Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) bajnokpityu válasza robi-k (#70198) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és vannak a bonyolultabb, nem állandó nyugalmival üzemelő A osztályú cuccok, mint pl a Krellek.
Utóbbi többek között azért is jó, mert a túl sok hő is torzítást okoz, illetve nem lehetne fél szoba méretnél kisebb nagy nyugalmis 200w körüli végfok.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70202) Gabor970 válasza robi-k (#70200) üzenetére


Gabor970
addikt

Mennél többet hallgatom, annál inkább tűnik jobbnak a luxman az arcamnál, pedig a használtpiaci ára épp fordítva indokolná. Phono bemenetről, ez még fontos lehet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70203) Lompos48 válasza gordonfreemN (#70196) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Beszéljünk erròl a komplementer végfokról, mely teljes kivezérlésnél is A-osztályúként üzemel.

Nehéz lesz. Ha valami komplementer, akkor az ellenütemű, mert 2 elem végzi a végfok munkáját, még ha ellenkező polaritásúak is. Hol az egyik, hol a másik. Tehát innen kezdve nem A-osztályú, hanem B vagy AB.

Lehet spekulálni. Induljunk ki a 480VA-ból és A-osztályból (nehéz eset!):

8 ohmos terhelésnél ez 7.75A-es effektív áramot, ami a csúcson 11A-t jelentene. A-osztálynál a nyugalmi áram ennél valamennyivel nagyobb kellene legyen, hogy a negatív félhullám csúcsait ne vágja le. Nehezen kivitelezhető, forró ügy lenne.

Mekkora lesz az átlagértéke az áramnak a pozitív és negatív félperiódusban együtt?

Együtt nem tárgyalható. Az áram egy pillanatnyi érték, A nyugalmi áram mindig folyik, kivezérléssel vagy anélkül és mindig ugyanannyi.

(#70204) bajnokpityu válasza Lompos48 (#70203) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyébként az A osztály nem jelenti azt, hogy folymatosan a max áramon van nyitva mindkét csap. gyakorlatilag minden A osztályú erősítő AB osztályú,csak az átlagnál nagyobb a nyugalmija.
legjobb tudomásom szerint definició van rá (valahol olvastam) hogy milyen áram fölött hivják Anak, de kb minden hifi erősítő AB osztályú, tök mindegy, mi van ráirva.

ami viszont biztos, hogy az én fülemnek az A osztálynak hivott erősítő nem ad önmagában túl sok előnyt, sőt.
Anno Alephem volt, Ethosz által megépítve. Amikor a gyári 1.5A körüli nyugalmit levettem 0.5A-re, konkrétan jobban szólt. Elég valószinűnek tartom, hogy a kevéssé meleg üzem, és a dinamikatartalékok miatt hallottam jobbnak.

Ezután eleve AB osztályok között keresgéltem, és találtam meg azt az erősítőt, ami végül leváltotta az A osztályúmat. Csak előrelépést tudok mondani, semmilyen hátulütőjét nem tapasztaltam.

Ami nekem statisztikai alapon ettől fontosabb, az a globális negativ visszacsatolás. Talán egy olyan visszacsatolt erősítőt hallottam eddig, ami úgy igazán tetszett (sok millió Ft az ára)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70205) dgyuri0123 válasza norvik (#70183) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én is megrendeltem tegnap, 2x0,6m. :) Kaptál valami visszajelzést?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70206) norvik válasza dgyuri0123 (#70205) üzenetére


norvik
aktív tag

Valamikor az éjjel kérdezte, hogy milyen színű dugókkal kérem. Válaszoltam rá, azóta semmi.

(#70207) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Sziasztok!
Le szeretném cserélni a dobozaimat. A keret 150-200e lenne, inkább állók érdekelnének. "Sajnos" a zenei ízlésem még mindig nem változott, emiatt a következőket hallgatom rajtuk (house, rap, rnb, dnb).
A doboz lehet új és használt is. Minden megoldás érdekelne, ha új akkor lehetőleg olyan érdekelne, amit itt pesten is meg lehet valahol hallgatni.

A lánc :
Wharfedale Diamond 8.4
Rotel RA-945+hivox
VDH CS122
VDH The Combination
Schitt Modi dac

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70208) dgyuri0123 válasza norvik (#70206) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Kösz.
Én még semmit nem kaptam válaszként, de Krisztián mindig el van havazva.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70209) fehér_ember válasza norvik (#70206) üzenetére


fehér_ember
addikt

Azért neki nem ez a fő profilja, van munkája és mellette csak ráadásként foglalkozik ezzel, ezért szerintem nem kell elvárni a pár órás reakciókat; majd ha lesz ideje válaszol. Szerintem ha több munkanap alatt sincs válasz, akkor az már felróható, de az említett példa alapján, irreális a türelmetlenség.

[ Szerkesztve ]

(#70210) fehér_ember válasza dgyuri0123 (#70205) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha minden le van egyeztetve és megrendeled, akkor van mikor már csak akkor szól ha elkészült és mehetsz érte; vagy úgy értesülsz róla, hogy viszi a futár. De összességében tényleg tök gyorsan szokta teljesíteni a megrendeléseket, az érdeklődésekre pedig hamar reagál.
Szerintem sok webshop tanulhatna tőle, vannak fura tapasztalataim (persze szerencsére tisztelet a nem kevés kivételnek).

[ Szerkesztve ]

(#70211) nokia5201978


nokia5201978
tag

Sziasztok!Tegnap zenehallgatás közben észrevettem,hogy a nagyon magas hangoknál a magas sugárzó fura sercegő hangot ad ki. :Y Nem hallgatok hangosan zenét,poti 9óra alatt kicsivel mindig,hangszín szabályzót sem használok.Ezért is csodálkoztam...Ma viszont minden jó.Mi volt tegnap a gond, valaki tudja?

(#70212) dgyuri0123 válasza nokia5201978 (#70211) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha minden ugyanaz, még a zeneszám is, akkor talán a melegedéssel hozható összefüggésbe. Hibára utalhat, ha így van. Szerintem.

"csak a zene van"

(#70213) gordonfreemN válasza robi-k (#70198) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Ez több mint meglepő. Azt mondod neked egy 480VA-os együtemű erősitőd van? Márka tipus? Vagy kapcsolása. Megpillantom mert érdekes :)

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70214) norvik válasza dgyuri0123 (#70208) üzenetére


norvik
aktív tag

Szívesen. Egyébként július 21-22-re tudja vállalni, ezt szintén az éjjeli levélben írta. Ha eddig kibírtam nélküle valahogy, ez a néhány nap nem fog számítani. Valószínűleg egyszerre csinálja a tiéddel.

(#70215) nokia5201978 válasza dgyuri0123 (#70212) üzenetére


nokia5201978
tag

Szia!Mi a teendő?Rakjak az erősítő fölé egy kis hűtő ventit?

(#70216) gordonfreemN válasza bajnokpityu (#70201) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igy van, ebben csak az a mókás hogy épp azért emelik meg a nyugalmit hogy kisebb legyen a torzitás. A nagy kollektoráram változásokkor fellépő nagy erősitési tényező változás kiküszöbölésére. A negativ visszacsatolás is tud ezen javitani. Vagy ha van más oka akkor én erről tudok
:R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70217) blattida válasza nokia5201978 (#70215) üzenetére


blattida
nagyúr

Ez a magassugárzó cséve vagy csévetest hibájára utal.
Nem ventilátor kell neki, hanem egy szakember.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70218) Ribi válasza gordonfreemN (#70213) üzenetére


Ribi
nagyúr

Az egész megfogalmazás kérdése.
Van akik számára nem létezik AB erősítő. Van A meg van B. A lehet egy- vagy ellenütemű és van a B aminek megemelheted a nyugalmi áramát. Persze addig emeled amíg A nem lesz. De van akinél így van a besorolás.
Így az ő erősítője is úgy megy A-ba ha eléggé fel van emelve a nyugalmi áram és godolom lentebb véve a fesz. Attól hogy ellenütemű még lehet Class A. Leírásában van, hogy vagy 50W class A vagy 180W class AB.

(#70219) nokia5201978


nokia5201978
tag

De miért romlott el ha nincs "ütve",ill ma miért jó?

(#70220) blattida válasza nokia5201978 (#70219) üzenetére


blattida
nagyúr

Valószínűleg túl volt hajtva és túlmelegedett, amitől eldeformálódott a cséve vagy a csévetest és bizonyos frekvenciákon hozzáér a mágneshez, azaz súrlódik, ám lehet, hogy mondjuk a szűrőkondi hibájából történt mindez, ezért az is ellenőrizni kellene...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70221) gordonfreemN válasza Lompos48 (#70203) üzenetére


gordonfreemN
addikt

"Mekkora lesz az átlagértéke az áramnak a pozitív és negatív félperiódusban együtt?

Együtt nem tárgyalható. Az áram egy pillanatnyi érték, A nyugalmi áram mindig folyik, kivezérléssel vagy anélkül és mindig ugyanannyi."

Dehát te mondtad hogy :

"A váltakozó jel a nyugalmi áramra tevődik rá. Tehát pozitív félperiódusban nagyobb, negatívban kisebb, mint a nyugalmi áram. Ellenben az átlagértéke megegyezik a nyugalmi árammal. "

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70222) gordonfreemN válasza Ribi (#70218) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Nem en mondtam pár sorral feljebb, hogy az ellenütemű nem lehet class A. Szerintem ugyanugy lehet hiszen kapcsolasi peldak is vannak ra. :R

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#70223) dunkel válasza dgyuri0123 (#70205) üzenetére


dunkel
őstag

Nem értem, olcsó kábelnél miért sz*roztok centikkel? 0,6m ?? Lesz egy készülékcsere vagy átrendezés és dobhatod a kukába. A 0,6m-rel kb. negyedelted a potenciális vevőket is ha el akarnád majd egyszer adni.

(#70224) Lompos48 válasza gordonfreemN (#70221) üzenetére


Lompos48
nagyúr

"Mekkora lesz az átlagértéke az áramnak a pozitív és negatív félperiódusban együtt?"

Minden pillanatban más az áram értéke, ha hasznos jelünk van. Nem tudom értelmezni a negatív és pozitív félperiódus együttes áramát. Ha jelnek színuszt feltételezünk, akkor egy periódusra értelmezve az átlagérték a nyugalmi áram értéke lesz.

(#70225) Ereshkigal válasza dunkel (#70223) üzenetére


Ereshkigal
őstag

A rövidebb kábel jobban szól. ;]

(#70226) lajthabalazs válasza bajnokpityu (#70204) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Megint egy igazi Hifista lezárás egy végre érdekes szakmai beszélgetésnek.

(#70227) nokia5201978


nokia5201978
tag

Értem.Tiszacsegei vagyok,igy kicsit nehéz szakembert találni a közelben.

(#70228) dgyuri0123 válasza norvik (#70214) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Így van. Most "beszéltem" vele.

(#70223) dunkel : azért szarozok, mert nem fér el hosszabb. Ez egy hajókötél, amit nem szeretnék törni, csavargatni, hogy ne feszüljön tőle az aljzat. Az eladhatósági szempontokat, soha nem veszem figyelembe. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70229) Infinity70


Infinity70
tag

Sziasztok ! Van egy sony rádióm erősítővel ,kaptam hozzá két Aiwa hangszórót amin két kábel jön ki mint a képen látható. Kérdésem lenne ,hogy összelehet kötni a négy kábelt úgy hogy rátudjam kötni az erősítőre ? Most csak az alsó fekete kábelek vannak rákötve

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#70230) Dorian válasza lajthabalazs (#70226) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel ez még mindig a HIFI topik, nem pedig az elektrotechnika...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70231) Ribi válasza Dorian (#70230) üzenetére


Ribi
nagyúr

Autós topikban is tilos felnyitni a motorháztetőt, mert onnantól már offtopik :F
Még a végén valaki megtud valamit az eszközök működéséről és akkor fuccs a hifimágusoknak mi ? ;]

(#70232) Dorian: Akkor én értettem félre amit írtál.

[ Szerkesztve ]

(#70232) Dorian válasza Ribi (#70231) üzenetére


Dorian
félisten

Nem mondtam semmi olyant, h tilos...
Azt mondtam, hogy mivel ez a hifi topik, nem értem a csodálkozást a "hifis hozzászólás" végett.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#70233) Gabor970 válasza Infinity70 (#70229) üzenetére


Gabor970
addikt

gyanítom így nem szólnak a magasak...

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70234) blattida válasza Infinity70 (#70229) üzenetére


blattida
nagyúr

Szia!

Ezek olyan hangdobozok, amikben nincs keresztváltó, ezért nem fognak túl jól szólni akkor sem, ha mindkettőt bekötnéd, de legalább nem hiányozna annyira a teteje vagy az alja, annak a függvényében, hogy melyik nincs éppen bekötve.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70235) Infinity70 válasza blattida (#70234) üzenetére


Infinity70
tag

Szia! Nem vagyok nagy hifi őrült nekem ahogy szólnak ezek a hangfalak elég, csak azt szeretném tudni hogy össze lehet e kötni a kábeleket hogy alul felül szóljon

Huawei P40 Pro

(#70236) blattida válasza Infinity70 (#70235) üzenetére


blattida
nagyúr

Röviden: igen.
Csak figyelj a hangerőre, mert váltó nélkül könnyebben kinyírhatóak a hangszórók.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70237) Infinity70 válasza blattida (#70236) üzenetére


Infinity70
tag

Tudnál ajánlani nekem olcsó keresztváltos hangszórót pl. Ebayen?

Huawei P40 Pro

(#70238) Gabor970


Gabor970
addikt

Szerintem hangváltó nélkül a magasak nem sokáig bírnák.
Én inkább egy pár hangfalat ajánlanék. Sanyo SX340 8000Ft környéke. Sokkal jobban fog szólni mint ez az aiwa, és nem kell hangváltóra költened.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70239) fehér_ember válasza nokia5201978 (#70211) üzenetére


fehér_ember
addikt

Ha régebbi erősítőd van, akkor szerintem a poti vacakolása vagy kontakthiba a bemenet vagy "első-hátsó" hangszóróválasztó kapcsolónál is okozhat ilyen recsegést. Tudom, nálam a régi technics-emmel is előfordul, olyankor az említetteket kapcsolgatva, tekergetve el szokott múlni egy darabig. Tehát nem kizárólag csak a hangsugárzó hibája okozhatja.

(#70214) norvik
Tényleg, azt el is felejtettem mondani, hogy a munkájából, foglakozásából eredően rendezvényekre is járnak. Ezért van hogy egy ideig nem is tartózkodik Budapesten.

(#70237) Infinity70
Külföldön tartózkodsz, hogy főleg ebay-esben gondolkodsz?

(#70240) Infinity70
Szinte mindben van hangváltó. A tied a nagyon ritka kivétel.

[ Szerkesztve ]

(#70240) Infinity70 válasza Gabor970 (#70238) üzenetére


Infinity70
tag

Köszi! De kíváncsi lennék mennyi egy olcsó hangváltos

Huawei P40 Pro

(#70241) bajnokpityu válasza Dorian (#70232) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ráadásul ma már egyáltalán nem kütyüzök, hifizek. Arra azért kíváncsi lennék ki ad neki tesztelni cuccot.
Kb ott vége a tesztjének, ahol egy normális teszt kezdődik, a meghallgatással...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#70242) blattida válasza Infinity70 (#70237) üzenetére


blattida
nagyúr

Például. Nem rosszak ezek az olcsó, régi teslák, az árukat bőven megérik.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70243) Gabor970 válasza blattida (#70242) üzenetére


Gabor970
addikt

:) Például egy hangváltó áráért...
HS9 Mambo-t tavasszal egy ezresért vettem párban bolhapiacon. Mindene hibátlan. Nagyon nem akarta adni, de csak tartottam magam az ezreshez, végül nem engedett továbbmenni az eladó, csak adjam gyorsan azt az ezrest. Testvéremnek kellett két magas, amiatt vettem meg. Végül már sajnáltam szétbontani, de hát semmi másra nem kellett nekünk :(

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70244) Infinity70 válasza blattida (#70242) üzenetére


Infinity70
tag

Külföldön vagyok azért gondoltam inkabb ebayre

Huawei P40 Pro

(#70245) fehér_ember válasza Infinity70 (#70240) üzenetére


fehér_ember
addikt

Olcsón, én még továbbra is ezzel a Grundiggal próbálkoznék + 2db. DIN aljzat

(#70244) Infinity70
Ebay-en fenntlévő dolgokat sem postázzák mindenhová. Országot is megtudhatnánk, vagy azt már tiltja a tanúvédelem ;]

[ Szerkesztve ]

(#70246) Speeedfire válasza blattida (#70242) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Otthon ilyeneket hajtok egy kis gainclone-al, teljesen jó hangjuk van. :K

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#70247) Infinity70 válasza fehér_ember (#70245) üzenetére


Infinity70
tag

Németország :DD nem titok ez :DD. Ezért ha lehet linkeljetek ebay.de - főleg. Kösziiiii

[ Szerkesztve ]

Huawei P40 Pro

(#70248) Gabor970 válasza Infinity70 (#70247) üzenetére


Gabor970
addikt

Németorszááág? És ilyen himihumi bigyón agyalsz? Ezért nem volt érdemes odáig elmenni :D :D :D
Bocs, csak sokszor ilyen szurkálódós vagyok, mellé meg azt vallom: idehaza is meg lehet élni.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70249) Infinity70 válasza Gabor970 (#70248) üzenetére


Infinity70
tag

Nem arról szól a fáma hogy min agyalok meg hogy miért vagyok kint meg hogy Magyarországon is meg vagy nem lehet meg élni . Nem vagyok egyáltalán nagy hifis leírtam az elején. Vettem ezt a két hangszórót amivel én megvagyok elégedve, kérdésem az volt hogy össze lehet kötni e a két kábelt. Csak a kíváncsiság vezérelt abba hogy milyen lehet árba egy olcsó keresztváltos. A másik dolog itt sincs kolbászból a kerítés megdolgozok minden centert hadd ne zavarja már a te piszkalodos fantáziád miért nézek olcsó hangszórót. Az hogy otthon is meg lehet élni azt nem írom alá. Nem fogok szarért hugyért otthon szenvedni ha beszélem a nyelvet és itt jobban élhetek.

Huawei P40 Pro

(#70250) fehér_ember válasza Infinity70 (#70249) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak viccelt a fórumtárs mivel kicsit megtévesztődtünk azzal a szupergazdaságosnak tűnő hangdobozzal, amit a fotó alapján elképzeltünk. Ezért ajánlottak neked itt a szokásostól eltérően, ennyire aprópénzes dobozokat. Egyébként úgy 30000Ft alatt nem is szokás ajánlani (és talán még keveset is mondtam), viszont volt már 1-2 felháborodás diákok részéről, ezért elvétve tesznek kivételt és alább is merészkednek.
Azzal még előrébb lennénk, ha mondanál egy eurós tartományt, hogy neked mi számít olcsónak. És hogy álló is lehet-e, vagy csak állványos jöhet szóba.
Persze ha neked a mostani is jó, akkor egyenlőre talán felesleges mást venned, ráérsz majd akkor, ha másként vélekedsz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.