Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) fehér_ember válasza likeaRAINBOW (#70570) üzenetére


fehér_ember
addikt

A Yamaha AX-892-est felejtsd el, vedd úgy hogy nem hívtam fel rá a figyelmed a (#70568)-ban.
Ma délután meghallgattam egy AX-et (kevés mély, nagyon éles bántó magasak ...) úgyhogy inkább hagyjuk.

(#70602) krichd1 válasza fehér_ember (#70601) üzenetére


krichd1
addikt

Ebben mi az összefüggés? Rengetegféle AX modell van.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70603) jaja1981 válasza fehér_ember (#70595) üzenetére


jaja1981
addikt

Köszi.

(#70604) Gabor970 válasza jaja1981 (#70591) üzenetére


Gabor970
addikt

nem nagyon fogsz találni olyant, ami hat csatornát erősít (a subot is) szóval ez lesz a jó. (szerintem kidobott pénz, de próbálkozni lehet vele) Én biztosan vennék használtan egy sztereo erősítőt, 50e-be már egész normálisak is beleférnek, és az 2.0-ban is jobban szól filmekkel. Szerintem.... Ha az 5.1 hangdobozok árán szintén csak kettőt kell venni, máris jobb lesz az is.
Mindegy, látom sokan kókányoltok, ahogy én is megtettem régebben. Egy fos lett a végeredmény, amivel sem a filmeket nem lehetett élvezni, sem a zenét.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70605) Gabor970 válasza jaja1981 (#70591) üzenetére


Gabor970
addikt

[link]

esetleg egy ilyen. Ez nem hajt passzív mélyet, de később 50e körül vehetsz használtan egy már nem olyan rossz aktív mélyládát. Alatta ne nagyon keresd, mert csak puffognak, de nem adnak normális mélyhangot.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70606) jaja1981 válasza Gabor970 (#70604) üzenetére


jaja1981
addikt

Nincs itt kokanee kérem, csak mások az igények.
Nem a film a lényeg, hanem a játék.
Főleg játék, és kicsi zene bona.
Az 5.1 meg kell a játékok alatt ez vitathatatlan és csak kis hangerőn használom.

50e Ft sztereó erősítőből meg nehezen lesz 5.1 na. :)

A sub nem is létszükség, mert a frontok elég erősek. Eddig is csak éppen rásegített.

[ Szerkesztve ]

(#70607) nebulo5 válasza krichd1 (#70602) üzenetére


nebulo5
senior tag

Talán, van némi alapja fehér_ember megállapításának az AX -ek szempontjából. Volt egy időszakom, mikor (a NAD erősítők után) Yamaha sztereó vas volt a zenei vonalamhoz "tervezve". Volt nálam 3 db. AX modell, az 5xx-as és a 8xx-as szériából több napon át tesztelhettem, a 4xx(?) ből csak néhány órányira.
Noha, (mint minden erősítőnek) ezeknek is "faragható" a hang karakterisztikája a hozzájuk társított dobozok paramétereivel + kábelezés.... de összességében rájuk érvényesíthető a kolléga konklúziója.
Állítólag az 1xxx modellek már kevésbé "rikácsolóak", de azokhoz már nem volt szerencsém.

Üdv: nebulo

(#70608) Infinity70 válasza fehér_ember (#70598) üzenetére


Infinity70
tag

Köszönöm :R

Magyar nyelvű használati lenne hozzá valahol ? Mert neten nem nagyon találok :(

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#70609) Gabor970 válasza jaja1981 (#70606) üzenetére


Gabor970
addikt

ha a sub egyelőre nem létszükség, akkor mindenképp várj egy olyan denonra, mint amit linkeltem!

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70610) Nemir Ombe válasza jaja1981 (#70606) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Vedd meg a linkelt Philips-et,ha a lényeg “Főleg játék, és kicsi zene bona” ,legalább rá tudod kötni minden dobozodat. ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70611) jaja1981 válasza Nemir Ombe (#70610) üzenetére


jaja1981
addikt

De ismered?
Nem nyúlok mellé?

(#70612) Nemir Ombe válasza jaja1981 (#70611) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nem ismerem,de az eladó csak jókat ír róla. :D

(amire neked kell/kellene,arra egy “jobb” pc-s szett is megfelel)

Hmm ....

(#70613) jaja1981 válasza Nemir Ombe (#70612) üzenetére


jaja1981
addikt

Na az nem.
A PC-s szettek nagyon gagyik.
Eleve full range front sugárzók kellenek, a mélyláda nem preferált számomra.
40-50e FT-ig a PC-s szettek csapnivalók, főleg ha sztereo-ba hallgatnék zenét.
Ezért is kellenek a full range frontok.

Játszani biztos elég lenne, de zenélni nem.

(#70614) krichd1 válasza nebulo5 (#70607) üzenetére


krichd1
addikt

AX-eknek is széria, korszak függő inkább, hogy milyen hangkaraktere van, ezért érdemes konkrét típusról beszélni. Én több olyan típust hallottam, aminek meleg, kissé tompa hangzása volt. A 892-est nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70615) Nemir Ombe válasza jaja1981 (#70613) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

“a mélyláda nem preferált számomra”

Akkor miért akarsz olyan erősítőt,ami passziv sub-ot tud hajtani?

Hmm ....

(#70616) jaja1981 válasza Nemir Ombe (#70615) üzenetére


jaja1981
addikt

Ha már van mélyláda menjen is, de nem létszükséglet. :)

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#70617) rjanos97


rjanos97
csendes tag

Sziasztok!
Egy hifi rendszert szeretnék vásárolni maximum 100-110ezerért többnyire klasszikus zene hallgatásához. Olyan rendszer kellene, ami új, és amihez több forrást is lehet csatlakoztatni pl. telefont.
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#70618) Nemir Ombe válasza rjanos97 (#70617) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Hát ilyet újba nehezen fogsz találni klasszikus zene hallgatáshoz,főleg ha még jó minőségben is szeretnéd hallgatni. ;)

(de ha pl. telefonról szeretnéd hallgatni,akkor vegyél egy “jobb minihifit” ami belefér a keretbe)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70619) Tamoo válasza rjanos97 (#70617) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Fejhallgató?

(#70620) rjanos97 válasza Tamoo (#70619) üzenetére


rjanos97
csendes tag

Arra gondoltam, hogy pl. telefonról is le tudjam játszani a zenéket, tehát ne csak CD-ről lehessen. :)

[ Szerkesztve ]

(#70621) krichd1 válasza rjanos97 (#70617) üzenetére


krichd1
addikt

Szia. Ilyesmi árban ilyen M40 szerűségeket lehet kapni, de ezek még igen karcsúak komolyzenéhez.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70622) Phülöp válasza krichd1 (#70621) üzenetére


Phülöp
addikt

Komolyzene sok minden lehet. Nem csak nagyzenekari művek, de templomi orgonára írt darabok, kamaramuzsika néhány vonóssal, esetleg egyetlen zongora vagy csemballó, de akár egy szál gitár vagy lant is lehet komolyzene eszköze.
Ezek közül van, amihez nem kell nagy rendszert építeni, és van olyan is, ami igazán komoly vasakat is meg tud fektetni.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70623) krichd1 válasza Phülöp (#70622) üzenetére


krichd1
addikt

Egyetlen zongorához, stb... is karcsú, ha szigorúak akarunk lenni.
Templomi orgona hangját baromi nehéz reprodukálni... de már inkább nem megyek bele.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70624) Phülöp válasza krichd1 (#70623) üzenetére


Phülöp
addikt

Arra próbáltam utalni, hogy előbb pontositsuk, jelen esetben mit takar a komolyzene, mert nagy különbségek vannak: ahogy írtad, templomi orgonához nagyon nehéz bármit, a szimfonikus művekhez nem árt, ha jó a térleképzés, klasszikus gitárhoz felesleges a brutális mély, etc.

Vannak kategóriák, stílusok a zenében, amiknél egyérteműen behatárolható, milyen a hangzás: pl. rockzene esetében általában elektromos gitár, basszusgitár, dob, ének az alap, ehhez esetleg szinti. Na, a fenti komolyzene megjelőlés ennyire nem egyértelmű.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70625) rjanos97 válasza Phülöp (#70624) üzenetére


rjanos97
csendes tag

Nagy zenekari művekhez és templomi orgonához is kellene.

(#70626) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdvözlet!
Adott egy 5.1-es hangfalrendszer (Creative G500 halott erősítővel) specifikációi:
Max teljesítmény: 310W (5*36 szatelitek+130W mélynyomó)
A szatelitek 8, a mélynyomó 6 Ohm-os.

Mivel maga a setup teljesítménye nekem bőven túl sok (sosem hallgattam 25%-nál nagyobb hangerőn) de a minősége viszont elég számomra PC-hez (tudom, közel sem audiofil kategória) így elhalálozása miatt arra gondoltam, hogy vennék hozzá egy 6 csatornás (5.1) házimozi erősítőt és rákötném a hangfalakat, hogy az hajtsa meg.

Van bármi tényező amire figyelni kell egy ilyen szett meghajtásához (5*36W 8Ohm, 1*130W 6Ohm) tervezett erősítő megvételénél?
Annyira nem vagyok otthon erősítőkben, ezért is szeretném kikérni a hozzértők véleményét.
Előre is köszönöm! :R

Szerk: Xonar DG hangkártya szolgáltatná a jelet gépről.

[ Szerkesztve ]

(#70627) Nemir Ombe válasza MarioAna (#70626) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem "duplán" eltévedtél ez se nem a házimozi, se nem a PC hangszóró topik. ;)

Hmm ....

(#70628) Sz.Péter válasza rjanos97 (#70625) üzenetére


Sz.Péter
tag

Na erre mondják,hogy márpedig ilyen álatt nincs.Pár éve egy ismeròsnél jártam fejhallgatozni,de beszélgettünk a saját BW cdm1 hanfalairól,és a többi is jó cucc volt.A tulaj is elmonda,hogyha cimbijénél hallgat zenét, ahol csak a hangfal 4 milla utána otthon pár napig nem zenél,mert elszomoritó.De ha ebben gondolkozol,próbálj kifogni használtan egy tannoy d700 at,de hallgasd meg elòtte.Ja és használt,es nem 333€,vagy 100k huf.

(#70629) Mukucs


Mukucs
senior tag

Hahó!

Valakinek van tapasztalata ezzel a jópofa erősítővel!?

[ Szerkesztve ]

(#70630) Jorus válasza Mukucs (#70629) üzenetére


Jorus
nagyúr

Van egy ilyen itthon, a konyhai hangszórókat hajtja meg, ami 2 db Elipson Planet L.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70631) Mukucs válasza Jorus (#70630) üzenetére


Mukucs
senior tag

Akkor egy pár Acoustic Research S20 alá felejtős? :B

(#70632) lugosi válasza Sz.Péter (#70628) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ezért nem szeretek már a hifis topikban bármit is kérdezni. Valakinek van egy kérdése, hogy 100-110k sávban kéne neki valami komolyzenére, aztán kapja az ilyen használhatatlan válaszokat, hogy 4 milliós hangfal alatt nem érdemes zenét hallgatni. Hagyjuk már...
Meg vadásszon olyan használt hangfalat aminek az új ára 5300 USD volt. Aha. Ez nyilván segítség volt a srácnak.
Kb mintha megkérdezném hogy milyen autót javasolnak költségérzékeny fiatalnak első autónak városba járkálni, és azt mondanák hogy S Merci meg A8-as Audi alatt nem szabad venni semmit. Nyilván érzed mit akarok mondani.

[ Szerkesztve ]

(#70633) Jorus válasza Mukucs (#70631) üzenetére


Jorus
nagyúr

Majd a hozzáértő kollégák elmondják, én sajnos nem tudom, csak asszonynak kellett valami hang a konyhába - nekem nincs olyan dobozom, amit rá tudnék kötni. A hangszórókat ő választotta, mert azok passzolnak a konyhabútorhoz. :)
Az itthoni konfigon kívül egyszer hallgattam meg az erősítőt összvissz haver két pici stúdió monitorán (KRK VXT 8), és nekem nagyon sterilnek, digitálisnak tűnt a hangja például a szintén akkor meghallgatott ősrégi Onkyo TX-SV373 mellett.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#70634) #10726912 válasza jaja1981 (#70613) üzenetére


#10726912
törölt tag

Ha még jársz erre, megemlíteném, hogy Yamaha RXV 4XX sorozattal nem tudsz mellé nyúlni, (esetleg 5XX, vagy felette), kellemes hangú darabok, van tartalék, dinamika, és a végletekig enged a menüjében állítani, mindent a szobádhoz--hangdobozaidhoz igazíthatsz. Panasonic, Philips Sony LG Thomson Technics JVC Onkyo erősítőkkel-rendszerekkel is van tapasztalatom, nagyságrendekkel lekörözte őket. 5.1-ben csak javasolni tudom. Mára az ára is egészen barátságos.
Off, mert nem ebbe a fórumba tartozik a téma.

(#70635) Helbika20


Helbika20
tag

Üdv!
Nemsokára kilép tervezőfázisból a hangfalállványom, ehhez kapcsolódva még egy pár kérdés:
EZT a tüskét néztem ki, valahol volt ajánlva, kezdésnek szerintem jó, később lehet variálok. Az állvány alá érdemes volna rakni, ugye? Ahhoz kell vennem talpat is vagy más megoldást ajánlatok?
Az állványra hogyan rakjam rá ezeket a 15 kg-os dögöket? :p A hangfalamba van fúrva M6-os menet, abba tudok rakni tüskét, az alá érdemes rakni valamit (ha tüskézve lesz)?
Valamint, mennyit emelnek majd rajta ezek? (ugye azt még bele kell számolni a magasságba) 1 tüskesor (pl alulra) kb 2 centi?

Legjobbakat!

(#70636) Sz.Péter válasza lugosi (#70632) üzenetére


Sz.Péter
tag

Értelek.Lehet venni 100 ért hifit,és legyünk jóértelemben nagyvonaluak,és mondjuk,hogy jóhangja van,de akkor nem szabad csodálkozni,hogy a templomi orgonànak,vagy egy nagyzenekarnak màs hangja van.Ez puszta fizika.A jò hang melett nagy levegöt kell egy rendszernek mozgatnia,tehát kell a kraft.Olyan mintha,a basszus sipba kevés levegöt pumpálnál,egyszerüen nem szólalna meg.

(#70637) rjanos97 válasza Sz.Péter (#70636) üzenetére


rjanos97
csendes tag

Én csak leírtam, hogy mire használnám, tudatában vagyok annak, hogy 100K-ból ne várjak túl nagy csodát.
De biztosan vannak ilyen árkategóriában jobbak/rosszabbak. :)

(#70638) perempe válasza lugosi (#70632) üzenetére


perempe
addikt

összetettebb, nagyobb dinamikát igénylő zenére pl. econowave vagy corner horn. akár házilag is lehet építeni hasonlót. a csúcsok is tisztán fognak szólni.
[link]
épp friss topic.

megfizethetőnek mondható, mivel akár 12k körül lehet szerezni megfelelő minőségű, nagy érzékenységű 15" mélyet, lehet otthon építeni a JBL 4430-hoz hasonlót. (bár nagyobb dobozt viszonyt mondjuk nehezebb jól kivitelezni.)

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#70639) krichd1 válasza perempe (#70638) üzenetére


krichd1
addikt

Ilyesmikhez már elég nagy szoba is kell. Egy DIY hangdoboz megfelelő kivitelezéséhez meg azért jóval több kell, mint egy pár mélysugárzó.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70640) vis.p


vis.p
aktív tag

Hali,

Segítséget szeretnék kérni.
Melyik lehet a jobb kábel?
- QED Ruby Anniversary Evolution
- QED Performance XTC
Köszönöm. :R

(#70641) Nemir Ombe válasza vis.p (#70640) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Amelyiknek “jobb hangja” van a rendszeredben. ;)

Hmm ....

(#70642) vis.p válasza Nemir Ombe (#70641) üzenetére


vis.p
aktív tag

És melyikkel van nagyobb esélyem? :)
Na jó, értem.
Köszi. :R

(#70643) Helbika20 válasza Helbika20 (#70635) üzenetére


Helbika20
tag

Valaki erre valami okosat? :)

(#70644) Irmscher 353 válasza Helbika20 (#70643) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Az állvány alá érdemes, a hangfal+állvány közé pedig gyurmaragasztót (Blutec) érdemes tenni.
Ha van eleve a hangfalon is hely a hangfaltüskének, akkor érdemes lehet azzal is kísérletezni.
De itt az örökelvű igazság:
Próbáld ki, hogy Neked hogyan tetszik jobban a hangja!
(hisz úgy is magadnak csinálod, s a lényeg, hogy Neked hogyan tetszik jobban a kapott hang)

(#70645) Helbika20 válasza Irmscher 353 (#70644) üzenetére


Helbika20
tag

És mit ajánlasz a tüskék alá a padlóra illetve az állványra (valószínűleg tüskézem a hangfalat is)? Csak hogy ne bökje fel az állványt.

(#70646) Mathiask válasza Helbika20 (#70645) üzenetére


Mathiask
senior tag

Én ilyet vagy hasonlót raknék:
http://informateka.shop.hu/termek/sound_arts_tuske_alatet.html
Az a tüske amit korábban linkeltél 35mm hosszú a leírás szerint.
A 2cm plusz magasság reális. Ha felül is van az plusz 2 még. Plusz alátét.

Nekem úgy volt hogy az állvány allján lefelé volt 4 ilyesmi tüske + alátét hogy ne karcolja a padlót, talán az alátét aljára volt vékony parafaréteg ragasztva.
Felül 3 tüske volt felfelé a hangfal felé. Hogy a hangfalat se bántsa ott is volt alátét, a hangfal felé eső részére az alátétnek meg valami filc ragasztva.

(#70647) Helbika20 válasza Mathiask (#70646) üzenetére


Helbika20
tag

hm.. filcréteg, az nem is rossz. Köszönöm szépen! Nekem mondjuk menetem van, tehát fordítva lesz, de ugyanaz.

(#70648) perempe válasza krichd1 (#70639) üzenetére


perempe
addikt

én pont kicsiben hallottam őket (4Pi), és ott is nagyon jók. (az iránykarakterisztikára jótékony hatással van a tölcsér és magas.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#70649) krichd1 válasza perempe (#70648) üzenetére


krichd1
addikt

Végül is, igaz. Ilyenkor a japán hifi "őrültek" szoktak eszembe, amikor kis szobákat telepakolnak szekrén méretű hangdobozokkal, de amúgy sincs akkora tér, amit ne tudnának kitölteni tölcsérsugárzókkal.[link] :)

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70650) Irmscher 353 válasza Helbika20 (#70645) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Sokan, sokfélével próbálkoznak, de olvastam valahol, hogy van aki aprópénzt tesznek alá.
Van akinek az 50Ft-os jött be hangzásra, másnak meg más.
Lehet vele kísérletezni :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.