Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70701) Satellite válasza fehér_ember (#70693) üzenetére


Satellite
tag

Lehet, hogy "felesleges", de az is lehet, hogy beválik.

Ne menjünk bele, hogy milyen problémákat vet föl egy kisméretű zárt doboz és egy aktív-szub frekvenciamenetének, abszolút fázisának, a zenehallgató helyiségben történő elhelyezésének, stb. beállítása, de az biztos, hogy kellő időráfordítással nagyon kulturált hangot képes produkálni egy ilyen rendszer. Akár Sonata-val, akár mással.
A ráfordítható összeg többféleképpen is elkölthető, - ez csak egy lehetőség a sok közül.

(#70702) fehér_ember válasza Satellite (#70701) üzenetére


fehér_ember
addikt

Sok sikert. :K

(#70703) Satellite válasza dgyuri0123 (#70696) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem valamit félreértettél. :)

Nem "audiofil" erősítőre/láncra szólt a kérdés, hanem egy nagyon alapszintű rendszer létrehozására.
"Hifi"-ről sem volt szó, hanem "csak" otthoni zene-reprodukálásról.

(Ha zenét akar bárki is hallgatni, nyilvánvalóan elmegy egy élő előadásra.)

Természetesen ha a megadott összeg nagyobb volna, lehetne javasolni sok mást is, de ez esetben fontos szempont volt a telefont Bluetooth-on keresztül elfogadó erősítő.
Ha ez a fő jelforrás, (netán CD a Line-bementen keresztül), akkor ebben a láncban nem egy ilyen (vagy más hasonló) erősítő lesz a "leggyengébb láncszem"...
(Tudom, hogy már az egykori "mértékadó" külföldi "sajtótermékek" is már csak árnyékaik régi önmaguknak, de a Hi-Fi Choice "Ajánlott" minősítést adott ennek a Kínában gyártott dániai dobozkának.
A belseje sem elborzasztó, a végfok mellett van benne egy 192kHz/24 bit DAC és optikai bemenet is, - egy meghallgatást biztosan megér.)

[ Szerkesztve ]

(#70704) Satellite válasza fehér_ember (#70702) üzenetére


Satellite
tag

Köszi, de ezt szerintem rjanos97-nak címezd! :K

[ Szerkesztve ]

(#70705) dgyuri0123 válasza Satellite (#70703) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem kell mélynyomó egy sztereó rendszerbe. Szerintem.

"csak a zene van"

(#70706) Satellite válasza dgyuri0123 (#70705) üzenetére


Satellite
tag

Szerintem sem, - ha van egy olyan hangfalad, ami képes lesugározni azt az alsó 1 oktávot.

De az már legtöbben tudjuk, hogy ez nem százezer forintos kategória, sőt...
Kevés olyan "szerencsés" zenebarát van a Lajtán innen, akinél rendesen meg is szólal a "fundamentum", és itt most nem csak a hangfalra, nem csak az ehhez szükséges tartalékokkal rendelkező erősítő(k)re, kábelekre stb. gondolok, hanem a legfontosabb láncszemre: a lehallgató helyiségre. Az átlag 2,75 méteres belmagasságú, vékony tégla vagy panel-falak által határolt, sokszor szűk, bútorokkal teli-tömött szobákban teljesen másképp szól az (eleve kudarcra ítélt) kísérlet az "eredeti" hangkép megközelítésére, mint pl. egy 4 méteres belmagasságú századfordulós "polgári" ház 50-60 négyzetméteres nappalijában.
A legtöbb kis- és közepes hangdobozra épülő rendszer esetében egy pillanat alatt kiderül egy mélynyomó beiktatásakor, hogy bizony komoly hiányosságok vannak a hangzás egyensúlyában.
Szóval szerintem sem kéne, de...

(#70707) dgyuri0123 válasza Satellite (#70706) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy vacak mélynyomó nem ér semmit, mert csak morog és nem hozza majd az elvárt alsó regisztert, hidd el. Egy jó viszont több százezer pénz. Lehet választani.. :)

"csak a zene van"

(#70708) fehér_ember válasza Satellite (#70706) üzenetére


fehér_ember
addikt

Még egy totál kezdő zenehallgatónál is kiveri a biztosítékot, ha pl. a nagybőgő alsó tartományát egy brummogós-puffogós szubon meghallja; akkor is tudni fogja hogy az úgy nagyon nem jó, ha még soha az életben nem halott nagybőgőt.

Szerencsével (és elég ritkán) 60-70 ezer forinttól használtam már kifogható "elmegy" kategóriás szub, újonnan viszont mégfentebbről indulnak.

[ Szerkesztve ]

(#70709) Satellite válasza fehér_ember (#70708) üzenetére


Satellite
tag

... azért én nagyon vigyáznék, ha a közelembe kerülne egy "halott nagybőgő"...
Csúnya dolgokra képes egy ilyen! :))

[ Szerkesztve ]

(#70710) Satellite válasza fehér_ember (#70708) üzenetére


Satellite
tag

Bizony, a házimozi-őrület előtt jó néhány neves gyártó készített (kimondottan) zenehallgatásra szánt mélynyomót, a kisebb dobozaik balanszát támogatván, - egy ilyen (még a kora ellenére is) lényegesen kulturáltabb hangra képes, mint a legtöbb mostani új.
(Ha pedig belenéz valaki egy régi és egy új doboz belsejébe, az eléje táruló látvány magáért beszél...)

(#70711) flash-


flash-
veterán

építenék valami klassz rendszert, először egy erősítő kellene amivel a régebbi hangfalakat tudnám használni,
de cél lenne minőségi jó hangfalak vásárlása később..

hogy induljak el? 2.0 rendszerben gondolkodom, és szeretem a részletes kiegyenlített hangzást
főleg rockzenét és komoylzenét hallgatok.

pár tippetek lenne erősítőben? használtban gondolkodok 50-80 ezer ft körül

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#70712) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kaptam ma egy elég régóta érintetlen Vidi tornyot. Hazahoztam, elég "amperszaga" van, 10-20 éve állt egyhelyben a toronyban :) Azóta tán' be se volt kapcsolva.

Kérdésem, hogy be merjem így dugni, és kapcsolni, vagy előtte nézzem át, nem száradtak-e ki a kondik, stbstb? Nem akarom se leégetni a cuccot, se eldurrantani.. :)

Annyit csináltam, hogy az erősítőbe bekukkantottam (én törtem fel a csavar pecsétjét..) de a katonás renden kívül semmit nem láttam ott :) Max egy kis por.. :)

Vélemény?

(#70713) Satellite válasza flash- (#70711) üzenetére


Satellite
tag

Jó hang fillérekért: DENON PMA-320.
Minden műfajban kiegyenlített hang, komoly teljesítménytartalék és egy RENDESEN megépített Phono-bemenet - ha netán majd LP-t is tervezel hallgatni.
(persze ez egy régi vas, anno még a Hi-Fi Magazin is tesztelte, tehát bármennyire is jó állapotú, lehetnek majd gondok a potméterrel vagy a puffer kondenzátorokkal. Ha újabbat szeretnél, akkor ez a DENON sem rossz.)

(#70714) Kriccs válasza fehér_ember (#70700) üzenetére


Kriccs
tag

Köszönöm!

(#70715) Sz.Péter válasza flash- (#70711) üzenetére


Sz.Péter
tag

Szia.Probalj meg kifogni a pio-bol az A 656-757 vagy ezek mark 2 tipusait.Azok nagyon jok.De azt most nem lattam viszont egy Marantz pm68-at [link],az nagyon jo gep,es 37 -re tartja az avx-en,es jol meghajtani probálgatni a csatikat,potikat.Bocsanat az ekezetekert nemsokara veszek egy magyart,mert elajandekoztam.

[ Szerkesztve ]

(#70716) PrinceHerceg válasza flash- (#70711) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

A javasolt Pio típusok tényleg nem rosszak, de ennek megfelelően igen csak túláarottak mostanában!

Így javaslom, hogy nézz szét SONY-ék vérbeli japó ES szériái közt is, mert legalább olyan jók, ha nem jobbak, ráadásul néha olcsóbbak is!

[ Szerkesztve ]

(#70717) krichd1 válasza perempe (#70670) üzenetére


krichd1
addikt

Igen, ez még kompaktnak mondható, egy akusztikailag jól kezelt 16-20 négyzetméteres szobába már el tudnám képzelni.

(#70713) Satellite: A mostani 20-as AE szériának teljesen más hangja van, mint a régi 20-asoknak és nem előnyükre fejlődtek.

(#70716) PrinceHerceg: A jó állapotú ES erősítők általában nem olcsóak.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70718) Dorian válasza krichd1 (#70717) üzenetére


Dorian
félisten

Én mondjuk nem becsülöm vmi sokra a Sanyi ES-ek hangját.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70719) python1 válasza Dorian (#70718) üzenetére


python1
veterán

Pedig tudnak meglepetést okozni ám.

Megtartottam egy processzor/végfok párost,majd valahová bepasszolom.

(#70720) python1 válasza python1 (#70719) üzenetére


python1
veterán

Bár nálam hozzáértőbb ember tett egyszer egy olyan kijelentést,hogy nagyon jók a sony-k csak valahogy benne marad a zene. :DDD

(#70721) KrAt válasza KrAt (#70712) üzenetére


KrAt
veterán

Félelmem alaptalan volt.. :)

(#70722) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Sziasztok!

Megvettem a hangsugárzóim. Beállítottam a rendszert a 38%-os szabály szerint.[link] és [link]

Arra vagyok kiváncsi, hogy a szobámat mennyire szükséges csillapítani, hol vannak "lukak" és/vagy hol vannak kiemelések.

A "mérés" eredményét ide beszúrom.

Esetleg lenne valaki, aki elmondaná, hogy mit lehet ezen látni ?

Módszert, hogyan mértem egyenlőre nem írom le, csak annyit, hogy azt használtam ami itthon volt.

Köszi P.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70723) PuMbA válasza alphamooncam (#70722) üzenetére


PuMbA
titán

A kép nevében benne van, hogy telefon mérés :) Milyen hangsugárzót vettél?

[ Szerkesztve ]

(#70724) alphamooncam válasza PuMbA (#70723) üzenetére


alphamooncam
őstag

JBL LSR305. :D

Szándékosan nem írtam le sem ezt sem a részleteket, mert nem akartam hogy előítéletes legyen a vélemény.

Igazából azt lenne jó tudni, hogy a készített diagramm mit mond egy hozzáértőnek.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70725) PuMbA válasza alphamooncam (#70724) üzenetére


PuMbA
titán

Így önmagában semmit, kell egy vízesés diagram is mellé :) Egyébként ez egy jobb eszközökkel mért mérés, a piros színű vonal az :) Látható, hogy a sávszélek nem konyulnak le, mint nálad :)

[ Szerkesztve ]

(#70726) alphamooncam válasza PuMbA (#70725) üzenetére


alphamooncam
őstag

Ok, de halvány lila... hogyan, mivel kell ezt a vízesés diagrammot elkészíteni.
Vmi támpont ? K@rva nagy ez az internet.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70727) fehér_ember válasza alphamooncam (#70726) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha már ennyire érdekel akkor csináltasd valaki olyannal, aki jobban felkészült.
pl.

(#70728) PuMbA válasza alphamooncam (#70726) üzenetére


PuMbA
titán

Maga a frekvencia válasz diagram megmutatja, hogy valami hol emel ki vagy esik be, de ez önmagában nem elég :) Egy sima frekvencia válaszú hangfal is szólhat kiemelten / színezve, ha például a vízesés diagramján valami miatt egyes hangok később csillapítódnak. A megadott LSR 305 vízesés diagramon látszik, hogy a mért, valószínűleg referencia környezetben eléggé egyenletesen "halódnak" el a kiadott frekvenciák, alul láthatod, hogy 5ms-on belül nagyjából vége is van a történetnek és árkategóriájában ez egy jó eredmény, de olyan sokat én se nézegettem ilyen diagramokat. Füllel hallható, ha valami nincs rendben sok hallgatózás, illetve jó rendszereket jó akusztikával hallgatva tapasztalatokkal.

[ Szerkesztve ]

(#70729) alphamooncam válasza PuMbA (#70728) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm mindkét választ.

Lehet valamikor persze igénybe fogom venni a Fapaci szolgáltatásait, azonba szeretném megtanulni, mert vélhetőleg nem egy alkalommal kellen mérni.

Bekerül egy bútor, vagy ki, meg a csillapító egységek elhelyezése közben is kéne mérni, meg utána is, az meg lehet cserélek komponenseket is, így már sok(kk).

Vmi szakirodalom esetleg?

Egyébként pedig, mint tudjátok pár dolgot már meghallgarttam és így esett a választásom a JBL-re, és meg mondom őszintén a lakásomban ennél jobb hang még nem volt.

Ami a legjobban tetszik benne, hogy egyáltalán nem koszos, a lecsengések meredekek, hangszerek valódinak tűnnek. A rezes az rezes, (pl. Rózsaszín Párduc- Mancini ), a zongora is rendben meg úgy egyébként kerek.

Magasból nem hiányolok semmit, a közép is szép közvetlen, a méllyel vannak problémák, bár nem akkor eget rengető, de a lábdob az gyengus, meg a nagybőgő sem az igazi. Ezzel együtt tudok élni egy darabig.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70730) PuMbA válasza alphamooncam (#70729) üzenetére


PuMbA
titán

Látszik a méréseden, hogy a mélyet valami kiöli, lehet, hogy valami nullpontba ültél vagy a hangfal pont annyira van az előtted lévő faltól, hogy ott beesik a mélytartomány. Ülj kicsit távolabb vagy közelebb a 38%-tól vagy mozgasd a hangfalat kicsit beljebb vagy kijebb és több mélyed lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#70731) Sz.Péter válasza PuMbA (#70725) üzenetére


Sz.Péter
tag

A hifi magazinos cikk legalso sora.A preludium,a mereseken mindenben jobb,a meghallgatason pedig a HB1 meghozzá lenyegesen.Bennem mindig felmerul a kerdes.Hogyan lehetseges zorejekkel,zajokkal(HFM idezem 2V merofeszultsegel)tehet mesterseges hangokkal,merni,termeszetes hangokat.

(#70732) Sz.Péter


Sz.Péter
tag

Bocsi nem Neked szolt csak ezt itt olvastam.Elnezest.

(#70733) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#70729) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“azonba szeretném megtanulni, mert vélhetőleg nem egy alkalommal kellen mérni.”

Ahhoz (az elméleti tudáson túl) egy mobiltelefon elég kevés lesz,bármilyen “jó” app-ok is vannak erre a célra. ;)

Hmm ....

(#70734) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#70733) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi :R tudom, ezért nem is akartam leírni, hogy mobillal csináltam, de nem voltam elég körültekintő, úgyhogy egyből kiderült.

Idővel meg lesz hozzá a felszerelés is remélem, de addig is vmi. hozzávetőleges kép nem árt. ;)

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70735) alphamooncam válasza PuMbA (#70725) üzenetére


alphamooncam
őstag

Szia !

Room EQ Wizzard-dal készítettem újabb "mérést" és

Mit lehet megállapítani a diagrammokból, feltételezve hogy nem mobiltelefonnal készült a felvételt, hanem a kalibrált mikrofonnal - ami persze nem igaz.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70736) Jorus


Jorus
nagyúr

Sziasztok, szeretnék egy kazettás decket vásárolni. A kérdésem, hogy ezek közül melyik lehet ajánlott (feltételezve, hogy a hirdető által megadott paraméterek valósak, és valóban kifogástalanul működik a készülék)?
- Technics Rs-bx707 - 30k (megjelenés: 1992)
- Onkyo TA 2570 - 28k (megjelenés: 1989)
- Teac V6030S - 70k (megjelenés: 1994)
- vagy inkább egy újat, boltból, garival? Teac W-890R - 110k

A kérdés tehát arra irányul, hogy szabad-e kifogástalan állapotúnak mondott, 22-25 éves decket megvenni (ha nem tudom kipróbálni nyilván), ha igen, jobb-e a Teac V6030S annyival, hogy a dupláját kérjék érte, vagy javasolt újat venni inkább (amiből nem nagyon van kínálat itthon).

Köszönet!

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70737) Sz.Péter válasza Jorus (#70736) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ha nem hallottál meg referencia magnot,akkor mindegyik csalodás lesz,kulonosen a ketkezettások.Ha van egy gyujtemenyed probáld megszerezni cd,vagy dsd formában.Ebben a felállásban amugy a teac a legjobb mert neki dual capstain meghajtása van,de az is ma már semmit se er.Nekem egy pio ct91a volt,az eredeti ára 1400DM,kb 10evig volt meg,de 2x használtam egy evben.Semmi penzert kazettas magnot nem vennek,csiri virinek,es porfogonak jo.Termeszetesen nem kell egyeterteni,csak egy velemeny.

(#70738) nobeige válasza alphamooncam (#70735) üzenetére


nobeige
tag

Itt többre mész a kérdéseddel:

http://www.avsforum.com/forum/91-audio-theory-setup-chat/1449924-simplified-rew-setup-use-usb-mic-hdmi-connection-including-measurement-techniques-how-interpret-graphs.html

[link]

Mindenképpen érdemes elolvasni az első néhány bejegyzést, valamint letölteni a guide-okat.

Gondolom a hometheatershack-en is kapsz válaszokat, ha az ottani REW topikokban érdeklődsz.

(#70739) alphamooncam válasza nobeige (#70738) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi, nézem! :R

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70740) Jorus válasza Sz.Péter (#70737) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszönöm szépen a véleményed! A gyűjtemény jó része sajnos nem szerezhető be egykönnyen, mivel nagyrészt a 90-es évek elejéről származik és elektronikus zenéket tartalmaz. Régebbi klasszikusokat a 60-as, 70-es évekből valamivel könnyebb beszerezni, mivel azok jórészt megjelentek normál adathordozókon is, amiket később digitalizáltak, és több helyen is elérhetők, megvásárolhatók. A 90-es évek elején azonban már heti, havi szinten nagyon sok zene jelent meg, főleg zenei rendezvények hanganyagai, amit annak idején rádióból lehetett rögzíteni főként, ám nem kerültek kiadásra, normál módon publikálásra, és nem volt még az internet olyan szinten, hogy oda kerüljenek feltöltésre. A gyűjtemény nagy része ilyen felvételekből áll, illetve sok rádiós mix a régi Tilosról felvéve éjszakánként.

A kazettás deck egyébként nem új eszközként jönne, eddig is volt deckem, egy régi Technics RS-TR373 személyében, amit heti rendszerességgel használtam is, de pár héten kilehelte a maradék lelkét is. Kerestem szakembert, de csak olyanokat találtam, akik mechanikailag átnéznék, felújítanák, azonban az elektronika része is tropa - teljesen random üzemelnek már a gombok, előrecsévélés helyett kinyitja a kazetta ajtót, lejátszás helyett aktiválja a dolby szűrőt, stb. Régebben csak az egyik oldal volt ilyen kehhes, de mostanra a második is megadta magát sajnos. Ezt az eszközt szeretném pótolni egy használt vagy új vásárlásával. Általánosságban PC-ről, keverőről, zeneszerkesztő eszközökről, CD-ről hallgatok zenét, vagy az általam létrehozott zenéket hallgatom, gitározok, stb., de nagyon szeretek elővenni régi vinyl lemezeket is meghallgatni, ahogy audiokazettákat is rendszeresen hallgattam eddig. Ez utóbbit nyilván nem a hangminőség, hanem az érzés miatt.

Vonzódom az ilyen relatíve régi berendezésekhez, a legújabb vágy egy reel-to-reel lejátszó beszerzése, de még nem ástam el kellő mélységig magam a témában, hogy konkrét típusok után kezdjek kajtatni. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70741) PrinceHerceg válasza Dorian (#70718) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

Ízlések és pofonok, viszont erősítőket nem becsülgetni, hanem meghallgatni kell, legalább is itt mindig ezt javasoljátok, nem?! ;)

[ Szerkesztve ]

(#70742) campers


campers
tag

Sziasztok!

Kerti bulikhoz, szabadtéri programokhoz szeretnék vásárolni aktív hangfal párt. Laptopról, telefonról, stb. mennének a zenék. Túl nagy hangminőség elvárásom nincs, de azért nem szeretnék csupán zörgő dörgő dobozokat vásárolni.
Ebben kérem a segítségeteket. A keret kb. 100ezer Ft.

(#70743) Polllen válasza campers (#70742) üzenetére


Polllen
nagyúr

Erre tessék, ez a helye az aktív dobozoknak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70744) Jorus válasza campers (#70742) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vagy ide is benézhetsz, ha már hangosítás: PA topic

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70745) belashx válasza campers (#70742) üzenetére


belashx
senior tag

Szia!

Javaslatom a következő:
M-Audio BX8 D2

Nálunk 100 eFt alatt kapható, de egy cimborám Németországból rendelte akciósan, állványokkal együtt ennyiért, igaz a testvéréék hazahozták neki.
Mondjuk állandó szabadtéri használatra nem biztos, hogy ez a legjobb, de elég pöpecül szól. :)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70746) belashx válasza belashx (#70745) üzenetére


belashx
senior tag

Öö.. Ennek nincs még grillje sem, szóval talán mégse. :B

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#70747) Sz.Péter válasza Jorus (#70740) üzenetére


Sz.Péter
tag

Igazan nincs mit,es ertem a problemat.Ha nincs mit vesztened a magnoval,es menne a kukába,en elotte meg vastagon befujnam wd40-el.Ha van javulas esetleg tobbszor is.Ha nincs,akkor masik magno.Dual capstan:kettos hangtengely,vagy halytas.Az auto reverse magnokban,a tiedben is ez van,ott maskepp nem lehet a lejatszast megoldani,es kicsit kisebb a szalagsebesseg ingadozas,de tevedtem az onkyoban is van ilyen,en ezt javasolnam vagy meg inkabb egy regi akai hx2-est,az jo kis magno.Picit talan jobb mint a technics,vagy kb egyforma,es megprobalnam a gyujtemenyt digitalizálni.Orsosnak pedig vennek egy s vhs-t.Azok nagyon jok,nekem is volt egy pana,es csuklobol veri barmelyik nakamichi,vagy bármilyen kazettast.Most láttam itt az apron egyet( Pana svhs10k-ert),s mind dinamikailag,mind zajbann egesz más kategoria.Regen volt egy teszt a HFM-en gyakarlatilag revox orsos magnok melett tartottak a hangját.

(#70748) blattida válasza Sz.Péter (#70747) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért akarsz ajánlani neki svhs magnót, amikből már az összes panasonic is fél lábbal a sírban van és a javításuk iszonyatosan nem éri meg, illetve már nem is nagyon lehetséges?
Vegyen egy normális használt kazettás decket nagyjából 10000 forintért és használja.

Jorus
Az említett teac elég jó gép még ma is, azt, hogy ez megéri e a felárat, azt neked kell eldöntened.
Új gépet venni viszont nagyon nem éri meg a horror árak és a gagyi felépítés miatt.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70749) Sz.Péter válasza blattida (#70748) üzenetére


Sz.Péter
tag

Alapvetoen mast is ajanlottam feljebb,de az is jo amit Te irtal 10k-ert.Az s vhs-t azert ajanlottam,mert egy hasonlo kategoriaju,revox orsos amit szeretne,kb 100k kornyeken mozog.Az a pana az apron az elado szerint most lett szervizben atnezve,es nem rokonom az elado.A teac meg alig jobb mint az onkyo, zajban,meg egyebekben. Sztem egyaltalan nem szabad kazettasra ennyit kolteni,en meg az onkyot sem vennem meg,inkabb egy hx2-est.

(#70750) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Múltkor én voltam az a pofátlan aki lecsapott a robi-k által mutatott olcsó tápegységre, ha már Dorian hezitált; mivel a tc impact twinhez is 12v-os kell.
Tegnap felvettem a postán és hát eléggé meglepődtem, mit is kaptam: 1; 2; 3; 4; 5; 6; 7; 8;
Oké, hogy zsír új, meg biztos megéri, de nem olyan mint a fotón és ráadást nem is 12V (és nem is 3A).

Jeleztem egyből a problémát, és ígéretet kaptam az orvoslásra is. Kíváncsi leszek.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.