Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70151) gordonfreemN válasza fehér_ember (#70150) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Dehogynem. Sanskritot hallottad nalam a twinnel szemben. Igaz rovid ideig. Nekem az keves ido volt az ertekelesre.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70152) fehér_ember válasza gordonfreemN (#70151) üzenetére


fehér_ember
addikt

Valóban. Igazad van.
De azt nem saját rendszben, és akkor még ráadásul egy nem megfelelően bejáratott készülék összekötővel rendelkező friss szerzemény Impact Twinnel hasonlítva. Viszont aggályaimat már úgyis kifejtettem :B
Láttam, azóta más dac-cal összevetve te is találtál benne hibákat.

[ Szerkesztve ]

(#70153) bajnokpityu válasza fehér_ember (#70150) üzenetére


bajnokpityu
félisten

1050esem van, éppen egy hónapig hallgattam, amikor hoztak egy twint. magam részéről katasztrofálisnak hallottam ilyenkor. nekem sokkal elfogadhatóbb, ha valami mos, ken, dünnyög, mint az, hogy irreálisak a hangszer és énekes hangszinek, darabos, és torz. szóval én nem csak sugallom, hanem azt mondom, hogy ennél a konkrét táp,lap,lap mellé köszönöm, de nekem ingyen se kéne a twin.

ehhez képest jól összerakott kinai wm nekem előrelépés volt az alaplapihoz képest. persze biztos sokat ki helhet hozni belőle tápokkal, de én a simáról beszélek. oké, tökös, oké, a torzítások végett tök részletesnek hat egy kezdő kütyüzőnek, de nagyon nagy tévedésnek gondolom.

megjegyzem, hasonlóan voltam a koporsó HRTvel, aztán egy konkrétan összerakott, elég különleges hangú láncban meg nagyon jó lett. Szóval biztos jó valahol, de önállóan, nekem nem tetszett.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#70154) fehér_ember válasza bajnokpityu (#70153) üzenetére


fehér_ember
addikt

A vélemény a tökös, nem a dac ;) Nincs ezzel semmi baj.
Még én is a gyári táppal használom, amíg nem tudom megérdemli-e, addig nem kap jobbat.
Sajnos élő hangszerek hangjával nulla a tapasztalatom, ezért azokhoz esélytelen hogy viszonyítsam a hangzását :B
Nagyon részletesnek eleinte, a már említett bejáratlan készülék összekötő kábel miatt tűnt, mivel akkor még nem voltak jelen a mélyek megfelelően.

Persze kicsit zavar, hogy állítólag rossz erősítőt (Arcam A75+) és rossz DAC-ot választottam (TC Impact Twin).
De amíg nem érzem hogy hátra léptem volna, addig nem akkora gond. Legfeljebb megismerek mást is.

[ Szerkesztve ]

(#70155) bajnokpityu válasza fehér_ember (#70154) üzenetére


bajnokpityu
félisten

számtalan embernek meg az én láncom, cuccom elfogadhatatlan. különbözően hallunk, más értékrendszer szerint fejlődtünk, nem létezik olyan készülék, ami mindenkinek tetszik. twinnel kapcsolatban is gondolom egyedül vagyok, pláne azok között, akik le is irják.

ha tetszik, örülj neki, hallgasd.én meg hallgatom a saját szarjaimat.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#70156) fehér_ember válasza bajnokpityu (#70155) üzenetére


fehér_ember
addikt

Az Arcam tetszik, a Twin-nel kapcsolatban viszont nem tudom hogy az áráért van-e jobb, vagy dac szinten már a legelején elkezdődik hogy nagyon kis különbségekért is "zsebbe kell nyúlni" (ALC892-->Xonar U7-->TC Impact Twin).
Mindenesetre tudom miért ezeket szúrtam ki, talán meghallgatás nélkül most sem választanék mást.

[ Szerkesztve ]

(#70157) Sinisi


Sinisi
senior tag

Sziasztok!
Gondolkozok már egy ideje, hogy lecseréljem az erősítőmet (Pioneer a656 mark ii). Kettő külön szobába szóló kettő hangfalpárt hajt meg. Egy Jamo Classic 8, és egy JBL LX44g-t. A kérdésem az lenne, hogy milyen erősítőt lenne ezekhez érdemes beszereznem olyat ami minél több hangzásképpel boldogul, illetve az sem árt ha távirányítós, esetleg rádió tuneres. Szóval előrelépés szempontjából gondolkozok.

(#70158) Sinisi válasza Sinisi (#70157) üzenetére


Sinisi
senior tag

Illetve mennyiért lehet a jelenlegi erősítőt elpasszolni?

(#70159) Sinisi válasza Sinisi (#70158) üzenetére


Sinisi
senior tag

A kereten még nem gondolkoztam. Nem tudom, hogy egyáltalán milyen típusok jöhetnek szóba. Akár használt is szóba jöhet (sőt).

(#70160) Sinisi válasza Sinisi (#70159) üzenetére


Sinisi
senior tag

Az is felmerült bennem ,hogy egyáltalán érdemes-e váltani... filmeket nézünk, ezek hangjaihoz, illetve általában pop zenét szólaltat meg, de előfordul a rock, elektronikus zene is.

(#70161) LW


LW
őstag

Sziasztok!

Gondolkodóba estem (vagy inkább kezdek elcsábulni) erősítők terén és a következő két gondolatom támadt:
Yamaha A-S1000
NAD 356BEE
(ársáv: 170-230e)

Szeretnék kiépíteni egy sztereó és egy házimozi szettet is. Számítógép mellett most egy Focal bookshelf párom van, de szeretnék később egy minőségibb álló párt is a nappali szekrény mellé (addig Magnat Vector 55 lesz). Azon gondolkoztam, hogy egy sztereó erősítővel mindkettőt tudom hajtani A és B csatornára kötve. A házimozi (NAD T770) pre-out-ját rá tudom kötni pl. a Yamaha main-in-jére, így a frontok a yamaha által, a többi csatorna a NAD által lenne erősítve. Ami kiváltképp tetszene ebben a felállásban, hogy tudom használni mindkét hangfalpárhoz az Arcam DAC-omat.

Készítettem egy ábrát, hogy szemléletesebb legyen. Helyes a terv? Kérlek szóljatok, ha valamit elrontottam volna, hogy ne az összerakásnál érjen meglepetés.


(A PRE-OUT->PRE-IN a frontokra vonatkozik természetesen.)

[ Szerkesztve ]

(#70162) Nemir Ombe válasza LW (#70161) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az ábra szerint rendben van.

Hmm ....

(#70163) lajthabalazs válasza LW (#70161) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Nem tűnik kényelmesnek, hogy a PC-n Playback Device-t és video kimenetet, a sztereo erősítőn Source-ot, és hangszórót kell váltanod, ha PC-s hangszórós zenehallgatásról át akarsz állni házimozira. Én átgondolnék a helyedben egy dedikált médialejátszót a TV-hez.

(#70164) LW válasza lajthabalazs (#70163) üzenetére


LW
őstag

Miután az őskövület NAD nem tudja a DTS-t, számítógép használata a legtöbb esetben nem elkerülhető.
Előnye a koncepciónak, hogy tudok sztereó hifizni a kis és nagy hangfalpáron is azonos forrással és erősítővel.
(+ a frontok talán szebben is szolnak mozin.)

(#70165) Nemir Ombe: Szerintem a kolléga jól mondta, mert külön source-ként van a "main in" a Yamaha-don.

[ Szerkesztve ]

(#70165) Nemir Ombe válasza lajthabalazs (#70163) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... a sztereo erősítőn miért kellene bemenetet váltania,ha végfokként használja?

Az a - b hsz választás meg nem annyira bonyolult/kényelmetlen (és egyértelmüen olcsóbb/jobb minőség,mint plusz egy erősítő/pc-s szett külön erre a célra) ;)

Hmm ....

(#70166) Nemir Ombe válasza LW (#70164) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Közben rájöttem; a Nad vs Arcam közötti váltásra írta.... ebben az esetben viszont szükséges. ;)

Hmm ....

(#70167) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék beújítani egy pár polcsugárzót, zenéhez és házimozigoz frontnak.
Az erősítő Yamaha rxv 457, szóval nem a high-end hanem valami arany középút a cél, kihozni a legjobbat ebben a méretben.
Az alábbiak közül melyik az ajánlottabb, jobb?

Yamaha NS-G20
Yamaha NX-E100
Canton Plus GX
Quadral TSA 300
Infinity Reference1i
JBL CONTROLL 1 G

Köszi előre is.

(#70168) flash-


flash-
veterán

ti 150-200 ezer forintig milyen 2.0 erősítő+hangfal szettet ajánlanátok?
(használt)

főleg rock,metal-t hallgatok, de nem baj ha a komolyzene és jól szól rajta.(azt is szeretem)

ha hangzás tekintetében pedig naturális legyen vagy leginkább ahhoz közeli.
semmi más komoly elvárás nincs.

néhány konkrét összeállítást ha adtok az sokat segítene!

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70169) benfolds


benfolds
őstag

sziasztok! van egy ilyen rádióm a hozzá tartozó hangszórókkal: http://www.radiomuseum.org/r/elac_3300t.html
a konyhában használom mp3, spotify és tunein kihangosítására telefonról. az fm rádió része sajnos "elmászik" mindig, ami mondjuk annyira nem zavarna, mert megvagyok fm rádió nélkül, viszont emellett van egy viszonylag erős alap sistergése is, ami elég idegesítő tud lenni. szerintetek foglalkozik még valaki ilyen rádiók javításával? egyébként mennyit ér kb. ez a cucc?

(#70170) Krissz80 válasza Krissz80 (#70167) üzenetére


Krissz80
senior tag

Vagy esetleg még a Boston Acoustic HD5?

(#70171) Nimda válasza Krissz80 (#70170) üzenetére


Nimda
addikt

Eljött az idő, hogy megrendeljem a Cambridge AM10-et és az SX50-et.Viszont sajnos a hangfalra még várni kell 3-4 hetet, mert nincs a beszállítóknál sem.Közben jött egy másik lehetőség az erősítőre, most akciós a Pioneer A20, közel azonos árban vannak.Sokkal több információt tudtam meg róla, mint az AM10-ről és dicsérik is a tesztek.
Szerintetek maradjak az AM10-nél, vagy az A20 a jobb?Hosszabb távra kéne, nem cserélgetném őket évente, ezért a megfontolás tárgya.Továbbra is a minőség/megbízhatóság a cél, nem a teljesítmény.

Krissz80 bocsi nem neked ment, rossz gomb.

[ Szerkesztve ]

(#70172) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Ha egy hibátlan erősítő már nulla hangerő állásban is 80W körül vesz fel, akkor bízhatom benn, hogy kis teljesítményen A osztályban üzemel? Luxman LV112, kb bő negyed hangerőig gyakorlatilag változatlan 80W körül mutat a fogyasztásmérő. Arcam Alpha 8r lehalkítva csak 20W körül, és ahogy hangosítom, úgy emelkedik is a fogyasztás. A Luxman hangja phono bemenetről jobban tetszik.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70173) Nemir Ombe válasza Nimda (#70171) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Én hasonló áron ezeket is számításba venném [link] [link] [link] ;)

Hmm ....

(#70174) robi-k válasza Gabor970 (#70172) üzenetére


robi-k
őstag

Elvben igen, bár ez nem igazi "A" osztály.
Az "A" osztályú erősítő jellemzője, hogy "0" hangerőtől 100% ugyan olyan áramot vesz fel (amely áramfelvétel a FET-ek nyugalmi áramának értékétől függ).
Ha egy hangerő/teljesítmény felett változik a tranzisztorok nyugalmi árama, akkor onnan már min "AB" osztályuként működik.

Pl. az én "A" osztályú erősítőm nulla hengerőnél u.a. a teljesítményt veszi fel, mint amin volt merszem kipróbálni (de az már elviselhetetlen hangerő volt) - kb. 480VA.

(#70175) Dorian


Dorian
félisten

Tegnap Gyuri visszahozta a kábeleket. Gondoltam leírom én, ha már ő nem :) :
VDC Silver továbbra is nagyon tetszik neki. Hivox ezüstkábel neki kevésbé tetszett a VDC Silvernél, pont fordítva, mint ahogy nekem. Beszéltük is, hogy valószínű hangfalfüggő, a finomkodó Triangle Antaloknak kellett az a kis pezsdítés, ami nálam a MA-nál meg esetleg egy kicsit sok volt. Holnap kapom vissza az erősítőt, majd próbálgatom még.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70176) Zserno


Zserno
tag

Sziasztok! A véleményetekre lennék kíváncsi. Vettem vagyis rendeltem ami még nem jött meg egy Denon PMA 520 AE erősítőt és hozzá egy Q Acoustics 3010 hangfalpárt. Az lenne a kérdésem jó választás e így együtt vagy hibát követek el hangfal téren. Köszönöm a választ.

Ti akik ott vagytok sehol........

(#70177) krichd1 válasza Zserno (#70176) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Mindenképp hibát követtél el azzal, hogy meghallgatás nélkül vásároltál. Így vagy tetszeni fog, vagy nem, utóbbi esetben 14 napig visszaküldheted.
Én nem vettem volna meg ezt a párost, de az én vagyok.

Nimda: Ha hosszabb távra tervezel, akkor szerintem egyiket se, főleg nem kipróbálás nélkül.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70178) Zserno válasza krichd1 (#70177) üzenetére


Zserno
tag

Oké! Köszi a választ! Kipróbálom ha megjön és ha nem tetszik visszaviszem...

Ti akik ott vagytok sehol........

(#70179) Nimda válasza krichd1 (#70177) üzenetére


Nimda
addikt

Hasonló árban, (max. 70e-ig) tudsz ajánlani, a lent említett hangfalhoz?

(#70180) norvik válasza Dorian (#70175) üzenetére


norvik
aktív tag

Gyuri eléggé részletesen leírta, amit tapasztalt. Igaz, a kis ezüst kábelt nem igazán tesztelte, de nekem ennyi is bőven elég volt, hogy akarjam ezt a kábelt. Kell, két példányban. Ma próbáltam is megrendelni a GEM-től, de kissé megakadtunk, mert a silver session-bók három is van. 55, 90, vagy 125 pikofarádos volt, amit Gyuri hallgatott?

(#70181) krichd1 válasza Nimda (#70179) üzenetére


krichd1
addikt

50eFt környékén pár napja linkeltem be használt erősítőket, előtte hangdobozokat, keress vissza.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70182) Dorian válasza norvik (#70180) üzenetére


Dorian
félisten

55

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70183) norvik válasza Dorian (#70182) üzenetére


norvik
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm. Rendelés megy, remélem, hamar fülvégre kaphatom!

(#70184) Nimda válasza krichd1 (#70181) üzenetére


Nimda
addikt

Én nem használtat keresek hanem újat.Ha esetleg nem tudsz a 70 ezres ársávban ajánlani, akkor melyik a kevésbé rossz a kettő közül?Mondjuk az AM10 túl száraz lenne szerinted.A használt piacon meg nem találtam megfelelőt, ami legalább pesti átvétel lenne (de ez már nagyon végszükség esetére).

[ Szerkesztve ]

(#70185) Krissz80 válasza Krissz80 (#70167) üzenetére


Krissz80
senior tag

Eseteg, erre tud valaki valami bölcs tanácsot?

[ Szerkesztve ]

(#70186) norvik


norvik
aktív tag

Talán nem ide való a kérdés, ezért inkább off-ba teszem. A Cd lejátszóm lézer olvasója haldoklik, a megvakulás szélén áll. Rendeltem komplett mechanikával újat. A héten a kezembe kerül, ha a nyomkövetés nem hazudik. A kérdés az, hogy ezt állítgatás nélkül ki tudom e cserélni, úgy, hogy kiveszem, beteszem, vagy érdemes szakszervizbe vinni. Műszaki ember vagyok, szerelés nem gond, de az elektronikához sötét vagyok, nem az én területem. Rotel RCD 971 vár műtétre, ha ez segít a válasz adásban. Köszönöm előre is.

(#70187) dgyuri0123 válasza Dorian (#70175) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi a lehetőséget. :R Igazán jó volt meghallgatni őket és az van, amit írsz. Lehet, hogy az ezüst kábel finomabb és cizelláltabb, mint a VDC kábel de, nálam inkább finomkodó és visszafogott volt.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70188) lemmy9 válasza norvik (#70186) üzenetére


lemmy9
őstag

Nem annyira bonyolult, de óvatosan a sztatikus feltöltődéssel. Plusz van az új fejeken egy kiforrasztandó ónzár, ami pont a sztatikus elszállást akadályozza meg. Inkább szerviz. De ha az aliexpressről van, sok jóra ne számíts.

Szerintem!

(#70189) norvik válasza lemmy9 (#70188) üzenetére


norvik
aktív tag

Nem Ali, hanem EBay. Egy német cégtől jön, elvben teljesen eredeti, Sony, amit a Rotel használt ehhez a lejátszóhoz. Ezek alapján nem tartom valószínűnek, hogy új lenne, inkább maradék raktár készletre gondolok.
És, persze, csak reménykedem, hogy nem annyira régi, hogy eleve vak legyen. Köszi az infót. Próbálok vigyázni, ami a sztatikus dolgokat illeti. Arra számíthatok, hogy nem kell belőni, állítgatni? Arra inkább már nem vállalkoznék.

(#70190) gordonfreemN válasza robi-k (#70174) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ha nem változik a nyugalmi áram, akkor a feszültség változik A osztályban és amikor B osztályra vált akkor meg már az áram is váltakozik? Hmmm

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70191) krichd1 válasza Nimda (#70184) üzenetére


krichd1
addikt

Újak közül a Hivox amp4me és a Tangent Exeo jöhetne szóba ennyiért.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70192) krichd1 válasza Krissz80 (#70167) üzenetére


krichd1
addikt

Az itt felsoroltak helyett inkább ezt a kis Celestiont hallgasd meg, ha olcsó állványos hangdoboz kell.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70193) robi-k válasza gordonfreemN (#70190) üzenetére


robi-k
őstag

(#70194) gordonfreemN válasza robi-k (#70193) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Elèg ha konkrétan válaszolsz a triviális kérdésemre :) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70195) Lompos48 válasza gordonfreemN (#70194) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha nem változik a nyugalmi áram, akkor a feszültség változik A osztályban és amikor B osztályra vált akkor meg már az áram is váltakozik?

A osztály esetén az egyetlen végtranzisztor, cső stb. állandóan vezet. A váltakozó jel a nyugalmi áramra tevődik rá. Tehát pozitív félperiódusban nagyobb, negatívban kisebb, mint a nyugalmi áram. Ellenben az átlagértéke megegyezik a nyugalmi árammal. Ezért bármekkora a kimeneti teljesítmény a fogyasztása és a hőtermelése a végfoknak ugyanaz.
B osztálynál nincs nyugalmi áram, az ellenütemű végfoknak hol az egyik, hol a másik eleme vezet és ezúttal annyira, amennyit a kivezérlés diktál. Fogyasztása és a hőtermelése a végfoknak ezúttal a jel függvényei.
AB osztálynál, amit a nullátmeneti (crossover) torzítás kiküszöbölésére találtak ki, létezik egy minimális nyugalmi áram, ami miatt a B osztályra jellemző jelfüggő fogyasztáshoz és a hőtermeléshez hozzáadódik egy állandó, ezáltal a nyugalmi áram által termelt állandó mennyiség.

A feszültség változása a jelnek megfelelő minden pillanatban.

[ Szerkesztve ]

(#70196) gordonfreemN válasza Lompos48 (#70195) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Azt feltételezem Robi-k erősítője ellenütemű komplementer végfok. Feltételezésem oka a nagy kimeneti teljesitmènye (480VA). Beszéljünk erròl a komplementer végfokról, mely teljes kivezérlésnél is A-osztályúként üzemel. Mekkora lesz az átlagértéke az áramnak a pozitív és negatív félperiódusban együtt? De arra is kiváncsi volnék, egy 2A csúcsáramú félperiódusban mekkora nyugalmi áram szükséges a (pl npn) tranzisztoron A osztályu üzemhez ugyanezen komplementrr erősitőnèl? 1A

Az előző válaszokat (és linkeket) köszönöm, elég sokat lehet olvasni az A-AB működésről és könnyen belekavarodik az ember.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70197) gordonfreemN válasza robi-k (#70174) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Előzőekben buta megfogalmazásom miatt elnézésedet kérem. Szóval amire kiváncsi volnék:
"Ha egy hangerő/teljesítmény felett változik a tranzisztorok nyugalmi árama, akkor onnan már min "AB" osztályuként működik."
Hogyan és miként változik egy bizonyos hangerő felett a nyugalmi?.
Ha Lompos48 magyarázatát elfogadjuk akkor:
" AB osztálynál, amit a nullátmeneti (crossover) torzítás kiküszöbölésére találtak ki, létezik egy minimális nyugalmi áram, ami miatt a B osztályra jellemző jelfüggő fogyasztáshoz és a hőtermeléshez hozzáadódik egy állandó, ezáltal a nyugalmi áram által termelt állandó mennyiség."

Én ebből azt olvasom ki, hogy a tranzisztorok nyugalmi árama nem változik, csak a vezérlőjel függvényében megjelenő kimeneti jel. Tehát ahogy én eddig is gondoltam ha a nyugalmi 100mA, akkor míg a kimenő jelem csúcsárama eléri a 200mA-t addig működik A osztályban. Ez igen kis kivezérlés. De ezt a 200mA-t átlépve pl 1A-re (hangerőszabályzó) a nyugalmi továbbra is 100mA marad, vagyis nem változik :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70198) robi-k válasza gordonfreemN (#70197) üzenetére


robi-k
őstag

Azt feltételezem Robi-k erősítője ellenütemű komplementer végfok. Feltételezésem oka a nagy kimeneti teljesitmènye (480VA). Beszéljünk erròl a komplementer végfokról, mely teljes kivezérlésnél is A-osztályúként üzemel. - nem, nekem teljesen klasszikus felépítésű "A" osztályú erősítőm van, FET-es tranzisztorokkal a kimenetben.

Jól gondolod, a kombinált A-AB erősítőknél addig, amíg a kivezérelt kimenő teljesítményhez tartozó végtranzisztorok árama nem éri el a beállított nyugalmi áram értéket (tipikusan 50mA, gy van beállítva pl. az Arcam erősítőknél, ami 10W körüli kimeneti teljesítménynek felel meg), addig "A" osztályúként működik. Amint tövább nő a kivezérelt végteljesítmény, onnan kezdve kezd változni (nölni) a tranzisztorok által vezetett áramérték is (tehát pl. az Arcamnál 50mA-tól a maximumig).
Ezért is szeretik sokan az ilyen kombinált A-AB erősítőket, mert kis hangerőn (teljesítményen), A osztályban működve, nagyon kis torzítás mellett működve nagyon jó hangminőséget tudnak biztosítani.

(#70199) Gabor970 válasza robi-k (#70198) üzenetére


Gabor970
addikt

Az Arcam Alpha 8r esetén nehezen tudom elképzelni bármilyen helyzetben is az A osztályt. Az szinte semmit sem melegszik, és ahogy írtam, nagyon kicsi az áramfelvétel alapon, valamint ahogy növelem a hangerőt, úgy kezd rögtön az is növekedni. A luxmanom akkor is jó meleg, ha nem is szól, és csak hangerőszabályozó kb negyed állás felett kezd emelkedni az áramfelvétele, ami csendben is vagy négyszerese a fenti arcaménak.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70200) robi-k válasza Gabor970 (#70199) üzenetére


robi-k
őstag

Arcam-nál csak az alábbi erősítőknél van megoldva az A-AB üzemmód (idézem az Arcam saját leírásából): "This is used to good effect in the Arcam AVR600 and AVR750 AV amplifiers as well as the new A49, P49 & A39 stereo amplifiers." Tehát az Alpha 8r vagy AB-s, vagy akár D-s üzemben működik.
A Luxman viszont a leírásod alapján pont ilyen A-AB üzemmódot valósít meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.