Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) Maxtreme válasza gordonfreemN (#71850) üzenetére


Maxtreme
addikt

Igen az stimm, de a szóban forgó lemezzel is? Van aminek még ennél is sokkal több. (mert akkor sok értelme nincs :) )

(#71852) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71851) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "rendes" bejáratást nem helyettesíti, max. meggyorsítja, az első 10-20 óra (nagyon kellemetlen) hangját lehet "átugrani" a bejáratólemezzel..... indítsd el 2x a lemezt, utána meg "csak" hallgass zenét, igy minden "variáció" meg lesz..... ;)

Hmm ....

(#71853) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71852) üzenetére


Maxtreme
addikt

:R
Igen, így kb olyan mintha víz alól szólna a cucc.. :)

(#71854) Dorian válasza Maxtreme (#71853) üzenetére


Dorian
félisten

Vedd ki a kádból ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71855) Maxtreme válasza Dorian (#71854) üzenetére


Maxtreme
addikt

Nem volt ráírva hogy ott nem lehet tárolni... :U

:D

(#71856) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71853) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Igen, így kb olyan mintha víz alól szólna a cucc.."

Azon nem valószínű, hogy segíteni fog a lemez/bejáratás, de próbáld meg (2 óra alatt 2x lemegy a lemez).....;)

(vagy csak egyszerűen "nyomd be a ludnesszt" és kész.... :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71857) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71856) üzenetére


Maxtreme
addikt

Eddigi tapasztalatom szerint de, pl anno a beyer fejesemnek is nagyon hasonló volt a hangja az első pár hétben. :)
Aztán meglássuk.
(vagy arra gondolsz hogy több idő kell?)

szerk: Akkor érdemes a nagyobb rendszerekre "tervezettet" is ráküldeni?

[ Szerkesztve ]

(#71858) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71857) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A teljes lemezt "ráküldheted" 2x egymás után, de előtte/utána érdemes meghallgatni ua a zenét, hogy milyen különbséget hallasz .... ;)

Hmm ....

(#71859) Toncsi


Toncsi
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Egy Musiland 03us, hk630 (hivox tuninggal), jpw mini + sub-ot váltanék leginkább hely/elhelyezés miatt kompaktabb "stúdió" monitorra.
Fostex pm-1-et néztem ki, de egyáltalán nem ismerem, nem tudom mennyiben lenne más, mint a mostani rendszer.
Fostex pm-1 mk1 és mk2 között a külsőn kívül mi a különbség?
Milyen szimmetrikus dac ajánlható hozzá?

(#71860) Phülöp válasza Nemir Ombe (#71858) üzenetére


Phülöp
addikt

Sőt, akkor már lehetne teszt is.
Én meghallgatnám most a kedvenc zenémet, aztán elmennék otthonról vagy 3 órára.
Megkérném az asszonyt, hogy indítsa el a bejaratós lemezt kétszer, vagy csak hallgasson zenét, vagy ne csináljon semmit a cuccal. Akárhogy is, de ne mondja el, mit csinált. Aztán, amikor hazaérek, meghallgatnám újra a kedvenc zenémet.
- az első 2 óra normál zenehallgatás nem változtat túl sokat, ennél sokkal több idő kell - ha mégis hallasz különbséget, placebo.
- 2 órát járatva a bejáratós lemezt, jelentős a különbség - ha tényleg kihallod, akkor működik a dolog.
- 2 óra inaktivitás nem változtat semmit - ha mégis hallasz különbséget, placebo.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71861) ÁdiBá válasza Nemir Ombe (#71844) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Nem tudom mit rontottam el, mikor megkérdeztem az eladót.
Folyamatosan mondta csak analog a koax, mondom neki Bluray lejátszón?!
Mondom nekem olyan kellene ami mind a két vége, digitális audio jelet tud továbbítani egy hangfalrendszerbe.
Semelyik koax nem tud digitális jelet...
Majd mondom megmutathatom telefonomon mire gondolok?!

Majd néz nagy szemekkel, ja hogy ilyen kell?!
... Hát ilyenünk nincs.

Szépen félre értettük egymást, mindegy majd rendelek egyet Netről.

Igazából azt se tudom mi a különbség Coaxial, Koax kábel között, vagy a kettő ugyan az?!
Kábel TV-nél is a kábelnek a neve úgy tudom Koax, most ebből ilyen sok változat van?

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#71862) Nemir Ombe válasza Phülöp (#71860) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A "bejáratólemezre" gondoltam, hogy mennyit ér, ha 2x "lefut", van-e hallható hatása (mert eléggé megoszlanak a vélemények ezzel kapcsolatban) ..... nem tesztre.... ;)

ÁdiBá:

"mi a különbség Coaxial, Koax kábel között"

Annyi a különbség, mint pl. a "szervusz" és a "szia" között .... ;)

(A koax vagy koaxial elnevezés a kábel felépítéséből következik, de a felhasználási területtől függően más kábelt takar, csak a felépítés ami egyforma .... olvasnivaló: [link] )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71863) Phülöp válasza Nemir Ombe (#71862) üzenetére


Phülöp
addikt

Én is, csak épp kiegészítve a teszttel. :)
Két legyet egy csapásra.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#71864) Lompos48 válasza ÁdiBá (#71861) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ugyanaz. Ko-axiális, azaz közös "tengelyű". Egyszerűbben: kizárólagosan a kábel geometriájára utal az elnevezés. Hogy aztán ennek vannak alfajtái alkalmazások, paraméterek, csatlakozók szerint, az egy másik dolog.

(#71865) Bodz válasza krichd1 (#71814) üzenetére


Bodz
nagyúr

A Stratos még rajta van a kívánság listámon, szóval pár szót mondhatnál róla. :)

(#71866) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Köszönöm a segítséget! Ezt sem tudtam eddig.

ÁdiBá

(#71867) Mikisys válasza Maxtreme (#71849) üzenetére


Mikisys
őstag

Én normál zenehallgatással járatnám be a hangsugárzókat, nem pedig valami ismeretlen anyaggal, ami felügyelet nélkül, akár kárt is tehet a hangsugárzókban.
Nem pontosan értem azt a "lemágnesezést" vagy mit ír, lemágnesezi a hangszórókat? - na az lenne a baj!

Üdv!

(#71868) Maxtreme válasza Mikisys (#71867) üzenetére


Maxtreme
addikt

Hmm pedig használ(t) valamit. Direkt párszor meghallgattam reggel ezt a számot hogy rögzüljön a hangzása, bár a tér még nem az igazi, de a kopogós merev mélyek jóval dinamikusabbak és ütősebbek lettek.

A hanganyagot meg nyilván nem agyf*sz hangerőn kell nyomni, akkor nem tehet kárt a rendszerben :)

[ Szerkesztve ]

(#71869) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71868) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Érdemes azon is elgondolkodni ilyenkor, hogy ha csak egyszerűen "zene szól" a "bejárató lemez" helyett (ugyanannyi ideig) akkor is változott volna ennyit a hangja.... ;)

Hmm ....

(#71870) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71869) üzenetére


Maxtreme
addikt

Mhh jó kérdés. Gondolom attól is függ hogy miylen zene. Mert ha az ember mondjuk klasszikussal próbálkozik, a magas sugárzó fog előbb bejáródni, de ha mondjuk hardcore-al, akkor a közép-mély sugárzó. :D
Persze ha olyat nyom be a user amiben "minden van" akkor elképzelhető hogy ugyanez lenne az eredmény, és még a szomszédok sem akarnák rágyújtani a lakást a pittyegés-vernyogás miatt.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71871) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71870) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért "klasszikus" zenében is vannak komoly mélyek esetenként ..... ;)

(mellesleg a hangszórok nem csak egy adott, szűk frekvencián "dolgoznak" a közép/mély azért mozog egy finomabb akusztikus zenénél is nem csak a "madafaka-nál" :D )

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71872) krichd1 válasza gordonfreemN (#71847) üzenetére


krichd1
addikt

Így már értem, de amelyik hozzászólásra reagáltál, abban koaxiális S/PDIF kábelekről volt szó, nem analóg összekötőkről.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71873) johnywalker


johnywalker
őstag

Azt szeretném kérdezni hogy, szerintetek melyik használt párra menjek rá vásárlással.Mivel az ezelőtti magnat 5.0 rendszerrel csőbe akartak húzni...Zene cd, rádió elsősorban, filmezés játszik másodsorban, 130-140E kategóriában, onkyo 626-hoz.Most egy Heco Metas XT 701 vagy Jbl es90 pár a kiszemelt...Bővítés sem kizárt a későbbiekben.Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#71874) krichd1 válasza johnywalker (#71873) üzenetére


krichd1
addikt

A Hecora, de persze csak meghallgatás után.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71875) Nemir Ombe válasza johnywalker (#71873) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A Heco szerintem jobb darab .... ;)

Hmm ....

(#71876) johnywalker válasza krichd1 (#71874) üzenetére


johnywalker
őstag

Köszi!
Mindkettőtöknek! :R

(#71877) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71871) üzenetére


Maxtreme
addikt

igen igen tény, viszont egy direkt kifejezetten mély orientált zene (amibe más kb nincs is) azért jobban megdolgoztassa' sugárzót, erre próbáltam kilyukadni :D

(#71878) zoltanz válasza Mikisys (#71867) üzenetére


zoltanz
nagyúr

+1

Én is inkább rendes zenével járatnám be többféle stílusból választva klasszikus, (nagy szimfonikus zenekar), rock (vocal-os, metal), pop (elektro, szinti), jazz, ambient. Esetleg kiegészítésnek lehetne egy kis céllemez.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#71879) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Megfogadom :)

Ma szintén 2-3 órára el kell lépnem hazulról, és a tegnapi csipogás után most ezt kapják a szomszédok: :D
Digital Marantz High-End Audiophile Test Demo SACD 7th Edition

Ebben aztán a jazztől kezdve a klasszikusig minden van.. :)

[ Szerkesztve ]

(#71880) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71879) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Akár ezt is kipróbálhatod [link] és a szomszédok sem fognak "megkergetni" ..... ;)

Hmm ....

(#71881) Maxtreme válasza Nemir Ombe (#71880) üzenetére


Maxtreme
addikt

igen ezt is olvastam. :R

(#71882) mauimagic


mauimagic
aktív tag

30m2 körüli szobába szeretnék használt hangfalat 20k körül. A felhasználás rock, pop, és mozi, üvöltetni nem fogom szerintem.

Ezek közül van valami ajánlható, illetve elég lenne ekkora helységbe?

Canton fonum pc 60 - 18k
Denon sc-m07 20k
Magnat Magnastar-sat 16k

(#71883) Mikisys válasza mauimagic (#71882) üzenetére


Mikisys
őstag

Pofára a Canton tűnik a legjobbnak, meg a mérete miatt is jobban passzol egy nagy szobába.
A másik kettő mindenben gyengébb.

Üdv!

(#71884) mauimagic válasza Mikisys (#71883) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Köszi szépen!

(#71885) djlolo


djlolo
tag

Sziasztok! Kicserelnem a gyari hangfal kabeleket valami jobbra (van egy sztereo rendszerem es egy 5.1-es )
Ugyanolyan arban talaltam 2x1.5mm2 Klotz LY215TSW, Sommer Nyfazz, Cordial CLS215 es Norstone W150 kabelt. Melyeket ajanljatok?
Klotz es Cordial dupla szigetelesu ezert jobban tetszik viszont masik ketto OFC 99.99%.
Koszi a valaszokat!

(#71886) Nemir Ombe válasza djlolo (#71885) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

"Klotz es Cordial dupla szigetelesu ezert jobban tetszik viszont masik ketto OFC 99.99%."

Ha ezek alapján akarsz dönteni (vagy vársz tippet valakitől) akkor tök mindegy melyiket veszed, válaszd azt ami a legszimpatikusabb.... ;)

Hmm ....

(#71887) djlolo válasza Nemir Ombe (#71886) üzenetére


djlolo
tag

Nem feltetlenul ezek alapjan akarok donteni csak nem tudom mi a fontosabb. Kozben talaltam valami Taga Harmony TCL -216W kabelt meg jobb arban ami szinten 99.99% tisztasagu(ha lehet hinni ezekben).

[ Szerkesztve ]

(#71888) liszi70 válasza djlolo (#71887) üzenetére


liszi70
nagyúr

"ami szinten 99.99% tisztasagu"

Persze, hogy annyi, hiszen még a villanyvezeték is 99.99 tisztaságú réz. De marha jól mutat az audio célra eladott kábelek specifikációjában. :D

[ Szerkesztve ]

(#71889) lacko0123


lacko0123
tag

Sziasztok.
Szerintem nem jo helyre irok, de ettol jobb helyet nem talaltam, ezert offra rakom.
Van egy sony mhc-g100 tipusu hifim, ami eleg regi es nincs rajta aux. Szetszedtem es az alabbi kepen lattam meg egy csatlakozot, szerintem ez a kazettanak a hang csatlakozoja, a kerdesem az lenne, hogy ha ezt kikotom es a helyere berakok egy jack csatis kabelt vajon szolni fog a zene? :D

(#71890) mauimagic


mauimagic
aktív tag

Kicsit asszem túltoltam a hangfalkábeleket, sikerült 4mm2-est venni, a hangfal viszont nem tudja fogadni, túl kicsi a lyuk :)
A kábelnek "megritkítottam" a szálait, hogy beférjen (kb 2.5mm2-re), ez "jó" lesz így, vagy ne gányoljak, kukázzam az egészet és vegyek 2.5mm2-est?

Egyáltalán 4mm2-t rá lehet forrasztani RCA csatlakozóra, vagy az erősítő oldalán is gányolnom kell? :))

szerk: ha a hangfal oldalon forrasztanám a vezeték véget, azzal javulna valamit a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#71891) Dorian válasza mauimagic (#71890) üzenetére


Dorian
félisten

Jó lesz így megritkítva a vége.
Hangfalkábelre miért akarsz rca csatit?

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#71892) Sz.Péter válasza mauimagic (#71890) üzenetére


Sz.Péter
tag

Nem lesz baja,ha csak 2,5-és fél megy be.Vagy simán rá is szoríthatod.

[ Szerkesztve ]

(#71893) dgyuri0123 válasza mauimagic (#71890) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Valamivel nagyon nem vagy tisztában. ;)

Kapható egész olcsón banándugó. Miért nem azzal próbálkozol? Vagy nem fogad banánt a hangfalcsatlakozód?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#71894) Maxtreme válasza lacko0123 (#71889) üzenetére


Maxtreme
addikt

Annak a kábelnek a másik végén mi van?
Mert ha csak a magnó mechanikája, illetve a fej egység, akkor arra rá ne dugd.
Sokkal kisebb jelszintet vár mint amit te beküldenél neki.

(#71895) krichd1 válasza Toncsi (#71859) üzenetére


krichd1
addikt

Szia.
A Fostex PM1 elég jó aktív közeltéri monitor a maga kategóriájában, használtan nagyon jó árakon is meg lehet venni. A hangja inkább "audiofiles", mint "stúdiós", ezért mindenes zenehallgatásra is teljesen alkalmas. Ha elhelyezési problémáid vannak, akkor mindenképp jó választás. Annyi, hogy a térleképezésbe és a hangszerek elkülönítésében nem kiemelkedő, de egyébként dinamikus, viszonylag kiegyenlített hangja van. Persze van néhány kiemelése ennek is, de ennek mértéke szobaakusztikától is erősen függ. Az MK1, MK2 között tudtommal nincs különbség műszakilag, csak az előlap színe a különbség, de nézz utána.
Lényeges, hogy aktív monitoroknál ajánlott a szimmetrikus kimenetű DAC (például TEAC UD-301), egy jó előerősítő sem árt, földhurok elkerülése miatt külön fali csatlakozókba érdemes őket dugni, ami nincs egy ágra kötve, vagy jobbféle elosztót kell használni, plusz ugye az állványok és az akusztikai panelek (ha szükséges, de általában az, legalább néhány, a kritikus üres sík felületekre).

(#71865) Bodz: Nekem eddig tetszik a Stratos, nem csak árához képest. Valószínűleg csinálok belőle még egy párt, kíváncsi vagyok, hogy az előerősítő és végerősítő között miként viselkedik. Egyébként a karaktere alapvetően tiszta, neutrális és egyben folyékony hangja van, felesleges csillogás nélkül. Amúgy az Epiloguet még mindig nem kötöttem be, úgyhogy ahhoz például nem tudok hasonlítani.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71896) mauimagic válasza dgyuri0123 (#71893) üzenetére


mauimagic
aktív tag

Ja banándugó lesz nem rca :)

A hangfal csak sima bedugós, elég régi darab, úgyhogy ott marad a sima vezeték.

(#71897) Maxtreme


Maxtreme
addikt

Srácok ez mennyire használható kategória? (a márkát ismerem, csak magát ezt a ládát nem)
Lehet lerendelek egyet (ennyiért sehol nem fogom megkapni) mert azért a filmekhez/játékokhoz nem lenne rossz. :D

Méretre is pont jó lenne, max 34cm az a magasság ami elfér itt :)
Ami még szintén jó lenne méretre az ez.
De ennek az árát "némi" túlzásnak érzem :)

[ Szerkesztve ]

(#71898) lacko0123 válasza Maxtreme (#71894) üzenetére


lacko0123
tag

Igen a magno, mar eszrevettem, hogy nem tetszik neki. De akkor ez kivitelezheto valahogy, amit akarok?

(#71899) Maxtreme válasza lacko0123 (#71898) üzenetére


Maxtreme
addikt

Max egy ügyes műszerész tudná kideríteni melyik ponton lehet bemenni, de nem lesz egyszerű.

(#71900) Nemir Ombe válasza Maxtreme (#71897) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha "túlzásnak" érzed a Focal árát, rendeld innen [link] ajándék (és elég jó) sub kábellel együtt, házhozszállítva 200€ alatt meg van ..... ;)

Hmm ....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.