Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71951) Phülöp válasza pityaa23 (#71950) üzenetére


Phülöp
addikt

Igazából olyan polc- vagy állványos hangszóró lehet jó ebben az esetben, ami vagy zárt, vagy front oldali reflexnyílása van. Így nem csak a falra szerelhető dobozok vannak képben - egy-egy kis polcot ugyanúgy fel lehet fúrni a falra, mint a dobozok gyári tartóját. Persze legyen masszív az a polc.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71952) pityaa23 válasza Phülöp (#71951) üzenetére


pityaa23
senior tag

Akkor egy Wharfedale Diamond 220 megfelelne nekem? Ez kb árban az amit szívesen kiadnék érte.

[ Szerkesztve ]

(#71953) Phülöp válasza pityaa23 (#71952) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez függ a rendszered többi elemétől is. A teszt jókat ír.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71954) pityaa23 válasza Phülöp (#71953) üzenetére


pityaa23
senior tag

A többi elem, egy Denon DA-300 -ban valósul meg, kibontatlanul pihen a szekrényben. Többnyire számítógépről hallgatnám majd a zenét, így kellene egy erősítő, de elgondolkodtam akár egy mikro hifin is, mint a Denon D-M40. Kérdés, hogy akkor kell-e az usb DAC külön? Vagy érdemesebb csak egy erősítőt vadásznom? Lehet később vennék még bakelit lejátszót is.

(#71955) Gabor970


Gabor970
addikt

....jóvan, le lehet kattanni a bakelit lemezekről!
:D
Nemrég utánam dobálták, a kutyának sem kellett, most meg megérek kardozni a bolhapiacon árulókkal, hogy odaadják 300Ft körüli darabáron :)

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71956) zoltanz válasza Gabor970 (#71955) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Eléggé elszálltak az árak a használt bakeliteknél. Én is már inkább megveszem CD-n vagy újan az LP-t.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71957) dgyuri0123 válasza pityaa23 (#71954) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy Denon D-M40, nem méltó a DA300-hoz. Ahhoz valóban tök felesleges a külön dac.

Optikai bemenete van ugyan, (olyan amilyen), csak "jó" hangot ne várj tőle.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71958) pityaa23 válasza dgyuri0123 (#71957) üzenetére


pityaa23
senior tag

épp ezt a denon pma 720-ae-t nézegetem, ezt már érdemes megvenni?

(#71959) dgyuri0123 válasza pityaa23 (#71958) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én nem kedvelem túlzottan. A DA300 sokkal jobb erősítőt is ki tud szolgálni. Használtan, a PMA720 új árából egészen biztosan kapnál "hangban hozzá illő" erősítőt.

"csak a zene van"

(#71960) pityaa23 válasza dgyuri0123 (#71959) üzenetére


pityaa23
senior tag

És kaphatok valami tippeket, nem nagyon vagyok otthon a témában.. :) Illetve használtan vettem volna azt is, a bolti árát most nem tudom erősítőre költeni.

[ Szerkesztve ]

(#71961) krichd1 válasza mi4kka (#71934) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Az Arena elég gyengén sikerült széria, úgyhogy a kettő közül inkább az SX60. Persze érdemes még szétnézni, hallgatózni a kínálatban.

(#71950) pityaa23: Ez olcsóbb, jobb is, mint az 501.2.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71962) dgyuri0123 válasza pityaa23 (#71960) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A teljesség igénye nélkül, nagy hirtelen ezeket találtam:
Arcam
Rotel
Marantz

Alkudni kötelező... Akadnak ezeknél jobb vételek is, de pillanatnyilag ezek vannak "olcsóbban".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71963) krichd1 válasza dgyuri0123 (#71962) üzenetére


krichd1
addikt

Az Alpha tényleg drága.

Mellesleg pár perces kereséssel én is találtam néhány meghallgatni való darabot, Mission Cyrus One 55eFt, Audiolab 8000se 65eFt ez nem is olyan régi és mégis csak az SE verzió, Arcamból például van Alpha 9P végfok 48eFt-ért, bár ehhez jó volna egy előerősítő, de a DA-300USB-vel használva, a Jriver program 64bites hangerő szabályzójával ki lehetne próbálni, hogy milyen hangot produkálnak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71964) dgyuri0123 válasza krichd1 (#71963) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Cyrus olyan csúnya szegény, hogy csak az veszi meg, aki ismeri a hangját. :)
Az Audiolab a legjobb ezek közül szerintem is, de gondolom drága lenne, ha PMA720 lenne a cél, használtan. Arcam végfokot én is láttam, csak nem akartam azt linkelni, mert mégiscsak "macerásabb" az élet vele. Nem tudom, mennyire esik össze a dinamika Jriver alatt alacsony kimeneti szinten.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71965) Cyni90 válasza krichd1 (#71924) üzenetére


Cyni90
újonc

Szia! Köszi a választ! :) Igazából nem vagyok egy nagy guru hifi témában, tehát inkább megkérdezek mindent, nehogy bajt csináljak. :D Vegyük most csak az egyik csatornát. Adott a két hangfal, akkor, ha jól értem, úgy ne próbáljam, hogy csak simán mindkettőt bedugni az aljzatba, mert az kárt tehet benne. A hangfalak belülről úgy vannak megoldva, hogy a kábel megy a mélyközépbe és a magas abból jön tovább, de valami ellenállás is van rajta, ez gondolom az impedencia kiegyenlítésre szolgál. Tehát akkor úgy csináljam, hogy a második hangfalat az első hangfal mélyközép hangszórójára kössem rá simán?

Amúgy csak azért szeretném 4 hangfallal használni, mert így nagyobbat szól. :) Láttam már gyárilag 4 hangfalas hifiket és elég komoly hangja van, kettővel viszont azoknak is kisebb hangjuk van. És igen, úgy szeretném, hogy egymáson legyen a 2-2 hangfal. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING, AMD Ryzen 9 3900X (12/24 x 3.8~4.7GHz), Corsair Vengence RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15, EVGA GeForce GTX 970 SC 4GB GDDR5 256bit, Samsung 970 EVO Plus 250GB + 970 PRO 1TB M.2, WD 1TB HDD, Zalman Z3 Plus, Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W Gold Full Modular

(#71966) Nemir Ombe válasza Cyni90 (#71965) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem nézz utána a "soros" és "párhuzamos" kapcsolásnak/kötésnek..... ;)

(mellesleg: 4 doboznál párhuzamosan feleződik az impedancia, nagyobb lesz/lehet a hangerő, de nagy valószínüséggel leégeted az erősítőt [jobb esetben csak lekapcsolgat ha van benne védelem], sorosnál "duplázódik" az impedancia, így csökken a teljesítmény .... ergo; tök felesleges 4 dobozt kötni oda, ahová 2-t találtak ki gyárilag.... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71967) Cyni90 válasza Nemir Ombe (#71966) üzenetére


Cyni90
újonc

Na utána néztem és arra jutottam, hogy párhuzamosra nem kötöm, mivel 6-16 Ohm/csatornás a hifi és a hangfalak egyenként 6 Ohm-osak, így ha feleződik akkor 3 lesz és azt inkább nem kísérletezem, mert egy nagyobb hangerejű zenénél elszállhat a cucc. Bekötöttem sorosra, így 12 Ohm lett csatornánként. Tény, hogy nincs olyan hangos így, mint párhuzamosan, de ez nem is probléma, mivel az volt az elsődleges cél, hogy erőteljes mélyet kapjak, ami így meg is valósult. Mivel nem egy nagy erősítővel rendelkezik a hifi, így bátran tudom tekerni addig, amíg még nem torzít, mert így nehezebben lehet kilőni a nagyobb impedencia miatt. Végeredményben kicsivel lett csak nagyobb a hangerő, mint 2 hangfallal, viszont a basszus majdnem a duplája lett, amit le tud adni és a magas is elég jól hallható, nem nyomja el a mély nagyon. :) Ez csak egy ideiglenes megoldás, amíg nem lesz pengő egy 4 csatornás hifire. :) A lényeg az, hogy amit vártam, azt megkaptam. :)

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING, AMD Ryzen 9 3900X (12/24 x 3.8~4.7GHz), Corsair Vengence RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15, EVGA GeForce GTX 970 SC 4GB GDDR5 256bit, Samsung 970 EVO Plus 250GB + 970 PRO 1TB M.2, WD 1TB HDD, Zalman Z3 Plus, Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W Gold Full Modular

(#71968) Nemir Ombe válasza Cyni90 (#71967) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"basszus majdnem a duplája lett, amit le tud adni és a magas is elég jól hallható, nem nyomja el a mély nagyon"

Erre általában van egy olyan gomb, hogy "loudness" és akkor nem kell 4 doboz.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71969) dudi6


dudi6
senior tag

Hs 282-nek így kell kinéznie belül? Ez így jó?hs-282

[ Szerkesztve ]

(#71970) Cyni90 válasza Nemir Ombe (#71968) üzenetére


Cyni90
újonc

Ez régi hifi, ezen még ilyen funkció nincs, számítógépen meg nem szeretem bekapcsolni, mert igaz, hogy a gyengébb minőségű zenékre jó, mert felerősíti, de a magasabb minőségűeket viszont lecsökkenti, gondolom azért, hogy a hangrendszert ne károsítsa, ha oda van tekerve. És túlnyomó részt magas minőségű zenéket hallgatok és nem éri meg azért a néhány halkabb számért használni. :)

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING, AMD Ryzen 9 3900X (12/24 x 3.8~4.7GHz), Corsair Vengence RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15, EVGA GeForce GTX 970 SC 4GB GDDR5 256bit, Samsung 970 EVO Plus 250GB + 970 PRO 1TB M.2, WD 1TB HDD, Zalman Z3 Plus, Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W Gold Full Modular

(#71971) Nemir Ombe válasza Cyni90 (#71970) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ha nincs loudness, akkor nincs .... de azért azt jó ha tudod, hogy egy "zene minőségét" nem (csak) az határozza meg, hogy halkabb/hangosabb a felvétel .... ;)

Hmm ....

(#71972) blattida válasza dudi6 (#71969) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez amúgy jó, csak gyárilag nem ilyen...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#71973) Gabor970 válasza dudi6 (#71969) üzenetére


Gabor970
addikt

Gyárilag nem, de semmi gond, hogy valaki kitöltötte szivacskockákkal. Legalábbis jellemzően nem szokott ez minőségromlást adni, kis szerencsével még jobb is lehet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71974) johnywalker válasza Gabor970 (#71973) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem biztos...
A hőleadást biztosan nem segíti, max a mechanikai sérülések ellen lehet jó.

(#71975) Nemir Ombe válasza johnywalker (#71974) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Milyen "mechanikai sérülés" érhet egy "hangfalat" normál használat közben.....!!?? ;)

Hmm ....

(#71976) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Van itt valaki aki foglalkozik CD lejátszó javításával?
Egy ismerősöm numark cdx készülékének CD részét kellene megnézni.

Köszönöm :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#71977) liszi70 válasza dudi6 (#71969) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ilyen az eredeti. Nem csak a szivacskocka a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#71978) johnywalker válasza Nemir Ombe (#71975) üzenetére


johnywalker
őstag

Leesés, ütés, ráülés, esetleges bulihatások akár...

(#71979) Nemir Ombe válasza johnywalker (#71978) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

És ez a belsejébe rakott szivacskockákkal valósítható meg ....érdekes gondolat.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71980) johnywalker válasza Nemir Ombe (#71979) üzenetére


johnywalker
őstag

"Milyen mechanikai sérülés érhet egy "hangfalat" normál használat közben"... :O

[ Szerkesztve ]

(#71981) blattida válasza johnywalker (#71974) üzenetére


blattida
nagyúr

Milyen hőleadást?
A hangszóró lengőcsévéje vagy a keresztváltó tekercse nem azért fog túlhevülni vagy leégni adott esetben, mert túl sok szivacs van benne.
Azoknak az orion dobozoknak kifejezetten jót tesz, ha feltöltik a belsejüket valamilyen hangelnyelő anyaggal, bár, az igaz, hogy nem a szivacs a legjobb megoldás, viszont, az is igaz, hogy az eredei állapotnál az is jobb.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#71982) liszi70 válasza blattida (#71981) üzenetére


liszi70
nagyúr

Szerintem így teletömni szivaccsal elbaszott ötlet. Célzottan és mértékkel tenni bele némi elnyelő anyagot, az rendben van, de azért kell némi levegőjárat is abba a dobozba. :) Arról nem is beszélve, hogy a mélynyomó kosara elég nagy lukakkal rendelkezik, azon simán be tud nyomulni a szivacskocka, az meg biztosan nem tesz jót a hangnak. :D

(#71983) blattida válasza liszi70 (#71982) üzenetére


blattida
nagyúr

Színültig tölteni valóban botor dolog, de annak a doboznak az is jót tesz. ;]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#71984) dudi6 válasza liszi70 (#71977) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm!
Melyik a jobb? Amit én linkeltem vagy az eredeti?

(#71985) blattida válasza dudi6 (#71984) üzenetére


blattida
nagyúr

Amit linkeltél, de csak akkor ha hibátlan és működik, azaz jól szól.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#71986) Nemir Ombe válasza johnywalker (#71980) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és ezt a belsejébe rakott szivacskockák vonatkozásában kérdeztem, mint azt korábban írtad.... ;)

(szóval ha esetleg valaki "beleül" a dobozba, sem lesz baja .... :D )

Hmm ....

(#71987) Mikisys válasza liszi70 (#71977) üzenetére


Mikisys
őstag

Igen, gyárilag ilyen és ez a jó.
Minden egyéb libatömési próbálkozás ront a hangján.
A sima szivacs kerülendő, csak spéci akusztikai szivacs használható csillapításra, ez viszont már drága.
A hangváltóban kell kicserélni az ELKO-kat, ezzel lehet javítani a legtöbbet, MKT, MKP, MKS, FKP, vagy hasonló, bármilyen gyártmányú fóliakondenzátorokra, az nagyban javít a hangváltó stabilitásán és a közép és magas-hangszóró élettartamára is jó hatással van.

Üdv!

(#71988) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy szerdától egy boldog tulajdonosa vagyok Szabó Zoltán új erősítőjének. Ezt is amp4me-nek hívják, de már nem Hivox név alatt fut és a régebbi amp4me (15W?) és az amp4you között van teljesítményben. Azt hiszem 45W, de nem igazán jegyeztem meg.

Méretben ugyanakkora lehet, mint a régi amp4me, feketére festett plexi a teteje és kapott extra hűtőbordát is.

Egy régi NAD 3020-t váltott és igazából mindenben jobb nála, valahol klasszisokkal. Nagyon tisztán, természetesen és dinamikusan szól. 70k, kaptam mellé egy diy tápkábelt is. Azt, hogy ebben az ársávban a használt piaccal mennyire bír el, azt nem tudom.
Helyben kaptam néhány jó tanácsot a szobaakusztikához is, ami jól jött, szóval a kapcsolt szolgáltatások nagyon jók.

Ami negatívum a cuccban, hogy a hangerő szabályozás nagyon érzékeny (vagy a cuccaim azok), illetve a fejhallgató kimeneten az ATH-AD1000-nél hallható alapzaj van üresjáratban. De ezt leszámítva ez a kimenet jobb, mint ami a NAD-ban van és szerintem a denon DA 300-nál is.

Aki ebben az ársávban gondolkodik és nem kell neki távirányító, vegye fel a listájára. (2 bemenete van, 1 hangfalpár köthető rá.)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71989) Dorian válasza Polllen (#71988) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem a "régi" Amp4you van, hasonló specifikációkkal (mérete kb. 20x20x6cm):

Kimeneti teljesítmény szinuszos 2x45W/8Ohm 0,01% összes nemlineáris (THD, IMD,DFD) torzítással 20Hz-20kHz között
Kimeneti teljesítmény szinuszos 2x70W/4Ohm
Soft clipping áramkörrel max kimeneti teljesítmény 60W/8Ohm, 100W/4Ohm
Frekvenciaátvitel 8Hz-30kHz +0, -2dB
Csillapítási tényező (damping factor)>1000
Bemeneti impedancia 10kOhm
Max kimeneti teljesítményhez tartozó bemeneti szint minden bemeneten 550mV
Jel/zaj viszony>88dB (linear) >110dB ("A" súlyozással)
Bemenetek száma 3, relés bemenetválasztás
Hőmegfutás és pillanatnyi rövidzár elleni védelem

Hangerő szabályozás módosítását Zolitól kértem, úgy, hogy kisebb teljesítményen finomabban lehessen szabályozni, ezt sztem könnyen meg tudja oldani.

Én már párszor írtam itt, h milyen elégedett vagyok vele, nem ragoznám, de nagyon simán (röhögve) versenyképes a használt-piaci gépekkel.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71990) dudi6 válasza Mikisys (#71987) üzenetére


dudi6
senior tag

Akkor most mégis a gyári a jobb, nem ez a módosított? hhmmm :F

(#71991) Polllen válasza Dorian (#71989) üzenetére


Polllen
nagyúr

Abszolút együtt tudok élni ezzel a hangerő szabályozással, csak oda kell figyelni. A rákötött heco argon 50 meg a fejhallgatóm is könnyen hajtható darab. Ha cserélem őket és zavaróbb lesz, majd megkérem némi módosításra, most nem látom értelmét.

Nálad mennyit változott a hangja az elején a használattól? Az enyém nem sokat ment, mire idekerült, uh Zoltán mondta, még javul a hangja.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71992) krichd1 válasza Cyni90 (#71967) üzenetére


krichd1
addikt

Jó hogy utánanéztél, de a bekötésről ugyanezt leírtam neked az előző nap. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71993) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

sziasztok,
rendszerem htpc-forrásomba keresek végre egy jó hangkártyát. nem sokcsatorna kell, hanem normális, minél jobb minőségű kétcsatornás hang.
két jelöltem van, de meghallgatás nélkül baromi nehéz a döntés:
egyik az asus Essence STX II, másik a Juli@ XTE – ESI lenne.
mindegyik pci-e, van rajta minden kimenet és úgy, ahogy nekem kell, de fogalma sincs, melyiknek a hangja illene jobban bele a rendszerembe.
mögöttük egy primare i21 erősítő ill. b&w hangfalak lennének.

ha valakinek van tapasztalata, gondolata, szívesen várom.
köszi!

(#71994) MasterMark válasza Tibiajax (#71993) üzenetére


MasterMark
titán

De miert nem DAC?

Switch Tax

(#71995) Dorian válasza Polllen (#71991) üzenetére


Dorian
félisten

Az enyém asszem Zoli sajátja volt, így már bejáratottan jutott hozzám. Nem vettem észre változást a hangjában, amiről a tiszta, torzítás- és színezésmentes, nagy dinamikájú és felbontású jelzők jutnak eszembe, de a pontos és gyors mélyátvitelt emelném ki külön.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71996) Tibiajax válasza MasterMark (#71994) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

mert az a dac, ami az ezeken a kártyákon lévő dac-oknál jobb hangú, sokkal drágább..
de lehet, h nem pontos az elgondolásom.
nekem ettől függetlenül inkább ez a megoldás a szimpatikus, egy jó kártya legyen a gépben normálisabb dac-kal, és onnan jöhet ki analógban egy valóban jó kábellel a jel az erősítőbe. nekem ez elég lesz

(#71997) krichd1 válasza Tibiajax (#71996) üzenetére


krichd1
addikt

Nem feltétlen drágábbak a külső DAC-ok, amelyek hasonló szintű hangot tudnak, bár az itthoni kínálat helyett érdemes szétnézni máshol is. A belső kártya összeszed mindenféle zajt alaplapról, tápegységről.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71998) bendeguz76 válasza Tibiajax (#71993) üzenetére


bendeguz76
aktív tag

Denon da-300

bendeguz_HUN

(#71999) MasterMark válasza Tibiajax (#71996) üzenetére


MasterMark
titán

Ok nyilván az a dac, úgy értettem miért nem külső önálló dac?

Switch Tax

(#72000) Polllen válasza Dorian (#71995) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem is ezek jutnak róla eszembe. A heco-ból olyan basszust csalt elő, amit még nem hallottam tőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.