Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#30001) bkercso


bkercso
nagyúr

Valóban?

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30002) spiritex


spiritex
veterán

Optikai, fenyvezeto Toslink kabelbol mindegy milyet vesz az ember, tehat jo az 1000 ft-os eleg vekony tesco markaju is vagy itt is fontos, hogy aranyozott es "kulonlegeesen polirozott", nagyon jo illeszkedesu legyen, mert az meg 3000 ft? Van meg a ketto kozotti 1500 ft-os, ami a ketto kozotti vastagsagu. Elore is koszi

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30003) gorbep válasza spiritex (#29994) üzenetére


gorbep
senior tag

DE, de mi csak úgy hívjuk: Plug & Pray

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#30004) eclipse006 válasza bkercso (#30001) üzenetére


eclipse006
őstag

Ez komoly?

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30005) spiritex válasza gorbep (#30003) üzenetére


spiritex
veterán

:DDD

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30006) blattida válasza bkercso (#30001) üzenetére


blattida
nagyúr

Valóban. Persze, hogy van saját hangja, egy tized milliméter átmérőjű vacak huzaldarabnak, ami ráadásul nem is réz.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30007) dudika10 válasza blattida (#30006) üzenetére


dudika10
veterán

Kiegészíteném azért még: és amin nem megy át a jel.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30008) bkercso válasza blattida (#30006) üzenetére


bkercso
nagyúr

De rövid. És a csatlakozóját olajozgatják.
Dudika10: de abból, amiből az lesz, amiből a jel lesz, az átmegy. Kivéve, ha primerköri, mert akkor 1 fokozatot kihagytam :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30009) Pokzoli válasza blattida (#30006) üzenetére


Pokzoli
tag

AVX-ről Kukori fórumtárstól:"Saját tapasztalataim alapján a biztosítékcsere annál nagyobb változást okoz, minél előrébb kerül a láncban, tehát a forráskészülékeknél érdemes első körben foglalkozni a dologgal.

Én az egykori CD-játszómban cseréltem le a mezei üvegbiztosítékot Furutech Alpha rézvezetőjűre. Ár-érték arányban az eddigi legjobb kiegészítőm volt, felért egy sokkal többe kerülő, minőségi kábelcserével a kapott eredmény. (Itthon egyébként a Kácsa forgalmazza, új ára 16eFt, 5x20mm).

Az eredmény pedig egy jóval fókuszáltabb, kiterjedtebb színpadkép, nyugodtabb, hosszan hallgatható hanggal. Én csak ajánlani tudom. " Mások is hasonlót tapasztaltak.

(#30010) blattida válasza Pokzoli (#30009) üzenetére


blattida
nagyúr

Én nem használok biztosítékot, így ez a dolog engem nem érint, de megértem azokat, akik a mezei biztinél jobbat szeretnének.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30011) #03969024 válasza bkercso (#30001) üzenetére


#03969024
törölt tag

Én inkább Zolival értenék egyet. (29. hsz.)

(#30012) eclipse006 válasza blattida (#30010) üzenetére


eclipse006
őstag

Szereztem fólia kondikat. A következő a helyzet. Van 2 egyforma Monacor, viszont ezek 4,7 uF-esek, tegnap 3,3-asat írtál, hogy az jobb lenne. Ezt inkább ne rakjam be?
A másik lehetőség, van 2 3,3-as viszont nem egy típus, egyik Remix a másik Wima.
Melyik megoldás lenne a jobb? :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30013) blattida válasza eclipse006 (#30012) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem rakd be a két 3,3uF-ost és hallgasd meg őket. Ha észlelsz különbséget a kettő között, akkor cseréld ki őket a 4,7-ekre, amikből baj nem lehet, csak előfordulhat, hogy a túl sok mély miatt nem fog szépen szólni a két csipogó.
Esetleg, ha módodban áll, megpróbálhatod még a 2,2uF-os kondikat is, mert az is lehet, hogy a három közül hangilag az lenne a legjobb érték.

A wima melyik fajta, mks, mkp vagy mkt? Ha mks, akkor azt inkább ne használd, erre a célra az nem annyira jó.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30014) eclipse006 válasza blattida (#30013) üzenetére


eclipse006
őstag

Hmm, a mély-középhez direktbe megy a kábel, a magas elé van rakva egy bipoláris szűrőkondi, amire most ki akarom cserélni a fóliára, így csak a magas fog változni, nem?
A dóm sugárzó még később jön, addig marad a gyári papír kónuszos magas.

MKS... :DDD Akkor bepróbálom, a Monacort.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30015) blattida válasza eclipse006 (#30014) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ez csak a magasakat befolyásolja.

Most akkor melyik magas lesz majd benne?

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30016) eclipse006 válasza eclipse006 (#30014) üzenetére


eclipse006
őstag

Egyik fele megkapta a Monacort, sokkal lágyabban, kellemesebben szól, egyelőre tetszik. Beforrasztom a másik sugárzóba is.

Szerk: jelenleg a gyári JVC papír kónuszos, amit nemsoká lecserélek egy HiVi T20-8-as selyem dóm magasra.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30017) blattida válasza eclipse006 (#30016) üzenetére


blattida
nagyúr

Igen, ez várható volt.

Az a hivi azért jobb, mint a gyári.
Hol veszed, atc?

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30018) eclipse006 válasza blattida (#30017) üzenetére


eclipse006
őstag

Most épp Jazzaonva szól, brutál jó lesz ahhoz képest hogy nem egy nagy durranás a doboz. Köszi a segítséget, majd még írok, ha meglesz a magas csere is(ha érdekel). :)

Igen, majd onnan szeretném, a jövőhéten elvileg meglesz, már várom.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30019) blattida válasza eclipse006 (#30018) üzenetére


blattida
nagyúr

Nincs mit, ezért van ez a fórum. :K
A hivi elé lehet, hogy kellene majd ellenállás az illesztés miatt, elvileg az érzékenyebb, mint a gyári.
Miért ne érdekelne, ne tartsd vissza az infókat! ;)

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30020) eclipse006 válasza blattida (#30019) üzenetére


eclipse006
őstag

És ahhoz tudsz nekem segíteni, hogy milyen kellene? Bár láttam már más hasonló megoldásoknál is, hogy a dóm magas előtt csak egy szűrő kondi volt, de ha ajánlott akkor inkább rakok elé ellenállást.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30021) blattida válasza eclipse006 (#30020) üzenetére


blattida
nagyúr

Ha szükség lesz rá, akkor 1-4,7 ohm/5W közötti fémréteg ellenállásokat kellene kipróbálni és ami hangra/fülre a legjobb eredményt adja, azt használni.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30022) eclipse006 válasza blattida (#30021) üzenetére


eclipse006
őstag

Értem, akkor majd kísérletezgetem vele. Elkészült mindkét hangfal, próbálgattam, és arra jutottam, hogy maradnak ezek a 4,7uF-es Monacor-ok. Rendesen meglepődtem, mekkorát dobott ez a mod a hangzáson. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30023) dudika10 válasza bkercso (#30008) üzenetére


dudika10
veterán

Nem tudom néztél-e már szkópon hálózati feszt, de annak szerintem az a legkisebb gondja, hogy azon a 10mm-en milyen anyagon halad keresztül... :(

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30024) blattida válasza dudika10 (#30023) üzenetére


blattida
nagyúr

Ebben a hifinek nevezett műfajban nagyon sok olyan dolog van, mely alapján azt gondolhatnánk, hogy az apró dolgok nem számítanak, pedig az esetek döntő többségénél nagyon is számítanak.
A konnektorból kijövő hálózati áramnak taj mindegy, min megy keresztül, de a fülünknek nem, és igazából ez a lényeg.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30025) bkercso válasza blattida (#30024) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem vitatom, de az furcsa, hogy leírják, milyen olajjal kenik be a biztit, de azt nem, hohy primerköri vagy szekunderköri, milyen a táp, milyen a gép...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30026) dudika10 válasza blattida (#30024) üzenetére


dudika10
veterán

Csak azt nem értem, hogyha ilyen számít, akkor azt miért nem veszi senki észre, hogy a hálózati fesz. olyan stabil mint egy búgócsiga ami már éppen nem forog?
Megjegyzem a szinusz formájához is kb. annyi köze van sajnos, mint annak az ominózus búgócsigának. :(

Szerk.: ne válaszoljon senki, nem akarok én itt háborút robbantani. Igazából csak bkercso-nak szántam a szkópos megjegyzést.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#30027) BBéci válasza blattida (#30024) üzenetére


BBéci
titán

Az a borzasztó, hogy ezt milyen sokan képtelenek felfogni. Kipróbálni pláne nem hajlandóak.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#30028) shalafi66 válasza eclipse006 (#30016) üzenetére


shalafi66
veterán

A HiVi-re cserélés nem biztos, hogy jó ötlet, jobban meg kéne nézni a dolgokat, a nagy felületű kónuszos magasak helyett nem jók a kis átmérőjű dómok, és a HiVi szerelési-tervezési minősége elég gyenge, sok a nem központos hangszóró a dómok között, és elég nagyok az eltérések is az egyes példányokat összehasonlítva.

(#30026) dudika10
Pedig ez is igaz. :)

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#30029) bkercso válasza dudika10 (#30026) üzenetére


bkercso
nagyúr

Láttam, mit művelnek a különböző kapcsolótápok, LED-meghajtók stb...

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#30030) eclipse006 válasza shalafi66 (#30028) üzenetére


eclipse006
őstag

"a nagy felületű kónuszos magasak helyett nem jók a kis átmérőjű dómok"

Ezt úgy érted, hogy nem jó irányba fordulhat a hangkép?
Van esetleg más alternatíva? :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30031) shalafi66 válasza eclipse006 (#30030) üzenetére


shalafi66
veterán

Ezt úgy értem, hogy mindkét hangszórótípus más feladatokra jó, más tulajdonságokkal. A kis felülettel magasabb a THD alacsony frekvenciákon. De a konkrét helyzetet nem ismerem, nem láttam a korábbiakat, meg azt sem látom, hol van. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#30032) andorra válasza BBéci (#30027) üzenetére


andorra
őstag

Ebben semmi borzasztó sincs, hiszen hiányoznak az ésszerű magyarázatok.
Az már vita tárgya lehet, hogy ki jár jobban? Aki határt szab annak, hogy mely pontokon hajlandó beavatkozni a hangképbe, költségek és elég sok fáradság árán, vagy aki élete végéig keresi ezeket a pontokat, amelyek száma szinte végtelen?

(#30033) fero02 válasza BBéci (#30027) üzenetére


fero02
veterán

(#30034) djsensore


djsensore
tag

Hali!

Most olvastam bele egy blogba a biwiringrol. Ez tényleg annyit jelent, hogy a hangfal adott bemeneteire két külön kábelt teszek, az erősítőn viszont ugyanarra a kimenetre szorítom? Hát nem összeér a kábel? Vagy ennek mi értelme van? :)

(#30035) blattida válasza andorra (#30032) üzenetére


blattida
nagyúr

Tudod, ez körülbelül olyan, mintha azt mondanád, hogy nem fogadod el azt a tényt, hogy például a bagoly tud repülni, csak azért, mert nem tudod megmagyarázni.
Itt nem arról van szó, hogy valaki állít valamit, amit nem lehet igazolni és csak hit kérdése, hogy elfogadod e. Az említett apró dolgok hatása hallható, csak sokan nem is hajlandóak meghallgatni, mert az okát nem tudják megmagyarázni.
Ezek nem hatalmas összegek és nem arról van szó, hogy állandóan keressük, kutassuk, hogyan javíthatnánk valamilyen berendezésünk vagy rendszerünk hangján.

fero02
Mit akarsz, ez még nem is olyan rossz. :N :)

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#30036) Tamoo válasza djsensore (#30034) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Állványok vannak már? :DDD

(#30037) djsensore válasza Tamoo (#30036) üzenetére


djsensore
tag

már árajánlatokat gyűjtök, és a legjobb/legkedvezőbb ajánlat készítheti az állványokat de a kábel az tényleg szar, egy nagyon régi vékony rézkábel, pár szál van benne csak. És mivel veszek majd kábelt is így megérdeklődöm, mit lehet még tenni a low budget fejlesztés felé. Lehet hogy többre mennék ha kóccal kötném be mint ezzel ami van.
Az állványt ValhallA szakkolléga, vagy egy másik figura fogja elkészíteni. Már csak a tervezés folyamata van illetve a kivitelezés. :)
Addig meg olvasok és olvasok

(#30038) djsensore


djsensore
tag

Apropó hátha tud valaki segíteni, van olyan oldal ahol FLac vagy Wav formátumban tudok "ingyenvenni" House műfajú uzenéket? Úgy értem mint az mp3 portálok csak lossless

[ Szerkesztve ]

(#30039) eclipse006 válasza shalafi66 (#30031) üzenetére


eclipse006
őstag

Egy JVC polcsugárzóról van szó, Amiben van egy 13,5cm mély-közép, illetve egy 5cm kónuszos magas. Eredetileg egy 2,2uF bipoláris elkó volt a magas előtt, ez lett kicserélve egy 4,7uF fóliakondira. Ennek a magasnak a helyére szeretném a kiszemelt HiVit. A dobozok polcon vannak viszonylag távol egymástól, nem a legideálisabb elhelyezés, tudom, de a lehetőségekhez képest próbáltam minél jobban elhelyezni.Remélem ezek az infók kellettek. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#30040) andorra válasza blattida (#30035) üzenetére


andorra
őstag

Válasszuk ketté:
Azzal nem foglakoztam, hogy ki, mit fogad el, csak megállapítottam, hogy azon kár felháborodni, ha ésszerű magyarázatot várnak érthetetlen jelenségekre.
Ehhez hasonló ajánlatok, mint, hogy cseréljünk ki a egy biztosítékot és tuti, hogy jobban fog szólni a rendszer, bizonyára nagy számban olvashatók, itt, vagy máshol. Vajon mindegyiket próbáljuk ki?
Vagy ha nem, miért pont ezt? Akinél ez bevált, annak a rendszere, hányezer ponton tér el a mienktől?

[ Szerkesztve ]

(#30041) spiritex


spiritex
veterán

(#30002)-re nem tudja valaki a választ? Tehát, hogy Toslink kábelnél is számít a minőség? Mi történhet, ha olcsó, gagyi a kábel?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#30042) Tamoo válasza spiritex (#30041) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Teszkósat nem vennék, de azért ~1500-2000Ft-ot érdemes lehet rászánni. Pl. nekem ilyen van a tv-erősítő közt. [link]

(#30043) andorra válasza spiritex (#30041) üzenetére


andorra
őstag

Ezt a kérdést csak a rendszered és igényeid ismeretében lehetne megbeszélni. Számíthat, mint minden egy lejátszó rendszerben. De, hogy melyik a legjobb, azt nem tudhatjuk. (Kivéve Tamoo-t, mert Ő mindent tud :-))

[ Szerkesztve ]

(#30044) Tamoo válasza andorra (#30043) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

De most őszintén, Te ajánlottál már valamit is bárkinek?

Én pl. egy tv-erősítő közötti optikai kábelt még talán meg merek kockáztatni....

(#30045) xtremetuning válasza Tamoo (#30044) üzenetére


xtremetuning
addikt

:DDD :DDD :DDD

Jól indul a reggelem. Egyébként tessék észrevenni a fejlődést : smileyt rakott a mondat végére....

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#30046) ecosse válasza bkercso (#30001) üzenetére


ecosse
csendes tag

Ez a topik szerintem sokkal izgibb :Y

(#30047) andorra válasza Tamoo (#30044) üzenetére


andorra
őstag

Nem. Éppen erről beszélek.Mindíg azt ajánlom, hogy csak úgy válasszon kábelt, ha van módja rá meghallgatni. De te pl. honnan tudod vigyorgó fórumtársaddal együtt, hogy abba a rendszerbe éppen érdemes-e egyáltalán kábeleket ajánlani, nemhogy konkrétan, hanem úgy egyáltalán?

(#30048) xtremetuning válasza andorra (#30047) üzenetére


xtremetuning
addikt

Egy optikai kábel ajánlása, hmmmm merész és embert próbáló feladat. Nem csodálom, hogy nem kockáztatod meg. - vigyor -

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#30049) Tamoo válasza andorra (#30047) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

1000-3000Ft közötti optikai kábelről kérdezett. Most komolyan, küldjem el meghallgatni? Ne viccelj már. Egyébként is nem azt írtam hogy ilyet vegyen, hanem nekem ilyen van és hogy ennyit legalább érdemes rászánni szerintem.

Igazad van sok mindenben, de már átbillentél a ló túloldalára.

(#30050) andorra válasza Tamoo (#30049) üzenetére


andorra
őstag

Ebben az esetben, megengedem igazad van. A többit meg felejtsük el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.