Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29401) zsolti1902 válasza djculture (#29400) üzenetére


zsolti1902
tag

És akkor mennyire használható a merevlemez hosszú távon? Mert így akkor a szektorok olvashatóak, használhatóak most.

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#29402) djculture válasza zsolti1902 (#29401) üzenetére


djculture
félisten

Perpillanat teljesen használható ha nem romlik az állapota. Nekem volt olyan vinyóm ami 5 évet húzott le nálam hasonló állapotban a végén a cache memóriája adta meg magát.

[ Szerkesztve ]

(#29403) zsolti1902 válasza djculture (#29402) üzenetére


zsolti1902
tag

Köszönöm a felvilágosítást! :R

My VGA History: S3 TRIO 64 - 3DFX Vodoo - MX4000 - FX5700LE - 8400GS - 3850 256MB - 8800GT 512MB - 4850 1GB - 5850 1GB - 7870 2GB - R9 280 3GB - RX 480 8GB - GTX 1080 8GB - HD5450 512MB - HD5750 1GB - RTX 2080 SUPER 8GB

(#29404) kacsento1


kacsento1
senior tag

Sziasztok!
500gb-os vinyóm van, és 5db 100gb-os partíciót akartam létrehozni, de sajnos csak 4 partíciót sikerült, mert a maradék 79gb-ot (5. partíció) nem engedélyezte. WD Green AHCI módban.
Tudja valaki miért nem engedi az egész tárhelyet felosztani? Esetleg a win7 lekorlátozza a létrehozható partíciók számát 4-re?

(#29405) J.J. András válasza djculture (#29400) üzenetére


J.J. András
őstag

UEFI boot, vagy telepítés befolyásolhat valamit :? az mire jó amúgy :?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#29406) Buster17


Buster17
addikt

Erre valaki?

(#29407) djculture válasza J.J. András (#29405) üzenetére


djculture
félisten

Gyors boot, 3Teránál nagyobb partíciók és közvetlenebb hardver kezelés. Erre jó átlépi a bios korlátait.

[ Szerkesztve ]

(#29408) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Spire Gigapod VIII SP166SU-BK-EU-nak van korlátja, hogy mekkora HDD-t tud működtetni? A gyártó oldalán nem találtam ilyen korlátot. Viszont kicsit zavar, ami nálam van, annak az UCP kódja nem egyezik azzal, amit a gyártó oldalán megadnak.
Mit célszerű használni, ha nem akarom hordozni a HDD-t, csak otthon tartom nekem fontos adatok megőrzésére? A Spire Gigapod VIII-hoz hasonlóan berakni egy alumínium dobozba, vagy dokkolót használni, amibe fellülről lehet beleállítani a HDD-t, mint ez [link]?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#29409) mrcrnl válasza kacsento1 (#29404) üzenetére


mrcrnl
tag

Azért, mert fizikai partícióból csak max 4-et lehet létrehozni. Ha nem elég a 4, akkor a többit logikaiként kell megalkotni. Itt olvashatsz róla: Wikipédia.

(#29410) zsigus


zsigus
őstag

Üdv újra itt!

Korábban már írtam a még Novemberben rendelt Seagate HDD-ről (Green, 1,5TB), ma jött meg a csomag, kicserélték a HDD-t, de ezzel is ugyanaz a bajom.

A történet: Novemberben rendeltem a HDD-t, beletettem a "nagy" PC-be, nem látta a BIOS. Kicseréltem a kábelt, másik tápcsatira dugtam, ugyanez. Áttettem a HTPC-be, ott sem látszott a BIOS-ben.

Elküldtem gariztatni, visszaküldték ugyanazt (ahogy korábban írtam), megjelöltem ahogy javasoltátok, és ma jött vissza, egy új, kicserélt példány. Beletettem a HTPC-be, végre felismerte, megformáztam a Win8 telepítővel, és elkezdtem másolni rá egy-két dolgot hálózaton a másik gépről, de k*rva lassú volt, ezért úgy döntöttem átteszem a "nagy" PC-be. Átettem, és azóta semelyik gép nem látja ezt sem a BIOS-ban, és fel sem pörög.

Esélyes, hogy a nagy PC kiütötte, de akkor miért megy a több mint 3 éves, 500 GB-os WD Green benne, ha valami nem stimmel a géppel? Őszintén szólva fogalmam nincs, hogy most mit csináljak, mert ki*sztam rá majdnem 20k-t, aztán ha megint visszaküldőm félek tőle, hogy rám fogják, hogy én b*sztam el.

Ezért tanácsot kérnék tőletek, ti mit tennétek a helyemben? Illetve mi lehet a baj oka?

Ráadásul rendeltem tőlük egy IDE <> SATA átalakítót is (BestConnection), de ez sem működik a régi 40 GB-os HDD-vel (Maxtor), szóval most igen jól érzem magam... :(((

Köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#29411) AfRoO


AfRoO
csendes tag

Sziasztok!

Ma jött meg a WD10EZRX-em. Először csak formázni akartam, mert adattároló vinyó lesz. Bedugtam és valami nagyon nem jó. Csak a WD volt a gépben, pendrive-ról ment volna a formázás. Indításkor clickclickclick hangokat ad ki a HDD magából erőteljesen. A BIOS IDE módban a nevét felismerte, de 0 MB-osnak látta. AHCI-ban még ennyi se. Win 7-8 telepítő sem látja. Szerintetek mehet vissza gariba, vagy van valami trükk az életre keltésre?

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#29412) liksoft válasza zsigus (#29410) üzenetére


liksoft
nagyúr

AfRoO-nak is.

A HDD finommechanika. Amennyiben postai úton vagy futárral érkezett, a mechanika épsége NEM garantálható. HDD-t csak akkor szabad így vásárolni, ha nincs más lehetőség.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29413) mrcrnl válasza liksoft (#29412) üzenetére


mrcrnl
tag

De ha besétálunk egy boltba, akkor is vehetünk olyan HDD-t, amelyik futárral lett odaszállítva.

(#29414) djculture


djculture
félisten

Én folyamatosan veszek hdd-ket az e-bay en és egyéb helyeken igaz régebbi típusúakat, sokszor több ezer km utaznak futár hajó stb és semmi bajuk. Csak nem mindegy hogy kezelik őket, ha jól földhöz vágják párszor nem biztos hogy jó mire az ember kipróbálná. Normális helyeken eleve airbag ágyban küldik akkor még a nagyobb zuhanást koccanást is túléli. Amúgy wd green magába nem ajánlott mert egy nagyon tíz forintos széria. Agyon van butítva a mechanika és olcsósítva ! Úgy 2 éve csak ilyen gagyikat gyártanak ezen széria alatt.

[ Szerkesztve ]

(#29415) Statikus válasza AfRoO (#29411) üzenetére


Statikus
senior tag

MIvel új, garis és nem működik, vidd vissza.
Esetleg megoldod a problémát, ideiglenesen, majd adatvesztéssel elszáll, akkor már kicsit problémásabb a csere. Legalábbis kényelmetlenebb

(#29416) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Volna egy olyan problémám hogy ismerősöm próbált valamit csinálni bootoló programmal de reggelre mikor újra bekapcsolta a gépet nem bootolt be. Próbálta újrta telepiteni de nem lehet mert kiir valami olyasmit hogy a windows nwm talál megfelelő particiót. 3hdd van benne, 1Tb, 500Gb, 250Gb. A telepitésnél a 250-est nem is látja de mikor a bios betölt ott szerepel a listába. Az 500-as már többszőr particionáltam formáztam több progival másik gépben jól működik de abban nem pröbáltam telepiteni.
Mi lehet a baj?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#29417) kacsento1 válasza mrcrnl (#29409) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm.

(#29418) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!

Van itt egy hép, WD5000AAKX. Legális Win 7 telepítve, kékhalálokat dob. Winyó HD sentinell szerint 100/100, de amikor dolgozik, akkor cicereg, kerreg. Rövid teszt első percében is kerepelt.
Ez normális, vagy csere érett? Amúgy garis lenne, de a gépe egyben lett véve, úgy él a gari, szal. hetekre nem lehet szervizbe küldeni, ezért is került hozzám. Ha kiszedem, akkor bukta a gari?
Köszönöm! :R

Update: közben rövid önteszt sikeres... :U

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29419) kabdzsi


kabdzsi
tag

Sziasztok!

Valaki tud nekem mondani egy olyan programot, amivel ki lehet zárni a hibás szektorokat?

(#29420) Year


Year
tag

SZiasztok!
Lenne egy kis gondom,ma hotak nekem 1 2 terrás merevlemezt, volt hozzá egy telepítőcd azt felraktam. Erre nem ismeri fel a külsö lemezt és a gépben lévő merevlemez fele eltünt. Vagyis volt C/D/E éscsak a C van...
Tudtok erre valami orvosságot?

(#29421) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Miért van az hogy USB3-on mindig elfelejti menet közben a HDD dokkolót a gép, míg ugyanez USB2-n hibátlanul üzemel? 2 különfajta dokkolóval (Sharkoon akármi és Scythe Kama Connect 3), 3 számítógéppel is ugyanez az eredmény, tehát eszközhiba kizárva. Ez valami feature, ennyire megbízhatatlan az USB3-as adatátvitel?

Másol egy darabig, aztán elfelejti hogy ott az eszköz, de annyira hogy utána akármi mást dugva arra az USB3 portra, már azt se érzékeli. Persze teljes gépújraindítás után megint felfogja hogy van ott USB3 port, hogy aztán kezdje elölről az egészet. Dísznek van csak ez az USB3?

(#29422) ViZion válasza Dr. Akula (#29421) üzenetére


ViZion
félisten

Nem kell a bold, nem vagyok vak...
Hasonló nálam kábelhiba miatt volt. Nézd át az USB3 kanócod, vagy cseréld, ha lehet. Teszkós hosszabbító csinálta ezt, amíg ki nem hajítottam. ~12000 Ft volt, pont olyan kék, mint a neten rendeltek, csak sz@r. :D

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29423) Dr. Akula válasza ViZion (#29422) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

A dokkolókhoz adott gyári kábeleket használom, az egyik Scythe (japán), a másik Sharkoon (elég noname, de elvileg német). Ezek szarok? Mi a márka kábelek közt?

A kábelt közvetlenül alaplapi USB3 portra kötöm, nem előlapi kivezetésre (de azon is ugyanezt csinálja). A deszkám X78 csipes, ami nem ad natív USB3-at, alaplapra szerelt NEC csip csinálja ezt (úgy tudom a NEC csip az jó). Volt egy ideig ivy bridges Z77 lapom (ASUS), az chipsetből tolta az USB3-at, semmivel nem jobb eredménnyel.

Már tényleg semmi ötletem nincs mi lehet, nincs olyan alkatrész ami mindegyik esetben jelen volt, és rá lehetne fogni hogy az a hibás. Alaplapból, kábelből, dokkolóból, vinyóból is volt vagy 2-3 különböző. A dokkolók külső táposak, 220-ból kapják a delejt, nem hinném hogy keveset szolgáltatnak (vagy de?).

Elvileg semmi köze hozzá, de az számít hogy a vinyó GPT-re formázott? De ha jól emlékszem volt MBR-es is.

(#29424) muszty


muszty
tag

Üdv,

Grafikai programokat használok, és úgy érzem, hogy nem tudom teljesen kihasználni az új konfigomat.

i5-3570k
gtx 660 oc
8GB ram

Az élmény index szerint a proci 7,6 ram 7,9 videókártya szintén 7,9. Viszont a régi merevlemezem (sata2-1TB) csak 5,9-et kapott. Az lehetséges, hogy ez lassítja be a többit? Ha vennék egy SSD-t lenne javulás a hardverek kihasználtságát illetően? Pl sony vegasban nem sokkal jobb a teljesítmény mint a régi konfigommal és ez elég furcsa.
Régi konfig:

hd 5450
amd athlon 2 dual core 6400+
3 gb ram

(#29425) Halfer


Halfer
tag

Hali!
Adott egy Hitachi HDD Acer Aspire 5536G notebook-ban, aminek HDSentinellel tesztelve a kondíciója 67%. HD Tune Pro Error scan számos (piros jelzésű) Damaged blokkot állapított meg. A hibajelenség a gépben a következő: sokszori kékhalál, állandó beakadás a vinyó felpörgése mellett. Memtest volt, az elvileg okés (legalábbis teszt alapján), OS reinstall nem segített, egész biztosan érdemes HDD-t cserélnem, ugye? Sajnos nincs időm más HDD-vel tesztelnem egy szűz OS-t. Tippeket szívesen fogadnék, esetleg más hw-ek ellenőrzésére.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#29426) djculture válasza muszty (#29424) üzenetére


djculture
félisten

Jobb lesz a teljesítmény mivel gyorsabban megnyílnak a programok és a hozzá tartozó állományok de ha folyamatosan írással jár a folyamat, rekordsebességgel viheted gariztatni az ssd-t is.
Én hangszerkesztéssel is foglalkozom de nálam se bírta eddig egyik ssd se fél évnél tovább.

Úgyhogy alkalmatlan folyamatos mentésekre meg írással járó folyamatokra mert a cellák elhasználódnak.

Halfer Ha az error scan tesztben pirossal jelzett hibás szektorokat mutat akkor az a hdd hibás cserélni kell, elhasználódott.

[ Szerkesztve ]

(#29427) albinolynx


albinolynx
őstag

Helló!

Új alaplap vásárlása és windows 7 x64 telepítése után bekötöttem az adattárolós hdd-t (sata II).
Nem igazán tudom, hogy a bios-ban achi, ide, combinated - mi lenne a jó. Viszont végigpróbáltam, win mindig azt írja ki, hogy:

"Formázzam. A kötet nem tartalmaz felismert fájlrendszert."

A kis csavar az egészben, hogy a rendszer hdd egy pci-os IDE kártyára van kötve (ata 133).
Egy másik gépben az adattárolós működött. Míg szereltem az új gépet, addig is ment róla a fel/letöltés.
Nem igazán értem mi lehet a probléma, viszont jó lenne mielőbb orvosolni.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#29428) djculture válasza albinolynx (#29427) üzenetére


djculture
félisten

Nem dinamikus kötetnek van particionálva véletlenül?

(#29429) albinolynx válasza djculture (#29428) üzenetére


albinolynx
őstag

Nem. Sima, elsődleges egybefüggő NTFS.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#29430) albinolynx válasza albinolynx (#29429) üzenetére


albinolynx
őstag

Cseréltem sata kábelt, másik aljzatban is próbáltam.
Lemezkezelésben - 32MB RAW

[ Szerkesztve ]

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#29431) albinolynx válasza albinolynx (#29430) üzenetére


albinolynx
őstag

Összejött, bár nem értem elsőre miért nem ment. ACHI disabled és ennyi. Egyből látja az 1TB-os adattárat is.
Azért majd valaki felvilágosíthatna, hogyan lenne a legoptimálisabb:

- rendszer: ata 133
- adat: sata II

Egyelőre nem lesz ssd, vagy sata-s rendszer hdd.

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#29432) Statikus válasza djculture (#29426) üzenetére


Statikus
senior tag

Fél év??? Kemény. Szerintem olcsdóbb lenne valami brutálgyors HDD-t venni.

TRIM aktív? AHCI?

(#29433) liksoft válasza albinolynx (#29431) üzenetére


liksoft
nagyúr

Régen volt BIOS hiba (ha jól emlékszem Gigabyte alaplapoknál). Keress utána itt ebben a témában, a kereső és a 32MB jó lesz kiindulásnak.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29434) liksoft válasza Statikus (#29432) üzenetére


liksoft
nagyúr

Nem. FLASH. Nem bírja. És egyre kevesebbet bír. :O :((( :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29435) Statikus válasza liksoft (#29434) üzenetére


Statikus
senior tag

Ezt most nem értem, fejtsd ki légyszi.

(#29436) albinolynx válasza liksoft (#29433) üzenetére


albinolynx
őstag

Asrock 970 extreme 3-as lap és igazából az ACHI tiltása után simán működött.
Ettől függetlenül "WD - hdd capacity restore"-ral ügyködjek majd, vagy flasheljek inkább egy új biost?
Egyáltalán fontos-e az achi mód bekapcsolása?

Ingyen sajt nincsen, csak az egérfogóban.

(#29437) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#29423) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Mindenki másnak tökéletesen működik az USB3-as dokkoló, vagy csak senki nem használ ilyet?

(#29438) djculture válasza Dr. Akula (#29437) üzenetére


djculture
félisten

Etron USB3 vezérlő van az alaplapon az sajnos hibás, van újabb driver rá de az se tüntetett el minden kompatibilitási problémát.

(#29439) Dr. Akula válasza djculture (#29438) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nálam Asmedia chip adja az USB3-at (én NEC-re emlékeztem), ez ennyire szar lenne? (Bár a Z77-es natív USB3 vezérlő is ugyanúgy elszállt, pedig az tuti Intel.)

Bevállalnék egy PCI-Expresses vezérlőkártyát is, ha ettől jobb lesz, kérdés milyet érdemes? Tapasztalat valakinek?

Újabb fejlemény: idővel "visszajön" az USB3. Nemtom mennyi idő után, nálam 1 napig ment a gép újraindítás nélkül miután elszállt, és érdekes módon közben felfogta hogy mégis ott van az. Persze nem sokáig, a szokásos pár perc után megint eltűnt. Vudu mágia?

[ Szerkesztve ]

(#29440) Entryy


Entryy
aktív tag

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy Seagate 3Tb os hdd-t. ST3000DM001
De nem sikerül hadrendbe állítanom. Csak adattároló szerepet töltene be a gépemben.
Az alaplapom - ami nem UEFIs - felismeri, vagy legalábbis kiirja a nevét, de windows alatt már nem látom és a Partition Master is csak annyit ír ki rá,hogy 2794.52 Gb Unsupported disk.

Alaplap Rampage 3 Extreme, és Win 7 64bit

Mit tegyek,hogy működjön?

Köszönöm!

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29441) djculture válasza Dr. Akula (#29439) üzenetére


djculture
félisten

A nec meg a via az jó , a asmedia vezérlővel is tele a net hogy lecsatlakozik meg kék hibát dob nagyobb terhelés esetén.

(#29442) djculture válasza Entryy (#29440) üzenetére


djculture
félisten

Inicializálni kell a lemezkezelésben és a GPT partíciót kell rá beállítani. Rendszert nem fogsz tudni róla indítani de amúgy tárhelynek jó.

(#29443) stratovar


stratovar
csendes tag

Helló! Egy kis segítséget kérnék tőletek.
Van egy 2 Tb WD merevlemezem (SATA-s). Át tettem egy régebbi XP-t futtató gépbe (Winfast alaplap, még DDR-es memóriával), de nem ismerte fel az XP. BIOS-ban és eszközkezelőben láttam.
Ezután visszatettem az én gépembe (Gigabyte alaplap, DDR 2-es memóriákkal), ugyanúgy BIOS, WIN7 eszközkezelő látja, de már a sajátgépben nem jelenik meg. Ha a particionáló programmal adok neki betűjelet, újraindításig látszik, újraindítás után azonban már nem tűnik fel a saját gépben.
Valami ötlet?
BIOS-t frissítettem, csatlakozókat variáltam, de semmi eredmény.
Segítséget előre is köszönöm!

(#29444) vahu válasza Buster17 (#29362) üzenetére


vahu
csendes tag

lemezkezelőben nézted?
Vezérlőpult-Felügyeleti eszközök-számitógép kezelés-lemezkezelés.
Itt mekkorának mutatja a vinyót?

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#29445) dewil666


dewil666
őstag

29416-ra valaki???

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#29446) Entryy válasza djculture (#29442) üzenetére


Entryy
aktív tag

:R

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#29447) Dr. Akula válasza djculture (#29441) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Hát akkor lehet hogy az lesz az, mert ez is olyan 50-100 giga mozgatása után jön elő.

(#29448) Dr. Akula válasza ViZion (#29418) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csapágy vagy fejmechanikára tippelek. Az ilyen ciripelés mechanikai hiba lesz. Gondolom a tesztprogram meg csak a tányéron nézi a hordozóréteg épségét, ami jelen esetben semmit nem jelent. Érdemes lementeni róla az adatokat, nem lesz hosszú életű. Tapasztalat.

(#29449) djculture válasza dewil666 (#29445) üzenetére


djculture
félisten

Én elolvastam még akkor de nem nagyom értem mit akarsz megtudni. Azt hogy valaki összebarmolja a partíciós táblát egy programmal persze hogy ezzel jár hogy nem fogja kezelni az oprendszer.
Újra kell particionálni de nem a partició magic ezer éves elavult progikkal.

(#29450) bajaki


bajaki
őstag

Sziasztok!

Van egy Samsung HD502HJ HDD-m, ami eddig tökéletesen működött, ezért a tesóm gépébe is egy ilyet vettem itt az aprón.

Azonban erre lettem figyelmes:

Ez az általam már korábban birtokolt példány

Ez pedig az apróról van

Azok a "valamik" (nem tudom a pontos megnevezést) vajon gyárilag hiányozhatnak, vagy letörte valaki szerintetek?
Hozzáteszem, mind a kettő HDD tökéletesen működik, csak észrevettem ezt a különbséget, ezért gondoltam rákérdezek itt.

:R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.