Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29701) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Meghalt a velociraptorom?
Semmi életjelet nem ad magáról, de pittyen a windows amikor rácsatlakoztatom. Szétszedni nem tudom, mert nincs hozzá szerszámom :F Ugye valami spéci csavarok fogják..
Mit tegyek vele? Gari nincs ezért bármire képes vagyok :DDD

(#29702) xcds válasza DeathAdder (#29701) üzenetére


xcds
őstag

Szétszedheted, de akkor se lesz jó. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29703) DeathAdder válasza xcds (#29702) üzenetére


DeathAdder
veterán

Akkor ennek kaput? Semmi értelme gondolom... :DDD
Kár érte, valamit úgy kezdenék vele...

(#29704) xcds válasza DeathAdder (#29703) üzenetére


xcds
őstag

Hát szinte mérget vehetsz rá, hogy igen, Én az enyémet szétszedtem és feltettem a polcra dísznek. :)

(#29705) DeathAdder válasza xcds (#29704) üzenetére


DeathAdder
veterán

Szegény raptor, úgy szerettem :(((

(#29706) djculture válasza DeathAdder (#29705) üzenetére


djculture
félisten

Hát ja elég jó cucc, nekem is van jópár 160-as. De volt már olyan is hogy az alaplap szivatott.. Ha csak tápot adsz neki nem pörög fel?

[ Szerkesztve ]

(#29707) DeathAdder válasza djculture (#29706) üzenetére


DeathAdder
veterán

Párat kopog, nagyon halkan, ez csak akkor hallatszik, ha közel van és odafigyelek nagyon, egyébként felpörögni nem pörög fel :(((

(#29708) djculture válasza DeathAdder (#29707) üzenetére


djculture
félisten

Viszont ha ez a kép a tiedröl készült simán lehet cseréltetni a wd-vel mivel 03/24/2016 garanciális.

[ Szerkesztve ]

(#29709) DeathAdder válasza djculture (#29708) üzenetére


DeathAdder
veterán

Megpróbáljam? Az nem baj, hogy már kiszedtem a 3.5-es keretből?

(#29710) djculture válasza DeathAdder (#29709) üzenetére


djculture
félisten

Nem baj csak a vinyó ne legyen barmolva... Érdemes megpróbálni mert küldenek egy újat. A posta költségbe kerül meg a csomagolásba.

[ Szerkesztve ]

(#29711) DeathAdder válasza djculture (#29710) üzenetére


DeathAdder
veterán

Barmolva nem volt (csak akartam :D). Itt vettem ph-n ezt, valahol van egy számla vele azt hiszem, de semmi más, ezért hittem azt hogy nincs garancia vele :(
WD-t csak abban a boltban gariztathatom, ahol lett véve, vagy esetleg itt helyben (Szegeden) is tudom valahol?..gondolom ez hülye kérdés volt :D

[ Szerkesztve ]

(#29712) djculture válasza DeathAdder (#29711) üzenetére


djculture
félisten

Van ahol elintézik némi kessért akkor is ha nem ott lett véve én a wd-nek szoktam kiküldeni.160gigás helyett már szeribntem az új szériát küldik vissza a 250gigásat.

(#29713) dreim76


dreim76
csendes tag

WD Caviar Blue 5000AAKX élt 3 hónap :Y R.I.P. :D
Ma megy gariba. Nem érzitek, hogy lassan már a választás lehetőségét is elveszik tőlünk......mármint a vinyók tekintetében gondoltam (WD, Seagate slussz, passz) :K

(#29714) Vegitaa


Vegitaa
senior tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki ajánlani egy olyan programot, amivel meglehetősen alacsony szinten le lehet formázni egy vinyót?

Köszi!

(#29715) Repsol600


Repsol600
addikt

Sziasztok!
Van egy Seagate 1TB-os hdd-m, az a gond vele hogy sok rajta a bad sector, az lenne a kérdésem hogy ezeket a részeket nem-e lehet valahogy "letiltani"?

(#29716) spiritex válasza Repsol600 (#29715) üzenetére


spiritex
veterán

Én úgy tudom, hogy amint megtalálja a bad sectorokat a rendszer, azonnal izolálja is őket.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29717) Buster17


Buster17
addikt

Hali!
Valamiért televan a C meghajtóm pedig semmi olyan fölösleges dolog van rajta ami foglalnál.
80gb-ból 22gb egy üres mappában van amit nem tudom, hogy azok micsodák és, hogyan lehet ezeket törölni?
Mappa: C:\Users\Buster\Searches

(#29718) spiritex válasza Buster17 (#29717) üzenetére


spiritex
veterán

Arra gondolok, hogy ide az indexelő szolgáltatás keresési eredményei, valamint ha IE-t használsz, akkor az ottani keresések eredményei kerülnek. Próbáld meg a Saját gép / jobb klikk / Kezelés / Services (talán Folyamatok magyarul) alatt kikapcsolni a Windows Search folyamatot, akkor talán nem fog ennyit szemetelni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29719) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Ma reggel aggódva vettem észre. h notit bekapcsolva benne a 2,5" Seagate hdd-n Sentinel 5 hibás sectort jelzett, kondíció 95%-ra esett. Újbóli bekapcsolásnál már be sem bootolt win7, mit lehet ezzel kezdeni, h fontos adatokat kinyerjem róla, v kuka, rövid idő alatt drasztikusan esett kondíciója :F

(#29720) djculture válasza King Unique (#29719) üzenetére


djculture
félisten

A bad sectoron fontos a boothoz szükséges file volt gondolom és ez megsérült. Telepitő lemezzel jó esetben lehet csinálni egy rendszer javítást.

[ Szerkesztve ]

(#29721) King Unique válasza djculture (#29720) üzenetére


King Unique
titán

Ok, kösz megpróbálom :R
De ha összejön azonnali mentés és kivágos a szémétbe a fost Seagte-et... :(( noti rendszer alá wd, toshiba megbízhatóbb gondolom?

(#29722) djculture válasza King Unique (#29721) üzenetére


djculture
félisten

Igazság szerint már mindegy melyiket veszed. Hdd gyártás manapság nem a minőségröl szól.
Van egy két drágább kiemelt termék mindkét gyártónak, a többi jóval rosszabb minőség követelményeknek tesz eleget mint egy 2-3 éve készült ugyanolyan paraméterű hdd.
A gari időt is ezért vágták meg. Csak a drágább szériákra adnak annyi évet mint régen.

[ Szerkesztve ]

(#29723) King Unique válasza djculture (#29722) üzenetére


King Unique
titán

Igen erről én is olvastam-hallottam ezt-azt... :D
De az cinkes, h vadiúj noti, vinyó is ment benne vagy 3-4 napot Sentinel szerint, figyeltem arra is ne melegedjen túl (vki mondta 45 fok max, de alatta tartottam) és erre tessék, azért ez cinkes, akár Seagate, akár más... :U (pedig egy régebbi 250 GB-os tányérokkal szerelt vinyó, v azt is újragyártják hitványabb minőségben... :F )

(#29724) gcsomesz


gcsomesz
csendes tag

Sziasztok
Van egy Samsung 1T-s laptop hdd-m 4 partícióval.
Külső dokkolót használva szoktam hurcibálni, de a napokban egyszer cak a legnagyobb partícióra azt írta, hogy formázzam mielőtt használom. Na bumm...lefagytam, mert egy előadás teljes anyaga van rajta meg sok más.
Gondoltam próba cseresznye rádugtam a Asus Tf201 transformer tabletemre azon pedig láss csodát egyből felismerte azt a partíciót is.
What the hack is that? :/
Hogyan tudnám formázás nélkül megetetni az asztali géppel? Van erre valami program vagy eljárás? Besírnék ha 10Gb-onként kéne átszenvedni a fontos dolgokat...:/
Pls help me! :W

(#29725) spiritex válasza gcsomesz (#29724) üzenetére


spiritex
veterán

Én ilyen problémát éppen nemrég oldottam meg a GetDataBack for NTFS-el, de nagyon fontos, hogy a Quick módszert kell választani, majd lecopyzni róla mindent.
De az Asus transformer-es megoldással nem tudod a nagy partícióról a kisebbekre lementeni a cuccot, majd onnan a pc-re, és megismételni? Vagy a kisebb partíció a 10GB?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29726) gcsomesz válasza spiritex (#29725) üzenetére


gcsomesz
csendes tag

:D Zseni vagy! Eszembe sem jutott az egyik partícióról a másikra mozgatni.
Leszedtem egy Total Commandert és azzal tudok szinkronban másolni! ;)

Megpróbálom így learchiválni a dolgot! Köszi!

(#29727) spiritex válasza gcsomesz (#29726) üzenetére


spiritex
veterán

Szuper, bár a szinkron másolás nem gyorsabb, és rángatnia is kell a fejet, úgyhogy azt annyira nem ajánlom. De mostanra már talán túl is vagy rajta.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29728) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok,

Van egy Seagate st2000dm001 típusú merevlemezem, truecrypt valamiért nem akar lefutni rajta, a következő hibaüzenetet kapom titkosítás közben:

Done: 0,047% Speed: 58 MB/s Left: 4 hours

Error: Erőforrás átmenetileg nem érhető el:
/dev/sdc2

Smartctl végignézte a vinyót, szerinte hibátlan.

Szerintetek mit tegyek?

G.

(#29729) gcsomesz válasza spiritex (#29725) üzenetére


gcsomesz
csendes tag

Nah...A progival amit írtál azzal úgy tűnik sikerül leszednem a halott partícióról az adatokat... Sajnos a Tablettel nem tudtam másolni, mert hibás file-nak érzékelte. Szóval látta,de amikor másolni akartam megakadt.
De ezzel a programmal úgy tűnik tökéletes. Szóval akinek hasonló gondja lenne: GetBackData For NTFS a tökéletes választás. Fizetős a cucc,de meg lehet oldani ha akarod innen-onnan leszedhető,de azt mondom akár érdemes is lenne beruházni rá, már csak azért is hogy megköszönje az ember...:)

(#29730) spiritex válasza gcsomesz (#29729) üzenetére


spiritex
veterán

Pontosan! Annyira profi a cucc, hogy tényleg megéri megvenni, mert kb. 5-öd - 10-ed annyiba kerül, mint egy adatmentés és csak egyszer kell kifizetni, aztán meg használni. Persze nem minden esetben sikeres, mert hardware hiba esetén ez sem képes csodára. De én is pont így gondolkodom és tervezem a megvásárlását. Te is azért ellenőrizd le az adataidat, hogy jók-e, de nálam minden olvasható volt a mentés után!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29731) spiritex válasza gcsomesz (#29729) üzenetére


spiritex
veterán

Még annyit fűznék hozzá, hogy a "...for NTFS"-es verzió nyilván az így formázott vinyókra való csak. A FAT-es vinyókra ott van a "...for FAT".

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29732) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

A kérdésem a következő lenne, hátha valaki már találkozott ilyen gonddal.

Adott egy 500Gigás samsung hdd. Ha rákötöm bármilyen gépre, akkor szépen települ is az illesztő, és megjelenik az intézőben, mondjuk, mint 500E. Azonban ha rákattintok a jobb oldalon nem jelenik meg semmi.

Ha jobb gombbal kattintok rá, és nézek egy Tulajdonságokat, akkor látszik, hogy majdnem tele van.

Valamiért mégsem lehet kibontani a meghajtót az intézőben, tehát ha a meghajtó előtti kis nyilra kattintok nem jelennek meg a mappák. Semmi nem történik.

Ugyanakkor ha mondjuk a címsorba beírom, hogy e:\Filmek, akkor az intéző jobb oldali ablakában megjelennek a mappák, amik itt találhatóak.

Mitől lehet ez?

A cél az lenne, hogy ha berakom egy külső rackbe ezt a hdd-t és rádugom egy gépre, látszódjanak a mappák.

Köszönöm!

(#29733) spiritex válasza antikomcsi (#29732) üzenetére


spiritex
veterán

Total Commander-rel is ez a helyzet? Gondolom avval megy..

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#29734) liksoft válasza antikomcsi (#29732) üzenetére


liksoft
nagyúr

Rejtett attributum esetleg a könyvtáron?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29735) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Köszönöm az ötleteket! :R

A kettővel együtt sikerült elérni a célt!

Fogalmam nincs, hogyan csinálta a gazdája, (mert állítólag sehogy) de a meghajtón minden egyes mappát és azok tartalmát rejtetté és írásvédetté tett.

Lehet telepített valami sz@rt, amiben volt egy ilyen kis sunyiság?

(#29736) XY_Z


XY_Z
csendes tag

Üdv! Ha SSD-m van és a biosba minden be van lőve úgy ahogy eddig működött minden,de most hiányzó bootmgr hibaüzenetnél megáll a dolog, akkor gigabyte típusú alaplapnál AHCI módba kéne tudnom CD-ROM-ról bootolni?

[ Szerkesztve ]

(#29737) adrianwow352


adrianwow352
csendes tag

Hello!
Lenne egy problémám a géppel.
Néha ha elindítom akkor nem találja a vinyót sőt még újra telepítésnél se de van amikor látja.
Szokott lefagyni is sokszor mostanság. Mondjuk Far Cry 3-at elindítom a game lefagy de az egérnek látom a kurzorát tudom is mozgatni de a bill. parancsok se működnek akkor.
Letöltöttem ezt a HDD Sentinelt és ezt írta ki:
http://kepfeltoltes.hu/view/130306/1199260230N_vtelen_www.kepfeltoltes.hu_.png
Ez most komoly vagy nem a hdd-vel van baj?

Pls gyors help mert már hónapok óta ezzek küzdök!

(#29738) djculture válasza adrianwow352 (#29737) üzenetére


djculture
félisten

Ez a szokásos megfoghatatlan hibák egyike. Így amit írtál meg a hdsentinel amit ír abból arra tipelnék hogy a tápellátással valami nem kerek emiatt a vinyó elvesziti a vezérlővel a kapcsolatot és ezt nem szokták szeretni.
Úgyhogy első körben ott nézelődnék, áttenném másik tápcsatira esetleg ha nem garis belenéznék a tápegységbe.

[ Szerkesztve ]

(#29739) antikomcsi válasza XY_Z (#29736) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Szia!

Nem távolítottál mostanában valamit a gépből? Valamilyen másik hdd-t, pendriveot, vagy valamilyen adathordozót?

A telepítő ugyanis nem mindig oda teszi a rendszerindítót, ahova a rendszert telepíted.

Amúgy kellene tudnod bootolni optikáról, igen.

(#29740) XY_Z válasza antikomcsi (#29739) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Már máshol leírtam pontosabban mi történt:[link];[link];[link]
Előre is elnézést ha esetleg nem követhető.

[ Szerkesztve ]

(#29741) antikomcsi válasza XY_Z (#29740) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem nagyon olvastam el a válaszokat, amiket kaptál, de szerintem ne odd-ről indítsd a gépet.

Csinálj inkább egy telepítőt USB pendrive-ra, a biosban, pedig a rendszer ssd-det állítsd be elsődleges indító eszköznek.

Majd indításkor válaszd a pendrive-ot, ahogy valószínű már mondták, legtöbb esetben F8-al tudod megtenni, majd a telepítővel csinálj egy indítási javítást. Ez rendbe szokta rakni.

(#29742) XY_Z válasza antikomcsi (#29741) üzenetére


XY_Z
csendes tag

Köszi ,majd holnap próbálom. Csak az a fura hogy hogy tudtam én ezt megcsinálni elsőre fél évvel ezelőtt, semmiféle humbuk nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#29743) perecKING


perecKING
senior tag

(#29744) xcds válasza perecKING (#29743) üzenetére


xcds
őstag

A win-ben az energiagazdálkodásnál beállítod a hhd-k lekapcsolását 1 percre, és kész.

(#29745) perecKING válasza xcds (#29744) üzenetére


perecKING
senior tag

próbáltam már, azonnal(3mp) vissza felpörög :W

jumper segíthet ezen?

[ Szerkesztve ]

(#29746) xcds válasza perecKING (#29745) üzenetére


xcds
őstag

Nem tudom, hogy segíthet-e, nekem laptopban működött. Valami program vagy a rendszer buzerálja azt a vinyót, meg kellene találni, hogy mi.

(#29747) djculture válasza perecKING (#29745) üzenetére


djculture
félisten

persze hogy visszapörög mert azon van valami rendszerfile pl a lapozófile...

(#29748) perecKING válasza xcds (#29746) üzenetére


perecKING
senior tag

:Y megvan!
teljesen igazad volt... :R
én voltam a marha.. a ventimet speedfan-al vezérlem és az figyelte (bár senki sem kérte :) ) a hdd hőm.t :U
köszönöm!

(#29749) perecKING válasza djculture (#29747) üzenetére


perecKING
senior tag

családi képek, videók...de már ugye kiderült....hogy a bug bennem volt :)

(#29750) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Semmi konkrét, csak kíváncsiság. Mik akadályozhatják meg, hogy egy HDD állapotát látni lehessen?
1x volt olyan, hogy a külső HDD tartó nem támogatta a Self-Monitoring, Analysis and Reporting Technology-t és a HD Sentinel nem tudta az állapotát.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.