Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30751) r0by


r0by
addikt

Hali!
Van egy winyóm, 2.5"-os, seagate, nevezetesen ST932032 5AS.
Kb. 1 hete néha induláskor csipogni szokott.
A winyó egy Asus RT N-16 usb portján csüng már hosszabb ideje.
A routeren átnéztem a logokat, nem találtam benne semmit. Ennek ellenére kapott mind három partíció egy e2fsck-t, ami rendben lefutott.
Van ötlete valakinek, hogy ez mi lehet?
:R

(#30752) r0by válasza r0by (#30751) üzenetére


r0by
addikt

Közben feltettem a smartmontools csomagot.
Lefuttatva a rövid tesztet (sudo smartctl -t short /dev/sda) ezt az eredményt adja:
smartctl 5.40 2010-10-16 r3189 [mipsel-unknown-linux-gnu] (local build)
Copyright (C) 2002-10 by Bruce Allen, http://smartmontools.sourceforge.net

=== START OF READ SMART DATA SECTION ===
SMART Self-test log structure revision number 1
Num Test_Description Status Remaining LifeTime(hours) LBA_of_first_error
# 1 Short offline Completed without error 00% 4953 -

(#30753) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

A rendszervinyóval úgy néz ki gondjaim vannal. Nem tudom erre vezehethető e vissza hogy a win 7 64 bitem pár napon belül másodszorra nem akar rendesen bebootolni. 2 hónapos telepítés. Ikonon betöltése közben elszáll, restartolni is csak reset gombbal lehet.

hd sentinel 1
hd sentinel 2

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#30754) katt777


katt777
félisten

Futtatom a HD tune teljes sector scan-jét (mást nem találtam). 2,5 óra alatt 790GB-nál tart. Minden zöld, igaz, alig van túl a felén (még mindig az 1.5TB-os kaviárzöld WD). 367 a bad sector, 1131 a bizonytalan, de van 2 kapcsolati hiba (CRC), amire a program kábelhibát jelez. Ez még a mobil vinyós korból maradhatott benne.

Ha lefut a teszt, jelzi egyáltalán a bad és pending szektorokat, vagy azokat kihagyja? Hogyan tudom elszeparálni a rosszakat, ha mégis jelzi? Vagy ahhoz mindenképpen le kell szedni a partíciót, mert így elkerüli őket? Sajna a teszt során kiderült, hogy némelyik DVD-mről nem lehet visszanyerni a filmeket (alig néhányszor voltak írva), ezért az utolsó lehetőség, amelyet megpróbálnék, az a partíciók törlése. Ráadásul még írni sem tudom azt a DVD-RW lemezt, amelyet most teljes formázás után próbálok.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30755) djculture válasza katt777 (#30754) üzenetére


djculture
félisten

A bad-et nem fogja jelezni mert azok már áthelyezettek kivéve ha a smartban van bejegyzés az Uncorrectable Sector Count-nál. A bizonytalanokat fogja jelezni, de azokat meg a már ezerszer leírt másik teszttel lehet jó esetben helyrehozni.

(#30756) katt777 válasza djculture (#30755) üzenetére


katt777
félisten

Olyan nincs. Offline uncorrectable-nél van.
A másikat pont nem találom. :W

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30757) katt777 válasza katt777 (#30756) üzenetére


katt777
félisten

Nem tudom, mire keressek rá konkrétan, mindenre csak a kérdéseket hozza be a kereső. :W

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30758) katt777 válasza katt777 (#30757) üzenetére


katt777
félisten

Valamikor éjjel a HD Tune elérte a rossz szektorokat. Páron átment, aztán zöld, majd sok piros, végül leállt, 3 sor meg ott maradt szürkén.
2mrd-ról elindítottam HDD regent, már 2.384mrd-nál van (összesen kb. 2,93mrd), de még nem jelzett bad sectort, pedig HD Tune valahol itt kezdte (de el is nézhettem). Vagy HDD regen javítja, és akkor nem lesz BS? Mert annak örülnék. Tartok tőle azonban, hogy az előbbi.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30759) Shrike7973


Shrike7973
senior tag

Üdv,

Tegnap vásároltam egy komoly HP EliteBook notebook-ot. Egy 320 GB-os 7200 RPM-es Hitachi HDD van benne. Jól működik, HDSentinel szerint minden maximálisan tökéletes. Azonban néha furcsa hangokat kellett, amiket eddig más HDD-nél nem tapasztaltam:

* Néha a szokásos kaparás mellett csiszogó hangot kellett (mintha üvegen egy gumit húznék el, tehát magas hangfrekvenciájú csiszogás). Nagyobb fájl másolása során nem jelentkezik, talán írófej mozgatásának hangja.
* Minden esetben gép kikapcsolása / sleep üzemmódba küldése után 5 másodperc elteltével a HDD lepörgési hangot kellett, ami olyan, mintha egy megpörgetett CD-t az ujjammal fékeznék le - ez a súrlódásos hang egyre lassítja gondolom a pörgő tányérokat, és ezért egyre mélyebb hangfrekvenciájú hangról van szó.

Eddig nem volt üzleti notebook-om, ezek feature-k vagy hibák?

(#30760) liksoft válasza Shrike7973 (#30759) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Szerintem inkább a sebesség ára.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30761) katt777 válasza Shrike7973 (#30759) üzenetére


katt777
félisten

Az "üzleti" notebook azt jelenti: szar.

HDD hiba folyt.: HDD Regen javított rossz szektorokat, de még nem végzett. Kíváncsi vagyok, hogy ezek tényleg jól lesznek-e, esetleg az egész vinyót helyrepofozhatja, vagy Sentinel-ben rögtön kiderül, hogy szar maradt az egész. Van valakinek HDD regen utáni tapasztalata ilyen téren?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30762) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Van egy 200GB-os HDD-m. Ma gép induláskor nem megszokott hangokat hallottam. Olyan volt, mintha lendületéből veszített volna, a motor le akart volna állni de újrapörgött. Gép fagyást nem okozott. Majd 10 ilyen után rendbe jött. Olyan volt mintha egy autónál kicsit bikázni kellett volna hogy jól menjen.

Ez tudom, hogy nem jó jel, viszont HD Sentinellel nem tudom megnézni mert vezérlőkártyán van és nem alaplapi csatin. Hogyan lehet HD Sentinelt rábírni hogy egy bizonyos Promise vezérlőkártyát is lásson?

Így legalább tudnám, hogy a HDD-vel valóban van-e gond. Bár ha motor gond lenne azt lehet a program sem tudná jelezni.

(#30763) katt777 válasza Mexildos (#30762) üzenetére


katt777
félisten

Tápellátás rendben van?
Sentinel beállításanál nincs ott, amit keresel, ahol lehet állítani, mely eszközöket érzékelje? USB-t nálam lehet állítani, de kártyám nincs, így nem tudom, hogy az megjelenik-e.
A motor gondot is jelezné a Senti, mert az elérési idő tesztje kimutatná a lassulást.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30764) Shrike7973 válasza katt777 (#30761) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Troll :F

(#30765) katt777 válasza Shrike7973 (#30764) üzenetére


katt777
félisten

Dehogy. :N Néztem én "üzleti" notebookokat, amelyek lényege, hogy adminisztráción kívül másra nem nagyon jók, és ha az ember simán csak notit akarna venni, biztosan nem venne ilyet, főleg azokért az árakért.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30766) djculture válasza katt777 (#30765) üzenetére


djculture
félisten

Az hülyeség te is tudod mert ott van az ibm ThinkPad t43 és egyebek amik elpusztíthatatlanok voltak és még ma is keresik. Most is van ilyen széria amit 1000 üzem óráig tesztelnek mindenféle szélsőséges használattal.

(#30767) unknownerror


unknownerror
tag

üdv!

kaptam egy hdd-t, hogy nézzem meg, mi lelte.
seagate 160gb ide, vékony fajta, típusára nem emlékszek, nincs nálam most. kb 3-500 nap lehet benne, de napi szinten használva volt.

A baja, hogy nem pörög fel. Elmondás szerint tökéletesen működöt, nem kattogott. Egyik bekapcsolásnál pirosan villogott a hdsentinel, illetve pár %-os volt csak. Ekkor azonnal kikapcsolták, és hozzá se nyúltak. Én már nem tudtam működésre bírni.

Mitől lehet, hogy max pár bekapcsolás alatt kinyíródik egy hdd? Por,karc, elektronika?
Lehetséges, hogy egy ugyanolyan hdd áramkörével elindulna, vagy teljesen felejtős? Van amit ki tudok próbálni otthoni eszközökkel?

(#30768) liksoft válasza unknownerror (#30767) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Nagy valószínűséggel mechanikán belül lesz a gond. Így nem érdemes javítani, ha menteni kell, szakembert tudok ajánlani.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30769) unknownerror válasza liksoft (#30768) üzenetére


unknownerror
tag

Most új hdd-t se tudtak venni, nemhogy erre költsenek, de azért köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#30770) katt777 válasza djculture (#30766) üzenetére


katt777
félisten

Az, hogy vannak jók, nem jelenti azt, hogy mind jó. Egy üzletember meg milyen szélsőséges körülmények között használ egy laptopot? :F :DDD Na de ez off, csak legyünk már logikusak. :R

Arra bezzeg nem válaszoltál, hogy mi lesz a regenerált szektorokkal, pedig az fontosabb lett volna. Azt hittem, nagyobb tapasztalatod van e téren.

Amúgy HDD Regenerator megy, 75%-nál indítottam, mert valahol afölött jelezte a bad sectorokat HDD Tune, mielőtt elszállt volna. 2 óra alatt eljutott a hibás zónáig (mindössze 367 bad sectort és 1137 bizonytalant jelezve), azóta már csaknem 4000 bad sectort javított ki az elmúlt majdnem 15 órában, legalábbis elméletileg, mert azt még nem tudom, hogy ezek valóban megjavultak-e. Most éppen leállítottam, hogy tudjak netezni, mert szinte teljesen befagyasztja a gépet a javítások alatt, és szinte folyamatosan javít. :Y De mindjárt újraindítom, aztán meglátom, reggelig mire jut. Sajnos még 200M szektor hátravan, ami kb. 7%, és ha mind rossz... :O

Ha tényleg kijavítja a bad sectorokat, akkor ez nagyon f.sza kis progi (még ha bűn lassú is), csak ha meg rendben van a vinyó, akkor mi okozta a "meghibásodásokat"? Tényleg csak valami WD szoftveres avultatás lenne a dolog?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30771) djculture válasza katt777 (#30770) üzenetére


djculture
félisten

Nem válaszoltam mert már írtam ezerszer a hibás felületet bármelyik csodaprogrammal akarod megjavítani nem fog sikerülni csak addig amíg nem teszel rá új particiót abban a pillanatban megint ott lesz. Az eldöntetlen sorsú sectrokhoz meg nem kell futtatni 2 napig a hdd regeneratort elég hozzá egy low level format tool vagy a hd tune zero fill takarítás.
Azt is leírtam be kell határolni a hibás helyet helyeket és ezekre a helyekre ráhagyással partíció mentes területet kell alkotni. Akkor nem lesz velük gond.
Nincsen semmiféle avultatás, egyszerűen minél újabb technológiát alkalmaz a hdd és ezzel minél nagyobb az adatsűrűsége lemezenként. Annál vékonyabb az adathordozó réteg és annál sérülékenyebb.
Ezt a szidott parkoltatást se hülyéből találták ki, pont ennek a sérülékenységnek az ellensúlyozására. Ezért nem érdemes kilőni a parkoltatást, be kell állítani egy értelmes értékre.

[ Szerkesztve ]

(#30772) katt777 válasza djculture (#30771) üzenetére


katt777
félisten

Ezt írtad, csak arra nem figyeltél, hogy én nem szedtem le a partíciót, mert nem akartam zero fill takarítást (ez a felülírásos funkció?), vagy partició-eltávolítást, tehát rá vagyok utalva a regenerator-ra, aztán majd meglátom, hogy mi lesz a végeredmény. Mindenképpen jelezni fogom, hogy jók maradtak, vagy visszaromlottak. Tudom, hogy szerinted biztosan az utóbbi, de amíg nem történt meg, reménykedem. Adatok mindenesetre most is vannak a vinyón, és a bad sectorok terjedelméből ítélve azokon is, tehát rögvest ki kell bukniuk a hibáknak már egy töredezettség-mentesítéssel is.

Én is a 2. partíció csökkentésében gondolkodtam, de mivel HD Tune nem végezte el a dolgát, kénytelen voltam elengedni a Regeneratort, mert nem tudtam meg, hogy a vinyóm végén van-e még ép hely, ugyanis nem néhány MB-nyi veszteségről lenne szó, hanem kb. a vinyó 15%-áról, amit nem tudok nélkülözni (vagy inkább nem szeretnék, ha nem muszáj). Persze, ha másképp nem megy, "levágom" az utolsó 15%-ot.

Én nem is találtam parkoltatást, így kilőni v. beállítani sem volt alkalmam.

Köszönöm a türelmedet. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30773) djculture válasza katt777 (#30772) üzenetére


djculture
félisten

Az a baj ha a bad sectoron bármilyen adatvolt annak már annyi garantáltan crc hibás. Ha most te adatokkal együtt elkezdesz javítani csak még több crc hibás fájl a jutalmad. Azért nemárt úgy neki kezdeni hogy amit lehet menteni és nem hibás azt kimenteni. Amit most csinálsz azzal csak az idő megy el és nem fogsz előre haladni, de próbálkozzál addig is tanulsz valamit.
A hibás helyeket úgyis nélkülözni kell más megoldás nincs. Megbízhatatlan hibás területtel csak szívni lehet. Én ezt naponta tapasztalom.

[ Szerkesztve ]

(#30774) boozoo


boozoo
tag

Helló!

Van egy WD 3TB-os WD30EZRX-00DC0B0 vinyóm, kb fél éves.
Tegnap előtt, Ironman1 nézése után eltűnt a meghajtó a rendszerből.
Win nem fagyott, semmi, csak egyszerűen eltűnt a betűjele és maga a vinyó is.
Gép 2-3-szor újraindít, vinyó megjelent.
Tegnap Ironman2 nézése után megint eltűnt. Valami fémallergia???!!!

Azóta elő sem jött.
HDD Sentinel-t néhány napja néztem, semmi probléma nem volt, vinyó halkan működött, nem esett le, villám nem csapta agyon, semmi előrejelzés.

Ma már a Win permanensen nem látja, BIOS sem érzékelte, átdugtam másik adat/táp zsinegre, kivettem a gépből, annyi a javulás, hogy BIOS látja. De csak a vinyó (fenti) nevét. Kapacitása 0, SN üresen. Szóval sokat nem lát belőle. Ennek megfelelően HDD Regenerator sem látja.

Bekapcsoláskor hallom, mintha próbálkozna valamit indítani, de aztán katt és csend.

Mehet gariba cserére, vagy lehet vele még valamit mókolni? (csak az a 2.3TB szép zöld gyep, az hiányzik....)

Köszi a segítséget!

(#30775) djculture válasza boozoo (#30774) üzenetére


djculture
félisten

Hulladék vinyó héten is hármat szereltem be egy egy gépbe illetve akartam mert abból rögtön kettő fel se pörgött. Én a green sorozatot az ellenségemnek se ajánlom elég sok kolléga ugyanazt mondja. Rengeteg belőlük a hibás és 1 évet se bírnak sokszor.

[ Szerkesztve ]

(#30776) boozoo válasza djculture (#30775) üzenetére


boozoo
tag

Milyen 3TB-ost ajánlasz helyette?
Illetve ez (a fenti dolog) miféle hiba?

:F

(#30777) ggg666 válasza djculture (#30775) üzenetére


ggg666
őstag

Nálam 26 darab green 3TB-os van és mind 100/100-as, nálam nincs gond és több mint egy évesek.

(#30778) PhoenixK válasza ggg666 (#30777) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nálam eddig eggyel volt gond, de az is jó előre "szólt" (HDSentinel), nyugodtan lehetett menteni. Most is csak WD vinyók vannak nálam, a legöregebb green 3 (vagy már 4) éves, és most is 100/100-as. Összesen eddig 8 WD Green vinyóval volt dolgom, a fent említett kivételével mind jó.

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#30779) katt777 válasza djculture (#30773) üzenetére


katt777
félisten

Adatok mentve vannak, csak az 1 helyre mentésben nem bízom, és nincs más mentési lehetőségem. Amúgy HDD regen lefutott, azóta Senti is csak 251 rossz szektort lát és csak 804 bizonytalant (3 perc élettartamot határozott meg, amit azóta sokszorosan túlteljesített a vinyó, aztán 39 napot adott neki, de már hónapokkal ezelőtt is csak pár hetet). A szektorok számának változása mindenesetre 33%-os javulást jelent (elméletileg). Most megy egy Senti részletes önteszt.

Ezt kaptam regennel (vinyó eleje rendben volt, ott nem futtattam):

Szerinte nincsen bad sector. Nem tudom már, melyiknek higgyek. :Y
Lehetséges volna a rossz szektorokat elszigetelni valahogy (elméletileg a rendszernek meg kellene tennie, de nem teszi), vagy dobjak ki 210MB-ot a szemétbe? (14% ugyanis az a rész, ahol a hibák jelentkeztek).

No, én meg rendre azt hallom, hogy csak elvétve jön elő hiba ezeknél, közben meg mégsem. :U

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30780) djculture válasza ggg666 (#30777) üzenetére


djculture
félisten

Ne hasonlítsuk össze a több évvel ezelőtt kaphatóakkal én a mostani greenekről beszélek ami 1 éve kapható. Zsír újakat rendeltük 200db-ot egyik helyre és minden harmadik rossz volt, adatmentős kolléga a greent már el se vállalja ha 12-es gyártmány csak felárért de nyugodtan vegyetek a boltból greent. Redből is van hibás de nem ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#30781) djculture válasza katt777 (#30779) üzenetére


djculture
félisten

5535 bad sector és mint javítva azt írta ki. Már mondtam hd tune megmutatja hol vannak a rossz szektorok és a jó részre/részekre szerkesztesz partíciót a rosszakat meg anélkül hagyod. A rossz rész méretét sajnos le kell írni veszteségként

[ Szerkesztve ]

(#30782) boozoo válasza ggg666 (#30777) üzenetére


boozoo
tag

Akkor légyszi cseréljünk már, ha ilyen jók...!
Egy 100/100-as helyett, adok egy 0/100-ast, meg még egy csavart... :) ;)

Akkor inkább Samsung, vagy Seagate, vagy jó a WD Red is?

Amúgy miféle hiba az ilyen, hogy működik rendesen, aztán meg hirtelen kapút?
Azt hiszem nagyon mérges vagyok!!!! Fakkjel. :W

[ Szerkesztve ]

(#30783) djculture válasza boozoo (#30782) üzenetére


djculture
félisten

Ezek ilyenek én azért veszek inkább 4 kisebbet egy nagy helyett. Nem mindegy hogy mennyi adat veszik el ilyenkor, meg esetlegesen egy lementéskor 3 napig fut egy getdataback vagy 1 napig. 2-3T vinyóról az adatmentő cégek is úgy kezdik 100k+ pénzért megkapod a rajta lévő adatot.

[ Szerkesztve ]

(#30784) katt777 válasza djculture (#30781) üzenetére


katt777
félisten

De a HD Tune kiakadt a vége előtt 3 sorral, és most a Sentinel is félbehagyta a melót az olvasó egység hibája miatt (maradt a 251/804). Asszem éjjel ráengedek +1 regent, hátha megint csökkennek a hibák, de lehet, hogy előtte még levágom az utolsó 210MB-ot.
Csináljak 3 pici partíciót? :F (De nem tudok, mert HD tune ugyanúgy kiakad, mint a Senti. :Y :W )

Az én rossz zöld WD-m 3 és fél éves. A hiba tehát nem új keletű.

4 HDD 4x annyit fogyaszt, mint 1 db. Eleve az szomorú, hogy már ebben kell gondolkodnia az embernek. Nem véletlenül szoktam mondogatni, hogy számítástechnikában minden szart (legyen szoftver v. hardver) el lehet adni, amit más technológiában kapásból a gyártó és a forgalmazó fejéhez vágna az ember. (Pl. garanciálisan jó egy több pixelhibás monitor is. :Y ) Gondolj csak bele, ha eleve venned kellene 4 motort a családnak, mert bármikor bedögölhet a kocsid, és akkor mivel közlekedsz, ugye...

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30785) djculture válasza katt777 (#30784) üzenetére


djculture
félisten

Miért ne tudnál a végét kihagyod oda nem csinálsz partíciót, az a rész tele lehet felületi hibával így persze hogy a fej próbálkozik onnan bármit is kiolvasni de nem tud.
Monitor kérdés nem izgat új monitort biztos hogy nem veszek, inkább veszek egy régit ami még nem dzsunkalandon készült és megjavítom. Új cuccok nagy része már a garanciális időre készül. Pl samsung a nyomtatóit egy külön áramkörrel látja el amiben van egy pici ellenállás ami kiolvad ha a nyomtató a meghatározott nyomtatási lapot kinyomtatta az élete során.

[ Szerkesztve ]

(#30786) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Pobélmám akadt egy winyóval. Valószínű hogy porendszer a ludas, de nem tudom mit csináljak.

A gondom az hogy szinte folyamatosan tölt / teker / seek-el a vinyó. Pontosabban szakaszosan csinálja, mert ilyen a hangja: krrrrrrrrrr ... krrrrr ... brrrrrrrrrrrr ... krrrrrrrr ... és így tovább. :) A házon a led fura módon ilyenkor nem világít, de hallom hagy valamit folyton csinál.

Win7, friss telepítés, 4GB ram, Sentinel 100/100, Indexelés és keresés kikapcsolva, vírusírtó is kilőve, torrent sincs.

Mi okozhatja a hibát?

A teljesítménnyel nincs amúgy gond, csak a ninyót féltem. Elején arra gondoltam hogy win7 beindexeli magának a kereséshez a dolgokat aztán csak abbahagyja, de azóta eltelt 4 nap. Kikapcsoltam az indexelést, de nem szűnt meg a dolog.

(#30787) djculture válasza easy...rider (#30786) üzenetére


djculture
félisten

Vannak olyan vinyók amik tesztelik magukat ha épp nincsenek terhelés alatt. win7 meg eleve ilyen hogy pár napig ezt műveli ha frissen lett telepítve, frissít optimalizál.

[ Szerkesztve ]

(#30788) easy...rider válasza djculture (#30787) üzenetére


easy...rider
őstag

Akkor adok neki még időt aztán remélem megunja egy idő után :)

(#30789) djculture válasza easy...rider (#30788) üzenetére


djculture
félisten

Ha nem unja meg akkor a tesztelés lesz, nekem is volt ilyen seagate ami ha nem használta az ember folyton morgott. El is adtam mert idegesített, de azóta is megy másnál akit nem zavart a morgás.

(#30790) r0by


r0by
addikt

Erre és erre esetleg tud mondani valaki valamit?
:R

(#30791) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Üdv !
Van a hdd-men egy 600 GB-os formázatlan hely és lemezkezelőben szeretném megformázni.
Nem engedi mivel azt írja hogy nincs elég hely a lemezen, pedig van, mert annyit írok be amennyit alapból is engedélyez a windows. Mi a baj ? Mit csinálok rosszul ?

(#30792) unknownerror válasza katt777 (#30784) üzenetére


unknownerror
tag

hasonló problémám volt, kaptam egy 1-2%-os noti hdd-t(120gb), hogy kuka. lefuttattam rajta a hdd regeneratort, bad sectort nem javított, csak még több "tűnt" fel. úgy vettem észre, hogy a gyengéket talán kijavítja, de abból is van, ami bad lesz, de ami bad, az bad marad, legalábbis nálam.

Arra jutottam a végén, hogy a hdd 80-90 gigabájt feletti része tele van bad-del szétszórva, de az elejét tesztelve hibátlan. Csináltam rá egy 70 gigás partíciót, tesztelésre jó, bár telepítésnél csipognak az oprendszerek, hogy a hdd mindjárt megdöglik :DDD

(#30793) unknownerror válasza r0by (#30790) üzenetére


unknownerror
tag

egy usb kábellel csatlakozik? van külső tápja? mert ha csak felpörgésnél van, akkor lehetséges, hogy kevés a kakaó neki, bár más is szóljon hozzá. :)

(#30794) Gulyopapa válasza Gulyopapa (#30791) üzenetére


Gulyopapa
addikt

A 683 gb-osat szeretném formázni ...
Mi a baja ???

[ Szerkesztve ]

(#30795) djculture válasza Gulyopapa (#30794) üzenetére


djculture
félisten

Az a baja hogy egy használatban lévő vinyó egyik partíciója amit használt a rendszer mentésre vagy lapozófájlra vagy bármi másra. Az hogy fogod magad és kitörölsz egy a vinyó közepén lévő partíciót ami függ a többi partíciótól is az egy oltári baromság volt.

[ Szerkesztve ]

(#30796) katt777 válasza djculture (#30785) üzenetére


katt777
félisten

Ezt tettem. :K
Hát, ha tudnék monitort javítani, az nekem is jó lenne. 2 CRT-m van, a 17"-os egyszer csak elszíneződött, aztán kép off, a 15"-os meg állt 2 évig, úgy kaptam, aztán meg se kép se hang.
Egy termékbemutatón nyertem 2001-ben egy OkiPage 8w lite nyomtatót, ma is azt használom, még fényhengert sem kellett cserélni benne. Mást nem is vennék.

unknownerror: HDD regen után 33%-kal csökkent a hibák száma, Senti is jobbnak látja a vinyót, csak nem volt még időm újra futtatni. Csak piszkosul b.ssza a csőrömet, hogy 200MB-ot nem tudok használni. Aztán persze az is lehet, hogy eleve szar volt a vinyó (bár én még mindig avultatásra tippelek), csak azért nem jött elő a hiba, mert nem írtam tele. Az biztos, hogy ha ezután vinyót veszek, amellett, hogy nem WD lesz, az első dolgom lesz csurig írni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30797) djculture válasza katt777 (#30796) üzenetére


djculture
félisten

Én csak wd-t vagy segate-t veszek de csak is kisebb drágább, szerverekbe szántat. Ezek a nem 24 órás működésre tervezett (egy időbe ki is került ez a megállapítás a vinyóra akkor balhé volt belőle eltűnt, de a mechanikája továbbra is gagyisztán) hanem koca használtos green-ek eleve felejtősek. Régen a blue-k is jók voltak ma azokból is csak a egyes típusok amik már nem kaphatók fél éve a boltban a jók(advancedesek szrt se érnek).

[ Szerkesztve ]

(#30798) Pingvin1985


Pingvin1985
tag

Sziasztok!

Van nekem egy 1 TB-os Hitachi HDS721010CLA332 típusú vinyóm. A rendszer is ezen van. Egyik nap olyat csinált, hogy a gép bekapcsoláskor csak az alaplap logójáig jutott el, innen sehova tovább. Semmire nem reagál, biosba sem tudok belépni. Február óta használom ezt a konfigot, eddig semmi baja nem volt. Másik 2 gépben is kipróbáltam, azokban tökéletesen megy, HD Sentinel szerint 100/100-as. Beleraktam a gépbe egy Samsungot, raktam rá Windowst, az megy gond nélkül. Viszont ha mellé rakom a Hitachit, akkor csak a logóig jut el. Az alaplap Asrock FM2A85X Extreme4.
Találkozott már valaki hasonlóval, mi lehet a baj?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#30799) ggg666 válasza djculture (#30797) üzenetére


ggg666
őstag

Én az összes wd-t teleírtam és visszaellenőriztem, hogy ok-e:
Kb 22-24 óra a teszt egy 3tb-os winyónál.
Ennyit nekem megér.

(#30800) unknownerror válasza katt777 (#30796) üzenetére


unknownerror
tag

nekem van egy wd 160 gigás atásom, 1400! nap van benne, és 100/100, használtan vettem, a legmagasabb hőfok 73!(nem nálam), csak ideiglenes adattárolásra használom, de szerintem csoda, hogy még megy :DDD amúgy samut használok évek óta(6-7 fordult meg nálam), ebből 1 ment gallyra, 1,5 évvel a vásárlás után, még jó hogy 3 év garit ad(ott) samsung.

nekem még sose tudta kijavítani, pedig pár hdd-n átküldtem már a hdd regeneratort, lehet nagyon halottak voltak már.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.