Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) celf válasza fehér_ember (#71344) üzenetére


celf
őstag

most lehet, h hülyeséget mondok, de alapból megpróbálánám visszavenni a forráson a hangerőt, és úgy tovább hangosítani az erősítőt, így elképzelhető, hogy később kezdene el clippelni.
de vannak itt nálam 1000x okosabb emberek is :)

[ Szerkesztve ]

(#71352) fehér_ember válasza gordonfreemN (#71350) üzenetére


fehér_ember
addikt

Fényképezgettem a belsejét amikor nálam volt, 2db. 22000-es van benne.

(#71351) celf
Átadom, végülis nem tart semmiből kipróbálni.

(#71353) Mikisys válasza gordonfreemN (#71350) üzenetére


Mikisys
őstag

Hibás ez a számítási mód.
Az a 4,2A áram átlagáram(effektív érték), annak kb. duplája a csúcsáram, ami üzem közben bizony felléphet!
-
Jobb végfok esetében a 2200uF/A- értéket alkalmaznak. Ez sem elég, ha a tápegység többi alkatrésze nem bírja.
A Transzformátort sokan aláméretezik, pedig 50%-os hatásfokkal kell egy végfok esetén számolni, tehát 100W-os transzformátorból 50W-os végfok lesz, monóban, persze! Sztereóhoz ennek a duplája (200W-os trafó!) kell!
Az egyenirányítónak is bírnia kell a magas csúcsáramokat, lehetőleg alacsony legyen a diódákon eső feszültség, gyors diódákat kell alkalmazni. Vastag, rövid vezetékezés a tápegységben és a többi részegységnél, ahol több Ampernyi áram folyik.

Üdv!

(#71354) fehér_ember válasza gordonfreemN (#71350) üzenetére


fehér_ember
addikt

(#71349) Nemir Ombe
Úgy ahogy mondod. :K
Csak az a baj, nem tudjuk hol kell ilyen cuccokat lesni.

[ Szerkesztve ]

(#71355) gordonfreemN válasza fehér_ember (#71352) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor ha szabályzott a táp, esetleg lehet még apró hibákat ejteni a kapcsolástechnikában, de ezt én kizánrám. Ekkora puffernek elégnek kellene lennie (véleményem szerint még szabályozatlan esetben is) :R

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71356) gordonfreemN válasza Mikisys (#71353) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Az lehet akkor elnézést köszi a javítást.
ez esetben 1,41-el szorozzuk az effektív áramértéket és megkapjuk az eredményt (5,9A) igaz?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71357) Nemir Ombe válasza fehér_ember (#71354) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nézzetek körül az aprókon, de itt a PH-n is van topikja a PA cuccoknak..... ;)

Hmm ....

(#71358) gordonfreemN válasza Mikisys (#71353) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Visszatérve az eredeti gondolatmenetre, ha a számításom alapján azt mondod átlagértékről beszélünk akkor az azt jelenti, hogy a 140W is átlagteljesítmény és a csúcsáramnál lehet az esetleg több is?
Tehá a kérdés alapvetően, hogy a specifikációban megadott teljesítmény pillanatnyi-e vagy átlag.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#71359) Jorus válasza fehér_ember (#71354) üzenetére


Jorus
nagyúr

DJ Börze pl. tele van ilyesmikkel.

Keverő, végfok, topládák és 50-es subok 215-ért.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71360) python1 válasza Jorus (#71359) üzenetére


python1
veterán

Ez most jól jött! :R

(#71361) fehér_ember válasza Jorus (#71359) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm

(#71362) perempe válasza fehér_ember (#71344) üzenetére


perempe
addikt

a saját építés is beválhat. [link] a jó doboz rengeteget számít, nagyobbat nehezebb csinálni értelemszerűen. (a legtöbb olcsó, műanyag PA itt vérzik el, nem a váltón.) a Tempest pl. 12" Eminence Delta Pro 12A hangszóróra épül. a nagy stúdió monitorok is hasonlóak (4430, 4435). [link]

persze ez csak a belépő szint, el lehet mélyülni is a témában [link].

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71363) Mikisys válasza gordonfreemN (#71358) üzenetére


Mikisys
őstag

A specifikációkban átlagteljesítményt adnak meg, az adott impedanciájú terhelésen, adott torzítás mellett mérve. Ez a normál, általános gyakorlat.
Megtévesztő lehet viszont az, hogy egy adott frekvencián mérve, vagy a teljes, 20Hz-20.000Hz közötti tartományban értendő! Ez már nem mindegy és az a jobb, amelyik a teljes tartományban leadja a teljesítményét.
-

Ne keverjük a reklám cuccok adataival ahol egy zsebkütyüre írják a 200W-os kimenőteljesítményt, csatornánként, persze, mert az nem igaz.

Üdv!

(#71364) grigo


grigo
őstag

Uraim, gyakorlati tapasztalataitok alapján szeretnék tőletek tanácsot kérni. Bár úgy sejtem, hogy ti vájtfülőek és szakértők vagytok, úgyhogy számolok a leoltással is.
Szeretnék venni valami "hangforrást", egész egy kb 60-80 ezer körül szánnék pénzt valamire, amivel elfogadható minőségben tudok zenét/rádiót hallgatni és filmet nézni. Viszont fogalmam sincs milyen irányban kellene mozdulnom. Azt tudom, hogy nem akarom átkábelezni meg csatornázni a lakást, nem szeretnék erősítőt és nagy hangfalakat. Nekem elég lenne visszafogott és letisztult egyszerű külső. Hogy ez valami hangprojektor, vagy mikro hifi, vagy valami vezetéknélküli szett, az mindegy, nem is igazán tudnék választani.
Szóval felőlem akár egy komolyabb logitech szett is lehet vagy egy hangprojektor, a keret felfelé lefelé természetesen átléphető, tisztában vagyok vele, hogy hangverseny/mozi hangulatot nem fogok kapni ezért a pénzért, de reménykedek hogy valami vállalható hangminőséget sikerül beszerezni. Nem akarok szomszédot űzni, szóljon tisztességesen és a lehető legszebben ezért a pénzért, és jó lenne ha valami nagyobb áruházból (pl. MM) beszerezhető lenne. Márkafüggőségem nincs, ár érték arányt jobban preferálom.
Tudnátok ajánlani valamit esetleg?
Előre is köszönök minden véleményt.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#71365) Polllen válasza grigo (#71364) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ez a topik inkább az erősítő + hangfal párokkal foglalkozik, újonnan ennyiből nem vennék ilyet.

Azt kellene eldöntened, hogy a kényelem, a hangminőség és egyebek közül mi mennyire fontos.

Pl. egy BT-s hangprojector baromi kényelmes, viszont hangminőségben nem fogja elérni azonos keretből egy jobb 2.0 aktív hangfal pár tudását. Szóval kicsit jobban határozd meg, mit szeretnél, anélkül mindenki maximum a saját preferált megoldását tudja ajánlani.

Ebből a keretből én egy aktív sztereó hangfalpárt + valamilyen dac-t vennék, mert azzal már lehet zenét is hallgatni és filmnézésnél sem rossz. Persze anélkül, hogy tudnám pontosan milyen eszközöket akarsz megszólaltatni róla.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#71366) grigo válasza Polllen (#71365) üzenetére


grigo
őstag

Értem. Köszönöm. Akkor vagy feltornászom az összeget vagy inkább nem veszek semmit. Arra kell mindössze, hogy tevézzek, filmezzek róla esetleg egy pendrive-ot rádugjak és mp3-at hallgassak. De ezek szerint akkor még rossz topicot is választottam. Azért köszönöm a tanácsot.
:)

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#71367) shalafi66 válasza Mikisys (#71363) üzenetére


shalafi66
veterán

... Nem akarok kötözködőnek tűnni, de a szabványokban nagyon nem ez van. És a fogalmak sem pontosak így, nem ezt jelentik.

[ Szerkesztve ]

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71368) ati888


ati888
senior tag

Sziasztok!

Keresek valamilyen használt rádiós, távirányítós, DAC-os, sztereo erősítőt, melyik tipusokat érdemes nézegetni. A Cambridge Audio Topaz SR20-ast néztem ki, az árban is beleférne (75-80k) de használtan nem nagyon van még.

TV-hez és zenehallgatáshoz.

köszi

Ati

[ Szerkesztve ]

(#71369) krichd1 válasza grigo (#71364) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért újonnan például egy pár Cambridge Audio SX50 és egy Tangent Ampster BT jönne ki (akcióval).

(#71368) ati888: Akkor légy türelmes. :)

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71370) PuMbA


PuMbA
titán

Mi a legkevésbé falromboló mód akusztikai elemek feltevésének? :)

(#71371) krichd1 válasza PuMbA (#71370) üzenetére


krichd1
addikt

Az, ha tudsz glettelni. :D

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71372) Mikisys válasza shalafi66 (#71367) üzenetére


Mikisys
őstag

Örülnék, ha kijavítanál.
Örülnék, ha leírnád akkor a jó fogalom-meghatározásokat, a jelenleg érvényben lévő szabvány(ok?) alapján.
Szabványok- ha több van, akkor mikor, melyiket alkalmazzuk melyik "érvényes"?
Szeretnénk, ha leírnád a jót, hogy ne csak az tudatosuljon bennünk, hogy az nem jó, amit ide írunk, de semmi helyesbítést, vagy kiigazítást, javítást nem találunk Tőled.

Üdv!

(#71373) Sz.Péter válasza PuMbA (#71370) üzenetére


Sz.Péter
tag

Ha nem nyúlhatsz a falhoz,akkor állványos rendszer.Vagy egy másik jó akusztikájú szoba.Lakás,vagy ház.Mindegyik fájhat,hacsak nem fúrhatsz fel konzolokat,ekkor meg a tapéta lesz lyukas.Melyik ujjamba harapjak effektus.Viszont a végeredmény lehetséges,hogy nagyon is jó lesz.

(#71374) shalafi66 válasza Mikisys (#71372) üzenetére


shalafi66
veterán

Igen, csak ez meg időbe telik. :) Majd átnyálazom neked az IEC 60268-3-at, az az erősítős, de legalább 120 oldal. :) Ennyit nem tudok fejben tartani, és nem akarok hülyeségeket mondani.

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#71375) PrinceHerceg válasza PuMbA (#71370) üzenetére


PrinceHerceg
őstag

LOCTITE?

Ameddig nem szeded le, tuti nem is lessz gond... :DD

[ Szerkesztve ]

(#71376) JonDen


JonDen
csendes tag

Sziasztok!

Tervezem egy Yamaha R-N602 sztereó hálózati rádióerősítő megvételét, ehhez keresnék hangfalakat maximum 150 ezer Ft értékben.
Egy kb. 30 m2-es nappaliba menne a rendszer, mozizásra, zenehallgatásra. Filmeket elsősorban médialejátszóról nézünk, azt is szeretném a rendszerhez csatlakoztatni.
Zeneforrás: rádió, internetrádió, PC, pendrive-ról FLAC, stb.
Stílus: nincsen kifejezett preferencia, elektronikus zenék talán jobban dominálnak.

Köszönöm előre is a segítséget.

(#71377) Nemir Ombe válasza JonDen (#71376) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Itt találsz jópár dobozt 150.000-ig ..... ;)

Hmm ....

(#71378) JonDen válasza Nemir Ombe (#71377) üzenetére


JonDen
csendes tag

Lemaradt a link :)

(#71379) Nemir Ombe válasza JonDen (#71378) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az bizony lemaradt .... [link] ;)

Hmm ....

(#71380) JonDen válasza Nemir Ombe (#71379) üzenetére


JonDen
csendes tag

Hm, le lehetne esetleg szűkíteni a dolgot 3-4 konkrét típusra, amit aztán meg tudnék hallgatni? Laikusként nincsen mire alapozni a döntést, jól jönne egy kis segítség.

(#71381) Nemir Ombe válasza JonDen (#71380) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Látod ez a baj, hogy pl. én a saját ízlésemnek megfelelőt, más meg az ő ízlésének megfelelőt tudna ajánlani, ezért a személyes meghallgatés erősen javasolt .... ha nincsenek audofil elvárásaid és mint írtad "vegyes használatra" kellene én pl. ezt [link] ajánlanám, mivel a hely nem kicsi, mint írtad, de ebből is csak ezt a "régebbi változatot", az újak valahogy nem sikerültek annyira jól ..... de természetesen körülnézhetsz a hazai kínálatban is, csak az drágább .... ;)

Hmm ....

(#71382) krichd1 válasza JonDen (#71376) üzenetére


krichd1
addikt

Újat szeretnél vagy használtat? Ekkora szobába érdemes álló hangdobozt nézned.
Amúgy szerintem jobban járnál hangminőségileg, ha nem hálózati rádióserősítőt vennél.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71383) JonDen válasza Nemir Ombe (#71381) üzenetére


JonDen
csendes tag

Igazad van, de valahol el kell indulni és ennek egyik legpraktikusabb módja kikérni a tapasztaltabbak véleményét. Köszi a linket.

(#71384) JonDen válasza krichd1 (#71382) üzenetére


JonDen
csendes tag

Újat szeretnék, 300 ezer körül húztam meg a határt, ebbe bele kellene férnie az erősítőnek és a hangfalaknak.
A hálózati erősítőt a funkciói miatt néztem ki, de meghallgatok minden javaslatot, semmihez nem ragaszkodom.

(#71385) krichd1 válasza JonDen (#71384) üzenetére


krichd1
addikt

Ennyiért újonnan olyan nagyon sok minden nem jut eszembe most, de például erősítőnek egy BC Acoustique EX-222.1, ebben van DAC is, Bluetooth is, majd kérdezd meg, hogy a garanciáztatási problémái fennállnak-e még. Hangdoboznak az akciós állók között nézz szét elsősorban, nekem most nincs időm rá, de kiindulásnak ott van például a Dynavoice Challenger M-65 EX v.4, így akár még kábelre is marad pénzed, gondolom az is kell.

(#71381) Nemir Ombe: Olyat érdemes ajánlani, ami a leírt igényeknek megfelel nagyjából, a saját ízlést azért nagy részben félre lehet tenni. A meghallgatás, döntés, úgyis a kérdezőé, ezek csak tippek, de ezt te is tudod.

[ Szerkesztve ]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71386) krichd1 válasza krichd1 (#71385) üzenetére


krichd1
addikt

30 négyzetméterre mehet az M-85 is.
Persze mint mindig, most is érdemes lenne használtak között is nézelődni, ha nem ragaszkodsz az újhoz.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71387) JonDen válasza krichd1 (#71386) üzenetére


JonDen
csendes tag

Új otthon, új bútorok, új "életszakasz"...legyenek ezek is újak.

Nyilván jobban járnék egy használt rendszerrel, de vagyok annyira maradi sajnos, hogy megbékélek inkább a kompromisszumokkal. Sosem volt még komoly rendszerem, talán ezt sem fogom kihasználni és megfelelően értékelni. De az is lehet, hogy megjön az étvágyam és egy év múlva lecserélek mindent.

Köszönöm a javaslatokat, megköszönöm, ha tudsz még (vagy bárki más) javasolni továbbiakat is majd, hét vége felé elmennék valahova meghallgatni őket.

(#71388) Gabor970


Gabor970
addikt

Sziasztok!

Elmesélnék egy számomra meglepő tapasztalatot olcsó erősítő témakörében.
Az elmúlt kb 10 évben két erősítőm volt, hol ezt, hol azt használtam.
Luxman LV112 és Arcam Alpha 8R. 35e és 38e Ft árban vásároltam őket.
Elmúlt vasárnap a nekem helyi bolhapiacon belebotlottam Denon PMA320 erősítőbe. Azt le sem írom, hogy 7e Ft volt :D
Ennyiért nem maradhatott ott, gondoltam kipróbálom, emlékeztem a HFM-es tesztre, illetve, hogy anno "etalonnak" használták. Én jellemzően LP-t hallgatok. Meglepett milyen könnyedén verte el mindkét korábbi erősítőmet ez a Denon. CD forrás esetén nem volt annyira feltűnő az előrelépés, de phono bemenetről nagyon nagy volt a javulás. Sorra veszem elő a lemezeimet, és mindegyiken új hangszereket-hangokat hallok, amiket eddig nem hallottam. Régi lemezeknél (amiknél még mindenütt tisztán analóg volt a forrás) most első alkalommal hallottam meg a mesterszalag szalagzaját. Ahogy a régi tesztet olvastam, ott is a phono fokozatáról írtak nagyon jókat.
Ha a használt erősítők árait nézegetem, ennek a denonnak kb 20e körül szokott lenni az ára, évente néhányszor felbukkan jófogáson, egyéb hirdetési oldalakon. Aki olcsó erősítőt keres, és LP a jellemző forrása, annak nagyon tudom ajánlani, ne menjen el egy ilyen Denon PMA 320 mellett, mert áránál lényegesen jobb hangot kaphat a pénzéért.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71389) Satellite válasza Gabor970 (#71388) üzenetére


Satellite
tag

Hát igen, ezt a DENON-t már jó néhányszor ajánlottam-ajánlottuk ezen a Fórumon, mint "Legjobb Használt Vétel" (na meg a Facebook-on is, igaz Gábor? ;) ) - mint ahogy az A400-as PIONEER-t is.
(Ennyi pénzért, amennyiért ezeket ki lehet fogni, nem sok új erősítő tud hasonló hangot, - ráadásul a DENON-ban még rendesen megtervezett RIAA-fokozat volt, tehát analóg-lemezről is nagyon sokáig hallgatható.)

(#71390) Gabor970 válasza Satellite (#71389) üzenetére


Gabor970
addikt

HFM szerint a denon jobb mint a pio 400, de igen, arról is nagyon jó véleménnyel voltak. Lehet inkább csak LP-vel jobb. Annak érdekes, aki azt hallgat.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71391) krichd1 válasza Satellite (#71389) üzenetére


krichd1
addikt

20eFt-ért nem is kapsz új erősítőt, csak ilyen kínai kis T-amp reinkarnációkat, természetesen ezekben nincs phono.
Megjegyzem, a téma összefoglalóban is benne van a Pma 320 olyan másfél éve, mint kis költségvetésű rendszerbe ajánlott erősítő. Persze ettől függetlenül mindig örömteli, ha újra felfedeznek valamit. ;]

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71392) Gabor970 válasza krichd1 (#71391) üzenetére


Gabor970
addikt

Az Arcamot ugyan 38e-ért vettük, de pl ennyiért azóta sem láttam nyolcast, csak többér. Most épp egy hetest hirdetnek hatvan felett. Hát ha a Denon 20e, akkor az arcam 8r max 12e.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71393) krichd1 válasza Gabor970 (#71392) üzenetére


krichd1
addikt

Én DAC-ról hallottam mindkettőt, az alapján semmiképp nem tenném az Alpha 8r-t a Pma-320 alá, főleg nem ennyivel. Alpha 7 60eFt felett persze vicc, annyiért már lehet kapni Alpha 10-est.

Az év legjobb zenei albumai: http://tinyurl.com/ou4u3ql

(#71394) Gabor970 válasza krichd1 (#71393) üzenetére


Gabor970
addikt

Én LP-ről teszem oda az arcamot. Szinte csak azt hallgatok.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#71395) kpykpy


kpykpy
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik rendszer éri meg jobban?

TeacUD-501 vagy a következő lánc iFi iUsb tápszűrő, iFi Gemini dupla szűrős kábel, iFi micro iDac?

A teac 160e, iFi szett 120e, mindkettő használt.

Aktív monitor hangfalakkal illetve fejhallgatóval használnám (Audio Technika m50x, Seni HD600)

Köszi!!!

Oh long Johnson...

(#71396) emvy válasza kpykpy (#71395) üzenetére


emvy
nagyúr

Teac.

while (!sleep) sheep++;

(#71397) kpykpy válasza emvy (#71396) üzenetére


kpykpy
tag

értem :)

egy picit bővebben h miért? Esetleg ebben az ársávban vmi ami jobban megéri, mint ez a kettő? Köszi!!

Oh long Johnson...

(#71398) Mikisys válasza shalafi66 (#71374) üzenetére


Mikisys
őstag

Miattam ne fáradj.

Üdv!

(#71399) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Sziasztok!
Mini Hifi vásárlásán gondolkodom. Még sose volt ilyenem úgyhogy nem tudom melyiket lenne jobb választanom. Egy nagyszobában használnám amely 4x3m-es. És a szekrények tetejére kerülne(bal és jobb sarokba a hangkeltők) mivel sajnos csak ott lenne hely a számára...
Természetesen számítógépre kötve szeretném majd használni. :B Sokat hallgatok zenét és mindenféle stílusban ami tetszik. Tehát zenében mindenevő vagyok. :K
Ezért szempont a jó hangzás és a mély hangok :B
Az erre szánt összeg 60.000FT lenne. A maximum ameddig még elmennék a 80.000FT lenne.
Milyen Hifi-ket ajánlanátok nekem és miért azt?!

A hozzászólásokat előre is köszönöm! :R

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#71400) Mikisys válasza Psychopeti (#71399) üzenetére


Mikisys
őstag

Egyiket sem.

Üdv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.