Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) nokia5201978


nokia5201978
tag

Cambridge audio s70? A Heco-tól jobb lenne ,vagy még olyan sem?

(#70852) krichd1 válasza nokia5201978 (#70851) üzenetére


krichd1
addikt

Jobb, de egyben modernebb, szárazabb hangja van, tehát más karakterű.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70853) nokia5201978 válasza krichd1 (#70852) üzenetére


nokia5201978
tag

Attól tartok nem menne olyan mélyre mint a hecom.? C.A mély sugárzója is kissebb, csak 13cm.Illetve a hangfalakon megadott freki tartományokkal mennyire kell foglalkozni?A C,A 39 hz-20khz. Az enyém 22hz-28khz.

(#70854) blattida válasza nokia5201978 (#70853) üzenetére


blattida
nagyúr

Az az olcsó heco messze nem tud 22Hz-es alsó freki töréspontot, a ca adatai sokkal közelebb állnak a valósághoz. Szerintem mindenképp jobban járnál az s70-el.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70855) Macii07 válasza nokia5201978 (#70853) üzenetére


Macii07
újonc

Tapasztalat alapján a CA S70-s hangfal hangja jó, de a mélyei kicsit "puffogósak". Nem vagyok egy vájt fülű, de még én is észreveszem. Nekem speciel a kisebb CA S30-s előadásmódja sokkal jobban tetszik. A kis méretei ellenére tisztességes, jól megfogott mély hangok mellett, nagyon szépen szól. Így lehet az utódjával az SX50-el jobban járnál (és az nem is egy vagyon). Lehet egy fokkal gyengébben sikerült, mint az S30, de nagyon nem lőhetsz mellé vele. Mondjuk az SX50 alja valahol 50-52 Hz környékén van papír szerint, lehet neked kevés lenne.

(#70856) fehér_ember válasza Helbika20 (#70847) üzenetére


fehér_ember
addikt

Készítettél már valami alacsonyabb állványt a dobozaidnak?
:D csak a kíváncsiság, tudod...
Ha nem, akkor itt egy olcsó.
Én is látom hogy döntött a felső lap, de belehelyezett tüskékkel minden bizonnyal ki lehet szintezni a ráhelyezett dobozokat

[ Szerkesztve ]

(#70857) LaptopSystem

Sziasztok

kültérre bulik csinálásához milyen hifit cuccot tudnátok ajánlani

most ilyet Sony CMT-SBT300W 100W WiFi Bluetooth mikro HIFI használok,de ő nagyon halk kültérre :)

és nem is szól olyan jól :N

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70859) LaptopSystem válasza #99499520 (#70858) üzenetére

és egy ilyen komplett kombot tudtok ajánlani nekem?

ez milyen szerintetek[link]?

vagy inkább ez[link]?

ez is hasonló [link]

Sony-t is erre a célra vettem,de sajnos max hangerőn kert végében már alig lehet hallani :(((

[ Szerkesztve ]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70860) LaptopSystem

illetve ahogy nézem ez sem lehet rossz [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70861) johnywalker válasza LaptopSystem (#70857) üzenetére


johnywalker
őstag

Nem teljesen jó topikban vagy, de Bluetooth-os rendszert senki sem fog neked jó szívvel ajánlani.El kell döntened mit is akarsz, a kinézett termékek alapján egy komplett 5,1 vagy 7.1 Házi-mozi rendszert szeretnél saccra.
Itt van egy-két ajánlat: 1 , 2.
De ilyenekről inkább ebben a topkban kérdezősködj: Belépő HM

[ Szerkesztve ]

(#70862) Mikisys válasza LaptopSystem (#70859) üzenetére


Mikisys
őstag

Ezek egyike sem használható kültéri bulihoz.
Kültéri bulizáshoz olyan hangsugárzó kell, ami legalább 94-100dB közötti hatásfokú, bírja a kültéri klímát, valamint legalább 250W a terhelhetősége, amihez kell egy 2x200W-os PA végfok és egy hangkeverő, amiről a cucc lenne hajtva. A keverőbe pedig tetszés szerinti készülékek adnák be a jelet.
Mindennek persze ára is van, de amit kinéztél, annak az árából már lehet jó használt cuccot venni.

Üdv!

(#70863) LaptopSystem válasza Mikisys (#70862) üzenetére

akkor ezt ne ajánljátok [link]

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70864) Jorus válasza LaptopSystem (#70863) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kültéri bulikhoz/hangosításhoz inkább ilyesmiket érdemes nézni ebben az árkategóriában pl.:
- Soundking S 0815 A 2
- Omnitronic AS-500

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70865) LaptopSystem válasza Jorus (#70864) üzenetére

utóbbi nem tűnik rossznak :)

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70866) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A Yamaha MCR-E810-ről vélemény, tapasztalat valakinek?

Akár mellé egy mély kiegészítésnek..

[ Szerkesztve ]

(#70867) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Szeretnék segítséget kérni tőletek. A nagybátyám venne egy sztereo rendszert. A hangfalpár egy jó ismerősömről lenne egy Wharfedale Diamond 8.4-es személyében. Egy Onkyo TX-8522-vel voltak használva eddig, de az erősítő sajnos nem eladó a hangfalakkal együtt. Hasonló (esetleg gyengébb, mivel nem vájtfülű a célszemély) tudású erősítőt keresünk, melynek a beépített rádió az egyik legfontosabb tulajdonsága. Költséghatékony megoldásra törekszünk, ezért használt erősítőre gondoltunk. Tudnátok hozzáértőkként ajánlani Budapesten boltot, ahol jó áron találnák megfelelő erősítőt? Vagy ha pár általatok jónak gondolt eladó erősítő linkjét megosztanátok, akkor nagyon szépen megköszönném!

(#70868) vackor6


vackor6
újonc

Sziasztok!
Egy ideje olvasom a fórumot és szeretném kiróbálni a VDC kábeleket. IC-t és hangfalkábelt is szeretnék venni, lehetőleg dugózva. Mi most az ajánlott beszerzési hely? Érdemes Angliából rendelni?
Köszi

(#70869) Helbika20 válasza fehér_ember (#70856) üzenetére


Helbika20
tag

Ennyiből én se biztos, hogy kihoztam volna, de sajnos 40 centi sok, 22 lenne az optimális.. A jelenlegi ülőhelyemből, azonban nemsokára költözünk, új bútorok, stb.. :p addig egy kupac keményfedeles könyvön állnak, de még így is jobb mint volt.
De értékelem az igyekezeted, köszönöm!

@vackor6 #70868 GEM Kft. e-mailben tudsz árajánlatot kérni tőlük itt. :)

(#70870) gordonfreemN válasza vackor6 (#70868) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ebajrol nekem egyszerubb volt rendelni. Harom klikk es kesz.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70871) MasterMark válasza gordonfreemN (#70870) üzenetére


MasterMark
titán

És nem hamisítványt kaptál?

Switch Tax

(#70872) Szili966


Szili966
csendes tag

Sziasztok, valószínűleg off topic és ezért elnézéseteket is kérném, de egy kis segítséget szeretnék kérni hozzá értő emberektől. Szóval van egy Aiwa NSX-AV540-es Hifim 5.1-re képes (aktív méllyel) A két elsőt és a Centert gyönyörűen viszi, tényleg nagyon szépen. Azonban a két hátsó recseg ropog, mindegy hova állítom, mindegy milyen hagszórót kötök rá. Szétszedtem nagyítóval átnéztem, nem találtam egyetlen repedt forrasztást sem. Mivel lehet a probléma ? Az tény hogy már öreg cucc, és nem is a legjobb de ennek ellenére nem szeretném kidobni, ha esetleg lehetséges lenne a javítás akkor inkább javítanám. Előre is köszönöm a segítséget.

(#70873) maci1234


maci1234
tag

Üdv....Téma: PC alapú zene hallgatás, A kérdésem: az alaplapomon ( Gigabyte GA-G31M-ES2C v1) nincs közvetlen koax digi kijárat, csak a három tüske, amelyek: 1. Power, 2. SPDIFO, 3. GND, Eddig megoldottam egy Asus hátlapi kivezetéssel, de az valószínűleg meghalt. Arra gondoltam, hogy talán lehetne gyártani egyet házilag, hisz csak egy jobb fajta RCA aljzat kell meg egy fúrógép, fúróval. Láttam ez irányú képeket a neten. A kérdésem az lenne, hogy az 5V-ot tényleg nem kell csatlakoztatni? Illetve azt szeretném tudni, hogy miféle kábelt használjak a pc belsejében (kb. 20 cm) a tüskék és az RCA aljzat között? Ne kíméljetek, köszönöm.

A zenéhez hangszer is kell!

(#70874) vackor6 válasza Helbika20 (#70869) üzenetére


vackor6
újonc

Köszi szépen, írtam nekik!

(#70875) Ribi válasza maci1234 (#70873) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az 5 ami valószínű 3.3V az akkor kell ha optikai kimenetet akarsz. Vagyis akkor sem teljesen mert az spdif láb meg tud hajtani egy ledet de az igazi ha az spdif egy tranzisztort kapcsolgat csak.
Nem csak össze kell kötni a lábakat, kell egy nagyon kis "kapcsolás" is. Legalábbis az alaplapi tüske általában TTL szintet ad ki és nem konkrét SDPIF szintet.
Gugliba beírod "TTL spdif" akkor egyerű és profibb megoldásokat is kiad. A 2 ellenállás+ kondi bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#70876) Ribi válasza Ribi (#70875) üzenetére


Ribi
nagyúr

(#70877) gordonfreemN válasza MasterMark (#70871) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A gyartotol jott englandbol. Elvileg nem de rontgen ala nem tettem :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70878) Casti98


Casti98
tag

Sziasztok.Szereztem egy elo erositot(BTech bt26) es mondom a lemezjatszohoz bekotom h dobjunk rajta egy kicsit.B ekotottem megfeleloen es bekapcsolom az erositot csak sisterges halhato,ha elinditom akkor se szol szepen,torzit mindent,van valami otletetek,lehet persze h az elo erosito rossz,de ezt masnal kifogom szurni a napokba!?

"Je ne regrette rien..."

(#70879) MasterMark válasza Casti98 (#70878) üzenetére


MasterMark
titán

Phono-ra kapcsoltad? Milyen erősítőre van kötve?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#70880) LaptopSystem

sziasztok megrendeltem a SONY MHC-V7D [link],de vannak kétségeim szerintetek mennyire szól szépen?mennyire van doboz hangja?

Minőségi üzleti kategóriás laptopok garanciával,számlával!Üdvözlettel: Miklós Zoltán 709400131 Viberen is!

(#70881) fehér_ember válasza LaptopSystem (#70880) üzenetére


fehér_ember
addikt

Szerintem itt nem sokan halottak ilyet szólni. Ne izgulj, doboz hang azért nem valószínű. Elektronikus zenéhez, bulihoz akartad, lehet arra teljesen megfelelő.
Majd 1-2 hónap elteltével inkább te számolj be a tapasztaltakról.

(#70882) Gabor970 válasza LaptopSystem (#70880) üzenetére


Gabor970
addikt

ahogy a cikk címe jelzi: Indulha a buli! Arra való, nem pedig leülni zenét hallgatni rajt. Szerintem.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70883) Ear001 válasza Casti98 (#70878) üzenetére


Ear001
addikt

Ugye a Phono bemenet van kiválasztva az elején? Milyen lemezjátszóra kötötted és melyik erősítő bemenetre dugtad?

(#70884) Sz.Péter válasza LaptopSystem (#70880) üzenetére


Sz.Péter
tag

A szomszedoknak mi a velemenye,csak van hallasuk,foleg egy ilyen csecse cumohoz.:)

(#70885) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!

Nincs véletlenül Sümeg, vagy környéki tag, aki benne lenne egy kis hallgatózásban?
Arról van szó, hogy van a cuccomnak "egy" olyan hangja, ami nem igazán tetszik. Ez már korábban is megvolt, mikor még nem itt laktam, és nem hagy nyugodni.
A középtartományban (kb. 500-1000 Hz között) kiemel (énekes is előrébb van, mint a zenekar). Némely zenénél jól is van ez így, de sok olyan van, aminél rendkívül zavaró. Olykor -, bár ez tényleg csak ritkán van - annyira durva, hogy összecseng(?).

Alapvetően az én hibám, tudom, minek vettem ilyen cuccokat, de szeretnék vele kezdeni valamit most már, viszont vaktába se szeretnék lövöldözni. Némely eladóval biztosan meg lehet beszélni a letét ellenébeni meghallgatást, viszont sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne kiindulási alapom.

Elsősorban erősítőt szeretnék kipróbálni, de pl. pár DAC-ot is meghallgatnék, mert annak a cseréje is tervben van. :B

A cuccaim:
Laptop, mint forrás, SMSL Sanskrit (2014-es, 24 bit/192 kHz) a gyári USB kábelével, Belden 8412 IC (korábban AQ Topaz X2), Primare A10, VDC 268-544-000 hangfalkábel)

Nem kölcsönkérni szeretném a cuccokat, hanem (akár) elhoznám a delikvenset, bekötnénk a holmit, aztán haza is vinném, ha nem helybéli. Ha 30 km-es körzeten belül találnék vállalkozó szellemű jelentkezőt, az szuper lenne.
Van söröm is. :))

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70886) Mikisys válasza belashx (#70885) üzenetére


Mikisys
őstag

Vedd lejjebb a hangerőt a LAPTOP-kimenetén, mert legtöbbször a nagy jel okozta(digitális) torzítás az, amit hallasz és zavar, ha nagy a hangerő, torz lesz a jel. Érdekesen torz, fémes, csilingelős, nem élethű a hang.
A Youtube-on például a hangerőt vedd kb. középre, a gépen fejhallgató kimeneten pedig, kb. 70%-on még tisztának kell hallani, ha fémes, elszíneződött, kiemeléssel terhes a hang, akkor az már túl van vezérelve, tehát vissza kell venni a jelszinteket.
(A 3,3V és 5V-ról működő cuccok nem képesek elegendő nagyságú jelet kiadni, mert hamar elérik a határt, ami torz hangzásban nyilvánul meg. A jó DAC legalább 12-18V-os(esetleg kettős) tápról dolgozik, legalábbis a kimeneti fokozata, ami elegendő nagyságú jelet képes kiadni, tisztán, torzításmentesen.)

Üdv!

(#70887) belashx válasza Mikisys (#70886) üzenetére


belashx
senior tag

Nem a füles kimenetet használom, hanem USB-n megy a jel a DAC-ba.
A biztonság kedvéért kipróbáltam, de nem ez lesz a megoldás.

Mindenesetre köszi!

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70888) dgyuri0123 válasza Sz.Péter (#70884) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Létezik akkora birtok, ahol biztosan nem zavarna senkit... :D

"csak a zene van"

(#70889) krichd1 válasza belashx (#70885) üzenetére


krichd1
addikt

Szia, ez lehet akár felvétel hiba is. Hangdobozt nem írtál. A Sanskritnek érdemes cserélni a gyári gagyi tápját és a műveleti erősítőit, hogy viszonylag normális hangja legyen.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70890) Sz.Péter válasza dgyuri0123 (#70888) üzenetére


Sz.Péter
tag

Attol fugg,hogy a Te vagy az en birtokom mellett van. :) Egyebkent is hja.

[ Szerkesztve ]

(#70891) belashx válasza krichd1 (#70889) üzenetére


belashx
senior tag

Furcsállottam is, hogy rövid a lánc. :) Ennyire hülye nem lehetek.
Pedig de!

Phonar P30 Premium van a lánc végén.

Nem akarok se a táppal, se a műveleti erősítővel foglalkozni, hisz cserélni fogom, még az idén.

Az a gond, hogy a hangsugárzónak is, meg az erősítőnek is van egy kis kiemelése, így erősítik egymást, ami már sok. Korábban a Celestion F30-nál épp a közepet hiányoltam, most megkaptam. Persze nem épp így képzeltem. Mióta megvan a Belden IC,, azóta talán még egy picit durvább a helyzet, de sokat hozott is egyben.

Azért gondoltam az erősítő cseréjére, mert kevésbé macerás, mint a hangdobozoké.

Az akusztika sem kedvez, mert ugyan van szőnyeg, de a padlófűtés miatt nem boríthatom be az egészet az albérletben. A régi környezetben is megvolt ez a jellegzetes hangzás, igaz, azóta sokat javult.

Szóval elsősorban szeretnék 1-2 környékbeli fórumtársat rávenni a fentebb írtakra. Lehet felőlem Keszthely is.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70892) krichd1 válasza belashx (#70891) üzenetére


krichd1
addikt

Akkor először DAC-ot cserélj, aztán erősítőt. Valószínűleg néhány akusztikai panel is sokat segítene.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70893) Nemir Ombe válasza belashx (#70885) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mások sok-sok pénzt fizetnek azért,hogy ne minden “egy síkból” szóljon és a zenekar az énekes “mögött” játszon,nálad meg zavaró!? :D

(amugy ebben szerintem a Phonar lesz a “ludas”,amelyiket hallottam,ott mindegyiknél az “előtérben” volt az ének,persze hangmagasság függően,de ettől függetlenül jó dobozok)

Hmm ....

(#70894) PuMbA válasza Nemir Ombe (#70893) üzenetére


PuMbA
titán

Kivétel, ahol az énekest keverték leghátra :)

(#70895) Nemir Ombe válasza PuMbA (#70894) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ok,de ez azért a legtöbb esetben nem “életszerü”. ;)

Hmm ....

(#70896) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok!Megjöttek az Acoustic research s30 dobozok,4bemenet van rajta,az hiszem ezt nevezik bikábelezhetőnek.Hogyan kössem be?"Csak simán szeretném".Ja ,a két darab plusz minusz bemenetek össze vannak kötve gyárilag egy réz lemezzel, azt le kell szedni vagy hogy?

(#70897) Phülöp válasza nokia5201978 (#70896) üzenetére


Phülöp
addikt

Ha csak simán szeretnéd bekötni, hagyd bent az átkötőket.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70898) nokia5201978 válasza Phülöp (#70897) üzenetére


nokia5201978
tag

Jó De az alsó kettőbe, vagy a felső kettőbe dugjam a kábelt?

(#70899) cappa72 válasza nokia5201978 (#70898) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az erősítő feketéjét (-) a hangfal feketéjébe (-)
Az erősítő pirosát (+) a hangfal pirosába (+)

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#70900) nokia5201978 válasza cappa72 (#70899) üzenetére


nokia5201978
tag

Persze,még egyszer:Simán szeretném bekötni.A sorkapcsot benne hadgyjam vagy ne?
Az alsó kettőbe dugjam a kábelt vagy a felső kettőbe?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.