Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71101) pip válasza #03969024 (#71081) üzenetére


pip
aktív tag

Jamo és a High End? :W

A Jamonak vannak nagyon jó hangfalai, csak nem ebben az ársávban. Nemrég vettem egy pár Concert 803-ast használtan, bátran merem ajánlani vájtfülűeknek is. A Concert szériában kell keresgélni ha hi-fi hangzás kell.

(#71102) verti1


verti1
tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen teszem fel a kérdésem. Régi hifis hobbi-ból megmaradt dolgaimat szeretném eladni, de fogalmam sincs a mai árakról valamint, hogy hol érdemes ilyesmit hirdetni. Három dologról lenne szó. Egy pár egyedi építésű hangfalról. Visaton hangszórók (G20SC és W130). Sajnos a mélyközepek porvédő sapkáit benyomták a gyerekek. A dobozok nagyon masszívak, jól megépítettek. Esetleg valaki átalakíthatná vagy kicserélhetné a hangszórókat. Nem szeretném a szemétre hányni őket. Van egy Onkyo A-9210-es erősítő nagyon szép állapotban. Illetve van egy NAD 521BEE CD lejátszó ami szinte új, de nem olvassa be a CD-t. Szóval ezekre ha tudnátok valami reális árakat mondani akkor azt nagyon megköszönném és, hogy merre próbálkozzak az eladással. Ha nem ez a megfelelő topik akkor még egyszer elnését.

Köszi mindenkinek!



(#71103) liszi70 válasza verti1 (#71102) üzenetére


liszi70
nagyúr

(#71104) verti1 válasza liszi70 (#71103) üzenetére


verti1
tag

Köszi! :)

(#71105) PrinceHerceg válasza celf (#71100) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Kb egy jobb páka és mehet a menet, de azért nem árt alaposan kiméricskélni a cuccokat, hátha más is lapít odabenn! :K

(#71106) Lusu válasza krichd1 (#71097) üzenetére


Lusu
aktív tag

Köszönöm a konkrét felsorolást.
Hát én valószínűleg még kevésbé tudom miből mire váltok :) Sőt, még az is lehet, hogy nagyon nem sietem el, inkább még néhány hónapot figyelek itt a fórumban, visszaolvasgatok.
Addig is figyelem a piacot az általad ajánlottak szerint, és leginkább azt, hogy ha a közelemben van és lehetőség van csak egy sima hallgatózásra is elmegyek.

Ha már itt tartunk, van itt olyan kedves topiklakó, aki miskolci vagy környéki és van egy kis ideje/energiája megmutatni a rendszerét? A legtöbbet biztosan ebből profitálnám :) Jöhet PÜ-be is, köszi.

(#71107) Bodz


Bodz
nagyúr

B&W DM14-ről tudtok valamit? Hogy szól, megéri megvenni 15000 forintért (gyanítom mondjuk, hogy igen)? Kicsit lutri, mert kipróbálni nincs mivel, egy ismerős találta lomtalanítás közben a nagypapájánál.

(#71108) krichd1 válasza dave118 (#71093) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Mivel az A-443 nem bontható elő és végfokra, így kénytelen vagy egyben használni.[link]

(#71107) Bodz: Mivel 15eFt-ért nem sok mindent lehet kapni, így ha jól működik, nem hibás műszakilag, akkor simán megér annyit. Ha nem tetszene a hangja, kétszer annyiért szerintem simán el lehet adni. Amúgy nem ismerem ezt a típust. Állványokat majd mindenképp csinálni vagy csináltatni kell hozzá.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71109) dave118 válasza krichd1 (#71108) üzenetére


dave118
senior tag

Köszönöm! Akkor nem ez lesz az én holmim. A házimozi mellé nem vennék csak zenére egy másik szettet. (egyelőre legalábbis :) )

... Ami ami, az az.

(#71110) celf válasza PrinceHerceg (#71105) üzenetére


celf
őstag

páka, ok tehat megy a szervizbe :D
most meg rossz pakam sincs itthon, masreszt nem akarom veszelyeztetni a kicsike epseget, faterome, aztan o sem orulne ha tonkremenne, azert kosz a tippet! :)

(#71111) blattida válasza pip (#71101) üzenetére


blattida
nagyúr

Meg egyébként is elég kevés normális és jó dobozuk van.
A jamo tipikusan az a hangsugárzó gyártó, amelyiknek a termékei, sajnos, általánosan nem érik el a jó szintet. Valóban vannak jobb dobozaik, de nem ez jellemző rájuk.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#71112) pip válasza blattida (#71111) üzenetére


pip
aktív tag

Ja, az lehetseges. Azt olvastam, hogy mar az ujabb (9xx) Concert szeria sem sikerult ugy mint az elodje. Igazabol eddig nem sokra tartottam a jamot, apron szemezgetve talaltam a C803-ra es megtetszett mert polcsugarzoban pont ott igert tobbet, ahol ez a kategoria szenved: rendes melyeket (18 cm atmero). Nosza neki google --> meglepi mert csupa pozitiv review --> hosszas toprenges (meghallgatas nelkuli vasarlas :U ) --> szeles mosoly a mai napig is ahanyszor hallgatom :) Naaaagyon pontos, feszes melyek, szuper vokalok, altalaban nagyon kellemes hang, szeles szinpad, 40 m2-es szobaban boven elegendo hangero. Igazabol semmi rosszat nem talaltam meg benne, hacsak nem a fekete zongoralakkot a tetejen.... Meg a para, nehogy bemenjen a por a membran kozepen, mert furcsa mod a kupak nem mozog a membrannal. Hasznaltan kis szerencsevel mar 500 euro kornyeken lehet kapni jo allapotut, ennyiert futva megeri,

(#71113) Dorian válasza pip (#71112) üzenetére


Dorian
félisten

Persze, h nem mozog a (valódi) fáziskúp a membránnal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71114) rukh


rukh
aktív tag

Hi!

Egy elméleti+gyakorlati kérdés: egy 89 dB érzékenységű hangfal + egy 4 W-os csöves erősítő milyen hangerőt képes produkálni egy 4mx4,5m alapterületű, 2,7m magas szobában (csak szubjektíven: halk, hangos, nagyon hangos, elviselhetetlen...)?

Üdv mindenkinek, Rukh

(#71115) perempe válasza rukh (#71114) üzenetére


perempe
addikt

[link]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71116) PrinceHerceg válasza rukh (#71114) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Moderáltan hangosat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#71117) Ear001 válasza rukh (#71114) üzenetére


Ear001
addikt

Attól függ. Ki és hogy mérte azt azt a 89 dB-t, SE vagy PP, milyen a kimenőtrafó stb. Én a saját triódásommal 3 wattal jól elvagyok egy nagyjából ekkora szobában 86 dB-es dobozokkal.

(#71118) pip válasza Dorian (#71113) üzenetére


pip
aktív tag

Ezt eddig nem tudtam/figyeltem, de nem is vagyok a hangfalak szakembere, csak zenét szeretek hallgatni. A másik hangfalpáromon (Monito Audio Silver RX) nem így van megoldva, lehet csak azért találtam különösnek hogy a jamonal a membrán közepe lyukas.

Ezek szerint valódi fáziskúpjaim vannak :DDD

(#71119) Dorian válasza pip (#71118) üzenetére


Dorian
félisten

Pl. a MA Goldokon már valódi fáziskúp van, a Silvereken még nem.
Elvileg az ilyen ál-kúp max az irányítottságban segít, a valódi lényege a kisebb torzítás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71120) pip válasza Dorian (#71119) üzenetére


pip
aktív tag

értem már, ennyivel is többet tudok, kösz

(#71121) rukh válasza Ear001 (#71117) üzenetére


rukh
aktív tag

Ear001, PrinceHerceg, perempe!

Kösz a gyors választ!
Megnyugodtam, mert ha jól értettem, kellően be lehet hangosítani a szobát (én élvezem a hangos zenét, a szomszédhoz pedig esetleg átszűrődik valami...).
A 89 dB gyári adatlapon szerepel (Tannoy MX3) az erősítő pedig DIY csöves (2xECC83 + 2xEL84, SE).

Rukh

Üdv mindenkinek, Rukh

(#71122) Jorus válasza Ear001 (#71117) üzenetére


Jorus
nagyúr

Valamiért csak most találtam rá a blogodra. :B Lesz mit olvasnom a következő hetekben, már látom. :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71123) krichd1 válasza Jorus (#71122) üzenetére


krichd1
addikt

Mert nem olvastad végig figyelmesen a téma összefoglalót. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71124) Jorus válasza krichd1 (#71123) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja, hogy ő a Lajos, értem már, összeáll a kép. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71125) Bodz válasza krichd1 (#71108) üzenetére


Bodz
nagyúr

Le se merem írni, hogy milyen erősítővel, de ki lett próbálva... Műszakilag hibátlannak tűnik, hangja is kellemes, de azért az Alpha 65-höz képest nem vágtam magam hanyatt. Mindenesetre megvettem, egyszer valamire csak jó lesz.

(#71126) krichd1 válasza Bodz (#71125) üzenetére


krichd1
addikt

Gondolom nem is Alpha 65-ről akartál vele előrelépni. :)
Arra ott a Focal B8VW, C8VW, igaz ezek nem kifejezetten közeltéri hallgatásra valóak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71127) Sz.Péter válasza rukh (#71114) üzenetére


Sz.Péter
tag

1w-on 89db,2w-on+3=92,4W-nál megint +3 azaz 95.A 89dB 1m távolságról mért adat,ami ha jól emlékszem méterenként 3dB-vel csökken,ha,és amennyiben nem metált hallgatsz(az hangosan jó) :) .Pl 3 méteröl pontnyocvankilencdb.(mindig 3dB-vel csökken,vagy növekszik a hangnyomás. :U

[ Szerkesztve ]

(#71128) rukh válasza Sz.Péter (#71127) üzenetére


rukh
aktív tag

Kösz :)

Üdv mindenkinek, Rukh

(#71129) shalafi66 válasza Sz.Péter (#71127) üzenetére


shalafi66
veterán

:) Ez inkább attól függ, hogy a 4W mit jelent valójában. És nem attól, hogy ki és hogyan mérte a 89dB@1W érzékenységet mert arra van létező szabvány, csak nem ismerik, és nem tartják be.
Szóval ha az erősítő maximális kimenőfeszültsége esik egybe a 4W-tal, akkor vannak bajok, mert akkor átlagban a harmonikus és egyéb torzítások emelkedése nélkül nem vezérelhető ~1W fölé (zenei anyagtól függően). Ha viszont ettől nagyobb csúcsokat még képes kezelni, és a 4W egy szinuszjellel mért RMS érték, akkor sokkal jobb a helyzet.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71130) shalafi66 válasza Dorian (#71119) üzenetére


shalafi66
veterán

Kisebb torzítás?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71131) Bodz válasza krichd1 (#71126) üzenetére


Bodz
nagyúr

Jól gondolod. :) Nem is tervezem mostanában a cseréjét, nagyon elégedett vagyok vele, ez a Bower csak úgy jött.

(#71132) Sz.Péter válasza shalafi66 (#71130) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ezt én se értem.Szerinted? :)

(#71133) shalafi66 válasza Sz.Péter (#71132) üzenetére


shalafi66
veterán

Hát, én értem, de a THD-t nem csökkenti. Valamit muszáj rakni a porvédő helyére, ezért jött a "fáziskúp". Meg ha rézből van, azért kicsit csökkenti az induktivitást.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71134) Sz.Péter válasza shalafi66 (#71133) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ok.Az induktivitáson kívül akkor jól sejtettem.

(#71135) shalafi66 válasza Sz.Péter (#71134) üzenetére


shalafi66
veterán

Van még egy-két tulajdonság, amit kicsit megváltoztat, a speciálisabb profilú változatok tényleg szélesitik az iránykaraktert is bizonyos frekvenciatartományokban.. Az egyszerűbbek nem befolyásoják számottevően.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71136) patton70 válasza bopejape (#59725) üzenetére


patton70
újonc

Szia! Kicsit későn válaszolnék a kérdésedre, ha nem vettél hangfalat. Én egy hete vettem egy Klipsch RP-160M ! Én egy Yamaha RX-S601D erősítővel hajtom és bátran merem ajánlani. Filmre Zenére is :Y tökéletes.Mélynyomó nem igazán kell hozzá. Üdv Józsi

[ Szerkesztve ]

(#71137) sinick válasza krichd1 (#71045) üzenetére


sinick
senior tag

Szia!

Köszi a választ! Közben kicsit változott a terv, mert tesómtól lenne egy pár saját építésű hangfalszettje. A hangfalak zenei 100W-os, 8 ohmos, háromutas szettek, 250mm-es mélyekkel. Ő inkább lágyabb hangzású hangfalakat épít, ez nekem is jó. A hangfala sokkal jobban szól, mint a régi mini-hifi cuccom (ld. 71034 hsz-em).

Mindenféle zenét hallgatok. Hálózatos (vezetékes LAN, webrádió, DLNA kliens) rádióerősítőt keresek, keret kb. 150-160 eFt. Kinéztem pár modellt, ld. lentebb.

Két kérdésem lenne:
1. Inkább lágy hangzású hangfalakhoz a Harman Kardon vagy Yamaha gyárt megfelelőbb rádióerősítőt?
2. Ha valaki próbálta vagy ismeri a hangfalas szetteket is, azok mennyire vállalhatók?

1. Harman Kardon HK3700
2. Harman Kardon HK3770
3. Harman Kardon HK3700 - JBL Studio 230 szett
4. Yamaha R-N301
5. Yamaha R-N402D
6. Yamaha R-N500
7. Yamaha R-N301 - Klipsch R-15M
8. Yamaha R-N301 - Tannoy Mercury v1i

Köszi: sinick

(#71138) PrinceHerceg válasza patton70 (#71136) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Jó, h te így vélekedsz, de én azt mondom, h filmhez szvsz igen is kell a mély, pláne ha már egyszer egy külön dedikált csatorna, nem különben egy jó fürge 25-30cm-es nyomó, vagy akár kettő is, sok mindent rendbe tud tenni! :K

(#71139) Gubicaj


Gubicaj
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Úgy döntöttem lecserélem a fejhallgatós rendszeremet és belépek a hangfalak világába, de fogalmam sincs merre induljak.
Leírom ami van, mi az amit esetleg fel lehetne használni:
Pc(foobar) - Focusrite Scarlet Solo - QED Qunex2 - Csöves OTL fejhallgató erősítő - DT990,SRH840
ezt használtam zenehallgatásra. Van még egy Sony STR-DE135, 2db noname álló hangfallal.
Én a hangkártyát, rca-kábelt meghagynám és bővíteném egy sztereó erősítővel és 2 db hangfallal, de javítsatok ki ha mást lenne érdemes.
5*4 m-es szobában lenne használva, főleg pop-rock, kevés komolyzene. 100-120 ezer rá a keret, használt eszközökben gondolkodom, főleg magyarországról.
Hangzásban jó lenne a DT990 vonalán maradni - részletesség, kristálytiszta magasak, feszes mélyek.
Szóval ezek után mit tudnátok ajánlani? Előre is köszönöm!

(#71140) krichd1 válasza sinick (#71137) üzenetére


krichd1
addikt

Amiket felsoroltál szetteket, azok közül egyik sem tartozik a lágyabb hangzásúak közé, hanem ennek az ellenkezője karaktert képviselik. Az erősítők közül, amiket felsoroltál az R-N500 ami leginkább vállalható hangú, de még az sem valami jó, főleg annyi pénzért. Az az alapvető probléma hogy manapság a 150eFt körüli "kommersz" sztereó erősítők sem valami jó hangúak még (persze van egy-két kivétel, például BC Acoustique EX-322D), a hasonló árú hálózati lejátszós társaik pedig még gyengébbek.

(#71139) Gubicaj: Szia. Akkor kezdjük ott, hogy Dt990-ből melyik verziód van?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71141) Gubicaj válasza krichd1 (#71140) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Vintage 600ohm, még a műanyag fejpántos.

(#71142) krichd1 válasza Gubicaj (#71141) üzenetére


krichd1
addikt

Ez a Bajnokpityu volt példánya?

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71143) Gubicaj válasza krichd1 (#71142) üzenetére


Gubicaj
csendes tag

Nem tudom, jófogásról vadásztam kb 1 éve.
Számít ez a hangfalak kiválasztásában? :D

[ Szerkesztve ]

(#71144) wal_hu


wal_hu
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani megbízható szakit egy TECHNICS SU-VX 720 erősítő javításához?

Egy ideje már kattogott, mostanra a 4 hangfal (A+B) közül az egyik nem szól.

Konfiguráció:
A: 2x Videoton DC 2550A
B: 2x Tannoy Mercury F1 Customs

Köszi előre is!

(#71145) sinick válasza krichd1 (#71140) üzenetére


sinick
senior tag

Köszi a választ! Akkor ezt úgy értem, hogy mind egykutya, az R-N500-as talán jobb.

Gyakorlatilag mindegy, hogy a másik négyből melyiket veszem?

Esetleg ebben az ársávban van még egy hálózatos Onkyo TX-8130, de gondolom ez is dettó. Dettó?

(#71146) patton70 válasza PrinceHerceg (#71138) üzenetére


patton70
újonc

Persze az még rátesz egy kis pluszt nekem egy Jamo SUB 210 van. Ha + mélyt akarok bekapcsolom. És rezeg a lakás. :)

[ Szerkesztve ]

(#71147) nostromo73 válasza patton70 (#71146) üzenetére


nostromo73
tag

Régen én is imádtam a "gatyaszár lengetős mélyeket"..:)..ma már el nem tudnám viselni,..többek között ezért is adtam el a hangfalaimat.....

(#71148) Gabor970 válasza wal_hu (#71144) üzenetére


Gabor970
addikt

most lett jó :) Zenehallgatáshoz egy pár hangfal szükséges és elégséges.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71149) PrinceHerceg válasza patton70 (#71146) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Unokatesómnak egy 70W-os, E4sub1-ese van és sokszor az is megtudott rendetni egy egész tégla emeletet, hát akkor a te 200W-os jampid! :D

(#71150) wal_hu válasza Gabor970 (#71148) üzenetére


wal_hu
csendes tag

Köszi!

Ezt értem, és igaz, de a szoba elrendezése miatt sajnos szükség van a 4 hangszóróra... Ezek szerint az erősítő nem bírná a 4 hangfal meghajtását? A leírás alapján A+B módban minden hangszórónak 8-16 Ohm ellenállása kell hogy legyen. Ennél a konfignál mind a 4 hangszóró 8 Ohmos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.