Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) Nemir Ombe válasza Psychopeti (#71399) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vegyél 2 aktiv dobozt a PC-hez ennyiért és nem kell külön fizetned a "minihifi" részért, a szekrény tetején meg ugyis mindegy mi szól. ;)

(a 4x3m felétek már "nagyszoba"?)

Hmm ....

(#71402) Psychopeti válasza Mikisys (#71400) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Hát ez nagy segítség volt... :(

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71403) Sz.Péter válasza Psychopeti (#71402) üzenetére


Sz.Péter
tag

Az összeset. :K
Üdv

(#71404) Nimda válasza Psychopeti (#71399) üzenetére


Nimda
addikt

A keretedből talán én ezt venném, most úgyis akciós, jóval olcsóbban megkapod.

(#71405) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Csak hogy legyen színválaszték.És még a ifon is belekomonikál vele.Hájend.
[link]

(#71406) Psychopeti válasza Nemir Ombe (#71401) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Az aktív dobozok közül melyik lenne a legjobb választás egy teljesen laikus számára :F

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71407) Psychopeti válasza Sz.Péter (#71405) üzenetére


Psychopeti
senior tag

Jól néz ki. bár én valami combosabb wattra hajtok :B

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71408) Nemir Ombe válasza Psychopeti (#71406) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amelyik tetszik és kijön a keretedből.

A szekrény tetején semmilyen jelentősége nincs a minőségnek.... ;)

Ha valami "combosabb wattra" hajtasz akkor tessék: [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71409) Sz.Péter válasza Psychopeti (#71407) üzenetére


Sz.Péter
tag

Á értem.Jó 20 éve 50k- ért kihagytam ezt a bizniszt.Most sem teszek másképp,de az a 5-ik láb,ez vao.Azé ez is egy pájó.:)

(#71410) trufa12 válasza Psychopeti (#71407) üzenetére


trufa12
addikt

Használtan 80bol erősitő plusz hangfal.
Ezek a bolti minihifik semmire. Sem jok

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71411) nokia5201978 válasza trufa12 (#71410) üzenetére


nokia5201978
tag

De,hogy ne legyen csend.

(#71412) Gabor970 válasza Psychopeti (#71402) üzenetére


Gabor970
addikt

Segíteni akkor tudnánk, ha letennél arról, hogy a szekrénytetejére rakd. Ha tényleg oda teszed, akkor szinte tökmindegy. Az biztos, hogy én is azt mondom: erősítő + pár hangfal aminek sokkal több értelme lenne, mint a "mini hifinek"
A miértre az a válaszom, mert sokkal jobban szól. Persze ha ügyesen választasz 60e Ft-ból használtak közül.
Felejtsd el a ráirt wattokat, semmi jelentősége, marketing szarság, azt hazudnak amit akarnak. Egy különálló erősítő az esetek 95%-ában nagyon teljesítményű mint bármely minihifi.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71413) cappa72 válasza Psychopeti (#71406) üzenetére


cappa72
nagyúr

Én használtban gondolkodnék: kaptam egy régi erősítőt (denon AVR-1710, amit majd vörösbor formájában fogok "kifizetni"), meg vettem egy pár hangfalat (Canton Classic 871) ~20k-ért. Van hozzá egy kis kínai DAC (3000Ft), hogy lehessen számítógépről kisebb zajjal hallgatni zenét. Olyat szól, hogy hü... Persze bizonyos keretek között, de hogy teljesítményben jó, ez kétségtelen. Annyira nem is szól szörnyűen. Kicsit karcolódott a hangfal külseje, de nem ez volt a fontos.
Szerintem...

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#71414) Gabor970 válasza cappa72 (#71413) üzenetére


Gabor970
addikt

Meglepődnél, ha a denon avr 1710-est lecserélnéd egy PMA320-ra :) Kb szőrön-szőr móka piaci értékük alapján. A házimozi erősítőknél szinte minden esetben jobbak zenehallgatáshoz a sztereo erősítők.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71415) cappa72 válasza Gabor970 (#71414) üzenetére


cappa72
nagyúr

Garázsba tökéletes ez a páros, és igazából nem vettem, hanem kaptam, viszonzásul majd én adok valami jóféle vörösbort ;)

Ha komolyabban akarok zenét hallgatni, akkor a nappaliban leülök a Denon PMA-860 + Canton Chrono 509 dc kombó elé a bőrfotelba. Na és onnan megszűnik a külvilág... biztos ezen is van még kivetni/javítani való, de most megállj van ez ügyben (persze vannak kiszemeltek, de először a szoba akusztikáját kellene "megjavítani")

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#71416) trufa12


trufa12
addikt

Egyébként nálam is szekrény tetején vannak a hangfalak, (szobába van 2 szekrény pont úgy rendeztem két szélen legyenek, így legalább a sztereó meg van ) , elforgatva olyan 40-60 fokba..
állványon lenne az igazi, ha lenne helyem... de majd egyszer.

Kevesebb mély, több magas hallatszik de még így is hallgatható ha leülök a kanapéra a hangfalakkal szembe, középre.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#71417) Tomacko válasza cappa72 (#71415) üzenetére


Tomacko
senior tag

Garázsba a jutub-nak nagyon is mindegy, hogy milyen bitrate-l tolja kifelé a dobozok irányába a Rolling Stones-t meg a black Sabbath-t, vagy a Pistols-t ;]

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#71418) cappa72 válasza Tomacko (#71417) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nyúltúb épp nincs a garázsban de van egy kínai flac lejátszó, ami fogad pendrájvot, arról szólnak az áltatd említettek is. :DDD

B.C. Rich Platinum Warlock eladó 105kHUF

(#71419) Tomacko válasza cappa72 (#71418) üzenetére


Tomacko
senior tag

Midnight Oil Valamiért most ez jutott eszembe a garázsról meg az oda illő zenei feelingről. Lehet azért mert szerelőhöz fogok indulni lassan ? :) Na de nem offolok tovább.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#71420) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Nos a végén az lesz hogy majd egy erősítő lesz és hozzá két hangfal. A keret rá 60. max 80ezer.
Már csak az a kérdés hogy erősítőt újonnan érdemes nézni és hangfalat is vagy használtam is ki lehet fogni valami jót?

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71421) Tomacko válasza Psychopeti (#71420) üzenetére


Tomacko
senior tag

Ebből a pénzből csak használtan.

Ha nem ismered meg a barátság titkát, igazán nem is tudsz semmit. Tomi ---ZTE Grand X IN--->Motorola Atrix 4G--->Sony Xperia S--->Huawei Ascend P6 ---> Asus Padfone S --> Xiaomi MI-A2 Lite

(#71422) kriszti@n válasza krichd1 (#71181) üzenetére


kriszti@n
tag

Egyiket sincs lehetőségem meghallgatni, tudom nehéz leírni, de melyik milyen hangzást képvisel? Éppen vásárlás előtt vagyok,és az ár tényleg jónak tűnik.
Jelenleg JBL polcsugárzót használok, Hk erősítővel, nagy elégedettséggel..

[ Szerkesztve ]

(#71423) krichd1 válasza kriszti@n (#71422) üzenetére


krichd1
addikt

Ugye már megbeszéltük, hogy az darabár, de még úgyis jó áron vannak, olyanon mint eddig. Mindkettőről találsz információt, ha visszakeresel.
Nem írtál típust, de gondolom valami belépő szintű JBL és H/K erősítőről van szó. Azokhoz képest nagyon más karakterű, mind a Triangle, mind a Focal, magasabb szinten is vannak, emiatt kiszolgálásra is igényesebbek jóval, főleg a Focal. Tehát benne van az is, hogy nem fognak ezek tetszeni.

Mondjuk ezen már gondolkodtam, hogy kezdőknek egyiket sem nagyon kéne ajánlani, bármilyen jó áron vannak, mert a Triangle Maestro hangdobozokat úgyis unalmasnak, laposnak szokták hallani elsőre, a Focal Chorus W-k meg visítanak, ha akármilyen szedett-vetett rendszert raknak eléjük, ami épp kéznél van, pedig jó képességű hangdobozok, főleg a C8 VW.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71424) kriszti@n válasza krichd1 (#71423) üzenetére


kriszti@n
tag

Igen belépő szett. JBL studio 230+ HK 3700.
Nekem nagyon tetszik a a hangzása, de komolyabbra cserélném, hasonló hangzású párost szeretnék.
Erősítőt is vennék újat, de hosszútávra gondolkozom,nem akarom cserélgetni.
Inkább a "mélyebb " hangzás tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#71425) emvy válasza kriszti@n (#71424) üzenetére


emvy
nagyúr

Vegyel JBL-t megint. A draga cuccaik nagyon jok, abszolutertekben is.

while (!sleep) sheep++;

(#71426) krichd1 válasza kriszti@n (#71424) üzenetére


krichd1
addikt

Ha maradsz a JBL vonalon, akkor előrelépésként jó lehet a használt Studio 530, vagy Studio 590, ezek már a Synthesis családba tartoznak. Általában jó áron is vannak. 530-nak kell legalább 15 négyzetméter, az 590-nek legalább 30 négyzetméter kell, hogy rendesen kibontakozhassanak. Ott van még az 570, 580, de azokat nem ismerem.
Erősítő terén először el kell döntened, hogy meg akarod-e tartani a hangdobozok eredeti karakterét, esetleg még kicsit ráerősíteni, vagy kulturáltabbá tenni.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71427) kriszti@n válasza krichd1 (#71426) üzenetére


kriszti@n
tag

Nem feltétlenül ragaszkodom a JBL-hez, most voltam meghallgatni egy Klipsch rp250-et , az is nagyon tetszett.
Azt elfelejtettem,hogy főként elektronikus zenét hallgatok és poppot.
Szeretném megtartani ezt a jellegű karaktert, azt modták a denon és yamaha erősítőket felejtsem el, mert azok inkább "magasabban " szólnak, nem ennyire telten.
A pioneer milyen a HK-hoz képest hangzásban? Vagy hi az ami a HK-n kívül hasonló karakterű? Ugyanez lenne a kérdésem hangsugárzóval kapcsolatban is, azt már tudom hogy a Klipsch JBl tetszik, nem tudom mi az ami még szóba jöhetne.A vége hallgatózás lesz, csak célirányosan akarok menni.

(#71428) perempe válasza kriszti@n (#71424) üzenetére


perempe
addikt

a JBL Studio 230 1.1KHz-en vált. nem fárasztó a hangja? nagy tölcsér esetén gyakori.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71429) kriszti@n válasza perempe (#71428) üzenetére


kriszti@n
tag

Teljesen fogalmatlan vagyok hozzá,de nem úgy tűnik :) Én szeretem

(#71430) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Sziasztok!

A DAC-omhoz (Audio-GD NFB 5.32 XMOS chip) szeretnék valamilyen stúdió monitor hangfalpárt venni szobai zenehallgatásra.
Két típus amit random találtam:
- JBL LSR305
- Genelec 8010A (utóbbiban az tetszik, hogy pici)

Hallani még nem hallottam egyiket sem..

Keret: 80k/db

Jelenleg egy AKG Q701 fejsem van, ami tetszik, csak lehetne benne picivel több mély.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#71431) krichd1 válasza kriszti@n (#71427) üzenetére


krichd1
addikt

"most voltam meghallgatni egy Klipsch rp250-et , az is nagyon tetszett."

Ez baj, legalábbis hangminőségi és audio kulturális szempontból.
JBL Studio 5xx alá szerintem nem érdemes menni, ami az alatt van, azok még nem alkalmasak zenehallgatásra, akár tetszik, akár nem. Tehát ilyen Klipsch R, RP kerülendő, RF között már találni elfogadhatót.
Azért Yamahából az S1100, S2100 elég kifinomult hangú erősítő, nem olyan hifis színezős, mint amik alatta vannak. Mostani sztereó Denonokat én sem kedvelem. Régebbi nagy sztereó H/K erősítők egész jól szóltak a JBL-ekkel, persze nem véletlen, mivel egy cégcsoport, a mostaniakat nem nagyon ismerem. A mostani Pioneer sztereókkal ezekhez A-70-el bezárólag nem foglalkoznék.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71432) K2016 válasza krichd1 (#71431) üzenetére


K2016
csendes tag

Az említett Yamahák sajnos nagyon nem az én árkategóriám.
Erősítőt 150.ig szeretnék venni, hangfalakat 250ig.Ez nagyon a maximum, többet nem tudok rászánni.

(#71433) Nemir Ombe válasza krichd1 (#71431) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Pedig (a gyártó szerint) az RP feljebbb van pozicionálva, mint az RF .... abban egyetértek, hogy a régi RF-ek/RB-k jobbak voltak a mai bármelyik szériánál .... ;)

(#71432) K2016:

Én a helyedben elgondolkoznék egy pár ilyenen [link] egy normálisabb állvánnyal, vagy ha állót akarsz, akkor egy pár ilyenen [link], ha a Klipsch/JBL hang tetszik. Az újabb Klipsch-ek lényegesen gyengébbek lettek, JBL-ből meg Studio 5xx/LS alatt nem jön ki normális hang, de ezeket meg rendesen felárazták JBL-ék, más gyártótól olcsóbban jobb hangot kapni .... erősítőből (mivel a leírtak alapján a gondolom "keményebb" hangot szereted) jó választás lehet egypl. ilyen [link] vagy az olcsóbb állványos dobozokkal egy ilyen [link] (hogy beleférj a keretbe), de még egy ilyen se lenne rossz választás [link] ..... természetesen szerintem .... ;)

Hmm ....

(#71434) perempe válasza kriszti@n (#71429) üzenetére


perempe
addikt

[link]
én nagy stúdiómonitort hallottam, és bár baromi jól szólt, igen kemény hangú volt, amit én a tölcsér és a driver kombónak tudtam be.

minél inkább kisebb a tölcsér és magasabb a váltási frekvencia, annál inkább megszűnik ez az érzés, annál egyszerűbb jót csinálni.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71435) K2016 válasza Nemir Ombe (#71433) üzenetére


K2016
csendes tag

Köszönöm szépen, RF 62 volt, azt is szerettem,csak kisebb lakásba kényszerültem (nappali kb 25-30m2)
A mostani JBL /HK szett meg alkalmi vétel volt.(80e).
A rádiós, esetleg hálózatos erősítőkből melyik a már "elfogadható" kategória ?
Nincsennek túl nagy elvárásaim, a hallásom sem audiofil, egyszerűen a testesebb hangokat szeretem, és olyan szettet szeretnék,hogy később egy nagyobb nappaliban is megállja a helyét.
Az RF 82 méretei miatt is ( gondolom ezen a területen nincs értelme) kezelhetetlen jelenleg.

Lehet ezt így kategorizálni, hogy melyik márkáknak van az általam keresett hangzása? (Erősítő és hangfal is)
Nem ragaszkodom sem a klipschez, sem a jbl-hez, egyszerűen csak nem értek hozzá, és nincs lehetőségem minden erősítőt minden hangfallal meghallgatni.

(#71436) Nemir Ombe válasza K2016 (#71435) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

25-30nm kb. az RB82 felső, az RF82 alsó határa, választhatod bármelyiket szerintem .... nem tudom miért akarsz /hálózatos/rádióerősítőst, de rádióhallgatáshoz lényegében bármi megfelel, nem kell hosszá se "karakter", se "minőség" .... ;)

Hmm ....

(#71437) kriszti@n válasza Nemir Ombe (#71436) üzenetére


kriszti@n
tag

Nem akarok azt, csak szimpla kérdés volt ( a jelenlegi kereséstől függetlenül , nyaralóba gondolkoztam rajta, hogy nem adom el a kisJBl-t), henem oda kerülne, és mellé gondoltam).
A jelenlegi keresés nem erre irányul :)

(#71438) krichd1 válasza Honkydoo (#71430) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Nem ez a topik foglalkozik ezekkel, arra ott a multimédiás, de ezt te is tudnád, ha elolvastad volna legalább a téma tudnivalókat. Amúgy ha a Q701-ben kevesled a mély tartományt, akkor nem tudom mit vársz a pöttöm 8010-től, az 60Hz alatt halott, meg amúgy is kisdoboz hangja van.

(#71433) Nemir Ombe: A mostani R szériát, aminek a végére odabiggyesztettek egy F betűt, ne keverd az RF-el, illetve az RP széria név végén is van egy F, de ez lényegtelen. Most úgy van, hogy R->RP->RF->P széria.[link]
Bár már az RF széria csúcsmodelljét, az RF-7 II-t már nem sok helyen lehet kapni.
Az S700 azért annyiban komolyabb, hogy nem zavarodik úgy össze a hangja, nem vállalja túl magát, mint az A-50, A-70. Ebben a loudness-es színezős hifis hangú karakterben azért ügyesebb a Yamaha.

(#71432) K2016: Azt ugye tudod, hogy szabályzat szerint tilos a másodregisztráció?

(#71435) K2016: Például Polk Rti-nek van még ilyesmi kellemetlen arcba mászós, kemény kiemelt magasú hangja, mint az alsóbb kategóriás JBL, Klipsch szériáknak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71439) Nemir Ombe válasza krichd1 (#71438) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem keverem, a "sima" RF- re gondoltam, amit linkkeltem is. Az RP-t az RF leváltására hozták ki, de amig együtt volt piacon a két tipus, addig a RP-t feljebbre tették.

Az RF-7-et ne keverd a sima RF szériához, az inkább "átmenet" a Reference és a Palladium között, majd' külön kategória (amit, ha hallottad meg is értesz ;) )

Erősítő kérdésben nem tudok veled egyetérteni, a nagy Pio-k nem rossz darabok, a Yamaha már szinesebb, de az 1000-es től az is "megjavul".... szerintem....

Hmm ....

(#71440) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71439) üzenetére


krichd1
addikt

Nem volt fentebb az RP, mint az RF, csak mivel az RF szériát kifuttatták, így olcsóbban adták. Nem keverem én semmivel az RF-7 II-t, szerintem jól fogalmaztam vele kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71441) Honkydoo válasza krichd1 (#71438) üzenetére


Honkydoo
őstag

Olvasgattam én, szerintem az értelmezéssel voltak gondjaim. :B Sorry megyek is tovább.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#71442) celf válasza krichd1 (#71263) üzenetére


celf
őstag

kerestem, de nem találtam, a proton vs. nad-al kapcs. illetve proton vs. toshiba?
lehet csak én nem látom?

[ Szerkesztve ]

(#71443) Nemir Ombe válasza krichd1 (#71440) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

[link]

Hmm ....

(#71444) krichd1 válasza Nemir Ombe (#71443) üzenetére


krichd1
addikt

Itt szépen leírják a marketingesek, hogyan fejlődtek visszafelé. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71445) celf


celf
őstag

erről a pioneerről van tapasztaltotok?

(#71446) Nemir Ombe válasza krichd1 (#71444) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Igy van, ezért vesznek sokan "marketinget"... :D (és ezért szoktam inkább a régi RF-eket ajánlani, ha már valaki Klipsch-et akar)

celf:
Szerintem ezt a Pioneer-t senki nem ismeri....mivel ez egy Toshiba (a linken)... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#71447) celf válasza Nemir Ombe (#71446) üzenetére


celf
őstag

:D toshibát akartam írni, csak épp nézek vagy 4-5 erősítőt egyszerre sorry :B

szóval továbbra is, a következő erősítőkről lenne 1-2 szóban véleményetek?

MARANTZ PM 66 SE

MARANTZ PM 62 EROSITO

DENON PMA-500AE

illetve van itt ezen az oldalon még Denon pma320, de arról tudom, hogy jó véleménnyel vagytok.

(#71448) Polllen


Polllen
nagyúr

Sziasztok!

A régi erősítőkön a tape bemenetere rá lehet kötni bármit, ami nem phono?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71449) python1 válasza Polllen (#71448) üzenetére


python1
veterán

Rá.

(#71450) Haja


Haja
tag

Sziasztok!

Pár hónapja már kérdezősködtem errefelé, próbálom újra felvenni a fonalat :)
Láttam jó áron Canton Chrono 503.2-t. Tudom, hogy a kisebb verzióját ajánlottátok itt. Ez milyen hangfal? Jó/rossz?
Illetve milyen karakterű hangfal, mihez hasonlítható? Milyen erősítővel érdemes párosítani?

Üdv!
Haja

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.