Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#39151) mufi


mufi
senior tag

Itt miert 94%-os a lemez? :F :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39152) Bici válasza mufi (#39151) üzenetére


Bici
félisten

Elvileg az Overview fülön kell mondania erről valamit. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39153) mufi válasza Bici (#39152) üzenetére


mufi
senior tag

621 errors occured during data transfer. This may indicate problem of the device or with data/power cables. It is recommended to examine and replace the cables if possible.
At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.

Beraktam egy vacakoló seagate momentus xt lemezt a gépembe, hogy átmásoljak róla pár fontos adatok mire átmásoltam ez az eredmény várt...
Ezen a lemezen nincsenek hibás szektorok és elég idegesítő, hogy ali fél éves lemez és 94%...Itt egy msart kép...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39154) Saltwater válasza mufi (#39153) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Az adatátviteli hiba nem feltétlenül a merevlemez hibája miatt fordul elő.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39155) Lacielvtárs válasza Saltwater (#39154) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
bizony bizony, azt szokta kábel is okozni, de a táp is tud ilyen hibát generálni :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#39156) Bici válasza mufi (#39153) üzenetére


Bici
félisten

Mindenképp cserélj kábelt, de legalábbis fújd ki nagyon alaposan a kábelek csatlakozóját, és a winyón és az alaplapon lévő csatikat is. Nálam akkor volt ilyen, amikor törött volt a sata kábel meg egyszer régen, amikor poros csatira dugták rá a kábelt és nem volt stabil az átvitel.
Ahogy elöttem is mondták nem feltétlenül winyó hiba.
Ha a kábel pucolás, és csere sem segít, akkor próblád ki másik sata porton is.
Szerintem amostani hiba szám nem fog lenullázódni, legfeljebb nem nő tovább.
Nekem is van egy régi MAxtor winyóm, ami még 2005 körül megjegyezte, hogy rosszul volt rádugva a kábel és többezer hiba volt az átvitelben. Azóta is hibátlan, de a SMART adatok között ez megmarad. Ezért nem tudtam eladni annak idején. :DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#39157) mufi válasza Bici (#39156) üzenetére


mufi
senior tag

Mivan??? Ezt nem lehet lenullázni? O hogy az a k*****....akk mi a sz*rnak van ez a program? Azért hogy szívrohamot kapjak :DDD ??
Ja és ha kábelt cserélek akkor visszamegy 100%-ra?

[ Szerkesztve ]

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39158) veilside03


veilside03
csendes tag

Sziasztok!

Van egy WD 1TB-s 3,5"-os SATA3-as HDD-m, melyet belső egységként használtam eddig. Vettem egy külső házat neki, hogy tudjam külső winyóként is használni, és itt kezdődik a probléma: RAW formátumként érzékeli a HDD-t a Windows, formázni akarja. Ha visszateszem "belsőként", akkor a gép látja rendesen a fájlokat és nincs probléma. Más gépen is próbáltam, de ha külső házban, USB-n keresztül használom, akkor van, hogy kattog is. Mivel a tápellátást külön áramforrásról kapja, és nem az USB-n keresztül, így nem tudom, mi lehet a hiba. Az USB kábel, vagy maga a külső ház elektronikája halt meg?

(#39159) liksoft válasza veilside03 (#39158) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Vagy a tápellátás nem tökéletes (több hibalehetőség is van), vagy 4kB és nem 512b szektormérettel dolgozik az USB chip a külső házban.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39160) Dluinet válasza mufi (#39157) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nekem az utolsó hiba után félévvel állt vissza 100%-ra

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39161) veilside03 válasza liksoft (#39159) üzenetére


veilside03
csendes tag

Értem. Igazából azért fura, mert elsőnek jól működött és tudtam írni/olvasni a winyót. Másodjára meg semmi, plusz kipróbáltam egy 250GB-s WD-vel is, arra is RAW-ot ír, pedig ez jelenleg egy 100%-osan működő rendszerlemez. Ezzel lehet kezdeni valamit "házilag"? Vagy gariban cseréltessem ki másikra? Az a baj, ha mégsem a külső házzal van a baj és elküldöm szervizbe, akkor kifizettetik a postát velem, így a "tutira" kell mennem. Nekem egyértelműen a ház tűnik hibásnak, ha két winyónál is ezt csinálja, amik másik gépben "belsőként" jól működnek.

Még annyi, hogy valahol olvastam, ha egy winyót belsőként használtunk, de külsőként szeretnénk a továbbiakban, akkor külsőként le kell formázni előtte. Igaz ez? Nekem ez hülyeségnek tűnik, de nem tudom. Mivel a 2,5"-os HDD-ket sose kellett formázni, ha külsőként használtam, így sztem a 3,5"-osokat sem kéne...

(#39162) liksoft válasza veilside03 (#39161) üzenetére


liksoft
nagyúr

Valószínűleg a ház. De nincs tuti!
Kevés az olyan vezérlő amit írtam, de van. Független a mérettől, az advanced format a titok nyitja, és a drive által visszaadott azonosítók tartalma. (ID blokk.)

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39163) mufi válasza Dluinet (#39160) üzenetére


mufi
senior tag

Ez meg hogy lehetságes? :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39164) MC Pite


MC Pite
veterán

Gyors formázást kapott, lehet ezzel sw-esen még bármit kezdeni?
(Most rendszervinyó, de akkor is botrányosan lassú, ezt az A64es konfigot a régi Tuaceka lemossa, mert abban csak simán lassúcska hdd van.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#39165) Ganz-[HUN] válasza Bici (#39150) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

:R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39166) Ganz-[HUN] válasza MC Pite (#39164) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

hát ezgáz. a lemezen elfáradt a réteg, és egy időn belöl el kezd badesedni majd. maxtor powermaxot javaslom alá, vagy csere.

jól mondom? :)

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#39167) Dluinet válasza mufi (#39163) üzenetére


Dluinet
nagyúr

adatátviteli hibák tovább nem jelentkeztek, a HDD tökéletesen működőt fél évig és lassan felpontozta
persze a SMART-ban továbbra is látható az addig rögzített hibás adatátvitelek száma

fizetős Hard Disk Sentinel-em van, folyamatos HDD figyeléssel

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39168) mufi válasza Dluinet (#39167) üzenetére


mufi
senior tag

Az nem számít hogy mit rögzít, csak 100%-os legyen, ha tényleg az, mert most itt úgy néz ki, hogy egy rossz lemez e,b*szta a totál jó terrás vinnyómat... :W

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39169) Dluinet válasza mufi (#39168) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nálam adatátviteli hiba a vezérlő és a Hard Disk Sentinel között történt rossz kábel miatt, kicseréltem a kábelt, hibák nem jelentkeztek tovább, a Hard Disk Sentinel pedig ebből arra következtette hogy a Hard Disk Sentinel-nek semmi baja sincs, más egység okozta az átviteli hibákat. Így jogos a Hard Disk Sentinel100/100-as értékelése.

Hard Disk Sentinel-el felület teszt olvasást majd írást végezzél el, majd HDD rővid önteszt és Hosszú önteszt

ezek a műveletek egyenként 6 órába is beletelhetnek, de inkább több

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39170) mufi válasza Dluinet (#39169) üzenetére


mufi
senior tag

Hm, engem az a reinitialize disk surface érdekel, az segíthet esetleg? Megoldható vagy van olyan módszer,hogy mondjuk egy lemez méretéből lefaragjak, hogy pl 500 giga helyett 400 legyen de az 100%-os?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39171) Dluinet válasza mufi (#39170) üzenetére


Dluinet
nagyúr

azt írtam le, az előző hozzászólásomban

egy másik vinyon volt x bad szektor meg 73 gyenge szektor
ez után pedig maradt 1 bad szektor, és nem akadozott többet olvas közben

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39172) mufi válasza Dluinet (#39171) üzenetére


mufi
senior tag

De gondoloma Sentinel továbbra sem 100%-nak mutatta...
Majd utánanézek a neten hogy létezik e erre más progi...hardver az van, és nem is túl drága...40-50 dolcsi ebayen...azt nem értem...miért nem teszik ezt softveresen lehetővé...s akkor fizetnéka programért...merthogy ahogyan látom, csak afizetett verzió csinálja meg a teszteket...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#39173) liksoft válasza mufi (#39172) üzenetére


liksoft
nagyúr

A Sentinel témában már mondták, olvass utána. A SMART nullázása nem oldható meg! Ez a drive belső hatásköre. Még adatmentéses eszközökkel is csak bizonyos típusok esetén lehet korrekt módon nullázni. Ez egy dinamikus rendszer, és dinamikájában kell kezelni. Egyébként ferdeszemű kollégáktól mindenhol minden kapható fillérekért, csak kérdéses, hogy használható-e? Ha tudod, hogy jó, akkor én nem kockáztatnám a buherálását. Ja, nem a tápegység típusát kérdeztem, hanem azt mondtam, hogy tápellátás. Ott befigyel az érintkezési hiba is. Lehet akár Paks is a háttérben. ;)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39174) Dluinet válasza mufi (#39172) üzenetére


Dluinet
nagyúr

100%-nak mutatta utána
garanciás cserét akart a tulaj, de így nem lehet

Hard Disk Sentinel-t egy 24 órás akcióban vetem fillérekért

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#39175) HagaNRG


HagaNRG
őstag

Sziasztok!

Kérlek segítsetek. Nem vagyok hülye a géphez, több hibás HDD_vel is volt már dolgom az utóbbi időkben, de most van egy, ami megfogott.
Külső WD Elements, szinte teljesen új, alig ment, mert csak médialejátszóról filmnézésre volt használva.

PC-re dugva az felismeri ugyan, de azt kéri,hogy formázzam a lemezt, tehát a mappákat már nem mutatja.
A sajátgép lemezkezelője is látja. A HDD regeneratort végigfuttattam rajta, 100%-os a lemez minden szempontból, sehol, semmilyen hibás szektort, vagy ilyesmit nem talált, amit javíthat.
A HDD sentinel szerint megintcsak tökéletes.

A GetData Back beolvas róla minden fájlt és mappát, bármelyik visszamenthető lenne...

A probléma egyedül csak az, miért nem nyitja meg a sajátgép a HDD-t úgy, mint régebben. Tehát adatokhoz hozzáférni nem tud egyik gépem sem, 4 laptopon is próbáltam már, de a WD TV médialejátszó sem látja.

Mit tehetek? Formázzam le simán? (az a baj,hogy fontos adatok vannak rajta, tehát a getdataback-kel ell kell akkor szórakoznom...)

Köszi előre is bármi tippet! :R

(#39176) liksoft válasza HagaNRG (#39175) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Az OS adminisztrációs része sérült. Lehet, hogy csak egy szektor. NE FORMÁZD! Írni tilos a mentendő drive-ra. A GDB-vel másold át másik drive-ra, ellenőrizd, csinálj mentést a fontos adatokról, majd UTÁNA lehet használatba venni a mentendőt.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#39177) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Sziasztok!
Adott egy HP 8560p laptop, amiben eddig egy 750-es WD Scorpio Black teljesített szolgálatot, mindennemű hiba nélkül. Az ODD helyére beraktam egy Intel 520-as SSD-t, amire (HDD nélkül) friss Win 8.1-et telepítettem.
A HDD-ről visszarakás utána letöröltem a korábbi Win 8.1 és Ubuntu partícióját, a harmadik, adatoknak fenntartottat meghagytam eredeti állapotában.
Most néha hangos kattanás szerű hallatszik a HDD felől, olyan mintha parkoltatná a fejet, vagy nem tudom. Mi lehet ennek az oka? Formázni csak végső esetben szeretném, egyelőre nem tudom kimenteni sehova.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#39178) veilside03 válasza Tomi_Sci (#39177) üzenetére


veilside03
csendes tag

Szerintem az SSD-t ne az ODD helyére tedd, hanem a hDD helyére. a HDD-t tedd az ODD helyére. Nem hiszem, hogy a jelenlegi problémán segít, de jobban járnál vele mindenképp!

(#39179) Glaz-dozfhut válasza veilside03 (#39178) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Igen, ilyet én is hallottam, hogy az ODD helyén nagyságrenddel rosszabb sebességértékeket produkálhat.

[ Szerkesztve ]

- Glaz-doz-fhut -

(#39180) Tomi_Sci válasza Glaz-dozfhut (#39179) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Igen, enne tudatában raktam oda. Mivel az optibay egy filléres műanyagdarab, nem fogom rábízni a HDD-t, ami ráadásul 7200-at pörög. Inkább marad a rezgéscsillapított házában, így nagyobb biztonságban tudom az adataim. Az hogy csak Sata2 jut az SSD-nek sajnos kellemetlen, de mindennapi használat során azért nem a világvége.

Arra valami ötlet, hogy miért kezdte el folyamatosan parkoltatni a fejet a Windows miután másik lett a rendszerlemez? Nem arról van szó, hogy ha nem használom, akkor parkol, hanem van hogy egy óráig semmi, majd parkoltat, és fél perc múlva megint, pedig semmi nem használta a HDD-t.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#39181) pjen válasza Tomi_Sci (#39180) üzenetére


pjen
félisten

Azért én felcserélném a két meghajtót,hátha akkor nem parkolgatna.A Hdd t mindenki az Oda helyére rakja,másként nem sok értelme van a drága Ssd nek.Ha az adatok igazán fontosak úgyis még egy helyen kéne tárolni.

(#39182) tornas


tornas
őstag

Sziasztok!

Van egy 250GB-os WD Blue WD2500AAJB winyó amin a SMART szerint (HD Sentinel-lel kiolvasva) 1440 javíthatatlan szektor van 9 %-os kondícióval. Lefuttattam a HD Sentinel progival egy teljes újrainicializálást (Felület teszt), ami azzal végződött, hogy a blokkok teljesen zöldek voltak (volt egy pár - kb. 8 - sötétebb zöld is). Vagyis nem volt rajta látható sem piros (rossz szektor), sem sárga (sérült szektor) blokk.

Volt rajta 1465 függőben lévő is, de az az újrainicializálás után eltűnt, a SMART szerint. Viszont a SMART-ban továbbra is ott van, hogy a van rajta 1440 javíthatatlan szektor.

Most akkor ezt a winyót "jónak" ítéljem meg vagy inkább dobjam ki?

:R

[ Szerkesztve ]

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#39183) #90933760


#90933760
törölt tag

Hali.

Nem tudom jó helyre írom-e, szóval eddig mindig IDE módba telepítettem a rendszert mert nem foglalkoztam vele különösebben. De most megint újra kell húzni, akkor most már utána járok. Jól sejtem ha átállítom ACHI-ra majd úgy rakom fel a W7-et akkor gyorsabb lesz? Egy régebbi Raptor ADFD, SATA1-es.
És a többi dolog ami az SSD-ket gyorsítja, az itt ér valamit vinyóknál? A trim meg az alignálás pl. Meg volt régen valami NCQ is, de ha jól rémlik az Samunál ment?

Akartam SSD-t venni de nem jött össze sajnos. Majd karácsonyra talán, bár arra is mást terveztem nem épp SSD-t.

(#39184) Glaz-dozfhut válasza Tomi_Sci (#39180) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Van benne ráció.
És lapozófájl sincs a HDD-re irányítva? Egyéb más..? Energiatakarékosságból parkoltathatja sűrűbben, mert összességében növekedett a fogyasztás, mert az ODD nem ment folyamatosan, annyira mint az SSD. Ennyi tippem van sajnos. A Hard Disk Sentinelben, a "Lemez" (bal felső sarok), majd Fejlett energiagazdálkodás-nál [link] beállításnál tudod változtatni a parkolgatást. Én ha erre a 205-ös értékre állítom, akkor nem parkol soha. Alacsonyabb értéknél igen. Egy másik program ami ugyanezt megcsinálja és nem kell telepíteni HDD Scan. Ott letölthető

- Glaz-doz-fhut -

(#39185) amdni


amdni
aktív tag

Sziasztok!

Alaplapot váltottam, most egy gigabyte h97m-d3h-s alaplapom van, és azt gyanítom hogy nem működik az AHCI, és így az NCQ sem, mivel a Hot swap funkció nem elérhető, a leválasztható eszközöknél nem ajánlja fel a sata-s eszközöket leválaszthatónak.
Eszközkezelőben viszont szerepel az ahci vezérvő, pontosabban csak az. (sata ahci controller).
Honnan lehet tudni hogy jól van-e beállítva minden illetve működik-e?
Biosban engedélyezve az ahci, windows 8-ban a regeditben be van állítva az engedélyezése.

(#39186) HagaNRG válasza liksoft (#39176) üzenetére


HagaNRG
őstag

Köszi a segítséged!

Ha az adatokat elmentettem, megpróbálkozhatok formázással? (esélyes, hogy utána sem lesz jó)
Kérdés, hogy van-e bármi esélyem újra használható formába, sőt 100%-os állapotúra javítani a "látszólag" sérült HDD_m?

Köszi! :R

(#39187) MC Pite válasza Ganz-[HUN] (#39166) üzenetére


MC Pite
veterán

Én is attól tartok hogy ez már megfáradt rendesen :(
Körbenézek, köszi :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#39188) Kharchy


Kharchy
tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám az egyik vinyómmal, bár sajnos sejtem rá a választ. Új gépházat vettem, átszereltem mindent, ahogy kell (hozzátenném, hogy minden ismerősnek én szoktam az ilyen műveleteket csinálni, szal azért van benne gyakorlatom) és az egyik tároló HDD-m nem indult utána. Megpróbáltam azóta több géppel és kábellel de semmi eredmény. Ahogy hallom fel sem pörög. Lehet-e ezzel kezdeni valamit, vagy kuka az egész? Előre is köszi a segítséget! HDD típus: Samsung HD103SJ 1TB

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#39189) mekker


mekker
őstag

Üdv egy "A magyar helyesírás szabályai" könyvet használok a HDD tetején, mert nincs nagy súlya és nagyon jól elnyeli a rezonanciát és a berregést. A gond csak az, hogy van egy szellőzőnyílás szerű lyuk a tetején, és azt eléggé letakarja jelenleg.
Lyuk baloldalt, középen
Ez árt neki, vagy hagyhatom úgy, ahogy van?
(Alul gumibakok tartják, ott tud szellőzni, de felül teljesen lefedi a könyv a fémes részt)

[ Szerkesztve ]

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#39190) pjen válasza mekker (#39189) üzenetére


pjen
félisten

A könyvet nem tudod ugyanott kilyukasztani? :DD

(#39191) Saltwater válasza mekker (#39189) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Ha nincs nagy súlya, akkor remélhetőleg a lélegző nyílást sem takarja el teljesen. A lélegző nyílásnak a funkciója, hogy a külső és belső légnyomás mindig egyezzen. Szerintem egy könyv még nem képes a nyílást hermetikusan lezárni, de a winchester hőleadását nem befolyásolja pozitívan, tehát figyelj a merevlemez hőmérsékletére.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39192) Saltwater válasza Kharchy (#39188) üzenetére


Saltwater
aktív tag

Kérlek ne kukázd, mert veszélyes hulladéknak minősül.
Ha nem fontosak az adataid, akkor próbálkozhatsz donor alaplappal. Ha fontosak, keress adatmentő szakembert.

https://hdd-adatmentes.hu

(#39193) mekker válasza Saltwater (#39191) üzenetére


mekker
őstag

Rendben, majd figyelem a hőmérsékleteket. Sajna nekem nem jut eszembe jobb (házi) hangszigetelő megoldás, esetleg majd beszerzek egy kis ventit alulra.

Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

(#39194) Telda


Telda
addikt

Hali!

Ma került hozzám egy gép újratelepítésre, de "kisebb" problémába ütköztem.
Lehet még ezzel kezdeni valami, vagy kuka?
Szegény kapott az élettől rendesen :DDD .

(#39195) tornas válasza Telda (#39194) üzenetére


tornas
őstag

Én kukáznám... :K

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#39196) Telda válasza tornas (#39195) üzenetére


Telda
addikt

Hát sajnos az lesz, még az írás teszt sem fut le 1117 io hiba.

(#39197) MC Pite válasza MC Pite (#39164) üzenetére


MC Pite
veterán

HD Tune, HD Sentinel és a gyári program szerint sebesség és kondíció 100% os :F

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#39198) Devsey


Devsey
tag

Sziasztok!

ma üzemeltem be az új gépem és a windows nem látja a HDD-t csak az SSD-t
a BIOS és az SSD-hez telepített progik látják
mi lehet a gond? SATA kábel?

WD 3TB Red WD30EFRX

[ Szerkesztve ]

(#39199) Zozzant válasza Devsey (#39198) üzenetére


Zozzant
addikt

Lemezkezelés, inicializálás megvolt?

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#39200) Lacielvtárs válasza tornas (#39195) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1
Telda:
szerintem is kuka érett :(((

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.