Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-03 18:52:36

LOGOUT.hu

Szeretettel köszöntünk a sztereó otthoni/szobai Hi-Fi világában !

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16001) #56474624 válasza KMT (#15991) üzenetére


#56474624
törölt tag

És ha átviszed nagyobb helyiségbe, neked miben más? Mert nálam főleg a középtartományban. :U

(#16002) KMT válasza #56474624 (#16001) üzenetére


KMT
addikt

Arra még nem bírtam rávenni magam, de ami késik, nem múlik.

(#16003) dudika10


dudika10
veterán

Üdv!

Van valakinek ötlete egy olyan erősítőre ami...?
Olcsó (jöhet használt is értelemszerűen ha nincs baja).
Rendelkezik 1 sztereo bemenettel és kb. 2*20W kimeneti teljesítménnyel (nem kell szerintem sokkal több, közel térre lesz használva egy valami polcsugárzóval amit még senki nem tud, hogy milyen lesz...)?
Nem kell, hogy rendelkezzen semmi mókusvakítással, potméter ha van az elején nem árt, de ha nincs hát üsse kavics.
Lehet D vagy T osztályú is tőlem aztán ha jól szól.

Tudom, azt mondjam mennyit szánok rá, de nem tudom, nem is nekem lesz és nincs is fix keret. Legolcsóbb és legjobb hangú megoldás érdekelne cserébe nem kell túl sok kritériumnak megfelelni. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!
Üdv!
Dudika

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16004) bajnokpityu válasza dudika10 (#16003) üzenetére


bajnokpityu
félisten

t amp?
v használt hifi stereo

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16005) dudika10 válasza bajnokpityu (#16004) üzenetére


dudika10
veterán

tamponok tetszenek, de vajon mit tudnak zenei téren?

Használt hifi, én is erre gondoltam, na de ez még picit tág. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16006) bajnokpityu válasza dudika10 (#16005) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kicsi 300 320 as denon?
olcsók jók.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#16007) #56474624 válasza KMT (#16002) üzenetére


#56474624
törölt tag

Megértem, mióta átvittem, azóta nem nyugszom, a hangfalaim megint előrébb kerültek a faltól pár centit... Eredetileg többet akartam, aztán be kellett látnom, hogy az már erősen a komfortosság kárára menne. Végül ma egész nap nem hallgattam zenét rajtuk (bár ebben az is közrejátszik, hogy önmegtartóztatást kell tartanom a tanulás miatt). Majd ha kimegy a fejemből az a hangélmény, akkor jó lesz. Persze azért odaát sem hibátlan, kéne még egy kis testesség nagyzenekari műveknél. Talán kábelen keresztül kicsikarható majd valami, meg ez a cd-lejátszóm sem a túlontúl vastag hangzásáról híres. LP-n nem is néztem, nem volt kedvem megint kivízszintezni, aztán ideát megint... :)

[ Szerkesztve ]

(#16008) pip válasza KMT (#15991) üzenetére


pip
aktív tag

Örülj neki, hogy nem szabályos kocka, az a legrosszabb. Nekem így is nagyon közel van egymáshoz a szoba szélessége és magassága, meg is látszik a mélyátvitelen.

hmm, hogy is van ezzel a szabalyos kockaval? Mert nekem az epulofelben levo nappalim epp negyzet alaprajzu... Igaz az ebedlotol a hangfalpolc valasztja el csupan, igy konkretan a hangfalak hatanal nincs semmi, ugy 3 m tavolsagra van a fal. De az elottuk levo resz szabalyos 4.5x4.5 m, 2.6 belmagassaggal. Most akkor ez gazas? A hangfalak kozott kb 2 meter tavolsag lenne, az oldalso falakig pedig tovabbi 1 m tavolsag mindket felol.

[ Szerkesztve ]

(#16009) orbano válasza pip (#16008) üzenetére


orbano
félisten

a hullámok a falakon tudnak visszaverődni, így azok geometriája számít, nem az élettéré :) egyébként pedig bármilyen alakú is legyen, lényeges a megfelelő csillapítás

A vér nem válik VAZZE!™

(#16010) eclipse006 válasza KMT (#16000) üzenetére


eclipse006
őstag

Végül is... :DDD
Egyébként még nem hallottam erről a kábelről. De azért amit linkeltem az már elég olcsónak számít.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#16011) KMT válasza pip (#16008) üzenetére


KMT
addikt

Ha szabályos kocka lenne (tehát a magasság is számít), akkor az azt jelentené, hogy három élhossz is egy frekvencián generálna állóhullámokat, ami sokkal rosszabb, mintha több, de kisebb kioltás, erősítés lenne. (Hasonlóan előnytelen, ha egész számú többszörösei az oldalhosszak egymásnak.)

Nem tudom, mi az a hangfalpolc, de én is úgy tudom, hogy a szoba fő méretei számítanak, úgyhogy ne aggódj. :D

(#16012) #56474624


#56474624
törölt tag

Csak számított az a pár centi elmozdítás a falaktól, a GnR Appetite for Destruction albuma (amúgy MFSL CD rip flacban, abból lett kiírva) egészen kezesbárány lett, a középtartományból eltűnt egy adag harsányság. Lehet ez már felér egy merénylettel ellenük, annyira visszafogott lett, éppen csak nem béget. :D

Hát nem biztos, hogy mindenki így szeret "keményzenét" hallgatni. :))

(#16013) pip válasza orbano (#16009) üzenetére


pip
aktív tag

hat a csillapitason majd el kell tunodnom, egyik oldalon nagyjabol rendben lesz, mert oda egy 2x2 ablak kerul, annak a fuggonye sokat csillapithat. A tobbi falat majd polcokkal meg makrame diszekkel csillapitom amennyire tudom. A plafonra nincs igazan elkepzelesem, de majd kiotlok valamit oda is

(#16014) pip válasza KMT (#16011) üzenetére


pip
aktív tag

ok, megertettem. Ezek szerint nincs olyan nagy gaz. A "hangfalpolc"-nak titulalt butordarab egy padlotol plafonig ero terelvalaszto polcszerkezet, amelyen helyet kapnak tobbek kozott a hangfalak is. Ez a polcszerkezet valasztja le a nappalit az ebedloasztaltol ugy, hogy mindket oldalan szabadon at lehet jarni (ketoldalt kb. 110 cm van a falig). Amugy a szoba 8x4.5 m, amit a 60 cm szeles hangfalpolc szimbolikusan egy 4.5x4.6 m-es es egy 4.5x 2.8 m-es reszre oszt (de attol meg egy legter marad, sot a konyhaval is egy legter meg az eloszobaval ha azt vesszuk, mert nincs ajtoval levalasztva).

(#16015) #92251648 válasza dudika10 (#16003) üzenetére


#92251648
törölt tag

Pontosan ilyen célokra lett kitalálva a KingRex T20U erősítő: minimális fizikai méret, rendkívül alacsony fogyasztás, 20 W kimenő teljesítmény, USB és analóg bemenet, T osztályú Tripath modul, hangerőszabályzó. A hetekben igen komoly erősítőkkel vetettük össze és nagy sikere volt.

(#16016) shalafi66 válasza orbano (#16009) üzenetére


shalafi66
veterán

:) a szekrényajtón meg átmennek, ugye?

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#16017) KMT válasza pip (#16014) üzenetére


KMT
addikt

Ettől féltem. (: Szerintem ne akard polcra rakni szegény dobozokat. Nem lesz az úgy jó.

(#16018) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Sziasztok !

2.0/2.1-es topicba írtam egy ilyet.

Azóta meg nagyon úgy néz ki, hogy megvettem AMDfan hivox tuningos Sound Art w2-jét.
1-2 hónapig egy Pioneer A-7 -re lesz kötve. (esetleg még tudnám 'meg nem mondom fejből milyen' 10-10en éves 5.1es nagyobb yamaha erősítőre, illetve egy kisebb régebbi sony-ra kötni, de nem hiszem, hogy azok jobbak lennének.)
Nem tudom, hogy ezt mennyire fogja szeretni, de úgyis tervbe van egy: lehet, hogy kisebb teljesítményű, de jobb hangú erősítő, ami jó lenne akg k1000-nek, meg ezeknek a hangfalaknak is.
Rövidebb időn belül még hangfal kábelt kell majd vennem. Otthon van ugyan -valamilyen- átlátszó burkolatú réz kábel (ilyesmi), de gondolom nem árt majd egy jobbat beszerezni.

(#16019) pip válasza shalafi66 (#16016) üzenetére


pip
aktív tag

hat igen, elegge hulye helyzet, hogy a polcsugarzokat nem jo polcra tenni :W , sajnos ezt nem tudtam a tervezesi fazisban. Elvileg nem lehetne problemas, ha a polcszerkezet elegge massziv, egy nehez allvany azt hiszem csak ennyivel tud tobbet nyujtani egy atlagos polcnal. Vagy tevedek?

(#16020) bigmasterg válasza pip (#16019) üzenetére


bigmasterg
addikt

A polc akusztikailag nem feltétlenül a legszerencsésebb megoldás.
Nem árt ha a hangfal mellett, mögött van valamennyi tér.

(#16021) KMT válasza pip (#16019) üzenetére


KMT
addikt

Nem egészen. Ha polcon van, akkor egyrészt be van szorítva, ami miatt könnyen búghat. Másrészt ahogy írták, a hangfal mögött is illik helyet hagyni, a visszaverődések csökkentése végett. Harmadrészt "összerezeghet" a két doboz, romlik a tere, stb.

(#16022) #56474624 válasza pip (#16019) üzenetére


#56474624
törölt tag

Felejtsd el a polcot, nekem állványon van, de azt iszonyatosan meghallani, hogy pár centivel előrébb került a hangfal. Fél méternél ne legyen közelebb fal (se egyéb, visszaverődés szempontjából hasonló dolog). Nagyon belerondít a zenébe, nem csak a pontos térábrázolásról van itt szó, egészen máshogy (nem jobban) is szól sajnos. Masszív fémállványra, abba homok, esetleg faállvány. Polc semmiképp, az több kategóriányit ront a hangján. :(

(#16023) shalafi66 válasza KMT (#16021) üzenetére


shalafi66
veterán

A polc tényleg művelhet érdekes dolgokat, de egy fal még akár jól is jöhet mélytartományban, ha hozzá van igazítva a váltó. :)

12" 180/280W 8Ω PA hangszóró 98dB@1W https://hangszoro.net/FSL1220 Vifa DX25TG magashangszóró készletről https://hangszoro.net/DX25

(#16024) pip


pip
aktív tag

nem vagytok figyelmesek, nem fali polcrol van szo :N . Mint irtam, terelvalaszto polc, mindket fele nyitott, a hangszorok mogott 2.8 m lenne meg a falig, oldalra pedig 1.1-1.2 m-re van a fal mindket felol. Ha jobban utanaszamolok, igen kozeli ertekek jonnek ki a Cardas-fele aranymetszet-auditoriumhoz.

a polcszerkezet stabilitasat nagyban meg tudom novelni, mert a padlohoz is meg a plafon gerendazatahoz is rogzitem. Ha szukseges, femerositest is kaphat a kritikus helyken. Nem latom igazabol miert lenne rosszabb egy hangfalallvanynal

[ Szerkesztve ]

(#16025) pip válasza KMT (#16021) üzenetére


pip
aktív tag

mit ertesz azalatt, hogy "be van szoritva"?

az "osszerezges" realis problemanak tunik, de gondolom lehet kompenzalni pl. a polc tomegenek novelesevel

(#16026) KMT válasza pip (#16025) üzenetére


KMT
addikt

Jajnekem... A doboz körül legyen a lehető legtöbb irányban szabad hely. Nyilván, ha polcra rakod, akkor még ha annak hátlapja nincs is, a többi irányból be lesz zárva a doboz.

Mert gondolom ez, nem a polcra vonatkozik:
"oldalra pedig 1.1-1.2 m-re van a fal mindket felol."

(#16027) pip válasza KMT (#16026) üzenetére


pip
aktív tag

hmm, azt hittem csak arra kell szabad hely legyen, amerre a membran, illetve a reflexnyilas nez, vagyis elore es hatra.... Hajlok arra, hogy higgyek neked, de nehezen tudom elkepzelni, hogy egy hangfal melle pl 5 cm-re tett konyv hogyan tudja negativan befolyasolni a hangzast (felteve hogy nem log ki a hangfal sikjabol).

(#16028) KMT válasza pip (#16027) üzenetére


KMT
addikt

Egy hangdoboz nem csak előre és hátrafelé sugároz. A magasabb frekvenciák meg az egyenes felületekről visszaverődnek, amit célszerű csökkenteni. Mondjuk szerencsére pont nő az irányítottság a frekvenciával. [link]

De kár ezen elmélkedni. Ha állványra rakod, rosszabb biztos nem lesz. Győzködni nem foglak. (:

[ Szerkesztve ]

(#16029) #56474624 válasza pip (#16027) üzenetére


#56474624
törölt tag

hmm, azt hittem csak arra kell szabad hely legyen, amerre a membran, illetve a reflexnyilas nez, vagyis elore es hatra....

Hátrafelé sem kizárólag amiatt kell a szabad hely, mert ott luk van. Nálam nincs luk (zárt doboz), és így is rengeteget számított most is pár centi (!) újabb eltávolodás a faltól. Oldalra is számít ám.
Az az egész tér körülötte szerintem egyfajta rezonátorként fog funkcionálni (majdnem mint a hangszertest), és nem lesz szép, amit a hanggal csinál. :U

(#16030) pip válasza KMT (#16028) üzenetére


pip
aktív tag

el kell gondolkodnom, hogyan tudom majd megvaltoztatni, hogy jo is legyen es az asszony se huzza az orrat... Mar igy is elvette a hangelnyelo plafonom otletet :(

(#16031) #56474624 válasza pip (#16030) üzenetére


#56474624
törölt tag

Durva lesz, ha majd egyszer a hifi válóok lesz nálam. Ki tudja... :DDD
A megoldás majd az lesz, hogy a leendő feleségemet is hifi bolonddá kell tenni (ha zeneszerető, az már előny), de hogy legalább annyira fanatikus legyen, mint én! :))

(#16032) pip válasza #56474624 (#16031) üzenetére


pip
aktív tag

hat nem is olyan konnyu elmagyarazni neki, hogy a latvanyterven levo polc helyett most allvanyok kellene legyenek. Ebbol en jovok ki vesztesen, max a polcon tudok valamennyit alakitani, hogy a hangszorok alatt legyen nagyon massziv, oldalra nem lesz fala, masik oldalra meg felulre tavolabb keruljon a polc fala a hangszorotol. Technikai reszletek nem fontosak az asszonynak, ha az esztetikaja meggyozo lesz, akkor nyert ugyem van :)

(#16033) #56474624 válasza pip (#16032) üzenetére


#56474624
törölt tag

Akkor valami egyedi faállványt javaslok, amire egy szép művészi kép/minta legyen festve, a végén még ő fog ragaszkodni hozzá, ha egyszer leváltanád, hisz az egy dísztárgya a lakásnak. :)

[ Szerkesztve ]

(#16034) cszn válasza pip (#16032) üzenetére


cszn
őstag

Ha kell az állvány akkor kell az állvány! Nincs apelláta :DDD

(#16035) pip válasza #56474624 (#16033) üzenetére


pip
aktív tag

nem rossz otlet :R

[ Szerkesztve ]

(#16036) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Van egy LP lemezjátszóm. Az a gond elkezdett halkan szólni csak, külön előerősítő van hozzá az jó. :F

Köszönöm.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16037) dudika10 válasza dudika10 (#16005) üzenetére


dudika10
veterán

Senki nem tud semmit a kis tampokról? Szívesen olvasnék véleményt valaki itteni fórumozótól. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#16038) zoltanz válasza zoltanz (#16036) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Jobban belegondolva az előerősítő is lehet problémás, az igaz valamennyit erősít ugyan. :U

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16039) #56474624 válasza zoltanz (#16036) üzenetére


#56474624
törölt tag

Nálam is van úgy, mikor újra összedugom a cuccost, hogy az egyik csatorna nem szól. De ez a lemezjátszóm csatlakozója miatt van, picit forgatni kell, és jó. Ez az egyik tippem. Olyan is előfordul időnként, hogy egyik csatorna sokkal halkabb, mint a másik, akkor meg a tű van rosszul csatlakoztatva a hangszedőhöz. Több tippem nincs, ha nem megy, mindenképp próbáld meg másik előerősítővel is.

[ Szerkesztve ]

(#16040) zoltanz válasza #56474624 (#16039) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Nem nagyon halk max hangerőn suttog csak...
RIAA korrektor vagy előerősítőt nézek, sztem a lemezjátaszó jó lehet.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16041) bigmasterg


bigmasterg
addikt

Az itt említett Pioneer A-7 erősítőről van valakinek infója, esetleg ismeri?
Vajon mennyire fog passzolni a sound art-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#16042) #56474624 válasza zoltanz (#16040) üzenetére


#56474624
törölt tag

Tán valami nem stimmel a korrektorral, illetve ami még eszembe jutott most, hogy a hangszedő esetleg (nem magaskimenetű, hanem "hagyományos/sima") MC. :U

(#16043) zoltanz válasza #56474624 (#16042) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Eddig működött redben, de mindegy úgy kaptam, amúgy is akarok valami jobb előfokot nézni.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16044) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Így néz ki.
Azért jó lenne megjavítani hibakereséskor még jó lenne, kizárni a meghibásodást pl. :U

Nagybban

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16045) L4D1K válasza bigmasterg (#16041) üzenetére


L4D1K
őstag

Erre gondolsz?



Nem mai darab, de biztos jól meg van építve. Ki kell próbálni, a 2x 70W bőven elég sztem a Sound Art hoz.

# ANTAL Tuning #

(#16046) bigmasterg válasza L4D1K (#16045) üzenetére


bigmasterg
addikt

Igen, erről van szó. :K
Kíváncsi leszek rá, ha minden igaz, akkor pénteken fog megérkezni a w2.

[ Szerkesztve ]

(#16047) #56474624 válasza zoltanz (#16043) üzenetére


#56474624
törölt tag

Milyen lemezjátszó (hangszedő), riaa korrektor ez különben?

(#16048) Pety válasza #56474624 (#16047) üzenetére


Pety
senior tag

Így ránézésre elég maszeknak néz ki a fentebb belinkelt riaa,ha jól látom bakelit panelra van szerelve?!

"A számítógéppel kitűnően megoldható minden olyan probléma, amely számítógép nélkül fel sem merülne"

(#16049) zoltanz válasza #56474624 (#16047) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Köszi sikerűlt beállítani. :K

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#16050) #56474624 válasza zoltanz (#16049) üzenetére


#56474624
törölt tag

Szóval titok. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.