Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82251) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Itt lehet kérdezi BT fülessel kapcsolatban is?

Edzéshez keresek agybadugósat. Piston 2-t váltana. Szóval olyan érdekelne, aki mondjuk Piston 2-ről váltott és hozza neki a Piston 2 hangminőségét.

Progressive house / Tech house-t hallgatok.

Árat nem írok egyelőre, az érdekelne, hogy mi hozza azt a hangszínt mélyben és mindenben, mint a Piston 2.

(#82252) Yeffy


Yeffy
veterán

Na, vegul SM E50C-t rendeltem, akciosan, ami eleg hamar, 2 nap alatt meg is jott.
A szallitassal/ceggel pozitiv a tapasztalatom, ahogy a fuleshez adott tartozekokkal is.
Sajnos ez magarol az IEM-rol mar nem mondhato el. Legalabb is szamomra.

Annyira vekony, vagy hogyismondjam hangja van, hogy az borzaszto. Mintha el lenne tolva az EQ, es nem, csak hogy a magas hangok fele, hanem, mintha a "tisztasaga" sem lenne az igazi, vagy en nem is ertem. Ilyen kicsit cincogos, vagy hogy mondjam. Megprobaltam telon, laptopon, kulonbozo stilusu zenekkel, ugyanaz. Annyi, hogy reszletesebbnek tunik egy kicsit a magasabb hangok fele, de nagy csalodas.
Foleg, ha hozzateszem, hogy a 3+ eve, Tesco-ban £15-ert vett. szarra rongyolodott, de meg mindig remekul hasznalhato Puma (asszem' [ez], lovesem nincs, ki gyartja, mit gyart bele) sportolashoz ajanlott fulesem sokkal "vastagabban", "teltebben", vagy hogy mondjam szol. Kiveve max hangeron, es kozeleben, ott mar torzit/recseg.

Nem tudom, hogy en csinaltam valamit rosszul, vagy hagytam ki esetleg, osszevissza allitgattam elesseget, probalgattam mindenfele EQ-t, basst, meg treble-t, de semmi szamottevo javulas.
Ez szerintem megy vissza. :(

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82253) Tulku válasza Yeffy (#82252) üzenetére


Tulku
veterán

E50 cincogós?????????????

Ott vmi nagyon nagy gebasz van...

(#82254) monti0222w válasza Yeffy (#82252) üzenetére


monti0222w
addikt

Szerintem járasd vagy 60 órát, és csak utána tedd be a füledbe hallgatni, na akkor lennék kíváncsi arra, hogy mit fogsz írni! :K

[ Szerkesztve ]

(#82255) Yeffy válasza monti0222w (#82254) üzenetére


Yeffy
veterán

Ezert kerdeztem korabban, hogy kell-e vele valami bejaratast/barmit csinalni.
Ezt hogyan, toljak be mittomen kozephangeron valami atlagos zenet, vagy melyorientaltat, aztan hadd szoljon?
Nem ertek hozza. :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82256) gaben22 válasza Yeffy (#82252) üzenetére


gaben22
senior tag

Végigpróbálgattad legalább 4-5-6 különböző méretű (és formájú) illesztékkel? Nem ismerem az E50-et, E30-am volt/van, ha azt mondják bass orientált, akkor annak kéne lenni. Nekem akkor volt ilyen, ha nem jó illesztékkel próbálkoztam. Óriási különbség tud lenni.

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82257) Yeffy válasza Tulku (#82253) üzenetére


Yeffy
veterán

Nem tudom, hogy irjam le, ilyen "vekonyan" szol jelenleg. Fura.
Ezert furcsallom, mert mindenhol kb odakat zengtek rola, meg egyebkent nagyon jo anyagminosegunek tunik.

gaben22: igen, kb az osszessel, a legnagyobbak kozul van, ami be sem megy a fulembe :D
De ranezek nemsokara meg egyszer. Tuti en b.szok el valamit. :DD

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82258) -NoVa- válasza Yeffy (#82257) üzenetére


-NoVa-
addikt

Miben próbálod? Úgy "hangzik", mintha nem a megfelelő pólusokon kapná a jack dugón a jelet, próbáld kicsit beerőltetni, vagy 1-2 mm-t kihúzni.

(#82259) Breki válasza Atomgeszi (#82251) üzenetére


Breki
veterán

Ilyenre gondolsz?

Vagy ilyenre?

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82260) Yeffy válasza -NoVa- (#82258) üzenetére


Yeffy
veterán

Megprobalom.
HTC U11+, meg Clevo lapos.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82261) Atomgeszi válasza Breki (#82259) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Inkább súlyzós edzéshez használnám. Ott szerintem az alsó jobb.

Tapasztalat?

(#82262) Breki válasza Atomgeszi (#82261) üzenetére


Breki
veterán

Én crossfit és szabad testsúlyos edzésekhez használom, teremben elég az ott szóló zene.

Én is az alsót szeretem jobban, pl felüléseknél zavar a zsinór. De felsőnél l meg, ha szólnak hozzád könnyebb kikapni és nem kell azon gondolkozni, hová rakd le.

Arra fontos szerintem figyelni mindkettőnél, hogy stabilan álljon a fülében, ne kelljen gyakorlat közben igazgatni.

Ezért akarok én most ilyet amiben kis fül van.

De ilyen jellegű van a felsőben is pl a Xiaomi Bluetooth madzagos fülesem is ilyen jellegű. Meg ugye vannak a fül feletti vezetésének erről az összefoglalóbsn is szó van.

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82263) tarti19 válasza #16820480 (#82241) üzenetére


tarti19
senior tag

Nagyon szépen köszönöm az őszinte választ. :)
Ebben az esetben egy E80-as darabra ruháznék be s élvezném az általa kapott élményeket.
Aztán, ha később kicsit másfelé orientálódom s DAC meg minőségibb fülhallgató is megfog, akkor újra jelentkezem. Esetleg két-három év múlva, hátha vált az Iphone s kiad egy minőségibb telefont a zenehallgatáshoz. :D

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#82264) fericske válasza Yeffy (#82260) üzenetére


fericske
addikt

Valami gebasz van ott, én is azt mondom. Lehet gatya a füles, vagy csak a jack dugója van elcseszve.
Szerintem visszaküldős lesz.

A múltkori eszmecserénk után vettem az outlet-en (ebay-hifiheadphones) egy Final F3100-at.
Korábban az F4100 és 7200-hoz volt szerencsém, ehhez még nem.
Az előbb említettek nem igazán jöttek be akkor mikor próbáltam őket a kissé vékonyka mélyek miatt, aztán lehet, hogy majd alkalomadtán újra sort kerítek rájuk.
Az F3100-ról olvastam egy kicsit. A többihez képest kicsit erősebb mélyben, gondoltam halljuk, majd visszaküldöm legfeljebb.
De marad.
Gyűjteménybe illő darab.
1 darab BA, akkora készülékház mint egy félbetört fogpiszkáló és bazinagyot szól :)
Nem basshead füles, de teljesen rendben van a mélyek mennyisége és minősége.
Járatni kell 7-10 órát jó hangosan (nem fülben) és utána beáll a hangzása.
A mélyekhez kell főleg a járatás, addig szolidabban adagolja őket, aztán észhez tér.
A hangosság azért kell, mert észrevettem, hogy elkezd törzítani a mély nagy hangerőn, ami már túl hangos egyébként mint amit hallgatok.
Először azt gondoltam ez ennyit bír.
Kicsit szórakoztam vele, aztán rátekertem a hangot, letettem és úgy hagytam bő két órát.
Aztán vissza játszani vele, és hoppá, a torzítási pont kitolódott magasabb hangerőre.
A másnapi játszásnál már meg sem találtam a torzítási pontot, nem bírtam füllel már :D
Az kimondottan tetszik benne, hogy teljesen egyben marad a hangja nagy hangerőn is.
A Final-nek sikerült ebbe is beletenni a térmágiáját. Megvan a fejenkívüli buborék érzet vele is.
Hasonló a Quad fejesemhez a hangzása, tuningja.
A középtartományé a főszerep. Annak a testessége ad neki melegséget. Egyébként világosabb karakterű.
Tiszta, részletes, csillogó magastartomány. Nem visszafogott, de nem is fárasztó.
Széles, zenei, részletes, testes középtartomány. Nagyon jó.
Részletes, mélyre lemenő mélyek. Nem kevés egyáltalán. Ahogy a zene adja, ő is úgy adja.
Kellemes hallgatni, pedig nem vagyok nagy BA hang párti.
Nem kényes a zene minőségére, és a forrás minőségére sem. Jól adja az érzést usb-c telón is.
Én hangminőségre az RHA-T20 fölé helyezem (amit többen is ismertek).

Tehetsz vele egy próbát, ha visszaküldted az E50-et.
Akkor majd ne felejtsd el, hogy ezt tényleg járatni kell, ahogy írtam ;)

(#82265) f4lcon válasza tarti19 (#82240) üzenetére


f4lcon
őstag

veszel egy EarStudio ES100-at meg egy RHA T20-at és lesz egy remek alapod
innen eldöntheted, hogy akarsz-e majd fentebb lépni, vagy csak hangzásban keresel mást, árban nem

a mostani Sennheisert gondolom a szifon mellé kapott adapterrel használod, annál amúgy egy iPhone kompatibilis komolyabb erősítő is előrelépés lenne, de feltételezem nem akarsz nagyon még egy iPhone-nyi cuccot cipelni magaddal.
ha nem zavar a zsinór és nem akarod az ES100-at állandóan töltögetni, akkor Dragonfly Red plusz T20 bár ez kifut a keretből

opcionálisan a T20 helyett aprón ki lehet fogni AKG N40-et 60-70 körül, nekem tetszett a hangja amikor próbáltam

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#82266) tarti19 válasza f4lcon (#82265) üzenetére


tarti19
senior tag

Ezzel az a legnagyobb bajom, hogy nem az anyagi keret ami hátráltat! :D Ebben azért rejlik némi veszélyforrás, de imádok zenét hallgatni s amíg nem tapasztalok meg egy jobb, tágasabb világot ebben a témában, addig csak vakon vagyok. . . :D :D

Igen amellé, de sokszor inkább zavaró, mert érzem a visszalépést, pedig előtte SE volt, vagyis van.
Nem tudom milyen gyakran kellene töltögetni ES 100-at, de ha utazom, a bank is.Továbbá később akár bt felé is kikacsingatok, de gyanítom nem mostanában lesz olyan forradalmi változás, amiért eldobnám mindenem.
Szóval ezzel ES100+ RHA T20-szal kicsit jobban megismerkednék. :D

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#82267) Atomgeszi válasza Breki (#82262) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sajnos nekem nem mindig elég a teremben levő zene, mert nem mindig szól progressive vagy valami techhouse féle.. Akkor csak bedugnám és kész.

10k-ért lehet valami vállalhatót kapni? Mennyire fontos ezeknek az aptxHD támogatás?

Anno 3-4k körül vettem a Piston 2-t, és mintha a hangzását nekem találták ki. Ha egy olyat találnék, ami legalább úgy szól, már oké lennék.

Ez a kis fül miért jó?

(#82268) Breki válasza Atomgeszi (#82267) üzenetére


Breki
veterán

Mert beilleszted a belső fülszegélyre - azt hiszem így hívják.

De nem feltétlenül fontos, én biztosabbnak érzem.
Most csak ilyen képet találtam.

Egyébként telefonról nyomnád? Én most stratosról próbálom majd meg.

Külföldről vagy belföldről vennéd?

Ezt pl. pár napja néztem. Lehet csökkenteni kuponnal.

Szerintem edzéshez lehet olcsóbban is, kicsit olvass vissza :)

[ Szerkesztve ]

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#82269) Yeffy válasza fericske (#82264) üzenetére


Yeffy
veterán

Koszi ismet a reszletes hozzaszolast! :K

Most epp "jaratom" mar vagy 2 oraja, 4/5 hangeron, kicsit huzkodva az EQ-t.
Amugy most mar, mint ha kezdene kicsit jobb lenni, allitgattam megint kicsit a beallitasokon, ugy nez ki, ennek a magaskiemeleses ("fel V") valahogy jobb, mintha "tisztitana" a hangot.
De meg mindig, mint ha lenne valami "fatyolreteg" a hangzason. Nekem fura. Mint amikor pl foliat rajtahagyod a kameralencsen. Mintha visszafogna.

Meglatom, milyen 50-60 ora jaratas utan. Ha nem javul, akkor szerintem visszakuldom, csak nem tudom, mi mast nezhetnek helyette, jonak tunnek az altalad javasolt Final fulesek is, de nekem kell a taviranyito a telohoz. Es nem csak az egy, hanem a 3 gombos... :(

Na mindegy, majd lesz valahogy.

Akkor ezt is full hangeron jarassam be mondjuk?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82270) Yeffy válasza Yeffy (#82269) üzenetére


Yeffy
veterán

Bocsi, lejart a modidom.

Annak amugy milyen hangzas - vagy egyeb - beli kulonbsege van, hogy van kisebb, es nagyobb atmeroju lyukkal ellatott fulharang bogyo/bigyo? :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82271) f4lcon válasza tarti19 (#82266) üzenetére


f4lcon
őstag

namost ha kell tölteni is, akkor egy Oppo HA2 ami egyrészt erősítő másrészt powerbank is egyben, így nem kell 3 eszközt vinni, csak kettőt.
viszont nagy:

tudom, mert nekem is van, és bár hosszú utakra elviszem magammal (Japán oda-vissza) de pl amikor Stuttgartig repülök akkor már csak wireless BT fülest viszek, amit tud aac-t

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#82272) darvinya válasza f4lcon (#82271) üzenetére


darvinya
titán

HA2-t mint powerbank, jó, de telom kb. 30 perc alatt lenullázná. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82273) fericske válasza Yeffy (#82270) üzenetére


fericske
addikt

A távirányítót elfelejtettem.....

Azt nem szükséges nagy hangerőn járatni, de ártani sem fog.

Az illesztékekből azért van annyi, hogy legyen ami passzol a füledbe, mert ugye jó szigetelés nélkül cseszheted :)
Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#82274) fzoli86 válasza f4lcon (#82236) üzenetére


fzoli86
tag

nagyon köszi, a Jabra Elite 65t mikrofonja jónak tűnik... :)

(#82275) Yeffy válasza fericske (#82273) üzenetére


Yeffy
veterán

Az rendben van, gondoltam, arra ertettem, h van 2-2 par, ami ugyanakkora meretu, csak az egyik paron pici a lyuk, mig a masikon kb 2,5x akkora. Hogy ennek mi a haszna?

Meglatjuk, lesz-e eredmenye. :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82276) 2thletme2day


2thletme2day
őstag

Üdv

Motorozáshoz keresnék bluetooth-os fülhallgatót max 20ezer Ft-os kategóriában. Nem akarok csak zenehallgatásra kiadni nagyságrendekkel nagyobb pénzt motoros intercomokra mert tényleg csak zenehallgatásra kéne (általában csak egyedül motorozom vagy ha mégsem akkor a másiknak nincs intercomja). A hangminőség a legfontosabb. mit ajánlanátok ebben a kategóriában? Az se baj, ha az üzemideje nem csak 2-3 óra egy töltéssel.

(#82277) stellaz


stellaz
addikt

Ma megjött a KOSS Porta Pro füles. Pár órát hallgattam, eddig nagyon pozitív az élmény. Kényelmes, mintha a fülemen sem lenne, nem izzadok alá, nem nyom.
A hangja nagyon jó, mindenhol kellemesen szólal meg. Eddig sokféle zenével próbáltam
és mindenhol tetszett. Ahol kell lágyan cseng, máshol meg üt ahogyan kell. Rap estében a szöveg olyan, mintha itt mondaná a mikrofonba mellettem az ember. A stereo képe is erős, nagy dinamikája is van. Telefonról a hangereje éppen elég (zéró izoláció ugyebár), tartalék kevés van benne halkabb felvételekhez. Chromecast audioról viszont a fülem fájt már feles hangerő felett picivel, közben igen részletesen szólt a 24bites 96Khz-es felvétel.
Eddig nagyon sokféle fülessel volt dolgom, de ez eddig talán a számomra legszerethetőbb hangú és a leg kényelmesebb. Itthonra is jó, a nagy fejesemet szerintem egyértelműen leszólja.

[ Szerkesztve ]

(#82278) tarti19 válasza f4lcon (#82271) üzenetére


tarti19
senior tag

Ezt miért kellett? :D Borzasztóan megpiszkáltad lelkem azon szegletét, mi imádja az ilyen kiváló fejlődésbe oltott technikai arzenált. :D
Egész véletlen elolvastam 5-6 tesztet s nagyjából arra jutottam, hogy ,,véletlen” júliusban beruházok erre s egy vele hasonló árkategóriájú fejhallgatóra.
Tudtam én, ha itt kérdezek, akkor azt meg is bánom, meg örömködés lészen a vége. :B ;)
(( Tulajdonképpen nem a zenehallgatás zabálja az akksit, hanem a messenger s társai. ))

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#82279) fericske válasza Yeffy (#82275) üzenetére


fericske
addikt

Ez melyik lenne?
Nem tiszta a dolog.

(#82280) Atomgeszi válasza Breki (#82268) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aha, asszem kapisgálom, hogy miről is szól ez a fülkarika téma.

Telefonról igen, nekem csak egy BIP-em van, az meg nem tudja ugyebár.

Külföld belföld nekem mindegy igazából.

A fülhallgatókkal gondolom amúgy is az a baj, hogy nem lehet kipróbálni higiéniai okokból kifolyólag. Plusz ott van a bejáratás is..

Szerintem edzéshez lehet olcsóbban is, kicsit olvass vissza :)

Az lehet, hogy van olcsóbban, de háklis vagyok a hangminőségre valamilyen szinten. Azért gondoltam egy Piston 2 hozza nekem bőven a kötelezőt, erre a napi 1,5 órára. A dobozhangú nulla mélyű fülhallgató egyszerűen illuzióromboló számomra.Ha meg arról van szó, hogy 10 vagy inkább 15 de akkor az normális, akkor egyértelmű.

(#82281) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali! Eddig jack-es füleseket használtam, de egyrészt mindig a jack-nél törik meg (pedig nem szoktam zsebben hordani) másrészt a következő telefonomon jó eséllyel úgy sem lesz jack, átalakítókkal meg nem fogok szenvedni, ezért szerintem most bepróbálok egy BT fülest.

Olyat szeretnék amin nincs a nyak résznél műanyag, hanem sima kábeles megoldás a két oldal között. 7-8k lenne a keret, általános felhasználás, mindenfélét hallgatok. Mikrofon minősége nem szempont. Kínából is jöhet tipp. :R

(#82282) Yeffy válasza fericske (#82279) üzenetére


Yeffy
veterán

Ugy ertem, hogy ugye van mondjuk ket S/M/L par gumiharang, az alakjuk ugyanaz, de az egyik kozepen a lyuk kisebb, mig a masikon nagyobb.

Ennek van valami szerepe, nem?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82283) fericske válasza Yeffy (#82282) üzenetére


fericske
addikt

Beleszól a hangzásba, épp ezért nem is igazán értem. Még ilyennel nem találkoztam. Legfeljebb, hogy a mellékelt szivacs illesztékek belső átmérője más mint a szilikonoké.

(#82284) #16820480 válasza fericske (#82283) üzenetére


#16820480
törölt tag

Láttam már pedig több fülesnél is. Talán Brainwavz és/vagy Vsonic adott így illesztéket, már nem emlékszem pontosan.

(#82285) Yeffy válasza fericske (#82283) üzenetére


Yeffy
veterán

Gondolom akkor nekem javasoltabb a nagyobb lyuku, nem?
Kuldok kepeket, szemleltetendo :)
[kép] [kép]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82286) vicze válasza Yeffy (#82285) üzenetére


vicze
félisten

Azt használd ami számodra a legjobb legkényelmesebb leginkább azt a hangzást adja, ami neked kell.
Sok gyártó ad különböző hangzás módosító harangot.
Rendelkezek vagy 50 párral és eltart egy darabig amit megtalálom a jót.

(#82287) monti0222w válasza Yeffy (#82285) üzenetére


monti0222w
addikt

Nem tudom hogy volt-e a csomagba comply tip, ha nem volt, szerintem végy egyet, a basszusra jó hatással van, s nem csak énszerinten! :K

(#82288) Yeffy válasza vicze (#82286) üzenetére


Yeffy
veterán

Az lesz, meg csak egy reszuket probalgattam vegig. :K

monti0222w: igen, van, nem tudom, milyen ceg o, vagy mit tud, de akkor megnezem azt is! :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82289) fericske válasza Yeffy (#82285) üzenetére


fericske
addikt

Nekem ez új :)
Ekkora különbségek átmérőben, ugyanahhoz a füleshez.
Ez az E50?

(#82290) darvinya válasza Yeffy (#82285) üzenetére


darvinya
titán

Kis lyukú harang mélyen betolva adja át hangot rendesen.
Nagy lyukú harang pedig a nem kell betolni mélyre.

Ez a hallójárat különbség miatt van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82291) Yeffy válasza fericske (#82289) üzenetére


Yeffy
veterán

Igen.
Feljebb mellekeltem fotot a dobozrol, az is irja, kis rajzokkal is, h miket tartalmaz a csomag.
Ezert irtam, h ez egyebkent nagyon profi toluk, ilyen olcso/belepo kategorianal is.

darvinya: koszi, igy most mar ertem. Akkor nekem marad a nagy lyuku. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82292) f4lcon válasza darvinya (#82272) üzenetére


f4lcon
őstag

azért az múlik rajta, egy telefonálásnyit vissza lehet tölteni ebből is ;)

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#82293) monti0222w válasza Yeffy (#82288) üzenetére


monti0222w
addikt

Muzixnál kapható, rendelhető, nem olcsó de megéri megvenni, nagyon jó minőség. Kínából is rendelhető, de mint tudod a minősége nem ugyanaz mint az eredetinek.
A Nuforce EDC kellett volna neked, megszoktad volna a fülfeletti kábel elvezetést. Hidd el én is ellene voltam sokáig, tavalyig, :D s nem bántam meg a váltást, kényelmes meg minden. :K

(#82294) Yeffy válasza monti0222w (#82293) üzenetére


Yeffy
veterán

Meg lehet, hogy elcsabulok. :D

Van egyebkent a csomagban, most neztem! :B

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#82295) gaben22 válasza monti0222w (#82293) üzenetére


gaben22
senior tag

Comply (vagy bármi más szivacs illeszték) nem teszi "mattá" a hangot? Mélykiemelésre nem jobb mondjuk a Spiral Dots? Utóbbi itthon nem kapható, ő meg 14 napon belül lehet vissza kellene küldje a cuccot, úgyhogy neki ez most nem játszik (meg lehet a vetőcső mérete se passzolna rá, ezt nem néztem meg).

Eladó cuccok: DAP: Astell&Kern AK70 mkII; IEM: JVC HA-FW01, RHA T20

(#82296) airwawes válasza kemcso (#82248) üzenetére


airwawes
tag

Köszönöm a segítséget, akkor másnem betárazok fülesekkel. :D

--Vodafone Smart Prime 6-- --Dell Inspiron 3542--

(#82297) vicze válasza fericske (#82289) üzenetére


vicze
félisten

Szerintem egyrészt félreérted, másrészt ez elég általános olyan márkánál, akik adnak a hangzás személyre szabására.
Itt nem a belső átmérőről van szó. Hanem különböző szűkítésről. Még a Sennheiser is ad különféle szűkítéseket bizonyos fülesekhez. Dunu/Fiio is két különböző keménységű szettet ad a legtöbb füleséhez, aminek a szűkítése némileg más alakú, állatában ezek a "bass" illesztékek.

(#82298) fericske válasza vicze (#82297) üzenetére


fericske
addikt

Rendben, csak ilyen mértékű különbségekkel még nem találkoztam.
Általában a duplaharangos illeszték hossza volt a legnagyobb különbség amivel találkoztam, illetve a Westone illesztékeknél hossz különbség, de nem átmérő, pedig van nekem is olyan fülesem amivel vagy 15 féle hangzást lehet beállítani, de egyiket sem illesztékkel :)

(#82299) Bodz válasza gaben22 (#82295) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem feltétlen teszi mattá a hangot, ez egy tévhit. Egy nagyon élénk hangú füles továbbra is élénk marad(hat) (pl. K3 Pro), de szelídebb formában. A mély kiemelés szintén, az említett szelídebb forma miatt is érezheted többnek.
Maradjunk annyiban, hogy inkább fülestől függ. :) Nyilván ha egy eleve sötét, brummogó valamire kerül Comply, akkor abból nem sok jó fog kisülni. A másik dolog meg hogy többféle Comply is van, eltérő viselkedéssel. Meg főleg tartóssággal... :D

[ Szerkesztve ]

(#82300) lsebestyen válasza lsebestyen (#82281) üzenetére


lsebestyen
addikt

Up, vagy ennyiért nincs semmi ertelmes? Rock zirconom van most, az a hangminoseg jo nekem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.