Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70401) Polllen


Polllen
nagyúr

Hölgyek-urak, mivel lehet a legjobban megoldani azt a problémát, hogy a dac vonal kimenete annyira hangos, hogy az integrált erősítőn amire a két oldal egyenlő szinten szól, a hangerő már túl hangos? Nulláról egyébként max olyan 1.5 cm lehet a kerület, amit a poti bejár.

A DAC egy Denon DA 300, most a fejhallgató kimenetét kötöttük rá az erősítőre és így csökkentettük a hangerőt, de nem hiszem, hogy ez lenne az ideális megoldás. Amúgy az emotiva xda-1-gyel is ugyanez a helyzet, de ott előfok van, nem fejhallgató kimenet, így nem zavar.

Van itt egy hta-30 végfok is, arra ráköthetjük a denon-t ugyanígy? :F

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70402) dgyuri0123 válasza Polllen (#70401) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A vonalkimenet szabványos. Kisebb eltérések lehetnek, de akkora mint nálad, nem. Biztos jól helyre van bekötve?

Nem lehet, hogy a lejátszóprogramban van valamilyen előerősítő mód, ami fel van tolva neki ?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70403) Polllen válasza dgyuri0123 (#70402) üzenetére


Polllen
nagyúr

Igazából a cd/dvd/egyéb bemeneteket 100%-s pontossággal be tudjuk azonosítani. Én inkább arra tippelnék, hogy az erősítő "sok" a hangfalak mellé.

Amúgy jó dolog a szabvány, de egy hk 980 cd lejátszó kimenete lényegesen halkabb mint pc-ről a denon vagy az emotiva 100%-n. Utóbbi kettő szerintem azonos.

Találtam egy ilyet, de ennyiért már van passzív előfok is szerintem.

A kérdés csak az, hogy beljebb lenne-e vele az ember, mint az első posztbani opciókkal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70404) Mathiask válasza Polllen (#70403) üzenetére


Mathiask
senior tag

Milyen erősítő és hangfal is ez?

(#70405) dgyuri0123 válasza Polllen (#70403) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

USB/Foobar-nál pl. jobb megoldásnak tartanám, ha a Foobar kimenetét vennéd lejjebb, mint a fejhallgató csatlakozót kimenetként használni. Az ugyanis közel annyira nem jó, mint a vonalkimenet. Szerintem.
De továbbra sem értem, miért olyan hangos nálad. Nálam pár dB-el hangosabb, mint a Med600 médialejátszóm HDMI-ről hallgatva.

És, valóban kérdés, milyen hangfal vagy erősítő az, ami ennyire nem tolerálja a kicsivel nagyobb terhelést.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70406) Polllen válasza Mathiask (#70404) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nad 3020, Philips legend 2

dgyuri0123

Próbáltam, de a fejhallgató kimenetről jobbnak hallottuk.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70407) dgyuri0123 válasza Polllen (#70406) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ki van zárva, hogy fejes kimeneten jobb legyen... de el kell fogadjam amit írsz. :)

Foobarban a Preamp hol áll? Persze, ha azt használsz.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70408) lajthabalazs válasza fehér_ember (#70393) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Egy ilyen komplex területen ha valami átfogó és mindenki számára érthetõ, az leginkàbb hibás. Hifihez tényleg jó az eredeti hozzászólás, van benne a területtõl távoli hasonlat, közben ügyesen nélkülöz minden konkrétumot vagy elméleti hátteret. Meg belefért egy placebo-tagadás is. Amiben a kérdezõ megvezette a beszélgetést, és a válaszadó nem korrigált: hogy a minõséget egyetlen dimenziónak tekinti, és ezzel kezelhetetlen maradt a probléma.
A probléma egyik gyökere, hogy a hallgatózók az élményt, a minöséget kevés és általànos benyomások (részletezõ, telt, csillogó, tág színpadkép, jó térmegjelenítés stb) segítségével próbàljàk leírni. Pedig lehetne helyette akusztkai jelenségekre figyelni és azokat azonosítani (iránykarakterisztika, hiányzó vagy túltengõ frekvenciák, nem kívànt felharmónikusok, nemlinearitás a teljesítményàtvitelben, visszhang, lassú lecsengés, szuperponált zaj stb). Eltūnne a misztikum, könnyebb lenne felderíteni a hiba okát és korrigálni azt. Hangsúlyozom, mūszerek nélkül, csak egy kis edzéssel, megtanulva, hogy hogyan befolyàsolják a hangzàst ezek a jelenségek. Ameddig a láncnak "minõsége" van, meg "karaktere", nem nagyon lehet elõbbre jutni, nem ismerve azegyes eszközök fizikai hatàsát nem lehet anticipálni az egyes beavatkozások hatását. Ehhez hozzáadva a placebo hatàst egy reménytelen optimalizàlási feladat születik, ahol minden módosítás kiértékelése költséges és bizonytalan.

Az eredeti témára visszatérve vannak olyan hibák, amivel "lõttek" a hangminõségnek. Ahol a jobb rendszer csak annyiban jobb, hogy pontosabban adja vissza a hibát. Triviális eset egy rosszul masterelt felvétel, egy karcos hanglemez, egy torzításba vezérelt erõsítõ vagy egy zajt gyūjtõ kábel, földhurok.

(#70409) Polllen válasza dgyuri0123 (#70407) üzenetére


Polllen
nagyúr

A hangerős szabályozó a foobarban 0-n áll, más mahinálás nincs.

Amúgy ezt te is ki tudod próbálni, ha a karod, csak a foobar és a denon fejhallgató hangerejét kell ugyanolyan mértékben csökkenteni és összehallgatni fejhallgató kimenetről.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70410) lajthabalazs válasza Polllen (#70403) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Jó drága feszültségosztó, de a tokja az szép.

(#70411) dgyuri0123 válasza Polllen (#70409) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akkor erősen ajánlott másik dobozzal is meghallgatnod. :K Azok a Philips dobozok szerintem "aprócskák", "minden" szempontból. 182x215mm nem túl testes, ami azt illeti. Szvsz.

"csak a zene van"

(#70412) Dorian válasza Polllen (#70401) üzenetére


Dorian
félisten

Erősítőben potit kell cserélni jobb együttfutásúra, h minimális hangerőn is egy szinten legyen a jobb-bal oldali hangerő. Il. logaritmilus poti kell, h az alacsony hangerőt jobban tudd szabályozni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70413) dgyuri0123 válasza Dorian (#70412) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

És dobozt is cserélni, ha egy mód van rá... ;)

"csak a zene van"

(#70414) Polllen válasza Dorian (#70412) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70415) dgyuri0123 válasza Polllen (#70414) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Egy biztos. A dac köré stabilan tudsz építeni egy "komolyabb" láncot és megtapasztalhatod, mennyivel több van benne, mint amit most hallasz tőle.

"csak a zene van"

(#70416) Dorian válasza dgyuri0123 (#70413) üzenetére


Dorian
félisten

Nem milyen doboza van

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70417) blattida válasza dgyuri0123 (#70413) üzenetére


blattida
nagyúr

Miért? Annyira csúnya a denon erősítő doboza? ;]

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70418) Polllen


Polllen
nagyúr

Nálam a lánc többi eleme még mindig a cambridge és a heco. Bár a cambridge is elég hangos, de azt még elviselem.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70419) fehér_ember válasza python1 (#70397) üzenetére


fehér_ember
addikt

"sajnos az "OLD" dugó volt neki,ami egy nagy kalap sz@r"

Miért is? A szerelhetőségével vagy esetleg mással van bajod?
Persze elsőre nekem is furcsa volt hogy le kellett venni azt a kis műanyag lapot, átfűzni rajta a kábeleket, majd egyesével visszahelyezni az érintkezőket, végül pedig a lapot is rögzíteni; de azért nem annyira vészes.

(#70398) liszi70
A csatlakozóházat összefogókkal is nagyon óvatosan kell bánni.

[ Szerkesztve ]

(#70420) Tamoo válasza python1 (#70399) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én csak a régivel találkoztam, szerintem az se volt rossz. Nem is tudtam, hogy van új verzió. :D Már jó ideje nem rendeltem.
Egyszer szereltem ilyesmi kopp dugót, nekem pl. ez horror volt a kínaihoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#70421) python1 válasza fehér_ember (#70419) üzenetére


python1
veterán

Így kettőtöknek válaszolok.
Az OLD dugóval már ott elkezdődött a probléma,mikor szembesültem a kábelrögzítés silány kivitelezésén.
Ez a hüvelyes megoldás + a rögzítésre szánt pirinyó csavar,ami arra szolgálna,hogy beszorítsa a kábelt legcsekélyebb mértékben sem nevezhető korrektnek.
Az újabb megoldás viszont atombiztosan tartja a kábelt,és sokkal jobb vele dolgozni,de még a kivitel is masszívabb.
2 db"OLD" dugót b@sztam ki a kukába,mert a menet szétb@szódott benne.

Amúgy f@sza olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#70422) dunkel válasza python1 (#70421) üzenetére


dunkel
őstag

Ha könnyen szerelhető dugó akkor Bals. Elnyírhatatlanok a csavarok, kényelmes és egyszerű szerelni.

(#70423) python1 válasza dunkel (#70422) üzenetére


python1
veterán

Ismerem,van belőle itthon 2db dugóm + ban,azok valóban könnyen szerelhetők és termetes masszív darabok.
Ráadásul még nem is drágák.

(#70424) Dorian válasza dunkel (#70422) üzenetére


Dorian
félisten

Nekem sikerült elnyírni :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70425) dunkel válasza Dorian (#70424) üzenetére


dunkel
őstag

Gratulálok. :DDD

(#70426) python1 válasza Dorian (#70424) üzenetére


python1
veterán

Gyúrunk vazze :DDD

(#70427) Dorian válasza dunkel (#70425) üzenetére


Dorian
félisten

Azóta igyekszek mindent csak meghúzni, nem szétb@szni :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70428) Polllen


Polllen
nagyúr

Nehezebb beszerezni ezt a hivox erősítőt, mint gondoltam. Két hete úgy volt, hogy két hét múlva, de most még két hét. :O

Addig szerintem megint elkezdek hallgatózni. És még a puccini-t is elvitték avx-ről. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70429) dgyuri0123 válasza Polllen (#70428) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Puccini-vel jobban jártál volna.
Mondom ezt úgy, hogy nem hallottam még a Hivox erősítőjét. Te igen?
Az a baj velem, hogy már nem hiszek a csodákban, de persze ettől még létezhet. :)

"csak a zene van"

(#70430) Polllen válasza dgyuri0123 (#70429) üzenetére


Polllen
nagyúr

Miskolcon volt és úgy voltam vele, meghallgatom a hivoxot mostanság és gyorsan eldöntöm, hogy kell jobb vagy elég jó már ez is. Én bízom benne, hogy ügyesek, csak most már lassan 2 hónapja nem állt össze a lánc és kezdek türelmetlen lenni. :) (Hivox-ra még csak 2 hete várok, ne hogy valaki azt higgye, hogy náluk pattog a labda 2 hónapja.)

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#70431) dgyuri0123 válasza Polllen (#70430) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"kezdek türelmetlen lenni"

Ezt meg tudom érteni. Ettől függetlenül, én jobban hiszek az Olasz "manufaktúra" termékében.. A Hivoxnak igen fel kellene kötni a gatyáját, hogy összehozzon egy Puccini-nél "jobb" hangot. De, mondom lehet, mert még nem hallottam Hivox erősítőt.

Talán kicsit sznob vagyok ( ? ), de eddig nem nagyon váltak be az "olcsó" húsok, nálam.

"csak a zene van"

(#70432) Dorian válasza dgyuri0123 (#70431) üzenetére


Dorian
félisten

Simán jobb.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70433) dgyuri0123 válasza Dorian (#70432) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Saját tapasztalatod?
Mert akkor még el is hiszem. :)

"csak a zene van"

(#70434) bodo753


bodo753
tag

Sziasztok!

Sikerült szereznem egy bc acoustique ex-322d-t,így már a fő komponensek megvannak,a hangzás is alakul de(mert mindig van egy de),a q3050-es hangfalamon lógott egy szép kis reklám hogy qed kábellel az igazi,ezért vettem hangdalkábelnek Qed Silver Anniversary XT-t.A denon da 300-hoz pedig Qed Performance Audio 40-et.Az usb kábel valami 1000 forintos.
Valamint a dac-os topikban krichd1-nek nem igazán jött be a denod da 300,ezért arra gondoltam hogy optikán kötném a számítógéphez az erősítőt,bár ezt nehezen hiszem el,de van optikai kábelek között hangzásbeli különbség?
És a fő kérdésem pedig amiért itt zavargok hogy ti vajon hol és hogyan javítanátok ezen a rendszeren?

(#70435) Dorian válasza dgyuri0123 (#70433) üzenetére


Dorian
félisten

Régebben, és teljesen más rendszerben hallottam, ilyen feltételekkel értelmezhető a saját tapasztalat.

(#70434) bodo753:
Nem igazán igazodok ki. Azért akarod optikán a BC acoustique-kal végeztetni a D/A-t, mert krichd1-nek nem jött be a Denon? Szerinted abba az erősítőben jobb DA van?

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70436) bodo753 válasza Dorian (#70435) üzenetére


bodo753
tag

nem feltétlenül jobb,de másabb,lehet hogy jobban összeillik,vagy nem,nem tudom,úgyhogy megkérdeztem.

(#70437) dgyuri0123 válasza Dorian (#70435) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Most sem lett volna baj, ha meghallgatsz egy Puccini-t saját rendszerben, mielőtt... de ez már történelem. :)
Bocs, nem kötözködésből mondtam. :R

(#70434) bodo753: Elég nagy butaság, hogy a BC dacjára hagyatkozol, csak mert nem tetszett egy Usernek a DA300.

Nekem most is igen-igen tetszik. Második éve nyúzom, pedig 40 éve "igényes", zenehallgató és zeneélvező embernek vallom magam. Ja és picit sznobnak is... ;) Mégsem gondoltam még a cseréjére. Igénytelen lennék mégis? Nem tudom, döntse el mindenki maga...

Csak a logikádra szeretnék hatni, nem egyébre és azt sugallanám, hogy előbb szolgáld ki a DA300-at megfelelően és ha akkor sem tetszik a hangja, akkor szabadulj meg tőle. Amíg ki nem aknázod maradéktalanul a benne rejlő lehetőségeket, ne ítélkezz. Megjegyzem, az ember ízlését nem lehet befolyásolni, maximum terelgetni, ( ha hagyja magát ) mert ami nem tetszik, az nem tetszik, bárki bármit mond. Ennek az ellenkezője is legalább annyira igaz. Hiába szarozok én le bármit, ha másnak az a kedvence. Ha a DA300 dac-ként "nem szól jól" nálad, más sem fog, ezt borítékolom, mert nem áll olyan szinten a rendszered, hogy kihalld a hibáit, vagy az előnyeit. ( ami állítólag nincs is neki ) ;) Én így látom...

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70438) bodo753 válasza dgyuri0123 (#70437) üzenetére


bodo753
tag

még nem hagyatkoztam a bc dacjára,csupán egy ötlet volt részemről,de erre megkaptam a választ,mivel ketten már kapásból ellenzitek is :)
a kiszolgálással kapcsolatban viszont már tervben is van az abasco táp
A kérdésem másik része a kábelezés,hogy arra van valami ötletetek,vagy nagyjából jó lesz?
csak azért kérdezem mert nem tudom hogy honnan is deríteném ki hogy mondjuk egymáshoz illik-e vagy úgy egyáltalán jó-e.

(#70439) dgyuri0123 válasza bodo753 (#70438) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A Qed jó kábel, különben is, már megvetted. :)
USB kábelből viszont erősen javasolnék valami használhatóbbat, bár nem tudom, milyen kábeled van jelenleg azon kívül, hogy 1000 Ft-ba került. A Klotz USB kábel elismerten jó ár/érték arányú. Szerintem azzal kezdd.

"csak a zene van"

(#70440) borg25 válasza Infinity70 (#70229) üzenetére


borg25
senior tag

Szia!

A hangfalad nem véletlenül virtualsorround? Mert akkor azért a két kábel, egy a sztereonak, egy a virtuálsorroundnak. Otthon anyunak is ilyen van, az aiwa erősítőn is külön-külön csati van hozzá.
Próbáld ki, hogy egyszer az egyik kábelt kötöd be, egyszer a másikat, ha kb ugyanúgy hallasz magasat és mélyet nekem van igazam. Az is a virtualsorroundra val, hogy 2 vagy 3 hangszóró néz előre, a többi egy picit oldalra meg van döntve, hogy a falról visszaverődve érjen el a hangja.

(#70441) Dorian válasza dgyuri0123 (#70437) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy is mondjam... nekem túlságosan finomkodó a puncini. Hivox meg ha zene olyan akkor az, de ha meg olyan, akkor előjön a vadállat.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70442) Infinity70 válasza borg25 (#70440) üzenetére


Infinity70
tag

Szia!

Az az igazság nem értek sajnos ezekhez a dolgokhoz. De lefotóztam elölről is . A sárga fekete kábel végén ilyen jack dugó van.


Huawei P40 Pro

(#70443) bodo753 válasza dgyuri0123 (#70439) üzenetére


bodo753
tag

szerinted számít hogy usb 2 vagy 3?
Most nézem hogy másmilyen az usb 3-as

[ Szerkesztve ]

(#70444) dgyuri0123 válasza Dorian (#70441) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem "vitatom" tovább.
Neked jobban tetszik a Hivox, ezt tiszteletben tartom. :)

(#70443) bodo753 : Valóban nem mindegy. Ez kell neked.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70445) gordonfreemN válasza dgyuri0123 (#70437) üzenetére


gordonfreemN
addikt

T.A.C. gyártót ismeritek? Vélemény róla esetleg? :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70446) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#70445) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nem hallottam még. :(

De mutatós lámpásai vannak.

"csak a zene van"

(#70447) norvik válasza bodo753 (#70438) üzenetére


norvik
aktív tag

Elolvastál egy negatív véleményt. És máris a befolyása alá kerülsz. Neked más hallgatja a zenét, ezt másra bízod? A füled döntsön, és az ízlésed. Ha itthoni és kinti teszteket, fórumokat átnyálazol, tapasztalni fogod, hogy a negatív vélemények töredékét képezik a pozitívaknak. Persze, ez sem jelenti azt, hogy ennek a tábornak van igaza. Csak vélemények, és ízlések, és azok is különböző rendszerek hallgatása között születtek. Nekem az a véleményem róla, hogy 300 k-ig nem igazán akad vetélytársa. De az én véleményemet sem kell elfogadd. Az ítéletet magadnak kell meghoznod, és ettől, bármI is legyen az, szintén rád, és a rendszeredre lesz igaz. Nem mellesleg, az optikainál jobb az usb. Persze, szintén csak szerintem.

(#70448) fehér_ember válasza gordonfreemN (#70445) üzenetére


fehér_ember
addikt

Mit gyárt? Milyen termékét nézted?

[ Szerkesztve ]

(#70449) gordonfreemN válasza fehér_ember (#70448) üzenetére


gordonfreemN
addikt

[link]
Van egy ilyen pajtasnak. Egy honap utan kiegett a cso benne...
.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70450) borg25 válasza Infinity70 (#70442) üzenetére


borg25
senior tag

Akkor jól sejtettem, a sárga kábel virtual sorroundra való. Anyunak is ilyen hangfala van az Aiwa minihifijéhez, majdnem 20 éves.

Szerintem nem kell hozzá hangváltó, simán közösítheted a két kábelt, de ez csak tipp, nem értek hozzá. Kérdezz rá a hangfalos topikban is, hogy mit tudnak tanácsolni, van-e rá tippjük, hogy tudod a sorround hatást is elérni. Mekkora különbség van a sorroundra tervezett hangszóró és a sima közt, logikusnak tűnik, hogy ugyanaz a frekvenciatartomány csak a határok picit eltérnek, tehát közösíthető, de ehhez ők értenek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.