Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#30601) modern válasza djculture (#30600) üzenetére


modern
aktív tag

ezek szerint kuka?
Vagy semmi megoldás nincs?

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30602) djculture válasza modern (#30601) üzenetére


djculture
félisten

Nem tudom látni kellene a smart adatokat első körben..

(#30603) modern válasza djculture (#30602) üzenetére


modern
aktív tag

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30604) djculture válasza modern (#30603) üzenetére


djculture
félisten

elektromechanikus problémákat jelez a smart, azaz megcímzett egy adatot de azt nem találta, fej vagy fejerősítő hiba. Tápegység normális van alatta?

(#30605) modern válasza djculture (#30604) üzenetére


modern
aktív tag

Trust 420W eddig nem volt gond vele.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30606) djculture válasza modern (#30605) üzenetére


djculture
félisten

Az pedig nagyon rossz minőségű táp, ha tudsz kölcsönkérni másikat nézd meg azzal.

(#30607) katt777 válasza djculture (#30600) üzenetére


katt777
félisten

Pontosan ilyen vinyóm van, és a HDD Sentinel pontosan jelzi rajta az 1 bad sectort, amely át lett helyezve, és a vinyónak kutya baja. Nincs itt meghamisítva semmi, ki kell választani, hogy Senti a saját értékelést használja..

modern: Senitben mi van beállítva? Saját értékelés, vagy gyári? Csak mert sajátnál nálam már 1 bad sector is 98%, "gyári"-nál meg a rakat bad sectoros WD-m is 100% (S. szerint 11%), mert a gyári metódus a rossz szektorok arányát nézi, S. meg a használhatóságot.

No de mi van, ha a vinyódban a cache hibásodott meg? Akkor a lemez lehet OK, mégis meghülyülhet.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30608) modern válasza katt777 (#30607) üzenetére


modern
aktív tag

nem tudom mi hibásodott meg de már kezdi bszni az agyam nagyon.
Megnyitom a skype-t és olyan szinten belassul a gép h a chrome-t meg se tudja nyitni, meg kattog is de csak akkor, próbáltam másik táppal azzal is ez.

Hol kell beállítani h egyéni legyen?

[ Szerkesztve ]

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30609) ggg666 válasza modern (#30608) üzenetére


ggg666
őstag

Próbáltad már másik vezérlőn?

Nekem egyszer az miatt kattogott előtte én is azt hittem, hogy a táp, de nem az volt.

(#30610) modern


modern
aktív tag

Lefuttattam ezt a tesztet és amit jelöltem sárgával ott elkezdett kattogni majd a 2.-nál kékhalál..

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30611) HunFly


HunFly
csendes tag

Sziasztok !

Eddig ismeretlen okokból kifolyólag pár napja hirtelen meghalt a Western Digital Caviar Blue 500 gigás Sata3-s HDD-m . Egyik nap a win 7 nem indult rajta. Megpróbáltam újrarakni de semmi . Nem megy fel rá se a win 7 se a win 8 se semmi . :W Olyan lassan telepíti hogy az csak na ... és ráadásul pár százalék után meg is akad . :W :W :W Kipróbáltam egy régebbi Samsung winyómmal is arra mint a villám felment a win 8 de ahogy rádugom a gépre a WD-t egyből belassul és még a feladatkezelő is kifagy. Garanciám van rá de gondoltam megkérdezem hogy ti esetleg mit tudnátok hozzászólni mert nincs fél éves ez a szutyok. Mellesleg ez egy Western Digital WD5000AAKX . Kipróbáltam mindent de semmi sem jó. Remélem tudtok segíteni !!!!

flyboy

(#30612) katt777 válasza modern (#30608) üzenetére


katt777
félisten

Fejlett beáll., kond. számítási módszer.
Nem kaptál vírust a Skype-on? Mostanában 3 féle is terjed rajta, és mivel skype-on jön, a védellmek nem ismerik fel. Másik gépben, tiszta rendszeren is ua. a hiba? Akkor repart., jav. v. kuka.

HunFly: Mivel a WD-k csak a gar. idő lejárta utáni hetekben szoktak meghalni, én inkább MBR-hibára gyanakodnék. Egy hdd-manager progi bootolható lemezével/pendrive-jával MBR-javítást kellene probálnod, ha az nem volt (pl. Paragon Drive Backup, de vannak ingyenesek is). A próbák között szerepelt az újra particionálás is? Ha mégis garos, mindenképpen próbáld meg más gyártmányra cserélni.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30613) HunFly válasza katt777 (#30612) üzenetére


HunFly
csendes tag

Újrapartícionálással már próbálkoztam egyedül programmal nem javítottam még de megpróbálom !!
Köszi !

flyboy

(#30614) liksoft válasza HunFly (#30611) üzenetére


liksoft
nagyúr

SMART mit mond? (Esetleg HDSentinel)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#30615) semetka


semetka
őstag

erre valaki?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#30616) HunFly válasza semetka (#30615) üzenetére


HunFly
csendes tag

A HDSentinel ezt írja :

Meghibásodás várható - Attribútum: 5 Reallocated Sectors Count, Tartalék területre áthelyezett szektorok száma. Lemezfelület vagy fejek hibájára utalhat.
A lemez felületén található 1405 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
A szektorok javításának számából ítélve a hibás szektorok összefüggő területet alkothatnak.
A lemez felületén található 283 gyenge szektor, mely(ek) későbbi használat során áthelyezésre kerülhet(nek).
Azonnali merevlemez csere szükséges.

Javasolt az adatok azonnali mentése az adatvesztés elkerülése érdekében.

flyboy

(#30617) djculture válasza HunFly (#30616) üzenetére


djculture
félisten

Annak annyi elhasználódott, kár kínlódni vele. Vidd vissza a boltba ahol vetted.

[ Szerkesztve ]

(#30618) HunFly válasza djculture (#30617) üzenetére


HunFly
csendes tag

Már intézkedtem !! Azért köszönöm szépen a válaszokat !!! Decemberben vettem xD

flyboy

(#30619) katt777 válasza HunFly (#30616) üzenetére


katt777
félisten

Ez a hiba szokott gar. idő leteltével jönni. Te mázlista vagy. :((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30620) HunFly válasza katt777 (#30619) üzenetére


HunFly
csendes tag

Hát ja mázlista, és itt az idő SSD-t venni .....

flyboy

(#30621) katt777 válasza HunFly (#30620) üzenetére


katt777
félisten

Amelyen erősen korlátozott a végrehajtható írások száma? :F :DDD Csak töredezettségmentesítéssel ne próbálkozz. ;)

Nem kell szar HDD-t venni, ennyi az egész. Én is a saját káromon tanultam meg, mert az eddigi WD-im jók voltak. Asszem inkább Hitachi, arról jobbakat olvastam.

Hirtelen mintha megváltozott volna az aláírásod... :U Vinyónak köszönhető? :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30622) HunFly válasza katt777 (#30621) üzenetére


HunFly
csendes tag

Én mindig is a Samsung híve voltam most is az vagyok. A legelső winyóm is Samsung és még mindig jó xD

flyboy

(#30623) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Van egy Samsung HD502HJ 500-as vinyóm egy Asrock B75M rev2.0 alaplapban, és mióta ebben a lapban van érezhetően lassabb a vinyó. Amikor indul a gép az asztalon az ikonok lassan töltődnek be. Gyári sata2 kábellel van bekötve az alaplap sata2_1-es csatlakozójába. Op.rendszer lehet? Mert az eszközöknél (ahol a pendrive-ot le lehet választani) ott van a vinyó és le lehetne választani csak ugye használatban van és nem engedi. Töredezettségmentesítést a win7 alapból megcsinálja szal az nem lehet. Mit lehet a gond?

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#30624) ggg666 válasza katt777 (#30619) üzenetére


ggg666
őstag

Nem tudom nálam 60 darabból egynél se jött elő!!!

(#30625) modern válasza katt777 (#30612) üzenetére


modern
aktív tag

Fogalmam sincs. Gondoltam ujratelepitem de az xp fel sem ismeri. A vista vagy 7nel pedig a telepites befejezesenel kekhalallal kifagy utana pedig kiirja h nem tudott rendesen telepulni es inditsam ujra makd allandoan ezt irja ki. Probaltam mas tappal es mas rammal is. Masik gepen felmegy ra de itt nem inditja el kifagy egybol

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30626) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Durván belassult mostanában a notim, nem tudtam mi lehet a baja, aztán ránéztem HD sentinellel:

Kezdhetek aggódni? :(

És ez nem elég, ránéztem az USB-s HDD-re is:

:(((

Live-Die-Respawn

(#30627) katt777 válasza ggg666 (#30624) üzenetére


katt777
félisten

Itt meg csak az utóbbi napokban vagy fél tucatnál. :U Lejárt már a garanciájuk egyáltalán? :F

modern: Hát miért nem ezzel kezdted? :F Ha a telepítés "végén" jön a kék halál, amikor maga a w7 indulna, akkor driver hiba is lehet. Tipikusan AHCI módos telepítésnél szokott előjönni (de nincs kizárva más meghajtó esetén sem). XP és W7 telepítés elején is van egy pont, amikor a telepítő felajánlja, hogy F6-tal telepíthetsz meghajtókat, ilyenkor kell kiválasztani. Ha viszont már volt telepítve, és nem kellett neki driver, akkor ez a hiba kizárt.

orichalcos: Igen. Aggódni egyébként sosem késő. :R

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30628) modern válasza katt777 (#30627) üzenetére


modern
aktív tag

Volt már telepítve.
Most egy másik xp-t tudtam feltenni rá, de ez akkor sem megoldás.
Nem tudom mi baja van de min. vista-ra lenne szükségem.

Mobilon hamarabb elérsz: 30/563-1783

(#30629) oriic válasza katt777 (#30627) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nagyon jó, főleg hogy nem tudok most hdd-t venni. :(

Live-Die-Respawn

(#30630) djculture válasza oriic (#30629) üzenetére


djculture
félisten

Azért még nem kell kétségbe esni nem egy vészes állapotú hdd egyik se. Viszont mindkettőre ráférne egy teljes le takarítás partició leszedés és egy hdtune zerofill lefuttatása verify (visszaellenőrzéssel). Ez jó eséllyel eleve az összes gyenge szektort megszünteti.

[ Szerkesztve ]

(#30631) fenergie84


fenergie84
addikt

Kellene egy kis segítség :K
Tesómnak tegnap raktam össze egy gépet (Giga Am3 880 lap+ X4 955 + 2x2gb ram+ Ati 5750 vga+ WD 320gb hdd+ Seasonic 400W táp), amibe a régi gépéből átraktam a tápot és a vinytó.
Felment a win7 64bit tegnap délután, majd nem sokra rá érdekes dolgok történtek, a futtatni kívánt programok nem válaszoltak, lefagyott a gép, újra kellett indítani. A rendszernaplót megnézve ezt dobta a hibára, mint üzenetet: (\Device\Harddisk0\DR0)...
Ezt követően újraindításkor már be sem bootolt, csak ezt írta: "bootdiskerror". Nem maradt más, újra telepítette öcsém a rendszert, de szűz op mellett is ez van.
Az érdekes az, hogy tegnap a saját szememmel néztem meg a HDD-t HDsentinel-el és azt írta 100/100-as...
Mi lehet a baj? Jelenleg nem tudom én személyesen megnézni a gépet, szóval csak tippelgetek...

(#30632) oriic válasza djculture (#30630) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nincs két hónapja hogy újraraktam a rendszert. :O

Live-Die-Respawn

(#30633) djculture válasza oriic (#30632) üzenetére


djculture
félisten

Ilyen ez a popszakma

[ Szerkesztve ]

(#30634) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Ennek úgy kb mennyi időt jósoltok még? Csak adattárolásra lesz használva, filmnézős vinyónak, de aggaszt, hogy elég gyorsan bővülnek a gyenge/hibásnak vélt szektorok.


[ Szerkesztve ]

(#30635) oriic válasza SUPREME7 (#30634) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Csoda hogy még működik?

Live-Die-Respawn

(#30636) djculture válasza SUPREME7 (#30634) üzenetére


djculture
félisten

max 1 hónap ha folyamatosan használnád.

(#30637) tomy88trance


tomy88trance
tag

Üdv!

Egy elég érdekes jelenség történik/történt velem, az van,hogy tegnap este még vígan ment a gép, ma meg nagy nehezen betölt a windows 7 és egy darabig dolgozgat,majd semmi indításra nem reagál,

Hard Disk Sentinel 100%-ra írja a teljesítményét, a kondicíót 99%-ra,

viszont a rövid ön-teszt megáll egy idő után és a státusznál azt írja,hogy : sikertelen olvasó egység hibája miatt, viszont csökkentett módban teljesen jól fut ,na most akkor mi lehet a baja a vinyó a rossz vagy esetleg más?

Amúgy amit csináltam,hogy ccleanerrel legyalultam a gépet meg teljes vírusellenőrzést lefuttattam meg írtást és töröltem a fölösleges progikat, töredezettségmentesítés is megvolt, na most valamennyire már jó is,betölt a rendszer normálba viszont még mindig lassúcska, meg előfordult,hogy megint betöltött aztán egy idő után semmire nem reagált. Most ott tartok,hogy újra rakom a rendszert ,teljesen leformázom a vinyót hátha akkor jó lesz vagy szeriintetek haldoklik a vinyó?

[ Szerkesztve ]

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#30638) SUPREME7 válasza djculture (#30636) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most teleírom, aztán csak olvasás lesz, meg néhanapján rakok hozzá, remélem eldöcög még pár hónapot :) De igazából nem értem, van ötletetek mitől lehet ez, hogy folyamatosan növekszik? Most kíváncsi leszek, hogy olvasáskor is szaporodik-e vagy csak írásnál.

(#30639) ggg666 válasza SUPREME7 (#30634) üzenetére


ggg666
őstag

De hogy jött össze 4 napos működési időnél ez a 134466 indulás leállás?

Valószínű, hogy eleven nem jól ismeri fel a sentinel.

[ Szerkesztve ]

(#30640) SUPREME7 válasza ggg666 (#30639) üzenetére


SUPREME7
őstag

Erre én is kíváncsi voltam, de valószínűleg nem tudta olvasni az adatot a sentinel, vagy nem is értem. Most már 470 nap, 5óra-t ír :) Lefuttattam tegnap egy teljes felület tesztet írásra, folyamatosra és véletlenszerűre de csak ennyit kaptam:

Nem kéne ennek veszettül hisztiznie, pirosan izzania? :D Vagy ami már áthelyezett azt nem is veszi figyelembe?

(#30641) tomy88trance válasza SUPREME7 (#30640) üzenetére


tomy88trance
tag

A 9%-os kondicíó az elég piros szerintem :D

http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=1206318260

(#30642) ggg666 válasza katt777 (#30627) üzenetére


ggg666
őstag

Van egy csomó aminek rég nincs illetve nem is volt már gyári garanciája, mégis 100/100-as.

(#30643) katt777 válasza djculture (#30630) üzenetére


katt777
félisten

Vagy nem. Főleg, ha a többi WD is azt csinálja, amit az enyém, hogy folyamatosan növeli a rossz szektorok számát, akár minden restartnál.

supreme7: Adattárolásra, ezt? :F :Y Senti egyébként kiírja a (nem annyira) kívánt jóslatot.

ggg666: Gondolom, ez biztosan megvigasztalja azokat, akiké szar (és ezek az újabbak közül kerülnek ki). Lehet, hogy a te boltodat rontja, de én nem fogok WD-t ajánlani senkinek, és sztem azok sem, akik hozzám hasonlóan pórul jártak vele, még ha esetleg csak bizonyos szériáknál működik is ez a gar lejártával "tönkremenetős" megoldás. Hozzáteszem, a 8 éves WD-mnek máig semmi baja, pedig 55-60°C körüli az üzemi hőmérséklete.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30644) ggg666 válasza katt777 (#30643) üzenetére


ggg666
őstag

Hát szerintem a 3tb-os wd-k se lehetnek olyan túl öregek.

(#30645) SUPREME7 válasza katt777 (#30643) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nem éppen érzékeny adatokra gondolok. Filmnézős vinyónak, tv-re kötve. Ha bedöglik akkor se kár érte. De majd meglátom meddig húzza. Láttam egy-két olyat itt a PH-n is, hogy 0%-os kondival használták még :) Hátha nekem is mázlim van.

(#30646) katt777 válasza ggg666 (#30644) üzenetére


katt777
félisten

Hát ez az. Azok még garosak, miért mennének tönkre? :F De ez merőben teoretikus vita, úgyhogy sztem hagyjuk is. Ha jól emléxem, csak 1 volt, amely gar lejárta előtt döglött be.

supreme7: Ámen. :) Nálam sajna több fájl is hibás volt, amikor a hibás vinyóról olvastam volna őket, miközben írás hiba semmi.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30647) SUPREME7 válasza katt777 (#30646) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát mondjuk akkor biztos kettéhasítanám, ha a film felénél azt mondaná, hogy eddig tartott :D

(#30648) katt777 válasza SUPREME7 (#30647) üzenetére


katt777
félisten

A hibásakat eleve nem tölti be, ha meg közben hibásodik meg, akkor lefagy, de nem mond semmit. Én mindent kimentettem DVD-re, csak hát azok is hajlamosak meghibásodni. De 30k egy 1,5TB vinyó, ennyiért 500db DVD-t vehetsz, ami 2,24TB. :U

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#30649) SUPREME7 válasza katt777 (#30648) üzenetére


SUPREME7
őstag

DVD? Lassan már szerintem teljesen el fog tűnni. Volt egy terrás külsőm, de külső tápost soha többet. Akkor inkább egy kisebb 2,5"-os. Mindegy nem offolom tovább a topikot, kiváncsi leszek meddig húzza még :)

(#30650) djculture válasza katt777 (#30648) üzenetére


djculture
félisten

Ja csak 500db dvd mondjuk egyszerre nem tud elszállni az összes rajta lévő adattal de egy vinyó meg bármikor képes erre.
Vinyó ügybe meg én tartom magam ahhoz miszerint, 320gigás-nál nagyobbak nem kellenek otthonra.
Van 160-250-320-as wd blue és wd raptorom de mindegyik jó egészségnek örvend. Ráadásul ha leakarom takarítani nem kell egy fél napig kínlódva átmentenem róla az adatokat. 500gigás meg felette kezdődik az hogy már ha meghibásodik akkor kezelhetetlen a rajta lévő adat. Egy fájlrendszer javító program vagy partíció lementő program egy 1-2T vinyón például képes 24-48 órában futni mire végez.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.