Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) KMT válasza Tristis (#10998) üzenetére


KMT
addikt

Ezt bizonyára józanul írtad. :DDD :C

(#11002) Tristis válasza KMT (#11001) üzenetére


Tristis
őstag

Csak ahogy szoktam ;]
Ahhoz képest elég tagolt volt, ugye? :P :DDD

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11003) Auratech válasza #25954560 (#10996) üzenetére


Auratech
őstag

Nem veszed figyelembe, hogy a sok mikrofon mind hallja azt amit a másik is, csak halkabban..
A sokmikrofonos felvételek hangképének fázis és frekvenciamenete egy pisakására hasonlít Tehát áthallások, dinamikai átfedések vannak. (Pld.fuvola-pianoban, mögötte meg egy réz 100x hangosabban) vannak. A lesugárzásban nincs. Mintha egy kicsi mind a 12.x-ből át lenne téve máshova is.
Van olyan megoldás, hogy hangszercsoportokat, (mondjuk nagyzenekarnál-pultok) vonósok, fák, rezek, stb külön- veszünk fel overdubbinggal (rájátszás). Mint a popstúdiókban a sávonkénti... Viszont a fülmonitor meg az egyéb nyalánkságok ellenére a zenészek egymást inspiráló akusztikai jelenléte hiányzik.. a zenéből. A jó felvételeknél a fő sztereó bázis van megtámasztva igény szerint kiegészítő párokkal. ..őőő..Na vége, nehogy ollóval kelljen elvágni a végit. :D

Auratech Field Recording

(#11004) Auratech válasza orbano (#10999) üzenetére


Auratech
őstag

Szerintem az alaplapi hangkártyák kurvaidegesítő "legye" is körbe körbe repül már rég..sztereóban. Aztán a pinkflolydthewall- röpcsi a fejed felett húz el, aztán janmicheljarre-oxigény-(levegőt!).
A válasz-igen. A sztereó nem arról szól, hogy a gitár jobbról- a basszus-dob középről az énekessel valahonnét elölről...

Auratech Field Recording

(#11005) vili13 válasza Auratech (#11003) üzenetére


vili13
őstag

A sok mikrofon azért szerintem egyúttal több információt is jelent. Nincs valami szoftveres megoldás ennek kulturált módon való kinyerésére, vagyis alaposan bemért sokmikrofonos rendszerből tetszőleges x.y csatornás kimenet előállítására?
(Amúgy ha már mikrofon, hogy haladsz a lézermikrofonnal?)

(#11006) Ebit válasza vili13 (#11005) üzenetére


Ebit
addikt

A többszörös jelalakitás, illesztés,azért nem olyan egyszerű feladat, pl 6 mikrofont beállitani.

(#11007) BBéci


BBéci
titán

Számomra a zenehallgatás sztereóban az igazi, de a DVD-Audio lemezek és a koncertfilmek sok.1-esek, ez van. :((
Életem egyik legnagyobb témábavágó élménye Mark Levinson-Revel rendszerhez fűződik. Ha nem látom, nem hiszem el, hogy csak két Ultima Salon2 szól, annyira surroundos - körülölelő volt a hangzás. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11008) orbano válasza Auratech (#11004) üzenetére


orbano
félisten

értem én, hogy nem arról szól, csak olyan hifim még sosem volt, ami ennyire pontos lett volna (jelenleg egy minimális mélységem és relatíve korrekül érzékelhető magasságom van, de az elvileg mögülem szóló dolgoknál már káosz van). remélem szobaátalakítás után javulni fog a helyzet.

A vér nem válik VAZZE!™

(#11009) #25954560 válasza Auratech (#11003) üzenetére


#25954560
törölt tag

igaz.

felremlik elottem egy terben egymastol egyforma tavolsagra elhelyezett mikrofonozas, a vegen minden csatornabol kivonjak a tobbiek anyagat :U tenyleg nem muxik. raadasul ez a kivonosdi dolog maceras meghatarozni a jeltszinten es rettenetes minosegromlast is hozna. az egyforma tavolsag meg csak a kesleltetesek miatt lenne fontos. errol ennyit :)

(#11010) Auratech válasza #25954560 (#11009) üzenetére


Auratech
őstag

Mondhatnám azt is, hogy faszán nem értek egy korva szót se.. :D
Próbálom érteni.
Elmondom mi volt a sokmikrofonos felvételek "csúcsa"

A nagyzenekar (szimpónikusok) be van mikrofonozva jóformán hangszer páronként különféle sztereóban Szóval 46 pár mikrofon. MIDAS kifutópálya hosszúságú digit keverő. 32avalondesign és focusrite dual előfokok. Felvétel 32bit 192khz. Keverés 64bit.
A központi sztereo bázist (2 neumann miki) véve referenciának, az összes "kiegészítő mikrofon" jelét megdolgozták úgy,
hogy a főpártól való távolságát a hangterjedés időtényezőjét figyelembe véve (330m/s kb.) rákésleltették a bázis sztereó sávhoz képest. Sőt a távolság csillapító hatását is rászűrték a mikrofonokra dinamikusan. A végén minden úgy próbált szólni, mintha egy sztereoval vették volna fel, ami mindent hall, mint a jófülű hallgató. Aztán a mastert összehasonlították a sztereo pár szterójával. Az lett a sokkal jobb. A sok mikrofon-realtive sok zaj, sok moduláció, sok konverzió sok, mikroszkopikus torzítás, jitter... összeadódva egy mesterkélt, látványos, de intimitás nélküli felvételt adott. (Ezt a Phillips követte el. 2007-ben.) Majd tíz év múlva újra megpróbálják 128biten, bagy egyen. 5 Ghz-el

Auratech Field Recording

(#11011) #25954560 válasza Auratech (#11010) üzenetére


#25954560
törölt tag

na, szoval tenyleg nem muxik :) csak en joval kesobb talaltam ki.

(#11012) sirfer


sirfer
aktív tag

Sziasztok,

JBL E60-as pár mellé milyen erősítőt javasoltok zenehallgatásra?

H/K Stereo Legend volt a javaslat, de még nem tudom. (H/K fan vagyok :D)

B verzió: JBL eladás és Dali Ikon6 MKII +erősítő.

Van vkinek tapasztalata JBL E60 + sztereó erősítő párossal?

(#11013) Auratech


Auratech
őstag

bocs, ha off voltam...

Auratech Field Recording

(#11014) KMT válasza sirfer (#11012) üzenetére


KMT
addikt

Miért pont Dali? Amúgy a Dali egységesebb, zeneibb hangú doboz, a JBL döngetni jó. Szóval attól függ, milyen zenére kell.

(#11015) sirfer válasza KMT (#11014) üzenetére


sirfer
aktív tag

A házimozihoz Dali Ikon MK2 szettem van.
A zenehallgatás másik helységben lenne.
Inkább dinamikusabb zenékhez használnám (Lady Gaga, Scooter stb.)

(#11016) KMT válasza sirfer (#11015) üzenetére


KMT
addikt

Javaslom, hogy nézz utána a dinamikus kifejezésnek. O_o Őszinte leszek: mindegy, mit veszel (a szélsőségektől eltekintve).

(#11017) Tristis válasza sirfer (#11015) üzenetére


Tristis
őstag

Dali Ikon tökéletes zenehallgatásra, és ahogy látszik másra is használható...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11018) BBéci válasza sirfer (#11012) üzenetére


BBéci
titán

JBL E60-at nem emlegetném egy napon Dali Ikon 6 Mk II-vel. Pláne zenére.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11019) sirfer válasza KMT (#11016) üzenetére


sirfer
aktív tag

dinamikus= erőteljes ,lendületes :DD

(#11020) PuMbA


PuMbA
titán

Na, sikerült meghallgatnom egy mostani hangrendszert. 100k-s Wharfedale Diamond 10.5 + vmi pioneer 100k-s erosito + 50k-s denon dvd lejátszó. Vittem Audio CD-t amin volt country pop, smooth jazz, metal, rock + pár koncert felvétel. 20 percig hallgattam, de nem vágtam magam földhöz. Kicsivel jobb a térérzet a 27 éves cuccomhoz képest, de ennyi. Semmilyen plusz hangot nem érzékeltem az Akaihoz képest hiába tekertem fel és mélye is alig volt több. Nagyjából tök ugyanúgy szólt az egész , mint a mostani 20k-s cuccom az integrált hangkártyával. Most akkor ennyire szar a Wharfedale vagy mi van? Vagy csak a magyar japán kooperáció sikerült ilyen jól? Egyszerűen nem értem az egészet.

(#11021) orbano válasza sirfer (#11019) üzenetére


orbano
félisten

és ezeknek mi köze a lady gagához meg a scooterhez? ezekhez kb. tényleg tök mindegy mit veszel.

A vér nem válik VAZZE!™

(#11022) Ebit válasza PuMbA (#11020) üzenetére


Ebit
addikt

A megoldás az lenne, ha átvinnéd a VT 6363-asod, és az SR -H 110-et,é és biztos hallanál különbséget.

Az már nyitott kérdés ki, mennyit hajlandó áldozni a váltásra,de gondolom,egy lenyügözö rendszer esetében,nem sokáig gondolkoznál, hogy kifizesd a többlet pénzt.

(#11023) sirfer válasza orbano (#11021) üzenetére


sirfer
aktív tag

Kipróbálok egy -két fajtát, mert eladtam a mostani hangfalakat.
Hallgatok Andrea Bocellit is ABBA-t is, mindenevő vagyok.
A kérdés még mindig az,hogy milyen erősítő legyen kb. 250k-s kategóriáig?

[ Szerkesztve ]

(#11024) PuMbA válasza Ebit (#11022) üzenetére


PuMbA
titán

A tesztszámokat már milliószor hallgattam az Akai-n, simán fel tudom idézni a teljes hangzást bármikor. Lehet ,hogy az erősítő nem passzolt a hangfalhoz vagy nem tudom. Azt hiszem több rendszert meg kell még hallgatnom és akkor kiderül az igazság.

(#11025) KMT válasza sirfer (#11023) üzenetére


KMT
addikt

Fájó szívvel ajánlok egy ilyen jó vasat pop-ra, de:
[link]

A többit meg elsörözöd, vagy elsörözteted valakivel. :U

(#11024) PuMbA:
No meg az akusztika! Amúgy meg miért vagy úgy meglepve, hogy egy Wharfedale k@ki? :P

(#11026) #56474624 válasza PuMbA (#11020) üzenetére


#56474624
törölt tag

Wharfedale Diamond sosem volt egy nagy szám. Meg általánosságban is kijelenthető talán, mit is várjon az ember egy 100 ezres, ráadásul 3-utas álló hangfaltól? Hát túl sokat nem érdemes. :N

(#11027) BBéci válasza KMT (#11025) üzenetére


BBéci
titán

Azt a Vincentet elfogadnám, ismerem, teszteltem. :K

Nem csak a Wödörfedéllel lehetett baj, a jelforrás egy 50000-es DVD-játszó volt, az már önmagában megmagyaráz mindent. :(((

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11028) Ebit válasza PuMbA (#11024) üzenetére


Ebit
addikt

A jelenlegi rendszered VT-Akai, egy kiemelt -dögös frekimenetet produkál, ehhez képest bármelyik rendszer lapsnak tűnhet, de ha hosszabb ideig hallgatod, akkor észreveszed a különbséget.

Megjegyzem, nem mindenki szereti a többutas hangfalak hangképét,és az általad meghallgatott tipus,árához képest, hagy kivánnivalót, ha jól tudom, inkább házimozi rendszerekhez ajánlják,ami azért nem igazán a csűcs.

(#11029) J97 válasza #56474624 (#11026) üzenetére


J97
tag

Kemény! Akkor milyen árkategóriás rendszertől lehet várni valamit? (Azért mégis csak 100k -ról beszélünk és ez még csak a hangfal, egy átlag embernek a fizetése nincs ennyi.). Most ezt csak azért kérdezem ha mondjuk tegyük fel valaki tovább szeretne lépni a rendszeréről pl. az említett Akairól, akkor mennyit kell rá szánjon a dologra? Egyáltalán mi az az árkategória aminél már mondjuk az Akaihoz képest van érezhető hangminőségbeli javulás?

Jamo E350 -ről mi a vélemény, vagy a Yamaha 2 utas álló hangfalairól? Mondjuk egy stereo Yamaha erősítővel párosítva.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#11030) J97 válasza J97 (#11029) üzenetére


J97
tag

Mondjuk konkrétan ez a példány: Yamaha RX-396RDS és hozzá egy E350 Jamo hangfalpár.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#11031) #56474624 válasza J97 (#11029) üzenetére


#56474624
törölt tag

Félreértetted, a baj azzal van, hogy 100k és álló, és 3-utas. (Azt már nem teszem hozzá, hogy wharfedale, majd megteszi más. :) Azért nem mindegyik wharfi rossz.)
A 3-utas álló sugárzókból ami felér mondjuk egy 100k-s polcsugárzóhoz, az inkább 2-300 ezernél található. 2-utas álló az más tészta, ugyanazon árért 100k-ért nagyon nagy eséllyel a kétutas a jobb. Polcsugárzó meg általában még ennél is jobb ugyanazért az árért (ha a mélyeket nem nézzük, hanem az egész hangképet). Ennek egyszerű oka van, egyszerűbb megvalósítani a polcsugárzót az állóval szemben, illetve a kétutast a háromutassal szemben, így ugyanabból a pénzből jobb hangminőség hozható ki. Természetesen ezen az árszinten nézve. 100 ezerért tehát kapsz már igenis viszonylag jó hangfalat. Csak nem 3-utas állóból, hanem 2-utasból, vagy ha nem annyira lényeges a mély, akkor polcsugárzóig lemehetsz (azért ezeknek is van valamennyi mélye, pláne ha feldúsul a kis szobában). Utóbbihoz viszont számolhatsz hangfalállványt is.

Ja és lényegesen jobban járhat az ember használt cuccok vételével: akkor 100 ezret csak hangfalra költve már egészen jó hangfalakat ki lehet fogni.

[ Szerkesztve ]

(#11032) PuMbA válasza KMT (#11025) üzenetére


PuMbA
titán

Az akusztika nálam se valami jó (a hangfalak egy üres falfelület fele állnak).

Ba cy lus: Csak annyit vártam, hogy valamivel azért részletesebb hangot adjon. Azért csak van 27 év különbség és azt gondoltam, hogy valamire csak mennek az újabb technológiákkal. Bőven elég nekem az 50-60Hz, így biztos, hogy polcsugárzóm lesz majd. Hardveraprón most adtak el egy Polk RTI6-ot 65k-ért állvánnyal. Ha eljutok a várásláshoz remélem, hogy lesz valami ilyen fajta best buy az aprón.

BBéci: Ha egy 50k-s DVD lejátszó nem közelít meg egy 2007-es integrált hangkártyát hangminőségben akkor az durva...

Ebit: Egy Genius 2000A-nál pedig nem szól dögösebben, hogy kicsit le van csavarva a treble. Pedig a Geniusban nincs loudness elvileg...

[ Szerkesztve ]

(#11033) J97 válasza #56474624 (#11031) üzenetére


J97
tag

Értem! Egyelőre nem tervezek ilyen jellegű beruházást, csak érdeklődés szintjén állok a témával. Most egy Genius 2000A szolgál jelenleg. Ami nekem a jövőben megfizethető kategória lenne az az említett Jamo E350 és Yamaha RX-396RDS erősítő például. Ezekről és hasonló árkategóriában lévő (pl. [ez]) cuccokról mi a vélemény? Apropó hangfalállvány jól jönne a 2000A -hoz is. Momentán nem tudtam az asztal méretei miatt úgy elhelyezni, hogy a sztereo tér megfelelő legyen. Keresgettem állványokat, de mind méregdrága. 10-20k -s nagyságrend /db. Mondanom sem kell az egész 2000A nem ér annyit, mint ezek az állványok. Pár ezer forintos állványt tudtok hozzá ajánlani? Legrosszabb esetben marad így az elrendezés, vagy szabatok bútorlapot és magam készítem el hozzá az állványokat.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#11034) #56474624 válasza PuMbA (#11032) üzenetére


#56474624
törölt tag

Áá, semmilyen fejlődés nem volt szinte. Egy 40-50 éves hangfal bőven lemoshatja ezeket a mai, modern technológiákat, nem igazán volt előrelépés, legalábbis nem egyértelmű. Ha van is, az nem ezen az árszinten fog megmutatkozni. A polk rti6 nem biztos, hogy best buy, valamikor régi, nagyon-nagyon jó angol hangfalak vannak vaterán ennyiért, vagy 10-20k-val drágábban. Na az best buy. A polknak meg használtan majdhogynem az a reális ára, még az állványt figyelembe véve is (gondolom azért nem a legdrágább állványt adta hozzá).

(#11035) BBéci válasza J97 (#11033) üzenetére


BBéci
titán

A géniuszokhoz (ezt az írásmódot érdemli) nem érdemes állványokat venni, készíteni, inkább ne is említsd hifi topikban! :(
Miért rádióerősítőben gondolkozol, sima integrált helyett?
Annyira kevés pénzből, amit hifire szánsz, csak használt készülékeket szabad venni! :K

(#11032) PuMbA

Ha vacak az akusztika, előbb azt tedd rendbe! A világ legjobb cucca sem képes zenehallgatásra alkalmatlan környezetben igazán jól szólni. Tudásának nagy része elvész, kihasználatlan marad.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11036) PuMbA válasza BBéci (#11035) üzenetére


PuMbA
titán

Tojástartókón kívül tudsz valami másik olcsó megoldást?
Amúgy a Wödörfedélnél jobb volt az akusztika, mint nálam, de hát úgy sem sikerült maradandót alkotnia.

Ba cy lus: azt hittem, hogy az már best buy...nem fogom elhamarkodni a vásárlást ezek után az biztos, mert a mostani rendszerem sem rossz (eddig úgy voltam vele, hogy jóval rosszabb, mint a mai cuccok - sokan mondják, hogy a régi Videoton és Orion hangfalaknak rossz a doboza, de akkor ezek szerint ennek az Akainak jó).

[ Szerkesztve ]

(#11037) Ebit válasza PuMbA (#11036) üzenetére


Ebit
addikt

A VT Orion dobozai jók voltak, bérmunkában is készültek nagy nyugati márkák számára..

A hangfal esetében a doboz csak egy része a hangszorok lennének a meghatározók,ahhoz kellene méretezni a dobozt , hangváltót, belső csillapitást./ vagy hangolni a reflex nyilást/

(#11038) J97 válasza BBéci (#11035) üzenetére


J97
tag

Annyival mindenképp előrébb lennék az állványokkal, hogy normálisan el tudnám őket helyezni, ezáltal javulna a sztereo tér. Miért ne említsem a hifi topicban a saját készítésű állványt? Darabonként egy "vasdarabért" nem adok ki 20k -t. (Két lemez, egy lemez talp amin áll egy másik lemez amire a hangfall elhelyezhető és 2db cső ami ezeket összeköti, 20k mérhetetlenül sok érte, az egész előállítási költsége nincs 5k munkadíjjal. Lehúzás szagú! És ez még csak nem is profi állítható szögű állvány!) Ha saját készítésű de ettől függetlenül igényesen elkészített állványokra helyezem ezeket a hangszórókat, azzal nem értem mi a gond. Most ezt a példányt láttam használtan pl. azért erről a rádióerősítőről kérdeztem a véleményeteket. Az említett hangfalakról valami vélemény? Igaz ezek nem 100k és felette hangfalak, de gondolom azért nem lehetnek annyira rosszak. Úgy gondolom, hogy ezekenek az audiophile és a hallgatható kategória között kell valahol elhelyezkedniük.

Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

(#11039) #56474624 válasza J97 (#11038) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szerintem marhára nem a saját készítésű, soha nem látott állványaidat kritizálta... ;)

[ Szerkesztve ]

(#11040) dudika10 válasza BBéci (#11035) üzenetére


dudika10
veterán

Hallottad az említett Genius-t?
Nagyon meglepő mit tud ahhoz képest, hogy 10k-s ársávban volt.
Van egy olyan érzésem, hogy általánosítasz és ami genius az már rossz szerinted. :U

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11041) Tristis válasza dudika10 (#11040) üzenetére


Tristis
őstag

Abban az ársávban az a hangfalka bestbuy sokak szerint és szerintem is (egyébként 15e inkább) Valóban sokkal jobb, mint a korábbi kis pc hangfalak. Ettől még nem hifi, de egy kiváló megoldás zenehallgatásra! Én éppen ezért ide venném (topicba), mert a zene a lényeg és nem a cucc... Ha tudnátok néha milyen szutyok felvételeket engedek rá a cuccomra (kazettákról kétkazettás magnóval felvitt, utólag zajszűrt és szétvágott anyagokat), de mivel szeretem a muzsikát ami rajta van, hát jó az nekem úgy is. ;)

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11042) dudika10 válasza Tristis (#11041) üzenetére


dudika10
veterán

Csak azért írtam, mert ez a csuklóból leszarozás zavart.
És egyáltalán nem áll annyira messze szerintem egy 3000A például egy beléő hifitől, mint az az árából és a márkájából következne. Vannak hibái és vannak jobb rendszerek is nála, de meglepő mit tud ha zenéről van szó.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#11043) L4D1K válasza J97 (#11029) üzenetére


L4D1K
őstag

El sem tudod képzelni mi minden megvalósítható 100e jmf-ból. A legelső amit el kell felejtened, hogy új terméket vásárolsz. Az apró, a hifi piac, az avx stb tele és tele van jobbnál jobb dolgokkal néha igencsak meglepő árakon, köszönhetően sajnos az ezt a területet sem kímélő válságnak (akárhol is tartson), nagyon sok tulaj válik meg ár alatt kedvencétől. A másik hogy olyan márkák iránt is érdeklődni kell, amiket nem ismersz. A vödörfedél dobozok mire kis hazánkban elérnek a ténylegesen eladható státuszba, értékének többszörösét fogják elérni, hasonlóan a többi nagy márkák is, amik szeretnék "belépőszinten" árulni a mindenre jó dobozaikat. Én személy szerint még legvadabb álmomban sem gondoltam volna hogy egyszer a biztosnak hitt házimozis sokpontegyes vonalról beruházok egy szépséghibás sztereó erősítőbe, egy használt kínai hangfalba, és kvázi rövid használat után odaadom őket egyből egy magyar tuningőrült mesternek, aki békából herceget farag és még kábelt is csinál neki hogy legyen mivel játszania. Ha a hálózati lejátszót és egyéb apróságot nem számolom, akkor megálltam 140e körül, amit ha most bemennék egy hülye nem vagyok csak marslakó boltba, nem biztos hogy el tudnám költeni hasonló tudásúra.

Ui. Itt mindenki segíteni akar, csak mindenki a saját módján, de biztos hogy előbb utóbb megtalálod az igazit.

# ANTAL Tuning #

(#11044) BBéci válasza dudika10 (#11040) üzenetére


BBéci
titán

Offtopik, mert köze sincs a hifihez.
Hallottam, és az a vélemény alakult ki bennem, hogy egy hatalmas átverés amit a cég művel.
Elhitetik a tapasztalatlan tinikkel, hogy az a jó hangzás, ami belőlük árad, pedig maga a rettenet. Aki tisztességes dobozokra váltott, veri a fejét a falba, amiért géniusszal kínozta magát akár egy napig is.
Nem valók másra, mint a számítógépek működése során előforduló effektek megszólaltatásához, esetleg Skype, msn beszélgetéshez.
Szerintem.
:R
Hozzáteszem, számomra az MP3 nem tartozik a hallgatható kategóriába. Ehhez viszonyítsd amit leírtam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11045) BBéci válasza J97 (#11038) üzenetére


BBéci
titán

Szerintem kiváló ötlet saját kezűleg készíteni állványokat, nincs azzal semmi bajom. Akár egy jól beváltat lekoppintva, akár egyéni tervek alapján.
Viszont állítható szögűt még nem láttam és cáfolom, hogy bármelyik attól profinak lenne nevezhető.

Olcsó megoldást nem tudok, a tojástartó csak városi legenda, többet árt, mint használ.
Nappalimba U alakú, plafonig érő (210x420x220 cm) könyvespolcot készíttettem, hihetetlen mértékben javította a hangzást. Még várok a hangelnyelő panelekre, amik a hangdobozok körüli falakra kerülnek majd.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#11046) Tristis válasza BBéci (#11044) üzenetére


Tristis
őstag

. inkább kitöröltem... mert megint nem vagyok józan és csak járna a szám... és még őszinte se lennék csak azt súlykolnám, amit a média belém nyom...

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#11047) #56474624 válasza BBéci (#11044) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálunk van itthon egy Genius 1250X (2.0), nem nevezném eredendően rossznak. A Genius HT 5.1-eshez képest ég és föld a különbség, szóval nem lehet egy kalap alá venni az összes "geniuszt". Pláne a 8-10 ezerért, amiért vettük, azért igencsak jól szól. Nem mondanánk jó páran az audiofil őrületben már egy ideje benne lévők közül, ha nem lenne benne ráció. :R

Tristis: Ööhm... Szoktál józan is lenni? :DDD

(#11048) Ebit válasza Tristis (#11046) üzenetére


Ebit
addikt

Régen, kevesebb volt a marketing, több a meghallgatási lehetőség,és igy könnyebb volt megismerni a termékek valós értékeit.

(#11049) nebulo5 válasza BBéci (#11044) üzenetére


nebulo5
senior tag

Valóban nem illő dolog egy Hi-Fi topicban Genius-okról beszélni. Bár mint "zajkeltő" eszköz, nem is egy rosz hangú, ha figyelembe vesszük az árát. Kb. 3,5 éve használok a számítógéphet egy Genius SW-HF 5.1-5000 komplettet, egy X-fi Xtreme Gamer hangkártyával. Az első fél évem azzal telt, hogy folyamatosan kerestem a Genius-hoz front és surround hangszórókat, mert a gyárilag hozzá készültek, enyhén szólva is pocsék hangra képesek. Így, a már kicserélt hangszórókkal, akár zenét is lehet hallgatni. A részletezettségről és az alsó ill. főleg a magas hangtartományokról, a lecsengésekről nem sok "pozitívumot" lehetne írni. De már nemegy alkalommal előfordult, hogy néhány vendégem gyanakodva nézett szét a számítógép környékén, hogy nem-e mégis egy rejtett Hi-Fi készülék szól valahonnan a Genius helyett....
Természetesen a "vájtabb" fülű hallgatóknak egyértelmű, hogy az csak egy Genius. De vannak ugye: ízlések és pofonok. Sok zenekedvelő, a magasabb bitrátájú MP3 és a normál VAW közt sem tud különbséget hallani. Szerintem, az átlag emberek 75-85 %-a előbb meg kellene tanuljon zenét hallgatni (stílustól/irányzattól - műfajtól függetlenül), hogy a hangszerelésre is odafigyelhessen, és értékelni tudja azokat a nüansznyinak tűnő virtualitásokat, amelyek összképe oly széppé tehet egy-egy zenei művet.
De amíg sok "zenerajongó" nemritkán beéri a telefonok keltette ciripeléssel-puffogással, addig Genius-okat is lehet profitorientált elvárásokkal gyártani.

[ Szerkesztve ]

Üdv: nebulo

(#11050) BBéci válasza nebulo5 (#11049) üzenetére


BBéci
titán

Na látod, Te is lecserélted a pocsék hangszórókat, tehát mégsem mondtam nagy hülyeséget.
Az már csak félig volt géniusz, ráadásul nekem sem elsősorban az erősítőikkel van bajom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.