Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#32701) umek7 válasza Jojo5 (#32698) üzenetére


umek7
őstag

Vannak ismerőseim nekem is akik kimentek és pár hónap szűkölködés után kitapasztalták a dolgokat, maszekoltak, stb. és egy csomó pénzt félre tudtak tenni. Ezt bátran állíthatom mivel a keresztszüleimről van szó. Azt pedig tényleg nem értem, hogy azzal a papírral csak csavarozásra vesznek fel és nincs továbblépési lehetőség, akkor miért nem nyitsz más irányba?

(#32702) Woodslave


Woodslave
nagyúr

na vótam bohóckodni, qrva érdekes, hogy a tükörben már azt látom mekkora faxa gyerek vagyok, erre a fénykép meg olyat mutat, hogy lófax :D Na mindegy a nyár jó, izzadok, ég a zsír (csoffadok) , itt egy kép hogy végett vessek a Munkavállalás külföldön topicnak

[link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32703) Mikuland válasza Woodslave (#32702) üzenetére


Mikuland
tag

Jóóó lesz az! :C
Hogy rohadjon a befőtesseded! Neked a kar az erősséged, Nekem az nem akar tömören csúcsosodni... :(((
Most már ne menj ki, itthon is megtaláltad a számításod...testszobrász. :DD
Közben énekelted, hogy sexy sráccc!!?

[ Szerkesztve ]

mike...ahogy azt az a bizonyos Winnetou nevű egzotikus kisebbségi regényhős mondaná: UFF! STAR N9000, MIZ Z2, H9503...Opel Zafira 1,6 x16xel 99'

(#32704) BÁ Nutrition válasza BÁ Nutrition (#32699) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kaptál egy "nem túl rövid választ" priviben(4 oldal wordben)
;]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32705) kovsol válasza Mikuland (#32703) üzenetére


kovsol
titán

közben ezt hallgatta a mobilján ;]

(#32704) BÁ Nutrition valami filemegosztóba told fel, mert most lemaradunk a fejleményekről :(

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32706) BÁ Nutrition válasza kovsol (#32705) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

személyes dolgok vannak benne, azért nem írtam ide, meg ugye túl erősen off..
bár ez kisebb probléma

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32707) Tamoo válasza Zomb€€ (#32680) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

(#32706) BÁ Nutrition: Most lemaradunk, pedig végigolvastam mindent, sztoriban voltam :((( :D

[ Szerkesztve ]

(#32708) BÁ Nutrition válasza Tamoo (#32707) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

hozzá bezzeg nem tettél csak élvezted az ingyencirkuszt :N

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32709) Boxer001 válasza Jojo5 (#32698) üzenetére


Boxer001
veterán

Röviden:
én nem egyedül vágtam neki, hanem az akkori másik felemmel, és ő nem akart tovább kint maradni, ennyi.

(#32710) bandus válasza Boxer001 (#32709) üzenetére


bandus
veterán

akkori? :F wattafakk.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#32711) Jojo5 válasza bandus (#32700) üzenetére


Jojo5
őstag

repülőgép-műszerész :U

umek7: ez nem ilyen egyszerű, hogy húha most repgép-műszerész vagy akkor usgyi a világba...
1 típushoz kell adott típuson 1 év meló és 1 típusvizsga 1 milka amire általában a cég küld el ami PART 145-ös, na mármost ahhoz, hogy típusod legyen kell 1 szakszolgálati engedély, amit én akkor kaphatok meg, hogy ha egy PART 145-ös hangárban leigazolnak nekem 3 évet, hogy én ott műszerész\szerelőként alkalmazva voltam... és egy ilyen hangárba nem igen keresnek kezdőket, sőt itthon lenne csak esély bekerülni mint megbízott szerelő\műszerész, de itthon meg most siralmas a helyzet jelenleg... :W
külföldön a csavarozóhoz is kell még 3 vizsga ami cirka 100-120k és akkor mehetsz csavarozni, de ehhez nem kell PART 145-ös intézmény, ezt külsősként is lerakhatod, de akkor csak csavarozni mehetsz, hogy ha mákod van és felvesznek...
és ez még a leegyszerűsített változat... :K :U
amint megvan az első típus ugye akkor már szakszolgálatid van, onnantól lehet lépni külföldre, sőt olyan szinten, hogy fizetik a szállást\utazást\néhol kaját csak menj melózni kb. 25-35 font\órás bérért átlagban, és maradjunk annyiban, hogy ott annyira nem szakadsz keresztbe mondjuk műszerészként mint csavarozóként, a szerelők azért tudnak ott is szívni....:U

Boxer001: áá, értem, és akkor te egyedül nem mennél vissza ? vagy jó itthon ?

Woodslave: jól nézel ki vazze'! :R

ON: mell+kardió volt, attA, és végre előkerült a 34kg-os ferdepadon(nevetséges... :W ) :DDD

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32712) szőröscica


szőröscica
addikt

A mellet leedzettem nagyon keményen, ahogy csak bírtam. Utána a hátra már nem maradt erőm, a 27 fokos belső hőmérséklet nulla légmozgással megtette a hatását. Viszont felpattantam a szobacangára, és letekertem egy órát.

Bőven 150 gramm alatti ch-n voltam ma.

(#32713) God Vazzeg válasza Woodslave (#32702) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Na nehogy már ez nem elég neked :Y :R

(#32714) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

on: vállazni akartam, de a szerelhető egykezesre "ráfeküdted" azon kívül huszas a legnagyobb(bemelegíteni kevés..) úgyhogy baszhattam.. smith gép halott, normális keret és vállgép nincs
kicsit tengtem, lengtem hogy szabadul-e az egykezes, aztán eljöttem haza

God: ilyen genetikával :W
;] ;]

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#32715) Zomb€€ válasza BÁ Nutrition (#32714) üzenetére


Zomb€€
őstag

[ Szerkesztve ]

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32716) Boxer001 válasza bandus (#32710) üzenetére


Boxer001
veterán

Jaja, november óta szing-lee vagyok.
Jojó
Nem tudom még, hogy mit hoz a jövő...

Woodslave
Ne kezdesz izmosodni. :D

(#32717) Kassadin válasza Jojo5 (#32711) üzenetére


Kassadin
addikt

Csak egy dolgot kérdeznék. Most akkor végül is te mit akarsz kezdeni magaddal?

(#32718) Jojo5 válasza Kassadin (#32717) üzenetére


Jojo5
őstag

vagy egyetem és villany, vagy szakmában elhelyezkedni.
utóbbival jóval többet keresnék ha sikerülne\ előbbi meg érdekel...
haver pl. honvédséghez megy szerelőnek, és ott "próbál szerencsét"... :K

Ijk: azt is... de azt csak később :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32719) Ijk válasza Kassadin (#32717) üzenetére


Ijk
nagyúr

Kokszolni akar, ha eddig még nem volt teljesen világos. ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32720) Kassadin válasza Jojo5 (#32718) üzenetére


Kassadin
addikt

A malévon kívül van bármi esélyed elhelyezkedni a szakmádban? Mert ugye még vannak repülős társaságok (akik ugyanúgy szállítják az embereket), azoknak nem kell műszerész, aki átnézi a gépüket?

(#32721) Jojo5 válasza Kassadin (#32720) üzenetére


Jojo5
őstag

ez nem a társaságon múlik, a probléma abból fakad, hogy alapból nem társaság kell hanem 1 karbantartó szervezet part 145-ös engedéllyel, ezt EU\USA követelmények alapján megszerzik és oda kell karbantartó brigád.

a malévot az aeroplex csinálta ami még él, oda lett is volna helyem, de így, hogy 50%-ukat elbocsájtották így most haldoklik.. a másik cég a Lufthansa Technik, na ő náluk 2005-2006 óta nincs felvétel és most nyáron 20, tavaly szeptemberben 40 embert bocsájtottak el, de 2013-ra úgy néz ki, hogy kell kezdő nekik...
külföldön őszinte leszek, brutál nagy mák kell, hogy bekerülj, de nem teljesen lehetetlen, természetesen megpróbálom a lehetőségeim kiaknázni, de igazából szeretnék 1 BSC-t is, de ha azt mondják, hogy szakmában elhelyezkedhetek mint műszerész, akkor természetesen az az első mivel az első típus után már a lehetőségek nagyon megnyílnak, de addig szopó... :U (az egyetem meg akkor bumm, majd máshogy...)

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32722) umek7 válasza Jojo5 (#32711) üzenetére


umek7
őstag

Áhá. Mikor elkezdted ezt az egészet akkor ezt lehetett sejteni nem? Vagy még most tudtad meg hogy ennyire macerás ez a dolog? Ne értsd félre, nem szemrehányás, csak elvileg ezzel eddig is tisztában kellett lenned, sőt, már mikor elkezdted az egészet..

(#32723) Jojo5 válasza umek7 (#32722) üzenetére


Jojo5
őstag

nem nem voltál tisztában, hogy a Malév így bedől, vagy, hogy bezárják az I-es terminált, vagy, hogy ennyire sz@r lesz itthon a légi helyzet(miközben egész EU-ban az ipar csak növekvő tendenciát mutat...) és kimennek a nagyobb járatokat üzemeltető társaságok meg az elbocsájtások illetve pár millió eurós befektetések visszavonása stb... :U

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32724) deniro2 válasza Woodslave (#32702) üzenetére


deniro2
senior tag

Nehogymá, a végén még izmos leszel... :)

(#32725) Woodslave válasza deniro2 (#32724) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezzel a genetikával kizárt :( :D De mindegy, legalább heti kétszer 15 percre jobban nézek ki, mint pl. ma reggel :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32726) Sickboy25 válasza Jojo5 (#32698) üzenetére


Sickboy25
addikt

Ott rontottad el, hogy most nem jelentkeztél fősulira és idegeskedsz, hogy változik a felvételi rendszer... Tudod létezik egy olyan opció, amivel max. 2 évet tudsz halasztani, ha felvételt nyertél és lám egyből be is vagy biztosítva...
Az meg, hogy villamosmérnökként nem fogsz 2400 fontot keresni itthon sem, az kurva biztos... Vagy igen de akkor a legjobbnak kell lenned a szakmában, de ha ennyire izgulsz a matek emelt szint miatt, akkor felesleges is belevágni, mert a legjobb úgysem leszel... Én gépészmérnök leszek ez lesz a második diplomám, de el kell, hogy mondjam kicsit álomvilágban élsz... Fiatal vagy így elnézzük, mi is ilyenek voltunk, bár ennyiért most is kimennék csavarozni... Átküldhetnéd a címet... :R

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32727) Woodslave


Woodslave
nagyúr

szakmai kérdés (nem repülőgépszerelés :N ) aki nyom szűken tricepszre, az hogy tartja a csuklóját? Fekvenyomásnál a csuklóm egy vonalban van az alkarommal, amikor szűken nyomok, akkor meg a tenyerem alsó részén van a rúd, és a csuklóm hátrahajlik, a súly kicsi, de ma érzem a csuklóm..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32728) drogery válasza Woodslave (#32727) üzenetére


drogery
tag

csukló mobilitásod gyenge.
sokat ülsz a gép előtt, az tehet róla. :K

nem öngyilokba fogod, ugye?

(#32729) Woodslave válasza drogery (#32728) üzenetére


Woodslave
nagyúr

de. Mármint a szűket igen... :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32730) Zomb€€ válasza drogery (#32728) üzenetére


Zomb€€
őstag

"Egyszer fent...egyszer fent!"

(#32731) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Na, tegnap volt nekem is sikerélményem, barátom és barátnője nálam aludtak, barátomtól egy: " bazzeg te jobban nézel ki mint én"-t kaptam, barátnőjétől meg egy: "te gyúrsz?"-ot :DDD hát igen, a kis sikereknek is örülni kell:D

[ Szerkesztve ]

(#32732) Tamoo válasza Jim-Y (#32731) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Tőlem max azt kérdezik meg hogy mitől vagyok szétszakadva... (mivel az hogy gyúrok nem látszik) :U

Aerobozni kellene ma egyet... de ez a meleg... majd talán este.

(#32733) drogery válasza Woodslave (#32729) üzenetére


drogery
tag

akkor bandázs vagy más módon próbálsz öngyilkosságot elkövetni. :DDD
esetleg dolgozhatsz a csukló ROM-on, de az szívás. :C

nekem is volt ilyen problémám csak azért tudom. :B

(#32734) Jim-Y válasza Tamoo (#32732) üzenetére


Jim-Y
veterán

Én is aerobozok ma, ugrálókötél lesz, tegnap voltam edzésen, és amilyen mocskos fáradtan mentem, annyira jó lett végül az edzésem, szóval ma csak valami lightosabb aerob lehetséges :)
meleg -> egy kis, minden légmozgást nélkülöző lakásban vagyok, alig tudok aludni esténként :((

[ Szerkesztve ]

(#32735) kovsol válasza Jim-Y (#32734) üzenetére


kovsol
titán

én ma délután úszni megyek majd meló után

May the Force be with you!

(#32736) Woodslave válasza drogery (#32733) üzenetére


Woodslave
nagyúr

na várjunk. Én direkt csinálom így, nem a súly nyomja le vagy valami. A szűknyomást így éreztem jobban hogy a tricepszre megy.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32737) drogery válasza Woodslave (#32736) üzenetére


drogery
tag

de a fájdalom attól még azért van, mert olyan pozícióba kerül a csuklód, ami kívül esik a komfort zónán.
esetleg a domináns kézben jobban érzed?

(#32738) Woodslave válasza drogery (#32737) üzenetére


Woodslave
nagyúr

jobbkezes vagyok, és a bal fáj

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32739) Eagl3 válasza Woodslave (#32727) üzenetére


Eagl3
veterán

én is hátrahajlítom a csuklóm szűk nyomásnál. Jobban érzem a tricepszem.

(#32740) Jojo5 válasza Sickboy25 (#32726) üzenetére


Jojo5
őstag

nem néztem igazán utána a felvételinek mert úgy voltam vele, hogy van még 1 évem, és nem akartam passziválni...
itthon a repgép-szerelő\műszerész se keres 2400 fontot, de kint az egyetemről szalasztott mérnök se annyit keres mint itthon a szakmájában...
itthon kb. 60-70%-át adják oda a repgép műszerészeknek\szerelőknek az EU-ban dolgozokhoz képest...
az, hogy hogyan teljesítek vagy egyáltalán el tudom-e végezni stb, az majd úgyis ott fog kiderülni :U

aviationjobsearch.com>fitters részen nézelődjél és találsz majd ilyen 16-20 font\órás fitter melókat :K

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32741) kovsol válasza Jojo5 (#32740) üzenetére


kovsol
titán

Nem tudom UK ban adnak-e pl 13. 14. havi fizut ?
Egyik munkatársam most keres melót és Ausztriából kapott ajánlatot 3100€ + urlaubsgeld + weihnachtsgeld amin csak 6% levonás van. Azt a kéthavi pénzt amit kap így pluszban simán egy az egyben el lehet rakni félre.

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#32742) szőröscica


szőröscica
addikt

Ma hát lesz és egy óra aerob.

(#32743) Jojo5 válasza kovsol (#32741) üzenetére


Jojo5
őstag

nem tudom én se, de mindenki fenn van akadva ezen a 2400 fonton, pedig szerintem azért annyira nem hawaii dizsi a téma... sőt, max addig "jó" amíg nem találsz olyasvalakit aki mint repgép-műszerész\szerelőként alkalmaz...

vannak fitterek itthon is, hogy ha olyan van 1000forint\órás béren nem bejelentve napi 10-12 órában akár 1 hónapig folyamatosan, na akkor 300k-t a zsebedbe nyomnak csak ne tudjon róla a vállalat... mit ne mondjak "kutyaként" bánnak velük sajnos... :( :W

joamilestoné: nekem is, bár fáj a hátam\derekam... :F

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32744) Kassadin válasza Jojo5 (#32743) üzenetére


Kassadin
addikt

És mikor fogsz nekiállni végre dolgozni? Mellesleg senki sem mondta, hogy 40 éven keresztül csavaroznod kell. Eltöltesz benne x időt, aztán továbblépsz (kint). Úgyis a tapasztalatot nézik, meg angol referenciával sokkal könnyebb. A papír meg nem igazán érdekli őket.

[ Szerkesztve ]

(#32745) Jojo5 válasza Kassadin (#32744) üzenetére


Jojo5
őstag

úgy komolyabban ? vagy diákmeló szinten ?
komolyabban legszívesebben az egyetem mellett(gyakornok stb)\után, de közben természetesen nézelődök a szakmában és a prioritást az élvezi, mert ha felvennének külföldön\netán itthon, akkor mindenképp szakszolgálati+1típusig nincs megállás, az egyetem meg akkor már mind1 lesz, hogy pénzesen vagy levelezőn... :U
igen, ez a csavarozós ha bejut valaki annak jó egy ideig, aki nem szeretne egyetemre menni>ami az osztálytársaim 60-80%-át lefedi, viszont nekem aki szeretnék annyira nem jó...

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32746) Jim-Y válasza Jojo5 (#32745) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ha bme-n akarsz arra a szakra menni amit írtál, amelett tuti nem fogsz dolgozni, mert az az egyik legnehezebben elvégezhető szak, max a vége felé. Arra erősen törekedni kell egyetemen, hogy szakmai gyakorlatra/coop képzésre mehess -> gyakorlatot ad, kis pénzt, és referenciát = priceless.

(#32747) Woodslave


Woodslave
nagyúr

nemadom fel, míg egydarabban látsz [link] mi kellene még hogy hagyagoljátok a masszív offot? :Y :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#32748) Eagl3 válasza Jojo5 (#32745) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt most akkor amit csináltál milyen végzettséget adott neked? Egy oklevelet kaptál vagy mit?

(#32749) Jojo5 válasza Jim-Y (#32746) üzenetére


Jojo5
őstag

van BME-n ismerősöm egy pár és eszem ágában sincs oda menni, nem vagyok én annyira magam... :DDD
az Óbudai Egyetem - Kandó Kálmán Villamosmérnöki részére szeretnék menni, ha az első 2-3 félévet túlélem olyan szinten, hogy megvannak a tárgyak akkor onnantól már nem vészes elvileg
mindenképp szeretnék releváns gyakorlatot szerezni az egyetem alatt ha minden összejönne :K

Eagl3: mit mit ?rendes szakma, de a továbblépés nem úgy történik mint egy hegesztő\burkoló stb szakmánál, kicsit összetettebb a téma, a felelősségről meg ne is beszéljünk :U

Woodslave: eddig ment a sok okoskodás, mindenki tudja, hogy kell edzeni\enni, az eredmény meg majd úgyis be lesz linkelve ha jó... ha nem akkor meg változtat az illető...
ha valakinek problémája van az meg úgyis meg lesz kérdezve

[ Szerkesztve ]

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#32750) drogery válasza Woodslave (#32747) üzenetére


drogery
tag

01.14 c&j szevassz :C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Gyúrósok ide! Archívum XVIII. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.