Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71451) Polllen válasza python1 (#71449) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

Amúgy igazad volt az xda-1-t illetően. Szerintem a denon da 300-hoz képest nincs csak karakterbeli különbség. Egy jó xmos panellel simán pariban voltak. :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71452) python1 válasza Polllen (#71451) üzenetére


python1
veterán

;)

(#71453) Nemir Ombe válasza Haja (#71450) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Mind doboz/hangfal a jelenlegi áráért [link] (ha párár) elég jónak mondható, ha nem "párár", akkor itt pl. jobb az ára [link], ennyiért nem nagyon kapsz hasonló hangot ....

A többit meg meg kell hallgatnod, erről így csak nagyon szubjektíven lehet véleményt írni (de személyes véleményem: sok műfajhoz jó, de ennek megfelelő erősítő kell hozzá, pl. Marantz/Denon akusztikus és "finomabb" zenék, Pioneer/Yamaha rock és elektronikus, stb .... de ezeket nem lehet egyértelműsíteni, mindenkinek más tetszik/más az ízlése .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71454) Mikisys válasza Psychopeti (#71402) üzenetére


Mikisys
őstag

Igyekszem. :)

Tudod nem egyszerű dolog ez, annyi pénzért inkább valami megbízhatóbb használt, de normál méretű hangsugárzókat és erősítőt is lehetne venni.
Ha akarja az ember, akkor tud helyet is biztosítani ezeknek az eszközöknek.
Érdemes lenne megnézni az üzletek választékos kínálatát élőben és utána kérdezni és dönteni.
:K

Üdv!

(#71455) krichd1 válasza celf (#71447) üzenetére


krichd1
addikt

Ezek közül a PM-66 SE típussal érdemes foglalkoznod szerintem, bár a PM-66-ból is inkább a KI verziót keresd.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71456) celf válasza krichd1 (#71455) üzenetére


celf
őstag

köszi :) egyébként mi a különbség?

(#71457) gorje


gorje
senior tag

Sziasztok!

Van nekem 1 ortofon c25 mono hangszedőm amit örököltem és szeretném megtudni/kipróbálni, hogy működik-e. Korábban voltam már "bevizsgáltatni" és azt tudom, hogy a tekercs jó állapotban van. Említettem, hogy próbáljuk ki de a szakember mondta, hogy ne próbáljuk ki mert még baj lehet belőle.
Barátomnak van 1 omnitronic lemezjátszója és ki szeretném próbálni. Szerintetek hülyeség vagy kárt tehetek ezzel? Csak nagyon rövid időre szeretném meghallgatni, hogy működik-e?

(#71458) krichd1 válasza celf (#71456) üzenetére


krichd1
addikt

Néhány jobb minőségű alkatrész.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71459) Haja válasza Nemir Ombe (#71453) üzenetére


Haja
tag

Igen, nem egyértelmű, mert az 502-esnél se írják, de az biztos pár. Lehet teszek egy próbát :)
Jellegre hasonlítható vmihez? B&W 685s2, Emit20, vagy a Focal 8w-hez képest milyen?
Üdv!
Haja

(#71460) Nemir Ombe válasza Haja (#71459) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Kb. annyi a hasonlóság/különbség, mint azok között amiket írtál ..... annyit tudok javasolni, hogy hallgasd meg.... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71461) celf válasza krichd1 (#71458) üzenetére


celf
őstag

és hangra szerinted mire lehet számítani? és hova lőnéd ezt be a már sokszor emlegetett NAD 3020-hoz képest? vagy a denon pm320-hoz

(#71462) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

A Fisher erősítőkről mi a véleményetek? Egy olyanban gondolkozom :U

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71463) Nemir Ombe válasza Psychopeti (#71462) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A 90-es évek technikai és igény színvonalán átlagosnak számítottak, ma a "retro" jelző illik rájuk legjobban.... ;)

Hmm ....

(#71464) Haja válasza Nemir Ombe (#71460) üzenetére


Haja
tag

Na ez az, amire sajnos esélyem sincsen :) Ezért próbálok legalább leírás, mások tapasztalata alapján valamennyire képbe kerülni. Tudom nem az igazi, de ez van.

(#71465) celf válasza Satellite (#71266) üzenetére


celf
őstag

és nem tudjátok, a pioneer A-225, A-109 milyen az A-400-hoz képest?
Telejsen más?
Mert mondjuk az R szérián belül nincs változás elvileg.

(#71466) SchumiBácsi

Üdv all!

Kissé hosszú lesz és további információszerzős, remélem nem gond.

Összetett probléma: régóta tervezem az erősítőmet (Yamaha AX-490) leváltani, az elsődleges hallgatási helyen + a hangfalakat is és nézelődés közben akadt egy igen érdekes illetve kettő tétel is.

Jelen pillanatban 100% SAL hangfal van abból a bizonyos hangfalépítős füzetből, a nevezett erősítőn immár 10éve, így fogalmazhatunk úgy hogy bevált. Ezért terveztem egy új de átdolgozott előlappal hangfalpárt építeni új SAL alkatrészekből és becsléseim szerint csak az alapanyag kb 100k ami a hangsugárzókat illeti. Ezért nézelődtem kész hangfal témakörben is és többek között megakadt a szemem ezen.

Ha már itt voltam megnéztem mi a helyzet aktív hangfal téren és ott is találtam valamit. Ha aktívat vennék egycsapásra megoldódna az erősítőprobléma is mert nem kellene venni, de ha igaz ez a teljesítmény (amit egyébként kétlek, sőt egyértelmű hogy szemfényvesztés) az átlagosan 2-3kg-os erősítő hogy a tökömbe tudja akár a 2×100W-ot?

Az már csak hab a tortán de hogyan lehetnek ennyire olcsók? Igaz hogy zenekari hangfal de ha sokan a SAL-t a legaljának tekintik akkor ezek most jobbak vagy nem ennyiért?

Kissé hülye kérdés még, de mivel szobában lesz, a hangminőséget befolyásolja hogy lényegében igen "alacsony" teljesítményen járnak majd? Nyilván nem lesz szükség a kültéri teljesítményre :DDD

A másik már már bagatellnek ható kérdés, a linkelt 4ohmos aktív hangfal hangkép terén hátrányba kerülhet egy 8ohmos verzióval szemben legyen az a mostani vagy akár egy teljesen új hangfal? Vagy az ellenállás csak az erősítő-hangfal illesztés viszonylatában számít és nincs érdemi különbség egy minden téren 4ohmos vagy 8ohmos rendszer között?

Amit a jelenlegi hangrendszeremről még tudni kell, az ebben található a 23. oldalon. A doboz csak méret-azonos, a reflexnyílást lejjebb raktam annak idején, és a ferde lap is hiányzik a zárt légterű középnek hála. Az SR3040 mély mellé egyébként MNC 1320 és DP35 magas társul HV328 hangváltón.

Választ előköszi!

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71467) Nemir Ombe válasza SchumiBácsi (#71466) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Felejtsd el ezeket a cuccokat, ha normális hangot akarsz beltérben (ezeket max. kertipartin lehet használni a 10. sör után) ..... vegyél normális dobozokat, akár a jelenlegi erősítőhöz is és máris előbbre vagy ..... ;) .... szerintem.

Hmm ....

(#71468) shalafi66 válasza SchumiBácsi (#71466) üzenetére


shalafi66
veterán

"új SAL alkatrészekből"

Ez kicsit sem jó ötlet. :)

Amiket linkeltél biztosan nem szólnak jól. És mire használnád?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71469) Jorus válasza SchumiBácsi (#71466) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ezek nem zenekari vagy PA sugárzók, hanem kukaszökevények. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71470) Nemir Ombe válasza shalafi66 (#71468) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Írta; "de mivel szobában lesz, a hangminőséget befolyásolja hogy lényegében igen "alacsony" teljesítményen járnak majd"

De ha már ilyen "csodák" vannak terítéken érdemes "csúcsra járatni" a keresést pl ezzel a "hangulat" is meg van nem csak a "hang" [link] ;]

Hmm ....

(#71471) SchumiBácsi válasza shalafi66 (#71468) üzenetére

Az elsődleges helyen PC-re lesz kötve, aminek részletei az adatlapban. Amit a hangrendszerből innen kiszórok bármi is legyen az, a másodlagos hallgatási helyen tovább élne de a jelforrás ott már a mobiltelefon lesz.

Zenéből van mindenféle, komolyzene nincs és gyakorlatilag az összes mp3 formátum. Filmek és játékok a másik fontos szempont. Ezekben kell jól teljesítenie.

#71467 Nemir Ombe : Az a poén hogy kamat gyanánt szert tettem az enyémhez nagyban hasonlító hangfalakra, amihez mindenféleképp kell egy másik erősítő. Ezért gondoltam azt hogy ha az elsődleges helyen kicserélem az erősítőt, akkor teljesen új hangfal is legyen és akkor egy teljesen új rendszer van.

Tehát a továbbiakban meg kellene határozni a normális kört hangfal terén egy-két link jöhet és a hozzájuk megfelelő erősítőt. A mostanihoz hasonló teljesítmény kellene, az erősítő 2×70W RMS8ohm ha jól tudom, a hangfal hangváltó szerint 200W, de a komponensek is elég komoly, elméletileg a mély 100/140W, közép 40/80W, a magas 80/150W.

Egyszer nagyon régen fogyasztásmérőt tettem az erősítő elé majd jól felhangosítva de nem emlékszek rá hogy 100wattnál többet mértem volna ha ez támpont az új rendszer teljesítményének meghatározásánál úgyhogy sztem induljunk ki 2×100wattos erősítőből aztán meglátjuk mi való hozzá.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71472) Ribi válasza SchumiBácsi (#71471) üzenetére


Ribi
nagyúr

A másik topikokban is szerintem azért nem igazán kaptál választ, mert eléggé más szempontokat veszel előre mint az átlag.
Nem azt mondom, hogy legutolsó a teljesítmény, de hifinél a minőség az elsődleges.
mp3 és játékok megintcsak nem igazán a minőség igényről híresek.
Szóval minőség kell, vagy dulván szóljon? Mert a másodikban kevés segítség lesz. :U

(#71473) trufa12 válasza SchumiBácsi (#71471) üzenetére


trufa12
addikt

Akkor neked egy 5.1 -es rendszer kell.

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71474) Ear001 válasza gorje (#71457) üzenetére


Ear001
addikt

Hülyeség. Kárt tehetsz benne. Ez a kép nem túl jó, de nekem nagyon csálénak tűnik a tűszár, ha azt eltöröd, akkor nagyjából kuka a cucc. Van pár Hifi kereskedő, aki rá tud pillantani, van egy pár ember, aki javít, felújit hangszedőket és A.J. van den Hul-hoz is ki lehet küldeni rendberakásra.

(#71475) kriszti@n válasza krichd1 (#71438) üzenetére


kriszti@n
tag

Igen tudom.
De valami miatt nem engedett be az oldal, így azt hittem a régi nickem dobós lesz.Aztán 1x csak beengedett...

(#71476) Mikisys válasza Psychopeti (#71462) üzenetére


Mikisys
őstag

Melyik, milyen állapotban, mennyiért?
A régebbi, HIFI sorozatuk elég jó volt.

Üdv!

(#71477) Mikisys válasza SchumiBácsi (#71471) üzenetére


Mikisys
őstag

Hmm.
Mobiltelefonhoz, meg PC-hez megfelelhet a SAL-hangsugárzó, építs inkább ilyeneket, mint ismeretlen egyéb cuccokkal foglalkozz.
Azok a linkelt oldalakon látható hangsugárzónak kinéző dolgok, ahogy írták, már-már kukaszökevények, de legalábbis kukatölteléknek jók.

Nézelődj használt, de jó cuccok között, ha teheted, hallgasd is meg azokat és utána döntsd el, hogy mi, merre és mennyiért?!

Üdv!

(#71478) Psychopeti válasza Mikisys (#71476) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Ezt a két típust néztem ki.
FISHER CA-876 - 35.000FT
FISHER CA-275 - 19.000FT

Mindkettő használt de jó állapotban van. Javítva nem voltak. A kettő közül kéne majd választanom

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71479) zippofcy


zippofcy
senior tag

Jelenleg egy pár Technics CS 65-ön hallgatok CD-t és Spotify-t egy Denon 1306-ról, egy kis Yamaha SW012 mélyládával.
A Technicseket eladnám az eredeti toronnyal amiben voltak, ezért érdekelne hogy pótlásukra vajon a Pioneer CS-301 vagy a Sony SS-E 212 lenne-e jobb?
CD lejátszóban jobban tetszik a Sony CDP 415-öm hangja mint a Technics SL-PG 420-amé. Spotify optikai csatin megy egy Asus Xonar DG-ről.
Köszi a véleményeket.

Nekem olyan okos a telóm meg a TVm hogy én már nem rajtuk játszok hanem velük. Társasozni szoktunk.

(#71480) SchumiBácsi válasza Ribi (#71472) üzenetére

Eddig úgy gondoltam hogy az mp3 van a sor végén minőségben, majd jön a film, aztán a játékok, végül a direkt hifinek szánt zenei formátumok...

A teljesítmény azért fontos szempont egy kicsit, mert akárhogy nézem a mostani rendszernek is van egy teljesítménye. Vegyük az erősítő alapján 2×70wattnak 8ohm-on de a hangfal ettől jóval több amit már írtam. Szóljon ez bárhogy, már hozzászoktam ahhoz hogy ha filmnél felhangosítok akkor különösebb probléma nélkül megy. Nem vágja le az erősítőt, nem üti ki magát, a maga szintjén nem torzít - illetve a hangképe akár szar akár tűrhető az nem változik a hangerő szintjétől.

Az új rendszernek is ezt kellene hoznia, miközben megy a minőség felé ha lehet. Nem akarok egyből high-end megoldást mert az egy rakás lóvé, és nem is biztos hogy ki tudnám használni, csak gondoltam hogy a SAL-tól egy kicsit jobbat, aztán ha később igény mutatkozik akkor még jobbat. Szóval az eddig linkelt megoldások ezek szerint még a SAL-hoz képest is visszalépésnek számít.

Egyébként műhelyben hegesztő/kalapács/sarokcsiszoló/fúró mellé esetleg elférne háttérnek? Ha nem is a linkelt, de attól kisebb verzióban.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71481) SchumiBácsi válasza Mikisys (#71477) üzenetére

A PC ennyire rossz hangkeltés terén? Még akkor is ha önálló hangkártyát vettem bele a hang miatt? Ez érdekes.

Mivel van itthon még 2db SAL hangfal aminek így is úgyis új dobozt fogok építeni - anyag megvan hozzá kidobott szekrényből ("hulladékból-hulladékhoz" ;]), mielőtt bármit vennék az elsődleges helyre építsem meg és ha beválik akkor mehet a továbbiakban is a SAL Film+játék+mp3 felhasználásban?

Egyébként ezek a kukaszökevény hangfalak amiket mutattam, minden téren rosszak, vagy van egy olyan hibájuk ami megpecsételi őket? Például nem megfelelő hangsugárzó, rosszul tervezett doboz, vagy rosszul csillapított és emiatt dobozhangú doboz, szarul összeszerelt és emiatt a második héten szétesik, stb. ?

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71482) Jorus válasza SchumiBácsi (#71480) üzenetére


Jorus
nagyúr

Szentem első körön ugorj be akár egy Media Markt-ba, ahol van HiFi bemutató szoba, már ott is meg tudsz hallgatni pár egyszerűbb rendszert, és akkor lesz merre elindulni kiépítés, teljesítmény terén. Vagy elmész egy épkézláb HiFi üzletbe, amilyen mondjuk az Octogon Audio, ha Bp-i vagy, és meghallgatsz pár rendszert ott is. Itt van pl. egy nagyon olcsó, akciós, és meg is tudod náluk hallgatni: Polk Audio TSx110B – Yamaha RS-202D Bluetooth sztereó rádióerősítő szett kiindulásnak jó lehet, hogy kitaláld, mit is szeretnél.

A kukaszökevény az kukaszökevény, és minden szempontból kuka. Elég, ha azt alapul veszed, hogy 54.000 HUF-ért adnak 2 db 1.200 W-os aktív hangsugárzót, holott egy hasonló teljesítményű aktív PA hangsugárzó pár inkább 700-800.000 HUF között van jellemzően.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71483) trufa12 válasza SchumiBácsi (#71480) üzenetére


trufa12
addikt

majdnem írtam hogy a salnál minden jobb, de amiket linketél, szintén óborzalmak .
Vegyél használtan, valami értelmes 2utas régi hangfalat, meg egy normális régi erősítőt (már ha most nem az van )
aztán annyi . Jól fog szólni (főleg számodra ) minden.

Hangkártyát meg mind1 milyet teszel pc-be mindnek van 1 fos saját hangzása, amit korrigálni kell. de az alaplapitól annyival különböznek, legalább lehet korrigálni.

A stereo hangkarik meg nem tudom milyenek mert még sosem volt.de azok elméletileg kiválóak lennének zene hallgatásra , készítésre .

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71484) trufa12 válasza Jorus (#71482) üzenetére


trufa12
addikt

vagy vesz valami onkyo integra erősítőt, mellé valami acron, v canton,v mb quart v bármi féle 2 utas hifi hangfalat és szimplán xarja össze magát :D a sal után a gyönyörtől . :U

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71485) emvy válasza SchumiBácsi (#71481) üzenetére


emvy
nagyúr

A PC lehet total high-end forras is. Az adat az adat. (Persze ez az a topic, ahol az is elhangzott mar, hogy ha egyszer felmasolod felhobe az anyagot, akkor annak megvaltozik a hangzasa, szoval óvatos leszek).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#71486) Ribi válasza SchumiBácsi (#71480) üzenetére


Ribi
nagyúr

Játékot azért vettem előre, mert ott a piff puff, hörr hörr, friccs fröccs hangoknak igazán nem sok minősége van, de nem is igazán érdekel senkit, hogy mennyire szól tisztán.
Nem tudom mennyire szoktál hangosan hallgatni bármit, illetve mekkora helyen.
Egy elég érzékeny hangszóró 2-4Wnál már igen hangos. Egyszer én is néztem fogyi mérővel az 50W erősítőt, hogy olyan 60-70Wnál már burtálisan üvöltött és halláskárosodás nélkül nem sokat hallgatnám úgy.
Normál hangerőn olyan 0,1W max amit bele kell adni. Ha hangosan hallgatom akkor lehet akár 2W is.
házimozit amiatt is emlegettük, mert ott van ahol kell a sok W, mert amikor jön a robbanás, meg kell rezgetni a falakat. Szóval ha te tényleg használod 50Won a hangfalat akkor valami tanyán élhetsz ahol senkit sem zavarsz, vagy valami brutál szar hatásfokúak a hangszórók.

Általában az, hogy magasabb hangerőn is ugyanúgy szóljon az erősítő és a hangszóró itt alapvető. Ha nem így van akkor az már a selejt kategória. Nem beszél senki hájendről, de van a normális kategória és az alja ahol tényleg meg kell említeni, hogy "hangosan" is ugyanolyan minőségben szóljon.
Egy árat írhatnál, hogy kb mennyit szánsz az egészre. Sokat segítene behatárolni a lehetőségeket.

Viszont arra megint nem tudunk mit mondani, hogy szekrénylapból valamit összedobsz és beledobod a hangszórókat. Az így készített hangdoboz nagyon valószínű sosem lesz jó.
Hallgass meg valahol egy rendes rendszert, hogy tudd hova lehet eljutni és tudd a mostaniak milyenek.

[ Szerkesztve ]

(#71487) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Körülmények
A CANTON GLE-490-ről mik a vélemények? Elég jó árban árulják. Érdemes ráhallgatni?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71488) Speeedfire válasza Speeedfire (#71487) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Vagy esetleg ezek közül valamelyik?
ELAC FS-58.2, B & W DM630.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#71489) PrinceHerceg válasza emvy (#71485) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Erre mondják azt, h meg kell tudni húzni egy észszerű vonalat a valós ás vélt dolgok között! ;)

[ Szerkesztve ]

(#71490) Satellite válasza celf (#71465) üzenetére


Satellite
tag

Sokkal gyengébbek.

(#71491) Mikisys válasza Psychopeti (#71478) üzenetére


Mikisys
őstag

Azonos sorozat, nem lehet túl nagy különbség közöttük.
Neked kell döntened, ha tudod, akkor hallgasd is meg azokat.

Üdv!

(#71492) Mikisys válasza SchumiBácsi (#71481) üzenetére


Mikisys
őstag

Ha már van egy "SAL" rendszered, akkor maradj annál.
-
Igen azok a szörnyen profi kinézetű jószágok nem tartják be minden szavukat, amit írnak, mondanak róluk, annak kb. a fele igaz.
A valóban profi cuccok sokkal drágábbak és amit tudnak, azt bármikor, bárhol tudják, megbízhatóan.
-
A designer-cuccok, mint az a Sky, meg mittudomén milyen nevűek, egy bulit kibírnak talán, utána mehetnek a kukába, mint erről volt szó, vagyis ha ezt figyelembe vesszük, akkor ezek igen drágák így, tehát nem szabad velük foglalkozni.
-
Én ugyan egy LAPTOP-gépről hallgatok zenét háttérként, de ez nem HIFI minőség.
A nagy gépünk hangkártyája sokkal jobb, de ami bejön jel (letöltés) az a bibis, tehát túl drága hangkártyával sem lesz sokkal jobb hang, legfeljebb az élő-szerkesztés, zeneszerzés, az igen.

Üdv!

(#71493) tcarina


tcarina
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki felvilágosítást adni az alábbi hangsugárzórol:Mission 753. Angol oldalon láttam eladót,most ,hogy olcsó a font lehet ,hogy megérné megvenni? Olvasgattam róla de személyes tapasztalatom nincs vele,de még az ismeretségi körömben sem.Ha nem ez tipus a nyerő akkor szívesen fogadok ötleteket .Az erősítőm egy Nad 3020i.
Előre is köszi.

(#71494) Dorian válasza tcarina (#71493) üzenetére


Dorian
félisten

Nem ezeknek szokott darabokra foszlani a membránja egy idő után?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71495) Nemir Ombe válasza Dorian (#71494) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azok a "fehér, áttetsző" membránosok ....

Hmm ....

(#71496) SchumiBácsi válasza Mikisys (#71492) üzenetére

Én is erre gondolok mindig: lehet egy hangrendszer high-end de amint megvolt az első tömörítés attól függően már kihasználatlanság esete foroghat fent, és az lesz hogy csak a műszerek próbálnak bizonyosságot adni, hogy márpedig jó az.

Akkor sztem az lesz a legjobb hogy ezt a két kallódó SAL hangfalat először is szétszedem mert az egyik doboza kvázi totálkáros. Némi előlap módosítással megvalósítom ugyanazt az űrtartalmat amivel a mostani dobozaim is bírnak. Ezzel meglesz a másodlagos hallgatási hely hangfala. Ha tetszeni fog akkor az elsődlegesen is SAL várható, de más sugárzókkal, mert a kolléga annak idején magas téren jobban elszállt mint én: 100/200wattos ring sugárzó, ami hogy is mondjam - fémesen szól. Mindene fém, és bár az enyém is ringsugárzó de egyel kisebb verzióban és textilbakelit adja a hangot. A mély meg alálicitál, mert felépítésből fakadóan kevesebbet ad, mint az enyém - kevlárszövet kontra papír, meg lehet a SAL-nál ahogy éppen sikerült :D

Amennyiben nem SAL rendszer van terítéken akkor ilyen jellegű hangfalak alternatívát jelentenek? Méretben a Magnat, Canton, Yamaha, Dali, stb. hangfalak is hasonlóak de árban már nagy a szórás... nem igazán szeretnék 200k fölé menni egy sztereó erősítő+2hangfallal.

Ha meghallgatásról van szó, úgy tervezem hogy a három fő felhasználási területből csinálok 1-1 párperces mixet. Játékból, filmből és zenéből így pár perc alatt elég sok hangot tudnék megszólaltatni amit ismerek, főleg játék oldalról mert azok ha úgy van mindennap szólnak. Ez praktikus megoldás eltekintve attól hogy az eladó lehet agyf*szt kap mire meglesz a "jó" hangfal? ;] és még így is para, hogy itthon is "ugyanúgy jól" szóljon.

IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

(#71497) Nemir Ombe válasza SchumiBácsi (#71496) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem ha az említettek (Magnat, Canton, Yamaha, Dali) közül veszel egy normálisabbat, akkor a jelenlegi SAL-ok (és a leírásaid) után nem kell "paráznod" amiatt, hogy "itthon is "ugyanúgy jól" szóljon" ...... ;]

Hmm ....

(#71498) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Nézegettem a használtpiacon régi Heco-kat (90-es évek első feléből). Lett is kiszemeltem, alkudni is sikerült és most amikor felhívtam a tulajt az átvételt megbeszélni és kérdezősködtem egy kicsit a hangszórókról, akkor elárulta hogy mindkét doboz középsugárzója évekkel ezelőtt már javíttatva volt.
Azt mondta "nem tudja pontosan mi volt a bajuk, ő csak azt tapasztalta, hogy egyik napról a másikra nem szólt az egyik, aztán meg a másik. Ezt követően elvitte hangszóróshoz; nem tudja mit kellett velük csinálni de megjavították és utána működött."
Ez egy hangyányit azért mellbe vágott. Holnap délután vásárolnám meg, de mostmár kicsit hezitálok.
Mivel nem tudom mit javítottak rajtuk ezért azt sem tudom, hogy változott-e ezáltal a hangzása. Ki tudja meddig fogja így bírni, illetve az is kérdéses hogy el tudom-e egyáltalán kevés bukóval adni pl. ha mégsem jönne be a hangja és őszintén hirdetek (ő egyébként a hirdetésben nem említette).
Ha ezzel kapcsolatban van véleményetek, azt szívesen hallgatom.

[ Szerkesztve ]

(#71499) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#71498) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Valószínűleg tekercselték őket, ha működnek, akkor nincs gond .... de mindenképp hallgasd meg! ;)

(ez általában akkor fordul elő, ha meghajtották a dobozokat "rendesen" (vagy valami sz@r volt az erősítővel), nem biztos, hogy más nem fog előjönni e miatt .... cca. negyedévszázados dobozok, valszeg jó sok házibulit túléltek már)

Hmm ....

(#71500) robi-k válasza fehér_ember (#71498) üzenetére


robi-k
őstag

Milyen típusú dobozokról van szó? Sok Heco-hoz most is lehet kapni pl. új hangszórókat, ha cserélni kellene őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.