Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) gordonfreemN válasza Speeedfire (#70350) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Neked reszben foziologiai hangeroszabalyzora lenne valoszinuleg szukseged es utanna lehetne tovabb lepni.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70352) Dorian válasza liszi70 (#70349) üzenetére


Dorian
félisten

Teljesen ugyanoda nyilván nem tudtak kerülni, de nagyjából igen. A legnagyobb tényezőben, a hangfal pozíciójában volt a legnagyobb eltérés, ezt a korábbi hsz-om megírása után nagyjából korrigáltam, perszehogy ez számított a legtöbbet.

Amúgy nagyon érdekes élmény volt megtapasztalni, hogy csupán azzal mennyit változott negatív irányban a szobaakusztika, hogy festés előtt a polcokról, asztalról, szekrények tetejéről stb. a dolgokat már elpakoltam, hiába volt még lent a nagy szőnyeg, meg a hangcsillapító panelek fent. Persze ezeket is eltéve lett igazán brutál visszhangos a szoba, de ez nyilvánvaló.

Ill. még egy érdekesség a Wattokról: Denon 4520 (8 Ohm, 20 Hz - 20 kHz, 0.05% 2 csat. meghajtva 150 W) front végfokaként betettem a sztereó erősítőt (8 Ohm, 20 Hz - 20 kHz, <0,01% 45 W).
Denon saját, specifikáció szerint "kicsit" nagyobb teljesítményű végfokával a mikrofonos bemérés a frontokra -3 dB-t adott, sztereó elvileg harmad akkora teljesítményű végfokkal bemérve -6dB-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70353) bajnokpityu válasza Dorian (#70352) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez csak erősítés függvénye, h hova állítja. lehet 10Wos végfokot is 40db erősítésőre késziteni, és akkor -12 db-re tenné. ennek semmi köze a végfok erejéhez.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#70354) Ear001 válasza alphamooncam (#70333) üzenetére


Ear001
addikt

Nézz körül az AVX fórumaiban , itt van egy csomó kereskedő meg gyártó, olvasgass, szemezgess, és aki szimpatikus azt látogasd meg.

(#70355) blattida válasza liszi70 (#70349) üzenetére


blattida
nagyúr

Pontosan az általad leírtak miatt, tehát nem arra gondoltam, hogy valós akusztikai változást okoz a festés, bár, vannak ilyen speciális festékek, amik képesek ilyesmire, de azok nem hagyományos falfestékek... ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70356) lajthabalazs válasza blattida (#70355) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ameddig szárad a festék, emeli a páratartalmat, és ezzel megváltoztatja a levegő akusztikai tulajdonságait, meg a nem-impregnált papír-membránok kicsit nehezebbek lesznek és a rugalmasságuk is változik.

(#70357) Phülöp válasza lajthabalazs (#70356) üzenetére


Phülöp
addikt

Ráadásul a nedves falról másképp verődnek vissza a hangok.
Én mindenképpen várnék néhány napot, és csak utána kezdenék el aggódni.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70358) Dorian


Dorian
félisten

Mindenkit megnyugtatok: a falak már szárazak (múlt csüt. du. gurították az utolsókat), festékszag sincs már, a szín a nappaliban maradt fehér viszont most tiszta, így jobb érzés ránézni, a konyha-részben pedig a pisztácia-zöldről napraforgó-sárgára változott, ami jobban tetszik. A membránjaim kerámia bevonatú alumínium-magnézium ötvözetből vannak, így azok nem szívnak, csak én szoktam ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70359) Phülöp válasza Dorian (#70358) üzenetére


Phülöp
addikt

Mielőtt mindenkit megnyugtatsz, előbb magadat: a probléma nálad áll fenn, mi csak próbáljuk kitalálni az okát, ezzel is segitve. ;)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70360) alphamooncam válasza alphamooncam (#70318) üzenetére


alphamooncam
őstag

Part 2.

Ajánlás alapján ( köszönöm ) meglátogattam az Audiphile Szalont. Nyitás után érkeztem, egy eladó volt. Körbevezetett, és bemutatta nekem szóban a Cambridge Audio-t.

Bementünk az egyik kb.16-18nm-es szobába, ahol próbáltam elmondani, hogy mit is keresek. Nem nagyon értettünk szót, úgyhogy ráhagytam. Egy Elac állványos (referencia) dobozt kötött be Primare Erősítőbe, valamint a CA DAC Magic Pluszt, meg a CA CXN-t.

Elindította a zenét, amit kb. 5 másodperc után kértem, hogy állítsa le, mert nem ezt a hangot keresem. Ekkor elkezdte lenyomni a torkomon, hogy ez a legjobb, hogy így az Elac meg úgy az Elac.

Felvetésemre, miszerint olyan erős a lánc, mint a leggyengébb láncszeme - egyetértettünk. Ebből a megfontolásból kértem, hogy hallgassuk meg a DAC-okat egy csúcs rendszeren.

Többször elmondta, hogy fel is mehetünk, meg hogy beköti, de aztán éreztem a vonakodásán, hogy ez mégsem fog menni.

Egyértelműen nem volt meg párbeszéd...

Minden mindegy alapon megkértem, hogy akkor tegyen be egy állót. Nem volt lehetőségem választani, inkább ráhagytam.

Bekötött, egy 2-es sorozatú Elac állót, annak ellenére, hogy két perccel korábban mondtam, hogy kb. 20 éve nem jöhetnek szóba az 1-es 3-as stb sorozatú műszaki cikkek, csak 5-től felfelé. Hmmmm.

Ezt is kb. 5 másodpecig voltam képes hallgatni.

Nagyon kínos volt. Már úgy voltam, hogy eljövök, amikor megérkezett Szabó Károly.

Elkezdtünk beszélgetni, és nagyon kellemes csalódás ért. Megtudtam, hogy az Ő tollából korábban már olvastam pár cikket, és rögtön meglett a párbeszéd, a lelkesedés.

Kérésemre bekötötte a Sonus Faber Venere S hangfalakat a lánc végére.

Na itt kezdődött az igazi hallgatózás.

Számtalan áltam hozott zenét, ill. a helyi szerveren lévő zenébe volt alkalmam belehallgatni.
Kiemelném Vivaldi Négy Évszakját. Valami hihetetlen élmény volt, gyors pontos, élő.

Sajnos ugyanezeket az Elacrol nem tudom elmondani. Az első eladó mindenáron A-B tesztet akart, és azon morgott, hogy honnan fog két egyforma kábelt szerezni.

Én meg nem akartam A-B-zni, mert pontosan tudom, hogy mit szerettem volna hallani, és ehhez nekem nem kell A-B teszt. Az Elac-ok a Sonus Faberhez képest lassúak, pontatlanok, ELKENTEK voltak.

Szabó Károly segített megfogalmazni, hogy mit is keresek hangban. Tehát gyors, pontos, analitikus ha tetszik éles karaktert, az utolsó kis rezdülést is szeretném hallani, ergo nem a hosszan hallgatható háttérzenélés az én műfajom. A Sonus végre elém hozta a zenészeket, a hangszereket.

Szabó Károly élvezettel beszélt nekem a zenéről, érezhetően ki szeretett volna szolgálni. Ezúton is köszönöm Neki.

A fentiek ismeretében valakinek, valami ötlete esetleg milyen hangfalakat lenne még érdemes meghallgatnom?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70361) blattida válasza Dorian (#70358) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem rajtad kívül mindenki nyugodt, de hogy a festékszag nálatok még nem szűnt meg, az biztos. Az orr az nagyon gyorsan hozzászokik a szagokhoz, a festékszag viszont nagyon sokáig megmarad...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70362) liszi70 válasza alphamooncam (#70360) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Felvetésemre, miszerint olyan erős a lánc, mint a leggyengébb láncszeme - egyetértettünk."

Kár volt, mert ez a hifiben nem teljesen így van. :N

(#70363) alphamooncam válasza liszi70 (#70362) üzenetére


alphamooncam
őstag

?

Kifejtenéd kérlek, hogy mire gondolsz ???

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70364) krichd1 válasza Speeedfire (#70350) üzenetére


krichd1
addikt

A loudnessről szokj le. A Dynavoice Dynamitenak alapból is van egy ilyen karaktere, de még viszonylag normális keretek között, hallgass meg mellette Challenger M-65, M-85 típust is, azok kifinomultabbak. Használtak között most nincs időm keresgélni. Minden hangdoboznak kell egy bizonyos hangerő, hogy rendesen szóljon, ez persze függ a hallgató hallásától is.

(#70360) alphamooncam: CA DacMagic Plus egy felső szériás Elac elé? Ki volt az a siket nagyon amatőr? :D Primareből i32 volt?
Sonus Faber Venere S is ugyanarról a rendszerről szólt?
Ha tetszett a Sonus, akkor gyűjthetsz rá. ;]
Szerintem hallgass meg például Focal Electrát vagy olcsóbban W-s Chorust, Magnepan 1.7i, 3.7i típust, ezek is elég nagy, élő teret, atmoszférát tudnak, bár elég másképp, egymáshoz képest is, a Sonushoz képest is.
Bár nekem fura a leírásod után, hogy nem tetszettetek a nagyobb Elacok, azok is elég részletezők, gyorsak, pontosak tudnak lenni, persze nem DacMagic Plusról. Még megemlíteném a most kifutó Canton Vento Reference szériát, bár ha az Elac nem tetszett...

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70365) blattida válasza alphamooncam (#70363) üzenetére


blattida
nagyúr

Mert a hifi lánc nem fémlánc és nem is locsolócső, így a leggyengébb eleme miatt nem lesz a teljes lánc olyan gyenge vagy rossz hangú, mint a kérdéses darabja...

krichd1
Az sf is abban a láncban szólt...
Az elacos pontatlanságot és kenést én is furcsállom, de az a sonus tud annyival élvezetesebb lenni, hogy azzal elfedhesse a nem nagyobb pontosságát...

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70366) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Ok srácok, akkor másképp fogalmazok !

Első sorban a DAC-okra voltam kíváncsi, azért mentem oda.

A megmérettetés (nekem) bebizonyította, hogy az ELAC-ok gyenge teljesítménye miatt nem tudta magát kifutni hangban a DAC.

Ezzel szemben a Sonus bebízonyította, hogy igen kíváló hangja van mind a Cambridge Audio DAC Magic Plusznak, mind a CXN-nek.

Így már érthető, mire céloztam a leggyengébb láncszemmel? Még másképp fogalmazva ebben a láncban az ELAC-ok voltak a leggyengébb láncszemek. locsolócső :C

Elnézést kérek a sarkos megfogalmazásért, nyilván másnak más a véleménye, ezzel nem akartam senkit megsérteni.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70367) krichd1 válasza alphamooncam (#70366) üzenetére


krichd1
addikt

Így már érthetőbb mire gondoltál. Viszont így egyáltalán nem értem a koordináta rendszeredet. :)
De ezért is mondom sokszor, hogy mindenki hallgasson meg minél több mindent, mert nagyon szubjektív ez a hobbi.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70368) blattida válasza alphamooncam (#70366) üzenetére


blattida
nagyúr

Koránt sem biztos, hogy az elac volt a leggyöngébb láncszem, ez csak annyit bizonyít, hogy az adott lánc, neked, ott, nem volt olyan, mint az sf-el, ami lehet, hogy azért volt így, mert abba a láncba lehet, hogy nem passzol az elac.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70369) alphamooncam válasza blattida (#70368) üzenetére


alphamooncam
őstag

A nem passzol az ELAC nem azt jelenti, hogy ebben a rendszerben Ő (ez) volt a leggyengébb láncszem?

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70370) alphamooncam válasza krichd1 (#70367) üzenetére


alphamooncam
őstag

Mondták már páran, hogy nem vagyok könnyű eset... :R Ja, és köszönöm a türelmet...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70371) Dorian válasza alphamooncam (#70370) üzenetére


Dorian
félisten

Azért a Dakmáguson kívül hallgass meg pár másik DAC-ot is, ahogy nézem 140-be kerül. Ennyiért biztos, hogy találsz egyértelműen jobbakat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70372) alphamooncam válasza Dorian (#70371) üzenetére


alphamooncam
őstag

A következő kiszemeltem [Korg DS DAC 100]

Ha erről, valakinek valamilyen tapasztalata lenne, szívesen meghallgatnám, illetve ha neked lennének jelöltjeid megoszthatnád velem. ( XLR kimenet megléte felétel ! )

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70373) Ribi válasza alphamooncam (#70366) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mondjuk ilyen drága hangfalon nem csoda, hogy minden szépen/szebben szól :)

(#70374) python1 válasza alphamooncam (#70372) üzenetére


python1
veterán

Azért arra kíváncsi leszek,hogy mi lesz a végső megoldás DAC téren nálad.

Nekem van egy Cambridge Audio Stream Magic 6-os az egyik láncomban,nincs rá panasz.

(#70375) alphamooncam válasza python1 (#70374) üzenetére


alphamooncam
őstag

Eredetileg azt (is) szerettem volna meghallgatni, de ott derült ki számomra, hogy két éve már nem forgalmazzák, helyette lépett be a CXN.

Én is kíváncsi leszek... :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70376) python1 válasza alphamooncam (#70375) üzenetére


python1
veterán

Nem lesz egy könnyű "szülés",az igazat megvallva,XLR kimenetről nem próbáltam még a CA-t ,következő beruházásom egy jobb XLR kábel lesz.
Egyébként én meg valami dobozt nézegetnék a "lánc" végére,pár alternatívát fülvégre kell kapnom nekem is.

(#70377) Mathiask válasza alphamooncam (#70360) üzenetére


Mathiask
senior tag

És ő nem ajánlott neked valamit?
Amúgy ha tetszett a sonus akkor meg lehetne próbálni ezt is:
http://www.bartimexaudio.hu/index.php/termekek/erositok/primare-i22-sonus-faber-venere-2-5-detail
(az erősítő fogad DAC kártyát, nem tudom az árban benne van-e, de így azzal se kéne foglalkozni)
Vagy egy ilyesmit is meg lehetne hallgatni:
https://www.homecinesolutions.fr/compos/11935577
Vagy a Focalt az eggyel nagyobb CXA80-al, abban van USB bemenet is a sz.gépedhez, vagy CXA+ usb-spdif átalakító.

[ Szerkesztve ]

(#70378) Brumi válasza Mathiask (#70377) üzenetére


Brumi
senior tag

Az I32-be lehet kártyát tenni, és 1500 EUR az ára pluszban, így 4000EUR az erősítő, de akkor már tud hálózati lejátszóként is működni.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#70379) Brumi válasza alphamooncam (#70375) üzenetére


Brumi
senior tag

Én is az Audiofil Szalonban voltam, részletező, pontos rendszert kértem és nekem is a Primare I32-est tették be Elac 247.2-vel és nekem nagyon bejött, pedig eredetileg a CA rendszert mentem megnézni. Furcsa amit írtál az Elacról, nekem más volt az érzésem, bár egyszer meghallgattam a 247.3-as hangfalat és az kevésbé volt jó. Kábelnek Vertere Pulse-C-t vettem hozzá, nagyon passzolt karakterében, a többi nagyon elmosta a hangzást. De ezért szép ez a hobbi, mert ugyanazt, két ember teljesen másnak hallja :)

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#70380) Dorian válasza Brumi (#70379) üzenetére


Dorian
félisten

"ugyanazt, két ember teljesen másnak hallja"

Erről mondjuk nem a szép-szó jut eszembe :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70381) Mathiask válasza Brumi (#70378) üzenetére


Mathiask
senior tag

I22 is fogad kártyát, az nem tud hálózatról játszani, gondolom olcsóbb is. (legalábbis én ezt láttam a honlapjukon)

(#70382) Brumi válasza Mathiask (#70381) üzenetére


Brumi
senior tag

Igazad van, a honlapon írják, de a kártyák között már nem találtam meg, csak az MM30-at, ami meg a másikba való.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#70383) Dorian


Dorian
félisten

Kipróbáltam a múltkor emlegetett tefloncső szig. ezüst IC kábelt (Hivox ezüst ellenében). Nem tartott sokáig, nagyon "egyszerű" hangja van, villantós, de kis felbontású. Mondjuk amilyen alacsony áron AVX-en megy, olcsó rendszerekbe akár jó választás is lehet.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70384) krichd1 válasza Brumi (#70378) üzenetére


krichd1
addikt

Az a kártya nagyon nem ér annyit, az erősítő se.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70385) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Mostanra már mindenki számára egyértelművé vált, hogy az érzékelésem jelentősen eltér a többség által képviselt tapasztalatoktól.

Kb.30 évvel ezelőtt hallgattam utoljára Neoton Familiát bakelitről, egy teljesen kommersz erősítővel egybeépített Tesla lemezjátszóról. Az akkori élményre most is élénken emlékszem, és bár akkor is éreztem a hiányosságait, ma még mindíg sokkal élőbbnek tűnik számomra ez a zene, mint a közelmúltban meghallgatott Heco és a mai Elac teszt során nyújtott teljesítmény.

És akkor itt kérek mindenkitől elnézést, amiért jobbnak tartom a 30 évvel ezelőtti élményemet egy nyilvánvalóan gyenge hardwaretől, mint a mostani több százezres-millós rendszerek teljesítményét.

Van viszont még valami, amiben vélhetőleg nem fogunk egyetérteni, ez pedig az a bizonyos lánc téma.

Egy hasonlattal szeretném a véleményemet alátámasztani:

Fizikailag egy hifi rendszer láncot alkot. Ha az agyat, mint olyat elfogadjuk egy rendszernek, akkor az agynál a sejtek, szinapszisok több helyen kapcsolódnak, míg egy hifinél szigorúan egymást követik.

Pl.hiába kötöm össze a cd futóművét a hifi hangfalakkal, nem fog működni, nem fogok hangot hallani.

Másképpen fogalmazva, ha a lánc egy darabja megváltozik, az kötelezően megváltoztatja a hallott hangot, míg ha az agyban kiesik a "láncból" egy darab egy úgynevezett szinapszis, vagy kapcsolat úgy a gondolat, mint végeredmény nem lesz feltétlenül más. Szerintem.

Nem vagyok agysebész, ha nem is fogalmaztam pontosan, ennek ellenére talán még így is érthető.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70386) Bobrooney válasza Brumi (#70378) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Az I22-be is szereltethető DAC modul, pár helyen akciós 390k-s áron elérhető.
Csak ajánlani tudom.

(#70387) python1 válasza alphamooncam (#70385) üzenetére


python1
veterán

Még annyit tennék az okfejtésedhez,hogy a hifi témakör legalább annyira bonyolult mint az agy működése. :K

(#70388) alphamooncam válasza Mathiask (#70377) üzenetére


alphamooncam
őstag

Kösz az info-t. Szal Szabó Károly elmondta, hogy a Venere S különbözik mindegyik másik ott lévő Venerétől is, mert azokat kifejezetten komoly zenéhez ajánlják, ezt meg nem fejtette ki vagy én nem értettem meg, de valami olyasmit mondott, hogy a Venere S fiatalos hangzás kedvelőknek készült, vagy mi.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70389) Brumi válasza krichd1 (#70384) üzenetére


Brumi
senior tag

Szerencsémre nem annyiért vettem. Mivel nekem tökéletes a hangzása, ezért megéri, én pont ezt kerestem.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#70390) liszi70 válasza alphamooncam (#70385) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ma még mindíg sokkal élőbbnek tűnik számomra ez a zene, mint a közelmúltban meghallgatott Heco és a mai Elac teszt során nyújtott teljesítmény."

Ennyit számít az emlékezet, a nosztalgia, a régi élmények....... :D Tehát az agy, valóságot elferdíteni képes ereje. :)

A hifi "lánccal" kapcsolatban most mást írtál, mint amire én reagáltam, hogy "Minden lánc olyan erős, mint a leggyengébb láncszeme". Hidd el, ez itt nem teljesen így van. Írtam egy választ neked jó hosszan, de közben Blattida leírta ugyanazt röviden. :D De ha érdekel, szívesen leírom én is.

(#70387) python1

"a hifi témakör legalább annyira bonyolult mint az agy működése."

Merthogy nagyrészt azzal áll összefüggésben. :)

[ Szerkesztve ]

(#70391) lajthabalazs válasza alphamooncam (#70385) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

A HiFi "láncban" sajnos a komponensek egymásra hatnak. Tényleg egyszerūbb lenne, ha minden komponens egy átviteli függvényként jelenne meg, de a fizika nem így mūködik. Úgyhogy bár sorban vannak az elemek, nem tekinthetõ láncnak: egy összefüggõ dinamikus rendszer. Vagyis kettõ: az elõerõsítõnél ketté lehet vágni.

Illetõleg példàul a komponensekben keletkezõ zaj szuperponálódik, nem a legzajosabb komponens hatàrozza meg a rendszer zaját: minden kimponens hozzátesz. Akár fehérzajról, akár harmonikus torzításról van szó, ezek összeadódnak.

A frekvenciaátviteli anomáliák pedig komkompenzálhatóak: ha egy komponens 3db-t ejt mondjuk a középtartományban, az egyensúlyt vissza lehet hozni egy kiemeléssel ugyanott, persze összességében lesz némi információvesztés (zaj).

A hangerõbõl viszont minden komponensnek van egy határa, ha ahangsugárzó nem terhelhetõ, hiàba a nagy erõsítõ.

Van amiösszeadódik, van ami kijavítható, van ami láncszerūen a leggyengébb által meghatározott, és vannak visszaható elemek. Ez egy ilyen komplex lánc. De azért nem misztikus, csak nehezebb megérteni.

(#70392) Speeedfire válasza krichd1 (#70364) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ahogy nézem ezek is vannak itthon.A közeljövőben szerintem meghallgatom őket. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70393) fehér_ember válasza lajthabalazs (#70391) üzenetére


fehér_ember
addikt

liszi70 a múltkor már jól összefoglalta ezt a hifi láncszemes dolgot, beidézve kammerer véleményéből azt a részt, amivel egyetért.
Mindenki számára érthető és lejön belőle a lényeg.

(#70394) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Sziasztok!

Szigorúan biztonság + felhasználhatóság szempontjából, javasolható egy ilyen termék by EBay, mert elég meggyőző az eladó értékelése?

U.i: egyébként lemerném fogadni, hogy a fél AVX gárda is ilyen jómunkásoktól szerzi be az alapanyagot... :C

[ Szerkesztve ]

(#70395) Tamoo válasza PrinceHerceg (#70394) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

[link] Én tőle rendeltem többször.
Úriember biztosra nem fogad.

(#70396) Nemir Ombe válasza PrinceHerceg (#70394) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ezek között is van jobb(?) minőség és van ami csak kinézetre hasonlít a jobb(?) minőségre.

A fő gond az szokott lenni,hogy ahhoz,hogy kiderüljön melyik jobb és melyik nem,be kell(ene) rendelned 10-15 különbözőt és megnézni/kipróbálni melyik,milyen “minőséget” képvisel.

Vagy vehetsz randomra is,ha csak az ár/kinézet/érintésvédelem számít,de akkor olcsóbb ha az alibaba-ról rendeled (valószinüleg az ebay-es darab is onnan van) ;)

Hmm ....

(#70397) python1 válasza Tamoo (#70395) üzenetére


python1
veterán

Ezt mentettem.

Vettem ilyen dugókat az AVX-en XY-tól,de sajnos az "OLD" dugó volt neki,ami egy nagy kalap sz@r.
Tehát ha valaki ilyennel találkozik messziről kerülje!

Az új dugóval már nincs probléma.

(#70398) liszi70 válasza PrinceHerceg (#70394) üzenetére


liszi70
nagyúr

Arra vigyázz, hogy a belső, kábelrögzítő csavarokat ne tépd meg túlságosan, mert némelyikben a műanyag hajlamos megszakadni, eltörni. De megnyugtatlak, még jóval drágább dugók esetén is vannak hasonló problémák. :)

[ Szerkesztve ]

(#70399) python1 válasza liszi70 (#70398) üzenetére


python1
veterán

+1

Erre akartam rávilágítani.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.