Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39901) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Egy 320 GB samsung hdd kondícíója 49% volt. Csináltam egy felület tesztet és a lemez elején és végén volt 4 hibás blokk,összesen 103 hibás szektor. A rossz részek újrainicializálása után minden jónak tűnik, a kondíció felugrott 96% -ra, hibás szektort sem ír már. Biztonság kedvéért a lemez elejéről és végéről lecsíptem 10-10 GB-ot,
A kérdésem az lenne, hogy telepíthetek rá Win 7-et ?? Mennyire befolyásolja a működését ?

Üdv.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#39902) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!
Kaptam egy 300 gigás WD velociraptort. A HD sentinel szerint 89%-os, van rajta 11 hibás szektor, de sem az olvasás teszt sem a gyors önteszt nem mutatott hibát. Gondoltam nem parícionálom a hibás részeket, de ez azt mondja, nincs. De akkor miért nem 100%-os? Rendszert szeretnék rá tenni, mert a jelenlegi Spinpoint 1TB sokkal rosszabb állapotban van, bad sectorok kipartícionálva, lassú is már.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#39903) liksoft válasza rasotamas (#39902) üzenetére


liksoft
nagyúr

A program oldaláról! :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39904) rasotamas válasza liksoft (#39903) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm a linket, bár nem teljesen tudom mire akarsz utalni. Akkor ezek szerint amíg van tartalék terület, nem lehet megmondani, hol vannak a hibás szektorok? Akkor nem kellene erre Windowst telepíteni? A mostani rendszervinyóm csak 63%-os.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#39905) liksoft válasza rasotamas (#39904) üzenetére


liksoft
nagyúr

Pontosan. A drive magánügye a hibás terület. Ha egy drive nem hibátlan, attól még használható, de fokozott figyelemmel. 50% alatt már csak hurcolászásra használnék egy drive-ot. Ehhez hozzájön még, hogy ami fontos, az NEM 1 drive-on, hanem fizikailag is 3 különbözőn legyen meg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39906) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Sziasztok!

Külső USB házban lévő winchestert dugtak egy új gépbe, ami fel is telepítette rögtön, majd inicializálni akarta a lemezt (MBR vagy GPT), rányomtak az MBR-re, természetesen eltűntek róla a partíciók, vissza tudom ezt állítani valamivel, vagy marad az adatok visszahozása GDB-vel?

Más kérdés, hogy mi a francért akarta újrainicializálni a lemezt, ha előtte pár perccel egy másik gépben használva volt probléma nélkül.. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39907) Balathruin válasza A_ScHuLcZ (#39906) üzenetére


Balathruin
veterán

Le lett választva rendesen mielőtt kihúzták?

(#39908) Doky586 válasza A_ScHuLcZ (#39906) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az "inicializálás" a M$ szóhasználatában particionálást+formázást jelent... :((

(#39909) Balathruin válasza Doky586 (#39908) üzenetére


Balathruin
veterán

Nálam nem akarta formázni, amikor más gépbe át lett rakva valamelyik Green, de inicializálás az kellett.

(#39910) A_ScHuLcZ válasza Balathruin (#39907) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Elképzelhető, hogy nem. Mondani fogom nekik, hogy mindig rendesen válasszák le, de most szeretném valahogy megoldani a dolgot.

GDB is tud elvileg partíciós tábla visszaállítást, próbálkozzak azzal, vagy van jobb módszer?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39911) Doky586 válasza Balathruin (#39909) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem érted mit írtam? az az.

(#39912) Balathruin válasza Doky586 (#39911) üzenetére


Balathruin
veterán

Megmaradt a partícióm sértetlenül rajta minden adattal inicializálás után, szóval nem azt jelenti.

(#39913) Doky586 válasza Balathruin (#39912) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezt A_ScHuLcZ -nek mondd...

(#39914) A_ScHuLcZ válasza Doky586 (#39913) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nekem azt mondjátok, hogy mit tegyek, mert holnap utazom, csak ma tudok nekik segíteni.

GDB?

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39915) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#39914) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Mivel sürget az idő, így ráindítottam egy GetDataBack-et.

Próbálkoztam gyors kereséssel és default beállításokkal, sajnos egyik sem járt sikerrel, mindkettő egyetlen partíciót mutatott a winyóból, ráadásul pont azt, amire nincs szükség, egy használaton kívüli XP partíciót, azért nem kár. Viszont volt még mellette 2, egy 200-as és egy 220-as, azokra szükség lenne.
Hogy tudta a win így "inicializálni", hogy semmi nem látszik a korábbi partíciókból? Jól megszivatott. :(

Most a hosszú vizsgálat fut, majd 6 óra, mire végez, a systematic file system damage (format-os), nem tudom ez sikerrel fog-e járni, kételkedem benne. :F

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39916) A_ScHuLcZ válasza A_ScHuLcZ (#39915) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Megtalált mindent. :)

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#39917) Mottie


Mottie
őstag

Sziasztok!
A notice merevlemeze két hete elkezdett hideg inditaskor kattogo hangot hallatni, majd mostmár 5-6 ujrainditasig nem is látja a gép. Ezután viszont normálisan működik. A rendszer SSD-n van, az adatokat még időben lementettem, de érdekelne, hogy van e esély hogy helyre lehet hozni?
Köszi,
Mottie

Be Victorious!

(#39918) Saltwater válasza Mottie (#39917) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Szia!
Nem javítható, az egyik olvasófej gyengélkedik. Jobb nem lesz, jellemzően inkább rosszabb.
Cseréld ki, és a régit add adatmentőnek.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39919) Mottie válasza Saltwater (#39918) üzenetére


Mottie
őstag

Adatok megvannak, úgyhogy azzal nincs gond csak reméltem orvosolható.

Új hdd-nel mire kell figyelni, mi ajánlott? Lenovo Y580-am van.

Be Victorious!

(#39920) Saltwater válasza Mottie (#39919) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ügyelj arra, hogy a típus amit választasz lehetőleg kevés lemezzel és olvasófejjel dolgozzon. Ezt a http://rml527.blogspot.hu/ weboldalon ellenőrizheted.
A választásnál legyen szempont, hogy olyan márkát válassz, amiből sokat adtak el, mert ha mégis megsérül, az adatmentéshez hamarabb találni megfelelő donort.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39921) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok!
Tegnap vettem észre, hogy az ST3500820AS elkezdett vacakolni. Ez abban nyilvánul meg, hogy beáll az egész rendszer hosszabb-rövidebb időre, a hdd led pedig folyamatosan világít, a vinyó ütemesen rövid zakatoló hangot ad. Fel is raktam egyből a hdd sentinelt, az alábbi képek fogadtak. Vélemény? :F

jobb klikk, kép megnyitása új lapon :)

[ Szerkesztve ]

(#39922) Doky586 válasza Mottie (#39917) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is van egy ilyen hdd-m ami már egy éve csinálja ezt... (az első sata hddk közül való)
HDS szerint 100/100-as. Időnként (indítások 5%a) rájön a hoppáré és kattog, ebből csak táp ki-be ciklusal vehető ki (újraindítás nem segít). Szerencsére egyre ritkábban csinálja, de nem tartok rajta fontos adatot, és sűrűn mentem a tartalmát.

[ Szerkesztve ]

(#39923) Balos89


Balos89
csendes tag

Sziasztok!
Remélem jó helyre irok és kapok választ a kérdésemre.
A kérdésem és problémám a következő. Adott egy HP laptop amire előretelepített Windows 8 van. A kérdés ha én szeretnék venni egy másik vinyót hogyan tudom átrakni rá az adatokat,op rendszert egyszóval mindent az új hdd-re úgy hogy az úgyan úgy működjön mintha a vinyó csere meg sem történt volna.
Az ok ami miatt félek , hogy nem akarom elveszíteni a windows 8 at mivel nem tudom a termék kulcsát sem.
Régebben használtam a gyári beállitások funkciót is azt szerettem mert nem kellett a kóddal bajlódani csak vissza állt alap helyzetbe és kész, összes progit vissza installálta és gyakorlatilaag kaptam egy tiszta op rendszert. Na ezt szeretném elérni egy új adathordozónál is.
Ha megoldható a probléma kérném szépen hogy lépésről lépésre leirni ezt a folyamatot.
Remélem nagyjából sikerült megérteni vagy leszűrni a lényeget és mihamarabb választ kapok.
Köszönöm előre is segítségeteket.
Üdv mindenkinek
Balos

(#39924) Skon26


Skon26
csendes tag

Sziasztok!

A napokban beszereztem egy 500 GB-os Seagate st500lm012-es laptop vinyót. A gondom az lenne hogy mindenféle kattogó hangok jönne belőle. Nagyjából olyan 3-4 másodpercenként Próbálkoztam a quietHDD-vel de azzal sajnos nem jártam sikerrel. Valami más egyéb ötlet esetleg amivel megtudnám szüntetni a kattogó hangokat?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#39925) fungi


fungi
aktív tag

Egyszer már írtam, ha tud, valaki, segítsen...
Mit kell tenni ha egy laptopban /Dell Vostro 1015/ a 2 éves Toshiba merevlemez /MK5076GSX/ 500 Gb 2 hete furcsa hangokat hallat, kattog, inkább csuszatol, mintha a lemez beleérne valamibe,a végén be sem tölti a Windowst, kiszerelve egy külső tokban mentéskor ezek a hangok szép lassan elmaradnak, visszaszerelve a laptopba, egy darabig, /kb 5-6 napig/ rendben működik, majd a hiba jön újra,
külső tokban megint helyrejön, a laptopban HDS 100/100-at mond.

Gondolom, a laptop a ludas, de mi? Hőfok rendben, akkor mi tud egy gépben ilyet okozni?
Ha veszek egy új Hdd-t, gondolom, azzal is ez lesz? /Lányom gépe, nem tudom hogy használja, 5 éves, /mármint a laptop :) / vannak már rajta nyomok. Van ötlet erre? F

[ Szerkesztve ]

(#39926) xKRIPAPAx


xKRIPAPAx
csendes tag

Sziasztok, kérem, aki a tudás birtokában van segítsen!

Adott egy régi notebookban (2007-es évjárat) két éve adattárolóként használt 640Gb Samsung merevlemez optibay-ben, mellette ssd-n van a rendszer. Nem tapasztaltam hibát a működésében, de kinőttem és egy WD 750Gb lemezre cseréltem. Az adatokat átmentettem és külső lemezként szeretném használni. DE: nem engedi a win8. Lemezkezelő "érvénytelen" címkével látja el és semmire sem megyek vele. HDSentinel próbaverziója hibás olvasófejet jelez, pedig én eddig semmilyen hibát nem tapasztaltam. Optibay-be visszatéve jól működik. Transcend mobilrack-ben és külön táppal ellátott sata-usb kábellel teszteltem, ezekkel nem működik.

Ha van ötletetek, kérlek, ne tartsátok magatokban.

[ Szerkesztve ]

" Leadership is something you earn, something you're chosen for. You can't come in yelling, 'I'm your leader!' If it happens, it's because the other guys respect you. " - Ben Roethlisberger -

(#39927) Horvi


Horvi
őstag

Hali,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ez a 2,5" 1TB WD Red vinyó mennyire melegedős fajta? Egy BPi-hez lenne kötve satával és még nincs meg neki a ház. Mennyire lenne gond ha csak úgy kint van az asztalon és úgy menne 24/7-ben? Vagy legalább egy fém keretet érdemes lenne neki beszerezni?
Köszi
Üdv,
Horvi

Hello darkness, my old friend...

(#39928) Saltwater válasza fungi (#39925) üzenetére


Saltwater
aktív tag

A Toshiba laptop merevlemezeknél sercegő karistoló hanggal nehezen vagy lassan olvasható lemezfelületnél találkoztam. Ezt okozhatja tápellátás hiba is, ellenőrizd a laptopod tápját, esetleg tegyél elé egy olyan hosszabbítót, ami szűri a hálózatból érkező tüskéket és zajokat.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39929) agika kerdez


agika kerdez
csendes tag

Sziasztok!

Új, összerakott géppel van gondom :(

A win.8.1 eszközkezelő látja a hh-t, de a fájlkezelőben nemlátható, nem lehet használni.
A számítógép teljesen szűz, a win 8.1 az ssd-re ment fel (az az elsődleges meghajtó a biosban).
Mit kéne tenni ahhoz, hogy a gép rendesen felismerje a hdd-t?

Így egy egész terra hellyel kevesebb van :O :F :F :F

:R

(#39930) Balathruin válasza agika kerdez (#39929) üzenetére


Balathruin
veterán

Keresőből elindítod a diskmgmt.msc-t és vagy particionálni kell vagy betűjelet kell neki adni.

(#39931) fungi válasza Saltwater (#39928) üzenetére


fungi
aktív tag

Köszönöm, utólag vett tápja van, az akkut csak kb. havonta egyszer hajlandó tölteni /de ezt akku hibának tudtam be/
emiatt szinte mindig tápról üzemel a gép,
/most nem emlékszem hogy utángyártott, vagy használt eredeti táp lett megvéve/ sejtés szintjén megfogalmazódott már bennem is ilyesmi, de ez most segített. /Mobilrackban látszott hogy mikor serceg a Hdd akkor lassan, nehezen nyílnak meg pld. fényképek, mikor abbamaradt a hang, akkor egyből/
Köszönöm a választ! F

[ Szerkesztve ]

(#39932) agika kerdez válasza Balathruin (#39930) üzenetére


agika kerdez
csendes tag

Köszi a tippet,
én is ezzel próbálkoztam, de semmi :o ezért para :o :( :(

:U

(#39933) Balathruin válasza agika kerdez (#39932) üzenetére


Balathruin
veterán

Ott sem látja?
#39934: Ha eszközkezelőben bent van, akkor BIOS-nak is látnia kellene, de azért ellenőrizd. Másik gépben is át kéne rakni, ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#39934) agika kerdez válasza Balathruin (#39933) üzenetére


agika kerdez
csendes tag

nem :/

(#39935) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!
Segítség kellene. Van egy 1TB WD Black Sata3 winyó a gépemben. Az utóbbi időben olyat produkál, hogy legtöbbször filmnézés, netezés közben egyszer csak elkezd világítani a HDD led a házon, folyamatosan világít, és megakad a film, nem mozog a böngésző tovább, kicsit "zombi" lesz a gép. Majd kb 25-30 másodperc múlva újra megy minden, kialszik a led és szépen működik a gép. Próbáltam, hogy megnyitva hagyom a folyamatkezelőt és közben nézem hogy mi történik, de sem a CPU sem a HDD nincs leterhelve. Nincs írás sem olvasás. Cseréltem drivereket, letöröltem az egész win-t és újra raktam, töröltem a particókat és újra létrehoztam, de a hiba nem szűnik meg. A winyó még garos, de félek, hogy a szervizben nem fogja produkálni a teszt ideje alatt a bajt, mert van hogy fél napig semmi baja, de van hogy 10 percenként csinálja.
Van valami ötletetek?

Előre is köszi.

The Truth Is Out There --->

(#39936) Saltwater válasza Corsa02 (#39935) üzenetére


Saltwater
aktív tag

HD Sentinellel futtass végig egy olvasási tesztet.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39937) Corsa02 válasza Saltwater (#39936) üzenetére


Corsa02
őstag

100% kondíciót és 100% teljesítményt mutat.
Itt melyik az olvasási teszt? mert ilyet nem látok itt...

The Truth Is Out There --->

(#39938) fungi válasza Saltwater (#39928) üzenetére


fungi
aktív tag

/Találtam otthon egy régi utángyártott, elnyűtt agyonszigszalagozott tápot, ami egyből elkezdte az akksit tölteni,
/ a gyanús táp ezt már nem tudta/ szóval esélyes hogy tényleg táphiba volt, persze keresek egy rendeset a gyereknek... Kösz mégegyszer! F/

(#39939) Saltwater válasza Corsa02 (#39937) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Lemez - Felület teszt - Olvasás teszt

Egy 100/100-as lemeznél sem biztos, hogy minden szektor olvasható.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39940) Corsa02 válasza Saltwater (#39939) üzenetére


Corsa02
őstag

Igen, lefutott közben megtaláltam. Minden zöld lett, egy hibát sem talált :(

The Truth Is Out There --->

(#39941) Gtaati válasza Corsa02 (#39940) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló Mindenki! Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy van egy WD BLUE 500gigás sata 3-as laptopból kivett vinyóm melynek helyére egy ssd ment, ehhez a vinyóhoz vettem egy LC power usb3-sata3-as külső házat, de olyan problémám lenne vele, hogy win 8.1 alatt paragon partition managerrel megcsináltam az új particiót leformázta és használni szerettem volna. Az asztali gépem felismeri látszik az eszközkezelőben (ASMT2115) és meghajtóként a filekezelőben is. A probléma az ha usb 3-ba dugom akár előlapi kivezetésbe akár alaplapiba is kb 30megával másol, ezek után bedugtam a laptopom usb 3-as portjában ott hangja is van hogy a szintén windows 8.1 felismert és látszik szintén az eszközkezelőben de a filekezelőben mint meghajtó nem. Behoztam a munkahelyemre egy hp gép usb 3-ba dugva a win7 felismeri és szépen csinálja is a dolgát 100-130megával másol is!!! Mitöl lehet hogy az otthoni 8.1-es gépeken ezt nem tudja, mi okozhatja ezeket a problémákat? Köszönöm!

Válaszotokat várom! :R :R

(#39942) liksoft válasza Gtaati (#39941) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A port és driver nem USB2-es esetleg? A csatlakozó színe nem egyértelműen utal a sebességre. Viszont előlapi USB felejtős, ott nem szokott elegendő tápot kapni a drive! Próbáltál a lemezkezelőben betűjelet adni neki? Lehet, ezért nem jelenik meg az Intézőben.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39943) StSanya válasza Gtaati (#39941) üzenetére


StSanya
őstag

USB driver telepítve van rendesen a win8.1-en? Milyen alaplapod van?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39944) Gtaati válasza liksoft (#39942) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! A külső ház Lc power 25bu3 ezer százalék hogy tudja az usb 3-at meg a sata 3-at ami látszódik is a munkahelyi hp gépen használva win7-el ott repeszt rendesen 100-130megával/s. És itt meg az otthoni asztali gép is látja a file kezelőben csak a laptop nem. A laptopon kék az usb 3 szóval az tuti az, az asztali gépen szintén van előlapon és hátlapon is kék usb 3 ss felirattal, de ott csak 30 megával másol, ezt sem értem illetve azt sem hogy a laptop miért nem látja pedig címkéje is van a meghajtónak. Minden gépen minden driver új és telepitve van. A külső ház kábele is kék végű usb-3as és y-ban osztott tehát az extra táp miatt két usb-be is bedugható, de az sem hoz a problémás helyeken változást!

Köszönöm! :R

(#39945) Gtaati válasza StSanya (#39943) üzenetére


Gtaati
őstag

Helló! Igen az eszközkezelőben látszólag minden gépen minden jó és telepítve van. Az asztali gépem alaplapja egy Biostar TZ77xe4, a laptop meg egy pár napja újonnan vásárolt Acer Aspire E5-511-p5fj ebből került ki az 500-as vinyó és ment külső házba mert a helyére egy ssd ment. Köszönöm! :R

(#39946) Doky586 válasza Gtaati (#39945) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Biosban nincs lekorlátozva USB2-re? [link]

(#39947) liksoft válasza Gtaati (#39944) üzenetére


liksoft
nagyúr

NEM a külső házról beszéltem! Ha az egyszer tudja, akkor máshol is kell neki.

A laptopon ha a lemezkezelő látja, de az intéző nem, akkor vagy jogosultsági gondod van, vagy BETŰJELET kéne adni a drive-nak.

Majd megnézem az alaplap leírását, de írtam, a csatlakozó (alaplapi) színe NEM garancia arra, hogy az USB3-as! Kék csatlakozó lehet USB2 is! Nem sűrűn fordul elő, de van ilyen!

Látom, a BIOS is lehet ludas. (Doky586)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39948) Gtaati válasza Doky586 (#39946) üzenetére


Gtaati
őstag

Köszönöm! Ha haza értem ránézek, de szerintem engedélyezve van. Köszi!

(#39949) Gtaati válasza liksoft (#39947) üzenetére


Gtaati
őstag

Értem, Köszönöm! Megnéztem az asztali gép alaplapjának gyártói specifikációját REAR I/O: 2 x USB 3.0 Port; INTERNAL I/O:1 x USB 3.0 Header. Meg áttúrom a biosát is hogy hátha ott van valami turpisság. A particionáló programban adtam címkét a meghajtónak ami más gépeken látszik is. Betüjel adás alatt konkrétan mire gondolsz? Köszönöm! :R

(#39950) StSanya válasza Gtaati (#39945) üzenetére


StSanya
őstag

A Biostar-hoz honnan töltöttél le USB3 drivert? A honlapjukon egy ősrégi verzió (1.0.3.214) van, itt az Intel-é: USB 3.0 Driver: Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver for Intel® 7 Series/C216 Chipset Family

BIOS-t is frissíthetnél, valamit javítottak az USB kezelésen is, de ez az alaplapod, ugye: TZ77XE4 Ver. 5.x ?

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.