Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19682) Zénó1000


Zénó1000
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.

Nemrég vettem egy Hitachi Deskstar 5K3000 2TB (HDS5C3020ALA632) vinyót. Adattárolásra használom, két partícióra osztottam. Az a bajom vele, hogy egy ilyen furcsa, magas, ciripelő, cincogó hangot ad időnként. Már ez első alkalommal, amikor beüzemeltem és elkezdtem rá másolni, akkor is csinálta, amikor sok adatot másoltam rá egyszerre. Egy kb 150 GB-os mappát másoltam rá amikor észre vettem ezt a ciripelést. Aztán ha csak kisebb mappákat, vagy egy-egy fájlt másoltam, akkor nem ciripelt. Tegnap megint feltűnt, hogy ciripel, pedig most nem is másoltam csak interneteztem. A gépben van még két 500 Gigás Samsung vinyó, mindegyiken rendszer is van. A házban igyekeztem egymástól arányosan, a lehető legtávolabbra helyezni őket (mindegyik között van egy-egy üres hely, ahol nincs semmi), hogy legyen hely a szellőzésnek. Egy darab házventillátor van felül a tápegységnél, alul nincs (nem tudom, hogy ez számít-e, ha esetleg egy-két fokkal hűvösebb lenne, talán nem csinálná). A konfigom az adatlapomon.

Normális ez a hang? Esetleg ez jelent valamit, hogy el fog romlani? Mit csináljak?

Előre is köszi a válaszokat.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.