Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39651) Glaz-dozfhut válasza muranyig (#39650) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Talán van több lehetőség rá, a Western Digitalnak a saját lemezeire van olyan alkalmazás, amivel a parkolás időzítését lehetett állítani, de a tied Samsung.
Én a Hard Disk Sentinel használom. Gépindítás után a fejlett energiagazdálkodást átállítom, így nem parkol soha, de biztos van jobb módszer. kép Pl. egy másik programmal is meg lehet csinálni, ami telepítést nem igényel HDD scan 3.3

- Glaz-doz-fhut -

(#39652) muranyig válasza Glaz-dozfhut (#39651) üzenetére


muranyig
tag

köszi, megnézem...

(#39653) muranyig válasza Glaz-dozfhut (#39651) üzenetére


muranyig
tag

mekkora értékre állítsam szerintred?

(#39654) Glaz-dozfhut válasza muranyig (#39653) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Nálam 205-nél már nem áll meg. Azaz nem nő a parkolások száma, csak újraindításkor.

- Glaz-doz-fhut -

(#39655) muranyig válasza Glaz-dozfhut (#39654) üzenetére


muranyig
tag

én is beállítottam a 206-ot, kicsit változott, nézzem tovább?

[ Szerkesztve ]

(#39656) Glaz-dozfhut válasza muranyig (#39655) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Ja, nem kell. A SMART értékeknél a Load/Unload cycle count érték jelzi a parkolások pontos számát. A HD sent. Smart fül, adat mezőn, jobb gomb > decimális adatmező, pipa be. Itt követheted figyelemmel.

- Glaz-doz-fhut -

(#39657) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Ha egy merevlemezen van két partícióm, C és D, akkor ha formázom a C-t, ki tudom terjeszteni a D-t úgy hogy azt ne kelljen formázni?

(#39658) Balathruin válasza HollyBoni (#39657) üzenetére


Balathruin
veterán

Úgy tudom törölni kell a másik partíciót (jelen esetben C), hogy kiterjeszthesd (a D-t).

(#39659) HollyBoni válasza Balathruin (#39658) üzenetére


HollyBoni
veterán

Igen, így értettem. :K

Közben kipróbáltam egy merevlemezen amin nincs semmi fontos és megy.

(#39660) Balathruin válasza HollyBoni (#39659) üzenetére


Balathruin
veterán

Oké, csak formázás nem ugyan az mint a partíció törlés. :)

(#39661) RAZERXX


RAZERXX
tag

Mi lehetett ahiba oka ?

Sdd samsung win7 újratelepít, telepítés végén gép újraindul majd nem hajlandó tovább menni csak azt írja ki hogy port1 ahci automatikus ellenőrzés ! sdd kivettem bele rakta egy laptopba tökéletesen működőt vele.Majd vissza a pc be ugyan ez !!! vissza a laptopba ott ugye jo ...laptopon csináltam dosos ssd teljes törlést !
És lás csodát működik a pc be ba :) ! valami MBR HIBA lehetett de akkor laptoba meg minek volt jó ?

[ Szerkesztve ]

S8, I5 6400 3200hz,Asus 150I Aura,Hiperx ddr4 2133 mhz 16g,R9 asus rog strix vega 56 ,ssd m2 Plextor,Samsung evo 840, FSP GOLD +700W

(#39662) kripo


kripo
tag

Sziasztok.
Létezik olyan megoldás ami egy WD 2 TB külső hdd-ről képes levenni a titkosítást?
Köszi.

"Bánj mindennel és mindenkivel úgy, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak."

(#39663) nickrivers


nickrivers
csendes tag

Hali mindenkinek!

Windows XP SP3-at használok. Vettem egy 4TB-os WD HDD-t (WDC WD40EZRX). A problémám az, hogy csak 1678 GB-ot ismer fel belőle a rendszer. Próbáltam jumperelni, programokkal megoldani, de nem sikerült semmi. Kaptam tanácsot, hogy váltsak win7-re, de ezt a megoldást szeretném a legvégére hagyni (régi sz*r gépem van 1 GB DDR1-es rammal, így max a 32 bites win7-et tudnám felrakni).

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám bebarkácsolni az XP-m alá ezt a winyót?

Alaplap: ASUS A8N-SLI Deluxe
CPU: AMD Athlon 64 3000+

Előre is köszi!

Üdv:
nickrivers

[ Szerkesztve ]

(#39664) Balathruin válasza nickrivers (#39663) üzenetére


Balathruin
veterán

Windows XP-n nincs GPT, nem lesz csak max. 2TB. Sajnos marad a Win7.

[ Szerkesztve ]

(#39665) Doky586 válasza nickrivers (#39663) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a WD nem adott hozzá XP progit akkor nincs. M$ nem adott ki frissítést. De hallottam olyanról hogy valami szoftverrel látszólag kezelte, de később kiderült hibásan: ha 2TB fölé írt akkor valójában beleírt a meglevő fileokba, így tönkretéve azokat. A hiba csak később a regebben felirt adatok visszaolvasasakor derul ki. Akkor mar minden elveszett... Válts Win 7 vagy 8 vagy 10-re. Vagy linuxra.

[ Szerkesztve ]

(#39666) liksoft válasza kripo (#39662) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Jelszónak hívják. Persze kell az eredeti USB chip is hozzá.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39667) StSanya válasza nickrivers (#39663) üzenetére


StSanya
őstag

Ezzel próbálkozz: Advanced Format Software (Only for Windows XP users with WD Advanced Format Drives)

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39668) liksoft válasza StSanya (#39667) üzenetére


liksoft
nagyúr

Ez megoldja a driver szintű 4TB kezelést is, vagy csak az AF szerinti formázást? Mert ha jól nézem, marad a 2TB, csak AF szerint igazítja a partíciót.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39669) StSanya válasza liksoft (#39668) üzenetére


StSanya
őstag

Passz, nem próbáltam, de ha ez nem segít, akkor tényleg le kell cserélni az XP-t. Vagy a HDD-t, két 2 TB-ra. :))

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39670) TeeJay


TeeJay
félisten

van valami megoldás a WD10JPVX 1TB-os 2,5" WD Blue notivinyó nagyon rövid időn belül leállásra?
úgy értem hogy 8másodperc után fejparkolás majd szintén 1perc után motor leállást is csinál ez a sz@r...
na ezt szeretném lenyomni mert szerintem beteg b@rom lehetett aki ilyen funkciót hagyott a WD- vinyóban
ezzel saját magát nyírja ki hiszen mindig fel le pörög.

wdidle nem biztos hogy működik majd :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39671) Glaz-dozfhut válasza TeeJay (#39670) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Csak angolul találtam hirtelen: [link] Ez a wdidle3 nevezetű program képes az időzítést átírni, de javaslom olvass utána a használatának, mert talán nem csak két gombnyomás.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39672) TeeJay válasza Glaz-dozfhut (#39671) üzenetére


TeeJay
félisten

tárgytalan azt már pár éve is próbáltam, a fejparkolást állítja csak
de itt nálam a "spin down" a hiba...
azt letojom hogy parkolja a fejet de miért kell 1perc után leállnia a motornak? alig gyilkos ez a mechanikára nézve

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39673) Glaz-dozfhut válasza TeeJay (#39672) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

A fejlett energiagazdálkodás (Advanced Power Managment) kikapcsolása nem állítaná le ezt a folyamatot? Vagy átállítása. Kiegyensúlyozott fogyasztás, készenléti mód nélkül. HDS

- Glaz-doz-fhut -

(#39674) Privilage


Privilage
csendes tag

Sziasztok! Az lenne a problémám, hogy tönkre ment az alaplap a gépben szervizben nem csinálták meg, egy régi alaplappal használtam egy ideig de a gépben lévő két terás vinyót nem tudtam elérni de betudtam annak, hogy a régi alaplap ezt nem tudja kezelni. Tegnap kicseréltem az alaplapot viszont a a vinyót ez után sem értem el, a gép csak egy terát látott belőle azt is RAW-ban több órányi kísérletezés után a TestDisk programmal vissza tudtam állítani az egyik partíciót ami hibátlan, viszont a másikat semmivel nem értem el, mintha az egyik lemez elveszett volna. Mi lehetne a megoldás szerintetek, mert pótolhatatlan dolgok vannak rajta?!! Köszi

(#39675) King Unique válasza TeeJay (#39670) üzenetére


King Unique
titán

HDS-ben lemezek leállásának akadályozása [link].

(#39676) TeeJay válasza King Unique (#39675) üzenetére


TeeJay
félisten

igen csak ehhez mindig indulnia kell a HDSentinelnek ugye?
magamnak persze tudom mivel tudnám kinyomni de ez egy hölgy ismerősnek lesz zsír új laptop karácsonyra és ilyen rottyos WD 1TB Blue van benne ami fejet parkol meg rövid idő alatt a motort is leállítja
pár órát ment még csak de már 200+ start/stop countnál jár... jó nagy hülye volt aki a WD-nél ezt nem vette még észre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39677) Ueda válasza TeeJay (#39676) üzenetére


Ueda
senior tag

Csak bedobom, ha csináltad már, akkor tárgytalan. http://wdc.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/3875/~/how-to-disable-power-management-settings-in-windows-8,-7,-vista,-and-xp .

Ilyet is találtam, de nem próbáltam :https://sites.google.com/site/disablehddapm/ .

[ Szerkesztve ]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#39678) StSanya válasza TeeJay (#39676) üzenetére


StSanya
őstag

Oka van ennek, nem kell szidni a WD-t, vagy más gyártót. Erről van külön topic is.

Ha nem felel meg ez neked, WD esetén a fejparkolásra van a WDIDLE program, vagy a feljebb vázolt HDSentineles megoldás.

Ha nem csak a fejparkolás a gondod, akkor a meghajtó energiagazdálkodását kell átszabni, erre egyrészt szintén a HDSentinelt lehet használni, másrészt az operációs rendszer energiagazdálkodási beállításait is lehet át kéne nézni.

HDSentinelben az adott meghajtóra állva, Lemez menü, Fejlett energiagazdálkodás, s valami hasonlót fogsz látni, ahol is max. teljesítmény és fogyasztásra állítsd (254-es érték - esetleg próbálkozhatsz kisebb értékkel is), s pipa az automatikus alkalmazásba:

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39679) sszemtelen


sszemtelen
őstag

Sziasztok!

Áttettem a WD10EZRX vinyóm fejparkolását 300 sec-re. Ettől ugye nem lehet baja?
(Ijesztő volt a napi 200 fejparkolás..)

Köszi!

(#39680) Glaz-dozfhut válasza TeeJay (#39676) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szerintem direkt ilyen. Biztos irdatlan energiákat meg lehet spórolni vele, mert hát notebookvinyó mint mondtad. Azaz egy-két éves elavulás talán nem olyan nagy érvágás arrafele, amit ez a funkció okoz. Normál használatra másik típust szánják.
A HDD Scan 3.3 program kisebb erőforrás-igényű, telepítést sem igényel és minden lemez funkciójához parancsfájl készíthető, -amit én éppen nem tudtam működtetni- de biztos hasznos.
[link]
Mire befejeztem.. 20 perc

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39681) szemerei3


szemerei3
újonc

Sziasztok ebben az esetben is a winyó a hibás, egyszer működik egyszer nem, bár mostanra már sehogysem megy, órákig is nyomja ezt a fekete kijelzőt aláhúzás jellel, megpróbáltam újra tenni felismerte elkezdte telepíteni, úgyhagytam, visszamentem nemsokkal később és már ilyen volt, azóta még azt sem ismeri fel :S

(#39682) szemerei3


szemerei3
újonc

https://www.youtube.com/watch?v=jx8xvJueo_g

(#39683) StSanya válasza szemerei3 (#39681) üzenetére


StSanya
őstag

Live linux CD-ről indulva megy a gép?

A HDSentinel USB változatával nézz rá a HDD állapotára.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39684) TeeJay válasza StSanya (#39678) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor még 1x :)
nem a fejparkolással van a bajom, azt az 1TB-os Hitachi vinyóm is csinálja 4mp után, azzal van bajom hogy nagyon hamar a motort is leállítja... utána meg felpörgeti mert adat kell róla majd megint hamar leállítja
na pont a csapágynak nem hiányzik az hogy feszt pörgetve meg leállítva legyen
igen tudom APM kikapcsolással nem csinálja de ez a zsír új laptop egy kevésbé hozzáértő hölgynek lesz
és nála nem tudom elmagyarázni hogy minden indításkor nyomja ki az APM-et mert nem fog vele foglalkozni.
igen 2év biztos elég de nekem nem, mert 8órát ha volt használva és már 250 start/stop count volt SMART-ban... naponta 500 is összejöhet ami szerintem baromi sok 1x meg csak azt látja majd az ember hogy kampó van nem indul a lemez

még 1x nem a fejparkolással van bajom hanem a spin down jelenséggel
más lenne ha 5percre állították volna de 30másodperc lósz@r
a Hitachi 2,5" vinyói nem értem miért nem állnak le, sőt a Seagate sem meg a Toshiba sem
csak a WD és abból is csak az 1TB-os mert a múlt héten egy másik havernak rendeltem laptopot amiben 500gigás WD volt és az nem csinálta :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#39685) Glaz-dozfhut válasza TeeJay (#39684) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Azt hiszem, ha nincs fejparkolás, akkor a motor sem áll le.
Nem kell neki elmagyarázni, hanem automatikusan a feladatütemezőbe berakni, hogy bármely felhasználó bejelentkezésekor fut a parancsfájl, ami kikapcsolja vagy átállítja a fejlett energia gazdálkodást (akár x másodperc késleltetéssel).

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39686) szemerei3 válasza StSanya (#39683) üzenetére


szemerei3
újonc

Előtte még elindult akkor 60% volt, ja mostmár ez se megy hanem elindul, és leáll. Az nemtudjátok hogy mi lehet?VGA?

(#39687) StSanya válasza TeeJay (#39684) üzenetére


StSanya
őstag

Akkor még 1x :)

Fuss neki a "Ha nem csak a fejparkolás a gondod..." bekezdésnek.

Az Ueda hozzászólásában lévő első link pedig segít az op. rendszer beállításainak átnézésében.

Értem én amúgy, hogy nem a tiéd a noti, de gondolom valamilyen szinten értelmes ember lesz aki használja. (Ha nem az, akkor ne vegyen laptopot). Így el lehet neki magyarázni dolgokat, hogy pl. itten ez a program a HDSentinel, azért fut a gépeden, hogy vigyázzon a merevlemezedre, ezáltal az adataidra. Végső esetben kell venni egy SSD-t (én is ezt tettem a gyerekeim által is nyúzott otthoni laptopba), s nincs ilyen probléma.

Meg kell érteni: Ha túl későn kapcsol le a merevlemez, nemcsak többet fogyaszt a gép és előbb merül az aksi, hanem melegszik is, s pl. nagyobb eséllyel pont gravitációs gyorsulás éri mozgatás miatt a korong felett repkedő fejet, ami senkinek sem jó.

[ Szerkesztve ]

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#39688) King Unique válasza TeeJay (#39676) üzenetére


King Unique
titán

Nem értem mi ezzel a probléma, HDS-t felrakod neki, utána mindig automatikusan indul, 1x beállítod benne, utána minden programindításkor alkalmazza, szóval... :F
Ha * adsz meg, akkor tiltja minden lemezen a leállást, a másik kollega által mutatott APM módszer meg csak a fizetős verziónál működik, de elég ott is csak 1x beállítani.

Tehát ezt szabályozni, külső progikkal tudod, de azoknak futnia kell állandó jelleggel, bár egy laptop + OS + ezen programok esetében, szerintem nincs ezzel semmi probléma. Illetve Windows energiagazdálkodási beállításainak mókolása se rossz ötlet. Viszont ha tartósan meg akarod változtatni, azt csak a firmware módosításával, wdidle3 prigival lehet, fejparkolás topikban érdeklődj. A gyári 8 másodperces érték átírása, illetve más értékekkel való próbálgatás, több esetben a leállásra/ felpörgésre is kihatással volt.
Illetve, amit mondtak a többiek, h notivinyóknál nem véletlenül van ez a sok fejparkolás, leállás stb. Bele lehet persze avatkozni erővel, de akkor meg máshol jelentkezik negatívumként (akkuidő, mozgatás hatása stb.)

[ Szerkesztve ]

(#39689) norby91


norby91
tag

Üdv.

Nekem egy sebességbeli gondom lenne..

WD 1TB black HDD-m van, teljesen új.

[link]

sata1 porton van az alaplapon.
sata2 az ssd
sata0 meg a dvd olvasó/író

OS Win 8.1
alaplap: asrock h97m pro4

Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

(#39690) LendvaiFeri1


LendvaiFeri1
addikt

Szoszi.

A nap folyamán kaptam egy ilyet, és a következő lenne a gondom. Van 930gb szabad hely a HDD-n, viszont egy 16, sőt egy 5gb-os filmet sem tudok rátenni, mert nincs elég hely neki. Erre van valami megoldás? :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#39691) Saltwater válasza Privilage (#39674) üzenetére


Saltwater
aktív tag

1.Készíts fizikai másolatot a merevlemezedről
2.A fizikai másolaton futtass fájl szkennelést adat-helyreállító programmal
3.A helyreállított adatokat másold ki biztonságos helyre
4.Boldog Karácsonyt!

UI:Ha a fenti 4 pontból csak a 4-ik ismerős, kérlek keress fel adatmentő szakembert.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39692) Saltwater válasza LendvaiFeri1 (#39690) üzenetére


Saltwater
aktív tag

FAT32-re van formázva
Formázd le NTFS-re
Boldog Karácsonyt!

https://hdd-adatmentes.hu

(#39693) LendvaiFeri1 válasza Saltwater (#39692) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Azt hogy kell? :F

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#39694) norby91 válasza LendvaiFeri1 (#39693) üzenetére


norby91
tag

[link]

Remélem ez segít.

(#39695) Balathruin válasza norby91 (#39689) üzenetére


Balathruin
veterán

Ezzel most mi a gond? :F

(#39696) LendvaiFeri1 válasza norby91 (#39694) üzenetére


LendvaiFeri1
addikt

Köszi, de közben már megtaláltam. :)

So lock up your daughter, lock up your wife, lock up your back door and run for your life

(#39697) norby91 válasza Balathruin (#39695) üzenetére


norby91
tag

Egyrészt valamiért lassú a hdd sebesség szempontjából (sata3), másrészt érdeklődtem érdemes -e vagy inkább hagyjam így.

(#39698) Balathruin válasza norby91 (#39697) üzenetére


Balathruin
veterán

Mielőtt írtam kerestem 1-2 tesztet, azok még kicsivel rosszabbak voltak mint ami neked lett. Kis fájlokkal nem lesz gyors a HDD, de ha nagyobb fájloknál is lassú, akkor már lehet valami gond.

(#39699) gaben9569


gaben9569
csendes tag

Sziasztok!

Gond van a géppel, és valószínűleg a vinyó a hibás.

Nem rég ( 1 hete) raktam össze a új gépet, de csak alaplapot és procit. A vinyó kb 2 éves, WD BLUE 500GB 7200RPM 16MB SATA3 (WD5000AAKX).

Egyszer csak ( LoL-ozás közben, ami alig terheli meg a gépet) fogta magát és elment a kép. A gép ment tovább, a vidikari ventije felpörgött, és nem reagált semmire a gép, csak a kikapcsolásra. Na jó, újra indítottam, minden fasza, és 10 perc után újra leáll ( ugyanúgy játék közben ). Miután újra indítottam, alig akart betölteni, 3 perc kellett neki, mire behozott mindent, és tudtam egyáltalán netezni, vagy akármit csinálni.

Közben a vinyó, furcsa hangokat ad ki. Olyan mintha ha leállna, de hirtelen újra felpörög, mintha újraindítaná magát nem tudom. De ezt 7szer-8szor egymás után mire betölt a Windows. Ez előtt sose csinált ilyet, és fogalmam sincs mi lehet a probléma.

Valaki tapasztalt már ilyet? Ha igen akkor tudna segíteni? :F

(#39700) mobbo


mobbo
senior tag

hello, kari alkalmából elkezdett szarakodni egy wd 500gb sata (wd5000aks)
imac-ben van, osx volt rajta, elkezdett sokat homokórázni, illetve hallottam hogy gyakran leáll a pörgés és újraindul, de alapvetően minden működött
aztán lementettem mindent, leformáztam, gyors formázás végigment gond nélkül, smart szerint a vinyó hibátlan, de ha low level formatban teleírtam 0-val akkor az már megakadt, ha 16 partícióra osztottam, akkor 2-3 partíciót el se tudott nevezni, fel se tudott csatolni
ezután ubuntu live usb-ről bootoltam be, itt a lemezkezelő már többet mondott, kiírta hogy van 2 bad sector de egyébként minden oké, smart állapot ellenőrzött és jó
fsck viszont hibát írt, superblock size error, formázás itt se fut le végig, 128gb ellenőrzése után eltűnik a hdd a listából is

hogy lehetne ezt megjavítani? thx :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.