Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) kriszti@n válasza Nemir Ombe (#71547) üzenetére


kriszti@n
tag

Ha ennyire egyszerű akkor nem aggódom :))
Erősítő ügyből kifolyólag azért szívesen meghallgatnék konkrét irányvonalakat is, ezzela típussal aza abaj, hogy nem tudom hol tudok majd ( utólag) hallgatózni :)
Meg is rendeltem egyébként, a JBL után kisebb csodát várok :)

(#71552) Nemir Ombe válasza kriszti@n (#71551) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát "a JBL után" rendesen "más" lesz (akármelyik is volt a JBL), de kell hozzá normális kábel és erősítő .... kábelekből pl. ez [link] vagy ez [link] (a másodikkal egy kicsit "levegősebb", az első "semlegesebb", egyik sincs aranyárban) .... erősítőből meg ami tetszik, mint írtam korábban (és kaptál mástól is tippeket) .... ;)

(ui: a C8-hoz a gyári tüskéket érdemes használni, mellékelik a csomagban ....)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71553) Speeedfire válasza krichd1 (#71549) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

720kg már több, mint sok. Egy kisebb kocsi is ennyit nyom. :D

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71554) kriszti@n válasza krichd1 (#71545) üzenetére


kriszti@n
tag

Köszönöm szépen,véletlenül átugrottam a válaszod, elkerülte a figyelmemet. Új erősítők közül hol kezdődik árban a "megfelelő" kategória?

Nemir Ombe :
Studio 220 volt :)
Ma ígértek ajándékba VDC kábeleket ,nem tudom várjak-e tőlük valamit, (botfüllel ,tapasztalatlanul nem is tudom :) )

[ Szerkesztve ]

(#71555) Nemir Ombe válasza kriszti@n (#71554) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem rossz a VDC (főleg ajándékba), de azért jobbat érdemelnének a dobozok, majd idővel cserélsz, ha már "bejáratódott" a füled..... ;)

(a studio után biztos "furcsa" lesz, ráadásul az első 50-100 órában még a hangjuk sem a "igazi" a Focal-oknak, rendesen be kell járatni őket.... ;) )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71556) HoryThePooh válasza tcarina (#71493) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Szia!

NAD forrás és Mission hangsugárzók elég jó szinergiában élnek egymással.
Szerintem nem fogsz rosszúl járni vele ha beszerzed. ;-)

Azonban arra készülj fel, hogy a NAD3020i nem hajtja ki megfelelően a falat, javasolt egy végfok beszerzése.

Plussz valószínű majd nem árt a falak alá (padlód típusától persze függően) egy jó márványlap beszerzése, Lásd pl itt [link]

Saját rendszerem szintén egy NAD3020i előfokként + Yamaha AX-590 végfokként ami egy Mission 761 + 762i kombót hajt meg. Sokan furcsának találják ezt így, de az összhatás nagyon ütős és fülnek kellemes.
Pár fórumtárs véleménye is ez volt miután megFülelték :)

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#71557) krichd1 válasza kriszti@n (#71554) üzenetére


krichd1
addikt

Új erősítők között elég magasan, ugye itt az eredeti árkategóriát kell figyelembe venni, persze hallástól, igénytől is függ. Tehát integráltból minimum BC Acoustique EX-332D, Naim Audio NAIT 5si szint környékén kellene nézelődni. Vagy valamivel lentebb az Arcam FMJ A19, NAD C 356BEE, BC Acoustique EX-322D szintjén, de ezek tényleg csak kezdésnek, amolyan létszükséglet erősítők.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71558) Nemir Ombe válasza kriszti@n (#71554) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha új erősítőben gondolkodsz ezt a kettőt is vedd figyelembe, mindegyik jó áron van a kapott hanghoz képest, persze van "feljebb" is csak kérdés érdemes-e.... ;)
[link] [link]

Hmm ....

(#71559) kriszti@n válasza krichd1 (#71557) üzenetére


kriszti@n
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát.
Nem akarok durvulni, amit megveszek az marad, magamat ismerve évekig. Nem akarok rákattanni erre a dologra, csak egy normális, vállalható minőségű szettet szeretnék.Szerintem nem fogok kísérletezni ,vagy cserélgetni semmit.
Erősítőt nézeketek külföldön máshol is , ahogy látom az árak majdnem mindenhol az itthoniak alatt vannak, szinte mindenben.
A francia a pm6006-ot akarta erőltetni a focalhoz,gondolom bevásárolt belőle :)

(#71560) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71558) üzenetére


krichd1
addikt

Persze hogy érdemes. A PM8003 már a dinamika élettel teli hangzás rovására finomkodik, az Atollnak meg szerintem éles a magasa a C8VW-hez. Ezek is inkább amolyan létminimum erősítők ahhoz a Focalhoz, a zene jó részét benne hagyják. :)

(#71559) kriszti@n: Kísérletezés nélkül nem megy ez, az hogy nézegeted az erősítőket, még önmagába kevés. Amúgy kelleni fog még egy jó DAC megfelelő digitális forrással is, vagy lemezjátszó vagy valami más zeneforrás.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71561) kriszti@n válasza krichd1 (#71560) üzenetére


kriszti@n
tag

Azt hiszem nagy fába vágtam a fejszét ,de a kezdő lépést megtettem :)
A zeneforrásnak mac megfelel, vagy ez gyorsan felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#71562) krichd1 válasza kriszti@n (#71561) üzenetére


krichd1
addikt

Melyik Mac? Amúgy ehhez a témához tartozik külön topik is.[link]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71563) kriszti@n válasza krichd1 (#71562) üzenetére


kriszti@n
tag

Új Macbook pro
Átnézem azt a témát is, csak sok egyszerre hirtelen,rengeteg információt kell begyűjtenem.
Szerk : Belenéztem,szinte kínai... :Y

[ Szerkesztve ]

(#71564) Dorian válasza Nemir Ombe (#71555) üzenetére


Dorian
félisten

Ez mondjuk nem biztos, h így van. VDC kábelek közt is van különbség, de bizonyos VDC kábelekre elég sokan váltottuk le a drága kábeleket elég jó rendszerrel és sok évig járatott füllel. Mondjuk lehet Focalhoz nem annyira passzol ha mondjuk a forrás ideges, problémás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71565) Nemir Ombe válasza Dorian (#71564) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nincs semmi baj a VDC-vel az árához képest, de azért van egy "nagy hájp" körülötte .... igaz, hogy a hazánkban túlárazott kábelek többségénél jobb/jobb lehet, de azért vannak jóval jobbak a megfizethető kategórián belül .... de természetesen, rendszer és ízlés kérdése is, amin meg úgy nem érdemes vitázni .... ;)

Hmm ....

(#71566) Dorian válasza Nemir Ombe (#71565) üzenetére


Dorian
félisten

Nyilván vannak jobbak, de köztük sokszoros ár-szorzó van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71567) Tamoo válasza Nemir Ombe (#71565) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tudnál mondani pár konkrét kábelt?
Vagy a ViaBlue, Oehlbach kínálatára gondolsz? Egy-kettőt még jó lenne nekem is kipróbálni. Bár mostanában elvétve van csak bekapcsolva a cucc, nincs időm.

(#71568) krichd1 válasza kriszti@n (#71563) üzenetére


krichd1
addikt

Annyira nem kell elsőre belemélyedni a szoftverezésbe. Amúgy nem tudom, hogy a mostani legújabb OSX rendszerekből milyen hang hozható ki, 10.8 utániakat nem ismerem. Régebben én is foglalkoztam velük, Audioirvana Plus, scripttel optimalizálás, de most már Win10-ből is jó hang hozható ki.
Legalább nem kell Hackintosh-t készíteni. :)
Viszont akkor egy normális DAC-ra szükséged lesz, ami újonnan 100eFt felett kezdődik.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71569) Nemir Ombe válasza Dorian (#71566) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pl. a korábban linkeltek között sincs "sokszoros ár-szorzó" és mindegyiket hallottam hifi szériás VDC mellett/előtt/után ..... de természetesen ez csak az én véleményem, valamit ez egy nagy százalékban ízlésen (is) alapuló szubjektív dolog .....

(mellesleg pl. ez [link] nemrég lett összevetve egy cca. 4x ennyibe kerülő VDH-val és nem volt minőségi különbség ... de pl. volt már ez [link] is egy AQ Rocket mellet/előtt/után és ott is érdekes volt a végeredmény (bár itt nagy a leárazás miatti "előny", de végülis azt nézi az ember, hogy mennyit fizet ..... lehet "velem van baj", de én úgy szoktam viszonyítani, hogy ha egy 6€-s kábel hozza egy 5-6.000Ft-os vagy egy 9€-s a 10-12.000Ft-os szintjét, akkor az valóban kiemelkedő, de ha egy 1.500-1.800Ft-os hozza egy másik 3.000Ft-os (listaáras) szintjét, akkor ott feltehetőleg az utóbbi túlárazott és nem az előbbi kiemelkedő ..... félreértés ne legyen ebből,tudom nagyon sokan vettek itt (is) belőle és a VDC teljesen jó is az áráért, de azért nem a "Szent Grál", hanem egy normális árban megvehető jó minőségű kábel ..... de az elfogultság helyett mindenkinek tudom ajánlani a 3-4-5€/m áron beszerezhető Sommer-t, Goldkabel-t vagy kicsit drágábban a ViaBlue kábeleket, tudnak meglepetést okozni szintén .... tudom, ki kel próbálni, itthon nem kapható, rendelni kell, stb, de akinek van egy kis kedve és némi tőkéje, nyugodtan próbálkozhat ..... ;) )

(#71567) Tamoo:

Ami most (szerintem) nagyon jó ár/érték arányban van az pl. [link] [link] [link] [link] [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71570) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71569) üzenetére


krichd1
addikt

Sommerből jó az Orbit is.
Én most a Sommer SC-DUAL BLUE, SC-QUADRA BLUE-ra vagyok kíváncsi, főleg utóbbira, mert nem sokkal drágább, de ezek már "elég drága" kábelek méterre, főleg egy ilyen alapvetően olcsó kábeleket gyártó cégtől, de mondjuk pont ezért érdekesek, bár akciósan nem nagyon látom. 6N tisztaságú réz kábelt amúgy sem adnak ennyiért más gyártók.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71571) Haja válasza Nemir Ombe (#71516) üzenetére


Haja
tag

Az annyira nem is vészes. Összességébe azért ez így már annyira nem egy extrém kedvező ár, bár azt nem tudom, hogy ennyiért (~150e Ft) kapni-e jobb hangfalat. Amúgy az 502.2-es verziója az milyen? Mert az van itthon is egész jó áron. Megéri a plusz 20-30-e Ft-t a 503-as?

Mindenesetre kezdhetem kicsit elölről a dolgot, pedig már beleéltem magam, hogy legalább a gomb megvan, most már csak a kabátot kell megtalálni. Vagy fordítva :) De legalább az első lépés megvolt, áttört a gát :) Szóval valami lesz belőle. Körbenézek a piacon, aztán várhatóan jövök még kérdésekkel.
Üdv!
H

(#71572) krichd1


krichd1
addikt

Jut eszembe, akik szeretik a németesen táblázatba szedett pontszámos értékelési listákat, annak ajánlom figyelmébe a Stereoplay Bestenliste rangsorát. 2015-ös, szóval frissnek mondható, 2016-ost még nem találtam. Persze ezt is kellő fenntartással, forráskritikával kell kezelni, illetve megtévesztő lehet az kezdőbbek számára, hogy nagyon más karakterű eszközök is hasonló pontszámot kaptak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71573) Nemir Ombe válasza Haja (#71571) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha már Cantom Chrono, akkor szerintem válaszd ezt [link] a sima Chrono felett van (újabb hsz készlet, új váltó) és olcsóbb, az, hogy 16 vagy 18cm-es a mély/közép nem hoz annyit, hogy megérje (értsd: komoly mélyeid ígysem, úgysem lesznek) de "minőségibb" hangot kapsz .....

(vagy ha magasabb a kereted, akkor ez is jó választás, ebben [link] már az új kerámia magas van + a nagyobb kategóriások váltója ..... ennyi pénzért mindegyik "ajándékáron" van a hangjukhoz képest....)

Hmm ....

(#71574) krichd1 válasza Haja (#71571) üzenetére


krichd1
addikt

150eFtból kihozható újonnan a Triangle Comète Maestro, vagy a Focal Chorus B8 VW. Ha szeretnél energikusabb mély hangokat, illetve olyan hangdobozt, ami a szub tartományban sem fogy el látványosan, és úgy általánosságban nagyobb méretű hangot tud, és állványozással sem szeretnél bíbelődni, akkor inkább használt álló hangdobozokat keress. Ha visszanézel, linkeltem párat, még egyszer nem állok neki keresni. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71575) kriszti@n válasza krichd1 (#71574) üzenetére


kriszti@n
tag

Nem hozható ki annyiból sajnos. :)

Lehet hülyeséget kérdezek,de akkor nem érdemes olyan erősítőt venni, amiben benne van a DAC ?

[ Szerkesztve ]

(#71576) krichd1 válasza kriszti@n (#71575) üzenetére


krichd1
addikt

Ha nem bénázod el a pénzváltást, akkor kijön.
A beépített DAC-ok általában nem olyan jó minőségűek, főleg nem azok, amik az olcsóbb erősítőkben vannak.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71577) Nemir Ombe válasza kriszti@n (#71575) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pont pár napja rendeltem innen [link] (nem ezt, mást), banköltséggel, mindennel 310 Huf-ra jött ki 1€ utalással, a péjpálon 325 lett volna, érdemes odafigyelni ilyen "apróságokra" .... ;)

Hmm ....

(#71578) Haja válasza Nemir Ombe (#71573) üzenetére


Haja
tag

Kössz, akartam is kérdezni, hogy ez a CL széria mit is takar, de szerencsére megválaszoltad :) Amúgy ez hogy van a Cantonnál? Sima Chono, SL, CL és SLS? Amúgy nem ragaszkodom én a Cantonhoz, csak a kedvezőnek hitt rendelésnek köszönhetően jöttek jobban képbe :) Bár ez a CL tényleg jó árban van.
Illetve 160 vs 180 mély/közép nem ad akkora különbséget? Erre nem érdemes "lőni"?

(#71574) krichd1
Igen tudom, néztem azokat, de sajnos álló hangfalat nem tudok elhelyezni. Szóval maradnak a monitorok, próbálok abból kihozni valamit :)
A Triangle Comète Maestro-ról nem sok infot találtam sajnos. Azt látom, hogy jó áron van :), de gondolom ez kifutó ár lehet. Ez a Triangle Comète serie EZ-nek az elődje? Mit lehet róla tudni? Milyen erősítővel érzi jól magát?
Focal Chorus B8 VW-t azt hiszem nem nekem találták ki. Aztán lehet, hogy rosszul gondolom, de talán eddig ez a hangfal lett legjobban kivesézve itt az elmúlt időszakban az egyik fórumtárs vásárlása kapcsán. És az itt olvasottak alapján arra jutottam, hogy nem ezt a karaktert keresem. Bár ára alapján tényleg jó vételnek tűnik.

(#71577) Nemir Ombe
A PayPalon szerintem be lehet állítani, hogy a PayPal saját konverzióját használja (ami általában elég rossz), vagy az eredeti devizában terheljen és majd a saját bankod átváltási árfolyamát kapod meg. Legalábbis régen így volt, nem használtam már egy ideje.

Üdv!
H

[ Szerkesztve ]

(#71579) Nemir Ombe válasza Haja (#71578) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Chono, SL, CL és SLS"

El is találtad a sorrendet .... ;)

A16 vs 18 cm-nek akkora jelentősége azért nincs, hogy megérje azt a felárat, ami a különbség .... ha viszont valami ütősebbet keresel, akkor ezt [link] is figyelembe veheted, ennek már van mélye is (de csak ezt a régebbi szériát ajánlom, az újabbat már nem), igaz nem is olyan "finomabb" zenékre való mint a Focal vagy a Triangle, a Chrono meg valahol a kettő között (mellet) lehet a semlegesebb hangjával ...... de(!) az sem mindegy, hogy melyikhez milyen erősítőt teszel, mert mindegyik doboz "jellemző hangját" teljesen el lehet venni, ha olyan erősítőt teszel mellé ..... röviden, ha elektronikus rock vagy hasonlókra ott a Klipsch, a Triangle és Focal (ebben a méretben) inkább akusztikus vagy kevés hangszeres zenéhez, a Chrono (CL, SLS) nagyjából "mindenes" (a sima Chrono egy kicsit "mozisabb" karakter ezeknél), de mindez függ az erősítőtől is .... szóval; jó válogatást .... ;)

"eredeti devizában terheljen és majd a saját bankod átváltási árfolyamát kapod meg"

Van ilyen opció, de ott is nagy volt az eltérés (kb. 320 volt úgy is) én az előreutalást választottam, ez volt a legolcsóbb, párszor már rendeltem tőlük, attól nem félek, hogy lelépnek a pénzzel .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71580) kriszti@n válasza Nemir Ombe (#71577) üzenetére


kriszti@n
tag

Akkor én b@sztam el a paypalt :)

(#71581) fehér_ember válasza Nemir Ombe (#71569) üzenetére


fehér_ember
addikt

"mellesleg pl. ez [link] nemrég lett összevetve egy cca. 4x ennyibe kerülő VDH-val"

Ok de a VDC az nem VDH.
Tehát ez most az általad linkelt felébe kerülő VDC-re nem volt a legjobb válasz.
Ha valaki nem akar többet költeni kábelre akkor az is jó/jobb mint sok másik.

Természetesen én is köszönöm neked a linkeléseket; már nekem is kedvem támadt kipróbálni őket; és biztos azok is nagyon jók.

[ Szerkesztve ]

(#71582) tcarina válasza HoryThePooh (#71556) üzenetére


tcarina
csendes tag

Köszi a tanácsot.Sajnos szinte azonnal elvitték a hangsugárzókat, pedig csak 100 fontba kerültek volna.
Most keresgélés alatt vagyok hátha felbukkan valami jó.Egyébként szerinted milyen tipus számúakat lenne érdemes esetleg megvenni.

(#71583) krichd1 válasza Haja (#71578) üzenetére


krichd1
addikt

A Triangle Maestro széria egy francia belpiacos kiadás.[link]
Tudtommal a Cométe Maestro a Cométe ES-hez áll legközelebb, de nem teljesen ugyanaz. Nagyjából hasonló erősítőket ajánlanék ehhez is, mint a B8 VW-hez (itt kicsit még olcsóbb).
Ha álló hangdobozt nem tudsz elhelyezni, akkor állványos hangdobozt sem, mivel mindkettőnek szinte ugyanakkora hely kell. Ha pedig nem tudod jól elhelyezni, akkor nem lesz jó hangod.
Amúgy a kifutó kis Vento hangdobozok is jó áron vannak: 810, 810.2, 820.2. Amúgy ha nem tudsz állványozni, akkor jobban járnál egy falra szerelhető hangdoboz párral, mint a Vento 810.2.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71584) krichd1 válasza krichd1 (#71583) üzenetére


krichd1
addikt

Vagy olcsóbban a Chrono CL 510.2.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71585) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#71581) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A VDH egy másik példa volt, másra vonatkozóan, más szövegkörnyezetben.... kéretik a helyén kezelni .... ;) irtam a VDC-re is példát....

(csak megjegyezném; a "felébe kerülő VDC-nek" pl. ott van "ellenfélnek" a picit drágább Oehlbach Crysral Star de még a Sommer Meridian-t is mellé lehet tenni (lett linkelve korábban) ezzel nem azt mondom, hogy a VDC rossz csak azt, hogy van még pár jó kábel ilyen árban amik kevésbé "felkapottak"....)

krichd1:

A CL 510.2 csak falon szól jó (oda tervezték) "szabadonállóként" nem hallgatnám sokáig .... szerintem Te sem ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71586) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71585) üzenetére


krichd1
addikt

Mi az hogy "szabadonállóként"? :F
Nyilvánvaló és természetes, hogy állványos hangdobozt állványra helyezve használunk, falra tervezett hangdobozt a falon.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71587) Nemir Ombe válasza krichd1 (#71586) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Eddig ugy tünt, hogy Haja nem falra keres dobozokat....erre értettem.... ;)

(lemaradtam a "falra rakhatós" hsz-edről, így már értem)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71588) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Ezekről mi a véleményetek?
Pioneer cs-9030

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71589) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Pioneer CT-339 deck-en sztem kicsit magas az alapzaj, (magas hangú búgás, Dolby B nélkül) tudok ezen valahogy állítani, segíteni? (Fejen állítani vagy valami, ilyet már csináltam amúgy, viszont ehhez szét kell szedni teljesen?)
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71590) HoryThePooh válasza tcarina (#71582) üzenetére


HoryThePooh
aktív tag

Szia, hát sajnálom.

Én a vintage-okat és abból is a 76x-eket preferálom, de a 70x sorozat is jó még.
itt árulnak is egyet [link] , ez ugyan kisebb mint a kinézetted.

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#71591) kriszti@n válasza krichd1 (#71576) üzenetére


kriszti@n
tag

Akkor feltenném úgy a kérdést, hogy melyek azok az erősítők,amiket újonnan a legolcsóbban megúszok, és elfogadhatóak? Akkor szánok rá többet, mondjuk a DAC árával, és le van tudva a dolog.NEm vagyok a használt cuccok híve.

(#71592) krichd1 válasza kriszti@n (#71591) üzenetére


krichd1
addikt

Azt nem tudom neked mi számít elfogadhatónak. Én már leírtam, hogy a C8VW-hez, vagy akár más hasonló szintű hangdobozhoz minimum milyen erősítőket érdemes kipróbálni szerintem, persze nem teljes a lista. Azokhoz hozzávehető még például a Marantz PM8003, amit Nemir Ombe is ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71593) Nemir Ombe válasza kriszti@n (#71591) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az elérhető legolcsóbb "minimum" darabok szinte mind fel lettek sorolva, választani nem tudunk helyetted.... ;)

Hmm ....

(#71594) Hohocali válasza Nemir Ombe (#71585) üzenetére


Hohocali
aktív tag

A CL 510.2 szabadonállva - véleményem szerint - alkalmatlan eszköz zenehallgatásra.
Ha falra teszem, alkalmas lesz? Na ezt kipróbálom holnap.

Amúgy a Vento 810.2 is ez a kategória? A zenélésre gondolok, tudom hogy feljebb van egyébként...

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#71595) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Adott egy 16nm2-es pince, amit bulihelységnek szeretnék kialakítani.

Olyan hangzást szeretnék kialakítani ami azért rendesen odavág ha arról van szó.

Kérdés az lenne, hogy ti milyen hangszórókat ajánlanátok ilyen kis térbe, amivel bulizni is lehetne , és az egész helyen egyenletes szép hangot adna ? Illetve milyen elhelyezést javasoltok ?

2 db kültéri hangfal az adott ( ezeket jelöltem a képen ), ezek adnák az a basszus erejét, a többi hangfal csak a tiszta és egyenletes hang miatt kellene.

Várom az ötleteket ! :D

Most nézem hogy nem biztos hogy jó topicba írtam.

[ Szerkesztve ]

(#71596) SchumiBácsi válasza ch003067 (#71595) üzenetére

Sztem az a két kültéri adni fogja 16m2-en - főleg ha rendes kültéri ;]

A pince jellegből fakadóan sztem csillapításra kellesz majd gyúrni - mindenütt betonfal gondolom :D

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71597) SchumiBácsi válasza SchumiBácsi (#71517) üzenetére

A hangfalépítősdi a végéhez közeledik de egy-két tanács még jól jönne:

Ha a SAL nem válik be, akkor gyári hangfalat fogok venni ami 99% hogy ez a Magnat lesz. Akár SAL akár Magnat hangfal lesz a továbbiakban kellene hozzájuk egy erősítő.

Yamaha A-S201 mint sima sztereó, vagy Yamaha R-N301 mint komolyabb sztereó. Újdonság árban a 301-es csaknem duplája a 201-esnek, csak azért jön be a képbe mert használt verzióban található egy példány 75k-ért a közelben.

Viszont dilemmára ad okot a fórum néhány hozzászólása szerint az R-N301 "gyengélkedése" alacsonyabb hangerőn szemben a hasonló teljesítményű és áru csak sztereó erősítőkkel. Tehát akkor most hogy legyen? R-N301 vagy A-S201 de mivel ez eredetileg nem hasonló árú mint az R-N301 árban fel kell lépkedni olyan 100k környékére sima sztereó erősítőben is? Ha igen melyik típus ajánlott 100k-ig? Jelenlegi erősítő Yamaha AX-490.

Választ előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71598) krichd1 válasza Hohocali (#71594) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, mindkettő a fali (onwall) kategóriába tartozik. Oda van tervezve, oda való. Vannak a falba szerelendő hangdobozok (inwall), amik természetesen falba szerelve használandók, nem falon, nem állványokon. Amúgy eszméletlen, hogy ezt magyarázni kell.
Igazából a CL 510.2, Vento 810.2 házimozi célokra van inkább szánva oldalsó hangdoboznak. Viszont zenére is megfelelnek falra helyezéssel, sokkal inkább, mint egy állványos hangdoboz állványok nélkül használva, például könyves polcba rakva, szekrény tetejére, falra teljesen rátolva béna fali tartókon, illetve egyéb emberiség elleni borzalmak, amiket el szoktak követni állványos hangdobozokkal, de most nem jutnak eszembe, részben azért is, mert megpróbálom elfelejteni.

(#71597) SchumiBácsi: Az R-N301 nem jobb erősítő hangminőségileg, mint a A-S201, csak jóval több a funkciója, szolgáltatása, mivel az egy hálózati lejátszós erősítő. Amúgy egyik sem jobb hangú erősítő tippem szerint, mint az AX-490, csak újabb.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71599) Pazolini


Pazolini
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Kapcsolható A és AB osztályos erősítőt tesztelek (XTZ A100D3), nagyszerű hangja van.
De van egy megfigyelésem is, amit megosztanék veletek.

Valószínűleg a végfok rész csinálja, hogy "harangcsilingelő" magas hangot hallat időközönként, talán a hőtágulás és a visszahűlés következményeként. Nekem fizikai, nem elektromos jelenségnek tűnik, mert kikapcsolt állapotban is csinálja. Kikapcsolás után, akár stand-by, akár teljes off üzemmódban úgy 5-8 alkalommal kb. 5 percen belül, azután többet nem. És bekapcsolás után, míg el nem éri az üzemi hőfokot. Úgy látszik, kizárólag A osztályos üzemnél mutatkozik ez a jelenség, amelyben tudvalevőleg nagy hőmennyiség leadásával járó energiaveszteséggel számolhatunk.
Nem tudom pontosan, mi okozhatja.

Felvettem a hangot a telefonommal. GoogleDrive-os link
(Ez a felvétel m4a formátumú, benne vannak a háttérzörejek, a szomszéd mulatós zenéje, de így jobb az inkriminált hang hallhatósága is. A felvételen a 3. és 4. mp között hallható.)

Pont olyan, mint amikor a fűtőtest is pattogva hűl vissza. Szerintem egyértelműen a visszahűlő alkatrészek "zenéje" ez. A végfokok felől jön két oldalról, ahol a sok lamella van. Tulajdonosa is úgy nyilatkozott, hogy (idézem):

... ilyen a lehűlésből eredő pattanást én is hallottam akkor, amikor „A” osztályban üzemi hőfokra felmelegedett az erősítő, a hang a bordák felől jön. AB osztályban nincs ilyen jelenség, de ott nem is hevül fel a hűtőborda.

Mit gondoltok, helyesen látjuk? "A" osztályú erősítőt használóknak van hasonló tapasztalatuk?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#71600) Mikisys válasza SchumiBácsi (#71597) üzenetére


Mikisys
őstag

Az a Magnat hangsugárzó minden szempontból különb, mint bármelyik SAL, Én azt választanám.
Az erősítőkből egyelőre az olcsóbb is elég lesz, aztán majd lehet fejleszteni, nem ragaszkodnék a Yamahához, vannak sokkal jobb erősítők hasonló árban.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.