Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71901) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71900) üzenetére


Maxtreme
addikt

No ez tényleg nem tűnik rossz ajánlatnak. :R
Egyébként van valakinek ilyen cuccosa, megéri megvenni? :) Abszolút semmilyen termékét nem hallottam még a cégnek.

szerk: Ok max ha nem válik be, jó lesz füstgépnek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71902) krichd1 válasza Maxtreme (#71897) üzenetére


krichd1
addikt

Ha valami szűk helyre akarod betuszkolni, akkor nem lesz jó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71903) Maxtreme válasza krichd1 (#71902) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen tudom hogy teljesen szabadon kéne hagyni, de jelenleg sajna nincs más lehetőségem az elrendezésből adódóan.
Viszont a jövőben nagyon úgy néz ki hogy másik lakásba/házba költözünk, ott már el tudom majd rendesen pakolni. (de nagyobbat egyébként oda sem akarok mert fölös nekem/nekünk)
Most egy kb 34x34cm (a mélységét nem tudom, de az kb 2x-ese lehet) fa "építményben" lenne bent. :)

Jah. nem túl ideális, tény.

[ Szerkesztve ]

(#71904) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71901) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pár hete hallottam egy Focal Sib 5.0 + Cub 3 összeállítást, egész jól szólt .... ennyiért inkább ezt venném, mint a Wharfit.... ;)

krichd1:
Igaz, hogy beszoritva semmi nem szólj jól, de ez nem ok arra, hogy a "leggagyibbat" vegye barki is, ha kb. annyiért van jobb ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71905) Jorus


Jorus
nagyúr

Ha 15 méteres RCA-RCA IC kábelre lenne szükségem, mire kell figyelni a nagyobb hossz miatt? Nincs semmi extra elvárás minőségben, a többi RCA kábelem Roland RCC-5-2R2R, annál sokkal rosszabbat, vagy jobbat (drágábbat), nem szeretnék. Ha van esetleg konkrét javaslat, azt is szívesen veszem, és jöhet külön kábel + dugó javaslat is, mivel kábelcsatornába kell majd bevezetni, így mindenképp szét kell majd szednem a kész kábelt is.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71906) DDL válasza lacko0123 (#71889) üzenetére


DDL
őstag

Szerintem azok közül egyik sem jó neked. Jó lenne tudni az IC201 tipusát.

Üdv: DDL

Messziről jött ember azt mond amit akar. http://logout.hu/blog/ddl/index.html

(#71907) Mikisys válasza Maxtreme (#71897) üzenetére


Mikisys
őstag

A Wharfedale megéri annyiért.
Úgy állítsd be, hogy filmeknél éppen kiegyenlítse a nagyon mély hangokat, túl hangos ne legyen.
Sok sikert!

Üdv!

(#71908) djlolo


djlolo
tag

Tud valaki velemenyt mondani a Taga Harmony TCL 216W hangfal kabelrol? Vagy van jobb ennel hasonlo arban?

(#71909) Maxtreme válasza Mikisys (#71907) üzenetére


Maxtreme
addikt

Még meglássuk' melyik lesz, de jelenleg erősen a Focal felé hajlok.

Egyébként. ezek hogy működnek? Ahogy érzékel valami jelet bekapcsol, és ugyanígy ki a jel megszűnése esetén, vagy mindig nekem kell hátul ki-be kapcsolgatnom? (vagy vegyek hozzá egy ilyet.. )

[ Szerkesztve ]

(#71910) krichd1 válasza Maxtreme (#71903) üzenetére


krichd1
addikt

A multimédiás topikban most megnéztem milyen az elhelyezés nálad.[link]
Így nem tartom jónak a koncepciót. Ez tipikusan az a használati mód, amelyhez érdemes választani egy közeltéri monitort, lehet aktív, passzív is, 6,5-8" mélyközép hangszórós méretben. Felesleges belépő szintű szubládával kínlódnod, az olcsóbb 8" reflexesek amúgy is inkább csak búgóládák, nem tisztességes szubok.

(#71905) Jorus: Ilyen hosszra szimmetrikus kábelezést használj, hagyd az aszimmetrikusat.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71911) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Urak!

Jelenleg egy Onkyo HT 390R és 5.1 Jamo E350 hangfalrendszerem van, szeretnék váltani 5.1-ről a sztereo felé. PC-ről hallgatom legtöbbször a zenét egy Asus xonar DS hangkártyáról (módosított műveleti erősítővel). A Jelenlegi rendszerrel nem vagyok megelégedve szeretnék minőségibb hangzást elérni. Tudnátok ajánlani használt sztereó erősítőt 60-70 ezer fti-g bezárólag? Tudom ehhez hangdobozok is kellenek majd. Hosszú távra szeretnék tervezni. Lövésem sincs honnan induljak a dolognak annyi féle a választék.

[ Szerkesztve ]

3dfx, gone but never forgotten...

(#71912) Jorus válasza krichd1 (#71910) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi a választ! A forrásról RCA-n kívül balanced mono megoldással két TRS-sel tudok kijönni, majd a jelnek meg kellene érkeznie egy csak RCA bemenetekkel rendelkező erősítőre.
Tehát, ha készítek két kábelt, amiknek az egyik végén TRS-XLR átalakító van, a másikon pedig XLR-RCA monok, akkor az úgy működhet, jól gondolom?

TRS-XLR átalakítás

Majd XLR-RCA

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71913) Maxtreme válasza krichd1 (#71910) üzenetére


Maxtreme
addikt

tehát a meglövőhöz hozzácsapni +1 8"-os monitort?
..és azt hogy, hova kötöm? :)
Az erősítő stereo, max a subkimenetre tudnám kötni, de oda meg mindenképp aktív kell. Meg az úgy nem éppen szerencsés megoldás gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#71914) krichd1 válasza akos86 (#71911) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ennyi információból ajánlani sem nagyon lehet konkrétabb típust, maximum általánosságban.

(#71912) Jorus. Nem, ez így nem lesz szimmetrikus. Ahhoz a "forrásnak" is valódi szimmetrikus kimenettel kell rendelkeznie és az erősítőnek is valódi szimmetrikus bemenettel, így van értelme. Ezzel a megoldással ugyanúgy aszimmetrikus lesz a végeredmény az analóg jel szempontjából.

(#71913) Maxtreme: Nem, a mostaniak helyett egy pár 6,5-8", tehát lényegében teljes újratervezés. Aktívhoz nyilván nem kell a Denon erősítő.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71915) Jorus válasza krichd1 (#71914) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi! A kimenet szimmetrikus a keverőn, de a szóban forgó távoli erősítőn csak RCA bemenetek vannak. Akkor a jelenlegi helyzetet és a nem túl nagy elvárásokat alapul véve egy megfelelő hosszúságú TS-RCA kábel lesz a megoldás, aztán meglátjuk, elfogadható-e, mennyi zajt szed össze, stb.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71916) Maxtreme válasza krichd1 (#71914) üzenetére


Maxtreme
addikt

Az lenne csúnya, nincs 1 hetes a rendszer :D
Nekem nem zenéhez kellene (ESETLEG) a mélyláda, hanem filmekhez stb.
Zenéhez bőségesen elég az amit ez a Boston szett ad. (ami megjegyzem méretéhez képest elég állat :) )

(#71917) krichd1 válasza Jorus (#71915) üzenetére


krichd1
addikt

Annyit tehetsz a jövőre gondolva, hogy most veszel egy három eres kábelt, szimmetrikus kábelezéshez való vezetéket, például VDC 268-006-000, Sommer Albedo, Belden 8402, 8412, abból csinálsz most aszimmetrikus TS->RCA kábelt, később aztán már csak a csatlakozót kell cserélned, ha át akarsz állni szimmetrikusra.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71918) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Ha már kábel.. találtam ma valamit amitől dobtam egy hátast...
Értem én hogy fontos a jóminőségű kűbel de ehhez lakást is adnak?

[ Szerkesztve ]

(#71919) Sz.Péter válasza akos86 (#71911) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ha nem zavar a használt,ezt megnézném.

(#71920) krichd1 válasza Maxtreme (#71916) üzenetére


krichd1
addikt

Ezt a hozzáállást sosem értettem, nekem ami megfelel sztereó rendszer zenére, azt megfelelőnek tartom minden másfajta hangkeltésre is. A 2.1 felállást amúgy sem tartom szerencsésnek, akkor már inkább 2.2 csatornaközösítés nélkül, de ennek is csak például jobb képességű panelsugárzónál látom értelmét.

(#71918) Maxtreme: Erre mondják azt, hogy az újszülöttnek minden (vicc) új. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71921) Maxtreme válasza krichd1 (#71920) üzenetére


Maxtreme
addikt

valóban.. :)

(#71922) Cyni90


Cyni90
újonc

Sziasztok! Elnézést kérek, ha van már ilyen, de nem találtam semmit erről a témáról.

Van 2db teljesen ugyanaz a Hi-Fi és mindkettőnek teljesen ugyanaz a hangfalpárja. Az egyik Hi-Fi már elég beteges, mivel nem egy mai darabról van szó (SONY LBT-A290). Egy ideig jack elosztóval használtam számítógépre kötve őket, de így nem kaptam az elvárt teljesítményt, mivel feleződik. A hibásat eltenném alkatrésznek és csak a jót szeretném használni, de úgy, hogy egyszerre rákötni a 2 pár hangfalt, így nem feleződne a teljesítmény. A Hi-Fi-n csak sztereo L-R aljzat van, nem 4 csatornás.
A kérdésem pedig a következő: Hogyan kivitelezhetem az összekötést, hogy ne legyen baja se a hangfalaknak, se a Hi-Fi-nek? 6-16 Ohm-ig kezeli a hangfalakat, a 2 pár pedig 6 Ohm 60W és teljesen egyformák.
Kérésre képet is csatolok, ha valaki látni szeretné, mi a tervem. :)

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

ASUS ROG STRIX B450-E GAMING, AMD Ryzen 9 3900X (12/24 x 3.8~4.7GHz), Corsair Vengence RGB PRO 32GB (2x16GB) DDR4 3000MHz CL15, EVGA GeForce GTX 970 SC 4GB GDDR5 256bit, Samsung 970 EVO Plus 250GB + 970 PRO 1TB M.2, WD 1TB HDD, Zalman Z3 Plus, Thermaltake Toughpower Grand RGB 650W Gold Full Modular

(#71923) Maxtreme válasza Cyni90 (#71922) üzenetére


Maxtreme
addikt

Csak én nem értem minek rákötni egy stereo végfokra 4 hangfalat? :F (pláne ha mind a 4 egy helyiségben van)

(#71924) krichd1 válasza Cyni90 (#71922) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Soros kapcsolással elvileg rákötheted a négyet, tehát kettőt egy oldalra. Párhuzamos kapcsolást kerüld, mert akkor feleződik az impedancia. A két hangdobozt egymás tetejére rakd, a felsőt fordítva, hogy a magas hangszórók minél közelebb kerüljenek egymáshoz, így csökkentve a fázishiba lehetőségét, mértékét.
Amúgy sok értelmét én sem látom, de ha kísérletezni szeretnél, akkor egy próbát megér, legalább tanulsz belőle.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71925) zoltanz válasza Maxtreme (#71923) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Én szeretem a 4 hangfalat, rock koncerteknél kicsit feltekerem a visszhangosítót (a 2 szatellitre) és olyan mintha egy vulkán kráterében ülnék. :D

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71926) krichd1


krichd1
addikt

Most nézem hírlevélben, az Emotiva kiárusítást tart, nevetségesen alacsony árakkal.[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71927) krichd1 válasza krichd1 (#71926) üzenetére


krichd1
addikt

Félreértettem, ez nem kiárusítás, bocs. :B

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71928) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Csináltam egy videót az új szerzeményemmel. :B :))
Katt ide

Nekem tetszik. Mit szóltok hozzá? :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71929) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Rég jártam erre, gondoltam megosztom a tapasztalataimat a digitális formátumok hallgatásával kapcsolatban. Múlt héten végre sikerült beüzemelnem a Primare I32 + MM30 erősítőt az Elac FS 247.2 hangfalakkal. A zene egy Synology NAS-ról jön, többnyire FLAC formátumban. Mivel a NAS az eszközt szabványos DLNA eszközként ismeri fel, ha be van kapcsolva a transzkóder, akkor automatikusan átalakítja a jelet, ami nem lenne gond, de az átalakítás után el lehet felejteni a gapless lejátszást. Ez engem baromira zavart, mert rengeteg olyan zeném van, ahol egyben van az egész album. Először a Plex szervert tettem fel, és azzal is jó volt, de aztán kiszedtem a Syno médiaszerver beállításánál a transzkóder melletti pipát, és minden szuper lett. Persze ehhez kell, hogy a médialejátszó a natív jelet is tudja kezelni.
Szóval ha valakinek hasonló gondja van, akkor csak ezeket kell beállítani a gondtalan zenehallgatás érdekében :)

Maga a rendszer csodálatos, elképesztő hangja van, nagyon nyitott, tiszta, ha engedném a falakat is lebontaná úgy, hogy a tiszta, részletes hangzás megmaradna.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#71930) Jorus válasza Psychopeti (#71928) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem jó lett, pláne, ha neked is tetszik. Mit meg nem adtam volna fiatal koromban egy 3010-esért...

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71931) Psychopeti válasza Jorus (#71930) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Nekem nagyon tetszik. Ez életem első erősítője meg Videoton hangfalai :B
Eddig csak fülesen éltem :))
Most már ideje volt váltani ;)

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71932) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Videoton saphir 1 jobb vagy gyengébb mint egy Orion hs 282 vagy Sanyo sx340?
Érdemes ilyet venni, vagy hagyjam inkább?

(#71933) Maxtreme válasza Psychopeti (#71931) üzenetére


Maxtreme
addikt

"Nekem nagyon tetszik"

Ez a lényeg.. :)

(#71934) mi4kka


mi4kka
újonc

Sziasztok!
Belépő szintű állványos dobozokat keresek 50-60k -ig, két doboz között választanék: JBL Arena130
és Cambridge Audio XS60. A külföldi teszteket és fórumokat olvasva, valamint a saját beidegződéseim alapján is a az SX60 tűnik a jobb választásnak, de ha van tapasztalatotok valamelyikkel akkor érdekelne a véleményetek.
Előre is THX!

[ Szerkesztve ]

(#71935) kriszti@n válasza mi4kka (#71934) üzenetére


kriszti@n
tag

Ez most hallgattam , szerintem nem rossz, de majd kiigazítanak ha igen :)

q acoustics 3020. Igaz 69, de az említetteknél sztem jobbnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#71936) Maxtreme válasza Psychopeti (#71928) üzenetére


Maxtreme
addikt

Megkívántam tőled a videozgatást. :D
Na jó nem, egy tőlem messze élő ismerősömnek megígértem hogy csinálok egy videt arról ha összeáll a mikro cucc, hogy lássa/hallja hogy mit tud dinamikára. Aztán most juttattad eszembe.
Ő ugyanis azt vallja hogy ilyen kis sugárzók nem adhatnak dinamikus mélyeket..
Ha valakit érdekel

Mielőtt valaki beszólna hogy sok a basszus, direkt úgy készült. :) (mondjuk annyira nincs ráadva, a végfokon 2-esen van a 8ból, illetve a hangkártyán az EQ szerinti 62hz van egy leheletnyit megemelve.

Mondjuk nyilván élőben sokkal részletgazdagabban szól, nem audiofil hájtek' mikrofonnal készült a felvétel. (telefon) Nem is az a cél, inkább amolyan "poén" hogy ilyen kis ládákba is mi tud szorulni (persze ezt tapasztalt szakik jól tudják)

[ Szerkesztve ]

(#71937) fehér_ember válasza Maxtreme (#71936) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a felvételeiteket valaki egy egész más hangrendszeren lejátszva úgy fogja hallani mint ti?

(#71938) Maxtreme
Ebben is lehet valami :) ; Nálam a Petié jobban szólt.

[ Szerkesztve ]

(#71938) Maxtreme válasza fehér_ember (#71937) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nyilván, de akinek én készítettem az valami elég brutál mély ládás rendszerrel rendelkezik. Amit ő akar azt ki fogja hallani.
Nyilván 2500 forintos tescos hangszórókkal felesleges az ilyeneket nézegetni, de 1 normálisabb hangrendszerrel (kinek mi az) esetleg fejessel hallani lehet a dinamikát pl simán. Ha mást nem is.. :) (aztán azt sem érdekel ha nem, én eleget tettem a kérésének :D)
Mert másra tényleg nem jók ezek a videok.

Ezért nem is tettem közzé, pár nap után törlöm is a fenébe, mert én sem látom sok értelmét a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#71939) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71938) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mert ugye egy telefon mikrofonja alkalmas az ilyen felvétek készítésére ..... ;)

(ez olyan, mint egy mezei laptopon jutub videón nézegetni, hogy milyen "szép képük" van a 4K HDR TV-knek.... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71940) kriszti@n


kriszti@n
tag

Az erősítő kérdés megoldódni látszik, DAC-ban melyikre érdemes pénzt áldozni?
Szintén újban gondolkodnék,ha lehet. A wireless megoldások között van elfogadható minőségű ?
tv-hez,ps-hez, mac-hez szeretném használni. 100 körül limitálva az árat.

(#71941) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71939) üzenetére


Maxtreme
addikt

Tisztában vagyok vele, írtam is. De hát ezt (és így) kérte, megkapta. :)
1.5 perc videó miatt, valahogy nem volt kedvem 100e ft-okért mikrofont venni.. :D

[ Szerkesztve ]

(#71942) Gabor970 válasza Maxtreme (#71936) üzenetére


Gabor970
addikt

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Szerintem az a hangdoboz nem érdemelt javítást, a SAL hangszórókér meg pénzt adni...
Bár belegondolva, ahhoz a zenéhez végülis teljesen indiferens :D

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71943) Maxtreme válasza Gabor970 (#71942) üzenetére


Maxtreme
addikt

értem :D

Komolyan 1-2 ember úgy le van döbbenve ezektől a videoktól, mintha a YT nem lenne tele ilyenekkel...
Sőőt 1-2 komolyabbnak mondható elemzésnél is általában megmutatják a hangját az adott szettnek, igen tény hogy nem telefon mikrofonjával veszik fel.

Ha valakinek meg nem tetszik, nem kell rákattintani ennyi.
Azt hiszem elég részletesen kifejtettem (nem is tudom miért) hogy mihez készült a video, illetve hogy én sem látom sok értelmét.

[ Szerkesztve ]

(#71944) Maxtreme válasza fehér_ember (#71937) üzenetére


Maxtreme
addikt

Bár ez szubjektív nyilván, de más a zene, más a távolság, más a mikrofon.
Itt én csak a mélyekre mentem, mert a kérés ez volt :D

(#71945) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok! Lenne egy amatőr kérdésem. Létezik olyan hangszóró, amit feltehetek egy komódra és nem igényel állványt? Gondolom nem viccből vannak állványon. A képen látható helyre akarok asztalossal csináltatni komódot. Vagy egyéb ötlet? Kisebb komód és mellette állványon hangfalak? Bár kellene a hely tárolni dolgokat, szóval jobb lenne ha fel tudnám tenni rá.

(#71946) s4tch válasza pityaa23 (#71945) üzenetére


s4tch
veterán

Nekem szekrényen voltak/vannak a polcsugárzók: hely híján nem nagyon fér be állvány. Nem jó ez a megoldás, lévén a szekrény is rezeg a hangfalakkal együtt, akkor is, ha tüskéket, márványlapot, akármit pakolok alá. Biztos vannak hangfalak, amik erre kevésbé érzékenyebbek, mindenesetre ami nekem volt itthon (KEF IQ30, Monitor Audio BX2, valami Technics mikro-hifi sugárzói), azok sokkal jobban teljesítettek állványon.

Ha esetleg valahogy meg tudod oldani a szeparálást, szólj.

(#71947) pityaa23 válasza s4tch (#71946) üzenetére


pityaa23
senior tag

Hát azt tudom, hogy mondjuk 150-re csökkentem a komódot és középre rakom, így marad mindkét oldalt kb 50-55 cm. Az állványok milyen magasak? Ott jobbra a pult az 115 magas, kb a komód is akkora lesz. Gondolom az fölé kellene helyezni a hangfalakat, hogy ne egy kis "lyukban" legyenek. Egyébként egy társasházról van szó, a méllyel óvatosan kell bánni, szóval annyira lehet nem rezegne az a komód sem.

[ Szerkesztve ]

(#71948) Phülöp válasza pityaa23 (#71947) üzenetére


Phülöp
addikt

Én olyan dobozt keresnék, amit falra is fel lehet szerelni (és persze úgy van megtervezve, hogy ne zavarja a hátsó fal közelsége).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71949) dgyuri0123 válasza pityaa23 (#71947) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Egyébként egy társasházról van szó, a méllyel óvatosan kell bánni, szóval annyira lehet nem rezegne az a komód sem."

Az én komódom, a 7200 fordulatú WD HDD hangját úgy felerősítette, mint egy nagybőgő. Fémvázas, üvegpolcos állványon már csendben volt.

"csak a zene van"

(#71950) pityaa23 válasza Phülöp (#71948) üzenetére


pityaa23
senior tag

Igazad van, ez lehet a megoldás. 50 körül lehet találni valami normálisabbat akár használtan is? Hirtelen a Canton Chrono 501.2-t találtam, amazonon 360 euróért egy párat, ami tetszene, de jobban örülnék valami olcsóbb megoldásnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.