Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) dgyuri0123 válasza gordonfreemN (#70449) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha lenne 5-600e Ft-om sztereó erősítőre, egészen biztosan nem ilyen ismeretlen gyártótól vásárolnék.

Ezért is vagyok én sznob (?). :)

"csak a zene van"

(#70452) lajthabalazs válasza borg25 (#70450) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Három okból nem biztos hogy jó a közösítés. Egyrészt a két hangszórórendszer párhuzamosan kötve kisebb eredõ impedanciát jelent (sorba kötve meg nagyobbat) durva becsléssel elõbbi a fele lesz, utóbbi meg a duplàja. Az elsõt nem biztos hogy túléli az erõsítõ, utóbbit meg nem biztos hogy ki tudja hajtani.
Másrészt ha nem teljesen egyforma a két fele a rendszernek, akkor nem egyenlõen fog eloszlani a teteljesítménybizonyos frekvenciákon az egyik hangsugárzó fog nagyobb teljesítménnyel szólni, másokon meg a másik. Egyenetlenebb lesz a frekvenciaválasz.
Végül az akusztika kérdés. A virtaul surroundhoz tervezett hangszórók ha ugyanazt a sztereo jelet sugározzák, lehet hogy bizonyos helyeken pont kioltják egymást. Szélsõséges esetben ellenfázisban vannak bekötve.
A kevesebb néha több.

(#70453) Phülöp válasza dgyuri0123 (#70451) üzenetére


Phülöp
addikt

Kérdés, hogy mennyire ismeretlen. Ha csak nem elterjedt, attól még lehet jó. Kis olasz manufaktúrák tudnak olyan vasat összerakni, hogy ihaj.
Pl. A Delta Sigma erősítők - van olyan köztük, ami belefér a keretbe. Igaz, náluk csak 50db-os miniszériák készülnek, kézi munkával.
Delta Sigma

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70454) krichd1 válasza bodo753 (#70434) üzenetére


krichd1
addikt

"a q3050-es hangfalamon lógott egy szép kis reklám hogy qed kábellel az igazi,ezért vettem hangdalkábelnek Qed Silver Anniversary XT-t"

Pontosan így nem szabad kábelt választani.
Az egy dolog, hogy nekem mi tetszik, azon belül is hogy magamnak mit választanék. Sok népszerű komponens nem tetszik nekem hangra, még ha nem is írom le. Attól még lehet az "objektíve" más ízlés szerint jó.
Azon lehetne összehasonlító teszt után elmélkedni, hogy neked megéri-e a felárat a DA-300 ára az erősítő beépített DAC-jához képest. Optikai kábel helyett inkább használj digit koax kábelt, és igen, van köztük különbség, még ha nem is minden típus között és rendszeren hallható.

(#70447) norvik: "Nekem az a véleményem róla, hogy 300 k-ig nem igazán akad vetélytársa."
Ettől függetlenül van, olyan is, ami kategóriával jobb nála.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70455) dgyuri0123 válasza Phülöp (#70453) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Olaszoktól szívesen vásárolnék, de kínai holmit alaposabban körbe kell járni. Mert Kínai, ha jól láttam ?
Nem túl sok megbízható gyártmányuk van. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70456) Phülöp válasza dgyuri0123 (#70455) üzenetére


Phülöp
addikt

A cucc olasz (a cég Torinóban van). Vannak belső képeim is, megkérdezem cimborát, aki építi, hogy publikusak-e. Ha igen, feltolom, és megmondjátok, mi van benne (én nem értek hozzá).

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#70457) Ear001 válasza gordonfreemN (#70449) üzenetére


Ear001
addikt

Hát ez előfordul. Ezért van az, hogy a csöves erősítőket gyártó cégek a saját készülékükre gyakran adnak hosszú 5-10 éves garit, de magára az elektroncsőre csak 3-6 hónapot. Hiába teszteled, méred, válogatod, lehet benne olyan gyártási hiba, ami akkor nem bukik ki, de használat közben hamar meghal a cső. Amúgy ahogy elnézem, ebben nem éppen horror árú orosz csövek vannak, ki kell cserélni egy újra.

(#70458) dgyuri0123 válasza Phülöp (#70456) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pl. a K-35.. Német cég - Szlovák gyár - Kínai lámpák.. kooperációban készül. Ha jól olvastam.
Hát, nem is tudom... :F Biztos van rá fizetőképes kereslet odaát.

"csak a zene van"

(#70459) Infinity70 válasza lajthabalazs (#70452) üzenetére


Infinity70
tag

Mit javasolsz vagy javasolnátok milyen erősítőt kellene hogy vegyek hogy rá tudjam kötni az összes kábelt ?
Csináltam a rádióról meg az erősítőről képet . Első kettő a rádió második kettő az erősítő




Huawei P40 Pro

(#70460) python1 válasza dgyuri0123 (#70455) üzenetére


python1
veterán

Nooo ez elég meredek kijelentés,vagyunk itt páran Kínai vasakkal. :((( :K

Te Magyart sem vennél,de azokkal is vagyunk itt páran. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70461) dgyuri0123 válasza python1 (#70460) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Akinek nem inge...

Nem azt mondtam, hogy mind sz@r, csak annyit, hogy óvatosan a Kínai csodákkal. Olvasd el alaposabban, mit írtam. ;)

Ez sem igaz, mert Pl. Heed-et boldogan használnék.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#70462) python1 válasza dgyuri0123 (#70461) üzenetére


python1
veterán

Valóban.Bocsánat! :R

[ Szerkesztve ]

(#70463) lajthabalazs válasza Infinity70 (#70459) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ahhoz, hogy szakszerűen szólaljon meg a két "surround" csatorna, egy házimozi erősítőre lesz szükséged. Egyrészt azért, hogy erősítse a négy csatornát, másrészt hogy tudjon a surround-ra jelet keverni. De ennek akkor van csak némi értelme, ha egyrészt jól tudod elhelyezni a hangszórókat (jól jön vissza a falról a pattanás) másrészt ha olyan tartalommal eteted, amit érdemes térhatásban hallgatni.

Bosszantó, hogy ott a kábel, és nincs bedugva sehova, de kicsit gomboz a kabát ezért venni egy új erősítőt.

Érdekesek egyébként ezek a hangszórók, nemrég egy Sony szettben láttam így "megvalósított" Atmos-t.

[ Szerkesztve ]

(#70464) Nemir Ombe válasza lajthabalazs (#70463) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

.... és melyik csatornára kötné a “surround hangszórókat” pl. a hátterekére,hogy azok (is) elölről szóljanak? Érdekes. ;)

A szerény véleményem az,hogy el kellene adni azt a 2 dobozt és venni 2 normálisat. Azokat egy “valamilyen minihifihez” találták ki,amiben volt “front surround”,kb. mint a mai soundbar-okban,“normális” használatra igy szinte alkalmatlanok vagy korlátozottan alkalmassak. De természetesen lehet “bonyolítani” és mindent mindenhová kötni,de a végeredmény csak “félmegoldás” lesz így .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70465) Gabor970 válasza Nemir Ombe (#70464) üzenetére


Gabor970
addikt

ugyanezt javallottam én is korábban, ez egy kókányolás, aminek semmi értelme.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#70466) blattida válasza lajthabalazs (#70463) üzenetére


blattida
nagyúr

Szerintem az bosszantó, hogy az, aki megtehetné, hogy legalább valami olcsó és normális dolgot hallgasson, valamiért ragaszkodik hozzájuk és ilyen szarokkal szórakozik vagy szórakozna, amikből eleve nem lehet normális hangot kicsiholni, még borzalmasan körülményes és műszakilag egyáltalán nem korrekt megoldások árán sem.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70467) lajthabalazs válasza Nemir Ombe (#70464) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Ha mindenáron szakszerűen szeretné kihasználni a két új csatornát, akkor rákötheti Atmos hangsugárzóként. Az erősítő beméri, hogy honnan szól, aztán rákeveri, ami oda való.

De mivel rádióhallgatáshoz kellene, úgyis stereo upmixet fog használni az erősítő, és akkor az aktív presence preset szerint fog egy kis visszhangot ciceregni a két első. Javítani nem fog a hangzáson, de rontani is kevesebbet, mintha párhuzamosan lenne kötve a frontok helyére.

(#70468) Nemir Ombe válasza lajthabalazs (#70467) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem hagyjuk ezt .... :)

Az Atmos hsz-nek meg a plafonon a helye,nem a “frontokban” ;)

Hmm ....

(#70469) alphamooncam válasza alphamooncam (#70366) üzenetére


alphamooncam
őstag

Part 3.

Ma meglátogattam a Hangáruházat. A Korg DS DAC 100 hangjára voltam kiváncsi. Nagyon segítőkész volt az eladó, és egy csomót beszélgettünk is.

Hardware: Asus laptop, Jriver+Fidelizer+nagyfelbontású felvételek. Supra USB kábel, Korg DAC, keverő (hangerő állítás végett), Genelec 1032 BP.

Vélemény. Az így összállított rendszer jelentősen jobban szólt mint -az előző részben az Audiophile Szalonban összeállított - többmilliós rendszer Elac-kal a végén, és legalább pariban volt a Sonus Faberes rendszerrel.

Ez persze szubjektív...

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70470) PuMbA válasza alphamooncam (#70469) üzenetére


PuMbA
titán

"Normál" minőségű felvételekkel is tesztelted? :) Csak mert ezekben nem a legjobbnak írják a Korg DS 100 DAC-ot :)

[ Szerkesztve ]

(#70471) blattida válasza alphamooncam (#70469) üzenetére


blattida
nagyúr

Az ilyen meghallgatásokkal nem az adott dac hangját fogod megismerni, hanem valamennyire a teljes lánc hangját, az adott helyen.
Ez a módszer igazándiból alkalmatlan egy dac hangjának, meg úgy általában egy komponens hangjának megismerésére.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#70472) Nemir Ombe válasza alphamooncam (#70469) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Szerintem a meghallgatott "cuccokhoz" kapcsolódóan, ez lenne a számodra megfelelő topik [link] ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70473) krichd1 válasza Nemir Ombe (#70472) üzenetére


krichd1
addikt

Miért? Zenehallgatáshoz keres rendszert, nem zeneszerkesztéshez.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#70474) lajthabalazs válasza Nemir Ombe (#70468) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Mivel a Dolby el akarja adni az Atmos licenszeket, ezért nem annyira finnyás, mint te.Nem bántja az sem, ha a frontokkal van egybe építve az Atmos sugárzó. Azokkal a hangforrásokkal dolgozik, amit kap, legyen az fejhallgató, soundbar vagy egy felső hangszórókkal szerelt moziterem.

(#70475) fehér_ember válasza alphamooncam (#70469) üzenetére


fehér_ember
addikt

Te most tényleg vásárolni szeretnél vagy csak hallgatózni? Vagy az eladók ennyire értetlenek? Mert ha ez utóbbi, akkor add oda nekik a 600-at és hozd el a cuccokat!
Ugyanis nemrég ezt írtad: " 300 lenne a hangfalakra, és 300 az elektronikára"
Ehhez képest, Sonus Faber Venere S 5000€/db. Genelec 1032 BP 600000Ft/db.

(#70474) lajthabalazs
Ha annyira tetszik az illetőnek az a doboz, akkor el kell adni a mostani erősítőt és fel kell hajtani a használtpiacról az egyetlen valaha is létezett hozzátartozó elektronikát; vagy rá kell kötni a meglévő erősítőre a másik két drótpárt is oszt jóvan, nem kell annyira pánikolni, nem szokott ilyenkor tragédia történni csak meg kell figyelni meddig tekerhetjük fel a hangerőt; de egy ollóval orvosolható legolcsóbban a +2ér problémája.
Házimozierősítőt egy ilyenhez :Y (bemérőmikiset meg pláne), tudod mikor.

[ Szerkesztve ]

(#70476) Nemir Ombe válasza krichd1 (#70473) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Éttem én hogy “hallgatáshoz” keress “cuccot”,de amit hallgatott,azzal már szerkeszteni is lehel(ne). ;)

Mellesleg egy közeltéri monitor hangját hasonlitani egy Elac-hoz vagy SF-hez,totál más elektronikákkal (bár ezt irták korábban is) + ki tudja hol milyen “körülmények”, hallgatási távolságok voltak,stb .... hát .... ;)

Hmm ....

(#70477) alphamooncam válasza PuMbA (#70470) üzenetére


alphamooncam
őstag

Igen. CD minőségben is próbáltam, és az is rendben volt - nekem legalábbis megfelelt.

A Korg natívan tudja a DSD-t is,és a hozzá való szoftver ( WIN alatt ) meg fel tudja konvertálni.
Jelen esetben itt ilyenről nem volt szó, mert Jriver alatt futott minden kernel módban, bithelyesen.

Felteszem a felvétel minősége miatt fordulhatott elő az, hogy ott olyan vélemény született amilyen.
Nem voltam ott, így érdemben erről nem nyilatkozhatok.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70478) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#70472) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszi az info-t,oda is benézek, de mint írtam nem vagyok zenész, és nincsenek a terveimben, hogy zenét készítsek.

Az meg hogy ide írok azért van, mert nincs kifejezett olyan topik, ami teljesen lefedné az igényeimet, és igen, erősen gondolkodtam, hogy hol beszélgethetném ki magam az engem érdeklő témában, hol cserélhetnék véleményt, és úgy találtam, hogy ez az a topik.

Ha már itt vagyunk, tegye fel a kezét azok, akik rendszeresen látogatják ezt a topikot, és akinek nincs otthon egy külső DAC-ja, vagy nincs tapasztalata külső DAC-kal !

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70479) alphamooncam válasza fehér_ember (#70475) üzenetére


alphamooncam
őstag

Az a baj a kereskedőkkel, eladókkal, hogyha elmondom hogy a legjobb, legdrágább rendszeren szeretném meghallgatni a kiválasztott DAC-ot, vagy egyéb rendszerkomponenst, akkor megpróbálnak lebeszélni erről, és az árban "hozzáillő" rendszert erőltetik, amikor én pedig nem másod-harmad osztályú hangra vagyok kiváncsi, hanem a legtöbbre ami egyáltalán kijöhet belőle.

Ismerem a véleményetek, hogy a drágább, a jobb "megszépíti, feljavítja" a hozzá képest olcsó komponens hangját is, de felvállalom azt, hogy otthon kicsit - talán nem is kicsit - lesz gyengébb a minőség, ugyanakkor azt is tudom, hogy milyen potenciál maradt még benne.

Remélem így megkaptad a választ a kérdésedre.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70480) fehér_ember válasza alphamooncam (#70478) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Ha már itt vagyunk, tegye fel a kezét azok, akik rendszeresen látogatják ezt a topikot, és akinek nincs otthon egy külső DAC-ja, vagy nincs tapasztalata külső DAC-kal !"

Ebből csak az látszik hogy neked nincs. Ezért azt hiszed hogy egy bármilyen külső dac alapból sokkal jobb mint egy bármilyen belső. Egyébként van dac-os fórum is.

Mindenesetre én továbbra sem értem, hogy ha valaki hangsugárzót akar venni akkor miért kell olyanokat hallgatni amiket úgysem tudunk megvenni, illetve mi értelme van egy bizonyos dac-ot egy számunkra vadidegen rendszeren bármiféle összevetés (más dacokkal) nélkül, meghallgatni. Honnan tudod pl. hogy amiért annak a rendszernek összességében tetszett a hangja, abból mennyi volt a dac érdeme, mennyi a hangsugárzóké vagy összességében az összes komponens egymásrahatásáé. Miért következtetsz ebből arra, hogy nálad egész más hangsugárzókon is ugyanolyan hangot kapnál. Hameg helyesen nem következtetsz erre, akkor meg mi értelme volt a kiruccanásodnak? Mit tudsz belőle kamatoztatni, ha végül nem ugyanazokat a komponenseket fogod megvásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#70481) alphamooncam válasza Nemir Ombe (#70472) üzenetére


alphamooncam
őstag

Na belenéztem az ajánlott topikba, hát........... ehhez ez aztán tényleg vak hangot sem tudnék hozzászólni, arról nem is beszélve, hogy leginkább nem is érdekel ez a téma.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70482) fehér_ember válasza alphamooncam (#70479) üzenetére


fehér_ember
addikt

Pedig szerintem igaza van az eladónak.
Ha ugyanis egy Ferrrarival akarsz letesztelni egy új fejlesztésű 98-as oktánszámú benzint nem pedig egy Opellel, akkor nem azt fogod megtudni hogy mennyi potenciál van még a benzinben, hanem azt hogy mennyi potenciál van a Ferrrariban az Opelhez képest. Feltételezve, hogy végül csak Opeled lesz.

"Szeretem amikor mások megmondják helyettem, hogy én mit gondolok, meg mim van, és mim nincs."
Pont te kezdtél az idézett külső dac-os dologgal véleményt formálni másokról :P

Szívesen lát(lak)unk :K
De személy szerint kíváncsi lennék a (#70480)-ban történt felvetéseimre adott válaszaidra.

De felőlem értelmetlen dolgokkal is elütheted a szabadidődet, ahelyett hogy értelmesen tennéd. Ezer bocs :B

[ Szerkesztve ]

(#70483) alphamooncam válasza fehér_ember (#70480) üzenetére


alphamooncam
őstag

"Ebből csak az látszik hogy neked nincs. Ezért azt hiszed hogy egy bármilyen külső dac alapból sokkal jobb mint egy bármilyen belső. Egyébként van dac-os fórum is."

Köszi ! Mielőtt belekezdtem, néztem ezt a topikot is, de itt meg kifejezett fejhallgatóval történő zenefogyasztásról van szó.

Van ugyan fejhallgatóm, de nem a fejhallgatózás a cél.

Más. Van egy viszonylag egyszerű külső DAC-om Fiio E10K, és nem hiszem hogy a külső DAC alapból sokkal jobb, mindössze a kis[kockámba] nincs hely belső DAC-nak.

Szeretem amikor mások megmondják helyettem, hogy én mit gondolok, meg mim van, és mim nincs.

Úgy vélem nem viseled jól, hogy itt teszem a tiszteletem, szívesebben látnál, valahol máshol...
Miért is? Mert van véleményem, és az nem feltétlenül egyezik meg a tieddel?

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70484) alphamooncam válasza fehér_ember (#70482) üzenetére


alphamooncam
őstag

Nem tudom miért ajánlgatod nekem az autókat, nem akarok most kocsit venni, sem Ferrarit, sem Trabantot.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70485) borg25 válasza Infinity70 (#70459) üzenetére


borg25
senior tag

Ha most is tetszik a hangja, maradj a mostaninál egy kábellel. Fogd fel úgy, hogy most se hajtod csutkán az erősítőt és a hangfalat. Pedig az is a lehetőségek ki nem használása. Nincs szükséged plusz hangfalra (másik kábel) mert a hangerő megfelel. Akkor minek? A többieknek igazuk van egy masik sztereo erősítővel és hangfallal előrébb lennél, de kell-e? Ha vennél egy olcso hazimozi erősítőt tuti hátrább lennél. Rosszabb lenne a hang. Fogadd el, vagy költs sokat.

(#70486) alphamooncam válasza fehér_ember (#70482) üzenetére


alphamooncam
őstag

"De felőlem értelmetlen dolgokkal is elütheted a szabadidődet, ahelyett hogy értelmesen tennéd. Ezer bocs :B"

Korábban már kifejtettem a véleményemet ezzel kapcsolatban, és az, hogy meg te mit gondolsz értelmetlennek és mit nem az rád tartozik.

Nos, én meg arra lennék kíváncsi, hogy szerinted milyen értelmes dolgokkal kéne elütnöm a szabadidőmet?

Azt hiszem ez már a személyeskedés kategória, úgyhogy kérlek ilyen témában már, hagy ne kelljen válaszolnom.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70487) fehér_ember válasza alphamooncam (#70483) üzenetére


fehér_ember
addikt

"Úgy vélem nem viseled jól, hogy itt teszem a tiszteletem, szívesebben látnál, valahol máshol..."
Ha erre a zseniális következtetésre meg abból jutottál, hogy felhívtam a figyelmedett arra, hogy létezik elméletileg szakavatottabb tanácsadókkal megáldott hely dac ügyben; akkor gratula.

(#70486) alphamooncam
Egyszerű:
1. Ha valaki vásárolni akar, akkor célszerű olyan árketegóriát meghallgatni, amiket meg tud fizetni.
2. Ha megakarja valaki tudni, hogy mit hozhat a konyhára egy dac, akkor azt a saját rendszerén érdemes; illetve idegen rendszerben csak más dac-kokkal történő összevetésnek van valamennyi értelme. Idegen rendszerben nem csak 1 dac-ot kell meghallgatni, hanem azt legalább egy másikhoz viszonyítani.

Igen, csak az zavart egy pici, hogy ha már elmentél akkor ez a két dolog nem teljesült teljes egészében.
Mégegyszer bocs hogy zavart, és meg is merészeltem mondani.

[ Szerkesztve ]

(#70488) Mikisys válasza alphamooncam (#70479) üzenetére


Mikisys
őstag

Igazad van, Én is a legjobb készüléket, rendszert szeretném hallani, nem pedig a "kategóriájának megfelelőt" akarom hallgatni, bármennyire is ajánlják, még ha nem is homogén egy rendszer.
Ez a pláne benne, hogy észrevehető-e egy jobb készülék vélhetően jobb hangja, eggyel alacsonyabb kategóriájú rendszerbe illesztve.
Ha nem, akkor nem érdemes a drágább készüléket megvenni. Ennyi. :)

Üdv!

(#70489) fehér_ember válasza fehér_ember (#70482) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak az átláthatóság kedvéért:
A 70482 első bekezdésében válaszoltam a 70479-re
Utána kimaradt egy fontos dolog; mármint ez: (#70483) alphamooncam
Tehát a többi bekezdés az már a 70483-ra volt a válaszom.

[ Szerkesztve ]

(#70490) norvik válasza krichd1 (#70454) üzenetére


norvik
aktív tag

Meg sem próbálom vitatni. Vannak szerencsés emberek, akik hetente, havonta hallgathatnak újabbnál újabb best buy kategóriájú elektronikákat. Én nem közéjük tartozom. Az ismerősi, baráti körömből válogathatok, ahol nem mindenki hifista. Vagyis csak egy viszonylag szűk réteg az, ami eljut hozzám. Tehát mindezek fényében, továbbra is tartom a véleményem, ami szigorúan csak rám vonatkozik. E szerint, az a Dac, amit jobbnak hallottam, egyértelműen, mint a Denon da 300, az a Teac ud 503 volt. Ennél nem éreztem kompromisszumot, szinte minden apró részletében jobbnak éreztem, mint a Denont. De az árcédulája fölöttébb magasan áll. Arról nem üss beszélve, hogy a kihasználásához, olyan láncra van szükség, amely messze túl mutat az itt fórumozok anyagi lehetőségének többségén. Az enyémen is, pedig anyagilag feszegetem a saját határaimat. Ez a hobbi fontos annyira számomra, hogy túl lépek a saját árnyékomon, és a lehetőségeimen, ha értelmét látom, hallom. Szeretnék többet, jobbat. Ez természetes. Mégis, a mostani rendszeremben, az általam ismert dac-ok nulla előrelépést jelentenének, 300 k- ig.

[ Szerkesztve ]

(#70491) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok!

Mostanában a gyerkőc miatt egyre többször kényszerülök rá hogy fülhallgatóval nézzem a filmeket. Esetleg lenne valami ötletetek, hogy mivel lehetne még javítani a hangzáson? Füllhallgató erősítő egy jobb kábel tudna segíteni benne? Néha a robbanás effekteknél hangosan elkezd torzítani a fülhallgató és olyankor a hangszint is lecsökken egy időre. Ha nincs ilyen effekt a filmben akkor, tisztán szól egész végig. Az erősítő lehet gyenge hozzá, vagy ez a rádiós fülhallgatóknál normális?

Az erősítő Marantz 6008-as, a fülhallgató Sennheiser RS 170-es. Egyelőre a sima vékony gyári kábellel használom.

Előre is köszönöm a tanácsokat!

(#70492) alphamooncam válasza fehér_ember (#70487) üzenetére


alphamooncam
őstag

Köszönöm, hogy elmondtad a véleményed !

Természetesen az itt szereplő személyeskedő megjegyzést most sem veszem magamra. A többi viszont egy korrekt vélemény.

"1. Ha valaki vásárolni akar, akkor célszerű olyan árketegóriát meghallgatni, amiket meg tud fizetni."

Abszolút egyetértek. Mind a CA Dacmagic Plust, mind a Korg DS Dac 100-at, valamint a JBL 305-öt meg tudom fizetni. Új árában is, együtt azonnal !

"2. Ha megakarja valaki tudni, hogy mit hozhat a konyhára egy dac, akkor azt a saját rendszerén érdemes; illetve idegen rendszerben csak más dac-kokkal történő összevetésnek van valamennyi értelme. Idegen rendszerben nem csak 1 dac-ot kell meghallgatni, hanem azt legalább egy másikhoz viszonyítani."

Nagyon helytálló ez a megjegyzés. A szándékom is volt, azonban több ok miatt nem volt lehetséges. Továbbá egy technikai probléma "közbejött", amit nem tudtam a meghallgatásig megoldani.

Próbáltam rá megoldást keresni, de a szakember nem ért rá.

Felvázolom. Egyrészt a két kiszemelt DAC-okat, megfejelve a kiszemelt stúdió monitorral, három különböző helyen lehet kapni, meghallgatni.

Ez már magában kizárta azt hogy egy alkalommal egy helyen "egy rendszerben" történjen a meghallgatás, összehasonlítás.

További problémát okozott, hogy ugyan a rendszerem alapját képező sztg. hordozása nem jelent nehézséget, azonban a szoftveres rész miatt mégsem volt érdemes egyik helyszínre sem elvinni, mert a helyszínen nem tudtam volna vezérelni, irányítani.

Konkrétan arról van szó, hogy Daphile "OS-t" használok, amihez ugye egy weboldalon keresztül lehet hozzáférni, irányítani. Ugyan otthon működik UTP kábelen, és Wifin keresztül is, azonban hiába van lehetőség hotspot-on keresztül vezérelni, a Daphile nem támogatja sztg-emben lévő WIFI modult, így a más helyszínen lévő hozzáférésnek, vezérelhetőségnek is annyi.

Próbáltam segítséget kérni más topikban, de nem tudtam megoldani a problémát, és az "emberem" pedig majd csak pár hét múlva fog ráérni.

Nem tudtam ellenállni a kísértésnek, és a fent vázolt problémák ellenére úgy döntöttem, hogy a saját rendszerem részeit nem, vagy csak részben viszem el a meghallgatásokra.

Remélem, így már érthető.

[ Szerkesztve ]

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70493) alphamooncam


alphamooncam
őstag

Félreértés ne essék !

Nem tudom, de feltételezem, hogy itt vannak olyanok is akik a HIFI-ből élnek, kvázi eladók.

Én speciel vevő lennék, vagy mifene.

Azt gondolom, hogy a vevők nem, vagy nem mind hülyék, és bizony vannak köztük kispénzűek is "nagy" igényekkel.

Arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy ezt a piacot is ki kellene szolgálni, lehet hogy hosszú távon ez (is) kifizetődő lenne...

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#70494) fehér_ember válasza gutentag (#70491) üzenetére


fehér_ember
addikt

Amikor elkezdtem olvasni hogy füllhalgatóval :Y majdnem azt válaszoltam hogy akkor vegyél fejhallgatót :) De végülis kiderült hogy mégis az van neked.
Valószínűleg a jelenlegi vezetéknélküliden nem tudsz javítani (kivéve persze ha valami meghibásodás okozná a gyengélkedését).
Nézz át a fejhallgatós topikba, biztos tudnak neked ajánlani olyan vezetékest, ami barátibb árú a jelenlegidnél és jobban jársz vele.
Ha veszel egy vezetékest, akkor egy hasonló hosszabítókábel közbeiktatásával szerintem elégségesen ki tudja szolgálni a Marantz-od is, erősítés szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#70495) fehér_ember válasza gutentag (#70491) üzenetére


fehér_ember
addikt

Eddig amúgy hová volt bedugva a sennheiser jeladójának a 3,5-es jack-jack kábele (TV, PC, Marantz)?
Mert ha a TV-be, akkor kipróbálhatod egy jack átalakító segítségével a Marantz fejeskimenetébe is (majd a marantz-on feltekerve a hangerőszabályzót), hátha az erősebb jel javít a vevőnél (a fejesnél) is a végeredményen. Iletve a TV-nél maradva, ott is kipróbálhatod feljebb tekert tv hangerővel, ha még nem próbáltad volna.

[ Szerkesztve ]

(#70496) Infinity70 válasza borg25 (#70485) üzenetére


Infinity70
tag

Igazatok van. Ebbe egy percig sem kételkedtem. Csak kíváncsi voltam profibbak véleményére . Szépen szólnak ezek a hangfalak ,nincs bajom velük,de azt sem zárom ki hogyha találnék elfogadható áron ,normális rádiót erősítővel,meg hangszóróval amit kipróbálhatnák és hallanám a szebb hangzást ,nem biztos hogy nem venném meg. Tetszenek nekem ezek a Sony rádiók főleg amelyik quarz kijelzésű is :DD.

Huawei P40 Pro

(#70497) Mukucs


Mukucs
senior tag

Sziasztok srácok!

100 ezerből melyik 2.1 et vennétek elektronikus (leginkább deep house/techno) zenehallgatásra!?

Számít, hogy legyen erőteljes mély-közép-és magas hang is, ahogyan kell. Logitech Z623-at váltanék.

Taga Harmony inTone -t ajánlották, de kiváncsi lennék a Ti véleményeitekre is! Thenk jú! :R

(#70498) XenoBen


XenoBen
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni Tőletek. Alacsony költségvetésű hifirendszert szeretnék kiépíteni, egy NAD 5120 lemezjátszóról bele egy Orion HS200-as hangfalba.
A kérdésem, hogy milyen erősítőt ajánlanátok, ha populáris rock és jazz zenéket hallgatok.

50.000 és 100.000 Ft között mozog a keret.

Ha kihagytam volna valamit ami segíthet a kiválasztásban akkor légyszíves írjátok meg.

Köszi szépen! :DD

(#70499) Nemir Ombe válasza XenoBen (#70498) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Ha nem ragaszkodsz az Orion-okhoz, akkor inkább bontsd a kereted egy erősítő + hangfal "keretre". A HS200-akhoz felesleges ilyen árú erősítőt venni (hacsak nem újonnan veszed, mert akkor ennyi a belépő kategória vagy nem ragaszkodsz mindenáron a HS-ekhez), jobban jársz egy jobb doboz + erősítő párossal.

Pl: [link] [link] [link] vagy "fillérekért" egy jó hangú erősítő [link]

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#70500) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok!

A szüleimnek szeretnék venni ajándékba egy Onkyo PHA-1045 mini rendszert.

[link]

Jelenleg a kiárusítás miatt 199 Euro-ért meg tudnám venni. Annyit megérne szerintetek? Esetleg hallotta már valaki zenélni?

Milyen hangfal lenne ajánlott hozzá? Dali Zensor vagy Lektor esetleg?

Előre is köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.