Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) Nemir Ombe válasza Ribi (#70300) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem neked akartam,Nimda-nak ment volna.

(de legalább megismertük a véleményed erre vonatkozóan :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70302) flash-


flash-
veterán

150-200 ezerért szeretnék összeállítani 2.0 hif-fit.
nem tudom merre hogy induljak el..
számít -e hogy milyen zenét hallgatok, ha igen melyikhez melyik erősítő-hangfal passzol?
nyilván az a tuti ha az ember kipróbál nagyon sok variációt, de ez nagyon sok idő,pénz,
valami alap ötlet, tipp, hogy mégis merre induljak el sokat segítene..
(különben hangszeres zenét hallgatok - rock,komolyzene,jazz)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70303) fehér_ember válasza flash- (#70302) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ilyenkor azt is el kellene árulnod, hogy ezidáig min hallgattál zenét (mihez képest szeretnél előrelépni) és hogy milyen forrásról tervezed az elkövetkezőkben. Ezután azt is megoszthatod velünk hogy a 2.0-ás hifi összeállításába mit képzelsz bele, milyen komponensek kiválasztásában kérsz segítséget, esetleg valami megvan-e már egy rendszer összetevőiből (gondolok itt akár egy lemez vagy cd gyűjteményre, egy jóhangú cd lejátszóra, egy laptop-ra, egy külső hangkártyára ... stb)
Ha csak erősítő-hangfal ajánlás kell, akkor is kellene tudni hogy mekkora helyiségben, újat-e vagy használtat és hogy állványosat-e vagy állót és esetleg távirányító nélküli is lehet-e ;)

[ Szerkesztve ]

(#70304) Speeedfire válasza Speeedfire (#70207) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Erre valaki?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70305) sixer66


sixer66
senior tag

Sziasztok!

Asszonypajtásnak szeretnék egy kis "erősítést" a konyhába, hogy ne a telefon hangszórójáról kelljen zenét hallgatnia.

Ami rendelkezésre áll:

1 pár hangfal kábelezéssel
AUX kábel
mobiltelefon
DC táp(ok)

Néztem külföldi oldalakon ezeket a TDAxxxx nevezetű kis nyomtatott áramkörös "erősítőket", aránylag 1-2K-s árban vannak, többet nem is szánnék rá, ezek megfelelnek arra célra, hogy ne a telefon hangszóróján hallgassa a zenét, hanem 2db 50W-os hangfalon?

(#70306) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Volna egy kérdésem, kicsit lehet off, de talán befér ide a fórum témájába.
Van-e az Év legjobb zenei albumaihoz hasonló fórum, ahol arról van szó, hogy mely zenei albumok "a legjobbak", melyek ajánlottak leginkább LP-n, vagy CD-n stb.
Vagy van-e olyan, hogy ki mit hallgat a legszívesebben fórum?
A neten böngészve a must have LPs címre kaptam jó pár találatot, de az ott felsoroltak közül soknak még csak az előadójáról sem hallottam, nemhogy az adott albumról. (persze ez lehet az én hibám...)

Bocsi, ha nagyon off a kérdésem...

(#70307) cappa72 válasza sixer66 (#70305) üzenetére


cappa72
nagyúr

Zajkeltésre mindenképp jobb, mint a telefon hangszórója.

Nekem a garázsban volt egy darabig ilyesmi, szereléshez teljesen vállalható volt. Szerintem főzéshez, rejtvényfejtéshez is megfelelő.

Szerintem...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#70308) sixer66 válasza cappa72 (#70307) üzenetére


sixer66
senior tag

Igen konkrétan zajkeltéshez kell, minőségi zenehallgatáshoz a nappaliban vannak a komponensek, ide csak a főzéshez kell valami alapzaj.
Ha valakinek van konkrét darabja, az kérem írja le melyik típus és mi kell esetleg még hozzá.
Köszönöm

(#70309) Speeedfire válasza sixer66 (#70308) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ez szerintem egész jó. Műhelyben van beállítva egy ilyen. Nagyon kicsi, hozzá laptop töltőt használok. Kb semmi melegedése nincs, akár műanyag házba is teheted.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70310) Lompos48 válasza sixer66 (#70308) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...mi kell esetleg még hozzá?

Típustól függetlenül tápfesz kell nekik.

@Speeedfire

Zajkeltésre biztos megfelel. Akkora kimenő teljesítménnyel még az edények is táncra perdülnek a kredencben. Esetleg össze kellene vetni a már meglevő hangszórók teljesítményével.

[ Szerkesztve ]

(#70311) sixer66 válasza Speeedfire (#70309) üzenetére


sixer66
senior tag

A legjobb olyan lenne, amin legalább AUX csatlakozás van, még ha potméter nem is, bár az se ártana, mert nem tudom pontosan hogya működnek ezek a kis "erősítőcskék", de ha asszonypajtás max hangerőn ráküldi a youtube-ról a zenét, ijedtében még elsózza a finom kaját :DDD
Esetleg egy ilyennel van valakinek tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#70312) liszi70 válasza sixer66 (#70311) üzenetére


liszi70
nagyúr

2x100W egy ilyen pár centis cucctól??? Blattida egyszer írta, hogy elvileg elképzelhető, hogy tudják ezek az apróságok, de azóta is mindig elcsodálkozok rajta. :D

(#70313) Ribi válasza liszi70 (#70312) üzenetére


Ribi
nagyúr

THD 70W felett eléggé elszáll.
90% hatásfok miatt meg nem melegszenek nagyon. Persze hosszútávú nagy teljesítményhez nem árthat egy venti a kis bordára a stabil működéshez.

(#70314) lajthabalazs válasza Lompos48 (#70310) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Meg valami házikó, főleg konyhai környezetben. És némi tömeg, nem azért, hogy "hifi"-s legyen, csak hogy ne húzza el a kábel.

Nekem a tradícionális TDA2030A-sból van kettő, talán a torroid táp kicsit overkill volt, de szólnak.

(#70315) Ear001 válasza liszi70 (#70312) üzenetére


Ear001
addikt

Amióta femtoszekundumokat is tudnak mérni... Gondolj arra, hogy létezhet olyan rövid időtartam, amíg az elektronikát működtető füst benn marad, de a mérőműszeren már megjelenik a teljesítmény...

(#70316) Nemir Ombe válasza liszi70 (#70312) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem elég, hogy a Kínaiak "vakítanak" ilyenekkel, mi szükség van még egymás "vakítására" is. :D (max. a "P.M.P.O. szabvány" szerint 100W az az 100W, hiába "D osztály", de aki, ahogy gondolja ;) )

Más: konyhai felhasználáshoz nem lenne egyszerűbb egy BT hangszóró az asszonynak? Nincsenek kábelek, szól, egyszerűen elhelyezhető és ha a minőség nem követelmény, akkor kielégítő is. 4-5-6e Ft-ért már lehet venni és nem kell barkácsolni, kábelezni, telótdugdosni, stb.

Persze ha a DIY-kedésen van a hangsúly, akkor természetesem hajrá ..... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70317) sixer66 válasza liszi70 (#70312) üzenetére


sixer66
senior tag

Természetesen nem várok tőle 2x100W-ot, még 2x20-at se, csak szólaltassa meg a két hangfalat, ennyi a történet lényege, viszont ha még rá kell aggatni 5-10.000 ft-os komponenseket, másban gondolkodom, ezért is kérdeztem rá, mik a tapasztalatok.
DC tápok vannak otthon, sőt van egy házimozi erősítőből kiszerelt trafóm is, bár inkább maradnék a tápnál, mert az zárt és nem kell még külön annak is kuckót építeni.

(#70316) Nemir Ombe
A DIY a lényeg, mostanában ez a fétisem, hogy szeretek sz@rból is várat építeni.
Természetesen a bluetooth hangszóró is megfordult a fejemben, sőt talán még van is otthon valahol, csak próbáltam felhasználni a szekrény aljára helyezett eszközöket. :C

[ Szerkesztve ]

(#70318) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Üdv !

Előre bocsátom, hogy nem találtam olyan topikot, ahol minden az én elképzelésembe vág, és talán ez az a topik, ami a legközelebb áll ahhoz, amit keresek, és ezért teszem itt fel a kérdésemet.

Nos, a tanácsotokat szeretném kérni házi ( 16nm) kifejezetten jó minőségű, "olcsó" zenehallgatáshoz. Keret cakli-pakli kb.500K -sztg nélkül.

Minden megoldás érdekel.

Amit szeretnék, az egy jó hang, sztg alapú forrásból. Használati idő előre láthatóan kb. 15 év.

Amit nem szeretnék:

- Cserélgetni a komponenseket.
- Cserélgetni a kábeleket.
- Cserélgetni, párosítani az erősítőt a hangfalakkal.

Egyszóval a cserélgetés, mint olyan anyagi veszteség nélkül nem lehetséges, és ezért kizárt.

( A mini, mindent az egybe rendszerek nem jöhetnek szóba, mert képtelen az elvárt minőség nyújtására )

Lenne itt vki, aki tudna tanácsot adni ?

Köszönöm: Péter

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70319) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#70318) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha még annyit írnál, hogy: álló vagy "polchangfalas" összeállítás kellene és milyen zenei "stílusokhoz", akkor könnyebben tudnának segíteni. ;)

Hmm ....

(#70320) cappa72 válasza Nemir Ombe (#70316) üzenetére


cappa72
nagyúr

"P.M.P.O. szabvány"
Nekem ez azt jelentette egykoron megfogalmazva (tán a 90-es évek elején), hogy "egyszeri, soha be nem következő impulzusteljesítmény". :DDD - hamár egyszer vicc az egész, akkor vegyük viccesen.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#70321) Lompos48 válasza Ear001 (#70315) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...max. a "P.M.P.O. szabvány" szerint 100W az az 100W, hiába "D osztály", de aki, ahogy gondolja ...

Nincs szó semmi PMPO szabványról. "Sajnos" a D-class és a hídkapcsolás megenged ilyen szörnyedményeket, amiket még a nyugati gyártó is megad a specifikációiban:

50 W + 50 W continuous output power at THD = 10% with RL = 6  and VCC = 25 V
40 W + 40 W continuous output power at THD = 10% with RL = 8  and VCC = 25 V

És az ST nem az utolsó kínai technikai Münchhausen báró vagy Háry János..

(#70322) Ribi válasza Nemir Ombe (#70316) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez nem kínai Pmpo, esetleg csapd fel a chip adatlapját mielőtt hülyeségeket írsz... :(
Ez a chip tud ennyit.
Mint írtam esetleg a hűtés lesz kevés rá.
Illetve ez pont amiatt nem bír 100Wot, mert ahhoz 36V kellene, de 35V kondik vannak rajta, szóval nem mennék feszben a közelébe. 70Wot az adott darab is biztos kiad ha rendesen hűtve van.

Lompos48 Ez a TDA7498 ami:
100 W + 100 W output power at THD = 10% with RL = 6 Ω and VCC = 36 V
80 W + 80 W output power at THD = 10% with RL = 8 Ω and VCC = 34 V

És miért "sajnos"?
40W ig 0.1% alatt marad.

[ Szerkesztve ]

(#70323) Ear001 válasza alphamooncam (#70318) üzenetére


Ear001
addikt

Menj el hifi kereskedőkhöz és gyártókhoz és nézz körül. 500 000 forintért nagyjából ahány ember, annyiféle láncot rakna magának össze.

(#70324) Nemir Ombe válasza cappa72 (#70320) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Erre céloztam, látom azért van aki érti. :D

Lompos48:
Igen, ez az egyik " legnagyobb" probléma, hogy mivel nincs "egységesítve" ez a dolog, minden gyártó úgy adja meg, ahogy akarja és nem lehet rajta számon kérni ..... sajnos. Az "átlag" ember meg nem lát mást, mint "hatalmas wattokat" és boldog ..... (mostanában a "komoly márkanevek" is átálltak az olyan adatok megadására, hogy1 csatornára adják meg a teljesítmény adatokat, sztereonál, de még 9 csatornás avr-nél is), ami megint még csak nem közelít a valósághoz, de "papíron jól mutat" (mondjuk legalább nem 10% THD mellett adják meg ;) )

De hát ez a "marketing" évek óta, mint az autóknál az évente "kötelező" + 5-10-20LE, de a "hozzákapcsolódó" + kilókról ott sem beszélnek ;)

(#70322) Ribi:

Rendben, hogy a "chip tudja" (laborkörülmények között talán), de ha én veszek egy valamit, ami "papiron" 100W-ot tud, azt ne csak pl. 40W-ig tudjam használni "normálisan", mert nem azért vettem a "100W-ost".

csak a "vakításra" akartam célozni, nem akartam belemenni a "technikai részletekbe", mert ez akárhogyis nézzük az .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70325) liszi70 válasza alphamooncam (#70318) üzenetére


liszi70
nagyúr

"a cserélgetés, mint olyan anyagi veszteség nélkül nem lehetséges"

De, lehetséges, használt eszközök vásárlása esetén. És itt jön képbe egy alap kérdés, hogy az 500k csak új, vagy akár használt eszközökre is vonatkozik?

(#70326) Lompos48 válasza Ribi (#70322) üzenetére


Lompos48
nagyúr

És miért "sajnos"?

Az idézőjelek miatt. :))

(#70327) Lompos48 válasza Nemir Ombe (#70324) üzenetére


Lompos48
nagyúr

...minden gyártó úgy adja meg, ahogy akarja és nem lehet rajta számon kérni ...

Ez nem igaz. Ami az adatlapban van, az valós. És számonkérhető, ha a számonkérő ért az érveléshez és vannak érvei. Hogy a kínai mi tervez azzal az alkatrésszel, az a kínai baja. Ha betartja az adatlap előírásait, akkor nem hibázhat.

Rendben, hogy a "chip tudja" (laborkörülmények között talán),

Igen, a chip tudja, ha betartják az üzemi feltételeket (nem laborkörülményeket). Ha pedig a maximumot akarom belőle kipaszírozni, akkor az annak megfelelő feltételek is kötelezőek.

És igen, ezek technikai részletek, de kötelező őket figyelembe venni, mert azért még mindig a fizika az úr! :)

(#70328) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#70319) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nincs további megkötés, lehet álló és polc sugárzós rendszer is.

Zenei stílus: mondjuk jazz, dixieland, valódi hangszeres könnyűzene, komolyzene, ének+gitár, ének+zongora, teljesen vegyes.

Sem tisztán elektronikus zenét, sem metált és hasonlókat nem hallgatok, azon kívül szinte mindent.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70329) alphamooncam válasza liszi70 (#70325) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nincs megkötés, lehet használt is.

Ja és úgy szeretnék cserélgetni komponenseket, hogy közben mindíg több pénz maradjon a zsebemben, mint amivel korábban elindultam vásárolni ! :)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70330) Ribi válasza Nemir Ombe (#70324) üzenetére


Ribi
nagyúr

Normálisan le van írva, hogy milyen körülmények között mit tud. Ha az átlag usernek még a leírást is derogál elolvasni, akkor ne a chip gyártóját tegyük már felelőssé emiatt.
Tény, hogy AVR-nél csúsztatnak és valszeg ezt sem használja senki 100Won. De ez nem a PMPO szint.
Főleg 5k-ért.
De ezzel az erővel szinte nincs olyan termék amibe ne lehetne belekötni.
Pió erősítődnél is van pár csúsztatás. :U

(#70331) sixer66 válasza Ribi (#70330) üzenetére


sixer66
senior tag

Úgy látom az lesz a legjobb, ha rendelek egyet és kipróbálom :DDD

(#70332) Dorian


Dorian
félisten

Na végre nálam az erősítő a poticsere meg a másik két bemenet bekötése után. Kicsit nyögvenyelős volt, h 1,5 hétig húzódott, de Zolinál az idő az amolyan rétestészta-szerű nyúlós izé ;]
Végül megvettem másodiknak a VDC Silver mellé az ezüst IC-t is.

Jöhet valamilyen occo' cél-pc projekt.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70333) alphamooncam válasza Ear001 (#70323) üzenetére


alphamooncam
őstag

Budapesti vagyok. Melyikhez kereskedőhöz menjek ?

Más.

Szimpatikusak amiket írtak a Cambridge Audio termékeiről.
Ettől a gyártótól meghallgatni vmit esetleg tudnátok hol lenne lehetőség?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70334) dunkel válasza Dorian (#70332) üzenetére


dunkel
őstag

A pc projekttel várj egy picit, amíg össze nem hozzuk a szeánszot. Mutatok majd verziókat, segíthet tervezni.

[ Szerkesztve ]

(#70335) Nemir Ombe válasza Ribi (#70330) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "PMPO-t" viccnek szántam, de látom nem jött le ..... talán majd legközelebb. ;)

.... és igen, mindenhol "csúsztatnak", erre céloztam, hol kevesebbet, hol többet, ezt figyelembe kell(ene) venni .....

(és igen a "Pio erősítőmnél megmértük (de pár korábbinál is), hogy a "hangzatos" csatornánként 250W, valójában 7 csatornán egyszerre "mindössze" 92W/cs, de ugye ez sem mérvadó, mert "állandó impedancia" mellet lett mérve ;) )

Hmm ....

(#70336) cappa72 válasza alphamooncam (#70333) üzenetére


cappa72
nagyúr

Emlékeim szerint www.audiophile-szalon.hu - náluk be lehet jelentkezni meghallgatásra, több szoba is van előre berendezve,sőt olyanra is hajlandóak, hogy akár saját erősítőt viszel (tudom, ez nálad most nem áll fenn, csak lehetőségként említem), és úgy is próbálgathatsz.
De fixme, mert ez nem velem történt, hanem közeli hozzátartozómmal.

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#70337) Phülöp válasza alphamooncam (#70333) üzenetére


Phülöp
addikt

Én a Octogon Audio-t ajánlom.

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70338) YceBear válasza Mathiask (#70135) üzenetére


YceBear
tag

Elnezest kicsit osszejott minden nem volt lehetosgem valaszolni:

(#70135) Mathiask
Pontosan mire is van szükséged? Mármint csak hangfal? Vagy erősítő is? Forrás? CD?, vagy sz.gép+dac?

Szep lassan mindenre de elso korben Hangfal + erosito.

(#70136) fehér_ember, (#70144) krichd1
Koszonom az infokat /ajanlasokat. Keresek meg hallgatni valot mert nem szeretnem elkakpodni. Velemenyem szerint nem biztos hogy az elado orul neki, ha csak hallgatni megyek hozza, szoval eddig ezert nem nezelodtem a hasznalt piacon.

(#70339) krichd1 válasza alphamooncam (#70264) üzenetére


krichd1
addikt

A Fiio E10K Olympus lehetett a legfőbb okozója annak a fényes magas hangnak. Az LSR305 tényleg elég jó, a mai új kínálatban áráért, de nem igazán közeltéri monitornak való, ezt beszéltük is nemrég.

(#70265) Zserno: Nekem nem sikerült megbarátkozni a hangjával, mindig idegesnek, csattogásnak hallottam eddig.

(#70306) Irmscher 353: "A neten böngészve a must have LPs címre kaptam jó pár találatot, de az ott felsoroltak közül soknak még csak az előadójáról sem hallottam, nemhogy az adott albumról."

Ezt most nem igazán értem, hogy miért is probléma. Például avx-en van egy csomó zenés topik, de ha keresgélsz a neten, annyi ajánlót találsz, hogy csak legyen időd hallgatni.

(#70318) alphamooncam: Például azt, hogy olvasd el a téma összefoglalót. Az esetek nagyon nagy többségében az nem szokott összejönni, hogy egy az egyben teljes mértékben tetszik ugyanaz a rendszer két embernek.
Ha elméletben összeállít neked mondjuk tíz ember tízféle rendszert, ami szerintük jó, akkor te meghallgatás nélkül melyiket választod? ;]
Az LSR305 csak nem vált be?

(#70338) YceBear: Ha valaki normális és ő maga is több mindent meghallgatott vásárlás előtt, akkor tudja, hogy benne van az is, hogy meghallgatás során nem tetszik a vevőnek az xy dolog. Emiatt nem kell rosszul érezned magad, ez a rendszerépítés, hifizés velejárója.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70340) Irmscher 353 válasza krichd1 (#70339) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Köszönöm a tippet, igen, ilyesmire gondoltam! :R

(#70341) Mikisys válasza sixer66 (#70311) üzenetére


Mikisys
őstag

Egyszer megveszed, használod, majd ha elromlott, akkor kidobod.
Ez nálam az "egyszer használatos" kategória.
Egyébként kell hozzá egy elég izmos tápegység és még azzal sem tud 2x100W PMPO-t, IC-adatlap szerint értelmezve a paramétereket.

Üdv!

(#70342) alphamooncam válasza cappa72 (#70336) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi a tippet, gyorsan be is jelentkeztem egy kis hallgatózásra.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70343) alphamooncam válasza krichd1 (#70339) üzenetére


alphamooncam
őstag

-Elovastam az összefoglalót, pont ezért írtam, hogy talán nem feltétlenül vág bele a topik téma fő sodrába az elképzelésem, mert itt ugye az is "kikötés", hogy külön-külön álló részekből felálló rendszerekről szóljon a beszélgetés, én meg - megfelelő tudás, tapasztalat hijján - szívesen rábíznám a megalkotó mérnökökre a hangszóró-erősítő-kábel párosítás problematikáját, ami ugye nemcsak itt, hanem más fórumokon is kardinális kérdés.

-Tíz ember, tíz féle rendszert fog ajánlani - mint írtad - ezzel nincs is semmi gond, de miből gondolod hogy meghallgatás nélkül bármelyiket választanám ? Tanácsra, ötletekre, lenne szükségem, lehetőleg megfelelő, tapasztalt fórumozótól, kereskedőtől.

- És igen, tetszett az LSR305. Volt nála jobb mint írtam 3x annyiért. A 305-ös vert mindent a meghallgatottak közül tér leképezésben, felbontásban viszont a Dyanudio és a Genelec is jobb volt. Lehet választani, milyen kompromisszumot tudok elfogadni

- Koránt sincs még vége a keresésnek...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70344) Dorian válasza Dorian (#70332) üzenetére


Dorian
félisten

Na banyek, nem olyan jó a hang így festés utáni visszapaki után. Asszem centizhetem ki újra a hangfalak pozícióját meg beforgatását...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70345) fehér_ember válasza Dorian (#70332) üzenetére


fehér_ember
addikt

A bemenet bővítés magával hozott valami bemenetválasztó kapcsoló bekötést is?
Potit miért kellett cserélni?

(#70346) Dorian válasza fehér_ember (#70345) üzenetére


Dorian
félisten

A kipróbált példányon amikor nálam volt még csak az egyik bemenet bekötése történt meg, Zoli csak véglegesítette mind a hármat. Tök jó, h a bemenetválasztó gombokban egy led van és amelyiket megnyomom "kigyullad". :)
Potit Zoli magától mondta, h majd a véglegesítéskor cseréli jobb együttfutásúra. Gondolom amikor elhoztam csak gyorsan beletett vmit ami épp volt, bár annál sem vettem észre a fenti problémát. Ill. kértem ha már úgyis potit cserél, akkor kifejezetten finoman szabályozható legyen az alacsony hangerő tartományban, tehát az alacsony hangerő nagyobb részt foglaljon el az "óra számlapjából". Korábban 9 óráig sem bírtam feltekerni a brutál hangerő eléréséhez, most 12-nél van ez a határ.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70347) blattida válasza Dorian (#70346) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem eddig volt benne egy lineáris, most meg berakott egy logaritmikust, ettől lett jobban szabályozható.

A ledes gombokra: különben honnan tudnád, hogy melyik bemenet aktív? Ha nem a gombba lenne integrálva a led, hanem az előlapra, még jobb és szebb lenne, de az már túl sok lenne a jóból, ezért még elképzelni sem szabad... ;]

Friss festés után nem is lesz olyan jó a hang, még várjál vele egy kicsit. Ha megtalálod a legjobb hangdoboz pozíciót, akkor is.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70348) krichd1 válasza Speeedfire (#70207) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Attól függ mekkora szobába és milyen hangzást szeretnél. Van aki az elektronikus zenében is a pontosságot és a dinamikát keresi. Például volt aki Elac FS 247.2-t vett ezért.
200eFt-ért újonnan vehetsz például Triangle Antal Maestrot vagy Dynavoice Dynamite 10 V2-t, mindkettővel lehet elektronikus zenét hallgatni, attól függetlenül, hogy teljesen más hangzású a két típus.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70349) liszi70 válasza blattida (#70347) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Friss festés után nem is lesz olyan jó a hang"

Miért? Be kell járatódni a festéknek? :D Na de komolyan. Ha semmi nem változott, a bútorok, berendezési tárgyak ugyanoda kerülnek vissza, akkor önmagában a festés hogyan tudja befolyásolni a hangot? Az biztos, hogy minket befolyásol az esetlegesen más szín, más hangulat, festékszag, megváltozott külső, de a "hangot" szerinted hogy tudja befolyásolni?

Dorian : Minden ugyanaz mint volt? Ugyanoda kerültek vissza ugyanazok a berendezési tárgyak, akár apróságok is? Került be plusz tárgy?

[ Szerkesztve ]

(#70350) Speeedfire válasza krichd1 (#70348) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szia,
egy ~25nm2-es szobában lenne, rossz akusztikával. :)
Hangzás: Nem egyszerű, inkább a fun jellegű jön be. Eddig a felállás az volt, hogy denon pma-920 + wharfedale diamond 8.4 és wharfedale valdus 400. De itt is be volt kapcsolva a loudness. Így már majdem az a hangzás volt, ami közelített ahhoz amit szeretnék.
Viszont a denon a lakótársamé volt, meg a valdus is. Illetve nagyon sok helyet foglalt el és kellett neki a hangerő is, hogy kiteljesedjen a zene.
De szeretem a pontos, tiszta hangzást is. Napközben a fülesem egy rha rma-750, aminek elég semleges hangja van.
Alapvetően nekem nem kell nagyon pontos, részletes zene, illetve hatalmas színpad se. Főként úgy is yt és soundcloud a forrásom. Ritkábban szoktam lossless zenéket hallgatni.
Viszont az elektronikus zenében is nagyon sok hangszeres van. Főként dob és zongora a jellemző, amiket én hallgatok. pl vagy ez, de nem ritka a jazz feldolgozás se.

Ez a Dynavoice egész jónak tűnik, és itthon is meg lehet hallgatni. Viszont ezekhez nem kell hangerő, hogy rendesen szóljon? Elég terjedelmes a mérete. Főleg az a 2 20cm-es mély, amit meg kell mozgatnia. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.