válasza dgyuri0123 (#71227) üzenetére


Ear001
addikt

Mondjuk pont a NAD szállításához nem kell Nobel díj. Tányér levesz, a kütyü alján levő csavar beteker, hogy a rugók ne hibilimbizzenek, kar a foglalatából kihúzva és kész.

(#71241) trufa12 válasza Ear001 (#71240) üzenetére


trufa12
addikt

Továbbítottam az eladónak, aztán meglátjuk hogy érkezik majd meg a termék .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71242) Nemir Ombe válasza cappa72 (#71232) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Canton Ref. sorozat az Elac 4xx/5xx "versenytársa", a 248 valahol a Canton SLS/Vento széria körül van minőségben/kategóriában.... ezt mondhatni saját tapasztalatból írhatom....és szerintem. ;)

Hmm ....

(#71243) dgyuri0123 válasza Ear001 (#71240) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én tudom hogy kéne csomagolni, de az eladó is tudja?

És ha a futár "Ace Ventura"...? :)

"csak a zene van"

(#71244) trufa12 válasza dgyuri0123 (#71243) üzenetére


trufa12
addikt

remélem nem...

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71245) Tim82 válasza krichd1 (#71239) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R Az utóbbi kifejezett szép állapotúnak tűnik, utánaolvasok a típusnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#71246) shalafi66 válasza trufa12 (#71226) üzenetére


shalafi66
veterán

A cseszlovák NAD 5120-at nem ajánlom. A műanyag Pio PL-640, 750 (ezek ugyanazok) azért sokkal normálisabb. Műszaki paraméterekben és hangban is, és nem lényegtelen, hogy tartja stabilan az állapotát, amennyire a mérőlemezeimből kivehető. Persze számít a körítés is, RIAA, és állvány. A NAD-ot csak a HFM kapta fel annakidején, mert sok volt belőle Magyarországon, és nem volt annyira rossz, de mára már sok a gond vele, a felfüggesztés, ellensúly, motor, csapágyak, mind gázak mostanra, ha használták is a gépet. Még szíjat is nehéz pontosan jót találni hozzá.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71247) dgyuri0123 válasza trufa12 (#71244) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Csak nem... :)

Minden esetre, szólj az eladónak, hogy törékenyként adja fel értékkel. Úgy már finomabban bánnak a csomaggal, bár úgy drágább a szállítás is.

"csak a zene van"

(#71248) shalafi66 válasza dgyuri0123 (#71247) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Gyakran postázom, és a törékeny semmit nem jelent. Csak pénzkidobás. Jól kell csomagolni, az az egyetlen esély.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71249) cappa72 válasza krichd1 (#71235) üzenetére


cappa72
nagyúr

&(#71242) Nemir Ombe

Ahogy az már lenni szokott, mindkettőtöknek köszönöm. Továbbítom az véleményeteket vala... :R

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#71250) dgyuri0123 válasza shalafi66 (#71248) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Az lehet, de ha értékkel és biztosítással adja fel, legalább kártalanítanak. Különben nem...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.